News 89

Poważny błąd w gymach!

logo

Użytkownicy reddita na forum The Silph Road informują nas o bardzo poważnym błędzie, który dotknął gymy.

Postanowiłem poinformować was o tym bugu, ponieważ może on skutecznie wyłączyć wasze pokemony z gry i niestety na ten moment nie wiemy jak zakończy się ich przygoda – miejmy nadzieję, że po prostu zostaną przywrócone do stanu „używalności”. Poniżej tłumaczenie wpisu użytkownika o nicku LimboMon, który tłumaczy o co dokładnie chodzi:

Mała liczba graczy spotkała się z błędem, który powoduje, że pokemon jest oznaczony jako obrońca gymu, ale nawet się w nim nie znajduje. Pokemon ze statusem obrońcy nie może być użyty do czegokolwiek innego a my znajdujemy się w punkcie bez wyjścia.

Minął blisko tydzień od pojawienia się tego problemu i powiadomiłem o tym Niantic. Wysłałem raporty o bugu, skontaktowałem się z przedstawicielem Niantic na reddicie, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Rozumiem, że mają oni teraz wiele spraw na głowie, ale zastanawiam się czy zauważyli oni w ogóle ten problem i czy odzyskamy swoje pokemony. Bug wydaje się być rzadkością, ale ostrzegam wszystkim przed wrzucaniem swoich najlepszych pokemonów do gymów w tym momencie.

Podsumowanie problemu:

  • Kiedy próbujesz dodać pokemona do gymu pojawia się belka z napisem error i stworzenie nie zostaje tam umieszczone oraz nie jest widoczne w gymie gdy sprawdzisz co się w nim znajduje po raz kolejny.
  • Mimo to dany pokemon zyskuje status obrońcy i ma w swoim profilu charakterystyczny symbol .
  • Na liście odznak przy odznace danego gymu pokazana jest ikona Pikachu, ale po wejściu w jej szczegóły nie widzimy żadnego pokemona, który aktualnie broniłby tej areny. Screen z wyjaśnieniem jak to wygląda.
  • Ze względu na to, że twój pokemon fizycznie nie znajduje się w gymie nie możesz go odzyskać, ponieważ nikt nie może go pokonać.
  • Gym może być obsadzony przez innych trenerów. Możesz nawet walczyć w danym gymie, dodawać kolejne pokemony, które tym razem są umieszczane poprawnie i po pokonaniu przynoszą monety. Niestety to nie pomaga w rozwiązaniu problemu ze zbugowanym pokemonem.

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/6l1aqk/psa_there_is_a_serious_bug_that_can_happen_when/

Tak jak radził autor – nie umieszczajcie swoich najlepszych pokemonów w gymie, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że taki błąd spotka też was. Jest on niezwykle rzadki, ale pechowcem może zostać każdy z nas. Warto o tym pamiętać tym bardziej, iż nie wiemy jaki los spotka zbugowane pokemony.

W tym momencie wiemy jedynie, że przedstawiciel Niantic na reddicie przekazał informacje o błędzie do zespołu zajmującego się stroną techniczną gry.

89 Comments

  • Reply
    sOlDiErRrr
    Lip 04, 2017 12:33 pm
  • Reply
    bart
    Lip 04, 2017 12:58 pm

    Przy obecnym systemie nagradzania monetami, kto normalny umieszcza poki powyżej 2,5k CP albo te które mają jakąkolwiek wartość IV ? Gym ma być łatwy do zbicia, inaczej na monety można czekać i tydzień. Obecnie na poki z 1,5k – 2k CP czekam po 2 dni by wróciły. Niebawem zejdę do 1000CP.
    Lepiej by 4-5 poków dziennie dawać na 3 godz do gymu i mieć komplet monet, niż 10 poków sterczących w gymie 5-10dni.

    • Reply
      Vegi
      Lip 04, 2017 1:05 pm

      Ja wstawiam 3k+, wtedy motywacja im zlatuje błyskawicznie i przeważnie wracają po połowie dnia – tak jak trzeba 😀

    • Reply
      Aoi
      Lip 04, 2017 1:35 pm

      Ja wstawiam poki z około 2,5 cp z możliwie najlepszym IV. A wracają do mnie po paru minutach lub max 2h.

