News 54

Pokemon GO z nową aktualizacją!

update obrazek

Dzisiejszego dnia rozpoczęła się aktualizacja Pokemon GO do wersji 0.41.2 dla Androida oraz 1.11.2 dla iOS. Tak jak w przypadku poprzednich jest ona wprowadzana stopniowo, tak więc będzie udostępniana kolejnym graczom wraz z upływem czasu. Co przygotowało dla nas Niantic?

Standardowo na początek serwujemy wam przetłumaczoną notkę ze strony pokemongolive.com:

Trenerzy,

Pokemon GO przechodzi proces aktualizacji do wersji 0.41.2 dla Androida i 1.11.2 dla urządzeń z iOS. Poniżej przedstawiamy zmiany oraz komentarze od naszego zespołu deweloperskiego: 

  • bonus za łapanie: trenerzy mogą otrzymać bonus do łapania określonego typu pokemona, jeśli złapią odpowiednio dużo stworzeń z danego rodzaju; 
  • zaktualizowane trenowanie Gymów: trenerzy mogą teraz wybrać sześć pokemonów, by trenować Gym swojego teamu. CP pokemonów przeciwko którym przyjdzie wam walczyć może być czasowo dostosowane i obniżone na czas treningu; 
  • ekran jajek i inkubatorów: od teraz nie musicie wyłączać i włączać ponownie ekranu jajka lub ich listy, by postęp w zapisywanej odległości zaktualizował się; 
  • naprawiono kilka problemów dźwiękowych; 
  • zmniejszono czas trwania animacji ewolucji; 
  • pomniejsze poprawki. 

Zespół Pokemon GO

Jedną z dwóch najważniejszych zmian jest bonus do łapania pokemonów określonego typu, który otrzymujemy wraz z postępem medalu dla danego rodzaju. Dla przypomnienia: medal za łapanie np. wodnych pokemonów może nam przynieść odpowiednio +1 bonusu za brązowy medal, +2 za srebrny oraz +3 za złoty. Nie wiadomo jednak, co kryje się konkretnie za tymi liczbami. Drugą z istotnych nowości jest zaktualizowany system trenowania aren należących do naszego teamu. CP pokemonów przeciwko którym trenujemy jest skalowane w zależności od poziomu naszej postaci. Jeśli posiadamy 7. lvl, a nasz pokemonowy przeciwnik 23. lvl, to poziom stworzenia jest obniżany do 9. lvl (poziom trenera + 2).

medal1medal2
Cieszyć może także obniżenie czasu trwania animacji ewolucji. Teraz nie musimy już resetować aplikacji, by uzyskać jak najwyższą liczbę ewolucji na jednym Lucky Egg. Czas został zredukowany z 25 sekund do 20 sekund, co pozwala na 90-100 ewolucji na jednym Lucky Egg (poprzednio 60-70, wzrost o 30%).

Deweloperzy w swojej notce nie wspomnieli jednak o znacznych usprawnieniach dla Pokemon GO Plus. Oto co jeszcze udało się ustalić graczom:

  • w menu poświęconym GO Plus gracz może teraz zaznaczyć, czy chce za pomocą opaski łapać pokemony i zdobywać przedmioty z PokeStopów. Odznaczenie jednej z tych opcji spowoduje całkowite ignorowanie stworzeń do złapania lub punktów do uzupełniania naszego plecaka;

goplus

  • Pokemon GO Plus nie będzie się już rozłączało z telefonem, gdy postanowimy ręcznie złapać pokemona;
  • usunięto problemy z pamięcią telefonu podczas ładowania Gymów, wcześniej występowały lagi po próbie podejrzenia areny;
  • przesunięto nieco wyżej napis „BATTLES WON:” prezentujący liczbę przetrwanych ataków na Gym przez pokemona na arenie;
  • dźwięki gry nie zostają już całkowicie wyciszone po otrzymaniu powiadomienia z innej aplikacji.

Jak podobają wam się kolejne zmiany i nowe funkcjonalności w Pokemon GO?

