News 39

Pokemon GO – Aktualizacja 0.31.0 (Android) / 1.1.0 (iOS)

pokemon-yellow-pikachu

Wczoraj pojawiła się aktualizacja do tej strasznej i niebezpiecznej gry, w którą zagrywają się teraz wszyscy na telefonach.

Najpierw przepiszę listę zmian, którą zamieszczono w sklepie na Androidzie z moimi komentarzami w nawiasach, a potem pokrótce opiszę wrażenia. Nie spodziewajcie się żadnych rewolucji, ot zwykła kosmetyka.

 

Pokemon Go 0.31.0:

-można teraz edytować swoje avatary z poziomu menu trenera;

-zmiana obrażeń u niektórych pokemonów (więcej tutaj)

-poprawiono animacje gymów

-poprawiono problemy z użyciem pamięci (powinno to wpłynąć pozytywnie na stabilność)

-usunięto stópki, oznaczające, jak daleko od nas znajduje się pokemon (i tak nie działały od dłuższego czasu)

-zmodyfikowano obliczenia obrażeń po walce

-naprawiono przeróżne błędy związane z napotykanymi dzikimi pokemonami

-zaktualizowano ekran z opisem pokemona

-nowy wygląd medali za osiągnięcia

-poprawiono wyświetlanie elementów na mapie

-małe zmiany w tekście

 

Ogólnie wszystko stało się przejrzystsze. Elementy na mapie wyświetlają się szybciej, wielkość czcionek w niektórych menusach sprawia, że są czytelniejsze, pokeballe wyglądają ładniej. Mamy szybszy dostęp do opcji transfer w ekranie wyboru danego pokemona. Szkoda, że zniknęła mapka, pokazująca, gdzie złapaliśmy stworka, ale może dzieci albo małżonkowie skarżyli się, że ktoś z domowników sprawdza, gdzie spędzają czas. Nie da się także wysłać do profesora pokemona, którego oznaczyliśmy jako ulubionego, co ograniczy pomyłki z tym związane. Myślę, że fajnym dodatkiem jest także to, że po uruchomieniu aplikacji wyświetla się losowa wskazówka dotycząca bezpieczeństwa korzystania z aplikacji.

Wydaje mi się, że gra działa o wiele stabilniej, włącza się szybciej i nie muszę już jej co chwilę resetować. Nawet elementy, na które klikamy na mapie, ładują się szybciej. Zmieniła się chyba lekko fizyka rzucania pokeballem, bo chybiam częściej niż wcześniej. A może dopadła mnie starość, kto wie.

Ciekawe, jaką opcję śledzenia dzikich pokemonów wprowadzą teraz twórcy, bo widać „łapki” się nie sprawdziły i je usunięto. Niestety wpłynęło to także negatywnie na działanie stron i aplikacji w stylu PokeVision, więc przez najbliższy czas będziemy zmuszeni szukać potworów na ślepo.

Podsumowując rewolucji nie ma, ale myślę, że twórcy zrobili kroczek w dobrym kierunku. Oby aktualizacje pojawiały się częściej, dodawały i naprawiały, jak najwięcej, czego i wam i sobie życzę.

Udanych łowów.

39 Comments

  • Reply
    Wojak
    Sie 01, 2016 5:03 pm

    Rozumiem że portal poszukuje redaktorów, jednakże warto byłoby dodać tutaj update iż aktualna wersja pokemonów obecnie to 0.32.0 / 1.1.1 która została zaktualizowana dzisiaj.
    Obecne poprawki:
    Changelog
    Performance improvements in Pokemon details and list screens.
    Correct link for app upgrade.
    Oczywiście Europa jest zacofana przez procesy akceptacji w appstorze przez co pewnie nie zobaczymy tej łatki do wieczora lub jutra. Szkoda.

    https://pbs.twimg.com/media/CoxLa0FWYAAz9bJ.jpg

  • Reply
    MaZaqs
    Sie 01, 2016 5:16 pm

    Nie wiem jak wy ale ja nie dostaję exp’a po curveballach, nice throwa’ch i innych. Troszkę lipne to jest.

