News 73

Shadowban w Pokemon GO

ban

Niatnic stawia coraz śmielsze kroki w walce z oszustami, kolejne zabezpieczenia pojawiły się bardzo szybko.

W miniony weekend pojawiły się informacje o nowym rodzaju mechanizmu wymierzonego w pokemonowych oszustów. Nieco ponad dwa tygodnie po wprowadzeniu systemu zapobiegającego tzw. snipingowi Niantic wytacza kolejne działa.

Sobotnie popołudnie było naprawdę gorące dla społeczności zgromadzonych wokół tematu botów oraz zewnętrznych map. W pewnym momencie niektóre z tych automatycznie wprawionych w ruch kont przestały wykrywać pokemony inne niż te najpopularniejsze stworzenia. Okazuje się, że zostały one „zbanowane” w bardzo specyficzny sposób. Shadowban, bo tak określana jest ta forma blokady, nie skutkuje całkowitym brakiem dostępu do konta. Można z niego łapać te najbardziej pospolite pokemony, ale stworzenia takie jak np. Snorlax, Dragonite (i jego preewolucje) czy Lapras nawet nie pokażą się na mapie – mimo że inni gracze widzą je i mogą złapać.

Z początku wydawało się, iż blokowane są konta korzystające z przestarzałej wersji API (interfejsu programistycznego aplikacji), które uzyskiwały dostęp do serwera Niantic, ale według ustaleń nie jest to jedyny problem. W tym momencie nadal nie jest jasne, jakie zachowanie konta albo jego właściwości informują producenta Pokemon GO, że jest ono używane niezgodnie z regulaminem gry. Oczywiście z tego powodu pewne problemy dosięgnęły niektóre ze skanerów, które przejściowo mogły pokazywać jedynie pospolite pokemony. Co oczywiste, ich twórcy podjęli już pewne kroki, by zabezpieczyć się przed przykrymi konsekwencjami shadowbana.

Nowy system jest warty uwagi, bo to pierwszy automatycznie banujący mechanizm w Pokemon GO. Jest to na pewno bardzo pozytywna wiadomość, ponieważ wspomoże ona Niantic w walce z oszustami. Będzie on na pewno dalej rozwijany tak by być bardziej skuteczny, ale uwaga – nawet jeśli nie korzystacie z botów to możecie zostać w ten sposób zbanowani. W niewielu przypadkach ukarani zostali gracze korzystający z narzędzi do sprawdzania IV, które wymagają dostępu do waszego konta. Jest to np. program IV Fly – odczytuje on dane bezpośrednio z konta gracza, co wymaga oczywiście dostępu do serwerów Niantic. Z tego też powodu dla własnego bezpieczeństwa unikajcie aplikacji, które do działania potrzebuję bezpośredniego, zaakceptowanego przez was dostępu do konta. Z własnego doświadczenia polecam programy typu GoIV, odczytujące dane z wykonywanych przez siebie screenów z gry, lub też strony takie jak pokeassistant.com.

Niantic rozpoczął kolejną rundę w walce z oszustami. Nie ulega wątpliwości, że podejmą oni rękawice i dostosują swoje boty do nowych warunków, ale miejmy nadzieję, że producent Pokemon GO będzie stale rozwijał i uskuteczniał swoje narzędzia. System ten dotknął przede wszystkim boty – pamiętajmy jednak, iż jednym z większych problemów z jakimi muszą zmierzyć się twórcy programów opartych na geolokacji to spoofing. Oby Niantic szybko uporało się także z tym wyzwaniem.

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/6cq54q/progress_in_the_fight_against_bots_the_new/

73 Comments

  • Reply
    XYZ
    Maj 23, 2017 11:24 am

    Hehe,

    jestem normalnym użytkownikiem chodzę od ponad roku i nie widziałem Snorlaxa czy Laprasa. MOże dostałem bana za rozpoczęcie gry w pokemon go :)))

    Tym bardziej plus za walkę z MAPAMI i nieuczciwymi graczami na fake GPS. Ja bym jeszcze im pousuwał te pokemony :). Ale nie ma co Niantik się dopiero obudziło jak dużo użytkowników za szybko doszli do 40 levelu. I pewnie się zastanawia dleczego hehe. OBŁUDA na MAXA

    • Reply
      bart
      Maj 23, 2017 11:45 am

      No jeśli chodzisz „od ponad roku”, czyli rok temu już szukałeś Snorlaxa lub Laprasa to się nie dziwie że nie znalazłaś i nawet nie był to ban tylko fakt że gra jeszcze nie była wprowadzona na rynek 😛
      Osobiście gram od startu gry 14 lipca średnio po 30 min dziennie (w eventy dłużej) i mam 32lvl nie widzę problemu by zapaleni gracze mający 2-3 godz dziennie na granie mieli już 36-40lvl.

