News 26

Poprawki błędów i… zmiana skali Kyogre!

Niantic w końcu zdecydowało się udostępnić nam update i na szczęście rozwiązało w nim jedne z bardziej irytujących problemów.

Na początek notka ze strony pokemongolive.com:

Trenerzy,

Pokemon GO przechodzi proces aktualizacji do wersji 0.89.1 dla Androida i 1.59.1 dla urządzeń z iOS. Szczegóły od naszego zespołu deweloperskiego:

  • Rozwiązano błąd, który powodował wracanie na początek kolekcji po ewolucji, transferze lub zmianie nazwy pokemona.
  • Dodano możliwość do sortowania pokedexu według regionów.
  • Usprawniono sortowanie kolejności inkubatorów w ekranie ich wyboru.
  • Poprawiono sposób w jaki są skalowane pokemony w aplikacji.
  • Różne poprawki błędów i usprawnienia wydajności.

Zespół Pokemon GO

Nareszcie Niantic rozwiązało uporczywy problem z wracaniem na początek kolekcji – to zdecydowanie duży (i chyba największy) plus tej aktualizacji. Po update będziecie mieli też możliwość wybrania zakładki z danym regionem w pokedexie, tak by wyświetlić tylko pokemony z określonej generacji:

 

Nigdy więcej nie wybierzecie też przypadkiem zużywalnych inkubatorów zamiast nieskończonego – został on przesunięty na lewą stronę a wszystkie zużywalne opcje są teraz łączone w grupy zależnie od stanu zużycia:

nikub

Wspomniana zmiana skalowania modeli dotknęła przede wszystkim Kyogre, który teraz na ekranie łapania jest bliżej lub po prostu zdecydowanie większy, co ułatwi wam łapanie go:

Inne zmiany, które zauważono lub znaleziono w kodzie:

  • Gra zapamiętuje wybranego balla – gdy wejdziecie w ekran łapania, wybierzecie Great Ball, po czym wyjdziecie i znów do niego wrócicie to rozpoczniecie właśnie od Great Balla;
  • Shiny pokemony w ekranie kolekcji posiadają teraz specjalną ikonę

gyara

  • Naprawiono błąd z brakiem bonusu do XP za złapanie raid bossa przy pierwszym rzucie;
  • Mniejsze poprawki dotyczące renderowania mapy, wydajności przewijania pokemonów/jajek pomiędzy sobą, drobne poprawki dla AR+.

No i przede wszystkim, nowy ekran ładowania:

New loading screen?

 

Na nowej grafice widoczny jest Loudred – jeden z pokemonów trzeciej generacji, które jeszcze nie zostały wprowadzone do gry. Czyżby kolejna partia stworzeń była tuż za rogiem?

Niestety nie obyło się bez nowych błędów – teraz możecie np. zauważyć, że niektóre z ikonek gymów przy pokemonach je broniących w ekranie kolekcji mają inny kolor niż powinny (np. czerwone u Mystic).

 

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/ver-update-011718

Źródło screenów/wybrane tematy: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/

 

26 komentarzy

  • Reply
    Kwadraty
    Sty 18, 2018 1:02 pm

    Swietnie ze w koncu problem z przewijanie listy rozwiazany ale jest sprawa ktora nieco bardziej mi przeszkadza.. Od jakichs dwoch tygodni.. Niemal same pidzeje.. Widle.. ratatty.. I z drugiej generacji „sowy i biedronki”.. I tak wyglada 90% calej populacji pokemonow w moim miescie.. Czuje sie jakbym dopiero pierwszy raz gre zainstalowal.. Nie wiem o co tu chodzi :/

    • Reply
      bart
      Sty 18, 2018 1:56 pm

      „Niemal same pidzeje.. Widle..” gdzie to ? pozazdrościć takiej możliwości lvl-owania jeszcze jak w najbliższą sobotę możliwy exp x4. Od kiedy pojawiła się „pogoda” nie kojarzę bym widział robala…

      • Reply
        Dysiol
        Sty 18, 2018 9:56 pm

        Ja dziś mialem szczescie i w Gliwicach zlapalem miltanka xd

    • Reply
      Ivrin
      Sty 18, 2018 2:42 pm

      Może shadowbana dostałeś? 😀

      • Reply
        Kwadraty
        Sty 18, 2018 5:46 pm

        Zapraszam do siemianowic jak chce ktos expić. Wlasciwie tylko to robie w obecnej sytuacji zbieram to byle co i czekam na mnozniki. bana zadnego mysle nie mam.. spaceruje rekreacyjnie bez zadnych wyglupow typu fake gps wiec i za co nie maja dac.

        • Reply
          Klosek1981
          Sty 19, 2018 10:27 am

          Sprawdź czy Ci się to zgadza z mapa, jeśli taka macie u siebie. Przy shadowbanie nie zobaczysz nawet eevee ani caterpie. Żadnych ewolucji, nawet pidgeotto. Dla mnie masz shadowa.