    • Reply
      krystianek
      Lip 04, 2017 1:50 pm

      Ehhh
      Pokemonowy januszu,wszystko to zalezy od tego ile graczy bije sie w gymach w twojej okolicy 😉

      • Reply
        bart
        Lip 04, 2017 4:43 pm

        Warszawa – centrum , Politechnika i dalej od centrum. Poki średnio po 2-3 dni sterczą , moje z 2,5k CP już 5 i 7 dni

        • Reply
          Stefcio2016
          Lip 05, 2017 11:10 pm

          To się przejedź metrem z tej Politechniki do stacji Młociny i dalej przemierzaj gymy w kierunku Górczewskiej, na Bielanach i Bemowie gymy sterczą po 2-3 godziny w porywach 4, a w newralgicznych punktach po kilkadziesiąt minut.

      • Reply
        bart
        Lip 04, 2017 5:53 pm

        „Pokemonowy Janusz” musi ciężko pracować by utrzymać średnią 2-3 tyranitary dziennie, a jaka Twoja średnia ? https://iv.pl/images/65612554422480176997.png

        • Reply
          Euruvi
          Lip 12, 2017 10:10 am

          Wrzucilam wczoraj przy politechnice, dzisiaj już do mnie wrócił. W Waw żaden moj pok nie pozostał w gymie dłużej niż dobę, a wrzucam takie powyżej 2,5k

    • Reply
      LaćM
      Lip 04, 2017 1:56 pm

      Ja na przykład. Dzisiaj wypasiona Blissey wróciła po niecałych 4h. Cokolwiek słabego wraca błyskawicznie. Taka sytuacja, bycie żółtym to nie bajka 😀

      • Reply
        Navet
        Lip 04, 2017 7:02 pm

        Jestem w złotych, faktycznie to nie bajka – trzy poki 2,5k kiblują na gymach już 5/6 dni. Teraz wstawiam tylko 1000-1800 cp, to jest szansa, że z jeden dziennie wróci.

        • Reply
          evoLucjan
          Lip 05, 2017 11:31 pm

          Ja to stwierdzilem ze najlepiej zbijac gym wieczorem tak o 23 nawet bo gym do rana moze wytrzymac i jak nie cale 50 to chociaz 35-40 a reszte zebrac to juz pikus. Teraz doceniam tylko stary system pylu. Dzisiaj levelowalem poki i 500tys. pylu momentanie znikneło.

      • Reply
        Stefcio2016
        Lip 05, 2017 11:13 pm

        Bycie żółtym to „niejebajka”, ale jak miło być w tym teamie 🙂

    • Reply
      Airon
      Lip 04, 2017 7:35 pm

      Dodaje tylko Pokemony które nie przedstawiają żadnej wartości dla osoby karmiącej że dostanie cukierka bo jak dawałem lepsze to nie wracały kilka dni daje słabe które były na eventach i wracają po dniu albo szybciej (Toruń cały niebieski mało kto go zbija)
      Mogli by dodać w zakładce Shop informacje ile monet jeszcze na dany dzień można zebrać.

    • Reply
      Nowystary
      Lip 04, 2017 7:56 pm

      Ja dodaję tylko unowny. Są waleczne jak magikarpie więc szybciutko do mnie wracają z monetami 🙂

    • Reply
      ......... .
      Lip 05, 2017 7:42 am

      Ja wstawiam pogeje 10-20 cp , mój rekord to 5 dni w gymie z pigejem 🙂

  • Reply
    alf
    Lip 04, 2017 1:05 pm

    Masz rację dziś każdy to wie. ale jeden z moich najlepszych stoi od pierwszego dnia, w miejscowości odległej od mojego domu o 60 km. od paru dni jest cały „Czarny”, licznik obrony gymu wskazuje 0. Nie mam możliwości sprawdzić, co się dzieje w gymie. Podejrzewam, ze to jest właśnie ten przypadek

    • Reply
      Vegi
      Lip 04, 2017 1:06 pm

      Ale masz czarne serduszko na tym poksie po wejściu w odznakę gymu? Jeśli tak, to wszystko jest w porządku i to nie bug – po prostu pokemon stracił całą motywację, ale nikt go z gymu nie wybił.

