News 36

Poprawki dla systemu nearby

tracker

Nowy system namierzania nie jest jeszcze dostępny na całym świecie i wciąż wymaga poprawek. Niantic udzieliło kolejnych informacji co do postępów prac.

Przed wami krótka notka ze strony pokemongolive.com:

System Nearby Pokemon został wprowadzony do testów dla większej liczby trenerów

Trenerzy,

system Nearby Pokemon został rozszerzony na kolejne tereny. Trenerzy z większości regionów na świecie, którzy mają dostęp do Pokemon GO z poziomu App Store i Google Play, mogą teraz testować nową funkcjonalność. By zapewnić lepsze doświadczenia w poszukiwaniu pokemonów w prawdziwym świecie, wprowadziliśmy także pewne zmiany do sposobu, w jakim funkcjonuje system Nearby Pokemon na terenach z niewielką ilością PokeStopów. Będziemy kontynuować przegląd opinii wysłanych poprzez nasze oficjalne konta w mediach społecznościowych i poprzez inne kanały oraz dokonywać zmian, gdy będzie to potrzebne.

Zespół Pokemon GO

Wspomniane wyżej zmiany zostały już dostrzeżone przez graczy. Tam gdzie PokeStopów jest naprawdę mało, radar powraca do swojej poprzedniej wersji – wyświetla zarówno sekcje nearby jak i sightings, obrazujące na radarze pokemony znajdujące się poza zasięgiem PokeStopów. Dzięki temu trenerzy z terenów podmiejskich czy wiosek mogą teraz widzieć, co znajduje się blisko nich, a nie tylko obok punktu znajdującego się często prawie kilometr od miejsca ich zamieszkania.

15317810_358505217857709_5683719782408787407_n

Na koniec mała informacja dotycząca tajemniczych wibracji, które zapewne zauważyliście po ostatniej aktualizacji. Według oficjalnej informacji Niantic jest to bug związany z aktualizacją pokemonów na liście nearby i producent pracuje już nad poprawką tej funkcji.

36 Comments

  • Reply
    Ex
    Gru 10, 2016 7:14 pm

    Całe szczęście, że to bug!

  • Reply
    ranma11
    Gru 10, 2016 7:28 pm

    Eh… mieszkam w miejscowości gdzie jest 7 pokestopów i 3 gymy. Łączny obszar jest dość duży (same domki jednorodzinne więc zagęszczenie nie jest duże). Z mojego domu do najbliższego pokestopu jest około 0,5km. Siedząc w domu czasem mogę spotkać jakiegoś poka, bo spawn jest niedaleko ale czasami poki spawnują się kawałeczek dalej i wystarczyłoby żebym wyszedł na ulicę i przeszedł 10-20m żebym mógł je spotkać. Jednak niestety nie mam jak sprawdzić czy czy jakiś pok jest w mojej okolicy bo dystans 0,5km to za dużo żeby nowy radar(nearby) wskazał poki koło mnie, a pokestopów w mojej mieścinie jest za dużo żeby włączała mi się zakładka sightings… Eh…

    • Reply
      Laraya88
      Gru 10, 2016 11:00 pm

      …I tak szczesciarz z Ciebie 🙂 mieszkam w tzw. „townlandzie”, gdzie pokestopow brak (najblizszy znajduje sie 7 km od mego miejsca zamieszkania), a wiec bieda. Mamy za to gniazdo (jupi!), gdzie respia sie pidgeye i rattaty… I wiesz co? Ciesze sie, gdy po ok.2-km spacerze spotykam cokolwiek 🙂 Wiec glowa do gory, u Ciebie jest bajka 😀
      Mnie za to draznia ci ” mundrzy”, ktorzy hejtuja zmotoryzowanych graczy. Niekiedy nie mozna inaczej.

      • Reply
        kropianka
        Gru 11, 2016 12:46 am

        Najlepsi są jednak ci, którzy narzekają na łapiących w samochodach, ale przytakują graniu w komunikacji miejskiej.

