News W oczekiwaniu na Pokemon Go 76

Pokemon Go – premiera gry!

pokemon go beta testy

Hej Trenerzy!

 

Jak wielu z Was zauważyło, od wczoraj bardzo dużo się dzieje – wszędzie! Cały internet huczy od informacji o premierze Pokemon Go. Może najpierw krótko o tym. Oficjalnie gra Pokemon Go miała swoją premierę w regionach, które wcześniej otrzymały dostępy do beta testów tej gry. Gracze mogą już pobierać aplikację Pokemon Go na swoje urządzenia (Android i iOS). Niestety nie wszędzie aplikacja dotarła – w pozostałych częściach świata (również w Polsce) gra nadal czeka na oficjalną premierę. W związku z tym, nie jest jeszcze dostępna w Android Markecie i Apps Storze. Nadal nie znamy ostatecznej daty premiery, jednak wiemy że będzie to w tym miesiącu.

 

Oczywiście najwierniejsi fani znaleźli sposób na obejście systemu. Udostępniona została aplikacja dla urządzeń z systemem Android, którą możecie pobrać tu: KLIK 

Pobieracie plik i instalujecie go oczywiście na własną odpowiedzialność. Nie wiemy co stanie się z kontami, czy urządzeniami które pobrały aplikację – możliwe, ze polecą bany. Jesteśmy jednak dobrej myśli – w końcu nie nasza wina, że tak długo musimy czekać 🙂 Na początku sporo osób powstrzymywało się przed instalacją, jednak większość społeczności już biega za Pokemonami po swojej okolicy!

Jeśli jesteś posiadaczem urządzenia z systemem iOS, to jest to trochę bardziej skomplikowana sprawa. Żeby pobrać Pokemon Go, musisz zmienić region przypisany do konta w iTunes na jeden z tych, które otrzymały oficjalny dostęp do gry i ściągnąć aplikację.

 

Po instalacji musicie się oczywiście zalogować. Możecie w tym celu użyć konta przypisanego do oficjalnej strony pokemon.com lub konta Google.

Następnie wybieracie jednego z trzech Pokemonów: Bulbasaur, Squirtle lub Charmander. Łapiecie go, i zaczynacie swoją przygodę 🙂

 

Oczywiście na dniach dodamy poradniki dotyczące rozgrywki i uzupełnimy cały „niezbędnik gracza” – jednak potrzebujemy trochę czasu, żeby jak najlepiej wszystko opisać. Do tego czasu zapraszam do oficjalnej grupy na facebooku Pokemon Go Polska, gdzie możecie zadawać pytania związane z grą i razem z pozostałymi członkami grupy postaramy się na wszystkie z nich odpowiedzieć! 🙂

Adres do naszej społeczności: Pokemon Go Polska na Facebooku

 

Kilka screenów na zachętę:
pokemon go polska pokemon go polska pokemon go polska pokemon go polska

 

2. Druga sprawa – przez naszą stronę Pokemon Go Polska od wczoraj przewinęła się ogromna liczba gości. Przez to mogliście odczuć problemy z jej funkcjonowanie i wydajnością. Poprawiliśmy jednak kilka rzeczy i teraz powinno być o wiele lepiej. Zaglądajcie do nas jak najczęściej, zapraszamy – postaramy się sprostać wszystkich Waszym oczekiwaniom i odpowiedzieć na każde zadane pytanie!

Już dziś od rana zanotowaliśmy ponad 10 000 odwiedzin na stronie! A w zamkniętej grupie naszej społeczności na facebooku mamy już ponad 3 000 aktywnych użytkowników! – jeśli jeszcze Cię tam nie ma, wpadaj jak najszybciej – KLIK

 

W kilku bardziej popularnych serwisach w Polsce wspomniano o naszej licznej społeczności, co jest bardzo miłą informacją 🙂

 

Czekajcie na kolejne artykuły, które pojawią się niebawem! Możliwe, że jeszcze dziś 🙂

Zapraszam też od razu do artykułu na temat trzech frakcji w grze. Do jednej z nich możecie dołączyć po osiągnięciu 5 lvl – Pokemon Go Teamy

 

P.S. Uważajcie na siebie! W internecie pojawiło się kilka artykułów o nieostrożnych graczach – patrzcie pod nogi i przed siebie, żeby nie zrobić sobie krzywdy! Pikachu Wam nie ucieknie, a zdrowie jest bardzo ważne 🙂

 

 

Pozdrawiam i owocnych łowów!

beti89

 

 

76 Comments

  • Reply
    Dawid
    Lip 07, 2016 7:01 pm

    Z tego co wiem premiera w Polsce ma być 30 lipca

    • Reply
      Jan
      Lip 07, 2016 8:22 pm

      Źródło ?