  • Reply
    alf
    Lip 04, 2017 1:09 pm

    Możliwe, chociaż przez tyle dni? mam nadzieję, że tak jest rzeczywiście serduszko zmieniało z czasem kolor. na początku nawet ktoś go dokarmiał

    • Reply
      Vegi
      Lip 04, 2017 1:10 pm

      No jak gdzieś na zadupiu to niestety tak się zdarza 😛

    • Reply
      Navet
      Lip 04, 2017 7:05 pm

      Możliwe, też mam całego „czarnego”, stoi dzień krócej niż twój. Ma towarzysza, którego trener na początku oba dokarmiał, ale na szczęście wrzucił już na luz 🙂

  • Reply
    Machrid
    Lip 04, 2017 1:30 pm

    pewnie niantic bedzie naprawial teraz bugi 4 miesiace.
    z powodu braku czasu- na rocznice pokemon go poprawia czcionki i zwieksza drop jakis tam pokemonow.
    o nowym kontencie nie ma co nawet myslec .

  • Reply
    Arvol
    Lip 04, 2017 1:31 pm

    Ja mam pokemona jednego 12 a drugiego 8 dni w gymie i nikt nie chce ich zbić cały czas z czarnym sercem

  • Reply
    Em
    Lip 04, 2017 2:21 pm

    A u mnie jeden gim od początku pokazuje, że bronię go od 14636 dni…

    • Reply
      FoxMan
      Lip 04, 2017 2:40 pm

      Hehe też tak miałem

      • Reply
        Em
        Lip 05, 2017 1:45 am

        Ale u mnie się nie naprawiło.

        • Reply
          arty
          Lip 06, 2017 10:31 pm

          Ja mam też taki bug. Broniłem Gym 17343d 10h

  • Reply
    Pi0trek
    Lip 04, 2017 2:25 pm

    Mi wczoraj wróciła blissey po 8 dniach i dała 0 coinsow. W dupe niech niantic sobie wsadzi taki system gymow

    • Reply
      Ex
      Lip 04, 2017 3:00 pm

      tzn. że w tym dniu zgarnąłeś już 50 coinsów. Tylko narzekajo i narzekajo…

      • Reply
        Przytakujący
        Lip 04, 2017 3:24 pm

        Święta racja. Każdy patrzy tylko na te coinsy. Dobrze jest jak pok wróci po paru godzinach z 50 coinsami, ale nie zapominajcie że w grze są nowe medale za karmienie pokemonów malinami, wygrywanie Raidów i CZAS OCHRONY SAL. Medale te będą mieć przecież wpływ na możliwość łapanie legend, więc cieszcie się że pok stoi w sali 7 dni (168 godzin) bo to prawie 1/5 całego postępu do złota. Ja mam póki co 464 godzin ochrony

        • Reply
          Dario
          Lip 04, 2017 8:16 pm

          Po 5 dniach miałem zloty medal za 1000 godzin obrony. Teraz mam ponad 1800 godzin. Żadne wyzwanie.

          • rrita22
            Lip 05, 2017 10:24 pm

            Jakim sposobem? 5 dni x 24 h daje 120 godzin, a nie tysiąc?… czy ja czegoś w tym systemie nie rozumiem

          • bart
            Lip 05, 2017 10:52 pm

            Oczywiście że nie rozumiesz 🙂 5x10x24 = 1200godz po 5 dniach , ja mam tylko 800godz, 200godz będę miał w ok 4dni

