News 39

Poprawki Gymów i trackera

sightings

Opinie dotyczące nowego trackera są zdecydowanie mieszane. Jedni uważają go za przydatne narzędzie, inni narzekają na zupełny brak użyteczności w miejscach, gdzie jest mniej PokeStopów. Negatywny odzew pojawił się także po zmianach w Gymach.

Jak zapewne pamiętacie, deweloper Pokemon GO swego czasu obniżył ilość punktów zdobywanych przez obrońców za trenowanie w Gymach o połowę, jednocześnie zwiększając przewagę atakujących. Miało to zakończyć stagnacje na arenach, która objawiała się dużą ilością wysokopoziomowych „wież”. Najczęściej stały one przez bardzo długi czas nietknięte, bo mało kto chciał poświęcać sporą ilość czasu i zasobów na całkowite pokonanie rywala. Ta zmiana spowodowała jednak, że skrajność zamieniła się w drugą skrajność – nabijanie prestiżu stało się na tyle nieefektywne, że bardzo często zmieniały one właścicieli ze względu na swój stale niski poziom.

Dzisiejszego dnia pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że gracze ponownie zaczęli otrzymywać taką ilość punktów prestiżu za trening, jaka była przyznawana jeszcze przed zmianami. Tak więc śmiało możecie powrócić do skutecznego zwiększania poziomów aren, bo sytuacja wróciła do swojego pierwotnego stanu. Atakujący wciąż otrzymują bonusowe punkty za każdego pokonanego pokemona – w tej kwestii nic się nie zmieniło.

O ile poprzednia zmiana nie została jeszcze skomentowana przez Niantic, tak ta dotycząca trackera otrzymała swoje oficjalne potwierdzenie:

Trenerzy, wystąpił niezamierzony błąd, który ograniczał pojawianie się pokemonów w niedawno rozszerzonej funkcjonalności „Nearby Pokemon”. Wpływało to przede wszystkim na graczy mieszkających w obszarach pozamiejskich i zostało już naprawione. Będziemy was informować na bieżąco o zmianach dotyczących tej funkcji i jak zawsze cenimy wasze opinie. 

Informacja na oficjalnym fanpage Pokemon GO

Według The Silph Road zmiana dotyczyła błędu, który powodował, że gracze na obszarach bez PokeStopów przeważnie widzieli zakładkę sightings jako pustą. Działo się tak dlatego, iż zasięg widzenia funkcji niezwiązanej z PokeStopami został ograniczony do 50 metrów. Teraz ponownie przywrócono go do poziomu 200 metrów. Tak więc jeśli mieszkacie na obszarach podmiejskich lub na wsi, to znów będziecie w stanie widzieć pokemony w takim zakresie, jak miało to miejsce wcześniej. Oczywiście, jeśli w waszym pobliżu nie znajduje się chociażby jeden PokeStop, który wymusza na grze używanie jedynie zakładki nearby.

39 Comments

  • Reply
    AszKeczam
    Gru 03, 2016 4:54 pm

    To wiele wyjaśnia. Dziś za trening 1,6k i 1,4k prestiżu. 😉 I poki w nearby, które nie pojawiły się koło pokestopu. Teraz jest trochę lepiej, ale wciąż co z tego, że koło pokestopa oddalonego o ~1km pojawił się rattata, jak za rogiem nie zobaczę snorlaxa, bo w nearby pojawiają się też te z pokestopów. 🙁

    • Reply
      Yorickai
      Gru 03, 2016 5:24 pm

      Mi się dzisiaj pojawił Execute 2 razy na mapie bez pokestopów i kurka zwiał :/ a nie mam go w kolekcji…

  • Reply
    Yorickai
    Gru 03, 2016 5:21 pm

    I tak jest o wiele lepiej bo przynajmniej osoby z mniejszych miast mają jakieś szanse na złapanie czegokolwiek. Może i mieszkam w wiekszym mieście ale nowy tracker jest upierdliwy. Wolałbym by było jak ktoś wcześniej zaproponował, że 3 śledzone i 6 okolicznych. Wtedy było by po prostu rewelacyjnie. I wilk syty i owca cała. A tak trzeba się użerać. Może Niantic coś w tej kwestii zrobi ale to póki co pieśń przyszłości. Narazie tylko czekać na drugą generację. Oj będzie co zbierać 😀

  • Reply
    kropianka
    Gru 03, 2016 5:21 pm

    Czyli sightings będzie działać tylko jak nie ma nic w nearby? No to dalej lipa.

