News 52

Rotacja bossów w raidach!

raid

Od przełomu czerwca i lipca pula raid bossów nie ulegała zmianom. Spodziewaliśmy się, że ten moment w końcu nadejdzie a Niantic wprowadzi trochę świeżości – czy wyszło to na dobre? 

Raidy poziomu od 1 do 4 nie budzą już dużego zainteresowania, ponieważ od czasu wprowadzenia legend do gry są one z nami nieprzerwanie, tyle że w zmieniającym się składzie. Wielu graczy skupiło się więc na tzw. „piątkach”, które oferują największe szanse na najlepsze przedmioty i limitowane czasowo, dobre pokemony.

Minionej nocy Niantic w końcu zdecydowało się przeprowadzić rotację bossów na wszystkich poziomach zwykłych raidów. Są one dość… interesujące, ale na szczęście producent Pokemon GO zostawił także kilka przydatnych stworzeń z pierwszej puli (zaznaczone kursywą). Po zmianach możecie się spodziewać wymienionych niżej pokemonów:

1 poziom 

  • Ivysaur
  • Charmeleon
  • Wartortle
  • Metapod

2 poziom

  • Sableye
  • Magneton
  • Marowak
  • Cloyster
  • Tentacruel
  • Sandslash

3 poziom

  • Porygon
  • Ninetales
  • Scyther
  • Omastar
  • Alakazam
  • Gengar
  • Machamp

4 poziom

  • Poliwrath
  • Victreebell
  • Golem
  • Nidoking
  • Nidoqueen
  • Lapras
  • Tyranitar
  • Snorlax

Wymiana Magikarpia na Metapoda to dość dziwne posunięcie. Jak widać Niantic nie kierowało się też użytecznością ani rzadkością pokemonów, bo trudno zrozumieć obecność Victreebella, Nidokinga czy Nidoqueen w raidach poziomu czwartego. Być może niektóre z tych nowych bossów pomogą mniej zaawansowanym graczom uzupełnić pokedexy lub medale danego typu.

Z innych mniej przyjemnych informacji – wygląda na to, że czas trwania raidu po wykluciu jajka został skrócony z godziny do 45 minut. Samo jajko nadal pojawia się z godzinnym czasem. Nie wiemy jeszcze czy wobec krytyki graczy to rozwiązane pozostanie na dłużej.

A jak wam podobają się nowe bossy?

Źródło: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/7audxw/full_list_of_raid_bosses_as_of_115_utc_new_and_old/

52 Comments

  • Reply
    MikeClaus2001
    Lis 05, 2017 9:53 am

    Tier 1: ogólnie; Słabo, chyba że komuś brak ewolucji starterów.
    Tier 2:
    Sableye; słabo, ale daje szanse na shniny wersje więc może być.
    Magneton; dobry, nie mam żadnego z dobrym IV, a będzie bardzo potrzebny na 4 gene.
    Marowak; bardzo słabo, po ostatnim evencie (który skończył się PARĘ DNI TEMU) każdy napewno uzupełnił ten wpis,
    Cloyster; może być,
    Tentacruel; może być, całkiem niezły obrońca,
    Sandslash; tylko jak ktoś nie ma wpisu w dexie, poza tym beznadzieja.
    Tier 3:
    Machamp, Gengar, Alakazam; dobrze ze zostały, chociaż sam nie potrzebuje tych poków bo już mam, tak wielu osobom napewno się przydadzą,
    Porygon; gen 4,
    Ninetales; słabo,
    Scyther; BARDZO DOBRZE 🙂 akurat potrzebuje candy do drugiego scizora, a sam scizor to najlepszy atakujący typu robaczego i stalowego (mam z movesetem robaczym 30 lvl, a teraz zbieram na z movesetem stalowym),
    Omastar; średnio, nie złapie się takiego z Rock Throw/ Rock Slide, a bez tego movesetu Omastar jest słaby. Nada się tylko na candy dla tych co mają jednego z ,,legendarnym” movesetem,
    Tier 4:
    Poliwrath; dobry obrońca i najlepszy wybór na Tyrki. Mam jednego na obronę i tyrki i polecam 😉
    Victreebel; najlepszy trujący atakujący. +
    Golem; każdy wie 😉
    Nidoking/ queen; najgorsze co może być 🙁
    Lapras, Tyranitar, Snorlax; dobrze że zostawili tą trójkę.

