News 23

Pokemon GO – Ekspansja na Amerykę Południową i kolejny komentarz twórców

niantic-logos-blackandwhite-820x420

Niantic chyba wzięło sobie do serca zarzuty graczy na temat braku komunikacji, ponieważ dostaliśmy właśnie kolejne oświadczenie opublikowane na ich facebookowym profilu. Tłumaczenie możecie przeczytać poniżej.

 

 

Trenerzy,

Jesteśmy podekscytowani, mogąc podzielić się z wami kolejnymi informacjami dotyczącymi Pokémon GO:

– Środkowa i Południowa Ameryka – Wkładajcie buty, pakujcie pokeballe i przygotujcie się na odkrywanie otaczającego was świata. Z radością dostarczamy oficjalnie Pokémon GO graczom z Ameryki Łacińskiej. Dotyczy to wszystkich fanów, turystów, a także olimpijczyków z Rio!

– Decyzja o usunięciu funkcji oszczędzania baterii (Battery Saver) na urządzeniach z systemem iOS była przez was często komentowana. Usunęliśmy tę funkcję, ponieważ wielu osobom nie działała tak jak powinna. Jesteśmy jednak przekonani, że poprawiona wróci do was w ciągu kilku dni.

– Kilka z naszych legendarnych pokemonów zostało przyznanych przez przypadek niektórym trenerom. Z pomocą pewnych graczy, byliśmy w stanie je zlokalizować i sprowadzić bezpiecznie do domu.

Spędzamy mnóstwo godzin, by naprawić inne błędy, a także wprowadzić kolejne ekscytujące nowości do Pokémon GO w przyszłości. Jednakże priorytetem jest dla nas dostarczenie Pokémon GO do kolejnych krajów z całego świata.

Jak zawsze, uważajcie na siebie, bądźcie mili dla innych trenerów i nie przestawajcie odkrywać.

Zespół Pokémon GO

 

 

A jednak okazało się, że gracze faktycznie dostali jakimś dziwnym trafem legendy i jeśli wierzyć twórcom, już ich nie mają. Nie wyjaśniono jednak, jak do tego doszło i czy faktycznie były to te pokemony czy tylko jakimś dziwnym trafem jeden stworek zmienił wygląd na inny.

Co do samej komunikacji. Z jednej strony dobrze, że twórcy informują nas o wszystkim, z drugiej jednak chyba wszyscy chcieliby jak najszybciej przeczytać coś na temat systemu lokalizacji pokemonów. Pozostaje czekać i śledzić informacje.

Źródło: https://www.facebook.com/PokemonGO

23 Comments

  • Reply
    trener I Klasy
    Sie 04, 2016 10:19 am

    Warto wsponieć iż Niantic zmienił protokół komunikacyjny aplikacji. Jesli aplikacja nie zareagowała na zdalne żadanie zmiany sposobu komunikacji, konto zostało zbanowane trwale.

    Dzisiaj powinno być juz mniej kont level 30>

    • Reply
      bohn
      Sie 04, 2016 12:00 pm

      źródło? 😀

    • Reply
      kemoni221
      Sie 14, 2016 1:57 pm

      „Mniej kont 30>”? Czyli mniej kont poniżej 30 lvl?

  • Reply
    Gordon_GWR
    Sie 04, 2016 10:35 am

    „Decyzja o usunięciu funkcji oszczędzania baterii (Battery Saver) na urządzeniach z systemem iOS była przez was często komentowana. Usunęliśmy tę funkcję, ponieważ wielu osobom nie działała tak jak powinna.” cóż na HTC 816 też mi nie działą od początku, jednak nie została usunięta – chłopaki plączą się w zeznaniach

    • Reply
      Sebastian
      Sie 04, 2016 1:00 pm

      Opcja została usunięta tylko w aplikacji wydanej na iOS.

    • Reply
      Co za inteligent
      Sie 04, 2016 3:52 pm

      Proponuje nauke czytania ze zrozumieniem, gdyz HTC za, chodzbys nie wiem jak bardzo chcial, IOS`a miec nie moze 🙂

    • Reply
      NotDroogie
      Sie 04, 2016 8:08 pm

      Nie działa, ponieważ ten fon po prostu nie ma żyroskopu. Też nie mam żyro, dlatego nie mogę korzystać z tej funkcji.

