News 53

[Podsumowanie tygodnia] Mewtwo w Polsce

mewtwopogo

Z lekkim opóźnieniem, ale w końcu tekst o testowych EX raidach jakie miały miejsce w czwartek w Warszawie trafia na łamy naszej strony.

Miniony tydzień był kolejnym, który upłynął pod znakiem testów dotyczących raidów z Mewtwo. Tym razem Niantic zdecydowało się jednak udostępnić je szerszej publice i po raz pierwszy seria EX raidów zawitała do innych krajów niż tylko USA oraz Japonia – w tym także do Polski. Na razie była to tylko Warszawa, ponieważ producent Pokemon GO nadal uwzględnia jedynie gymy sponsorowane. Nasza stolica posiada takie areny w trzech centrach handlowych firmy Unibail-Rodamco czyli partnera Niantic – Arkadii, Galerii Mokotów oraz Galerii Wileńskiej. W każdym z tych trzech centrów odbył się jeden raid z Mewtwo w roli głównej.

Zasada rozdawania EX Raid Passów nadal nie jest w pełni znana, bo według niektórych graczy nie otrzymali oni zaproszenia, mimo że udało im się ukończyć zwykły raid na danym gymie w ciągu ostatniego tygodnia lub dwóch. Można uznać, że jest w tym jednak pewna losowość.

EX Raidy w Warszawie nie odbiegały w żadnym stopniu od tych, które wcześniej odbywały się w USA czy Japonii – na gymie godzinę wcześniej pojawiło się jajko a z samym Mewtwo także można było zmierzyć się w przeciągu godziny od wyklucia. Naliczanie Premier Balli następuje w ten sam sposób co w przypadku zwykłych raidów. Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląda cała walka to zapraszam do nagrania (specjalne podziękowania dla Michała Twarowskiego za udostępnienie materiału; wideo w formie linku, ponieważ ma zbyt duże rozmiary by umieścić je na stronie): https://drive.google.com/file/d/0B7zkOHX6tIXAcmhDdHNMaklZODQ/view

Kilka dobrych rad jeśli będziecie mieli okazję wziąć udział w EX raidzie:

  • Pojawienie się odpowiednio wcześnie na miejscu wraz ze swoją ekipą to warunek konieczny żeby utrzymać gym w kolorze naszego teamu – jeśli przyjdziecie za późno to inna zorganizowania grupa nie pozwoli wam odbić gyma przy pomocy Golden Razz Berry;
  • O ile możliwy jest podział na poszczególne teamy to koniecznie zakładajcie osobne grupy – w przypadku tej legendy każdy dodatkowy Premier Ball jest na wagę złota;
  • Mewtwo ma dość mylącą animacje ataku – po ataku opuszcza on rękę, ale musi minąć jeszcze około sekunda zanim pojawi się kółko umożliwiające złapanie go w Premier Balla. Pamiętajcie o tym, bo wielu graczom zdarza się przez to zbyt wcześnie rzucać i w efekcie marnować cenne balle.
  • Mewtwo znajduje się od rzucającego w odległości podobnej do Snorlaxa.

Jeżeli w najbliższym czasie będziecie mieli okazję zjawić się w Warszawie to polecam zrobić kilka niskopoziomowych raidów na sponsorowanych gymach w wymienionych na początku centrach handlowych. Bądźcie jednak gotowi, że EX raid może się odbyć w ciągu tygodnia – tym razem był to czwartek o godzinie 19.

 

53 Comments

  • Reply
    Loner
    Wrz 24, 2017 5:14 pm

    Same Tyranitary, żenua 😀

  • Reply
    Das
    Wrz 24, 2017 6:36 pm

    Zaraz zaraz to jak to działa? Jeden gość ma zaproszenie a koledzy co z nim przyszli wystarcza że wejdą razem z nim w jednej grupie? Czy w ogóle jest się samemu i liczy że w ogóle ktoś się pojawi z zaproszenkem

    • Reply
      raz
      Wrz 25, 2017 12:05 am

      System jak zwykle w przypadku niantic jest idiotyczny losowy oraz nieprzemyślany liczy się tylko hajs na premium raid passy reszta to otoczka iluzji starającą się wpłynąć na twoj odbiór.

  • Reply
    Michel_tata
    Wrz 25, 2017 12:16 am

    Po co się pieklić z tym M2 i tak nuedługo dadzą go każdemu, jak wszystko zresztą.

