News 54

OFICJALNIE: Obchody Dnia Pokemon!

pikachuevent

Kilka dni temu informowaliśmy o nadchodzącym evencie związanym z Dniem Pokemon i rocznicą wydania pierwszej gry na konsole. Niantic w końcu potwierdziło tę informację.

Pierwotnie o możliwości złapania kolejnej specjalnej edycji Pikachu przez ograniczony czas zostaliśmy poinformowani przez oficjalną stronę serii Pokemon prowadzoną przez The Pokemon Company. Całkiem niedawno nowiną tą postanowiło się podzielić z nami także Niantic. Oto notka wydana przez producenta gry na stronie pokemongolive.com:

Trenerzy,

Czy wiecie, że 27 lutego wypada Dzień Pokemon? Łączymy siły z naszymi przyjaciółmi z The Pokemon Company International, by świętować to coroczne wydarzenie związane z Pokemonami i mamy dla was specjalną niespodziankę na Dzień Pokemon! 26 lutego o godzinie 13:00 PST (22:00 naszego czasu przyp. red.) do godziny 13:00 PST dnia 6 marca specjalna wersja Pikachu pojawi się na całym świecie i z okazji obchodów Dnia Pokemon będzie nosić specjalną festiwalową czapeczkę. Te specjalne Pikachu zachowają swoje czapki na zawsze, ale będą możliwe do złapania tylko w czasie trwania wydarzenia, tak więc rozglądajcie się za nimi podczas waszych poszukiwań! 

Chcemy zobaczyć jak świętujecie Dzień Pokemon. Używajcie trybu AR w Pokemon GO, by robić zdjęcia specjalnym Pikachu, które spotkacie i podzielcie się nimi używając hasztagu #PokemonDay.

Zespół Pokemon GO

Niestety, Niantic nie wskazało na żadne dodatkowe bonusy związane z wydarzeniem. Czekamy na ewentualne kolejne informacje od Niantic dotyczące eventu – na ten moment pozostaje nam cieszyć się z nadchodzącej szansy na złapanie kolejnej limitowanej wersji niezwykle popularnej w świecie Pokemon elektrycznej myszy.

54 Comments

  • Reply
    KOCHAM_DZIGLI
    Lut 24, 2017 11:03 pm

    A jakieś specjalne wersje Dziglipafków kiedy?

  • Reply
    a
    Lut 24, 2017 11:12 pm

    Myślałem, że to już dziś ruszyło.
    Co prawda czapki nie ma, ale widziałem dziś 3 pikaczu w moim mieście, a wcześniej od końca eventu z czapką do dziś żadnego.

    • Reply
      at3at3
      Lut 25, 2017 5:19 pm

      Pewnie samice Pikachu się u Ciebie pokazały. Sprawdź ogon.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Lut 25, 2017 9:24 pm

        dziś złapałem samca i samicę pikachu obok siebie były

  • Reply
    Gnoll
    Lut 24, 2017 11:20 pm

    Jak nie będzie nic innego niż Pikachu z czapką, to ten event skończy się u mnie na złapaniu dwóch Pikachu z czapką i ewolucja jednego w Raichu. Niech dodadzą choćby podwójne cukierki, inaczej wydarzenie będzie raczej słabe.

  • Reply
    NabuMarG
    Lut 25, 2017 12:04 am

    Też mam nadzieję że coś dodadzą a nie tylko myszy z czapeczką. Cukierki były ostatnio więc może podwójne XP 🙂 ja czekam na to bo mam sporo ewolucji + jajko i może z lvl lub dwa wpadna 🙂

  • Reply
    Machrid
    Lut 25, 2017 8:18 am

    juz bym wolal za pidgeya 12 cukierkow .
    przynajmniej by jakis pozytek byl z tego .
    mam juz pikaczu z czapka nie potrzebuje drugiego w innej czapce , ani wiecej czapek na innych pokemonach.
    niech sie lepiej botami zajma tak jak sie nalezy ,bo sie grac odechciewa jak gym sie podbije a po chwili juz 25 tys prestizu wbite a nikogo nie ma w poblizu .

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Lut 25, 2017 2:28 pm

      co do pidgeya to polecam rzucać ananasy jak spotkasz ewolucje jakieś, rzuciłem na trzecią formę – pidgeot – i dało aż 20 candy + 1 za transfer to prawie na dwie ewolucje

      • Reply
        szmeto
        Lut 25, 2017 3:41 pm

        ja bym zostawiał ananasy na coś rzadkiego raczej. Ja totodile wczoraj i dzisiaj łapie z ananasem i już mam koło 40 cuksów

        • Reply
          xRoxy
          Mar 08, 2017 10:51 pm

          Ja tam ananasy rzucam na rzadkie w mojej okolicy Eevee. Mam na razie 32 candy.
          Rzuciłam też na Golbata, dało mi aż 12 candy.