      Jeśli chodzi o mapki działają jak wcześniej.

      • Reply
        at3at3
        Maj 23, 2017 12:15 pm

        Potwierdzam. Od 20 lipca, na luzie, lvl jedynie 32,5. Pełny dex I gen od niedzieli, bez regio oczywiście i juz niewiele brakuje w II. Maniacy mają naturalnie więcej, więc nawet 40 jest możliwe bez wspomagaczy.
        Nigdy nie instalowałam zewnętrznych aplikacji, tylko czasem szukałam informacji w necie (takich bez kont, płatności i logowania).
        Uważam, ze gram fair, bo korzystam z tego co dla wszystkich jest dostepne w zwykłych wymianach zdań/informacji.

      • Reply
        Barti
        Maj 23, 2017 12:25 pm

        Ja gram od 19.08. aktualnie 35 lvl, 232 wpisy w pokedex. Bez wspomagaczy za to z dużą ilością kilometrów w nogach (aktualnie 2486) 🙂

        • Reply
          DawidPolakL
          Maj 23, 2017 5:41 pm

          Ja mam 3238 km zrobione i też 35 level.Ostro trzeba się nachodzić

        • Reply
          a
          Maj 23, 2017 10:52 pm

          Mam podobnie.
          35 lvl, gram od połowy sierpnia, 2962 km.
          Mam 6 milionów EXP, czyli 30% z 20 milionów potrzebnych na 40 lvl.
          Ludzie grający w bardzo dużych miastach bez problemu mogą już mieć 40 lvl.
          Na początku gry była chociażby luka gdzie robiąc bubblestrat można było w połączeniu z lucky egg robić po kilkadziesiąt tysięcy EXP na godzinę.
          Dodatkowo grają z POGO+ w centrum dużego miasta gdzie pełno pokestopów i pokemonów można robić z 10 tysięcy EXP na godzinę z telefonem w kieszeni.

          • DawidPolakL
            Maj 24, 2017 10:47 am

            No ja mieszkam w 25 tys mieście gdzie mam tylko 3 gymy. Trochę musiałem się napocić na ten 35 level. Cieszy mnie tylko że jestem jedyny z takim levelem u mnie i w końcu mam pokemona z najwyższym CP. Ale to wszystko oczywiście dzięki systematycznej grze

          • Redcliford
            Maj 24, 2017 11:05 am

            Błąd. Nikt grający uczciwie w Polsce nie może mieć jeszcze 40 lvl choćby nie wiem ile grał. Sam poświęcam grze bardzo wiele czasu. Gram w Warszawie od premiery aplikacji, mam połowę 36 lvl, łącznie ok. 8,6 mln pkt. EXP. Wychodziłem prawie 2 tys. km. mam ok 227 rodzajów poków złapanych. Co dzień inkasuję monety za 10 gymów. A z obliczeń wyszło mi, że musiałbym grać z tym samym zaangażowaniem jeszcze co najmniej 1,5 roku, aby mieć 40 lvl. Niektórzy z Was nie zdają sobie sprawy jaka przepaść jest w potrzebnym doświadczeniu pomiędzy np. lvl 30 a 40. Im większy postęp tym trudniej osiągnąć nowy poziom. Dlatego wiem, że jeśli ktoś ma poziom 38 i wyżej to musi oszukiwać lub być botem. Zbyt często już walczyłem w towarzystwie „niewidzialnych” sojuszników lub widziałem gymy do których nie można było fizycznie podejść, by choćby zacząć walkę a były napchane różnymi pokami. A z innych gymów zrzucają mnie gracze o nickach „ILILILILI” lub „qwerty”. Kto wierzy, że to uczciwi gracze to chyba jest po prostu naiwny.

