News 25

Pokemon GO – Niantic zabiera się za oszustów

niantic-logos-blackandwhite-820x420

Na oficjalnej stronie twórcy podzielili się swoimi planami, co do kar dla oszustów. Poniżej tłumaczenie.

 

Trenerzy,

Otrzymaliśmy od was wiele zawiadomień na temat oszustw mających miejsce w grze. W związku z tym postanowiliśmy podjąć kroki przeciwko graczom, którzy nieuczciwie uzyskują przewagę nad innymi w Pokemon GO. Postanowiliśmy nadal usuwać konta, których użytkownicy jawnie oszukują.

Naszym głównym celem jest zapewnienie uczciwej i przyjemnej rozrywki wszystkim graczom. Gdy tylko nasz system zauważy, że oszukiwałeś, otrzymasz e-mail informujący o usunięciu twojego konta.

Jeśli uważasz, że twoje konto zostało usunięte bezzasadnie, zgłoś się do działu supportu Pokemon GO:

https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/requests/new?ticket_form_id=233187

 

Dział rozwoju Pokemon GO

 

Źródło: http://pokemongo.nianticlabs.com/en/post/cheating-bans/

25 Comments

  • Reply
    Lukkr90
    Sie 19, 2016 10:33 am

    Wreszcie niech się zajmą oszustami jest to dobra wiadomość.Gadu gadu a poksy trzeba szukać.

  • Reply
    Sebastian
    Sie 19, 2016 11:56 am

    Zwięźle i na temat 🙂 To lubię – moje poki już trzeci dzień utrzymują się w gymie raptem lvl 7! :]

  • Reply
    jakoushirou
    Sie 19, 2016 4:09 pm

    I dobrze, mało kto z levelem 30+ doszedł do tego uczciwie, a sporo takich graczy widuję.

    • Reply
      michau
      Sie 26, 2016 1:40 pm

      to ze ktos ma lvl30 nie znaczy ze oszukiwal. Sa maniacy ktorzy od poczatku co noc robia autem 50-100km non stop grajac i zajmujac spokojne miejscowki. trudno to uznac za oszustko to zwykle maniakalne podejscie do gry

  • Reply
    Tomasz
    Sie 20, 2016 8:23 am

    Powinni jeszcze zająć się małymi miejscowościami i wioskami aby zwiększyć liczbę pokestopow gemow i pokemonów skoro ma być wyrównana rywalizacja z tego powodu ja i wiele osób nie gra w tą grę bo i tak nie ma szans dorównać osobom z miasta którzy siedząc w domu mogą złapać pokemona. W końcu w prawdziwych pokemonach trzeba było się ruszyć poza miasto aby coś złapać a nie siedzieć w centrum handlowym.

  • Reply
    Outlawek
    Sie 20, 2016 9:33 am

    Najlepiej jakby Niantic sam wypuścił ze 2-3 boty, odpowiednio je reklamując, które dostarczałyby mu informacji o tym kto cheatuje. Wówczas nie byłoby żadnych niedomówień, że to pomyłka. Niestety, słyszałem, że boty są coraz lepsze i są w stanie m.in. zmieniać prędkość chodzenia, trzymać się tras wzdłuż uliczek, itd. Oczywiście korzystanie z bota kończyłoby się za każdym razem banem połączonym z usunięciem wszystkiego, co cheater zdobył korzystając z programu. Może byłoby to zagranie nieco poniżej pasa, ale z pewnością bardzo skuteczne. Już samo puszczenie plotki na ten temat odstraszyłoby wielu pseudo graczy.

    • Reply
      jędrzejwąs
      Sie 20, 2016 3:07 pm

      Za takie zagrywki (prowokacje korupcyjne) Mariusz Kamiński został nieprawomocnie skazany XD

  • Reply
    Mussek
    Sie 20, 2016 12:29 pm

    Moje konto zostało zablokowane/usunięte. Jedyne do czego się dopuściłem to jazda autem z włączona gra Pokemon GO. Nie otrzymałem żadnej informacji od Niantic o usunięciu konta/banie. Wiecie może o co może chodzić?

    • Reply
      jakoushirou
      Sie 21, 2016 6:09 pm

      Czyli widać bany się pojawiają, może będzie lepiej.

      Jazda autem nie może być powodem bana, napisz do Niantic zapytanie o co chodzi, skoroś nie oszukiwał ;]

    • Reply
      kel90
      Sie 21, 2016 9:03 pm

      codziennie jeżdżę autem, chociażby do pracy, a odpaloną grą i nadal mam konto
      z tego wynika, że albo to pomyłka albo masz jeszcze coś na sumieniu 🙂

    • Reply
      Pasażerka
      Sie 22, 2016 10:29 am

      Ja często gram jako pasażer auta i póki co nie mam bana (i oby tak zostało!!).