  • Reply
    Hiszpan
    Wrz 25, 2017 12:31 am

    Może nie dostają zaproszeń bo nie uznało im wygranej w rajdzie pokonałem około 80 bossów a w odznace mam tylko 41, trzy dni temu miałem na odznace 41 wygranych w tym czasie zrobiłem 6 raidów sprawdzam dziś odznakę i jest nadal 41, możliwe że dostają ex pasa Ci który zaliczyło raida a Ci którzy razem z nimi walczyli to im nie uznało raida mimo wygranej i mogli pomarzyć o ex passie

    • Reply
      Barti
      Wrz 25, 2017 12:02 pm

      Do odznaki nie wchodzą raidy z legendami, tylko wszystko inne jest zliczane. Pewnie te 41 raidów zrobiłeś nim pojawiły się legandy. Za legendy (wg. plotek) miała być osobna odznaka, jak widać na razie jaj nie ma.

  • Reply
    at3at3
    Wrz 26, 2017 12:22 pm

    Też nie możecie się dziś zalogować?
    Od ok. 2h nie możemy wejść (w żadnej z 4 kombinacji: Android/iOS + Google/PCT). 🙁
    Czemu? 🙁

    • Reply
      Alkanat
      Wrz 26, 2017 12:25 pm

      Tak, też mam problem z zalogowaniem się:(

    • Reply
      FoxMax
      Wrz 26, 2017 12:58 pm

      Ogólnoświatowa awaria serwerów pogo 😉

  • Reply
    Levy
    Wrz 26, 2017 12:47 pm

    Też mam ten problem. Nie loguje się.

  • Reply
    DawidPolakL
    Wrz 26, 2017 1:07 pm

    No ja też nie mogę się zalogować

  • Reply
    Dysiol
    Wrz 26, 2017 1:18 pm

    Ja tak samo. Powinni ten ewent przedłużyć albo cos fajnego dac w zamian

  • Reply
    Levy
    Wrz 26, 2017 1:23 pm

    U mnie już działa

    • Reply
      Dysiol
      Wrz 26, 2017 1:38 pm

      Szczęściarz

    • Reply
      at3at3
      Wrz 26, 2017 1:50 pm

      Hmm… No niby już wstały i można się zalogować, ale apka nadal laguje i wywala errory.
      Podobno serwery padły, bo przymusili użytkowników starszych wersji do aktualizacji w tym samym czasie. „Ucierpiała” Europa, Japonia i okolice Singapuru. USA jakoś nie…

  • Reply
    KedarYnwaj
    Wrz 26, 2017 1:45 pm

    U mnie już działa, ale ciągle wyskakuje network error i nic nie mogę zrobić poza wyświetlaniem listy poków

  • Reply
    Dysiol
    Wrz 26, 2017 1:48 pm

    Ale bledy gry sa jak cholera teraz

  • Reply
    Dysiol
    Wrz 26, 2017 2:03 pm

    I znowu nie dziala :/

  • Reply
    DawidPolakL
    Wrz 26, 2017 2:17 pm

    U mnie to samo. Error error i error

  • Reply
    DawidPolakL
    Wrz 26, 2017 2:19 pm

    Gymhuntr zresztą też nie działa

  • Reply
    devnull
    Wrz 26, 2017 4:20 pm

    tyle szmalu zarabiaja to moze by zatrudnili kogos kto to ogranie to w koncu nie jest jakas magia, sa systemy anty DoS, a jak im walnely servery same z siebie to sa po prostu cienkie bolki. mi przez google dziala przez trainer club nie

  • Reply
    jeambean
    Wrz 26, 2017 4:50 pm

    jak działają te „zaproszenia” na konkretny czas i miejsce? Bo jeżeli tak to gra jest dla osób bezrobotnych i nie uczących się.

  • Reply
    Mike
    Wrz 26, 2017 5:31 pm

    Ta gra i ta firma to jakieś dno. Chyba dostali dofinansowanie z unii by zatrudnic niepelnosprytnych i tylko oni tam pracuja. Moja frustracja ta gra siega dzisiaj zenitu. Po ponad roku od premiery ciagle same errory, wciaz brak obiecanych wymian. Po 10 raidach i trafianiu prawie kazda pilka w enteia co najmniej na greatcie wciaz nie mam zadnego a szansa na uzbieranie ludzi zeby go pokonac w mniejszyh miejscowosciach jest mala. Po za centrum jeden pok na kilometr kwadratowy. Zarobili na tej grze miliony i schowali w skarpetki. JEDEN WIELKI F*** ode mnie.