    Ogólnie nie jest tak źle, parę dobrych okazów się znalazło, i zawsze to coś nowego.

    • Reply
      Xirth
      Lis 05, 2017 11:11 am

      Czym kierowałeś się pisząc ten komentarz? Wyłącznie swoją opinią, powszechnie uznanymi normami względem użyteczności i rzadkości pokemonów, swoim pokedexem, opiniami znajomych czy jeszcze czymś innym?

      • Reply
        MikeClaus2001
        Lis 05, 2017 12:36 pm

        Swoją opinią, uznanymi normami i opiniami znajomych.

      • Reply
        at3at3
        Lis 05, 2017 1:47 pm

        Chyba od tego są komentarze, żeby przedstawiać swoje opinie?
        Od siebie dodałabym tu takie przemyślenia:
        – Metapod?! – moim zdaniem logiczniejsza byłaby tutaj Eevee jako następca karpia…
        – Sableye – też do głowy przyszedł mi shiny…
        – Golem – zawsze przyda się jakiś dobry (choćby kolejny)…
        Co ciekawe – na Golema nie było dziś w samiutkim centrum miasta chętnych. Dla mnie to akurat jest dziwne, bo np. na Machampa ludzie zawsze przychodzili (albo na nosorożce).
        Osobiście będę polować także na Charmeleony, żeby poprawić IV w moich zbiorach (zwłaszcza samic).
        Każdy znajduje coś dla siebie, a „starzy wyjadacze” i tak będą narzekać, bo „wszystko już mają”.

  • Reply
    DawidPolakL
    Lis 05, 2017 9:57 am

    Witam. Zamierzam kupić sobie telefon Huawei P8 lite. Czy ktoś gra bądź grał na nim w pkemony? Jeśli tak to jak się sprawdza w tej grze i jak z zasięgiem Internetu? A może ktoś doradzi jakiś inny w cenie do 600 zł nadający się do tej gry? Z góry dzięki

    • Reply
      Spuuzey
      Lis 05, 2017 10:13 am

      Grałem na tym telefonie przez rok, nawet ujdzie moim zdaniem

    • Reply
      Rufete
      Lis 05, 2017 10:41 am

      Ja bym na twoim miejscu zainwestował w Xiaomi

    • Reply
      Rdzewiak
      Lis 05, 2017 10:45 am

      Nie wiem, czy tak jest w każdym xiaomi, ale w „Redmi 4A” Trzeba się bawić w APK Mirrora.
      Ja gram na P8 Lite i gra się dobrze.

    • Reply
      Avereal
      Lis 05, 2017 10:49 am

      Posiadam p8lite i odradzam, naprawdę lepiej zainwestuj jak pisze Rufete w Xiaomi

    • Reply
      Damian
      Lis 05, 2017 10:58 am

      Ja gram na Neffosie X1 Lite, na pokemony w zupełności wystarcza.

    • Reply
      Srebrny
      Lis 05, 2017 11:21 am

      Xiaomi Redmi Note 4 – w sklepach 900zł – na alledrogo niecałe 700zł. Polecam.

    • Reply
      Robi
      Lis 05, 2017 12:16 pm

      Ja mam Huaweia P8 Lite już od prawie roku i bardzo polecam!

