News 35

Safari Zone z limitem miejsc?

safarizone

Wydarzenia w Europie budzą różne emocje – jedni cieszą się i chętnie poświęcą swój czas oraz pieniądze na wyjazd, inni krytykują Niantic za wybór jedynie siedmiu centrów handlowych.

Jeżeli ktoś z was jeszcze nie wie, to Safari Zone jest serią wydarzeń w Europie, które zostaną zorganizowane w galeriach firmy Unibail-Rodamco. Jest to jak dotąd jedyny partner producenta Pokemon GO na naszym kontynencie. Obecni na eventach gracze będą mieli okazje złapać niedostępne dotychczas dla Europejczyków pokemony regionalne (nie wiemy jeszcze jakie konkretnie) oraz wziąć udział w specjalnych raidach.

Wielu trenerów jest rozgoryczonych, ponieważ do organizacji Safari Zone wybrano jedynie 7 spośród 71 centrów handlowych, które posiada firma. Nie ulega wątpliwości, że niektóre z nich są za małe na tego typu wydarzenia. Trudno jednak zrozumieć dlaczego czeskie Centrum Cerny Most (11 milionów wizyt rocznie) taki event zorganizuje a warszawska Arkadia (20 milinów wizyt rocznie – prawie 2x więcej) już nie. Powstrzymałbym się jednak z bezpośrednimi zarzutami w stronę Niantic – równie dobrze to kierownictwo firmy Unibail-Rodamco mogło otrzymać za zadanie wytypowanie danej liczby centrów lub po prostu zarządzający danym obiektem nie wyrazili na to zgody.

Jak dotąd jedynie holenderskie Amstelveen pokwapiło się o utworzenie dedykowanego wydarzenia na facebooku i udzielenie przynajmniej wstępnych informacji o warunkach uczestnictwa. W najbliższym nam Centrum Cerny Most w Pradze jedyna odpowiedź na pytania o event to ta, że mamy poczekać na szczegółowe informacje, które zostaną udostępnione „niedługo”. Stadshart Amstelveen ujawniło, że:

  • Wydarzenie jest darmowe, ale wymaga rejestracji online i późniejszego okazania uzyskanego w ten sposób biletu na miejscu;
  • W tym centrum handlowym dostępne będzie 2000 darmowych wejściówek.

Osobiście dziwi mnie, iż takie informacje uzyskaliśmy jedynie od Amstelveen, gdzie event będzie się odbywał 12 sierpnia. Centrum duńskie i czeskie gdzie odbędą się pierwsze dwa wydarzenia 5 sierpnia nie udostępniły obecnie żadnej notki. Tak więc jeśli dokonaliście już rezerwacji hotelu oraz zaplanowaliście transport to miejsce także na uwadze, że musicie bacznie obserwować media społecznościowe, czy też stronę pokemongolive.com – gdy ruszą zapisy na darmowe wejściówki, to mogą się one rozejść błyskawicznie.

Zastanawia mnie też jak organizatorzy rozwiążą sprawę tak ograniczonej liczby „miejsc” na event. Jestem pewny, że w każdym centrum na miejscu będzie więcej graczy niż biletów – czy będą oni wyłączeni z wydarzenia i nie zobaczą specjalnych spawnów oraz raidów? Zaskakujące, jak mało wiemy o serii eventów, która rozpocznie się już za mniej niż trzy tygodnie.

Link do wydarzenia w Amstelveen: https://tinyurl.com/ydbzgktk (jest to skrócony link do wydarzenia na FB, bo osadzanie odnośników chwilowo szwankuje na naszej stronie)

35 Comments

  • Reply
    pacmanopole
    Lip 18, 2017 1:45 pm

    link do wydarzenia nie dziala

    • Reply
      Ivrin
      Lip 18, 2017 1:55 pm

      Dodałem skrócony link, który i tak trzeba skopiować – niestety coś się skopało i hiperłącza nie chcą współpracować ze stroną.