  • Reply
    mir
    Sie 20, 2016 1:59 pm

    Witam, a co z pasażerami którzy jadą autem, właśnie jako pasażer, można używać aplikacji np: w wolnym czasie sortując Pokemony czy nie?. Bo cały czas wyświetla się informacja o prędkości. Czy za to też będzie groził ban lub usunięcie konta???

  • Reply
    jędrzejwąs
    Sie 20, 2016 3:05 pm

    No i usuneli mi, prawdopodobnie przez to że mam tani telefom (xiaomi redmi) i GPS mi czasem wiariował, moja postać chodziła po okolicy mojego domu. Mail do supportu już wysłany, więc może za miesiąc odzyskam konto.

    NIE CHEATOWAŁEM, żeby była jasność 🙂

  • Reply
    Chiter
    Sie 20, 2016 3:47 pm

    jędrzejwąs Tiaaa jasne… mi też postać wariowała i to nie raz i jakoś nic mi nie usunęli.

  • Reply
    CaviaProcellus
    Sie 20, 2016 4:12 pm

    Bardzo dobrze. Może teraz zajęliby się błędem z ostatniej lokalizacji, uniemożliwiającynm zalogowanie się do gry?

  • Reply
    Pandzik
    Sie 20, 2016 11:22 pm

    Mam podobny problem co osoba 2 posty wyżej, konto bez haxów. Fakt trochę w samochodzie po drodze do pracy, więcej na rowerze w uchwycie, oprócz tego grupka lurująca (wydają na to hajsy ja korzystam przy okazji) i mam „zawieszone konto” przez takie coś jak „failed to get player information from the server”. E-maila o banie nie dostałem, konto nie działa ponad 2 tygodnie, support niantic nie odpowiada. Telefon to LeTV 1s x500 z Chin. Ciekawe co dalej bo czytałem, że ten sam problem ma bardzo dużo ludzi, nawet takich co nie haxowało i przy tym wydawało sporą kasę na lury i lucky egg.

  • Reply
    Krakusowy
    Sie 21, 2016 4:48 pm

    Oczywiscie nikt z was nie cheatowal. Mi usuneli wszystkie konta, na ktorych uzywalem bota natomiast konto, na ktorym nie uzywalem bota nie zostalo zbanowane. 10 kont zbanowanych swiadczy o wysokiej skutecznosci programu antycheatowego firmy Niantic. Zeby bylo jasne, konta bocilem gdyz chcialem sie wzbogacic na allegro no i cale szczescie, ze zadnego nie zdazylem sprzedac bo mialbym teraz powazne nieprzyjemnosci. Ciesze sie, ze bany sa juz skuteczne bo odechcialo mi sie grac recznie w ta gre a teraz od poczatku az chce sie grac.

  • Reply
    MichelAngelo
    Sie 24, 2016 7:33 pm

    Jak używasz bota po świecie a nie w swoim kraju to tak się kończy, przez głupotę i bezmyślność wyłapują graczy którzy z Polski łażą po Central Parku. Załatw to w swojej okolicy w swoim kraju a nic Ci nie grozi. Może nie ma tu takich pokemonów ale…

  • Reply
    YOLO
    Sie 25, 2016 12:44 pm

    Nie używałem żadnych fake gps i innych czitów czy jak to tam się zwie,ale nie mogę się zalogować,pisałem do Niatic że nie mogę się zalogować i tylko przesyłali mi to co jest wyżej,co mam robić ?

    • Reply
      Michel Angelo
      Sie 25, 2016 7:12 pm

      Nic Ci to nie da, mojemu synkowi lat 6 też dali bana. Nie dziwi mnie, że spada liczba graczy, mam nadzieję, że splajtują, nawet na email z odwołaniem nie odpowiedzieli.

  • Reply
    NaXovskyy
    Sie 26, 2016 7:05 pm

    Mogę dostać perm bana na koncie za używanie emulatorów android np. Nox?
    Bez używania teleportacji.

  • Reply
    Jah
    Paź 10, 2016 5:07 am

    Gra spelnienia marzen z dzicinstwa, zostajesz trenerem Pokemon, czyli to co snilo Ci sie po nocach kiedy ogladales ta bajke za małolata, ale oczywiscie musi znalesc sie ktos kto tą caala zabawe zepsuł i teraz cale rzesze chodzą sobie na analogu po calym swiecie bez najmniejszego wysilku, rozumiem ze hakerzy maja mocna sile przebicia , ale w 21w z tak zaawansowana technologia i przy tak wysokich dochodach, powiniscie zainwestowac w… zeby ludzi nadal czerpali przyjemność z gry, bo w innym wypadku dla milosnikow gry pozostanie czekac na prywatne serwery gdzie dba sie o porządek. pozdro 🙂

  • Reply
    Zniesmaczony