    • Reply
      Jag
      Sie 01, 2016 9:18 pm

      Również zauważyłam ten problem, chyba jest to jakiś bug, ponieważ raz dostaję za to expa raz nie… Przed aktu nie było tego problemu. Nie wspomnę o tym, że teraz byle pok(Rattata cp12 6 razy wyskoczył z great balla+maliny etc.) ucieka z pokeballi i je odbija…

      • Reply
        MaZaqs
        Sie 02, 2016 12:19 pm

        To, że teraz prawie każdy pokemon choć z raz ucieka z pokeball’a mimo „Malinki” to już standard i chyba takie założenie twórców, ale masz rację czasem dostaję za curveballa xpa. 😀

  • Reply
    odli
    Sie 01, 2016 6:12 pm

    Pojawily sie tez problemy na Gymach jak ktos walczy to nie wejdziesz gym

    • Reply
      Outlawek
      Sie 02, 2016 6:34 am

      Nie sprawdzałem tego, ale jeżeli faktycznie została zastosowana taka blokada to być może celowo. Dawniej zdarzało się, że po rozpoczęciu walki jak ktoś próbował dołączyć do już trwającej walki lub drużyna broniąca dorzucała Pokemona, to wywalało z walki wieszając grę na ekranie GYMu.

  • Reply
    CandlE
    Sie 01, 2016 7:15 pm

    Tylko ja po update’cie nie mam opcji transferu pokemona?

    • Reply
      PanBombello
      Sie 01, 2016 11:05 pm

      Wystarczy, że na ekranie wybranego Pokemona klikniesz w menu (czyli trzy poziome kreski) w prawym dolnym rogu, a następnie „Transfer”

    • Reply
      Outlawek
      Sie 02, 2016 6:37 am

      Na pewno nie masz? Na karcie Pokemona, w prawym dolnym rogu powinien być przycisk z menu, gdzie znalazły się opcje: FAVORITE i TRANSFER.

  • Reply
    kivrell
    Sie 01, 2016 8:30 pm

    po aktualizacji owszem appka się nie zawiesza, za to sama wyłącza :/ 2x w ciągu 5 minut no bez jaj, chyba jeszcze długa droga przed nimi zanim zacznie to normalnie działać

  • Reply
    SkyGiantPL
    Sie 01, 2016 9:20 pm

    Mi brakuje łapek no ale niestety czekam na jeden z większych update’uw dodających wymianę pomiędzy graczami 🙂

  • Reply
    ranma11
    Sie 01, 2016 9:34 pm

    1. Wszystko płynniej oprócz pokeballi… Od aktualki częsta u mnie jest sytuacja, gdzie pokeball po trafieniu zawisa w powietrzu na jakiś czas i dopiero potem wciąga poka. Niby nie uniemożliwia to gry(w przeciwieństwie do błędu ze zwiechami gry po wciągnięciu poka do balla, którego od aktualki nie odnotowałem) ale jest upierdliwe.

    2. Usunięcie łapek, przy jednoczesnym ograniczeniu/uniemożliwieniu działania mapek spawnu pokemonów to zwykłe świństwo ze strony twórców! Nie da się już „polować na poka” no chyba że zna się lokalizacje okolicznych miejsc spawnu poków. Tak czy siak to zepsuło pewien fajny aspekt gry…

    3. Czy nikt w tym serwisie nie widział info nt. tego jak będzie wyglądać wprowadzanie gen2 i elementów z nią związanych?
    (https://twitter.com/PokemonGoNews/status/759101475800899584)
    Mnie to delikatnie rzecz ujmując zdenerwowało. Przedmioty ewolucyjne zamierzają dodać, ale kamieni ewolucyjnych(oraz ewolucji przez wymianę) to się pozbyli.
    No i to stopniowe odkrywanie elementów drugiej generacji… Po co to i na co to? Wprowadzamy gen2 to bach i koniec! Niech każdy(nowy i stary gracz) ma dostęp i tyle. Preewo niech zastąpią poki z gen1 w jajkach i gitara. I z każdą kolejną generacją to samo. Nie wspominam już o tym że najpierw powinni ponaprawiać błędy(a nie zajmować się kosmetyką) dodać wszystkie brakujące elementy(walki 1v1, wymiany), potem dopracować mechanikę(jakieś questy do wykonywania by się przydały bo po tygodniu gra jest zwyczajnie nudna…) i dopiero potem dodawać następne generacje poków…

    • Reply
      LordJanusz
      Sie 01, 2016 11:25 pm

      Co do tego linku, który podałeś, to poczytaj dokładnie. Wymyślił to jakiś gość z reddita. To jego pomysł na to, w jaki sposób twórcy powinni wprowadzić do gry drugą generację.

