News 36

Pierwsze testy EX raidów!

exraid

W Japonii i USA odbyły się pierwsze testy tzw. EX raidów (wcześniej: ekskluzywne raidy), które mają pomóc dostosować te specjalne walki z bossami do potrzeb graczy.

Tak jak wspominałem w pierwszej wzmiance o testach EX raidów, odbyły się one jak dotąd w trzech miejscach:

  • Bellevue, USA, gym o nazwie Water, Precious Water;
  • Tokio, Japonia, Yoyogi Park;
  • San Francisco, USA, gym o nazwie Cupid’s Span – okolice siedziby Niantic.

Zgodnie z domysłami bossem z jakim mają okazję walczyć gracze w EX raidach jest Mewtwo. Dla tych raidów zaproszenie zostało wysłane 48h wcześniej a sam raid trwał dwie godziny. Odbywał się on na identycznych zasadach jak wszystkie pozostałe walki. Dostrzegalne różnice to jedynie nieco odmienna kolorystyka emblematów i licznika czasu nad gymem. Niestety nie wiemy na jakich zasadach były wysyłane EX Raid Passy, bo zdarzało się, że dwóch graczy brało udział w tym samym zwykłym raidzie (i był to ich ostatni raid na tym gymie) w ciągu ostatnich kilku dni a tylko jeden z nich otrzymał zaproszenie.

Jeśli chcecie zobaczyć jak to wszystko wygląda to od razu odsyłam do filmu z EX raidu w Bellevue:

Jak widzicie Premium Balle są przyznawane na standardowych zasadach i (jak dotąd) można uzyskać nagrody na poziomie zwykłego legendarnego raidu.

W dniu dzisiejszym zostały wysłane kolejne zaproszenia – niestety nadal są to jedynie miejsca położone na terenie USA i Japonii:

Tokyo – Kinshiku Park „Kinshikuen east side entrance”
Tokyo – Shibuya Hikarie
Tokyo – Shinagawa
Miyagi Prefecture – Gotokudai Park „Fourth Yokozuna Valley Wind”
Nagano Prefecture – Nagano City „Chitose Shrine”
Aichi-ken – Tsurumai Park
Osaka prefecture – Tempozan Park
Santa Clara – Machado Park
San Francisco – Francis Scott Key Memorial
San Francisco – SFSU Ying Yang

Po dodaniu tego wpisu mogą pojawić się zaproszenia dla kolejnych miejsc, ale nie wiemy kiedy testy wyjdą poza te dwa kraje. W stosunku do pierwszych trzech testów zaszły zmiany, o których wiemy już teraz – tym razem zaproszenia zostały wysłane 24h przed raidem (wcześniej 48h) a sam boss będzie obecny na gymie przez godzinę (pierwotnie dwie godziny). Na kolejne ewentualne doniesienia o różnicach będziemy musieli poczekać do jutra.

36 Comments

  • Reply
    FoxMan
    Wrz 08, 2017 12:10 pm

    Dzisiaj na mieście pojawiły się jajka-raidy, chyba przywrócili z powrotem ten mechanizm.

  • Reply
    at3at3
    Wrz 08, 2017 12:45 pm

    Z innych ciekawostek, podobno:
    – Mewtwo ma 2x wyższe prawdopodobieństwo złapania niż legendarne ptaki i 3x wyższe niż Lugia i legendarne bestie (logiczne, bo EX-passy mają być rzadkością);
    – obniżono prawdopodobieństwo złapania poków 3* i 4*;
    – podniesiono CP dla raidów 2*, bo były zbyt proste do ukończenia solo, na ok. 2 poki (teraz pewnie potrzeba 3 😉 ).
    A w ogóle to ja jestem za tym, żeby rajdowy był jeszcze Ho-Oh, ale dla Mew i Celebi powinni wymyślić coś innego, bo te słodziaki nie kojarzą mi się z walką, tylko z jakimś trudnym wieloaspektowym zadaniem o „pokojowym” zabarwieniu. Może nagroda za ukończenie całego „etapu” gry? Full pokedex dla danej generacji, 40 lvl, centylion km i komplet medali (o ile usuną z listy te „już nie zdobycia”)?