          • j.w
            Maj 24, 2017 1:01 pm

            Pewnie, że może mieć.
            Mówisz, że grasz bardzo dużo, to znaczy po ile godzin dziennie?
            Jeśli na prawdę grasz po kilka godzin dziennie od początku gry i masz dopiero 36 lvl to znaczy, że grasz bardzo mało efektywnie.
            Grasz ok. 300 dni, masz 8,6 miliona EXP, co daje średnio 28k EXP dziennie.
            Byłem kilka dni w Krakowie i grałem tam, w centrum gdzie dużo pokemonów i pokestopów można spokojnie 20-25k w 2 godzinki zrobić, mówię tu tylko o łapaniu poków i kręceniu stopów. Dodaj sobie jeszcze EXP za mass evo z lucky egg. Zaawansowani gracze wiedzą, że warto zbierać candy i pokemony na event z podwójnym EXP. Ja dla przykładu podczas ostatniego eventu z podwójnym EXP zrobiłem ponad 2 miliony EXP, a mieszkam w malym mieście.
            Uwierz, że są totalni zapaleńcy którzy grają po 5-8 godzin dziennie i robią codziennie >50k EXP.

          • bart
            Maj 24, 2017 1:33 pm

            Czemu wszyscy chwalą się KM? jeśli to nic nie daje do expa. Lepiej się chwalić ilością zrobionych ewolucji to daje prawdziwy obraz możliwego zdobytego expa. Jeśli ktoś przeszedł 2k KM z 1 lub 2 jajka to straszna strata czasu, szczególnie w dużych miastach, gdzie łatwiej robić małe dystanse w parkach. By mieć obecnie 40lvl trzeba od początku gry zbierać ok 65k expa dziennie (pamiętajmy o lucky eggs, eventach), osobiście gram dziennie przez ok 30 min zbieram ok 10k xp więc.. nie warto mówić że coś niemożliwe. Są też blogi osób dokumentujące dokładnie swoją drogę do 40lvl.
            Każdy wie że jest przepaść między 37 a 40lvl 10m expa.

          • Barti
            Maj 24, 2017 1:48 pm

            Bo ilość kilometrów to taki filtr grania „z mapą z samochodu”. 🙂

          • j.
            Maj 24, 2017 2:43 pm

            Bo patrzysz z perspektywy dużego miasta. Tak faktycznie można wbić wysoki level i się zbyt dużo nie nachodzić. W małych miasteczkach to już co innego. Gra w pokemony w Warszawie, a w małym mieście powiatowym to dwa różne światy. W małym mieście masz zazwyczaj powiedzmy kilkanaście pokestopów, aby wszystkie obejść trzeba zrobić parę km. W takiej Warszawie czy Krakowie często podczas 5 minutowego spaceru w parku odwiedzisz więcej. Tak samo z pokemonami, w takiej Warszawie w Parku Łazienkowskim w 15 minut spotkasz pewnie tyle pokemonów co w małym miasteczku po 5 kilometrowym spacerze.

      • Reply
        yami
        Maj 23, 2017 12:46 pm

        mam 36 lvl, 231 złapanych, 234 widziane, kilometrów w nogach prawie 2700 (granica pewnie pęknie w tym tygodniu z medali zostały mi tylko pikachu, magikarpy, smoki i walczące, i jakos bez tych zafajdanych mapek udało się to pociagnąc

        • Reply
          DawidPolakL
          Maj 24, 2017 10:54 am

          Ja kiedyś z ciekawości szukałem tych ” magicznych ” mapek, ale nie bardzo się orientuję które są dobre i uznałem że szkoda na nie czasu. O botach nawet nie wspomnę bo nawet nie wiedziałbym jak to zainstalować i gdzie szukać. Zresztą nie rozumiem po co komu te boty. Gra się w końcu dla przyjemności

      • Reply
        Viridi
        Maj 23, 2017 9:54 pm

        Ja gram od 07.07.16 32lvl i jedynie 1400km. Staram się grać codziennie przez te 20-30min w drodze z i do pracy oraz podczas różnych wypadów (włączam appkę, odkręcam i w kieszeń) Było kilka epizodów z kręceniem lvl na pidgeyach i Lucky eggach co wspomogło wzrost lvl no i staram się łapać poksy – pył sam nie spłynie.
        217 złapanych i 225 widzianych – w tym dwa regionalne więc prędko nie wyrównam liczb…

      • Reply
        Sygiusz
        Maj 28, 2017 10:02 am

        36lvl a 40 lvl to ogromna rożnica. Do wbicia 36lvl potrzeba 7,5 miliona expa, a do 40lvl potrzeba aż 20 milionów.