          • rrita22
            Lip 06, 2017 5:08 am

            A, czyli sumują się godziny wszystkich poków na gymach? Dzięki

  • Reply
    majo
    Lip 04, 2017 2:31 pm

    Ja nawet ostatnio nie mogę utrzymać gymów dłużej niż 5 minut. Co podbiję to zaraz wylatuje, i nikogo w pobliżu – boty i fejki mają się dobrze

  • Reply
    Rzo
    Lip 04, 2017 4:11 pm

    A od wczoraj EXP za przekrecenie Stopem od 50 do 500 EXP losowo 🙂

    • Reply
      Ivrin
      Lip 04, 2017 5:16 pm

      To nie jest losowe – za przekręcenie PokeStopu z „obręczą” dostaje się 250XP. To jest oznaczenie punktów, których jeszcze się nie odwiedziło po wprowadzeniu tego bonusu, potem z każdym kolejnym zakręceniem tego samego PokeStopu jest 50XP. 500XP prawdopodobnie wynika z zakręcenia dwoma „nowymi” PokeStopami w krótkim tempie i gra zsumowała to 😛 Uzyskać taką ilość expa z nieodwiedzonego jeszcze punktu można także z lucky eggiem.

      • Reply
        Korath
        Lip 04, 2017 6:10 pm

        500 xp wypada za przekrecenie pokestopu z obrecza gdzie wypadnie dużo przedmiotow:) tak jak z już odwiedzonego dostajesz 2x tyle ekspa czyli 100:)

  • Reply
    Korath
    Lip 04, 2017 4:25 pm

    Z innej beczki – myślicie że zrobią coś na 1 rocznicę? Zaraz 6 lipca czyli równo rok od premiery a tu zero eventu, cisza 🙂

    • Reply
      Machrid
      Lip 04, 2017 5:49 pm

      mysle ze zrobia jakies badziewie w stylu bedzie wiecej jakis pokemonow i tyle .
      juz zrobili gymy to juz nie trzeba nic robic nowego teraz przez pol roku.
      no i musza ponaprawiac bugi ,a w tempie jakim wszytko robia to im zejdzie troche.
      tak wiec na nic nie licze zadarmo ,od nianticu z okazji jednego rok pokemon go.

    • Reply
      Navet
      Lip 04, 2017 7:09 pm

      Fajnie byłoby, żeby na urodziny dali czarne jajka na raid.

    • Reply
      DawidPolakL
      Lip 04, 2017 7:48 pm

      Mam nadzieję że coś dadzą. Już się przygotowuję. Mam około 400 balli, 100 pinap, 100 malinek i ze 300 ewolucji

  • Reply
    ZA
    Lip 04, 2017 5:23 pm

    Mam Muk 96% z atakami Lick i Dark Pluse, co będzie jeżeli zmienię mu ataki.
    Czy taki pokemon z historycznymi atakami nadaje się do transformacji?

    • Reply
      Wooper
      Lip 05, 2017 2:18 pm

      Niedostępnym, a jak to określiłeś historycznym atakiem jest tylko lick najlepszymi i tak są Poison Jab i Gunk Shot, więc nie wiem nad czym się zastanawiasz. A jak chcesz zachować ten moveset to nie ruszaj

  • Reply
    majo
    Lip 04, 2017 6:58 pm

    Kto mi wytłumaczy, co za idiota wymyślił, żebym poki siedzące w gymach ze 100-200 cp musiał bić tyle samo razy co mające po 1800 i więcej? Przecież jak walczy przeciwko pokemonowi z ok. 2k cp to powinno być jedna walka i po przeciwniku, a nie muszę za każdym razem bić go ze 3 razy zanim wypadnie z gyma. Toż to durnota

  • Reply
    jacszkieletor
    Lip 04, 2017 7:23 pm

    wyjasnijcie mi wsadzam swoje pokemony w gymy w mojej okolicy nieraz siedzom tam pare minut ale przewarznie pare godzin nieraz po pare dni i jak je zbijom wracajom i zarzwyczaj nie dostaje coinsów nieraz dostane od czego to zalerzy

  • Reply
    TheRasBoloPL
    Lip 04, 2017 8:08 pm

    tęsknie za starym systemem gymów,było mniej monet ale sama walka miała jakis sens,rozwijanie pokemonów miało sens

    • Reply
      Michal_tata
      Lip 04, 2017 9:43 pm

      Był stardust, a teraz kiepsko.