    • Reply
      Jakub
      Lip 08, 2016 6:50 am

      Cześć, dzis zainstalowałem w Polsce, wszystko działa poprawnie, wystarczyło zmienic przed instalacja region na US

      • Reply
        kewin
        Lip 09, 2016 6:05 pm

        zmienić adres? to znaczy w komórce? serio zadziała? bo ja zainstalowałem ale gdzie nie pójde tam gps signal not found :/

      • Reply
        Kewin
        Lip 09, 2016 6:10 pm

        i jak zmienić region?

    • Reply
      Jonasz
      Lip 13, 2016 3:44 pm

      Ciekawe czy wejdzie na Samsung galaxy grand neo plus xd

    • Reply
      Michal
      Lip 15, 2016 8:01 am

      Pokemon go bedzie do 17lipca na pewno

    • Reply
      witeklyko78
      Lip 16, 2016 11:44 pm

      Jest 17 lipca 2016 1:17 i w sklepie googla pojawiła mi się aplikacja PokemonGO zainstalowałem i działa. Czyżby nadeszła w końcu ta chwila?

    • Reply
      Krzysztof
      Lip 17, 2016 3:37 pm

      Wie ktoś czemu na lenovo tab s8 pokazuje gps not found a jak włącze pozorowanie Lokalizacji to gps not found znika a pojawia się Failed to detect location jak to naprawić?

    • Reply
      Oto
      Lip 21, 2016 6:43 pm

      Ja nam ze sklepu Play

  • Reply
    Marek
    Lip 07, 2016 8:03 pm

    gra wymaga Androida 4.4 lub lepszego, wcześniej była mowa o 4.3

    • Reply
      czarek
      Lip 08, 2016 4:30 pm

      a ja mam 4.1.2 eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

      • Reply
        ADI
        Lip 10, 2016 11:17 pm

        I działa okej?

    • Reply
      piotr
      Lip 20, 2016 4:57 am

      Czyli na android 4.1.2 nie będzie w ogóle wersji? Samsung s2..

  • Reply
    Wiktor
    Lip 07, 2016 8:12 pm

    mam pytanko do osób które już grają. czy pokemony, które przesyłam do Profesora, bo np mi się dublują, będzie można później jakoś usunąć, jeżeli będzie mi się zbliżała granica 250 posiadanych pokemonow?

    • Reply
      Mashywaifu
      Lip 08, 2016 8:12 am

      Wysyłając pokemona nie możesz go już odzyskać i nie zabiera Ci on miejsca.

    • Reply
      Jakub
      Lip 08, 2016 7:45 pm

      Odsyłasz pokemona czyli tracisz go na rzecz kulki danego pokemona. Kulki są potrzebne do ewolucji, lvlowania danego pokemona (przy lvlowaniu jeszcze pył) Po odesłaniu pokemona tracisz go na zawsze.

  • Reply
    Kaban
    Lip 07, 2016 8:22 pm

    narazie gra chyba nie jest dopracowana bo nie jestem w stanie złapać żadnego innego poka oprócz startera. w pokebola wpada ale później nie da się nic zrobić. chodzenie na tym GPS też nie jest najłatwiejsze 😉 może dlatego u nas jeszcze nie jest ta gra dostępna :p oficjalnie…

    • Reply
      Damian
      Lip 08, 2016 7:53 am

      Hey ja tez mam tak samo procz startera ktorego zlapalem nic nie moge zrobic w promieniu 10km nic nie ma zadnego spota ani pokemona

    • Reply
      Jakieś tam imię
      Lip 11, 2016 9:47 pm

      Aplikacja nie działa dobrze na wsiach i małych miasteczkach. Więc jeżeli nie możesz znaleźć żadnego pokemona to prawdopodobnie wina miejsca w którym się znajdujesz…

  • Reply
    Adam
    Lip 07, 2016 8:27 pm

    10 km rowerkiem do pracy zadnefo poka… Blad? A moze na wsi ciezej o pokemona? Ps odsylajac do profesora tracisz poka bezppwrotnie i dostajesz w zamian cukierki;) (transfer)

    • Reply
      Seba
      Lip 07, 2016 9:03 pm

      Podczas jazdy rowerem pokemony nie będą atakować, tak samo nie nalicza się dystans dla jajka. Trzeba poruszać się z taką prędkością jakby się szło, czyli te 5km/h.