 

54 Comments

  • Reply
    ReaperDgX86
    Paź 11, 2016 9:34 pm

    ” CP pokemonów przeciwko którym przyjdzie wam walczyć może być czasowo dostosowane i obniżone na czas treningu”
    Czyli może , ale nie musi??

  • Reply
    Sarutorobi
    Paź 11, 2016 9:38 pm

    To jeszcze system wymiany pokemonow oraz radar do pokemonow i znowu rusza w świat.

  • Reply
    Sirion
    Paź 11, 2016 10:02 pm

    Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale mogłoby nieco szybciej.

  • Reply
    pimpim
    Paź 11, 2016 11:50 pm

    Jaki najtańszy telefon do pokemonów?
    Tylko żeby za miesiąc nie wypadł z listy wspieranych?

    • Reply
      Czarny
      Paź 12, 2016 7:33 am

      kumpel gra na meizu m2 note i fajnie chodzi

  • Reply
    Ash
    Paź 12, 2016 12:55 am

    Z miana teamu kiedy?

  • Reply
    Michał
    Paź 12, 2016 7:48 am

    Skoro 30 minut to 1800 sekund, a jedna animacja trwa 20 sekund, to jakim cudem można wykonać więcej niż 90 ewolucji w tym czasie? Już o wzroście 30% nie wspomnę.

    • Reply
      Minetaur
      Paź 12, 2016 9:17 am

      Słuszna uwaga. Przyspieszenie jest o 20%, ale dobre i to. Poprzednio udawało mi się robić około 60 ewolucji na jednym jaju, więc teraz będzie około 72.

      • Reply
        jakoushirou
        Paź 12, 2016 12:36 pm

        Ponad 60 dawało radę.

      • Reply
        j.w
        Paź 13, 2016 1:36 pm

        Przed aktualizacją robiłem 72 ewolucje.
        Po aktualizacji robię 82 ewolucje.

        • Reply
          jakoushirou
          Paź 15, 2016 9:58 am

          Przed chwilą zrobiłem 79, biorąc pod uwagę, iż straciłem trochę czasu na brak przygotowania i miałem 4 nowe poki, myślę że da do 85 zrobić.

    • Reply
      Wiktor
      Paź 12, 2016 2:00 pm

      Ja zawsze robiłem około 70 ewolucji, więc myślę że teraz da rade zrobić 85-90

  • Reply
    Mania
    Paź 12, 2016 8:44 am

    Fajne są te nowe zmiany. Ale szczerze wolał bym aby dali możliwość łapania pokemonow nie tylko w miastach. Mieszkam na wsi i żeby złapać jakiegokolwiek stworka musze jechać 15km do najbliższego miasta. Nie wspominając o gymach czy pokestopach :/

  • Reply
    Sirion
    Paź 12, 2016 9:27 am

    Wyszła jeszcze wersja 0.41.3, która raz jeszcze poprawia chyba bug z dźwiękiem.
    Do tego na włoskiej wersji gry jest znaczek %, więc oznaczałoby to, że medale dają +1,2,3% do szansy na złapania co jest raczej lipne, ale możliwe też, że to właśnie wersja włoska ma błąd opisu.

    APK 0.41.3:
    http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-41-3-release/pokemon-go-0-41-3-android-apk-download/

    Screen wersji włoskiej:
    http://i.imgur.com/2Cww3ix.png

  • Reply
    Darni
    Paź 12, 2016 11:28 am

    Meh, dalej czekam na tracking bo chodzenie po omacku po mieście najeżonym sygnalizacją świetlną szybko zniechęca przy 10 czekaniu na zielone…

    • Reply
      mearofames
      Paź 13, 2016 11:26 pm

      Prędzej doczekamy się zmiany przepisów drogowych i nie trzeba będzie stać na czerwonym, jak w Wielkiej Brytanii 🙂

  • Reply
    volvo
    Paź 12, 2016 11:31 am

    obniżenie CP – cóż mam mieszane odczucia z jednej strony dobrze z drugiej gymy zostaną zapełnione szczurami z 45cp łatwe do rozwalenia przez przeciwników z drugiej będę mógł szkolić swojego Onixa- czas pokaże czy to zmiana na lepsze