      • Reply
        arty
        Lip 06, 2017 10:38 pm

        Co do tego gwiezdnego pyłu, to coś jest naliczane od powrotu pokemona, bo zauważyłem przyrost ilości pyłu po powrocie Pokemona.

  • Reply
    ka
    Lip 04, 2017 8:31 pm

    cieszę się z nowego systemu gymów. W końcu nie ma cementowania gymów i dobre poki są do walki a nie do siedzienia w gymach

    • Reply
      Aquados
      Lip 04, 2017 9:01 pm

      dokładnie, wreszcie się coś dzieje, a nie jak poprzednio wszystko zawalone graczami lv.35+ i stagnacja przez parę miesięcy. Jedynie mam nadzieję, że trochę urozmaicą rajdy, aby była większa losowość stworków.

      • Reply
        FoxMan
        Lip 04, 2017 9:14 pm

        Najlepsze wyjście by było jakby zostawić system podbijania prestiżu, przy zachowaniu obecnych zasad dotyczących ilości danych pokemonów w gymie oraz element dokarmiania, aby właśnie tej stagnacji nie było.

  • Reply
    ......... .
    Lip 05, 2017 8:02 am

    Zobaczcie ten błąd –
    Pokemon 300000.png

    • Reply
      D
      Lip 06, 2017 1:19 pm

      Może to błąd związany z legendarnym mewtwo Ale byłaby jazda pokonać takiego 300tyś Cp. Zobaczymy co wymyślą na rocznicę. Swoją drogą to właśnie wczoraj przy moim zaledwie 3 rajdzie uświadomiłem sobie że jestem zbyt słaby na bossa 3 poziomu a co dopiero dalej gdy u mnie nie ma szans na współpracę z kimkolwiek a gymy daleko daleko.

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 05, 2017 8:37 am

    System coinsów teraz lepiej mi pasuje, gdyż przez 10 m-cy zbierałem max 30 coinsów, przez 1 m-c max 4 ze względu na ilość gymów w mieście a teraz bez problemu 50. Natomiast jeśli chodzi o gymy to lipa bo kiedyś specjalnie stawiało się najlepszych aby się nimi pochwalić a teraz stawiam samych przeciętniaków. Najbardziej po d…ie dostała blissey bo teraz byle g.. można ją zbić. Siłacze natomiast tylko do raidów Przydatne

  • Reply
    slash
    Lip 05, 2017 10:07 am

    Po zmianach sam gym jest już poważnym błędem. Odkąd zmieniono zasady w arenach, w moim mieście padł ostatni solidny gracz z przeciwnej drużyny i teraz nie ma komu bić swoich. Efekt taki, że monety nie wpadają. Malinami żywię każdego poka, tak aby dostać namiastkę stardustu. Potiony i reviwy wywalam na potęgę, bo teraz walczę tylko raz dziennie, w momencie wyklucia się bossa. Lv 1 pokonuję jednym pokiem, Lv2 dwoma, Lv 3 i 4 omijam, bo nie mam kompanów do współpracy. Kiedyś by zbić wysoki gym zapchany grubasami i pielęgniarami specjalnie podkręcałem waleczne Poliwratha, Niedźwiedzicę i Słonicę. Poziom areny spadał w momencie. A teraz ??? Nie użyję tych poków nawet na Tyranitara bo o ile pojawi się w mojej mieścince, to z kim mam go zbić ??? Podsumowując, przez rok od premiery gry wykruszyła się prawie cała stara ekipa, a gracze Lv 30+ są u mnie już rzadkością …

    • Reply
      AtT
      Lip 05, 2017 12:19 pm

      Trochę marudzisz, ja od dawna nie zarobiłem w półtora tygodnia 300 monet. Jestem normalnym graczem nie zawodowym :). Dla mnie obecny system wymaga więcej myślenia strategii. Gdzie dać mocne poki a gdzie słabe. Tak rozplanować aby poki spadały odpowiednim momencie.

