News 27

Pokemon GO – Niantic zabiera się za oszustów

Na oficjalnej stronie twórcy podzielili się swoimi planami, co do kar dla oszustów. Poniżej tłumaczenie.

 

Trenerzy,

Otrzymaliśmy od was wiele zawiadomień na temat oszustw mających miejsce w grze. W związku z tym postanowiliśmy podjąć kroki przeciwko graczom, którzy nieuczciwie uzyskują przewagę nad innymi w Pokemon GO. Postanowiliśmy nadal usuwać konta, których użytkownicy jawnie oszukują.

Naszym głównym celem jest zapewnienie uczciwej i przyjemnej rozrywki wszystkim graczom. Gdy tylko nasz system zauważy, że oszukiwałeś, otrzymasz e-mail informujący o usunięciu twojego konta.

Jeśli uważasz, że twoje konto zostało usunięte bezzasadnie, zgłoś się do działu supportu Pokemon GO:

https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/requests/new?ticket_form_id=233187

 

Dział rozwoju Pokemon GO

 

Źródło: http://pokemongo.nianticlabs.com/en/post/cheating-bans/

27 komentarzy

  • Reply
    Lukkr90
    Sie 19, 2016 10:33 am

    Wreszcie niech się zajmą oszustami jest to dobra wiadomość.Gadu gadu a poksy trzeba szukać.

  • Reply
    Sebastian
    Sie 19, 2016 11:56 am

    Zwięźle i na temat 🙂 To lubię – moje poki już trzeci dzień utrzymują się w gymie raptem lvl 7! :]

  • Reply
    jakoushirou
    Sie 19, 2016 4:09 pm

    I dobrze, mało kto z levelem 30+ doszedł do tego uczciwie, a sporo takich graczy widuję.

    • Reply
      michau
      Sie 26, 2016 1:40 pm

      to ze ktos ma lvl30 nie znaczy ze oszukiwal. Sa maniacy ktorzy od poczatku co noc robia autem 50-100km non stop grajac i zajmujac spokojne miejscowki. trudno to uznac za oszustko to zwykle maniakalne podejscie do gry

  • Reply
    Tomasz
    Sie 20, 2016 8:23 am

    Powinni jeszcze zająć się małymi miejscowościami i wioskami aby zwiększyć liczbę pokestopow gemow i pokemonów skoro ma być wyrównana rywalizacja z tego powodu ja i wiele osób nie gra w tą grę bo i tak nie ma szans dorównać osobom z miasta którzy siedząc w domu mogą złapać pokemona. W końcu w prawdziwych pokemonach trzeba było się ruszyć poza miasto aby coś złapać a nie siedzieć w centrum handlowym.

  • Reply
    Outlawek
    Sie 20, 2016 9:33 am

    Najlepiej jakby Niantic sam wypuścił ze 2-3 boty, odpowiednio je reklamując, które dostarczałyby mu informacji o tym kto cheatuje. Wówczas nie byłoby żadnych niedomówień, że to pomyłka. Niestety, słyszałem, że boty są coraz lepsze i są w stanie m.in. zmieniać prędkość chodzenia, trzymać się tras wzdłuż uliczek, itd. Oczywiście korzystanie z bota kończyłoby się za każdym razem banem połączonym z usunięciem wszystkiego, co cheater zdobył korzystając z programu. Może byłoby to zagranie nieco poniżej pasa, ale z pewnością bardzo skuteczne. Już samo puszczenie plotki na ten temat odstraszyłoby wielu pseudo graczy.

    • Reply
      jędrzejwąs
      Sie 20, 2016 3:07 pm

      Za takie zagrywki (prowokacje korupcyjne) Mariusz Kamiński został nieprawomocnie skazany XD

  • Reply
    Mussek
    Sie 20, 2016 12:29 pm

    Moje konto zostało zablokowane/usunięte. Jedyne do czego się dopuściłem to jazda autem z włączona gra Pokemon GO. Nie otrzymałem żadnej informacji od Niantic o usunięciu konta/banie. Wiecie może o co może chodzić?

    • Reply
      jakoushirou
      Sie 21, 2016 6:09 pm

      Czyli widać bany się pojawiają, może będzie lepiej.

      Jazda autem nie może być powodem bana, napisz do Niantic zapytanie o co chodzi, skoroś nie oszukiwał ;]

    • Reply
      kel90
      Sie 21, 2016 9:03 pm

      codziennie jeżdżę autem, chociażby do pracy, a odpaloną grą i nadal mam konto
      z tego wynika, że albo to pomyłka albo masz jeszcze coś na sumieniu 🙂

    • Reply
      Pasażerka
      Sie 22, 2016 10:29 am

      Ja często gram jako pasażer auta i póki co nie mam bana (i oby tak zostało!!).

  • Reply
    mir
    Sie 20, 2016 1:59 pm

    Witam, a co z pasażerami którzy jadą autem, właśnie jako pasażer, można używać aplikacji np: w wolnym czasie sortując Pokemony czy nie?. Bo cały czas wyświetla się informacja o prędkości. Czy za to też będzie groził ban lub usunięcie konta???

  • Reply
    jędrzejwąs
    Sie 20, 2016 3:05 pm

    No i usuneli mi, prawdopodobnie przez to że mam tani telefom (xiaomi redmi) i GPS mi czasem wiariował, moja postać chodziła po okolicy mojego domu. Mail do supportu już wysłany, więc może za miesiąc odzyskam konto.

