News 19

Pokemon GO Plus w akcji!

pokemongoplus

Nowe dedykowane urządzenie dla Pokemon GO będzie miało swoją premierę dopiero pojutrze, ale już teraz możemy przeczytać o doniesieniach dotyczących jego działania. Wszystko dlatego, że niektóre sklepy pospieszyły się z wysyłką i już dziś w rękach niektórych użytkowników znajduje się Pokemon GO Plus.

Niektóre z faktów dotyczących działania gadżetu można było przeczytać już jakiś czas temu, ponieważ w kodzie gry zawarte były funkcjonalności, jakimi cechuje się ta elektroniczna opaska. Regularne przecieki na temat „Plusa” dały nam pewien obraz, czym to urządzenie tak naprawdę jest, ale w tym momencie można z całą pewnością potwierdzić kilka istotnych faktów:

  • opaska umożliwia działanie aplikacji w tle, podczas gdy ekran jest zablokowany;
  • funkcja łapania pokemonów działa tylko w przypadku stworzeń, które kiedykolwiek wcześniej schwytaliśmy;
  • urządzenie korzysta jedynie ze zwykłego poke balla, nie ma możliwości użycia great lub ultra balla – urządzenie poinformuje nas czerwonym sygnałem świetlnym o fakcie, że nie posiadamy żadnego zwykłego poke balla w plecaku;
  • mamy tylko jedną szansę na schwytanie pokemona – jeśli po pierwszej próbie pokemon nie zostanie schwytany, ucieka natychmiastowo;
  • testujący urządzenie użytkownik twierdzi, że mimo działania aplikacji w tle oraz przy zablokowanym ekranie nadal nalicza ona kilometry do jajek oraz naszego towarzysza;
  • opaska nie informuje w żaden sposób o tym, że jajko jest gotowe do wyklucia;
  • jak dotąd próba połączenia Pokemon GO Plus do innego urządzenia (konta) niż wykorzystywane na początku nie powiodła się;
  • jeśli postanowimy złapać pokemona bezpośrednio na ekranie naszego smartfona to naciśnięcie na stworka poskutkuje rozłączeniem urządzenia od aplikacji;
  • pokemony z incense nie są możliwe do złapania poprzez przycisk;
  • przy odbieraniu przedmiotów z PokeStopów urządzenie wibruje tyle razy, ile wynosi liczba otrzymanych bonusów (przykład: gdy otrzymamy 4 poke balle urządzenie poinformuje nas o tym czterema wibracjami);
  • biały sygnał świetlny jest informacją, że nasz plecak jest pełny;
  • gdy jesteśmy w zasięgu PokeStopu, urządzenie poinformuje nas o tym niebieskim światłem i dwoma wibracjami, w przypadku pokemona do schwytania w pobliżu jest to zielony sygnał świetlny oraz pojedyncza wibracja.

O kolejnych ciekawostkach oraz informacjach dotyczących Pokemon GO Plus będziemy was informować na bieżąco. Wydaje się jednak, że jak dotąd poznaliśmy już większość faktów dotyczących działania opaski.

Informacje pozyskane dzięki użytkownikowi c-a-m-i z portalu reddit.com. Link do wątku dyskusyjnego znajdziecie pod TYM adresem.

 

Produkt w przedsprzedaży dostępny jest TUTAJ.

19 Comments

  • Reply
    Sirion
    Wrz 14, 2016 10:35 am

    Sprawa działania w tle jest genialna, niestety uciekanie po 1 próbie i używanie samych pokebali trochę niefajne. Tak samo plan z odpalaniem incense i tylko klikaniem nie wypali.

  • Reply
    Nefallem
    Wrz 14, 2016 10:42 am

    Pytanie czy to ma jakiś sens?? odbiera całą przyjemność gry

  • Reply
    pimpim
    Wrz 14, 2016 11:08 am

    To teraz, od premiery czekam na możliwość oszukiwania. Liczę na jakiś „mod” pozwalający na właśnie funkcję aplikacji w tle która nadal liczy kroki. Do tego może jakieś powiadomienie zamiast na pokezegarek na mibanda – bez łapania, i będzie git.
    Ale wystarczy samo oszukanie na dzialanie w tle.