      Plączą tylko Ci co byli cały czas na szczytach !

      • Reply
        Navet
        Lip 05, 2017 11:18 pm

        Jakiego myślenia? Jakiej strategii? Wracając wieczorem z pracy wrzucam 1 czy 2 zdechlaki do gymów po drodze, rano ktoś zbije, coinsy wpadły. Z emocji można zasnąć.

    • Reply
      Pokemony są złe ;-) ..
      Lip 05, 2017 1:36 pm

      Po prostu nie ma żadnej zachęty do zdobywania / bronienia gymów . Przed zmianą u mnie w mieście 14 gymów było zabetonowanych niebieskimi, teraz po zmianie jest tak samo. Gdyby nie drugie żółte konto to monetek wogóle bym nie zbierał !

    • Reply
      Wooper
      Lip 05, 2017 2:12 pm

      Dla mnie najgorszym faktem jest to, że od tak, przeciwna drużyna może wrzucić 6 poków w mgnieniu oka. Oczywiście moja drużyna też może, ale jest to bez sensu. Ja się namęczę zbiję 6 poków sam, a po 25 min już jest 6 czerwonych znowu. Kto to wymyśla? Mnie został już tylko 1 wpis do pokedexu nie licząc regionalnych itp. więc pewnie już przestanę grać.

      • Reply
        ArT
        Lip 05, 2017 3:27 pm

        Bo ty już skończyłeś grę i nie potrafisz się z tym pogodzić ! Przeniosłeś całą grę na Gymy a to utopia wszystkich co zapełnili może zbyt szybko pokedex.

        Może czas pomyśleć o zakończeniu gry. MOże przenieś się na INGRESS.

        • Reply
          Wooper
          Lip 05, 2017 11:23 pm

          Jak można za szybko uzupełnić pokedex? To miałem specjalnie nie łapać pokemonów i nie kluć jajek, żeby dłużej grać (taki paradoks)? Pomyśl zanim coś napiszesz. Gra nic nowego nie oferuje graczom. Głównym celem moim było uzupełnienie pokedexu, gymy funkcjonują jak funkcjonują, każdy wie. Jedyne na co czekam i uważam, że przywróci grze żywotność to gra w czasie rzeczywistym z drugim graczem. Tu i teraz. Grasz z nim i toczysz pojedynek. W tej grze brakuje bezpośredniej rywalizacji. Rywalizacja na poziomie czy gym jest niebieski czy czerwony lub żółty już się skończyła. Raidy to nowość która dodała lekkiej świeżośći, tylko, że to mięso szybko zaczyna gnić.

    • Reply
      ka
      Lip 05, 2017 7:11 pm

      Przed zmianami gymy były powaznym błedem. Grający nałoowo siedzieli w gymach i je blokowali. Nikt poza nielicznymi nie mógł walczyc. Blissey zabijał grę, gdyż był pieruńsko cięzki do pokonania.
      Teraz w końcu grający fake gpsami maja mniejsza przewage. Jesli karmią poki by mieć namiastkę stardusta nei dostaną monet egoiści. Musza przestać być samolubami by grać z innymi by walczyć w raidach. I teraz płaczą, bo wybili swoimi wypasionyumi pokami innych.

      • Reply
        franeczek91
        Lip 05, 2017 8:05 pm

        Cyt. ‚Grający nałoowo siedzieli w gymach i je blokowali. Nikt poza nielicznymi nie mógł walczyc.’ Gra chyba służy do grania jeśli jest się graczem? Kto nie pozwalał komuś walczyć? Nikt przecież nie stał pod gymem i nie przepędzał innych.Ja zaczęłam walczyć gdy zrobiłam dobre poki i ulepszalam kolejne żeby zbierać coinsy.