    • Reply
      KedarZS
      Lis 05, 2017 12:31 pm

      Ja gram na Xiaomi Redmi 4a,budżetowy ale gra mi sie nie wiesza. Jedynie aktualki muszę ściągać przez apkmirror, ponieważ sklep mówi że mój telefon jest niezgodny z grą (nie mam roota ani żadnej ingerencji w telefonie nie robiłem)

    • Reply
      Ruda
      Lis 05, 2017 12:45 pm

      Miałam tego huawei i Pokemony pięknie śmigały. Polecam

    • Reply
      akima
      Lis 06, 2017 11:05 am

      ja też polecam xiaomi redmi 4a – córka na nim gra od pół roku i chodzi jej lepiej niż znajomym na nowych samsungach, a i bateria trzyma dobre 2 razy dłużej. fakt, że trzeba pobierać aktualizacje z apkmirror, ale za te 500zł to nie jest jakaś wielka uciążliwość

    • Reply
      GRL
      Lis 07, 2017 2:09 am

      Ja mam nowy, nie odpakowany nawet LG X Power na sprzedaż za 550zł. Jest jednym z lepszych do pokemonów, ma dużą, wytrzymałą baterię 4100 mAh, ekran HD, nie jak flagowce QHD który wciąga baterię moment.

  • Reply
    Andrzej
    Lis 05, 2017 11:23 am

    Powiedzcie mi jak zmienić Eevee w Espeona? Zmieniłem imię na Sakura i zmieniło mi go w Vaporeona. Jakiś sposób jeszcze działa?
    Dzięki za odpowiedź.

    • Reply
      Taja
      Lis 05, 2017 7:26 pm

      przejdź 10 km z Eevee na buddy i ewoluuj za dnia 🙂

    • Reply
      TomFL7
      Lis 05, 2017 7:58 pm

      Dajesz eevee na buddy. Pokonujesz z nim 10km (ilość candy nie ważna, jakby jakiś event był, musi byc 10km z tym konkretnym eevee). Nie zmieniając buddy ewoluujesz tego eevee w trakcie dnia (nocy, jeżeli chcesz umbreona). Tyle 🙂

    • Reply
      AszKeczam
      Lis 05, 2017 8:00 pm

      Ustawiasz na buddy i musisz 10km przejść. Tylko ewoluujesz w dzień w Espeona, a w nocy w Umbreaona. Eevee musi być na buddy, nie możesz przejść 10km i zmienić poka, bo stracisz progres i zamieni się w losowego. 🙂

      • Reply
        BoB
        Lis 11, 2017 1:40 am

        OK. A czy jest jakiś sposób na uzyskanie z Eevee pozostałych trzech ewolucji z 1 generacji??? Dodam, że wykorzystałem już po jednym razie sposób z nazywaniem Evee przed ewolucją. Czy zostało tylko losowe uzyskanie pokemona?

        • Reply
          Kropianka
          Lis 13, 2017 9:14 am

          Można było trzepnąć na raidzie, teraz to już losowość pozostała.

          • BoB
            Lis 14, 2017 2:40 pm

            Dzięki za info. Tyle dobrze, że można teraz jeszcze z nastawieniem uzyskać chociaż tą najsilniejszą ewolucję.

  • Reply
    Adam
    Lis 05, 2017 1:38 pm

    beznadzieja, wszystko jest bezużyteczne, jedyne co dobre to Omastar Sandslash i Scyther, reszta to syf jak oni chcą wzbudzić zainteresowanie Metapodem… i starterami z 1 geny gdzie już prawie mamy 3, jak można dac cloystata cały ten syf, zabrać arcanine…. i po co wam ten shiny seybeye czy jak on tam ma to jest bezużyteczne gowno, wszystko w sumie to kupa, muszą poczekać do 3 geny i cofnąć te zmiany i z 3 geny brać poksy jakieś dobre i dac szansę na złapanie jak na legendarne psy żeby za łatwo nie było,niech zajmują się ex ride i naprawa błędow a nie robią rozpierdol. A co do tego że początkujący gracz ma uzupełnić wpis heh musi najpierw mieć z kim ubić tą 4 a skoro jest początkujący to nikogo nie zna i nikt mu nie pomoże z resztą kto chce nidki ja pier