    • Reply
      froscik99ers
      Wrz 26, 2017 7:50 pm

      Jestem z małej wioski 800 mieszkańców i mam już 5 entei. Ekipe na raid w takich małych miejscowościach to trudno zebrać sam coś o tym wiem. Ale nie złapałeś enteia to złapiesz inne legendy. Ja np. Nie mam ani jednego z legendarnych ptaków a byłem na 10 raidach. Zaś enteia już na drugim raidzie złapałem. Najgorzej według mnie jest złapać pierwszego potem to już same wpadają 😉

  • Reply
    Zdegustowany errorami
    Wrz 26, 2017 5:54 pm

    Mam to samo. Rozbić gym to wyzwanie większe niż pokonać legendę. Po dwóch walkach error 2 + error 29. Potem nie mogę walczyć, restarty nic nie dają.Za pół godziny znowu z dwie walki i errory.Straciłem pół nocy aby przejac gyma.To jest poprostu porażka.Jak to mówią FuYo N

    • Reply
      też_ojciec
      Wrz 28, 2017 11:41 pm

      Nie odbijaj gymów, w których robiłeś chwilę wcześniej raid. To znany error. Szkoda czasu. Wiele razy tego doświadczyłem.

  • Reply
    DawidPolakL
    Wrz 26, 2017 8:18 pm

    Dziś na drugim koncie tj 24 level złapałem Enteia 100% iv. Natomiast na głównym tj 37 level nie mam ani jednego poka 100% jaja jakieś

    • Reply
      lambler
      Wrz 27, 2017 10:27 am

      Lewel 37,5 na złapanych 25 061 pokemonów i wyklutych 900 jajek mam 5 pokemonów z 100% iv Mantine, Ariados, Shellder, i dwie Larvy ale to wszystko wypadło mi z jajek.

    • Reply
      Kropianka
      Wrz 27, 2017 1:43 pm

      Ja ponad 15000 złapanych, ponad 750 jaj wyklutych. Mam co najmniej 10 poków 100% IV. Caterpie, Pidgey, Spearow, Ekans, Shellder, Krabby – chyba z jaj.
      Miałam na pewno słabego Pidgeya i Ratatę 100% ale stransferowałam.
      Złapane: Magikarp i Hoppip na ok. 20 levelu, oraz Venonat i Krabby na ok. 30 levelu.

      Ostatnio po złapaniu każdego poka sprawdzam u lidera pod kątem 100% IV, ale wcześniej sprawdzałam tylko te powyżej 20 levela, więc pewnie byłoby tych setek więcej.

    • Reply
      at3at3
      Wrz 27, 2017 2:02 pm

      Choć mam mniej złapanych/wyklutych (ponad 12000/700), ale poziom nie najgorszy i tylko jeden Machamp 100% z jaja, hodowany od małego, a nie z raidu. Być może w przeszłości nie zwróciliśmy uwagi na jakieś „cenne robale” i teraz „za karę” nie dostajemy maksów? 😉

  • Reply
    Kamil
    Wrz 26, 2017 10:49 pm

    Nie wiem co oni dziś odwalają ale dostałem za dzisiejszy dzień tylko 27 coinsów 😐 zerkałem na date w dzienniku, siedział teraz w gymie parę h kolejny pok i nie dostał nic:] nawet nie powiadomiło, że go wywalili :]

  • Reply
    froscik99ers
    Wrz 27, 2017 5:22 am

    I jest zaproszenie na EX Raida. Chyba dzisiaj poszły już na cały świat; )

  • Reply
    mickev
    Wrz 27, 2017 6:12 am

    1 października ex raid w Jaworznie 🙂

    • Reply
      a
      Wrz 27, 2017 11:35 pm

      Tak jak i w kilkuset innych miastach.
      Oby tylko im serwery wytrzymały 😉

  • Reply
    DawidPolakL
    Wrz 27, 2017 7:05 am

    Ano zaczęło się. U mnie w mieście chyba wszyscy dostali expassa. Ja grając na dwóch kontach dostałem na obydwa mimo że na jednym nie robiłem raidu tam gdzie będzie Mewto

  • Reply
    Levy
    Wrz 27, 2017 10:32 am

    Chyba jednak exps nie wszędzie poszedł szeroko. U mnie jest 30 gymow. Rajd zrobiłem prawie w każdym. Ale jeszcze zaproszenia nie mam. Znajomi tez nie dostali. Czekamy dalej.

    • Reply
      lambler
      Wrz 27, 2017 11:24 am

      Ciekawe u mnie na wsi tylko dwa gymny raptem z 15 graczy. Ja sam zrobiłem tylko 59 rajdów i to głównie same I i II poziomowe gram sam i czasu nie mam stać pod gymnem i dziś niespodzianka rano dostałem EX Pass. Do tego na niedzielę wiec będę mógł spróbować. Ciekawe ilu z tych 15 graczy dostało zaproszenia?
      Ilu potrzeba na Newto ?

