News 25

Pokemon Go – Niantic komentuje kontrowersyjne zmiany

niantic-logos-blackandwhite-820x420

Ostatnie zmiany w grze wzburzyły internautów. Usunięcie „stópek” i zablokowanie stron pokazujących, gdzie dokładnie znajdują się pokemony zostało uznane za strzał w stopę twórców. Na sklepach Androida i iOS posypały się najniższe oceny, a część użytkowników stwierdziła, że granie bez jakiegokolwiek wskazywania kierunku jest bez sensu. W związku z tym Niantic wystosował oświadczenie na swoim facebookowym profilu. Tłumaczenie możecie przeczytać poniżej.

 

 

Trenerzy,

Jak zapewne większość z was wie, ostatnio wprowadziliśmy kilka zmian do Pokémon GO.

– Usunęliśmy „znacznik trzech stópek” w celu poprawy podstawowego dizajnu. Wielu z was polubiło ten pomysł, ale doszliśmy do wniosku, że był zbyt dezorientujący i nie pasował do naszej wizji. Damy wam znać, gdy znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.

– Zablokowaliśmy dostęp do zewnętrznych programów, które utrudniały nam zachowanie odpowiedniej jakości usług dla naszych użytkowników, a także opóźniało dostarczenie Pokémon GO użytkownikom z całego świata. Ogromna liczba użytkowników sprawiła, że dostarczenie Pokémon GO całemu światu okazało się… ciekawym… wyzwaniem. A to jeszcze nie koniec! Tak, Brazylio, wam też chcemy dostarczyć grę (a także innym krajom, w których nie jest ona dostępna).

Czytaliśmy wasze posty i e-maile. Zdajemy sobie sprawę, że sfrustrowani są zarówno ci, którzy nie mogą jeszcze zagrać i ci, którym brakuje usuniętych przez nas opcji. Wiedzcie, że pracujemy jak szaleni, żeby utrzymywać jakość usługi, a jednocześnie rozszerzać działalność na kolejne części świata. Słaba komunikacja z naszej strony wynika wyłącznie z tego, że wszyscy pracownicy skupiają się w pełni na pracy nad grą. Postaramy się jednak informować was o wszystkim na bieżąco.

Uważajcie na siebie, bądźcie mili dla innych trenerów i nie przestawajcie odkrywać.

Zespół Pokémon GO

 

 

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy „stópki” wrócą? A może pojawi się innego rodzaju radar? Popularna stała się pewna teoria spiskowa, twierdząca, że twórcy boją się pozwów ze strony osób, które w jakiś sposób ucierpiały przez nieuważne korzystanie z aplikacji. Jak wiadomo w Stanach Zjednoczonych prawie każdy korzysta z usług prawników, a obywatele często pozywają instytucje i firmy o absurdalne sprawy. Takie pozwy zbiorowe nierzadko kończą się ogromnymi odszkodowaniami. Czyżby twórcy bali się, że więcej osób, śledząc pokemona, wpatrzeni w ekran telefonu ulegną wypadkom i woleli wykastrować swoją grę z jednego z najważniejszych elementów. Na poparcie tej tezy można przytoczyć też fakt, że dodano kolejne ostrzeżenia przy uruchomieniu aplikacji.

Dobra, koniec tych dywagacji. Pożyjemy, zobaczymy.

 

Źródło: https://m.facebook.com/PokemonGO

25 Comments

  • Reply
    Hyo
    Sie 03, 2016 10:01 am

    Tylko pytanie, po jakiego grzyba ludzie się bulwersują że usuneli system trzech stópek, skoro one tak naprawde nic nie robiły? Ciągle miałem wrażenie, że są jakieś zbugowane czy co, bo to poprostu nic nie robiło.

    • Reply
      Sebastian
      Sie 03, 2016 12:29 pm

      na samym początku robiło, później to popsuli, a teraz usunęli 🙂

  • Reply
    Mariox2x
    Sie 03, 2016 10:04 am

    Przecież ostatnio stópki i tak nie działały, więc o co chodzi? Jakoś nigdy na nie nie zwracałem uwagi. No i jeśli już to wolałbym, żeby zamiast stópek było pokazana po prostu odległość w metrach od danego pokemona.