    • Reply
      volvo
      Paź 12, 2016 11:34 am

      i mam nadzieję że wymiana pokemonów z innymi nigdy nie nastąpi – bo po co ,, złap je wszystkie” – a tak każdy będzie miał 2 konta jedno na bocie co będzie łapał a drugie legal co beędzie odbierał pokemony z zbotowanego konta

      • Reply
        ptasznikova
        Paź 12, 2016 2:42 pm

        bardzo słuszna uwaga

      • Reply
        Dajcie jakiś radar...
        Paź 17, 2016 10:45 pm

        też nie chcę aby dali taką możliwość, zaraz poksy znajdą się na allegro a pokemona którego brakuje albo z wysokim cp i iv kupi się od innego gracza z wysokim lv.. którego spotkamy na lurach… a przecież nie o to w tej grze chodzi. Usunęli dobry tracker z bety bo nie był zgodny z ich zamysłem szukania pokemonów ale dadzą możliwość siedzenia w domu i brania od innych pomemony…

    • Reply
      Marta
      Paź 12, 2016 1:12 pm

      W jaki sposób będziesz mógł szkolić swojego Onixa? Przecież Pokemon za wygrana walkę lub trening nic nie zyskuje.

  • Reply
    ptasznikova
    Paź 12, 2016 2:38 pm

    w sklepie play nie ma jeszcze aktualizacji a na apkmirror jest przy czym są wersje 0.41.2 oraz dodana dzień pozniej 0.41.3 opis identyczny. Ktoś mi powie, co to znaczy?

    • Reply
      Outlawek
      Paź 12, 2016 3:52 pm

      Wersja 0.41.3 jest nowsza, ukazała się dzisiaj i zapewne zawiera drobne poprawki w stosunku do wersji 0.41.2. W Google Play gra jak zwykle ukaże się z poślizgiem, bo trochę dłużej trwa proces weryfikacji.

  • Reply
    gracz
    Paź 12, 2016 2:45 pm

    Po aktualizacji zauważyłem poprawę w zliczeniu kilometrów na jajka, ma ktoś podobnie?

    • Reply
      ptasznikova
      Paź 12, 2016 2:57 pm

      skąd masz aktualizację?

    • Reply
      MrTuptus
      Paź 12, 2016 7:02 pm

      Tak,lepiej liczy km ale to ile jest osób z niebieskiego teamu w moim mieście to szok. Praktycznie 80% aren jest Blue team.A w każdej jakieś 7-8 osób

      • Reply
        rozpalu
        Paź 12, 2016 11:11 pm

        U mnie to samo, a niedaleko mojego domu gymy są tylko niebieskie, z czego większość wykokszona do poziomu 10 z odpowiednim inwentarzem w środku 🙂 Zazwyczaj odbiję najsłabszy, wrzucę karpia, podniosę trochę prestiż z płonną nadzieją, że może ktoś się jeszcze dorzuci później, ale co tam, nie zdążę podbić kolejnej areny (jakieś 100-200m dalej) a już znowu siedzą tam niebiescy 🙂 Już powoli mi się odechciewa

        • Reply
          qantii
          Paź 13, 2016 10:10 am

          Spróbuj podbić gym z kolegą lub koleżanką z tego samego teamu. Atakujcie we dwójkę razem. Podczas walki, na ekranie bitwy wyświetli ci się cyferka 2 i zobaczysz też w tle stworka kolegi. Nie wiem jakie jest ograniczenie liczby (nie chciało mi się sprawdzac), ale na pewno do 3 działa. Można spokojnie rozbijać wypasione gymy że Snorlaxami i Dragonite’ami. Po pierwszej rundzie wychodzicie i leczycie stworki. I wracacie. Czasem upierdliwe ale bardzo skuteczne. Powodzenia 🙂

          • kropianka
            Paź 14, 2016 8:37 am

            mi przy takim czymś praktycznie zawsze pokazuje się error i koniec z odbijaniem, ja wolę sama, ewentualnie z kimś ale na przemian

  • Reply
    asz kechup
    Paź 13, 2016 4:20 am

    Ktoś juz wie o co chodzi z tymi bonusami?