    • Reply
      Luka Wars
      Lip 08, 2016 5:28 am

      Zauważyłem, że w mniej zaludnionych miejscach jest mniej dzikich pokemonów.

      • Reply
        Wiki
        Lip 08, 2016 10:31 am

        a na jaką wersje androida będzie dostępne pokemon go?

        • Reply
          ja
          Lip 10, 2016 3:33 pm

          4.4 lub nowszy

  • Reply
    Artur
    Lip 07, 2016 8:27 pm

    jest prostszy sposób z pokemon go na iOSa i nie wymaga zmiany regionu

    • Reply
      Jakub
      Lip 08, 2016 6:49 pm

      Czyli jaki to sposób bo nie mogę się doszukać w necie

  • Reply
    Przemek
    Lip 07, 2016 9:52 pm

    Wie ktoś może, czy oficjalna apka pójdzie na moim HTC Desire 310 po aktualizacji do androida 4.4? Próbując zainstalować te nowozelandzka apke pokazywalo błąd analizowania. Jest szansa, że oficjalna apka będzie działać?

  • Reply
    Golraph
    Lip 08, 2016 12:50 am

    Błąd gps, złapałem starter wszystko było ok aż do czasu gdy wyskoczył błąd gps dodam że prócz starterów nie widziałem żadnych innych pokemonów :/ cierpliwie czekam na oficjalną premierę może to coś zmieni 🙂 testowane na dwuch telefonach blad ten sam :/

    • Reply
      Szymon
      Lip 16, 2016 2:53 pm

      Ej trzeba sie logowac albo coś??

  • Reply
    LuKi
    Lip 08, 2016 2:39 am

    „Pobieracie plik i instalujecie go oczywiście na własną odpowiedzialność. Nie wiemy co stanie się z kontami, czy urządzeniami które pobrały aplikację – możliwe, ze polecą bany.”

    Pobieracie i instalujecie plik w pełni legalnie i z pełną świadomością producenta gry, kontom nic się nie stanie i żadnych banów nie będzie bo niby na co i po co. Niantic Labs jest w pełni świadome, że w Pokemon Go grają sobie już ludzie z całego świata i w chwili obecnej stara się zoptymalizować infrastrukturę swoich serwerów, które zwyczajnie padły przez zalew nowych graczy. Gra swoją premierę miała w związku z czym grać w nią można, a banów za uczciwe granie jeszcze nikt nigdy nie wlepił.

    Dlaczego zatem gry nie ma jeszcze w np. Polskim appstore? A dlatego, że dopóki znak towarowy Pokemon Go nie zostanie oficjalnie zarejestrowany w Europie to Google i Niantic mają związane ręce i gry tam opublikować nie mogą.

    Nie chcę tu nikogo urazić, ale mam wrażenie beti89, że kompletnie nie orientujesz się w temacie „co można, a czego nie można robić z grami zarówno tymi wydanymi jak i tymi oczekującymi na wydanie”.

    PS: W regulaminie owszem, jest wspomniane, że nie wolno obchodzić blokad regionalnych. Tyle, że ta gra nie ma blokad regionalnych, bo w przeciwnym wypadku w ogóle nie pozwoliłaby na zalogowanie się doń z Polski bez wykorzystania sieci VPN/Proxy.

    • Reply
      beti89
      Lip 08, 2016 6:10 am

      Tak, może i masz racje. Ale czy Polska dostała oficjalne zaproszenie do gry? Ewentualnie, czy Niantic udostępniło aplikacje do pobrania na swojej oficjalnej stronie? Nie. Dlatego nie chcemy brać odpowiedzialności za konta które zostaną założone przez graczy przed premierą w Polsce, stąd to ostrzeżenie.

      • Reply
        Eoeoeo
        Lip 08, 2016 11:24 am

        Oficjalne zaproszenie? „Witamy, Panią beti89″ chcemy Panią zaprosić na grę w Pokemony ponieważ mieszka Pani w Polsce…”. Udostępnili grę w Sklepie Play i tyle.
        Z oficjalnych komunikatów jasno wychodzi, że nie zamierzają nic z tym robić o ile gra pozyskana jest w legalnych źródeł (APK mirror jest legalny gdyby ktoś nie wiedział).
        Poza tym ban w grze F2P? 😀

      • Reply
        Shonx
        Lip 09, 2016 1:44 am

        Cóż nie czarujmy się, gra będzie zarabiać na mikropłatnościach, jeżeli ktoś jest na tyle napalony na grę żeby bawić się w obchodzenie „zabezpieczeń” 😉 to jest potencjalnym źródłem dochodów. Banowanie kur znoszących złote jaja byłoby nielogiczne ^^

  • Reply
    Edward
    Lip 08, 2016 4:00 am

    I nie rzucajcie waszymi telefonami, to nie są pokebale.