    NIE CHEATOWAŁEM, żeby była jasność 🙂

  • Reply
    Chiter
    Sie 20, 2016 3:47 pm

    jędrzejwąs Tiaaa jasne… mi też postać wariowała i to nie raz i jakoś nic mi nie usunęli.

  • Reply
    CaviaProcellus
    Sie 20, 2016 4:12 pm

    Bardzo dobrze. Może teraz zajęliby się błędem z ostatniej lokalizacji, uniemożliwiającynm zalogowanie się do gry?

  • Reply
    Pandzik
    Sie 20, 2016 11:22 pm

    Mam podobny problem co osoba 2 posty wyżej, konto bez haxów. Fakt trochę w samochodzie po drodze do pracy, więcej na rowerze w uchwycie, oprócz tego grupka lurująca (wydają na to hajsy ja korzystam przy okazji) i mam „zawieszone konto” przez takie coś jak „failed to get player information from the server”. E-maila o banie nie dostałem, konto nie działa ponad 2 tygodnie, support niantic nie odpowiada. Telefon to LeTV 1s x500 z Chin. Ciekawe co dalej bo czytałem, że ten sam problem ma bardzo dużo ludzi, nawet takich co nie haxowało i przy tym wydawało sporą kasę na lury i lucky egg.

  • Reply
    Krakusowy
    Sie 21, 2016 4:48 pm

    Oczywiscie nikt z was nie cheatowal. Mi usuneli wszystkie konta, na ktorych uzywalem bota natomiast konto, na ktorym nie uzywalem bota nie zostalo zbanowane. 10 kont zbanowanych swiadczy o wysokiej skutecznosci programu antycheatowego firmy Niantic. Zeby bylo jasne, konta bocilem gdyz chcialem sie wzbogacic na allegro no i cale szczescie, ze zadnego nie zdazylem sprzedac bo mialbym teraz powazne nieprzyjemnosci. Ciesze sie, ze bany sa juz skuteczne bo odechcialo mi sie grac recznie w ta gre a teraz od poczatku az chce sie grac.

  • Reply
    MichelAngelo
    Sie 24, 2016 7:33 pm

    Jak używasz bota po świecie a nie w swoim kraju to tak się kończy, przez głupotę i bezmyślność wyłapują graczy którzy z Polski łażą po Central Parku. Załatw to w swojej okolicy w swoim kraju a nic Ci nie grozi. Może nie ma tu takich pokemonów ale…

  • Reply
    YOLO
    Sie 25, 2016 12:44 pm

    Nie używałem żadnych fake gps i innych czitów czy jak to tam się zwie,ale nie mogę się zalogować,pisałem do Niatic że nie mogę się zalogować i tylko przesyłali mi to co jest wyżej,co mam robić ?

    • Reply
      Michel Angelo
      Sie 25, 2016 7:12 pm

      Nic Ci to nie da, mojemu synkowi lat 6 też dali bana. Nie dziwi mnie, że spada liczba graczy, mam nadzieję, że splajtują, nawet na email z odwołaniem nie odpowiedzieli.

  • Reply
    NaXovskyy
    Sie 26, 2016 7:05 pm

    Mogę dostać perm bana na koncie za używanie emulatorów android np. Nox?
    Bez używania teleportacji.

  • Reply
    Jah
    Paź 10, 2016 5:07 am

    Gra spelnienia marzen z dzicinstwa, zostajesz trenerem Pokemon, czyli to co snilo Ci sie po nocach kiedy ogladales ta bajke za małolata, ale oczywiscie musi znalesc sie ktos kto tą caala zabawe zepsuł i teraz cale rzesze chodzą sobie na analogu po calym swiecie bez najmniejszego wysilku, rozumiem ze hakerzy maja mocna sile przebicia , ale w 21w z tak zaawansowana technologia i przy tak wysokich dochodach, powiniscie zainwestowac w… zeby ludzi nadal czerpali przyjemność z gry, bo w innym wypadku dla milosnikow gry pozostanie czekac na prywatne serwery gdzie dba sie o porządek. pozdro 🙂

  • Reply
    Zniesmaczony
    Paź 27, 2016 8:23 pm

    Witam, wie może ktoś gdzie można zgłosić takiego oszusta co zajmuje gymy nie wychodząc z domu ? Mam screeny nicków trzech kont, co wieczór chodzę zająć kilka gymów a tu taka niespodzianka, w parku pusto w promieniu 50m a na gyma wskakują pokemony, poza tym dziwnym wydawało mi się to że ktoś zajmuje tylko jednego gyma gdzie 100m dalej ma drugiego ;/ . Już wcześniej wydawało mi się to podejrzane ale nie miałem 100% pewności, aż trafiła się luka że nie było żywej duszy w okolicy. A myślałem że to tylko maniacy 🙁

  • Reply
    Jasiu
    Gru 08, 2016 10:49 am

    Słuchajcie bardzo chciałbym złościć 3 użytkowników pokemon go, ponieważ grają na fake gps i są ogólnie cheaterami. Gdzie mógłbym to zrobić? Bardzo proszę o pomoc.

  • Reply
    Filip janos
    Mar 31, 2018 8:51 pm

    Hce zlorzyc skarge do naianciku bo nie daje mi riwajwów*