  • Reply
    Robert de Clair
    Gru 03, 2016 6:50 pm

    Nareszcie upowanie wlasnych gymow ma sens, bo wczesniej tak to popsuli, ze nikomu nie chcialo sie upowac gymu tylko psuli. Jeszcze pare rzeczy mogli by poprawic np nie uzylem pokemona w walce to nie liczy sie przy bilansie, teraz trzeba pustaki wsadzac. no i zapamietanie ustawienia do walki, trace cenne sekundy na setupie

    • Reply
      Mearofames
      Gru 04, 2016 11:48 am

      też mnie to irytuje, jak za każdą walką treningową muszę ustawiać poki od nowa … a palce skostniałe na lód 🙂

      • Reply
        Kempi
        Gru 04, 2016 10:44 pm

        Polecam zakup rękawiczek przez które działa dotyk telefonu. Sam kupiłem bo też mi dłonie robiły się lodowate przy podbijaniu gymów 😀

        • Reply
          franeczek91
          Gru 05, 2016 10:12 am

          Niekiedy jest tańsze rozwiązanie-tryb rękawiczek w ustawieniach telefonu.

          • Kempi
            Gru 05, 2016 6:40 pm

            Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Sprawdziłem, faktycznie to istnieje. No ale nie każdy telefon to ma.

          • franeczek91
            Gru 05, 2016 9:59 pm

            W końcu na coś się przydają szkolenia producentów telefonów w pracy xd

  • Reply
    Outlawek
    Gru 03, 2016 7:52 pm

    Mam nadzieję, że Niantic w końcu zrozumie, że nadrzędność NEARBY jest niewystarczająca, nawet w dużym mieście, gdzie PokeStopy są jeden koło drugiego. Co mi z informacji, że koło PokeStopu oddalonego ode mnie o 300-400 metrów mogę złapać jakiegoś Pokemona, skoro nie widzę tych, które mam prawie na wyciągnięcie ręki. Obie zakładki, NEARBY i SIGHTINGS są równie ważne i do obu gracze powinni mieć jednocześnie dostęp, a nie żeby NEARBY w pewnych przypadkach (niestety zbyt częstych) przejmowało rolę jedynego systemu namierzania.

    Jeśli docelowo tak ma działać „lepszy” system namierzania, to niech sobie w d… wsadzą takie rozwiązanie!

    Jeśli chodzi o zwiększenie doświadczenia przy podnoszeniu prestiżu areny to dobrze. Zaraz pójdę w teren i sprawdzę, czy gdy prestiż jednocześnie podnosi więcej graczy, to ilość punktów nabija się szybciej.
    Szkoda, że w okolicy nie mam areny należącej do innej drużyny, bo ciekawi mnie, czy zbijanie aren pozostawiono na tym samym poziomie, co było. Mam nadzieję, że tak, bo jeśli nie, to zmiana nie jest aż taka dobra.
    Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłaby sytuacja, w której zbijanie wrogiej areny szłoby odrobinę szybciej niż podnoszenie prestiżu, czyli przy przejmowaniu dostawałoby się około 1000 xp za każdego pokonanego Pokemona, a przy podnoszeniu prestiżu około 500-750. Takie rozwiązanie powinno sprawiać, że dalej byłaby większa szansa na rotację aren, a nie żeby znowuż być skazanym na stagnację.

    • Reply
      kropianka
      Gru 03, 2016 9:14 pm

      Do tej pory było tak, że zbijanie -1000 za pokemona, podbijanie +500 za pokemona, pod warunkiem wyboru odpowiednio słabych do walki (o połowę, i to wszystkich).

      Jak dla mnie system walk jest skopany totalnie i nie powinni go udoskonalać tylko zrobić od nowa.

    • Reply
      Outlawek
      Gru 03, 2016 10:20 pm

      Właśnie wróciłem z krótkiej przechadzki i muszę powiedzieć, że podnoszenie prestiżu po zmianach idzie zdecydowanie szybciej, ale – na szczęście – wolniej niż przejmowanie areny należącej do innej drużyny. Nawet wybierając do treningu Pokemony o podobnym CP, prestiż rośnie i nie trwa to wieczności. Dobrze. Podnosząc prestiż trzeba dalej robić to w pojedynkę, bo gdy trenuje jednocześnie kilku graczy, prestiż rośnie o tyle, ile wypracował gracz, który ostatni zakończył trening – punkty nie sumują się.