      • Reply
        rici747
        Sie 05, 2016 7:50 pm

        No dobra a jak wytłumaczyć to, że w moim telefonie żyroskop nie ma a opcja działa. Wyświetlacz mi praktycznie gaśnie i pokazuje się logo gry

  • Reply
    Outlawek
    Sie 04, 2016 12:16 pm

    Rozumiem, że Niantic nastawiony jest na zyski, ale priorytetem nie powinno być dostarczenie gry do kolejnych krajów, a naprawienie bugów. Ale widać firmie Niantic mniej przeszkadza, iż obecna wersja ma masę błędów. To, na co chyba wszyscy trenerzy czekają to przede wszystkim powrót w pełni działającego radaru, który pozwoliłby na odnajdywanie Pokemonów ukrywających się w najbliższej okolicy. Rozumiem, że mapy live robiły wiele szkód i trzeba było je zablokować (ostatniej nocy przestały działać chyba ostatnie mapy, z których jeszcze mozna było korzystać), ale jednocześnie trzeba było zwrócić graczom narzędzie umożliwiające lokalizację Pokemonów (czy to łapki, czy może bardziej rozwinięty radar). Widać jednak Niantic ma inne priorytety.

    • Reply
      Hyo
      Sie 04, 2016 12:41 pm

      Niantic mówilo, że w ciągu krótkiego odstępu czasu zostanie wprowadzony lepszy system nawigacji pokemonów.

  • Reply
    Faliq
    Sie 04, 2016 12:25 pm

    Nie wiem po co wam te lapki. Trzeba umiec z tego korzystac. U mnie pokazal sie w poblizu Charmander i Eevee, znalazlem i zlapalem obydwa korzystajac z radaru, ktory nie ma lapek. Da sie? Da. Trzeba umiec. =)

    • Reply
      seba0502PL
      Sie 05, 2016 1:58 am

      Chyba miałeś wiele szczęścia. Jak działały ślady to chociaż wiedziałeś czy się zbliża szybko teraz nie wiesz nic, tak samo jak z bugiem 3 śladów

  • Reply
    Kuba
    Sie 04, 2016 12:35 pm

    Gordon_GWR

    A od kiedy HTC ma system IOs?

  • Reply
    Majax93
    Sie 04, 2016 12:43 pm

    Gdyby to w Polsce jeszcze nie było to byście narzekali, wyobraźcie sobie że inne państwa też powinny dostać możliwość oficjalnej aplikacji w swoim kraju.

    • Reply
      Maslo1306
      Sie 04, 2016 12:53 pm

      no dokładnie, też tak sądzę

    • Reply
      Outlawek
      Sie 04, 2016 1:32 pm

      Nie było w Polsce i nie narzekałem. Jak wielu innych, pobrałem plik apk i zainstalowałem aplikację dzięki czemu miałem okazję choć przez chwilę skorzystać z działającego radaru. Otrzymanie oficjalnej wersji nic nie wnosi. Przynajmniej tak było w przypadku europejskiej wersji. Osobiście wolałbym jednak poczekać, aż Niantic usunie wszystkie znane błędy i cieszyć się wersją wolną od bugów uprzykrzających grę.

  • Reply
    aawruk
    Sie 04, 2016 7:15 pm

    Cześć, mam pytanie konkretnie w temacie 🙂 przestało mi naliczać bonusy za rzuty nice great excellent, zostało naliczanie za curve – czy też się tak Wam dzieje? Gdzieś od czasu jak zaktualizowałem tak się dzieje, ale to tylko szacowany okres „nie naliczania” 🙂
    Pozdrawiam

  • Reply
    Vensimil
    Sie 04, 2016 10:53 pm

    aawruk – Niantic na twitterze puściło info, że są świadomi błędu i pracują nad hotfixem.

  • Reply
    Oscar
    Sie 05, 2016 4:56 am

    A ja mam pytanie czy tylko mnie po ostatniej aktualizacji gps świruje sprawiając, że postać zamiast stać w miejscu to sobie biega (nawet z 2 ulice przebiegnie) podejście do konkretnego celu (np gymu) tez stało się trudne (po podejściu postać stoi ulice dalej i ni wałka się nie ruszy). Ostatnia akcja idę, wyskakuje scyther, już mam w niego kliknąć a postać „fuck you” i biegnie w cholerę… dla zorientowanych to z galerii dominikanskiej we Wro dobiegł do placu Wróblewskiego

  • Reply
    Ramzes
    Sie 05, 2016 8:11 am

    Oscar tez tak miałem, pomogło mi wyczyszczenie pamięci podręcznej i restart telefonu. Spróbuj może pomoże, mi czasami też się tak robi.

  • Reply
    Bartek
    Sie 05, 2016 9:33 am