News 71

Safari Zone już jutro!

safari

Safari Zone w Dortmundzie odbędzie się już w dniu jutrzejszym. Zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze informacje na temat wydarzenia.

Już od jutra w dortmundzkim Westfalenpark odbędzie się Safari Zone, które jest jedynym eventem tego typu zapowiedzianym dla naszego kontynentu. Jakie atrakcje czekają na graczy?

  • Przez całe dwa dni na PokeStopach w parku aktywne będą lury,
  • Z PokeStopów w parku będzie można zdobyć specjalne jajka 2km (nie znamy jeszcze zawartości),
  • Na obszarze miasta i w samym parku będą pojawiać się Unowny (napis DORTMUND) oraz regionalny pokemon Corsola,
  • Dostępne będą tematyczne loże teamów gdzie gracze mogę odebrać drobne gadżety.

W samym parku gymy będą zablokowane i nie zobaczymy tam żadnych raidów. Na obszarze całego miasta mają jednak pojawiać się specjalne raid bossy.

Wydarzenie jest darmowe, jednak gdy park osiągnie swój limit pojemności (55000 osób) to wstęp zostanie czasowo ograniczony aż sytuacja się nie rozluźni.

Trenerzy, którzy nie mogą zjawić się w Dortmundzie nie pozostaną na lodzie. Gracze zarówno na miejscu i jak też na całym świecie wspólnie będą działać na rzecz odblokowania bonusów – w tym przypadku dotyczących punktów doświadczenia. Co trzeba zrobić? W trakcie trwania Safari Zone należy wykonać tak dużo zadań typu Field Research jak tylko zdołacie:

qwe

Jeżeli wszystkie cele zostaną wykonane to odblokujemy bonus do punktów doświadczenia (nie wiemy jak duży) za łapanie i wykluwanie pokemonów, raidy oraz przedłużymy czas trwania Lucky Eggów do godziny. Bonusy będą trwać od 2 do 9 lipca. 7 lipca zostanie odblokowana dodatkowa, nieznana jeszcze nagroda.

Dodatkowo na całym świecie zwiększone zostaną spawny Roselii a do gry trafi jej wersja shiny:
pokemon_icon_315_01pokemon_icon_315_01_shiny

Porady dla trenerów wybierających się do Westfalenpark (za regulaminem wydarzenia):

  • Na teren parku można wnieść picie, jednak w butelkach nieprzekraczających 0,3l (być może standardowe 0,33l też będą akceptowane),
  • Na teren parku można wnieść jedzenie, w ilościach nieprzekraczających normalnego zapotrzebowania,
  • Nie można wnosić żadnych niebezpiecznych przedmiotów w tym: puszek, szklanych butelek, akcesoriów i wyposażenia kempingowego (namioty, hamaki, krzesełka), broni lub substancji wybuchowych/pirotechnicznych, flag, transparentów,
  • Dozwolone są torby/plecaki o rozmiarach maksymalnie odpowiadających kartce A3, maksymalnie jedna torba/plecak na osobę,
  • Przed wejściem uczestników wydarzenia czeka kontrola osobista w celu ustalenia czy nie posiadają niedozwolonych przedmiotów.

Poniżej mapa parku, na której niebieskimi strzałkami zaznaczone są wejścia:

Sieć Wi-Fi obejmuje tylko niektóre części parku, na szczęście pojawią się również specjalne maszty od operatorów sieci komórkowych, które mają zapewnić odpowiedni komfort rozgrywki.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: https://safarizone-dortmund.com/en/

Pełny regulamin wydarzenia: https://safarizone-dortmund.com/wp-content/uploads/2018/05/Event-regulations-DIN-A1-EN.pdf

 

71 Comments

  • Reply
    MICHAŁ
    Cze 29, 2018 5:02 pm

    5283 4651 7731 zapraszam zawsze prezent za prezent

  • Reply
    WhyDuck
    Cze 29, 2018 5:15 pm

    Szklarska Poręba zaprasza do grona znajomych
    1405 1401 9312
    Zawsze oddaje prezenty.

  • Reply
    Machrid
    Cze 29, 2018 6:27 pm

    doda kts do friendow? 5966 3494 6454 🙂

  • Reply
    Agata
    Cze 29, 2018 6:40 pm

    Czy będą się liczyć też te zadania które ma się już zrobione i tylko czekają na zatwierdzenie? Czy tylko nowe zdobyte jutro?

  • Reply
    Krystian
    Cze 29, 2018 7:29 pm

    Dortmund juz jutro Wpadnie nowy wpis za Corsole

  • Reply
    casual
    Cze 29, 2018 8:57 pm

    A mi się wydaję, że już teraz Roselie pojawiają się o wiele częściej niż zazwyczaj. A może to tylko przypadek…

    • Reply
      Karolina z Obłuża
      Lip 01, 2018 12:16 am

      Ja już zdobyłam shiny roselie. Jakieś dwie godziny temu. Więc jest to możliwe.