    • Reply
      AVS
      Maj 23, 2017 11:08 pm

      Ja również grając od lipca nie spotkałem żadnego snorlaxa, dragonite czy Areo.. ( nawet w tym evencie). Chyba mam tego bana od początku…

      • Reply
        rrita22
        Maj 24, 2017 7:48 am

        Gram od lipca, lvl 30, 1900 km przechodzonych z grą, duże miasto – mam 4 Aero, za to zero regionalnego, a np. cuksy na ewolucję do Muka wychodziłam dopiero teraz, bo akurat tam gdzie bywałam nie było Grimerów. Dużo jest losowości w tym jakie poki się uda złapać, chyba że ktoś korzysta z map – ja akurat nie mam czasu 😉

      • Reply
        Dzabbar
        Maj 26, 2017 8:29 pm

        Bez mapek w Katowicach na dziko wpadły 2 Aero z czego 1 w ostatnim evencie 3 snorki w ciągu tygodnia ale od jesieni nic. Lapraski też 3 czy nawet 4. Po chwili zastanowienia mały wniosek. Odkąd mamy nowy radar nic fajnego nie wpadło bo żaden Snorek nie był pod pokestopem.

  • Reply
    Yorickai
    Maj 23, 2017 11:51 am

    No to teraz będą konta 40 lvl na sprzedaż. Niesamowcie dobre poki typu pidgey, ratata, weedle 😀 i bardzo dobrze. Boty wreszcie dostają to na co zasługują 😀

  • Reply
    wojtaskaczor5
    Maj 23, 2017 12:07 pm

    Moim zdaniem powinni się wziąć za Spooferów. Mapki jeszcze taką dużą zbrodnią nie są. Ja z nich nie korzystam. Pewnie dlatego spotkałem tylko jednego Laprasa i jednego Snorlaxa.

    • Reply
      janusz
      Maj 23, 2017 5:59 pm

      Mylisz się. Sam fly gps czadu nie daje, bo dalej nie wiesz gdzie szukać, chyba że ktoś chce ptactwa lub szczurów nałapać. Mapa plus samochód daje Ci praktycznie możliwość złapania każdego rzadkiego pokemona, który jest w promieniu 30 km, a to oznzcza, że w 1 dzień możesz mieć Laprasa Snorlaxa Tyranitara, Dragonitea i inne ultra rare pokemony, na których złapanie lub wychodzenie normalny gracz potrzebuje rok.
      Poza tym nie zapominaj, że wieszające się serwery Niantec to wynik przeciążenia wynikającego z aktywności skanujących mapy botów. Sam PokePro chwali się, że na jego mapy non stop pracuje kilka tysięcy botów. To chyba więcej niż nas normalnych gracz.

  • Reply
    Michal_tata
    Maj 23, 2017 1:44 pm

    No fajnie, ale skąd mam wiedzieć czy mam bana czy nie? Czy wyskakuje jakś informacja? Pytam bo skoro działa to automatycznie to i zwykły gracz taki jak może zerwać coś takiego i nic o tym nie wiedzieć.

    • Reply
      slash
      Maj 23, 2017 2:28 pm

      A zwykły, uczciwy gracz niby czemu ma dostać bana ?? Jak nie oszukujesz, to pytanie nie na miejscu. No chyba że to stado Larw, po które jechałeś Toyotą namierzyłeś w niejasnych okolicznościach. Od momentu trwania eventu byłem w trzech miastach wojewódzkich – Krk, Rze i Lbl i tylko w tym ostatnim na radarze widziałem Larvitara. Ze wspomagaczy używam jedynie IV Go i to tylko do ostrej selekcji gatunkowej, bo każdy stwór poniżej 91% idzie na cuksy.

      • Reply
        Michal_tata
        Maj 23, 2017 3:50 pm

        Ale cie zazdrość zjada, uważaj bo własnyn jadem się zatrujesz. Pytam o bana bo wychodzi, że to automat i różnie może być, już nie pamiętasz bana za lury? To ja jestem stary, ale Ty młody, wschodząca gwiazda dedukcji nie pamiętasz?

      • Reply
        Michal_tata
        Maj 23, 2017 3:55 pm

        I mimo mapy i tak jesteś i będziesz gorszy od starego zgreda, ja dziennie pokonuję 300km, mam zrobione 2462,5km no i nadal jestem w grze, 39lvl. Pozdrawiam Cię i życzę sukcesów.