    • Reply
      FoxMan
      Wrz 08, 2017 4:21 pm

      Ja bym był bardziej za tym, żeby np. dostać listę zadań do zrobienia (były już takie pomysły: w stylu zrobić 10 rajdów, zebrać 1000 pokemonów oraz przejść 100km z karpiem na buddy itp) i w nagrodę dostawało by się jajko 50 km z takim pokemonem do wyklucia.

  • Reply
    Ronn
    Wrz 08, 2017 1:23 pm

    No właśnie co to są te raidy z jajkami? Z nich można wykluć jakiegoś legendarnego?

    • Reply
      FoxMan
      Wrz 08, 2017 1:27 pm

      No tak, ten sam system co na początku rajdów. Legenda wykluwa się z jajka czarnego, 5 gwiazdkowego.

    • Reply
      Kropianka
      Wrz 08, 2017 1:27 pm

      Nie raidy z jajkami, tylko powróciły jajka do raidów. Tzn. zanim pojawi się boss na arenie widać przez godzinę jajo, nie wiadomo jaki boss się wykluje, ale widac od razu jaki to level. W tym czasie można umawiać się już na raid (przydatne przy raidach lv 4-5), przejąc arenę, żeby dostać po raidzie więcej kulek. Po wykluciu bossa jest teraz godzina na walkę z nim (zamiast dwóch jak poprzednio).

  • Reply
    Wojtek
    Wrz 08, 2017 9:22 pm

    Hmm może jestem dziwny ale po co ukrywać bosa 5 lvl skoro teraz w grze jest tylko jeden możliwy?? Zmieniło to w sumie nic. Tyle że godzinę trzeba czekać by zacząć.

    • Reply
      kempi
      Wrz 18, 2017 8:39 pm

      Nie zapominaj o tym że podczas gdy boss się kluje można bić pokemony w gymach, dostawić się do gymu, karmić pokemony w gymie, zobaczyć jakie pokemony się w nim znajdują czyli przez tą godzinę masz dostęp do pełnej interakcji z gymem. Mieszkając w miejscu gdzie nie trudno o grupę na legendę zawsze można podejść wcześniej i przejąć gym, dzięki czemu dostanie się więcej premier balli(gym control), większość osób celuje na moment kiedy już jest wykluty boss. Więcej premier balli to większa szansa na złapanie legendy. Ponadto w tej chwili masz jedynie dostępny raid 5 poziomu z entei, ale w przyszłości i to nie dalekiej(powszechniejsze ex-raidy z mewtwo) lub dalszej gdy wejdą inne legendy może to robić różnicę.

  • Reply
    jacko
    Wrz 08, 2017 10:24 pm

    Przydałaby się opcja żeby nawet najsilniejsze raidy można było robić samemu (aby nie być zależnym od woli innych graczy) np. znacznie wydłużony czas na pokonanie bosa, jeśli cię stać na bicie się z nim np godzinę to znaczy że możesz go spróbować złapać. a obecnie nawet legendarne można złapać na niskim poziomie jak się załapiesz akurat do ekipy co zbiła bosa.