      Jeśli chodzi o system namierzania nic się nie zmieniło tzn. NEARBY przejmuje kontrolę i jeśli mamy w najbliższej okolicy Pokemony, ale są one poza zasięgiem jakiegoś PokeStopu, możemy ich nie wykryć o ile po prostu na nie nie wejdziemy. Beznadzieja.

      Oby Niantic zrozumiał, że NEARBY i SIGHTINGS muszą być zawsze dostępne jednocześnie, bez przejmowania roli przez którykolwiek z nich.

    • Reply
      Ktosiek
      Gru 03, 2016 10:28 pm

      Sherlocku zbijales coś w ostatnim czasie? Nie wiem czy zauważyłeś ale za zabijanie poksow prestiż spada o 1k, a za zbiciem hosta 2k. Co do podbijania to jeszcze wczoraj za trening na jednym poku mozna bylo otrzymać maksymalnie 500, a dziś tak jak napisano w newsie, wrócił stary system czyli 1000.
      Słabe te twoje wymagania z ostatniego akapitu, niewiele by wniosły 😉

    • Reply
      PrawdaBoli
      Gru 04, 2016 2:10 am

      Zgadzam się całkowicie powinni zrobić dwie zakładki, Nearby jest dobre gdyż widzimy koło pokestopu pokemona z wyższym CP ew.rzadszego w każdym razie złapałem snorlaxa i laprasa dzięki nowemu trackerowi. Były pokazane pomimo kilku innych słabszych pokemonów obok, jednakże przydała by się możliwość zobaczenia co kryje się obok. Co do gymów dobrze że zwiększyli Nabijanie prestiżu, znudziły mi się te trzy poziomowe gymy, czasem cztero. Wolałem już te 8-10 piętrowe które się trochę biło, ale dawały satysfakcję z odbicia ich. W gymach powinni zmienić utratę prestiżu a mianowicie nie powinien spadać jeśli nie pokonamy lidera aktualnie 10 piętrowce można odbić pokonując cały czas jednego najsłabszego pokemona.

  • Reply
    AntyHaker
    Gru 03, 2016 9:34 pm

    „Ta zmiana spowodowała jednak, że skrajność zamieniła się w drugą skrajność – nabijanie prestiżu stało się na tyle nieefektywne, że bardzo często zmieniały one właścicieli ze względu na swój stale niski poziom” I co w tym niby takiego złego? Chcesz siedzieć w arenie to się trochę postaraj, a nie płacze i lamenty, bo nie można się w jednym GYMie tygodniami kisić.

    • Reply
      szaraw
      Gru 03, 2016 11:08 pm

      Prawdę mówisz. Ja jestem otoczony przez inne frakcje niż moja i teraz trudniej będzie im kopać d….

    • Reply
      Robert de Clair
      Gru 04, 2016 12:20 am

      widzisz tu nie chodzi o staranie, wrecz przeciwnie do dzisiaj wcale nie trzeba bylo sie starac tylko miec konto przeciwnej druzyny do zepsucia teoretycznie wlasnego gymu – ot taki proceder:
      1 jestes niebieski widzisz niebieskiego gyma lv3
      2 myslisz sobie po cholere bede sie meczyl i tracil czas z podbijaniem by wbic na gyma
      3 przelaczasz sie na drugie konto czerwone (wystarczy miec pare sztuk vaporeona z eve 500 i kilka revivow/potionkow)
      4 po zdjeciu calego gyma przelogowujesz sie z powrotem na swoje konto (nawet nie zajmujesz czerwonym tego gyma bo po co)
      5 powtarzasz do upadlego a jak masz 2 kolegow albo kilka kont to 10 gymow obsadzasz w godzine, 2 jak macie mocno rozrzucone gymy po miescie.

      tak to wygladało do dzisiaj w moim miescie (po zepsuciu rownowagi)
      dzisiaj widze juz zmiane tej tendencji czyli wszyscy probuja podbijac gymy, a wiec jest radosc – po pierwsze z taktyki teraz zamiast robic na pale, planujesz ktorego poksa uzyc by jak najefektywniej go wykorzystac do podbijania, przy zbijaniu nie ma to raczej zadnego znaczenia. Po drugie jeszcze wieksza radosc i xp jak mozesz zrzucac gyma 7+