  • Reply
    Romas0705
    Lip 18, 2017 1:59 pm

    Moze sie ze mna nie zgodzicie, ale pewna nutka tajemniczosci kazdej grze dodaje nieco smaku. Tajemniczosci… Tymczasem w tej grze, tworcy przeksztalcili ja w niemal tajnosc, w dodatku nie tylko przy okazji wszelkiego typu wydarzen, ale nawet w temacie samych zasad funkcjonowania gry, a to juz gruba przesada mogaca odebrac sporo radosci.

  • Reply
    Antonio
    Lip 18, 2017 2:07 pm

    Czy jest możliwe żeby pokemon z gymu sam wrócił, bez pokonania go? Jeden z moich Pokemonów utknął na chyba rzadko odwiedzanych gymow i siedzi mimo całego czarnego serduszka.

    • Reply
      Pukaczu
      Lip 18, 2017 5:01 pm

      nie wroci dopoki nie dostanie „ciosu łaski”. tak jest

  • Reply
    Kropianka
    Lip 18, 2017 2:16 pm

    Centra handlowe… naturalne siedliska dzikich pokemonów.

  • Reply
    volfiblu
    Lip 18, 2017 2:20 pm

    Warszawskie centrum samo sobie zasłużyło na brak kolejnych wydarzeń i słusznie…

  • Reply
    l0l
    Lip 18, 2017 2:40 pm

    Raczej, prze tych klaunów co ich było widać w Warszawie już więcej nie będzie tam eventów..

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 18, 2017 2:52 pm

    Ja trochę z innej beczki. Skorzystałem z rady jednego z piszących tu i zacząłem od niedawna wchodzić na pokehanter. Jak popatrzyłem na to co respi się w moim mieście, na ten ciągły gruz to aż się odechciewa. Masakra jakaś normalnie. Heh

    • Reply
      Romas0705
      Lip 18, 2017 4:24 pm

      Pokehunter od czasu antybotowej aktualizacji pokazuje praktycznie tylko najpospolitsze poki. Takie bylo zalozenie niantiaca i to im sie w duzej mierze udalo, wiec tym skanerem sie nie sugeruj. Gdy obok beda 3 snurlacksy i 1 pidgey, zobaczysz tylko wrobla. Czy inny skaner dziala dobrze, nie wiem, nie uzywam. Na pewno dobrze raidy pokazuje gymhuntr. Bywa czasami ze sie zawiesza, ale wtedy po skanowaniu po prostu nie pokazuje nic, nawet gymow.

  • Reply
    volfiblu
    Lip 18, 2017 3:06 pm

    @Dawid
    Nie wierz do końca w te skanery.

    • Reply
      DawidPolakL
      Lip 18, 2017 3:25 pm

      No niestety ale ten się sprawdza. Tylko że on zamiast mi ułatwiać to sprawia że nie chce mi się wychodzić. Bo po co? Po kolejnego spinaraka czy pidgeya? Doszło do tego że pidgey łapię na pinapie bo przynajmniej level sobie nabiję ewolucjami jeśli oczywiście pojawi się jakiś normalny event w co zaczynam wątpić.

      • Reply
        Wooper
        Lip 18, 2017 7:41 pm

        Dawid wyluzuj 🙂 zresztą z tego co kojarzę to już długo tutaj jesteś, więc chyba masz też cały pokedex (prócz niedostępnych, regionalnych)? Więc po Ci kolejny Snorlax czy Tyranitar?

  • Reply
    Grun4berg
    Lip 18, 2017 3:36 pm

    Ktoś wie co z Pokelublin i skanerami map? Wiem, że pytanie średnio w temacie, ale może ktoś wie co się stało, że nawet konto Pokelublin na Fb zniknęło.

    • Reply
      Bodzio
      Lip 18, 2017 7:20 pm

      Z tego co mi się obiło o uszy to w ostatnim miesiącu wpłaty z samego Lublina wyniosły tylko 55zł, a utrzymanie serwera, klucze i ogólnie żeby strona działała potrzeba 700zł, więc właściciel zrezygnował i wcale mu się nie dziwię.