    • Reply
      a
      Wrz 08, 2017 11:24 pm

      W sumie zgadzam się, szczególnie, że te „legendy” nie są obecnie w żaden sposób ekskluzywne/unikalne i w większym mieście każdy kto poświęcił troszkę czas ma ich już na pęczki. Ja nie gra w jakimś bardzo dużym mieście, a Entei przez tydzień złapałem więcej niż przez rok Kabuto i Doduo razem wziętych 😉
      Było by to na pewno duże ułatwienie dla graczy z bardzo małych miejscowości gdzie często pewnie nie da rady zorganizować ekipy 5-7 osób, aby pokonać legendę.
      Tutaj gracze z większych miejscowości są tak jak w każdy aspekcie tej gry dużo do przodu, bo grając w małym mieście mając nawet lvl 30+ często ciężko o legendę, bo nie ma z kim grać. Tymczasem w dużych miastach nawet świeżaki z 10lvl bez problemu mogą mieć legendy, wystarczy przyjść a raid i postać podczas walki jako „statysta”.
      Mogli by dac możliwość walki solo z każdym raidowym pokemonem, statystyki zostawić te same, tylko czas wydłużyć dajmy na to do 15 minut dla raidów 4* i 30 minut dla raidów 5*. Robienie takiego raidu kosztowało by trochę czasu i kilkudziesięciu revive/potionów, ale przynajmniej każdy miał by szansę spróbować, no i jaka by była satysfakcja z pokonania takiego Entei po 20 minutach ciągłej walki.
      Sam mimo, że nie ma problemu z ekipą na raidy bym chętnie spróbował takiego wyzwania 😉

    • Reply
      nołfriend
      Wrz 11, 2017 8:18 pm

      Popieram ! wszystkie gry multipleyer powinny być do gry w pojedynkę. Taki CS lub WOW też tylko dla 1 gracza , granie z innymi to głupota.

  • Reply
    op
    Wrz 08, 2017 10:34 pm

    wszystko spoko, tylko u mnie w mieście jest może 10 osób, które regularnie robią rajdy.. niech tylko połowa dostanie ex passa, to już widzę, jak zbiją tego mewtwo

  • Reply
    olixxx80
    Wrz 09, 2017 11:08 am

    Mogli by dać coś lepszego za zbicie Mewtwo.
    Coś mi się wydaję, że pokazanie się tej legendy nie będzie tak ekscytujące jak myślałam. Czyżby szykowała się kolejna porażka Niantic?

    co do filmiku: Mógł pokazać co dostały osoby, które pomogły mu go zbić. Bo sądzę, że one nie dostały zaproszenia do zbicia a tylko są tam by mu pomóc w tej walce.

  • Reply
    A.
    Wrz 09, 2017 2:54 pm

    Gra sie staje porażka. Rajdy to dno, raz że trudność bossa powinna byc uzależniona od poziomu gracza. Po drugie rajdy powinny być od określonego poziomu. Bez sensu że nie można złapać legendy np.w 2 osoby. Nie mam zamiaru stać w kółku z dziećmi z 15 poziomem i łapać legendy… Następna sprawa pokemony regionalne. Jaki problem przetasować regionalne pokemony? Czy kiedykolwiek doczekam sie w Europie Taurosa np? Co za problem wrzucić te regionalne do raidów? Niantic nie stara sie podtrzymywać ciekawość graczy. Dla mnie już wieje nudą.

    • Reply
      kempi
      Wrz 18, 2017 8:50 pm

      Co do pokemonów kontynentalnych to też mi się nie podoba że nie mam szansy ich złapać. Pokemony kontynentalne to póki co największy błąd niantic. Wciąż liczę na jakiś sensowny event właśnie z kontynentalnymi, albo najlepiej całkowite zrezygnowanie z tego nie fajnego rozwiązania. Największą zaś głupotą jeżeli chodzi o pokemony kontynentalne jest wybranie do tej grupy heracrosa, odbiega on znacznie swoją siłą od innych pokemonów kontynentalnych i to czyni go największą startą drugiej generacji.