        • Reply
          Rzeźnik
          Maj 23, 2017 7:10 pm

          Nie kompromituj się człowieku, kilka twoich wpisów i na dzień dobry widać że lecisz na bocie/fGPS

          • at3at3
            Maj 23, 2017 9:41 pm

            Nie leci na bocie, tylko często autem jeździ tak jak większość graczy. Może też bym tak czasem robiła, gdyby nie to, że auto mam 700km stąd.
            Stopnia korzystania z map (i ich rodzaju) nie oceniam, bo nie wiem czego kto używa. Ja tylko nesty z Silpha sprawdzam. Jak mam sygnał, że coś się respi w jakimś miejscu, to też jest: „Kochanie, jedziemy do parku X na spacer”.
            Nie oceniaj „ludziów” jak nie znasz szczegółów.

          • Michal_tata
            Maj 23, 2017 9:57 pm

            No dobra, niech będzie na bocie, jak tym potrafisz wytłumaczyć swoją nieudolność to gram na „bocie”.

        • Reply
          slash
          Maj 23, 2017 8:58 pm

          Chłopaku, czytaj ze zrozumieniem. Korzystam tylko z aplikacji IV Go, żadnych map nie używam, a Ty zaraz po starcie eventu pojechałeś samochodem po Larwy, jakbyś wiedział, że akurat tam się zakocą. Wychodzonych km mam więcej, Lv znacznie niższy i żadne zazdro mną nie włada. Zatem jak uraziłem, przepraszam i podaję rękę, bo drzeć kotów nie ma sensu.

          • Michal_tata
            Maj 23, 2017 10:00 pm

            Już Ci napisałem, jesteś wschodzącą gwiazdą polskiej kryminalistyki, tak trzymaj. Oczywiście, że się zorientowaliśmy, że to błąd po stronie Niantic, ale czy to w czymś przeszkadza?

          • Michal_tata
            Maj 23, 2017 10:05 pm

            Mogę zapewnić, że absolutnie i nigdy dopingu nie stosowałem, powiem więcej, do gry wciągnęli mnie synowie a mam ich trzech, nie na darmo nuck jest jaki jest, co więcej poki to nie moje dzieciństwo, bo jestem ……………… 1974 rocznik. Ręką wyciągniętą nie gardzę, pozdrawiam Cię.

  • Reply
    Aniade85
    Maj 23, 2017 1:55 pm

    Mam pytanko. Czy Blissey mozna uzyskac z jajka, czy tylko poprzez ewolucje Chansey?

    • Reply
      NabuMarG
      Maj 23, 2017 11:41 pm

      To ja Cie zaszokuję że można spotkać normalnie 😀 Wczoraj będąc w Pepco włączyłem grę, patrzę a niedaleko Pokestopu Blissey. No to lecę i chyba z 15 zółtych kulek na malinkach poszło. 1721 CP ale nie nadaje się do walki. No ale jest 🙂

    • Reply
      Kropianka
      Maj 24, 2017 7:55 am

      Blissey nie wyklujesz z jaja, bo z jaj klują się tylko pierwsze formy poków, ale na dziko można jak najbardziej spotkać Blissey.

  • Reply
    Ziutek Broda
    Maj 23, 2017 2:30 pm

    Zrobili taki rodzaj bana po to żeby nie musieli zwracać pieniędzy. Nie wiem jakie podejście do reklamacji ma google bo andrioda nie znam, ale Apple jak ktoś kupił coiny i niantic zablokował mu konto natychmiast oddawał pieniądze i zapewne domagał się zwrotu od niantica.

  • Reply
    Aniade85
    Maj 23, 2017 3:03 pm

    Odpowie mi ktos? Prosze.

    • Reply
      sempaje
      Maj 23, 2017 10:38 pm

      ..tylko ewolucja- przynajmniej nie słyszałem o dzikiej Blissey

      • Reply
        janusz
        Maj 24, 2017 8:14 am

        Można złapać na dzikio, ale to gatunek ultra rare więc bez niedozwolonych wspomagaczy raczej bym nie liczył.