    • Reply
      Adam
      Lis 05, 2017 1:46 pm

      Jeśli chcieli wzbudzić zainteresowanie na ride 1 to było dac pierwsza formę salamance z 3 geny i 1 formy starterow z 3 geny. A reszty nie ruszać bo w miarę była dobra magmara i electrabaza oraz executa (wiem źle pisze soorki) zaesze chętnie zbijalem

  • Reply
    jeszcze gram
    Lis 05, 2017 1:44 pm

    lenowo K6 – tani i wypasiony

  • Reply
    DawidPolakL
    Lis 05, 2017 2:06 pm

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Właśnie się wahałem między xiaomi a p8 lite. Słyszałem tylko że p8 strasznie się grzeje przy ciągłym ładowaniu np na powerbanku. Koledze od tego się spalił 🙂

    • Reply
      Rexhunterson
      Lis 05, 2017 6:30 pm

      Z Xiaomi masz ten przywilej, że nakładka w mojej opinii jest chyba najlepsza na rynku, no i masz aktualizacje do MIUI 9.

    • Reply
      xDeOx
      Lis 05, 2017 6:47 pm

      Bzdura żeby P8 Lite się grzał przy czymkolwiek. Młodzi brat ma i nic. Ja mam lg g4 i ten się grzeje na wszystkim, więc to co mówi że P8 się grzeje albo miał wadliwego albo jest głupi.

  • Reply
    Adam
    Lis 05, 2017 2:11 pm

    Tier 1:
    •Treecko
    •Torchic
    •Mudkip
    •Bagon

    Tier 2:
    •Dragonair
    •Tryogue
    •Fllaffy
    •Onix
    •Piloswine
    •Chansey

    Tier 3:
    •Ursaring
    •Donphan
    •Porygon2
    •Espeon
    •Umbreon
    •Miltank
    •Sudowoodo

    Tier: 4
    •Tyranitar
    •Snorlax
    •Typhlosion
    •Meganium
    •Feraligatr
    •Golem
    •Areodactyl
    •Ryhdon

    Czemu nie może być czegoś takiego?

    • Reply
      hejterhejterów
      Lis 13, 2017 7:08 pm

      Aż taka patologia nie pracuje w Niantic by coś tak kretyńskiego wymyślić.
      Już nie fantazjuj i wracaj do łapania Pidgeyi

  • Reply
    Qzzzy
    Lis 05, 2017 6:39 pm

    Super zmiany na levelu 1! Bardzo mi się przydadzą Charmeelon, Ivisaur i Vartotle 🙂
    Reszta bez znaczenia bo i tak nie mam z kim innych rajdów w moim mieście robić

  • Reply
    Lanca
    Lis 05, 2017 6:51 pm

    Brakuje mi miltank i hitmontop. Szukam ich i szukam i znaleźć nie mogę 🙁 jak je zlapaliscie?

    • Reply
      Tomic0981
      Lis 05, 2017 7:10 pm

      Ja już wyklułem kilkanaście Tyrogue i kilka Miltanków

    • Reply
      Edielle
      Lis 05, 2017 8:14 pm

      Miltanka wykluwasz z jajka 10 km.

      Na Hitmontopa musisz wykluć Tirouge’a i jak będzie miał za najlepszą cechę Hp (punkty zdrowia, życia) albo po równo ataku i defensywy. A żeby sprawdzić te cechy to oczywiście wchodzisz w pokemona i klikasz Apprise.