  • Reply
    Atmozis
    Lut 25, 2017 2:26 pm

    Mogliby coś zmienić w systemie buddy, 3 miesiące chodziłem z dragonite aby go na max zrobić a tu z dwóch jajeczek wypadł dratini i larvitar czy jakoś tak, minie z pół roku jak ich zrobię na maxa na 30 lvl tym bardziej że te poki nie trafiają się u mnie w dziczy.Proponowalbym zamiast 5 km to 3 km

  • Reply
    Helka
    Lut 25, 2017 4:44 pm

    Ja ananasami rzucam w kamyka i abre bo zbieram na trzecią ewolucję i w karpia bo jeszcze nie mam na ewolucję a to aż 400 cuksów. A dziś złapałam w końcu chikorite, mam już cyndaquila teraz brakuje tylko krokodyla do kompletu

    • Reply
      at3at3
      Lut 25, 2017 5:15 pm

      A ja przez chwilę rzucałam w nietoperze i koniki morskie. 😉 Teraz w „pralki” i Dratini (do karmienia smoczycy) i te z nowych, których nie mam wyewoluowanych (np. misie, pieski). No i oczywiście wszelkie startery nimi karmię, jak mam, bo są chyba najrzadsze. Uwielbiam ananasy. 🙂
      A czy ktoś mi powie czy banany przydają się do czegokolwiek? Tak z doświadczenia…

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Lut 25, 2017 5:35 pm

        banany to ja rzucam na byle co bo praktycznie są nieprzydatne, a co do ananasów to oczywiście rzucam i na dratini i na magikarpie a także na te nowe których nie mam ewolucji jak np conchita, toto, cycu, albo te czerwone gluty, no i rzucałem też na te latające kwiatki czy mroczne pieski, ale jak się trafi jakaś ewolucja z niskim co np duży szczur czy ptak to też rzucę

        a wykluło mi się dziś coś z nowych: sneasel – czyli beznadzieja, jedynie do odznaki mrocznych choć to szybko idzie bo kruki do mnie stadami przychodzą a nawet przyprowadziły mi do domu drzewko

        • Reply
          szmeto
          Lut 27, 2017 10:00 am

          narzekasz. w czwartej generacji sneasel ma fajną ewolucję 😛

      • Reply
        Aga
        Lut 25, 2017 7:42 pm

        Dużo osób z tego co czytam wyrzuca banany jako najgorsze. A ja mam wrażenie, że one działają lepiej niż malinki. Jak mam abrę z czerwoną otoczką to gdy dam malinie zmienia się ona na pomarańczową, czyli obniża trudność złapania pokemona, ale nie zmieniają prawdopodobieństa ucieczki. Wg mnie to właśnie robią banany. Abry przestały mi uciekać po bananie. Albo teraz coś zmienili z tą ucieczką, a ja dorobilam sobie teorię. Tak czy siak banany lubię i daję pokemonom, które lubią ucieczki 😉

        • Reply
          at3at3
          Lut 27, 2017 2:13 pm

          Ale to chyba właśnie jest odwrotnie? Wydaje mi się, że malina zwiększa szanse na pozostanie w kulce, a banany sprawiają, że pok jedynie mniej podskakuje/atakuje przed złapaniem. Więc przydaje się najwyżej na jakieś wyjątkowo ruchliwe poki (np. latające) i jak ma się mało kulek na ewentualne straty „amunicji”…

  • Reply
    Corgi610
    Lut 26, 2017 12:33 am

    Ja karmię ananasami głównie Eevee, ich candy zawsze mi się przydają 🙂

    • Reply
      Renn
      Lut 26, 2017 1:02 am

      mam ponad 2k tych candy to chyba tylko do masówki się nada

  • Reply
    Dzabbar
    Lut 26, 2017 11:55 pm

    Nowy pikaczu ma czapkę i jest dziewczynką. A został złapany 10 minut przed oficjalnym startem eventu.