  • Reply
    gryff
    Sie 01, 2016 10:06 pm

    I w koncu pokedex wyglada porzadnie

  • Reply
    pimpim
    Sie 02, 2016 2:55 am

    A kiedy zaczną banować? Gram 2 tygodnie, mam 24lv. A w ciągu 3 dni wszystkie gymy zajęli gracze których wcześniej nie „widziałem”, mają po 30-36Lv i pokemonu po 2500 i więcej.
    Nie mam szans na odbicie gymów. Oni na pewno grają na botach itp. Żadna Aktualizacja mi tego nie zrekompensuje bo teraz zostaje tylko chodzić.
    Jak Niantic nic z tym nie zrobi to gra umrze, moi znajomi już rezygnują przez brak reakcji na oszustów.

  • Reply
    diditheblues
    Sie 02, 2016 6:05 am

    Witam, nie wiem o co chodzi, ale miałem 3 jajka w inkubatorach po 5km, pokonałem ten dystans i inkubatory od tak zniknęły.. Wie ktoś coś na ten temat?

    • Reply
      arctica04
      Sie 05, 2016 7:52 am

      A jesteś pewien, że po prostu nie przegapiłeś animacji wyklucia się pokemona? Sprawdź w swoim zbiorze, czy nie pojawiły się nowe poki.

  • Reply
    Fake Gprs
    Sie 02, 2016 6:54 am

    Ja tak w niedziele miałem… stoję pod gymem ktoś się leje, rozglądam się, a pod gymem tylko JA 😀 i nikogo w promieniu 50m

    Cziterów z fake gprs jest od zajebania w tej grze…

  • Reply
    Outlawek
    Sie 02, 2016 7:16 am

    Brak mapki z miejscem złapania Pokemona nie jest dużą wadą. Podejrzewam, że mapki za bardzo obciążały serwery. Spokojnie można byłoby je zastąpić współrzędnymi GPS.

    To, z czym Niantic powinien się jak najszybciej uporać to łapki. Nawet, gdyby miało to oznaczać definitywny koniec korzystania z map live, do czego zresztą zmierza Niantic. Już teraz zostało zmienione API, które wyłączyło możliwość szybkiego skanowania terenu, a wolne sprawia, że dane o pojawieniu się Pokemona otrzymujemy z opóźnieniem (w zależności od wielkości skanowanego obszaru). I dobrze. Powrót prawidłowo działających łapek (a kiedyś to nastąpi) wraz ze zniknięciem map live doda grze smaczku. Poza tym zyskają na wadze informacje, którymi będą się wymieniać gracze, a złapanie bardzo rzadkiego Pokemona będzie prawdziwym wyróżnieniem.

    Przydałoby się, aby dziennik (JURNAL) został bardziej rozbudowany. Przy informacji o złapanym Pokemonie powinny pojawić się współrzędne GPS. Twórcy gry mogliby wzbogacić dziennik o zakładkę GYM, gdzie można byłoby sprawdzić swoje poczynania na arenach. Nie ma też informacji o Pokemonach, które wykluły się z jajek.

  • Reply
    Dexter
    Sie 02, 2016 7:33 am

    A mi z kolei aktualizacja uniemożliwiła grę… Gram na tablecie bez GPSa (udostępniam Wi-Fi przez telefon) i jak w 0.29.3 śmigało aż miło tak teraz wywala „GPS signal not found”… Dodam tylko, że lokalizację mam włączoną, nie mam pozorowania lokacji i krótko mówiąc wszystkie ustawienia mam poprawnie…

  • Reply
    PokeManiak
    Sie 02, 2016 8:42 am

    Mam samsunga z androidem gra działała bez zarzutu aż do ostatniej aktualizacji, teraz nie mogę się zalogować za pomocą konta Google. Najdziwniejsze jest to, że na domowym Wi-Fi działa, a włączając internet w tel. już jest problem (oczywiście lokalizacja działa w obu przypadkach choć mniej dokładniej niż wcześniej). Siedząc w domu nie da się grać!

  • Reply
    Jakec
    Sie 02, 2016 4:29 pm

    Dzisiaj kilka razy miałem tak, że po kliknięciu na pokemona na mapie on po prostu znikał… I tak kilka razy. To raczej nie błąd połączenia, bo między tymi akcjami inne pokemony łapałem. Przed aktualizacją ani razu takiej akcji… Ogólnie spotykam teraz sporo mniej pokemonów na tej samej trasie (codzienny wieczorny spacer z psem tymi samymi ulicami).