        • Reply
          PabluWR
          Sty 19, 2018 4:27 pm

          Jak dla mnie to też masz shadow bana i to tak na 99%. Pewnie używałeś apki do szacowania IV pokemonów łączącej się z twoim kontem pokemon go. Bezpieczne (póki co) są tylko te zczytujace info ze screenshot’ow, może nie zawsze dają jednoznaczny wynik niestety, ale spokojnie dają radę.

    • Reply
      arty
      Sty 20, 2018 3:08 pm

      To od dziś same Pikachu 😉

  • Reply
    Ostrokrzew Paragwajski
    Sty 18, 2018 5:27 pm

    Mogliby jeszcze zrobić żeby pasek na ekranie ładowania poruszał się przynajmniej kilka razy szybciej :p

    • Reply
      bart
      Sty 18, 2018 11:04 pm

      teoretycznie i praktycznie ten pasek jest kompletnie niepotrzebny i tak pokazuje tylko 3 pozycje… mogli zrobić 3 belki ładowania jak ataki u poków.

      W dawnych czasach (dos) paski loading pokazywały faktyczny czas ładowania się gry/aplikacji i coś znaczyły.

  • Reply
    Pok
    Sty 19, 2018 6:05 am

    Skad to pobrać?:) na androida wyszła już ta aktualizacja?

  • Reply
    florian
    Sty 19, 2018 11:45 am

    A co popsuli? 🙂

    • Reply
      gracz
      Sty 19, 2018 4:17 pm

      już pare rzeczy popsuli 🙂 np kolory gymów jak masz pokemona w gymie, zawiesza się przy zmienie nazwy i parę takich pierdół

  • Reply
    DS
    Sty 19, 2018 12:00 pm

    Hej kiedy wchodzi ta aktualizacja do naszych telefonów? Pozdrowienia z UK 🙂

    • Reply
      Lol
      Sty 19, 2018 12:04 pm

      Juz jest.

  • Reply
    Masza i niedzwiedz
    Sty 19, 2018 2:39 pm

    Szkoda ze na ios jeszcze nie ma…

  • Reply
    Hi
    Sty 19, 2018 5:55 pm

    Brak w Play

  • Reply
    Levy
    Sty 19, 2018 6:05 pm

    W sklepie play tez jeszcze nie ma.

  • Reply
    DawidPolakL
    Sty 19, 2018 7:39 pm

    Jedno moim zdaniem popsuli. Gdy złapię poka np ultra ballem i chcę łapać kolejnego ponownie wyskakuje mi ultra i muszę pamiętać aby zmienić na zwykłego aby przypadkiem nie łapać pidgeya 10 cp ultra.

    • Reply
      Outlawek
      Sty 19, 2018 11:26 pm

      To prawda. Ta zmiana jest niepotrzebna. Jestem przyzwyczajony, że łapanie zaczynałem od zwykłej kulki i najwyżej wybierałem inną, gdy Pokemon tego wymagał. Teraz już parę razy złapałem się na tym, iż chwytam za kulkę i w ostatniej chwili odkładam, by niepotrzebnie nie tracić lepszej kulki na coś słabego.

      Szkoda, że Niantic nie pomyśli, by ewolucje robić w podobny sposób, jak masowe odsyłanie Pokemonów, czyli wpierw dokonanie wyboru, a potem naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Z tą różnicą, że po wyborze Pokemonów do ewolucji, ta byłaby robiona tak, jak obecnie, czyli z zachowaniem czasu około 21 sekund dla każdego Pokemona. Zmiana może niewielka, ale przynajmniej po ewoluowaniu jednego Pokemona nie trzeba byłoby marnować czasu na wybór kolejnego. Wybieram 65-70 Pokemonów (oczywiście wszystko zależny od telefonu, u mnie akurat tyle) i odkładam aparat na bok, na 30 minut.

      • Reply
        Edek
        Sty 20, 2018 9:14 am

        Zainstaluj sobie bota, można w nim właśnie takie masowe ewolucjie robić.

  • Reply
    Filo
    Sty 20, 2018 8:25 pm

    Pytanie mam pewnie proste dla Was. Od czego zależy ile monet dostanę za arenę? Często nie dostaje nic mimo że byłem długo i miałem mocnego poke

    • Reply
      EmielRegisRTG
      Sty 20, 2018 11:00 pm

      Za każde 10 minut za obronę gymu dostajesz jednego pokecoins’a. A maksymalna ilość jaką możesz dziennie zdobyć to 50 sztuk.
      Jeśli już te 50 sztuk na dany dzień zdobędziesz to każdy następny, który wróci, nic nie przyniesie.

  • Reply
    Michał
    Sty 21, 2018 9:18 am

    Pokemony zdobywają 1 monetę na 10 minut. Limit monet jakie można zdobyć w ciągu dnia = 50.
    Często ktoś zbija nocą i nie widzisz tego a po włączeniu apki jest tylko krótki komunikat. Kolejne wracające poki po walkach nic już tego dnia nie przyniosą bo limit na dobę masz wyrobiony.
    Dla sprawdzenia kliknij w obrazek postaci po lewej na dole a potem w przycisk journal. Tam masz zapisane wszystkie zdarzenia ostatniej doby.

  • Reply
    Filo
    Sty 22, 2018 12:13 am

    Dzięki za info Czyli raz dziennie można dostać, wszystko jasne