    Co do zablokowania stron w pełni się zgadzam. Tego typu usługi tylko jeszcze bardziej zamulały i tak słabo dające sobie rade serwery gry.

    • Reply
      Outlawek
      Sie 03, 2016 1:35 pm

      Uważam, że odległość podana w metrach psułaby zabawę. Pomijając, że odbiornik GPS nie zawsze wskazuje dokładne położenie (co do metra). Na początku, gdy radar działał jak należy, był on pomocny w szukaniu Pokemonów, a brak jednoznacznego wskazania ich położenia, zapewniał dodatkową zabawę, a tym samym frajdę ze znalezienia.

    • Reply
      Zagrajmer
      Sie 04, 2016 10:33 am

      Według mnie powinni dodać kompas z pokemonami

      • Reply
        miloszXD123
        Sie 04, 2016 3:15 pm

        Na Fanpage’u Pokedexa widziałem już coś takiego. Zgadzam się z tobą. Lepsze to niż metry i łapki.

  • Reply
    grzeshek86
    Sie 03, 2016 10:52 am

    U mnie i tak stópki nie działały a z map nie korzystałem prawie w cale, więc niewielka strata. Jednak radar by się przydał, bo u mnie nawet pokemony nie ustawiają się w tym okienku według odległości. Powinni nad tym popracować. Najważniejsze, że serwery od dłuższego czasu pracują stabilnie.

  • Reply
    Dajaman
    Sie 03, 2016 10:57 am

    U Mnie jak zacząłem grać, stópki nie działały, więc mi to wisi czy są czy nie. Nie miałem z nich żadnego pożytku.

    • Reply
      Xirth
      Sie 03, 2016 3:45 pm

      No tak, Ty nie miales pozytku to niechaj ich nie bedzie, masz racje. Poczatkowo z dzialajacymi stopkami gralo sie super, emocje gdy sie zblizales do pokemona i analizowanie gdzie moze sie on znajdowac nadawaly rozgrywce smaczku ktorego teraz kompletnie brak, osobiscie chodze tylko po znanych mi respawnach i zbieram to co akurat sie tam znajduje, a jesli w ,,nearby” pokaze mi sie jakis fajny pok w miejscu ktorego nie znam to szanse na znalezienie go sa praktycznie zerowe tym bardziej ze zanim dojde do tego miejsca to poka juz tam nie bedzie, czekam niecierpliwie na kolejna aktualizacje z jakims konkretnym rozwiazaniem bo aktualnie nie czerpie jakiejkolwiek przyjemnosci z lapania pokow.

      • Reply
        bezbek
        Sie 06, 2016 9:27 pm

        Beka płaczusiu, po co te stópki i strony z pokemonami??? Nie rozumiem, gra polega na szukaniu pokemonów, wiec musisz się nachodzić i sam znaleść a nie przy pomocy jakiś stópek czy stronek co pokazują gdzie są pokemony… Moze zacznik tych fake gpsów uzywac bo skoro stópek i stronek nie ma to czemu nie?

  • Reply
    Siwy
    Sie 03, 2016 11:01 am

    Źle zrobili .że nie wskazuje gdzie dany pokemon jest i czy wreszcie zrobicie coś aby starsze wersję androida mogły też grać bo czemu ludzie mający starsza wersję androida mają być gorsinie wszystkich stac na telefony z wyższej półki

    • Reply
      Fyzys
      Sie 03, 2016 2:33 pm

      Tak, i jeszcze niech CDP Red zrobi coś żeby Wiedźmin Dziki Gon chodził na komputerach z 2000! Najlepiej na windowsie 95! Nie wszystkich stać na kompy z wyższej półki!

    • Reply
      miloszXD123
      Sie 04, 2016 3:17 pm

      Mam niedrogi telefon za 400 zł z andrusiem 5.1 model to LG Leon

  • Reply
    Srebrny
    Sie 03, 2016 11:09 am

    Przywrócić metry z wersji beta!

  • Reply
    Spejsonix
    Sie 03, 2016 12:29 pm

    Wystarczylo by wprowadzić kompas i w którą strone się wybrać po danego pokemona.