  • Reply
    Machrid
    Lip 18, 2017 4:03 pm

    -takie eventy powinni robic jak juz byly by bugi naprawione, a nie ze jakis error network wyskakuje co chwila , lub nie mozna sie zalogowac, lub ta uboga w opcje apka poprostu wysypuje sie .
    -takie eventy powinni robic jak raidy byly by zaktualizowane i ciekawsze , nowe bossy itd , a nie jak teraz ze juz prawie nikt na to nie chodzi ,bo jest nuda poprostu.
    -takie eventy powinni robic jak juz 3 generacja bedzie i jakis nowy kontent do gry wprowadzony dla graczy co maja juz prawie pelny pokedex mocne poki poulepszane ,dodac jakies misje dzienne , nowe jajka itd poprostu wiecej cos do grania .
    p.s ;mogli by juz sie nie kompromitowac juz i usunac ten kubelek niespodzianke za 1200 coinsow bo zal.

    • Reply
      Bizazam
      Lip 19, 2017 2:28 am

      Zgadzam się ta gra umiera… A szkoda

  • Reply
    daVinci
    Lip 18, 2017 6:53 pm

    witam, nie moge się od kilku dni zalogowac na ipada, iphona i samsunga… konta legalne o co kaman?

  • Reply
    ZA
    Lip 18, 2017 7:15 pm

    Wyłącz wifi, pomaga.

    • Reply
      daVinci
      Lip 18, 2017 8:11 pm

      Dziekuje, ale nie rozumie tej sytuacji…
      Wielkie dzięki!

      • Reply
        ZA
        Lip 18, 2017 8:42 pm

        Ale czy pomogło?

        • Reply
          Davinci
          Lip 18, 2017 11:16 pm

          Pomogło pomogło dziękuje

  • Reply
    Outlawek
    Lip 18, 2017 10:18 pm

    Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, by w każdym Safari Zone mogła wziąć udział tylko określona liczba graczy. Rozumiem, że powierzchnia danego centrum handlowego jest ograniczona, ale brak przepustki i tak nie powstrzyma przed napływem graczy, którzy na własnej skórze będą chcieli się przekonać czy rzeczywiście nie będą mogli łapać tego, co gracze z przepustkami. Nie dość, że tylko 7 lokalizacji to jeszcze ograniczenia ilości graczy. Niezłe posunięcie dzielące graczy na lepszych i gorszych. Pomijam, że w centrach handlowych gps będzie wariował. Grunt, że Niantic skasuje sponsora. Czyli z kupnem biletu do Pragi lepiej poczekać do ostatniej chwili, bo nocleg akurat jest zbyteczny.

    • Reply
      Americano
      Lip 18, 2017 11:42 pm

      trzeba mieć nieźle nawalone w głowie, aby specjalnie jechać do Czech do c.h., aby złapać sobie… wirtualne coś.

  • Reply
    a
    Lip 18, 2017 11:55 pm

    ja o innej sprawie.
    Ta obecna organizacja raidów to jakiś żart. Głównie chodzi mi o ich częstotliwość i „zagęszczenie”.
    Dla przykładu w moim mieście jest 10 gymów, w niedzielę wybrałem się rano na spacer i w okolicy godziny 9-10 w 8 gymach trwał raid, albo był zapowiedziany.
    Dziś wieczorem po pracy chciałem trochę pograć i przy okazji zrobić jakiś raid to wybrałem się na rower i od godziny 19-tej do 22 nie było żadnego raidu na żadnym z gymów.
    Zauważyłem, że te raidy są jakimiś seriami. Albo w jednym czasie na wielu gymach w okolicy w tym samym czasie, albo przez kilka godzin nic.
    Trochę lipa.