        • Reply
          jamful67
          Gru 12, 2016 8:41 am

          Niech każdy zbiera poki jak chce. ja zbieram kulki z samochodu, ale robię też 10 kilometrowe spacery po lesie i jest mi dobrze.

  • Reply
    Good!xD
    Gru 10, 2016 7:51 pm

    nie ma ideału..dzięki nearby łatwo zlokalizowałem spawn Charmandera, wczoraj nawet nadało pozycję Lapras..a dziś zaledwie 3 pozycje dla nearby..3 sendings, które często się uaktywnia w obszarach administracyjnie miejskich, zdegradowanych aplikacją do terenów podmiejskich ilością pokestopów..ciągle w jakimś sensie błądzimy xD

  • Reply
    Outlawek
    Gru 10, 2016 8:40 pm

    A co z graczami, którzy mieszkają/polują na terenach, gdzie jest spora ilość PokeStopów i chcieliby otrzymywać informację zarówno o Pokemonach znajdujących się przy konkretnych PokeStopach, jak i o tych, które mają na wyciągnięcie ręki, ale poza zasięgiem PokeStopów? Co z Pokemonami, które są w zasięgu działania PokeStopów, ale nie są wyświetlane w NEARBY, bo to zawalone jest niepotrzebnie Pokemonami tego samego gatunku i brak jest miejsca na inne? Niantic jak na razie wydaje się nie dostrzegać tego problemu.

  • Reply
    WooDy
    Gru 10, 2016 10:15 pm

    Nawet dobrze że jest ten tracker ale zastanawia mnie to, że telefon mi wibruje w kieszeni a gdy go wyciągam nie ma żadnego poka. Coś zbugowane czy jak?

  • Reply
    Klosek1981
    Gru 10, 2016 10:41 pm

    Za dużo narzekacie Panie i Panowie. Moim zdaniem nowy system jest z całą pewnością bardzo pozytywny dla grających w miastach, a nowa aktualizacja jest dedykowana dla graczy z poza miast. Każdemu się nie dogodzi. To jak liczenie ziarenek soli przy doprawianiu zupy…

    • Reply
      Outlawek
      Gru 10, 2016 11:39 pm

      Sęk w tym, że nowy system nie jest korzystny ani dla osób grających w miastach, ani dla osób grających poza nimi. W obu przypadkach nowy system nie wykrywa (maskuje) sporą ilość Pokemonów. Możesz znajdować się koło PokeStopu w zasięgu którego ukrywa się jakiś cenny Pokemon (np. Lapras), a i tak nie będziesz o tym wiedział. Podobnie jest na obszarach, gdzie liczba PokeStopów jest mniejsza, co zdarza się także w dużych miastach. Wówczas teoretycznie NEARBY „uwalnia” SIGHTINGS i gracz powinien widzieć, że koło niego ukrywają się gdzieś Pokemony. Niestety wystarczy, by przy PokeStopie oddalonym np. o 200-300 metrów pojawiło się dużo Pokemonów, a zakładka SIGHTINGS znika na rzecz NEARBY. I to jest główna wada testowanego systemu namierzania.

      Żeby system był funkcjonalny w każdym przypadku, obie zakładki, NEARBY i SIGHTINGS, powinny zawsze działać równolegle łącząc Pokemony tych samych gatunków, by niepotrzebnie nie zajmowały one miejsca. Na wypadek większej ilości Pokemonów, okna te powinno się dać przesuwać suwakiem. Wówczas szanse na przegapienie czegoś byłyby o wiele mniejsze.

  • Reply
    Anka
    Gru 11, 2016 8:18 am

    Mnie by wystarczyło zeby oba radary przestały wyświetlać szczury, gołębie i tym podobne śmieciowe pokemony.

