News 45

Pokemon GO częścią Roku Legend?

W świecie Pokemon przez cały rok 2018 będą odbywały się obchody tzw. Roku Legend. Czy Pokemon GO jako jedna z „pobocznych” gier serii także weźmie w nich udział?

W dniu wczorajszym The Pokemon Company ogłosiło, że 2018 będzie upływał pod znakiem legendarnych pokemonów. Dla gier na konsole Nintendo czyli Sun/Moon oraz Ultra Sun/Ultra Moon co miesiąc będą rozdawane różne legendy ze wszystkich generacji. Jak się okazuje nie tylko konsolowe produkcje zyskają specjalną akcję, bo jak mówi oficjalna strona prasowa pokemon.gamepress.com:

Od lutego do listopada, legendarne pokemony będą występować w całej serii gier, włączając comiesięczną dystrybucję postaci z gier na konsole, nowe produkty w Pokemon Trading Card Game, promocję w grach mobilnych i serialu animowanym.

W dalszej części artykułu Pokemon GO jest wskazane bezpośrednio jako część tych obchodów:

Gracze Pokemon GO mogą spodziewać się specjalnych promocji zawierających legendarne pokemony w 2018 roku jako część celebracji legendarnego roku, a szczegóły zostaną udostępnione już niedługo.

Raczej ciężko spodziewać się, że otrzymamy w tym roku legendy z wszystkich generacji, ale spekuluje się, iż może to oznaczać powrót wszystkich poprzednich legendarnych pokemonów z pierwszej oraz drugiej serii (wraz z możliwością zdobycia shiny?). Niektórzy też wierzą w udostępnienie nam Mew oraz Celebi, chociaż te od czasu piątej generacji na konsolach są uznawane za pokemony mityczne a nie legendarne.

Inną możliwą opcją są też okresowo dostępne legendy z atakami, które jak dotąd nie pojawiły się w ich puli a byłyby bardzo przydatne – np. Zapdos z Thunder Shock czy Groudon ze swoim flagowym ruchem o nazwie Percipice Blades. Podobny zabieg zobaczymy już jutro w przypadku Community Day i ograniczonym czasowo Pikachu z Surfem.

A jak waszym zdaniem może wyglądać rok legendarnych pokemonów w Pokemon GO?

Źródło: https://pokemon.gamespress.com/CELEBRATE-A-LEGENDARY-YEAR-OF-POKEMON-IN-2018

45 komentarzy

  • Reply
    Mitsust 1
    Sty 19, 2018 1:16 pm

    Mam nadzieje na powrót legendarnych ptaków lugie articuno mam ale nie udalo sie zapdosa i moltres a np mewtwo mam juz dwa

  • Reply
    Kropianka
    Sty 19, 2018 1:25 pm

    Mogliby dać szanse na złapanie legend inaczej niż poprzez raidy.

    • Reply
      bart
      Sty 19, 2018 1:40 pm

      realne opcje:
      wyklucie legendy z 10km jajka – hejt że mało 10 leci i że nie ma pogody na chodzenie, i ogólnie źle
      legenda na dziko – hejt za pojawianie się na dziko bo ktoś z mapką lub z miasta będzie miał jeszcze więcej legend i łatwiej je zdobyć
      legenda z rajdu 1* – hejt tych co zdobywali do tej pory z 5*, hejt ludzi z małych miejscowości że nie uzbierali coinsów na rajdpasy i że o złych godzinach się pojawia ta legenda i że daleko do gymu.

  • Reply
    Alex
    Sty 19, 2018 1:39 pm

    Dokładnie. Mieszkam w małym mieście i praktycznie brak szans na zebranie grupy by pokonać jakiegoś raidach

  • Reply
    ddd
    Sty 19, 2018 2:06 pm

    ja chciałbym żeby mógł w końcu sam bez pomocy złapać legende

    • Reply
      bart
      Sty 19, 2018 4:20 pm

      Możesz zrobić sam, tylko jak tego nie robisz wniosek jest jeden – nie umiesz i masz za niskie lvl. 3x xiaomi z dzielony ekranem i jazda 😉

      • Reply
        Tomic0981
        Sty 22, 2018 5:44 am

        Powodzenia w robienu jakiejkolwiek legendy na 3 telefonach. Nawet na 40 levelach… Bzdura kompletna