  • Reply
    Yoogas
    Sie 02, 2016 4:40 pm

    Zrobili aktualizację, ale doświadczenie za rzuty np. excellent się nie dodaje.

  • Reply
    KarolK
    Sie 03, 2016 11:57 pm

    Możecie wrzucić linka do instalki? Chodzi mi o sam plik. Pierwszy raz grę pobrałem jak nie było jej jeszcze w Polsce a teraz mam komunikat że aplikacja nie jest zgodna z moim urządzeniem. Proszę o pomoc

  • Reply
    Michał
    Sie 04, 2016 1:41 pm

    Cigale mam wiadomość ze GPS nie działa ! Ktoś tak ma ? wiecie jak to naprawić ? Moj GPS działa normalnie tylko w pokemon go nie, a to wsyztsko po aktualizacji

    • Reply
      arctica04
      Sie 05, 2016 7:58 am

      Mi GPS często w pomieszczeniach nie działa. Na dworze zazwyczaj normalnie, chociaż też są sytuacje, że GPS niby działa, ale avatar nie porusza się razem ze mną, tylko stoi w miejscu i wtedy konieczny jest restart apki.

  • Reply
    kylo
    Sie 04, 2016 3:18 pm

    podpisuje się pod kolegą powyżej, po aktualizacji nie działa.. „GPS SIGNAL NOT FOUND”

    Pomoże ktoś zaradzić sytuacji??

  • Reply
    kylo
    Sie 04, 2016 3:24 pm

    telefon Xiaomi mi4c, Android ocywiście

  • Reply
    Michal
    Sie 04, 2016 3:59 pm

    Też mam problem z GPS, przed aktualizacją wszystko chodziło a teraz nie chce mi się gps odnaleźć

  • Reply
    Spid1991
    Sie 04, 2016 4:21 pm

    Witam, mam tak jak KarolK, o co chodzi? wymagania gry się zmieniły ?? O co chodzi ?

  • Reply
    lidekkk
    Sie 04, 2016 5:28 pm

    Witam mam ten sam problem co ” mam komunikat że aplikacja nie jest zgodna z moim urządzeniem” ratujcie co zrobić w takiej sytuacji??
    czy odinstalowanie gry i ponowna instalacja pozwala na granie na tym samym koncie i czy nie utracę osiągniętego poziomu??

  • Reply
    trener I klasy
    Sie 04, 2016 7:19 pm

    Wszystkie stare wersje przestały działać. Niantic wprowadził do API szyfrowanie. Na teraz Niantic udupił wszystkie boty. Do tego prawdopodobnie weryfikuje iz polaczenia do serwerów ida z telefonów i smartphonów stad tez problemy uzytkowników.

  • Reply
    Himalaje
    Sie 04, 2016 8:29 pm

    Ja również nie mogę grać, bo GPS nie może odnaleźć mojego połączenia. Postać przemieszcza się na mapie zgodnie z moimi ruchami, ale na mapie nie ma nic, nawet pokestopów. Co teraz?

  • Reply
    MichaU
    Sie 05, 2016 8:50 am

    Witam, ja również mam błąd GPS signal not found. Telefon to xiaomi mi4c. Przed ostatnią aktualizacją gra działała normalnie. Ktoś wie jak zaradzić temu problemowi?

  • Reply
    volvo
    Sie 07, 2016 12:03 pm

    gps wariuje ale wystarczy się przemieścić i zalogować ponownie,teraz logujemy się zawsze więc jest lepiej, łapki nigdy mi nie działały więc dobrze że ich nie ma ,no i pokemona nie jest teraz tak łatwo złapać

  • Reply
    Progeusz
    Sie 07, 2016 1:41 pm

    GPS to tragedia, przy pobliskim kościele mam trzy Pokestopy, ale dwóch z nich nie jestem w stanie złapać już od sześciu dni, bo GPS mnie wywala na drugą stronę ulicy i nie chce wrócić. Sytuacje gdy idę na północ, a postać w grze przesuwa się na południowy-wschód zdarzają się regularnie.

  • Reply
    Boolo
    Sie 24, 2016 2:23 pm

    Dlaczego w PokeStopach nic niema

  • Reply
    bool