  • Reply
    Sirion
    Wrz 14, 2016 11:14 am

    Cała ludzka egzystencja więc polega na tym, żeby Sirion nie otrzymał 4zł 95gr. To ma sens 🙂

    W każdym razie nie ma już na magazynie. Chyba kupiłem ostatnią sztukę, bo zniknął przycisk Kupienia.

  • Reply
    Staniu Game
    Wrz 14, 2016 11:41 am

    A mi wystarczy to, że czuję wibrację tabletu. Odpalam, łapię/zbieram, wygaszam i idę dalej 😀

    Hmmm to samo, bez płacenia za jakieś niepotrzebny gadżet. I już mogę to używać 😀

  • Reply
    NieMaZaCo
    Wrz 14, 2016 11:58 am

    Pokelock. Aplikacja pozwala wygasić ekran, zachowując działanie Pokon Go. 🙂

    • Reply
      Sirion
      Wrz 14, 2016 1:42 pm

      Z tego co ja rozumiem, z PoGo+ możesz w tym czasie mieć nie tylko zablokowany telefon, ale też korzystać z innych aplikacji bo wszystko działa w tle. Czyli możesz normalnie korzystać z telefonu jednocześnie wykluwając jajka czy tam nabijając km dla buddy. Pokelock jedyne co robi to wygasza ekran.

  • Reply
    ChisePL
    Wrz 14, 2016 1:05 pm

    trochę lipa. ze rzuca tylko zwykłym pokebalem i ze jak się nie złapie to poks ucieka… wiadomo ze na wyższych lvlach to nie ma racji bytu bo nic praktycznie za pierwszym rzutem się nie łapie…
    liczyłem na to ze będzie to w swoim rodzaju cheat ze za każdym razem ma sie 100% skuteczność złapania. wtedy miało by to sens. Ciekawi mnie jak to się będzie sprawdzać w czasie jazdy tramwajem gdzie np się będzie przejeżdżać kolo 2-3-4 pokestopow po kolei. bo z tego co wyczytałem właśnie to wibruje gdy widzi pokestopa a później wibruje tyle razy ile wypadło itemkow. wiec teraz pytanie czy trzeba poczekać aż skończy wibrować np 6 razy i dopiero następny zebrać czy jak… bo zanim skończy wibrować to jadać tramwajem pozostałe pokestopy będą już daleko…

  • Reply
    ptasznikova
    Wrz 14, 2016 2:35 pm

    Według mnie jest to zupełnie bez sensu. Kończąc pracę nie mogę się doczekać żeby skoczyć sobie na wieczorny spacerek po parku. Nie byłoby w tym żadnych emocji gdybym chodziła z jakąś bransoletką i nie widziała co gdzie jest blisko mnie

  • Reply
    dzik
    Wrz 14, 2016 2:39 pm

    Ja tam korzysam z Mibanda i wszystkie powiadomienia przychodzą 😉

  • Reply
    Młotowisko
    Wrz 14, 2016 11:31 pm

    „opaska umożliwia działanie aplikacji w tle, podczas gdy ekran jest zablokowany” – jakim cudem inne aplikacje nie potrzebują magicznej opaski, aby działać w tle… he? zwykłe naciągactwo i to w kiepskim stylu jak o tym czytam

  • Reply
    Piotr
    Wrz 15, 2016 12:53 am

    Jestem miło zaskoczony. Bałem się, że opaska będzie dawała duża przewagę nad resztą graczy, ale na szczęście tak się nie stało. Kilka minusów, takich jak np. Ucieczka pokemon po jednej nie udanej próbie złapania go czy brak współpracy z incense sprawia, że brak urządzenia nie zrobi jakiejś większej różnicy między graczami.