    • Reply
      PrawdaBoli
      Gru 04, 2016 2:29 am

      Kto pisał o tygodniowym siedzeniu, po prostu bicie ich nie było ani opłacalne ze względu na to że nie odbiłeś trzech a już odbijali twoje ani nie dawało żadnej satysfakcji bardziej ambitnym graczom, bo co jest fajnego w biciu 3 piętrowego gymu na które można użyć 6 poksów. Wg mnie lepiej było bić 8-10 piętrowe swoimi 6 , faktycznie trochę to trwało ale była z tego satysfakcja. Tak naprawdę z tego że były małe wieżczki cieszyli się tylko gracze ze słabymi pokemonami gdyż mogli coś solo przejąć , bo przecież nie idzie szybko z nich na coś po te 10 coinsów uzbierać… co do aktualnej sytuacji nie macie co narzekać nabija się szybciej ale zbija tak jak było czyli i tak dużo szybciej odbicie 8 piętrowego nie powinno zająć więcej niż 15-20min.

  • Reply
    szaraw
    Gru 03, 2016 11:05 pm

    Nearby to dobry pomysl, ale nie w tej formie. Wolę widzieć pokemony po które warto wyjść z domu, a nie te oddalone ode mnie o kilkaset metrow w lini prostej, co może się przełożyć na kilometry faktycznej drogi. Nie mówiąc o tym że mogę mieć pod nosem np. Snorlaxa a widzę tylko Weedle i Rattaty pod PoketStopami. Gdzieś daleko :-(.

    • Reply
      PrawdaBoli
      Gru 04, 2016 2:36 am

      Nearby jest dobre nawet lepsze niż z początku uważałem gdyż jeśli koło pokestopu mamy kilka pokemonów pokazuje te lepsze dzięki czemu złapałem snorlaxa i laprasa którego widziałem pierwszy raz odkąd w to gram, ale przydała by się druga zakładka sightings żeby można było obudzić w sobię łowcę

  • Reply
    pimpim
    Gru 04, 2016 11:41 am

    Kto mi podpowie jak dobierać pokemony żeby szybciej swój kolor podbijać?
    Mam dawać po prostu słabe pokemony? Teraz walczę tymi z „automatu” i wychodzi mi że za zbicie poka mam około 100, a ktoś tu wspominał wcześniej że 500 dostaje..

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Gru 05, 2016 4:02 pm

      musisz słabszymi lepiej użyć 6 słabszych od każdego co w gymie niż jeden mocniejszy
      i naucz się typologii jak no masz w gymie pierwszego ogniowego a potem dwa wodne to ustaw aby pierwszy był wodny a potem jakieś roślinne i/lub elektryczne a jeśli nie wiesz jakiego typu dobrać pokemona zawsze dobrze dać grubego i dlatego nie warto też wsadzać grubych do gymów ani ich maksymalnie ulepszać tylko zostawić średnie aby nimi efektywnie podbijać

  • Reply
    Peru
    Gru 04, 2016 12:51 pm

    Najlepiej o połowę mniejsze CP,ALBO przynajmniej 1/3 wtedy dostaniesz około 500 nawet do 1000 za jednego

  • Reply
    Ręce opadają
    Gru 04, 2016 2:20 pm

    Najlepiej jak by zrobili 9 pokemonów w nearby i 9 w sightings, a zakładkę by się tylko przewijało w bok między nearby a sightings.

  • Reply
    Bastet
    Gru 04, 2016 2:44 pm

    Co mam zrobić? Przy ładowaniu gry wyświetla mi się informacja Google której nie mogę pominąć że sprawdza dane i przekierowuje mnie na innego emaila żebym się zalogowała. Ale ten email nie jest aktywny i nie miał nic wspólnego z pokemonami.

    • Reply
      at3at3
      Gru 05, 2016 8:32 pm

      Ustawić w telefonie jako domyślny ten adres gmail, na którym masz pokemony?
      Tamten widocznie siedzi w Twoim fonie jako główny i dlatego apka tak przekierowuje…
      Poza tym, u góry przy swoim adresie powinnaś mieć strzałeczkę w dół, która pozwala zmienić konto, albo się z niego wylogować…

  • Reply
    szaraw
    Gru 04, 2016 3:44 pm

    No dobra mam sprawdzone nowe poprawki gymow. Mam pytanie, dla czego każda poprawka konczy się tragedia?! Wszystkie gymy opanowane na maxa! Najgorsze są te opanowane przez własną frakcje! Generalnie nie ma co robić! Dzięki Niantic :-(.