  • Reply
    slash
    Sty 19, 2018 2:40 pm

    Najlepszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie wszystkich legend do ExRajdów. Wówczas w fioletowym jaju mielibyśmy losowego silnego stwora, a ExPass byłby nagrodą za zrobienie np 5 zwykłych rajdów. Ilość występowania legendarnych jaj jest też absurdalnie wysoka,a przecież powinny to być pokemony unikatowe i rzadkie !! Wprowadzenie Legend na taką skalę było idiotycznym pomysłem, a przecież można było to rozegrać inaczej. Ale wiadomo, o pieniądze chodzi. Za miesiąc zapewne w podobny sposób pojawi się Rayquaza. Osobiście liczę, że takie poki jak Mew, Celebi, Jirachi czy Deoxys będą możliwe do schwytania w inny sposób niż sztampowe rajdy. Widać jednak, że producentom brakuje kreatywności, a wystarczy pomysł, choćby tajemniczy złoty GS Ball i już pewną nowością i zaciekawieniem powieje !

  • Reply
    Corgi610
    Sty 19, 2018 5:13 pm

    Wiem, że 90% graczy nie znosi największej konkurencji, czyli gry Draconius Go – ale jest tam jedna rzecz, którą można by zaimplementować do Pokemon Go jako alternatywny sposób łapania legend. Byłoby to przydatne szczególnie dla graczy, którzy mieszkają na obrzeżach miast oraz dla tych, co po prostu nie chcą bawić się w raidy.
    Otóż w Draconiusie znajdują się Obeliski (w Pokemonach mogłoby się to nazywać np. Pokemon Center), w których zdobywamy fragmenty mapy. Po uzbieraniu 9 fragmentów szukamy złotego jaja w miejscu, które jest widoczne na zebranej mapie (oczywiście musimy najpierw to miejsce rozpoznać). Poszukiwanie polega na użyciu łopaty na jednym fragmencie mapy – jeśli jaja tam nie ma, szukamy dalej.
    Gdyby dać taką opcję w Pokemon Go, to myślę, że spora część osób mogłaby się wybierać na dłuższe spacery. Oczywiście, żeby nie było zbyt łatwo, z legendarnego jaja byłby losowy drop, a poszukiwanie byłoby dostępne – tak jak w Draconiusie – raz w tygodniu. A łopaty niezbędne do poszukiwania jaj można by kupić w sklepie za 100 monet/sztuka, ewentualnie zdobyć przez kręcenie pokestopami (z bardzo małym prawdopodobieństwem trafienia).
    Co Wy na to? 🙂

    • Reply
      arty
      Sty 20, 2018 3:43 pm

      No, ale grę Draconius Go ładnie skopiowali. Przy łapaniu stworów tło i drzewa, są praktycznie takie same. Areny są takie jak przed transformacja w Pokemon Go. Szkoda tylko, że stworki jakieś takie inne :). A zabezpieczenia, są bardziej irytujące niż w Pokemonach. Mogli by dołożyć walki pokemon z dzikimi Pokemonami jak na przykład są z dużym CP powiedzmy, że od 700CP to Pokemon atakuje. No i przywrócić walki na arenach. Ale jak dalej Producent będzie uzależniony od Głównego wydawcy to się tego nie doczekamy.

    • Reply
      Outlawek
      Sty 20, 2018 7:17 pm

      Rzeczywiście Draconius Go oferuje kilka ciekawych elementów, które chętnie zobaczyłbym w Pokemon Go. Mamy m.in. walkę z dziko żyjącą istotą, która nagle pojawia się na naszej drodze (można zrezygnować) lub innym graczem. Są do wykonania różne zadania, nic wielkiego, a jednak cieszy. Można znaleźć skrzynię ze skarbem lub zabawić się w poszukiwania złotego jaja na podstawie zdobytych fragmentów mapy. Do tego Portale, które prowadzą do innego świata, gdzie m.in. można pozostawić do wyklucia antyczne jajko (bo jaj są dwa rodzaje: do wychodzenia, jak w PGO oraz czasowe, które pozostawia się Smoczej Królowej – jeśli nie przekręciłem nazwy).

      Jednak Draconius wymaga jeszcze kilku dopracować. Wiadomo, nie ma gry idealnej. Jak dla mnie trochę mało spotykamy istot na swojej drodze. Jest jakby mniej miejsc, w których się one pojawiają. Rzucanie kulkami też mogłoby być nieco lepsze. Przydałaby się większa ilość aren, zwłaszcza w miejscach bardziej uczęszczanych, jak parki.