  • Reply
    agn
    Cze 29, 2018 10:15 pm

    Czy ktoś jeszcze ma problem z odbieraniem poków za wykonanie zadania? Kiedy pojawia się animacja łapania poka, od razu zwiesza mi się gra. Kilku znajomych ma ten sam problem

    • Reply
      Spr
      Cze 29, 2018 10:52 pm

      Miałem to samo. Problemem u mnie było próba odpalenia przez grę trybu AR przy zablokowanym dostępie do kamery. Wystarczało zezwolić aplikacji na dostęp do kamery. Przy kolejnej próbie złapania poka z zadania wyskoczy prośba uruchomienia trybu AR. Klikasz rezygnacja z trybu AR i ponownie można zablokować dostęp do kamery.

    • Reply
      Leon
      Cze 30, 2018 10:29 am

      Nadaj uprawnienia grze do aparatu

  • Reply
    TOMek
    Cze 29, 2018 10:38 pm

    Katowice zapraszają do grona znajomych 6708 1454 2667

  • Reply
    Scorpion861108
    Cze 29, 2018 11:27 pm

    Ustka Słupsk i pomorze zapraszam do znajomych 1506 5154 5042 jestem w żółtej drużynie lecz czekam na zmianę na niebieski 🙂

  • Reply
    Hubi
    Cze 30, 2018 12:58 am

    4694 7582 6279 zapraszać daje prezenty

  • Reply
    mrok211
    Cze 30, 2018 7:43 am

    7339 8408 9583 zawsze prezent za prezent

  • Reply
    Jacek
    Cze 30, 2018 8:24 am

    Zapraszam do grona znajomych.
    5121 5589 0422

  • Reply
    ???
    Cze 30, 2018 8:51 am

    A o której godz to będzie?

  • Reply
    Voytech
    Cze 30, 2018 9:13 am

    Radom 1286 5449 6055 zapraszam

  • Reply
    M
    Cze 30, 2018 9:39 am

    Też szukam przyjaciół w grze. Codziennie wysyłam prezent za prezent. 0493 5644 0083

  • Reply
    badluq
    Cze 30, 2018 10:26 am

    7448 6845 5369

  • Reply
    Jakubi
    Cze 30, 2018 10:36 am

    zaprosi ktoś ? mam trochę prezentów na zbyciu

    0975 3345 2419

  • Reply
    lovedrag82
    Cze 30, 2018 11:08 am

    547051664504-lovedrag82

  • Reply
    Cześć Tu Sławomir
    Cze 30, 2018 11:15 am

    Gdynia
    7204 3257 3377

  • Reply
    R
    Cze 30, 2018 12:31 pm

    Znajomy Niemiec będący na miejscu zdał raport – 50K ludzi i 80% bez sieci… Tylko pogratulować „eventu”…

    • Reply
      Isuran
      Cze 30, 2018 9:05 pm

      My z żoną i dziećmi byliśmy.
      O 10 mega kolejka. Wózki + małe dzieci w nosidełkach z rodzicami wchodziły bez kolejki. Problem w tym, że powiedzieli o tym po 40 minutach stania w kolejce – gdy byliśmy już przed wejściem.
      Mamy 120km do Dortmundu.
      Problemy z siecią połowy niemieckich operatorów były. Żoną miała wolny internet. Ja nie miałem przez 90% czasu. Na szczęście na ulotce przeczytaliśmy, że można z informacji dostać hasło do WiFi. Było na namiocie Info napisane. Pokemony jakie były w Parku to: Roselia, Torchic, Slakoth, Ralts, Corsola, Mudkip, Aerodaktul, Larvitar, Unown, Tricko, Wurple. Byliśmy od 9:30 do 17.

      • Reply
        ILDHUR
        Cze 30, 2018 9:30 pm

        Kolejka na wejściu bardzo długa,ale się nawet opłacało. Jest spora szansa na spiny pokemony,jak ktoś jeszcze nie ma.

      • Reply
        Claudec
        Cze 30, 2018 10:11 pm

        Nic tak nie irytowało jak ludzie którzy omijali kolejkę. Ok rozumie małe dzieci, czy osoby starsze, ale stałem w kolejce ponad 4 godziny. Przy wejściu zabrali mi butelkę z resztą wody abym mógł sobie kupić kubek wody w cenie 3,80 euro. Na dodatek internet prawie nie działał. Sytuacje uratowało wyjście na miasto. Jedno z smieszniejszych sytuacji to widok setki ludzi biegnących w miejsce gdzie ktoś złapał 100% iv larwitara. Jutro drugi dzień, z samego rana jadę na miasto.