  • Reply
    Peru
    Paź 13, 2016 9:03 am

    Niesamowicie gówniana ta aktualizacja.Podbijanie prestiżu dla mnie jest teraz mega trudne i czasochłonne.Prosty przykład: jest w gymie Snorlax 2200CP,pokonałam go Machampem 1440,dostałem żenujące mało prestiżu zaledwie 200,dawniej byłoby to jakieś 700-800.

    • Reply
      ReaperDgX86
      Paź 13, 2016 3:51 pm

      Potwierdzam, TRAGEDIA !!!
      Chyba najgorsza aktualizacja, można zapomnieć o podbiciu lvl własnego gyma (chyba, że odbijanie też będzie trodniejsze…) ale za to mam 3% więcej szans na złapanie robala albo ptaka 😀

    • Reply
      Sirolowek
      Paź 13, 2016 11:35 pm

      Trzeba podbijać cały Gym i wtedy po zwycięstwie możemy podnieść prestiż o ponad 1000 a nie jak do tej pory podbijalismy pierwszego poka słabszym i uciekalismy co dawało około +500 Choć jak to do końca jest liczone nie wiem

      • Reply
        ReaperDgX86
        Paź 14, 2016 9:32 am

        Tak też można, ale wtedy do leczenia masz kilka pokemonów, a revivów ostatnio w pokestopach jak na lekarstwo…

  • Reply
    Artek
    Paź 13, 2016 10:39 am

    Zrobiliby hurtową sprzedaż pokemaków do trenera bo teraz żeby sprzedać 20 pokemonów to w huk czasu się marnuje.

  • Reply
    darklin
    Paź 13, 2016 11:49 am

    a medale za lapanie poksów bede zresetowane, dostane odrazu bonusy za wszystkie zdobyte medale czy poprostu zrobia mnie w …. i strace mozliwosc zdobyca bonusow za medale ktore juz zdobylem

  • Reply
    DawidS81
    Paź 13, 2016 5:19 pm

    Szybko polecieli z wersjami, bo juz wyszła 0.41.4…

  • Reply
    polonez
    Paź 13, 2016 6:13 pm

    beznadzieja pogorszyli grę i to bardzo, obie nowości to raczej utrudnienia
    teraz nie wiadomo ile jest np złapanych pokemonów stalowych widnieje tylko brązowy medal i niewielki pasek pod nim a jeśli chodzi o gymy to teraz każdy sobie podbije gym do 10 piętra a już odbicie go będzie wymagało sporo wysiłku
    porażka

    • Reply
      ReaperDgX86
      Paź 13, 2016 8:41 pm

      Teraz każdy podbije lvl do 10?? Powodzenia… Testowałeś już? Ja po pokonaniu trzech pokemonów (flareon 1300, snorlax 1500, vaporeon 1700) vaporeonem 2150 dostałem 500pkt, a kiedyś wystarczało wybrać jakiegoś wodnego ok 800 cp i już po pokonaniu flaerona dodawało do 1000 pkt…

  • Reply
    Dziabenty
    Paź 13, 2016 7:10 pm

    Z tymi Gymami to fajnie był było, gdyby przy odbijaniu można było użyć tyłu pokemonów, ile jest w Gymie. To było by fair.
    Wymianie mówimy nie, niech nigdy nie nastąpi.

  • Reply
    Scapulos
    Paź 13, 2016 9:46 pm

    Zmiana z gymami jak najbardziej na plus. Przy kazdym podejsciu zbieram 3000-4000 pkt. Jak ktos zbiera malo to znaczy ze nie ogarnia o co chodzi w zmianie i jak dobierac poki do treningu.

    • Reply
      ReaperDgX86
      Paź 14, 2016 9:36 am

      Można dopasować 6 poków, żeby miały odpowoednie kontry, ale kosztem potionów, revivów i czasu…

  • Reply
    Duka
    Paź 13, 2016 10:43 pm

    Po nowej aktualizacji nie mogę zalogować się do gry. Mam telefon Ulefone sprowadzany przez polskiego dystrybutora z Chin więc wgrany jest jakiś spolszczony soft z Androidem 5.1 . Ale wcześniej gra działała, dopiero po tej aktualizacji padła. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Z góry dzięki za pomoc!!!