  • Reply
    Steam
    Sty 19, 2018 8:16 pm

    Fajnie by bylo jak by te legendy lapaly sie za 1 rzutem

  • Reply
    Michał
    Sty 19, 2018 11:25 pm

    Fajne by było jajko 2 km z którego wypadają wszystkie legendy z dodatkową wersją shiny….
    I tak możemy sobie marzyć w nieskończoność. Przestańcie juz fantazjować, bo dopóki Niantic nie ma w tym interesu to nic nie zrobi. Wioski zawsze będą na tym tracić.

  • Reply
    Kwadraty
    Sty 19, 2018 11:39 pm

    Z innej beczki.. Widze ze juz ludzie graja na wersji z ostaniej aktualizacji.. Ktorej ciagle nie mam w sklepie play 😐 jest ktos jeszcze w takiej sytuacji?

    • Reply
      bart
      Sty 20, 2018 11:52 am

      a chcesz być testerem apki, która może mieć wielkie błędów ? po co instalować jako pierwszy jakiś syf ?
      chcesz to pobierz z apkmirror

  • Reply
    Michał
    Sty 19, 2018 11:59 pm

    Wersja z apk mirror ma poprawiony błąd wracania na początek listy pokemonów po każdej aktywności. Ale za to znaczek że pokemon jest w gymie jest w 2 kolorach 🙂

  • Reply
    Luk
    Sty 20, 2018 12:19 am

    Ja tam nie narzekam.We wtorek w 7 osób udało nam się zwalczyć mewtwo. Teraz ma już 2500cp

  • Reply
    a
    Sty 20, 2018 12:22 am

    Niestety w małych miastach obecnie o legendach można tylko pomarzyć.
    U mnie gra padła całkowicie.
    Z tego co pamiętam to na ptakach udało się zebrać ekipę kilkadziesiąt razy (wakacje), na psach Entei z 20 razy (ciepły wrzesień) Suicune z 10 razy, Raikou może z 5 razy w ciągu miesiąca, Ho-oh ze 4 razy, Groudon z 5 razy, to teraz na Kyogre przez tydzień ani razu nie było chętnych do bicia.

  • Reply
    Ildhur
    Sty 20, 2018 8:15 am

    Bardzo chciałbym, żeby szlo złapać legendy w inny sposób, niż przez raidy, ponieważ w mojej okolicy aktualnie jest bardzo ciężko o ekipę. Ogólnie, to uważam „wypuszczanie” legend w postaci raidów za bardzo dobre rozwiązanie, niestety w mniejszych miejscowościach jest to aktualnie niemożliwe. Zimowa aura też nie pomaga.

  • Reply
    DawidPolakL
    Sty 20, 2018 10:11 am

    Dzisiaj od 11 do 14 event

  • Reply
    bart
    Sty 20, 2018 12:01 pm

    juz jest jest pełno pikaczu

    • Reply
      Ildhur
      Sty 20, 2018 12:48 pm

      Jest jakaś zwiększona szansa na shiny ?

  • Reply
    Dysiol
    Sty 20, 2018 1:30 pm

    Jest pierwsze shiny

    • Reply
      Wooper
      Sty 20, 2018 3:16 pm

      Nazywają to dniem społeczności Pokemon Go. Nie wiedziałem, że dzień trwa tylko 3 godziny… Inicjatywa spoko, ale z tym czasem to trochę śmieszne.

  • Reply
    ODeath
    Sty 20, 2018 1:33 pm

    Jeden Pikachu i od razu shiny :D. Myślałem że mieszkając w 8k mieście nigdy tego nie doświadczę 🙂

  • Reply
    Patryk9195
    Sty 20, 2018 2:29 pm

    Potwierdzam, 2 shiny już wpadły

  • Reply
    arty
    Sty 20, 2018 3:27 pm

    A ja chory ech dlaczego 🙁

  • Reply
    Patryk9195
    Sty 20, 2018 3:46 pm

    W zapowiedzi tego eventu była mowa o 3 godzinnych lurach, sprawdzał to ktoś?

  • Reply
    bart
    Sty 20, 2018 3:47 pm

    brak shiny, trudno. Liczę że zrobią coś takiego z magikarpiem, tylko na tym shiny mi zależy.