  • Reply
    Alex
    Lip 08, 2016 10:15 am

    A jak to będzie z kontami założonymi teraz przez pobranie apki na androida? Czy po premierze u nas będzie trzeba zakładać nowe już właściwe konta czy będą dalej normalnie funkcjonować?

    • Reply
      W
      Lip 09, 2016 7:21 am

      Beda dalej działać

  • Reply
    Ziemniaczany
    Lip 08, 2016 10:40 am

    Witam mam pewne pytanie otóż na google play poksy już są ale jest napisane że nie jest dla mojego telefonu a jak wejde na google play na komórce to nie pisze że nie jest kompatybilne tylko że gry nie ma w moim kraju czyli po prostu to jest nie kompatybilne bo nie ma jeszcze premiery w polsce czy tel za słaby albo telefon jest w polsce i dlatego ? Jak mam to rozumieć ? Mam samsunga galaxy a5 wiec powinno pojsc bo ma androida 5.1

  • Reply
    zniesmaczony
    Lip 08, 2016 10:53 am

    Lipa z tymi pokemonami w uj. Łaziłem po łąkach, lasach, koło rzeczki i nic, zero. Ani jednego pokemona, czy pokestopa, a wystarczyło wjechać do miasta i co chwila coś wyskakuje. To chyba nie tak miało działać, co?

    • Reply
      Golraph
      Lip 09, 2016 11:04 am

      Mam to samo mieszkam na wsi i nie moge nic spotkac,zrobili gre dla miastowych by radosnie wskakiwali pod auta :/ ehh

      • Reply
        Sebastian
        Lip 11, 2016 3:56 pm

        Być może pokemony występują tylko w miastach, hm? Potrzebują większej ilości człowieków do życia, bo na wsi czują się zaniedbywane. Taka to moja teoria.

  • Reply
    Lajcik
    Lip 08, 2016 12:38 pm

    Wybrałem Squirtle i potem latałem po mieście łapiąc inne. Złapałem 3 kolejne natomiast jak wchodzę zobaczyć jakie mam pokemony to zauważyłem że nie mam już Squirtle. Co się mogła z nim stać? Czemu zniknął?

  • Reply
    Andrzej
    Lip 08, 2016 1:16 pm

    mozecie pomoc mam problem . mam huawei g620s mam wlaczone gps . dostep do lokalizacji mam wlaczony . i pisze po wlaczeniu pokemon go Failed to detect location ….

    • Reply
      Lele
      Lip 10, 2016 10:48 am

      Andrzej, a masz w opcjach wlaczone „zezwalaj na falszywa lokalizacje”? Jesli tak po prostu to wylacz u mnie podzialalo.

      • Reply
        xxxxxx
        Sie 05, 2016 11:20 am

        Faktycznie problem polega na dodatkowych programach oszukujących twoją lokalizację, Jeżeli nawet nie chciałeś oszukiwać tylko jak ja sprawdzić jak to niby działa, aplikacja zmienia ustawienia gps na fałszywe i jest później lipa

  • Reply
    Srebrny
    Lip 08, 2016 4:05 pm

    Mi nie działa :-/

  • Reply
    Ktosiek
    Lip 08, 2016 4:41 pm

    Fajnie, że już można pobrać, ale ja chyba zaczekam na premiere w Polsce. Mam nowy telefon i boję się, że jeszcze zawirusuję sobie go.

    • Reply
      Raichu
      Lip 13, 2016 6:49 pm

      Nie dziwie sie, mam te same obawy

  • Reply
    Wiola
    Lip 08, 2016 6:04 pm

    Mam nadzieję że nie zapomną o Windows phone

  • Reply
    Adam
    Lip 08, 2016 6:51 pm

    O windzie zapomnieli… Jesli chodzi o squirtla to pewnie kliknales transfer i co go zabrali za cukierka:( co do wsi łąk i lasow oficjalnie uspokajam:) sa pokemony:) malo bo malo ale sa:) zlapalem tam pidgeya, odish i weedla:) co prawda nachodzilem sie ale przynajmniej piesek szczesliwy:)

  • Reply
    Paweł
    Lip 08, 2016 7:31 pm

    Miał ktoś problem z zalogowaniem się ?? Cały czas mi wyskakuje ze są przeciążone serwery ? Trzeba próbować do skutku czy po prostu coś mam nie tak z telefonem ?