  • Reply
    Eli
    Lut 27, 2017 8:00 am

    Coś chyba nowy event nieodpalil… jakoś nie widać nowych pikachu

    • Reply
      zosia
      Lut 27, 2017 9:23 am

      chyba wyraźnie jest napisane w artykule, że w Polsce start o 22:00…

      • Reply
        Czop
        Lut 27, 2017 3:09 pm

        22 ale wczoraj 🙂 Widzialem rano na radarze 🙂

        • Reply
          Yorickai
          Lut 27, 2017 4:46 pm

          Też pierwszego na radarze widziałem ale było zbyt późno by po niego iść. Ale fakt jest mało spotykany bo dzisiaj będąc na mieście nie widziałem go wcale.

  • Reply
    Dzabbar
    Lut 27, 2017 10:25 am

    U mnie odpalił chociaż bez fajerwerków. Pisałem już wczoraj, ale wpis wycięto. Ma czapeczkę i jest dziewczynką. Ogonek z falbanką i znacznik płci też dziewczynki.

  • Reply
    romas0707
    Lut 27, 2017 11:31 am

    No niestety, chyba coś poszło nie tak. Nawet na radarze po party stworku ani śladu, o jakimkolwiek innym bonusie nie wspominając. Może jednak miał się zacząć dzisiaj? Przydałby się jakiś komu kibicujesz kącik… A może zwyczajnie u mnie jeszcze się nie zrespil? Ktoś już widział party-czpeczke?

    • Reply
      NabuMarG
      Lut 27, 2017 1:12 pm

      Po komentarzach tutaj widać że niektórym już udało się złapać pikachu z czapeczką. Widocznie jest to „ewent”, gdzie zamiast masy pikachu może i są ale to rzadkość :/ Ja też nawet na radar ze nie widziałem myszy. A trochę połaziłem po Krakowie. Wpadł dratini, snorlax, machop, mantine, skymory, ursaring, flaaffy, phanpy, kadabra a pikachu nie. Widocznie podczas swojego „ewentu” jest jeszcze rzadszy 😀

  • Reply
    DawidPolakL
    Lut 27, 2017 6:02 pm

    I gdzie ten event? W Nowym Jorku? Bo u nas jakoś nie ma.

  • Reply
    DawidPolakL
    Lut 27, 2017 6:06 pm

    Przez całą dobę nie wyłączam pokemon. Jeśli by odpalili nowy event na pewno bym zauważył. Więc nie wierzę że ktoś niby już złapał nowego pika. Po za tym miało niby być coś specjalnego dodane.

  • Reply
    Gnoll
    Lut 27, 2017 6:22 pm

    Pikachu z czapką złapany – poza tym żadnego innego bonusu – ani dodatkowego XP, cukierków czy nawet pyłu. Złapie jakiegoś lepszego stwora, ewoluuje go w Raichu i tyle jeżeli chodzi o event dla mnie.

  • Reply
    Fiat panda
    Lut 27, 2017 7:21 pm

    Nowe pikaczu to coś w stylu snorlaxa. Nawet w wawie tego nie widać.

    • Reply
      Anka
      Lut 28, 2017 7:03 am

      W Katowicach hak dotąd nie widziałam ani nikt z moich znajomych.

      • Reply
        lukbin
        Lut 28, 2017 9:28 am

        Złapałem w katowicach,na kalwarii obok bazyliki w ligocie:)specjalnie po niego podbiłem narażając się na śmiechy i wgapianie sie 3 osobników z browarami:)kocham Cię polsko:)

        • Reply
          naatakk
          Mar 01, 2017 2:13 pm

          muszę się tam przejść! Ale prawda w centrum Katowic nie widziałam pikacza wcale, w parku Kościuszki jak byłam to też nic niestety się nie pojawiło :C

  • Reply
    DawidPolakL
    Lut 27, 2017 9:32 pm

    Ostatnio nowego pikaczu widziano na Madagaskarze bo na pewno nie w Polsce

  • Reply
    franeczek91
    Lut 27, 2017 9:45 pm

    Widziałam dziś pikaczu na radarze z czapką.jakoś nic nadzwyczajnego.

  • Reply
    Dzabbar
    Lut 27, 2017 10:37 pm

    Wpadł drugi w czapce, tym razem chłopiec i co teraz mam je przerobić na Raichu żeby były pełnoletnie i zaczną się bzykać?

    • Reply
      franeczek91
      Lut 27, 2017 11:24 pm

      Można uprawiać ogródek mając już 16 lat i nie ma za to konsekwencji.