  • Reply
    Lol
    Sie 03, 2016 12:55 pm

    Najgorsze to ze usuneli dodatkowe pkty jak sie trafilo great nice lub excelent i szansa ucieczki pokemona tez jest wieksza oraz wyskoczenia z pokebola mam wrazenie ze wzrosla o 30%

  • Reply
    No ELO
    Sie 03, 2016 2:29 pm

    Osobiście rozgrywkę zacząłem od udostępnienia aplikacji z Australi. System stópek był bardzo przydatny, gdyż nie pokazywał dokładnie gdzie jest pokemon, ale musiałeś trochę pochodzić po terenie, by móc ogarnąć gdzie on może być. Podsumowując system stópek był dobry nie dawał odrazu poków, pragnę też dodać, że ludzie z mniejszych miejscowości muszą mieć w jakimś stopniu usprawnienia, gdyż w takim Poznaniu to pokemon koło pokemona się respi, a w mniejszych miejscowościach to trudno coś złapać, gdyż poków jest o wiele mniej.

  • Reply
    Tar
    Sie 03, 2016 7:03 pm

    Jak sami ludzie z Niantic przyznali, usuniecie stópek było błędem. Ktoś miał jakiś nie do końca dobry pomysł czy wizję i tyle. Mam nadzieję że wypracują tam jakiś hybrydowy system trackingu, nie musiałby być hyper dokładny i pokazywać pokemony co do metra. Mogłyby na przykład wrócić stópki ale z dodatkiem nakierowywania w którą stronę iść po pokemona czyli jakoby kompromis.
    Co do strasznego hate-u na 3rd party trackery to podobnie ale z mojej perspektywy duży minus dla Niantic. No bo z jednej strony denerwują się, że ludzie używają tych aplikacji, zamula to serwery itp. ale przecież nikt albo większość ludzi w ogóle nie zawracałaby sobie gitary takimi rzeczami gdyby in-game tracking działał poprawnie.

  • Reply
    antonino
    Sie 03, 2016 9:47 pm

    czy jest możliwość nieaktualizowania, czy gra się nie odpali bez tego?

  • Reply
    Nmts
    Sie 04, 2016 12:08 am

    Oto chodzi żeby odkrywać samemu pokemony. Gra powinna stanowić wyzwanie. Poza tym większa jest frajda znaleźć je w ten sposób niż przez jakieś głupie stopki.

    • Reply
      gracz
      Sie 04, 2016 9:54 am

      To spróbuj łapać pokemony które znalazłeś z zamkniętymi oczami. I jak gdzieś idziesz to też zamknij, to dopiero będzie wyzwanie…
      Gra chyba nie jest po to, żeby łazić bez celu, tylko żeby szukać i łapać pokemony…

  • Reply
    alf
    Sie 04, 2016 10:43 am

    Likwidacja stópek nie poszła w parze ze zwiększeniem zasięgu łapania pokemona.teraz to pomyłka. wokół domu znam wszystkie punkty gdzie się pojawiają, a jak na telefonie pojawia się coś interesującego to nie zdążę złapać. W Nieznanym terenie to jest szukanie igły w stogu siana. Nie ma szans dostatecznie szybko obejść całego sektora, w którym może być pokemon. szukanie w ciemno miałoby sens jakby stał znacznie dłuzej.

  • Reply
    alf
    Sie 04, 2016 10:48 am

    trzeba w ciągu 15 minut prawie na pokemona nadepnąć, a informację, ze coś fajnego jest w pobliżu widać z kilkuset metrów i tylko irytuje graczy.

  • Reply
    derelict
    Sie 05, 2016 10:57 am

    Obecny system jest fatalny, zresztą ten z początku gry też nie był perfekcyjny, po prostu jest za mało czasu na latanie w cztery strony świata, a sam system nie zdążył aktualizować pozycji gracza. Najlepszy byłby po prostu system oparty na kompasie, wtedy wiesz że idziesz w dobrym kierunku, a to ile masz jeszcze do przejścia i czy zdążysz to już kwestia szczęscia. Ale kierunek powinien być wskazany.

  • Reply
    mjenos
    Sie 05, 2016 1:36 pm

    Po ostatniej aktualizacji gry nie działa ustalenie pozycji GPS, cały czas pokazuje się komunikat o braku sygnału GPS a postać stoi w miejscu. Czy ktoś miał podobnie? Jak to naprawić? Resetowanie ustawień nie podzialalo.