  • Reply
    PNS
    Wrz 27, 2017 10:56 am

    Ile osób pokona Mewto 10 da rade?

    • Reply
      a
      Wrz 27, 2017 11:33 pm

      Zależy. 4-5 osób z dobrymi Tyrkami pewnie da radę.
      Realnie 7-8 średniaków z >= 30lvl powinno dać radę.

      Na filmikach YT widać, że 12 konkretnych graczy robi w 1/3 czasu.

  • Reply
    Kookio
    Wrz 27, 2017 11:09 am

    Niedziela 12 – 13 …. chyba tylko duże miasta ?

    • Reply
      a
      Wrz 27, 2017 11:33 pm

      ja gram w małym mieście i też mam na 12-13.

  • Reply
    jak.w
    Wrz 27, 2017 12:23 pm

    U mnie w małym mieście z tego co ludzie piszą na grupie fb zaproszenie dostał chyba każdy kto w tym gymie jakiegoś raidach kiedyś zrobił.

    • Reply
      at3at3
      Wrz 27, 2017 1:35 pm

      Czyli teraz to w dużych miastach gracze będą „poszkodowani”? 😉
      U mnie gymów jest od groma, a raidy robiłam tutaj w zaledwie 15-20 różnych miejscach, w 4-5 dzielnicach, z czego część aren nie jest szczególnie uczęszczana. Liczę, że może coś ze Śródmieścia się trafi, ale tam pewnie prędzej zaproszenia dostaną gracze z poziomów 37-40 (a u nas jest ich na ulicach naprawdę sporo).

      • Reply
        DawidPolakL
        Wrz 27, 2017 3:06 pm

        Nie ma reguły. Ja dostałem na 37 levelu tj na którym gram ciągle i na 24 tj którego używam tylko na dostawianie się na gymy a raidów na nim zrobiłem chyba z 7. U mnie też Mewto będzie w niedzielę o 12

  • Reply
    PNS
    Wrz 27, 2017 12:46 pm

    Bo jest jeszcze jedna kwestia o której nikt nie pamięta. Można robić raid ale nie pokonac bosa. Co wtedy należy się pass czy nie?

  • Reply
    Ziomeczek z nad morza
    Wrz 27, 2017 12:50 pm

    U nas w miasteczku ok 6k mieszkancow tez prawie wszyscy dostali passa na ex raid a w pobiskich 2 wiekszych miastach (ok 20-30k mieszkancow) brak ex passow.

  • Reply
    Prajdo
    Wrz 27, 2017 7:36 pm

    Dostałem zaproszenie, ale nie było tam ani daty ani godziny raidu. Jedynie lokalizacja. Ostatecznie raid odbył się kiedy byłem w pracy także system kolejny raz mnie bardzo zawiódł.

    • Reply
      a
      Wrz 27, 2017 11:29 pm

      Chyba coś Ci się przywidziało, bo wszystkie zaproszenia w każdej lokalizacji mają te sama datę czyli najbliższa niedziela w południe.
      Tobie chyba pokazało się powiadomienie o zwykłym raidzie w jakimś pobliskim gymie.
      Na EX Raidy zaproszenia są wysyłana co najmniej 24h, albo nawet 48h przed jego startem.

  • Reply
    a
    Wrz 27, 2017 11:26 pm

    Chyba pierwszy raz w tej grze, że mieszkańcy małych miejscowości mają lepiej niż mieszkańcy dużych miast 😉
    W małych miejscowościach gdzie jest ledwie po kilka gymów praktycznie wszyscy aktywni gracze zrobili jakiś raid w każdym z nich i dzięki temu wszyscy dostali zaproszenia.
    W dużych miastach to już loteria.

  • Reply
    Jon Slawo
    Wrz 28, 2017 10:53 pm

    Okazuje się, że nie tylko gymy sponsorowane. Kilkanaście osób dostało EX pass za bicie bossa w gymie przy pomniku Księdza Skorupki, którego raczej nie sponsoruje go nikt, nawet Ojciec Święty. Więc cała kombinacja pod tytułem, „jak oni to robią, wiemy to na pewno” jest w dalszym ciągu zagadką. Ponadto, nie byłoby głupim rozwiązaniem otrzymywanie EX passów właśnie za długotrwale zdobywanie gymów jako nagroda za upartą 🙂 grę. Pozdrawiam