      • Reply
        Fiat panda
        Lut 28, 2017 11:07 pm

        Franeczek nie zawyzaj wieku bo na małe pokemastery padł blady strach;)

  • Reply
    Juuuj
    Lut 28, 2017 2:33 am

    W moim mieście widziałam 1 na radarze a 2 złapałam, bardzo urocze są 😉 poszukam jeszcze jakiegoś mocniejszego to raichu zrobię ;3

  • Reply
    DawidPolakL
    Lut 28, 2017 8:14 am

    Franeczek czyżbyś opowiadała o swoich doświadczeniach? My tu o pika a ty moja droga o ogrodnictwie

  • Reply
    naatakk
    Lut 28, 2017 10:53 am

    Wie ktoś może gdzie w Katowicach (południe) znaleźć pikacza?

  • Reply
    qwerty1407
    Lut 28, 2017 1:00 pm

    w Poznaniu ani widu, ani słychu nowego Pikachu, a przeszedłem wzdłuż i wszerz. event bardzo na propsie.

  • Reply
    mn0ki
    Lut 28, 2017 9:03 pm

    Czy ktoś wie gdzie można znaleźć tego Pikachu w Poznaniu albo gdzieś w WLKP? Pomocy!

    • Reply
      qwerty1407
      Mar 04, 2017 12:07 pm

      złapałem jednego na Fredry przy Operze.

  • Reply
    Artek
    Mar 01, 2017 1:55 pm

    Złapany 29 marca Ursus Warszawa. TYlo się zastanawiam po co mi te chomiki w różnych czapkach ? Mam to trzymać ?

  • Reply
    Moonchie
    Mar 01, 2017 2:55 pm

    Pikacz: Katowice – WPKiW od strony ul. Złotej, Chorzów – przystanek przy Media Markt (właściwie to już Bytom-Łagiewniki).

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 01, 2017 4:43 pm

    W celu złapania pikaczu polecamy wycieczkę na Madagaskar w w Polsce to raczej nie możliwe

  • Reply
    Michub
    Mar 01, 2017 5:01 pm

    do mnie event nie dotarł chyba.
    Nowego pika brak a obszedłem wczoraj prawie całe miacho 🙁

  • Reply
    romas0707
    Mar 02, 2017 9:19 am

    Przyłączam się do rozczarowanych ewentem. Ja co prawda należę do szczęściarzy którzy mysz zlapali (2), jednak cały dzień wczorajszy i nawet sztuki na radarze w 78 tyś. miasteczku to lekka przesada. O ile z czapkami Mikołaja przesadzili w jedna stronę,o tyle z party w drugą. Choć średnia dzięki temu jest ok

  • Reply
    Gnoll
    Mar 02, 2017 1:32 pm

    Tak czytam te komentarze i jakoś wam się dziwię… mieszkam w małym miasteczku na wschodzie Polski i tylko dziś złapałem 3 Pikachu z czapką. Żałosne CP, ale są 🙂

    http://s10.ifotos.pl/img/unnamedpn_aspxees.png

  • Reply
    stach
    Mar 02, 2017 5:58 pm

    No niestety ten Pikachu w czapce imprezowej to tragedia. Tylko w pierwszy dzień (j 27 lutego udało mi sie zlokalizować i złapać po długiej walce przy M1, i to z z zawrotnym CP31. I od tego czasu w największej dzielnicy Krakowa czyli N. Hucie nie udało sie trafic na żądnego. A chodzę i jeżdżę tramwajem i autobusem po całej dxzielnicy. Chyba przesadzili troche z rzadkoScią tej wersji. Nawet nie mogę znaleźć drugiego do ewolucji na Raichu. Narazie zbieram cukierki z BUDDY aby być przygotowanym na traf, bo uzbierać więcej tej wersji to raczej nie ma szans.

    • Reply
      at3at3
      Mar 02, 2017 6:20 pm

      Widziałam dziś drugiego, a właściwie drugą, bo ta była dziewczynką, chciałam nawet iść, ale daleko od biura i padało za oknem. Myślę, że przyjdą jeszcze do bliższych stopów i na koniec eventu będzie ich więcej. Jeszcze mamy czas. A mikołajkowych było za dużo, więc Niantic pewnie bada grunt i moim zdaniem postępuje dość słusznie, że tym razem dawkuje pika-pika żeby nam nie zbrzydły.

  • Reply
    AszKeczam
    Mar 03, 2017 11:52 pm

    Dziś chyba odkręcili kurek pik-pika, bo w około 1,5h, objechałem mały teren, a z 5-6 widziałem (2 złapane, reszty nie łapałem, bo mało kulek mam 🙁 ).
    Zobaczymy co przez te 3 dni ostatnie zrobią, ale nie zdziwię się jeśli powiedzą coś w stylu „Super obchody, wiemy, że się cieszycie, dlatego pikaczu z czapeczką będzie możliwy do złapanie do 13.03.2017 13:00.”…