      • Reply
        DawidPolakL
        Lip 05, 2017 8:48 pm

        A wiesz ile musiałem się napracować aby mieć taką blissey czy inne mocne pokemony? To mnie właśnie motywowało di gry, aby mieć najlepsze pokemony i level w mieście. A teraz praktycznie nie walczę na gymach tylko się dostawiam stawiając przeciętniaki bądź jakiś badziew bo po co jeśli pidgey przynosi mi 50 coinsów a to że mam 35 tj najwyższy level w mieście ginie gdzieś w tle?

        • Reply
          Michal_tata
          Lip 05, 2017 9:46 pm

          No i gdzie tu sprawiedliwość? skoro teraz też ArT może mieć takie poki jak ja cz Ty, dołożyć się do gymu. Jest to bez sensu dla nas „starych” graczy.

        • Reply
          Navet
          Lip 05, 2017 11:26 pm

          True. Przy gymach też, człowiek się namęczył, nieraz zmarzł jak pies, ale jaka satysfakcja była po zbiciu 10. Teraz nawet zbijać aren się nie chce, bo ludzie zdechlaki wstawiają, by szybko spadły i dały monety, więc taki gym moment i leci. Tylko raidy zostały, choć mnie bardziej kręciło mozolne polowanie i ewoluowanie wymarzonego poka, niż dostanie go na tacy po raidzie.

      • Reply
        at3at3
        Lip 05, 2017 10:38 pm

        Żeby jeszcze było o co grać…
        Nie wiem jak Wy, ale nawet jak mam gymy do podbicia, to jakoś mi się ostatnio nie chce. Raidy? Owszem jak jest blisko i mam czas, ale nie śledzę gdzie zaraz będzie, bo ta grupa poków jest taka wąska i już zdobyta.
        Jakoś odpuściłam ostatnio…
        Ale nie, nie przez ostatnie zmiany! Tylko przez to, że na ulicach jest same „byle co”. Łapię jeszcze szczury, ale i tak wszystkie są za duże. A robali i ptaków już mi się nie chce. Tak jakby zmniejszyli różnorodność „ulicznych” istot. Nic wyjątkowego mnie nie spotyka, do tego co chwilę wywala z gry, albo coś się zawiesza, lub nie loguje…

        • Reply
          Navet
          Lip 05, 2017 11:29 pm

          Też to zauważyłam, ale kładłam na pechową zmianę nestów. A okazuje się, że tak się dzieje nie tylko w mojej okolicy.

          • Em
            Lip 06, 2017 1:07 am

            Właśnie miałam zapytać, czy inni też mają ostatnio same beznadziejnie Pokemony, ale już nie muszę pytać.

          • Michal_tata
            Lip 06, 2017 10:07 am

            Do tego gligary i manty wróciły w zwiększonej ilości z jaj 10km, ale to chyba w zamian za dostępność tych lepszych w raidach.

  • Reply
    Pokemony są złe ;-) ..
    Lip 05, 2017 1:38 pm

    A rajdy nie bardzo mnie interesują bo wszystko co tam się pojawia już mam, najczęściej powyżej 80% IV

  • Reply
    Arvol
    Lip 05, 2017 3:53 pm

    W czasie walki na rajdzie uleczyłem 4 pokemony ale potem walczyłem innymi bo zmiana długo schodzi, jak rajd się skończył to poki były padnięte a rivery co leczyłem ubyły. Czy to bug?

  • Reply
    Korath
    Lip 05, 2017 5:01 pm

    jutro 1 rocznica gry a tu zero zapowiedzi eventu. Ale lipa myślałem że coś dadzą ale widać czeka nas tylko łatanie bugow:)

    • Reply
      DawidPolakL
      Lip 05, 2017 8:37 pm

      Może dadzą coś bez zapowiedzi. Mam przynajmniej taką nadzieję bo się długo przygotowywałem na ewentualny event. Wpakowałem dużo coinsów w bag i storage. Liczę że dadzą znowu podwójne xp. Ewolucji nie robiłem od ostatniego eventu z podwójnym xp