    • Reply
      Ex
      Gru 11, 2016 12:32 pm

      Niezły pomysł, można by zaznaczać, które pokemony mają być pomijane 🙂

  • Reply
    KSYWA5
    Gru 11, 2016 10:43 am

    bug to może być spowodowany system z pokazywaniem się pokemonów 2 generacji akurat mi się robi tak
    nawet jak mam nearby a stightings sie nie pokazuje a za każdą wibracją pusty teren wydaje się że 2 generacja już się powoli pojawia

  • Reply
    Delaro
    Gru 11, 2016 10:43 am

    Ja wam odpowiem co widzą trenerzy z wiosek: nic. Na wioskach nie ma pokestopow no może w jedej na 50.co dopiero pokemonow. Zamiast dać możliwość zgłaszania miejsc dla nowych pokestopow to zajmują się wszystkim prócz tym

    • Reply
      Ildhur
      Gru 12, 2016 12:11 pm

      Nie jest teraz z tym tak źle. Od jakiegoś miesiąca zaczęły pojawiać się na jednym z 2 spawnów w mojej miejscowości całkiem dobre pokemony, malo tego w miejscu gdzie do tej pory był tylko 1 pokemon, teraz zawsze jest po 4-6.

  • Reply
    MS
    Gru 11, 2016 4:52 pm

    Najprostszym rozwiązaniem byłaby możliwość zmieniania zakładki nearby/sightings. W zależności od potrzeby włączałoby się jedną z dwóch i wszyscy byliby zadowoleni.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Gru 11, 2016 5:25 pm

    Grałem ostatnio w centrum i na 9 pokemonow 6 to były gastly

    Nie opisano tu ale zauważyłem drobną ale przydatna poprawkę – suwak w pokedex

  • Reply
    ka
    Gru 11, 2016 11:11 pm

    Jest duża różnica pomiędzy autobusem jadącym według rozkładu i stającego w ściśle określonych znanych wszystkim miejscach , autobusem do którego trzeba podejsć na przystanek i poczekać, autobusem z którego trzeba wysiąsć i poczekać na następny jeśli chce się 10 minut być w jednym miejscu od auta, którym podjechać można pod niejeden gym, stać dokładnie tyle czasu ile trzeba by go przejąć , auta do którego często wystarczy przejść 50 m z domu i 50 m przy zostawieniu na parkingu.
    W dużych miastach często trzeba skorzystać z jakiejś komunikacji – korzystanie z telefonu w autobusie jest praktycznie całkowicie bezpieczne dla otoczenia.
    Ja mam 5 km od domu do pracy. Czy to dziwne, że nie robię tego co dizeń na piechotę?
    Korzystanie z komórki przy prowadzeniu zwiększa ryzyko (róznie w zależnosci od tego czy jedziemy 50 km /h czy stoimy w korku i jedziemy po 50 metrów co minutę)

    Krótko mówiąc – osoba nie mająca ograniczonej możliwości oceny świata widzi sporą różnicę między grą w samochodzie a grą w autobusie.

    • Reply
      Kropianka
      Gru 12, 2016 11:16 am

      Mówiąc o graniu w samochodzie każdy normalny ma na myśli granie jako pasażer, to chyba oczywiste.
      5 km to nie jakiś kosmiczny dystans.
      W moim mieście nie ma komunikacji miejskiej.

      Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z mojej perspektywy granie w komunikacji miejskiej wygląda super, autobus/tramwaj często zwalnia i się zatrzymuje (samochodem czasem zwolnić nawet nie można, żeby nie blokować płynności ruchu), można na szybko wyskoczyć jak się zobaczy coś na radarze, potem wskoczyć do następnego autobusu, albo pobiec dalej za innymi pokami, nie martwiąc się, że zostawiłeś auto gdzieś na parkingu i trzeba po nie wrócić. Jedyny plus to podjechanie pod arenę, jeśli tak się w ogóle da, bo nie pod każdą się da.

      No i jeszcze jedno, nie wiadomo w ogóle do kogo piszesz, bo raz że komentarz odnosi się do samego artykułu, który nijak ma się do tego co napisałeś/aś, a dwa, że nikt tu nie pisał, że granie w samochodzie i komunikacji miejskiej to to samo.