    • Reply
      Grzesiek
      Paź 14, 2016 10:27 am

      Mam to samo – telefon THL

      • Reply
        Duka
        Paź 15, 2016 10:02 pm

        I co nic nie da się zrobić? :/ Ja pierdz….

  • Reply
    Pit
    Paź 14, 2016 11:11 am

    Zauważyliście tą zmianę przy łapaniu pokemona ? Na górze ekranu pojawiły się, hmmm, kolorowe kółka z symbolami czegoś tam ?

    Jakieś informacje czym one są ?

    • Reply
      rad
      Paź 15, 2016 10:24 pm

      To są medale, które zdobyłeś – informacja, z jakich bonusów korzystasz przy łapaniu konkretnego stworka;)

      • Reply
        Pit
        Paź 17, 2016 7:01 am

        dzięki wielkie !

    • Reply
      jakoushirou
      Paź 16, 2016 11:03 am

      Są to bonusy do łapania Pokemonów (poczytaj co przyniosła ostatnia aktualizacja).

      • Reply
        Pit
        Paź 17, 2016 7:01 am

        Dzięki, doczytałem 🙂

        pozdrawiam

  • Reply
    ka
    Paź 14, 2016 11:00 pm

    Podbijanie gymów własnego koloru jest teraz DUŻO łatwiejsze aczkolwiek wymaga wybrania nie 1 ale 6 poków. Za to podbicie gymu o 1000 p za każdym razem (a na pewno o ponad 500) nie jest już zbyt trudne.
    By zużyc mniej revivów to trzeba trochę pokombinować…
    Po pierwsze – patrzymy na CP nie poka , którym walczymy, ale na największe CP wszytkich 6 poków jakie wystawiliśmy.
    Po drugie – wsadzamy do walki poki ciut poniżej najnizszego poka w gymie.
    Walczymy. Po wygranej walce uciekamy.
    Poki zuzyte wysyłamy do profesora.

    Ja osobiście dziś exeggutora 1800 pokonałem tracąc 2 weedle ponizej 300 i lecząc butterfree dwoma potionami 20. Prestiż +1000 (wystarczajacy by wsadzić poka).

    Wniosek – nie wyrzucać słabszych poków.
    4 słabsze poki, które wyrzuciliśmy może nam zaoszczędzić reviva i zauważalną ilość potionów.
    UWAGA!!! Same małe poki moga nie dać rady – skończy się czas. Kolejne próby pokazały, że 6 duuużo słabszymi owszem, pokonałoby się poka ale ponad 90 sekund…. duuuużo oznacza np. walka przeciw 1790 pokami własnymi rzędu 200-300. Dwa razy próbowałem, dwa razy przegrałem na czas po utracie 4 lub 5 poków (które i tak miały iśc do profesora)

  • Reply
    DawidS81
    Paź 16, 2016 9:49 am

    Wcześniej obrona atakowanego gym’a graniczyła z cudem, teraz gra nabrała dynamiki.
    Sidzę sobie pod gym’em, podbijam level… nagle zauważam, że ktoś atakuje gym’a.
    Gość z naprzeciwka walczy a ja bronię, teraz można zyskać spokojnie 1500, 2000 pkt i nawet więcej w jednym podejściu. Pojedynek trwał do momentu zużycia wszystkich revive 🙂 przez… przeciwnika 🙂
    Jak dla mnie zmiana na plus.

  • Reply
    Dajcie jakiś radar...
    Paź 16, 2016 3:33 pm

    Dodają jakieś pierdoły zamiast zająć się prawdziwym problemem przez który ludzie odchodzą z gry a mianowicie czymś co pozwoli namierzyć pokemony.

  • Reply
    ct
    Paź 18, 2016 6:27 pm

    1. wydaje mi się żę teraz nabija więcej kilometrów niż wcześniej- zwłaszcza jadąc 😉
    2. czym są te znaczki u góry i co oznaczają na ekranie łapania pokemona? Jeden to chyba czy łatwo go złapać- odpowiada kolorowi okręgu który zmienia rozmiar podczas rzutu, a pozostałe?