      • Reply
        evoLucjan
        Lip 05, 2017 11:11 pm

        Ja to bym obstawial ze dadza legendy na raidach;) przynajmiej po jednej dziennie w zaleznosci jakie miasto. U mnie dzisiaj cztery raidy na 4lvl( moze i wiecej) a na dwoch bylem i bardzo chetnych nie bylo. Szkoda ze nie mozna zobaczyc ilu graczy przed raid passem. Dzisiaj mi przepadl platny

      • Reply
        evoLucjan
        Lip 05, 2017 11:20 pm

        Dadza expX2 to na pokestopy trzeba bedzie do lazienek jechac. Za nowe dobrze exp daja a z lucky eggem bedzie duzy exp:) Tylko plecak musialbym dokupic bo jeszcze go nie dokupywalem.

  • Reply
    PokeTrener z Holandii
    Lip 05, 2017 6:28 pm

    A jak teraz zdobyc medal za trenowanie w gymach?

    • Reply
      FoxMan
      Lip 05, 2017 6:36 pm

      Niestety się nie da ;/
      Zostanie na takim etapie jaki masz.

      • Reply
        PokeTrener z Holandii
        Lip 05, 2017 7:28 pm

        No to nie fajnie. To mogliby usunac ten medal skoro sie nie da go osiagnac.

        • Reply
          Wooper
          Lip 05, 2017 11:06 pm

          Może dodadzą jakąś opcję trenowania czy coś. Mój kolega wczoraj załóżył konto i dalej było widmo tej odznaki, także kto wie

        • Reply
          FoxMan
          Lip 05, 2017 11:34 pm

          Za pół roku czy rok może być znowu zmiana gymów, więc wtedy się ta odznaka przyda, kto tam ich wie.

  • Reply
    Km
    Lip 05, 2017 9:40 pm

    O, aktualizacja. Ciekawe czy w związku z 6tym.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lip 06, 2017 4:17 pm

    znalazłem coś takiego:

    „Zauważyłem jedną ważną rzecz co do timerów rajdów. Im wyższy poziom gracza tym mniej czasu na pokonanie bossa, nie wiem czy to gdzieś było napisane ale oczywiście oficjalnie Niantec tego nie podało. Jak dla mnie jest to głupota bo na 34 poziomie mam 60s mniej niż inni, na forum się ludzie wypowiadają i np. level 38 ma już 65s na ubicie bossa. A naprawdę nie ma wielkie różnicy w CP pokemonów między poziomem 32 a 38. Na pewno nie jest ona taka duża, żeby te ponad 100s różnicy wytłumaczyła. Także trochę głupota ale jednak, może Niantec to zmieni :/”

    czy ktoś to potwierdza?

    • Reply
      AszKeczam
      Lip 06, 2017 4:25 pm

      33 lvl i zwykle 10-12s w plecy.

    • Reply
      Romas0705
      Lip 06, 2017 4:29 pm

      Dziwne. Faktycznie majac 34 lvl czasu 180 sec. jeszcze nie widzialem (9 raidow), ale ponizej 165 tez nie.

    • Reply
      a
      Lip 06, 2017 11:06 pm

      Raczej nie.
      Mam 35 lvl i dziś miałem 177 sekund, bo zrestartowałem telefon przed walką, samotne bicie Vaporeona (oczywiście udane 😉 ).
      Jak nie zrestartuję apki/telefonu to mam zazwyczaj na walkę 174-176

  • Reply
    Mike
    Lip 12, 2017 10:49 am

    Co do błędów w Gymach to mi bardzo przypadł do gustu wczorajszy error który pojawił mi się jak już pokonałem wszystkie pokemony w gymie przeciwnika oprócz jednego któremu zostało 800 cp. Gra nie pozwoliła mi już walczyć żadnym pokemonem mimo licznych restartów telefonu i pokemonów więc stadion został niebieski z jednym poksem ubitym prawie do końca 🙂

    • Reply
      A'Tomek
      Lip 12, 2017 12:26 pm

      Miałem wczoraj dokładnie to samo. Na ostatnim poku wywaliło error i w gymie pozostał jeden niedobitek.