    • Reply
      KedarZS
      Lis 05, 2017 9:56 pm

      Miltank wyklul mi sie odkąd gram (4 miesiące) tylko jeden. Ale Tyrogue już na tyle, że zrobiłem wszystkie ewolucje. Korzystając z triku jaki jest przy ewolucji Tyrogue mogę dodać, że Hitmontop wyszedł mi przy HP równym Def, nie jak wszędzie można znaleźć Def równy Att

      • Reply
        Kropianka
        Lis 06, 2017 9:13 pm

        Najwyższy ATK – Hitmonlee
        Najwyższy Def – Hitmonchan
        Najwyższy HP – Hitmontop
        To się odnosi do Pokemon GO.

        Jeśli najwyższą wartość ma ATK i DEF to ewolucja będzie losowa, ale wyjdzie Hitmonlee lub Hitmonchan.

  • Reply
    Djrudzik
    Lis 05, 2017 7:41 pm

    Niech w h… nie leca .gdzie jest exeguttor i zamiast takimi pierdołami się zajmować niech dodadzą możliwość dodawania pokestop i pokegym ,bo inaczej za chwile każdy się przeniesie na Draconius GO.
    Aaaa… i dlaczego inne kraje mają pod nosem bez kombinowania same ciekawe pokemony a u nas co?!?!?!… same rattaty pidgeje itp smieci…. Mam rację?

    • Reply
      vaporion
      Lis 05, 2017 9:37 pm

      Taaa zawsze trawa u sąsiada bardziej zielona. Za granicą to 2 dni i pokedeks wypełniony. Ocknij się na tym ta gra polega są pokemony bardzo częste i bardzo rzadkie, nie jest do gra skonstruowana w taki sposób żeby po miesiącu mieć wszystko i to z najlepszym iv.

    • Reply
      Tomic0981
      Lis 05, 2017 9:38 pm

      Nie masz racji. U nas w Warszawie są tak samo ciekawe poksy jak i w innych stolicach europejskich. Na polskim zad.. jest tak samo jak i za granicą na zad… To się nie zmieni. Alternatywą i to bardzo ciekawą , szczególnie dla graczy z mniejszych miast jest Draconius Go. Polecam wypróbować, bo grając w Poki zostaniecie sfrustrowanymi i wiecznie narzekającymi ofiarami wymyślonego przez Niantic systemu. Ja zrobiłem na nogach 38 lvl i więcej nie wyciągnę u siebe w mieścince. Do Poków będę wracał na eventy i nowe generacje

    • Reply
      Tomic0981
      Lis 05, 2017 9:39 pm

      a jeśli chodzi o zmianę bossów to najwyższy k… czas

  • Reply
    Machrid
    Lis 06, 2017 9:08 am

    bezuzyteczne te pokemony z rajdow.
    jedyne pokemony atakujace , ktore warto ulepszac ta dragonite i tyranitar, ewentualnie machamp.
    na reszte szkoda rare candy i stardusta.
    na raidy ponizej lev 5 nie ma sensu chodzic i tak nikt prawie nie chodzi .

    • Reply
      MikeClaus2001
      Lis 06, 2017 11:14 am

      Na pierwsze zdanie to po prostu brak słów. Co do drugiego; uwierz, coś nie musi znajdować się na ,,podium”, być top 3 lub jak inaczej byś to nazwał by być dobre. A ostatnie to już w ogóle śmiechu wartę. ,,Piątki” już mógłbym (i nie tylko ja) sobie odpuścić bo złapałem po jednym dobrym egzemplarzu każdej legendy, a niektórych nawet kilka (zostawione na wymiany). A tak w ogóle; mówisz że jedyne warte inwestowania poki to Machamp, Dragonite i Tyrek, a zaraz potem że nie warto chodzić na raidy niższe niż 5 lvl. Czy aby machamp to nie lvl 3, tyrek lvl 4 a dragonite’a w ogóle nie ma na raidach? Mam więc takie pytanie; po co twoim zdaniem robić 5 skoro ,,nic dobrego” tam nie złapiesz? Przecież nawet jak zdobędzie się TMy to trzeba użyć na czymś dobrym, po co marnować goldeny na nic nie warte bestie i ptaki, a rare candy zdobywa się porównywalne ilości z 4 i 5. XP tyle potrzebujesz? Czy coś innego??