    • Reply
      Wooper
      Sty 20, 2018 7:14 pm

      mnie się udało złapać 3, ale słabe IV

  • Reply
    irbix88
    Sty 20, 2018 3:50 pm

    To czego mi najbardziej brakuje, a co jest istotą Pokemon to:
    1. Brak możliwości bezpośredniego starcia z innym użytkownikiem
    2. Łapanie pokemonów bez uprzedniego osłabienia go walką

    Nie wspominając o gymach które spoko, wrzucasz poksa, przychodzi ktoś i toczy bitwę ale lepiej by było robić to face to face, informując się wzajemnie o ustawkach na gymach i to na zasadzie zbijesz najsłabszego masz szansę na bitwę z lepszym itd. aż walczysz z liderem o odznakę.

    A teraz to zasady są dopasowane do wizji twórców apki a nie do istoty pokemon.

  • Reply
    a
    Sty 20, 2018 8:10 pm

    Event ciekawy, ale tylko 3 godziny w środku dnia to jakiś żart.

    Ludzie pracujący byli automatycznie wykluczeni, a i inni musie plan dnia ułożyć pod grę.
    Jeśli Cummunity Day to niech trwa dzień, już niekoniecznie całą dobę, ale chociaż te 12 godzin (powiedzy 9-21), wtedy każdy znalazł by tę godzinkę czy dwie na skorzystanie z eventu.

    Z raidami też lipa, bo szczególnie w mniejszych miastach najwięcej raidów rano i w południe, a po 17-tej ciężko cokolwiek nieraz spotkać.

    Wg Niantic grupą docelową gry są przede wszystkim dzieci, studenci, bezrobotni i emeryci.
    Tymczasem u mnie w mieście, gdy po wakacjach większość dzieciaków przestała grać, to teraz z 70% aktywnych graczy to ludzie pracujący. Do 15-16 gymy stoją jak zamurowane, a w godzinch 16-24 widać konkretny ruch.

    • Reply
      bart
      Sty 21, 2018 1:45 pm

      co tydzień wxp x2 stanowczo za długo już teraz jest masa osob z lvl 38-40.
      o Cummunity Day wiesz tydzień wcześniej, więc narzekanie że masz plany to bardzo nieudany pretekst. W weekendy ludzie raczej mają wolne albo pracują co 2gi weekend (sklepy hurtownie), więc kolejnym razem będziesz miał wolne.

      • Reply
        a
        Sty 21, 2018 7:16 pm

        A gdzie napisałem, że co tydzień chciałby x2 EXP?
        Chciałbym i pewnie większość graczy też, żeby trwało to cały dzień tak aby każdy mógł sobie wybrać godziny w których chce grać, a nie musieć planować tydzień wcześniej swoje życie pod event.
        Poza tym w następnym miesiącu na Community Day nie będzie raczej podwójnego exp, bo była mowa w notatce, że będą też inne bonusy jak podwójny exp lub stardust, więc w lutym stardust pewnie. A w marcu może candy?

        • Reply
          bart
          Sty 21, 2018 7:37 pm

          moja pomyłka, miało być „co miesiąc XP x 2” https://pokemongo.gamepress.gg/pokemon-go-community-day . Mam nadzieję że faktycznie rozwiną te bonusy i nie będzie to zawsze XP.

          • a
            Sty 21, 2018 11:56 pm

            Co miesiąc raczej nie będzie.
            Niantic raczej nie robi pod rząd eventów z tym samym bonusem, więc będą wymiennie pewnie EXP, stardust, candy i zmniejszony event do buddy/jajek.
            W sumie to kto wie czy podwójny exp nie był pierwszy i ostatni raz na tym Community Day.
            W notce zachęcającej do udziału w evencie było chyba, żeby wyjść do parku grać i spotkać się z innymi graczami. To w przypadku podwójnego exp miało sens tylko w przypadku parków mających dużo zalurowanych pokestopów, gdzie i tak większość graczy głównie klepało ewolucje na jajku, a przy okazji łapało poki na Go+.
            W centrach dużych miast gracze zamiast w parkach siedzieli raczej na lurach w galeriach handlowych.
            No, a najwięcej graczy chyba siedziało w domu i klepało eweolucje na podwójnym expie 😉

            Tak więc myślę, że podwójny exp na ten typ eventu to nie do końca dobry pomysł. Podwójny stardust, ceny, czy zmniejszony dystans do jajek/buddy zmobilizował by ludzi do aktywnej gry, a o to chyba chodzi w takim evencie.