  • Reply
    Wypukniety
    Wrz 09, 2017 5:28 pm

    „jacko” i „a” zgadzam sie całkowicie.. ale kogo to obejdzie jesli tak jak piszecie w wiekszych miastach nawet początkujacy gracz moze miec legende wystarczy ze postoi troche podczas rajdu nawet nic nie robiac .A teksty typu wystarczy zgadac sie na facebook to nie problem o ekipe wystarczy chciec mozna sobie wetknąc^^ wiadomo gdzie bo nie kazdy ma fejsa nie kazdy lubi grac zespołowo,nie kazdy ma czas praca, rodzina itp. A takie rajdy jednoosobowe raczej nikomu nie powinny wadzić a nawet były by wyzwaniem i dobrym rozwiazaniem na małą ilosc graczy w małych miasteczkach i wsiach:)

  • Reply
    jeambean
    Wrz 09, 2017 9:15 pm

    Do d… z takimi rajdami. Dostanę zaproszenie a w tym czasie będę w pracy. I co mam powiedzieć szefowi ze wychodzę bo chcę złapać mewtwo. juz wypbrażam sobie co szef powie.!!! NAjłagodnie będzie „.. no chyba ciebie popie… ło”

  • Reply
    Kamil
    Wrz 09, 2017 11:35 pm

    Ja się dziwie, że wprowadzają Mewtwo, a nie ma wprowadzonych Master balli. Wzorem innych gier Pokemon to powinno tak być… Zdobęde zaproszenie, może akurat nie będę wtedy w pracy i może zbierze się ekipa w tym czasie i być może złapię Mewtwo… Spełnienie wszystkich punktów może sprawić kłopot… Rozumiem EX Raid, ale to nie wakacje, że każdy się wyrwie. A wyjść i nie złapać taki okaz to będzie ból… 😉

  • Reply
    Adam987
    Wrz 10, 2017 7:17 am

    A ja myślę, że te ekskluzywne raidy będą się tylko troszkę mniej sypać, jak obecne legendy.

  • Reply
    Machrid
    Wrz 10, 2017 8:36 am

    a tak mam pytania z innej beczki…
    ciekawi mnie kiedy naprawia te ich error network lub to ze aplikacja sie zamyka sama ?
    wie ktos moze?
    a drugie pytanie czy system sightings juz taki pozostanie ,ze wlasciwie jest bezuzyteczny .
    pokazuje pidgeye na pokestopach a 50 metrow dalej sie np snorlax zrespil to juz nie pokaze bo po co.

  • Reply
    DawidPolakL
    Wrz 10, 2017 9:50 am

    A tu znowu kupa niezadowolonych. Obejrzyjcie drugi filmik na którym koleś dostał 53 premium i złapał. Kurde jaki klimat. Praktycznie sami dorośli ludzie. Zabawa niesamowita. Ja osobiście chciałbym w czymś takim uczestniczyć. Przypomnę że pochodzę z 25 tys dziury i nawet u nas udało się zorganizować grupę na raidy. Legend wcale nie mam tak dużo bo uciekają. Fakt że zrobili trochę lipę z tymi potionami bo goldów zostało mi już 4 a rare to ostatnio żadkość. Wczoraj wybraliśmy się na dzikie, kolega złapał tyrka ponad 1500 cp. Gra nie nudzi tylko wciąga na nowo.

    • Reply
      Kamil
      Wrz 10, 2017 12:45 pm

      Tak koleś dostał 53 premium i złapał bo tam dali możliwość 100% złapania Mewtwo. W EX raidach tej możliwości już nie masz. Szansa taka jak przy legendach, czyli losowa.

      • Reply
        DawidPolakL
        Wrz 10, 2017 1:24 pm

        Nie zrozumiałeś mojego wpisu. Chodzi mi o klimat, o frajdę bycia częścią takiego wydarzenia. Świetna sprawa. Miałem cichą nadzieję że w Polsce zorganizuje ktoś podobny zlot choćby w Wa-wie. Mimo że mam 300 km bym przyjechał aby móc coś takiego przeżyć.