      • Reply
        Machrid
        Lis 06, 2017 7:34 pm

        chodze na raidy lev 5 po rare candy charge tm-ki i exp 10 k .
        bezuzyteczne legendy nie sa mi do niczego potrzebne.
        chyba ze po 1 zlapac -zeby miec wpis.
        machamp dobry jest jedynie na blissey jedyny cel ,po co warto go miec na chwile obecna.
        reszta wystarczy 6 dragonitow 95% IV w druzynie .
        nie zadne badziewia zbierac i ulepszac nie ma to sensu.

        • Reply
          ObcyD
          Lis 08, 2017 11:05 am

          Widać jak mało wiesz o grze…
          Machamp jest dobry przede wszystkim na tyrka, a blissey równie dobrze może mieć atak psychicznego typu…
          Dragonite… Dobre sobie…
          Wystarczy przyzwoity jynx i z dragonite’a nie ma co zbierać…

  • Reply
    Adam
    Lis 06, 2017 9:16 am

    Z perspektywy osoby mieszkającej na wsi to lepiej by dali np 50km jajka z legendami niż rotację bossów… W pobliskiej mieścinie oddalonej o 5km jest 3 gymy i 5 pokestopow… Co z tego że są raidy skoro gra tak mała ilość u mnie ze Choćbym się zesrał to nawet nie ma ekipy na 3 gwiazdkowy raid a co dopiero 5.

    • Reply
      Cieplym81
      Lis 06, 2017 9:32 pm

      Ja tez mieszkam na zadupiu i w okolicy gram sam. Na raidy nie ma szans. Jak dla mnie jajka z legendami moga miec i po 100km. Tylko zeby byla szansa je zlapac. Co do starterow z pierwszej geny to jestem nawet zadowolony, bo mimo 34lvl nie mialem okazji zlapac dobrych iv.

  • Reply
    Ghost
    Lis 06, 2017 10:15 am

    P8 to jeszcze sie tak nie grzeje. Gralem na Samsungu GGP i tam na powerbanku to mozna bylo sie poparzyc od nagrzanej obudowy. Ze on nie wybuchl to znak ze nie byl podrobka p8 wystarcza na pokemony, w niare szybkie ladowanie, mozliwosci wyjscia do pulpitu itp. Jednak kazda kolejna aktualizacja wydluza czas ladowania wiec nie jest to wina tel.

  • Reply
    EntyDziab
    Lis 06, 2017 11:50 pm

    Jak wygląda u was sytuacja z raidami w stosunku do godzin? Mieszkam w małej miejscowości i u mnie, np. po godz. 19.00 nie ma co myśleć o jakimkolwiek raidzie 🙁

  • Reply
    Levy
    Lis 07, 2017 9:44 am

    Po zmianie bossów radiy po 19 zniknęły. Szkoda bo wtedy właśnie mogłem spokojnie pójść na spacer z rodziną i powalczyć.

    • Reply
      at3at3
      Lis 07, 2017 3:37 pm

      Raczej po zmianie czasu na zimowy… 😛

  • Reply
    Skalidor193
    Lis 13, 2017 8:43 pm

    Kategoria 1
    •Magikarp
    •Psyduck
    •Charmander
    •Bulbasaur
    •Elekid

    Kategoria 2
    •Charmilion
    •Ivysaur
    •Pikachu
    •Onix
    •Sandslash
    •Wartortle
    •Grimer

    Kategoria 3
    •Espeon
    •Umbreon
    •Porygon
    •Slowbro
    •Snorlax
    •Magmar
    •Lapras

    Kategoria 4
    •Tyranitar
    •Porygon V2
    •Nindoking
    •Nindoqueen
    •Golem

    Czemu tak nie zrobili!!!!!!