    • Reply
      evoLucjan
      Sty 21, 2018 7:11 pm

      No wiesz event byl na calym swiecie o podobnych porach takze ciezko kazdemu dogodzic, ale w moim miescie osob bylo bardzo duzo. Czulem sie jak w wakacje, az ludzie sie ogladali jak w centrum pod bankiem stoi grupa okolo 20 zapalencow na raidzie. Ja czas poswiecilem na lapanie pikachu bo troche liczylem na setke, ale skonczylo sie na ok. 60 zlapanych i dwa shine(parka ona i on tylko najgorsze iv). Juz sie zastanawiam co bedzie nastepne, licze na podwojny stardust i dluzsze lurki.

      • Reply
        at3at3
        Sty 22, 2018 5:01 pm

        To miałam podobnie – 2 rajdy z zapaleńcami, ok. 60 pikaczy (a potrzebowałam 117), 2 shiny (też parka) i mąż to samo. Chwila radochy i po temacie – można było wracać do innych spraw.
        To wcale nie było głupie, że nie trwało cały dzień, bo inaczej pikacze by nam nosem wychodziły, a shiny przestałyby być czymś więcej niż czapka mikołajowa. Chociaż faktycznie – zawsze ktoś będzie poszkodowany, bo nie będzie miał wolnego czasu w tych wąskich widełkach.
        W każdym razie jestem za opcją krócej+częściej, a nie dłużej (i +/- rzadziej). Wtedy społeczność pokemonowa jest bardziej aktywna i mniej znudzona.

        • Reply
          evoLucjan
          Sty 22, 2018 10:31 pm

          Ja tam tez jestem za bo tak poprawdzie to 80% osob byla na miescie w tym czasie i kazdy fajnie sie bawil;) O to im chodzilo zeby tworzyc spolecznosc.

  • Reply
    DawidPolakL
    Sty 21, 2018 8:36 am

    Ja te 3 godziny wykorzystałem na ewolucje. Zdążyłem zrobić 5 jaj mimo braku czasu. Jestem mimo wszystko zadowolony. Jeszcze tylko 3,3 mln xp do finału

  • Reply
    bart
    Sty 21, 2018 2:00 pm

    Mając chwile zainstalowałem Draconius w Warszawie to jakaś masakra góra 2-3 stworki dookoła postaci (mam za niski lvl na czary i nie mam golda). Udałem się w miejscówkę gdzie mam 9 poków w PGO jednocześnie a w drakonius tylko 3 stworki… Też tak macie ?
    Odnośnie samych słupów obfitości ich rozkład też jest kompletnie nieprzemyślany – sporo jest w miejsca gdzie muszę schodzić z chodnika lub na osiedlach zamkniętych.
    Na pierwszy rzut oka gra równa w dół: po 2 poki dookoła postaci w dziczy jak i w mieście, jeśli faktycznie tak jest i nie ma miejscówek w Warszawie gdzie jest po 9-12 stworków jednocześnie to raczej nie będę grał w Drakonius bo nie mam tyle czasu by latać za 2-3 stworkami.

    • Reply
      a
      Sty 21, 2018 7:25 pm

      Bo Draconius to amatorszczyzna i zrzynka z POGO z dodaniem dodatkowych wodotrysków, aby sprawiać wrażenie lepszej. Ta gra była zrobiona chyba po to, aby na fali popularności POGO ściągnąć trochę ludzi znudzonych pokemonami, wyciągnąć z nich trochę kasy i się ulotnić.
      Za rok nikt nie będzie pewnie pamiętał, że taka gra istniała, a może i serwery już będą wyłączone, podczas gdy Pokemony dalej będą żyć i mieć miliony graczy.
      Tym się różni rozkład pokestopów w pokemonach i draconius, że w POGO są w realnych lokalizacjach i dość dobrzez sprawdzone pod względem bezpieczeństwa i dostępności. W Draconius są losowe i nikt na to nie patrzy. Gdyby tak zrobił Niantic w pokemonach to szybko poszedł by z torbami po fali pozwów za wypadki w próbie skorzystania z poekstopów umieszczonych na niedostępnych terenach czy na środku 4 pasmowej drogi.

    • Reply
      DawidPolakL
      Sty 21, 2018 9:34 pm

      Ja w skokach mam 24 level. Gram w to w domu nie ruszając d.py. Fakt że do poków im daleko.

    • Reply
      DawidPolakL
      Sty 21, 2018 9:34 pm

      W smokach

  • Reply
    DawidPolakL