  • Reply
    Adam
    Lip 08, 2016 7:59 pm

    Ktoś wie czy często i na długo padają serwery? W tej chwili jak piszę to nie działają ktoś spotkał się z tym problemem?

  • Reply
    Kacper
    Lip 08, 2016 8:02 pm

    Czy wie ktoś dlaczego nie mam funkcji zalogowania przez Google?
    Jeśli chce się zarejestrować z pokemon com pisze mi

    „We’re currently in the process of making Pokemon.com an even better experience for Pokémon fans! Please check back in a little while. Thanks!”

  • Reply
    Adam
    Lip 08, 2016 8:36 pm

    problemy z serwerem sa.. trzeba probowac do skutku to nie wina twojego telefony”)

  • Reply
    Filip
    Lip 09, 2016 9:46 am

    Po wejściu do gry widnieje mi czerwony napis
    „Failed to decetc location” na samsung galaxy s5, wie ktos jak to naprawic ?

  • Reply
    Deadpool
    Lip 09, 2016 9:31 pm

    A jak nazywa się ta aplikacja?

  • Reply
    Konrad
    Lip 09, 2016 9:48 pm

    Czy działa wam na SAMSUNG Galaxy S4?

    • Reply
      Bykuuu
      Lip 11, 2016 10:03 pm

      Tak 🙂 mi normalnie działa

      • Reply
        arek444444
        Lip 16, 2016 6:10 pm

        Mi włącza się ekran startowy i tyle

  • Reply
    Gamer 99
    Lip 10, 2016 1:56 pm

    Czemu gra nie działa na androidzie 4.3 była mowa że wymagania gry to android 4.3 i lepszy więc dlaczego nie działa na 4.3.

    • Reply
      Suszek2117
      Lip 12, 2016 11:18 am

      Potrzeba Androida 4.4…

      • Reply
        Razer
        Lip 13, 2016 10:11 am

        Zgadza sie. Minimalna werersja to Kitkat.

  • Reply
    Witek
    Lip 11, 2016 7:23 am

    Czy ten link do pobrania jest na pewno bezpieczny? Bo słyszałem, że w apk z pokemonem jest sporo wirusów :v

  • Reply
    Lola
    Lip 11, 2016 3:41 pm

    Gdzie je można ściągnąć bez wirusa prócz apk pure bo mi nie działa??

  • Reply
    Dominika
    Lip 11, 2016 4:24 pm

    Pomożecie? Mam Samsung Galaxy A3 I gdy włączam grę to wyskakuje mi napis ” Failed to detect location „

    • Reply
      pimpim
      Lip 11, 2016 10:18 pm

      Wyłącz pozorowaną lokalizację/fikcyjną w opcjach programisty

  • Reply
    pokemonka628
    Lip 12, 2016 7:06 am

    Proste i trochę głupie pytanie: czy gra ta wymaga ciągłego dostępu do sieci?

    • Reply
      Gabi
      Lip 15, 2016 7:06 am

      tak. bez neta nie działa.

  • Reply
    Łukasz
    Lip 12, 2016 8:22 pm

    Dlaczego podczas ściągania gry występuje błąd z napisem „ błąd analizacji „

  • Reply
    Jonasz
    Lip 13, 2016 3:45 pm

    Ciekaw czy zadziała na samsung galaxy grand neo plus xd

  • Reply
    Pidgeotto
    Lip 13, 2016 6:51 pm

    gra wymaga internetu? bo troche słabo, ale nie mam pakietu 🙁 Obawiam się że tak, w koncu zaneta i tak dalej…

  • Reply
    DellTheGreat
    Lip 15, 2016 10:08 am

    Co do staterów mam dobrą informację dla tych którzy chcą iść śladami Asha. Podstawowe trzy pokemony nie są jedynym wyborem. Jest sprawdzony sposób, żeby zacząć z pikachu.
    W momencie gdy po uruchomieniu gry pojawiają się trzy pokemony do wyboru wystarczy odejść od nich. Po chwili znowu pojawią się te same pokemony do wyboru. Ale jeżeli odejdzie się od nich tak z 4 razy to w końcu pojawi się dodatkowy pokemon: Pikachu.

  • Reply
    Wiktoria
    Lip 16, 2016 5:22 pm

    Jak się zarejestrować w grze? Bo jak klika to mi pokazuję storne która nie działa

  • Reply
    Emilka
    Lip 17, 2016 4:50 pm

    Ja mam zainstalowaną tą aplikację ale coś nie mogę się zalogować.
    Czy ktoś wie dlaczego?

  • Reply
    piotr
    Lip 20, 2016 4:58 am

    Czyli na androida 4.1.2 nie będzie wersji?