      • Reply
        Artek
        Gru 12, 2016 11:47 am

        Kropianka dobrze mówisz. Granie w samochodzie to tylko jako pasażer.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Gru 12, 2016 3:38 pm

    dziś złapałem dwa nidokingi co jeszcze ani razu ich nie widziałem pierwszego nie było na radarze a drugi już był, pierwszy 500 cp a drugi 1000 ale po sprawdzeniu apraise oba nie miały pomysłu na walkę

  • Reply
    franeczek91
    Gru 12, 2016 7:11 pm

    Btw,
    Co kilka dni wyrzucam z plecaka zbędne rzeczy i pokemony. Ponad miesiąc temu złapałam magikarpia z CP 134-czyli jak na tego osobnika sporo, dziś złapałam kolejnego magikarpia z CP 119. nie wiem czemu na wskaźniku od CP (czyli to półkole, które pokazuje wizualnie w jakim stopniu ma się u danego osobnika zaawansowane CP) i przy karpiu z niższym CP kropeczka znajduje się dalej niż przy osobniku z wyższym CP. Może w tym być jakiś ukryty sens?
    Pytam, bo zazwyczaj wzrokowo ogarniam CP pokemonów, które akurat warto mi zostawić.

    • Reply
      ChrisLP7
      Gru 12, 2016 7:39 pm

      półkole pokazuje poziom pokemona, nie jego cp. w twoim przypadku znaczy to tyle ze magikarp na niższym poziomie ma większą wartość bojową niż magikarp na wyższym poziomie. zapewne jest tak przez to, że ten z mniej zapełnionym półkolem na wyższe IV

    • Reply
      a
      Gru 12, 2016 7:41 pm

      Sprawdzałeś ich IV?
      Prawdopodobnie ten z niższym CP ma znacznie gorsze IV.
      To półkole nie pokazuje zaawansowanie CP (chociaż pośrednio pokazuje) tylko pokazuje level pokemona.
      Jeśli pokemon na niższym levelu ma wyższe CP od pokemona na wyższym levelu, to jest znacznie lepszy.
      Zainstaluj GoIV i posprawdzaj.

    • Reply
      franeczek91
      Gru 12, 2016 7:53 pm

      Czyli standardowo zadziałał u mnie efekt blondynki-level hard xd
      Ale dziękuję bardzo za informacje i pomoc.

  • Reply
    MrTuptus
    Gru 12, 2016 7:44 pm

    I co? Jest 12.12.2016 i nic nowego ani tym bardziej przełomowego się nie wydarzyło…LIPA !

    • Reply
      a
      Gru 12, 2016 7:52 pm

      W San Francisco jest dopiero 9:50 rano. Jeszcze może jakąś konferencję zrobią.
      Nowe pokemony, nowymi pokemonami, ale czy nie było mówione, że gdzieś w okolicy 11/12 grudnia miał zacząć się event świąteczny i trwać 2 tygodnie?

    • Reply
      franeczek91
      Gru 12, 2016 8:45 pm

      Coś się dzieje-zmienili ekran powitalny przy wczytywaniu gry

    • Reply
      LoganTheBadWolf
      Gru 12, 2016 8:48 pm

      I wszystko jasne. Dodali Pichu i Togepi do jajek + Pikachu z czapką świąteczną do złapania.a

  • Reply
    sss
    Gru 12, 2016 7:49 pm

    Czy Wy też macie problem z logowaniem? Za każdym razem wyskakuje błąd logowania i muszę resetować aplikację…

  • Reply
    tentyp
    Gru 12, 2016 9:37 pm

    Potwierdzam
    Pikachu z czapką świąteczną jest do o złapania. Mnie się udało

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Gru 14, 2016 8:38 pm

    Pikachu i Raichu również w czapce – za całą dotychczasową grę złapałem 50 parę sztuk a teraz już mam sto – trzeba łapać teraz jak najwięcej (choć pogoda nie zachęca) aby zaliczyć odznakę złapania 300 pikachu bo potem znowu będzie szło jak krew z nosa i można mieć 40 poziom a nie mieć tych pikachu. Szkoda tylko, że trzeba na nie zużyć nieraz po kilka/kilkanaście Great/Ultra Ball bo nawet takie z dwucyfrowym CP potrafią uciekać.