        • Reply
          Kamil
          Wrz 10, 2017 2:37 pm

          Klimat by był gdyby to byłoby połączone z jakimś eventem. Sam raid w tej formie po niezłapaniu może pozostawić pewien niesmak. Samo rozdzielanie grup i zaproszenie dla wybranych, którzy nie pojawią się w danym gymie może być frustrujące.
          Pytanie też czemu (znowu) Wawa? Kto w okresie powakacyjnym bedzie jeździł po Polsce, albo po innym kraju…

  • Reply
    at3at3
    Wrz 10, 2017 3:22 pm

    Czy to przy okazji testów nad EX-rajdami dłubią w całym systemie? Bo sofware’owa „tragedia” się robi:
    – nie wyświetla mi mojego ubranka (error 5),
    – męża np. leżącego na kanapie pyta czy nie jest pasażerem (ale za to jajka się same wykluwają),
    – połowa poków się nie wyświetla w zbiorach i na radarze, albo mrygają,
    – powroty poków z aren i naliczanie monet jest strasznie opóźnione.
    Aparaty: iP6 (tu wiem, że lekki niedobór RAM czasem przeszkadza) i S7… Czyli oba powinny jeszcze dobrze działać…

    • Reply
      Machrid
      Wrz 10, 2017 3:47 pm

      czyli to co zawsze tylko ze troche czesciej.Xd
      uboga gierka w opcje -zabugowana, ze az strach sie sypie poprostu.
      ale nie ma sie co martwic niantic ciezko pracuje i zrobi update latke naprawiajaca bugi za miesiac.
      wszystko jest wporzo, bo za duzo narzekjacych jest na forum.

  • Reply
    ArT
    Wrz 11, 2017 9:05 am

    Miesiąc nie grałem. Włączyłem i dalej tylko szczury i gołebie. Kurcze nic w tej grze się nie zmieni ? Teraz tylko te raidy i rajdy.

  • Reply
    piostrus2
    Wrz 14, 2017 6:20 pm

    ex raid w polsce kto coś????

    • Reply
      NieWieszKto
      Wrz 14, 2017 10:50 pm

      U mnie w mieście dzisiaj zaproszenia dostało 4 osoby na 2 różne gymy. Mamy stałą grupę ponad 20 osób i tylko 4 dostało. Ciekawe jak se tego Mewtwo zbiją.

      • Reply
        Basta
        Wrz 14, 2017 11:17 pm

        Jakie miasto, można więcej info

      • Reply
        Zozol
        Wrz 15, 2017 5:22 pm

        Jakie miasto ?

        • Reply
          NieWieszKto
          Wrz 15, 2017 10:09 pm

          Cofam to co napisałem. Okazało się że koledzy zrobili sobie żart za pomocą jakiegoś generatora. Żadnych specjalnych raidpasów w Polsce jeszcze niema.

  • Reply
    HH
    Wrz 16, 2017 8:45 pm

    Czy ktoś próbował karmić poksy w gimach do skutku tzn. aż będą miały dosyć? Jak tak zrobiłem to wyszedł ciekawy efekt tylko nie bardzo ogarniam o co chodzi

    • Reply
      FoxMan
      Wrz 17, 2017 10:56 am

      Pojawia się komunikat, że pokemon nie chce więcej berry, można było się tego spodziewać.
      Istnieje również druga blokada, która polega na maksymalnej ilości berry wydanych przez danego gracza. Spotkałem się już z tym kilka razy przy karmieniu poków w 2 czy 3 gymach.

    • Reply
      kempi
      Wrz 18, 2017 8:56 pm

      Można dać jednemu pokemonowi dokładnie 10 owoców potem możliwość dawania blokuje się niestety nie wiem na ile. „Istnieje również druga blokada, która polega na maksymalnej ilości berry wydanych przez danego gracza” – Nie słyszałem o tej granicy ale jedno jest pewne musi być naprawdę spora, jakąś godzinę temu wróciłem z rundki po gymach, nakarmiłem każdego swojego pokemona 10 owocami, a gymów miałem 7 co daje 70 owoców wydanych w parę minut.

      • Reply
        FoxMan
        Wrz 18, 2017 9:00 pm

        Nie wiem w sumie ile będzie, ale rzeczywiście jest to spora ilość 😉