  • Reply
    gaska
    Wrz 15, 2016 11:04 am

    Opaskę kupie i przetestuje jednak coś mi mówi ze po tygodniu zwrócę ja do sklepu bo będzie mało przydatna. Prawda jest taka że jet to fajny gadget ale jeśli chodzi o jego użyteczność to inna historia. Dłuższy czas temu twórcy sztucznie wydłużyli żywotność gry ustawiając że nawet pokemon CP 10 ucieka nieraz i z ultraballa. jak rozumiem zasadę „chcesz mieć łatwiej śmiało ale masz jedną szanse” oraz „rzucasz najgorszym pokeballem”. Tak nie rozumiem czemu nie ma rzucać po prostu najgorszym ballem jaki masz (tzn jak nie masz pokebali to great itd.). Dużym ograniczeniem jest że łapać go plusem możesz tylko duplikaty pokemonów a o wejściu na poka nie złapanego jeszcze nigdy nawet nie poinformuje. wygodne jest zbieranie pokestopów i informowanie gracza o pokach w pobliżu (oszczędzasz baterię). jednak sądzę że opaska może się okazać użyteczna na początku gry a na wyższych lvlach stanie się kompletną stratą pieniędzy.

    Z drugiej strony trzeba zwrócić uwagę że oprogramowanie opaski jest w apce i na serwerze. Co znaczy ze jeśli opaska okaże się mało użyteczna i będzie na nią dużo skarg będzie można zawsze ją zmodyfikować (tak jak uciekanie ciągłe pokemonów). Jestem pełen obaw bo wszystko wskazuje że obecna polityka zabije to urządzenie ale mam nadzieje że się ogarną powoli.

    • Reply
      ChisePL
      Wrz 17, 2016 7:31 pm

      Opaska informuje cie o tym ze w pobliżu jest pokemon którego jeszcze nie masz świeci się na inny kolor niż normalne złapane poki i wtedy wystarczy wyciągnąć komórkę i go złapać.

  • Reply
    Trener 28lv
    Wrz 16, 2016 8:27 pm

    Nie polecam gadźetu. Kupiłem to z myślą o jeździe na rowerze, ale kompletna klapa ponieważ gadżet bardzo wolno reaguje na pokestopy i jak już da wiadomość, że jest blisko (a faktycznie już dawno minięty) to jak kliknę świeci się czerwona dioda, że jest za daleko. Jeżeli chodzi o łapanie pokemonów to też się nie opłaca, bo około 50% ucieka gdy przy łapaniu telefonem mamy zdecydowane 90%+.

    • Reply
      maniakalny gracz
      Wrz 16, 2016 10:06 pm

      Też mam branzoletkę i mam to samo, a spaceruję. Branzoletka to totalne dno i strata pieniędzy. Jeżeli ktoś myśli, aby łapać pokemony, a nie przepuszczać je przez palce to lepiej to robić po staremu telefonem. Zawiodłem się, bo myślałem, że to ułatwia grę, a to jeszcze utrudnia dodatkowo, bo ucieka wiekszość pokemonów i na dokładkę nie łapie nowych tylko muszą być takie jakie już mamy w PokeDex. Jutro idę oddać ten badziew do sklepu.

      • Reply
        beoswind
        Wrz 17, 2016 12:38 am

        Przeciez juz z opisu dzialania widac ze to tragiczny syf wiec po co to jeszcze testowac i marnowac czas?

        Cala zabawa w PG polega na tym ze widzisz co chcesz zlapac i reagujesz na CP poka (lepsza kulka itd.)

        U mnie na dzielni juz widac stagnacje bo gymy stoja w „jednym” kolorze po 2-3 dni zanim ktos sie „ulituje” i zmieni kolor a wczesniej co kilka godzin byly walki

        Przypomina to troche Second Life gdzie po wejsciu do jakiegos pokoju widac nieruchome postacie „starych graczy”

    • Reply
      Ash Keczup
      Wrz 17, 2016 12:08 pm

      Również nie polecam, a tak byłem podjarany, że zamówiłem pre-order.

      Może jedynie robić za plastikową biżuterię, ale jeszcze poczekam, bo może ją ulepszą i dadzą więcej opcji, bo ta 1 szansa na złapanie to bieda.

      Ogólnie rzecz biorąc po moim tescie to:

      plusy:
      -można łapać nie wyciągając telefonu oszczedzając baterię
      -nalicza kilometry na zablokowanym telefonie (jajka)

      minusy:
      -tragiczna szansa na złapanie pokemona 50/50
      -nie można złapać nowego pokemona
      -wolna reakcja na interakcję z pokemonami i pokestopami (z reguły jest już za późno, żeby zebrać, bo branzoletka informuje po czasie o pokestopie który już mineliśmy)
      -cena zdecydowanie za wysoka