  • Reply
    Zeb
    Cze 30, 2018 12:43 pm

    5655 4255 3656 prezenty z Holandii

  • Reply
    Czikorita
    Cze 30, 2018 12:59 pm

    Dla mnie te eventy w jednym miejscu na świecie są bez sensu. I nie chcę tu marudzić, no ale nie każdy ma czas żeby polecieć i trochę mi szkoda, że nie mogę tam być. A chciałbym w końcu mieć unowna i corsolę :3

    • Reply
      PlutoVALOR
      Lip 01, 2018 7:32 am

      Informacja o evencie nie pojawiła się wczoraj, tylko kilka miesięcy temu

  • Reply
    lluki89
    Cze 30, 2018 1:09 pm

    Zapraszam do znajomych – prezent za prezent 5327 3509 4329

  • Reply
    Krystian
    Cze 30, 2018 1:21 pm

    Do dupy ten event od 3 godzin nie moge sie zalogować

  • Reply
    ???
    Cze 30, 2018 1:25 pm

    Ktoś w ogóle wie, czy te zadania do odblokowania bonusów są już zliczane? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych nowych info na ten temat…

  • Reply
    Dysiol
    Cze 30, 2018 1:40 pm

    Ja pierdziu nie idzie sie zalogowac

  • Reply
    SemiDarknesss
    Cze 30, 2018 2:58 pm

    Siedzę 6 godzin i udało się może 10 pokemonów złapać. Problem z logowaniem. Dzięki Niantic! 🙂

  • Reply
    Semirdarkens
    Cze 30, 2018 3:13 pm

    Szkoda tu byc nie moge sie zalogowac od 6 godzin, tragedia jestwm wsciwkły złapane kilka pokemonow

  • Reply
    PokeTrener
    Cze 30, 2018 3:44 pm

    Kod trenera: 1762 0567 5096 Radomsko woj. łódzkie. Prezent za prezent i wymiana pokemonami. Potrzebuje Moltresa. Dam w zamian Zapdosa badz Articuno.

  • Reply
    Emil
    Cze 30, 2018 4:10 pm

    1416 4763 7659 dodajcie Gdańsk jakby co

  • Reply
    Johny7777
    Cze 30, 2018 4:32 pm

    Zapraszam do Szczecina i Bydgoszczy.
    5121 5589 0422

  • Reply
    ADAM
    Cze 30, 2018 5:40 pm

    Jak uzyskać odznakę z Dormuntu?

  • Reply
    Rumcyk
    Cze 30, 2018 6:10 pm

    Hejka, sa jakies dzialajace skanery gymow albo pokemonów?

  • Reply
    Big daddy
    Cze 30, 2018 7:08 pm

    0754 6308 7613
    Prezenty ode mnie są najlepsze!;)

  • Reply
    hombrre77
    Cze 30, 2018 7:21 pm

    Widzę, że znajomi już Corsole połapali. Więc raczej taka klapa to nie była.

    • Reply
      Lotnik
      Cze 30, 2018 8:23 pm

      Przesadzili z eventem bo corsole respią się jak pidgeye, w 10 minut złapałem 30

  • Reply
    adaś
    Cze 30, 2018 7:28 pm

    Mam Roselię Shiny. Dziś wieczorem w W-wie.

  • Reply
    LeviWro
    Cze 30, 2018 10:03 pm

    Zapraszam Wrocław 7985 0917 3441

  • Reply
    muib
    Cze 30, 2018 10:21 pm

    zapraszam szczecin prezesnt za prezent oddam kilka wyjatkowych za wyjatkowe, jak legendy mozna wymienic to mam kilka z kwietniowych , majowych i czerwcowych ptaszkow moj nr 3205 6560 0462

  • Reply
    Marcin
    Cze 30, 2018 10:41 pm

    Zapraszam do znajomych Kielce 6286 0166 4048

  • Reply
    Marcin
    Cze 30, 2018 10:43 pm

    Zapraszam do znajomych Kielce 6286 0166 4048
    🙂

  • Reply
    GLAD
    Lip 01, 2018 12:13 am

    Czy shiny poka można rozpoznać od razu na mapie, czy trzeba przejść do ekranu łamania?

  • Reply
    gus
    Lip 01, 2018 8:44 am

    Zapraszam do wymiany prezentami 7521 5505 4667

  • Reply
    Czikorita
    Lip 01, 2018 10:26 am

    O co biega z tym global challange? Mi się nic nie pojawiło w Field ani Special

  • Reply
    IgiZST
    Lip 01, 2018 11:16 am

    753896942865 Stargard/Szczecin 🙂

  • Reply
    EL
    Lip 01, 2018 11:23 am

    5670 0522 8765 zapraszam!!

  • Reply
    W
    Lip 01, 2018 12:11 pm

    Potem tez bedzie mozna zlapac shiny Roselie?

    • Reply
      KedarZS
      Lip 01, 2018 12:28 pm

      Ostatnio był artykuł o shiny pokemonach. Od momentu wprowadzenia modelu shiny do złapania będzie zawsze, tylko o znacznie mniejszym prawdopodobieństwie pojawienia się niż podczas eventu. Ja w Szczecinie złapałem już dwie shiny Roselie, a nie mam czasu biegać i szukać, same się trafiły.

      • Reply
        MV
        Lip 01, 2018 11:59 pm

        Ja jedną, też w Szczecinie. Cieszę się, bo to w ogóle mój pierwszy shiny, nie mam do nich szczęścia.

  • Reply
    bigbigmilk
    Lip 01, 2018 12:23 pm

    3201 1992 9034 – zapraszajcie PANIE i panowie!

  • Reply
    Kris
    Lip 01, 2018 2:26 pm

    9889 7530 2985 TORUŃ

  • Reply
    lollo