    • Reply
      Elladan
      Lip 19, 2017 6:37 am

      Z tego co mi się wydaje raidy są od 8:00 do 19:00

      • Reply
        evoLucjan
        Lip 19, 2017 8:24 am

        Z tego co wiem to do 22, wczoraj od 8 okolo byly u mnie dwie czworki. Co do rozplanowania to fakt jest lipa, w poniedzialek w moim miescie w przeciagu 2 godzin byly cztery 4lvl, niestety bylem w pracy. Mogliby to jakos rozdzielic co 2-3 godziny, zeby ci co pracuja tez mieli szanse

        • Reply
          Adrian
          Lip 19, 2017 8:51 am

          co Ty koleś wymyślasz? do 22? a niby skąd masz takie info? Raidy zaczynają się o 8:00 a kończą o 20, nic później nie ma, no chyba że goły gim Cię kręci 😛

          • Kropianka
            Lip 19, 2017 9:23 am

            Raz robiłam raid o 21.30 tydzień lub dwa temu, ale ostatnio nie widziałam o tej porze.

          • jak.w
            Lip 19, 2017 12:53 pm

            Dobrze mówi. Są do 22. Sam widziałem wielokrotnie raidy zaczynające się w okolicy 20.30-21.00 i kończyły się przed 22.

          • evoLucjan
            Lip 19, 2017 9:09 pm

            Najlepiej sprawdz gymhuntr ale nie swoje miasto tylko przykladowo warszawe. Srednio w jednej lokalizacji masz trzy rajdy dziennie ale ich czestotliwosc jest inna za kazdym razem. Czasami sa do samej 22 czasami wczesniej.

    • Reply
      Outlawek
      Lip 19, 2017 12:12 pm

      Podsumowując odpowiedzi innych. Bossy wykluwają się od godz. 8:00, więc jajka w arenach można zobaczyć już od godz. 6:00. Choć zwykle widuję je około godz. 6:30. Natomiast raidy powinny kończyć się o godz. 21:00, ale zwykle jajka z bossami pojawiają się jeszcze około 20:30, więc zdarza się, że można trafić bossa po godz. 21:00.

      • Reply
        a
        Lip 19, 2017 11:19 pm

        Nie kończyć się przed 21, a zaczynać najpóźniej o 21 i tak jest.
        Dziś widziałem raid, który rozpoczął się o 20.42, a zakończył 21.42.
        Ale to rozłożenie w czasie to całkiem losowe, mogli by to jakoś usystematyzować.
        Wczoraj między 19, a 22 zero raidów w całym mieście.
        Dziś trzy napotkane między 20, a 21.

        • Reply
          evoLucjan
          Lip 20, 2017 6:11 am

          No mniej wiecej to mialem na mysli tylko nie dopisalem. Mogli by zrobic cos z ta czestotliwoscia, czasami z czworek sie wyprztykaja w przeciagu trzech godzin( najwiecej az 4 prawie na raz) a jak chcesz zrobic jakis raid po pracy to lipa bo nic nie ma. No sa niby nizsze lvl raidow ale trojek jeszcze sam nie zrobie, zabraklo mi pylu do wzmacniania, a wiekszosc nie dokupuje pass-ów trzymaja na czworki. A druga sprawa ze event kamienny sporo nabroil, teraz na rhydona malo osob chce przychodzi ( to samo na czworki z evolucji starterow), najwieksza popularnosc zyskaly u mnie standardowo tyrek, snorlax i lapras. Moim zdaniem rhydon jest bardziej przydatny ostatnio ( i ma tez evo w 4genie o czym nie kazdy wie), ale sa osoby ktore maja po 8 sztuk i na taka czworke juz nie za bardzo chca przyjechac.
          Ja narazie jestem o tyle z raidow zadowolony ze wpad mi dobry tyrek 96% i dwa snorlaxy. O candy na power up sie nie martwie bo wykorzystalem te z raidow. Jak wrazie beda legendy to i tak jak bedzie dobra to wstawie na baddy bedzie zacnie wygladac!