    • Reply
      PrawdaBoli
      Gru 04, 2016 4:26 pm

      Nie wina Niantic że w twoim mieście większość graczy jest z tej samej frakcji, że nikomu z przeciwnej nie chce się spędzić 20minut na odbicie.
      Wg. Mnie ta poprawka jest na + nie chcę mi się patrzeć na te 3-4 piętrowe w których nie opłacało się podbijać ze względu na to że wbicie wyżej zajmowało tyle czasu co zbicie 8 piętrowego zaraz po zmianie. 3 piętrowe sprawiały że nie chciało mi się ruszyć i bić tego bo co to za wyzwanie wole sobie wyjść i zbić 8-10 piętrowy co kilka dni i tak szybko to idzie a satysfakcja jakaś jest z pokonania 8-10 poksów po 2k cp swoimi 6. I tak coinsów właściwie z tego nie ma chyba że przeciwnej drużynie nie chcę się odbijać jak w twoim przypadku i wyciąga się po 70-100 dziennie.

      • Reply
        kropianka
        Gru 04, 2016 6:45 pm

        No oczywiście, że wina Niantic, bo oni stworzyli chory system, w którym nagradzanie jest bycie na arenie, a nie wygrywanie i aktywność.

  • Reply
    Kempi
    Gru 04, 2016 10:49 pm

    Zmiany z gymami na plus. Jeszcze liczę że wycofają obinżanie CP pokemonów w gymie dla graczy z niższym poziomem.

  • Reply
    Kempi
    Gru 04, 2016 10:53 pm

    Ah i byłbym za tym żeby mniej prestiżu spadało za atakowanie gymu. No bo co to za radość rozwalić wysoki gym jak spada on po 2 poziomy w dół. Przesada, powinien gym lecieć maks o 1 poziom za jedną walkę.

  • Reply
    Kubaldo
    Gru 05, 2016 9:33 am

    Czy Wam też zaczęły działać pokestopy podczas jazdy autobusem? 🙂

    • Reply
      franeczek91
      Gru 05, 2016 10:25 am

      Ja wczoraj zauważyłam, że jadąc autobusem niektóre pokestopy w trakcie jazdy dało się opróźnić.Ale idąc często mam tak, że muszę w dany pokestop wchodzić kilka razy bo przedmioty się nie wysypują.
      A I jeszcze wczoraj byłam pod jednym gymem umówiona i widzę na mapce, że ktoś właśnie walczy w tym gymie i nagle staje się on szary i klikając na szary gym mogłam ‚się wstawić’ mimo tego, że to nie ja go przejęłam.coś zmienili znów?

      • Reply
        Kropianka
        Gru 05, 2016 1:09 pm

        Ja wczoraj zbijałam i nawet po moim wstawieniu się mąż musiał jeszcze chwilę odczekać, bo był napis, przynajmniej z 10 sekund.

  • Reply
    yasloo
    Gru 05, 2016 10:53 am

    Proponuję, aby w trackerze dodać filtrowanie pokemonów. Czyli ustawiam sobie pokemony spod pokestopów które chcę widzieć, a pozostałe miejsca w trackerze powinny być z pobliskich. Wyłączam szczury i gołębie spod pokestopów i już powinienem widzieć pobliskie pokemony.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Gru 05, 2016 4:10 pm

    dwa pikaczu i jedno dratini namierzyłem dziś za pomocą nowego namierzania już tylko niecałe 250 pikaczu do złapania ale i tak ogólnie rozgrywka się nie zmieniła wiele normalnie chodzę łapię co jest i tam gdzie najwięcej pokestopów jedynie jak jakieś magnemajty i maczopy żeby do odznak zebrać

  • Reply
    Progracz
    Gru 05, 2016 8:39 pm

    Ja aktualnie posiadam 37 pokow w gymach i dzień w dzień zbieram 100coinsow i 5k stardusta i już tak od ponad 2 miesięcy, raz na jakieś 3 dni 1 lub 2 póki schodzą z aren, ale od razu jest odbijana i wstawiania z powrotem na 10 poziom ku chwale mystic , a teraz gdzie można za jednym razem wbić ponad 5 tyś prestiżu to dominacja niebieskich w moim mieście wzrośnie dwukrotnie , także brawo niantic

  • Reply
    Artek
    Gru 06, 2016 11:58 am

    Czy w NEARBY pojawiają się zacienione pokemony tzn takich których się jeszcze nie złowiło ? Jak na razie jeszcze nie pojawiło mi się w nic nowego w NEARBY a u was ?