      • Reply
        kptchgbdwj
        Maj 26, 2017 5:39 pm

        Można złapać dziką. Moja jedyna jest właśnie z dziczy. CP 136…

  • Reply
    szakal
    Maj 23, 2017 3:12 pm

    Nie ma problemu. 40lvl wbity, same najlepsze poki z full IV i CP, w tym pełno tyranitarów i Heracrossów. Nie muszę bocić już

  • Reply
    Ziutek Broda
    Maj 23, 2017 3:27 pm

    Bocenie jest dobre w zimie, jak pogoda fatalna. Ja obstawiam że do końca tygodnia złamią zabezpieczenia i wszystko ruszy ze zdwojoną siłą.

  • Reply
    CichyPL
    Maj 23, 2017 3:57 pm

    te bany są bez sensu ! czemu ?
    Bo nadal nie działa reportowanei normalne !
    czyli wysyłanie na aplikacji i rzez komputer!

    ja już wysłałem chyba ze 80 reportów a oszuści jak są tak są !! i ja ich nie mogę pokonać bo nadal za mało mam pokestopów ! 2 czy tam 3 pokestopy nowe pokestopy to kpina jak na takie miasto !
    nin se jaja chyba robi !!
    mają natychmiast zrobić całkowicie nowy system raportowania ! BO TEN NIE DZIAŁA ! a mam 10 hakerów !

    • Reply
      Michal_tata
      Maj 23, 2017 4:30 pm

      Spokojnie, działa ten system bo jeszcze niedawno sam dziennie miałem ze 2 czy 3 weryfikacje, pewnie mie zgłaszano. Sprawa z botami jest o tyle trudna, że jeżeli jegomość gra w swojej okolicy i nue robi „wyskoków” w świat to jest bezpieczny. Co z tego, że zgłaszasz jak oni w logach nie widzą niczego złego.

      • Reply
        CichyPL
        Maj 23, 2017 9:24 pm

        nin chyba nie jest taki głupi !! przecie to widać ze ktoś się nagle teleportuje go gyma !!!

        do tego są nicki gości i gdzie jest jak robię zdjęcie !
        czego oni jeszcze potrzebując jako dowód ze to oszust LOL !
        do tego gości grana multikoncie !

        mam dosyć naprawdę ! ja nie mam pokestopów żeby mieć revaivy i potiony po 150 !

  • Reply
    janusz
    Maj 23, 2017 5:11 pm

    Skoro jest tak dobrze to wyjaśnijcie mi dlaczego na PokePro jak były tak dalej są poki ultra rare i to w liczbie nie mniejszej niż dotychczas ?

    • Reply
      Michal_tata
      Maj 23, 2017 6:52 pm

      Bo gui do gry można kupić, za niezłą kasę ma się dostęp do serwerów, inne mapy działały na dziko, na zasadzie dużej ilości kont. Był tu gościu, który w jednym wątku dobrze to wyjaśnił. Nawet Ty czy ja możemy mieć dostęp za dobrą kasę.

  • Reply
    Walduś
    Maj 23, 2017 7:35 pm

    Która apka odczytuje dane IV ze zdjęcia? Bo wskazana w artykule nie

    • Reply
      Filozof
      Maj 24, 2017 2:51 pm

      Calcy IV jest dobry, polecam

      • Reply
        FoxMan
        Maj 24, 2017 4:25 pm

        Aż przetestowałem i jednak pokazuje odmienne wartości niż inne dostępne programy. Pewnie dlatego, że ignoruje ten system apprise.

        • Reply
          at3at3
          Maj 24, 2017 4:36 pm

          Żaden system nie daje pewności. Ja np. miałam (już o tym wcześniej pisałam) przy 100% IV ocenę 3×14, zamiast 3×15.
          Taki kalkulator to zawsze baza danych, która jest na bieżąco uzupełniana o kolejne kombinacje.
          Tak czy inaczej – najbardziej wierzę w pokeassistant, bo sama sprawdzam staty tylko czasem (a nawet bardzo rzadko) na kompie, jak już poki są dawno połapane.

          • FoxMan
            Maj 24, 2017 4:44 pm

            Sprawdziłem pokeassistance z moim faworytem – pokemon.gameinfo.io – jest tak samo 😉

  • Reply
    XDANONEK
    Maj 23, 2017 7:46 pm

    A czy ten shadowban jakoś po jakimś czasie znika? Ktoś jakieś obszernejsze informacje na ten temat ma?

    • Reply
      Walduś
      Maj 23, 2017 11:05 pm

      Nope. Zostaje dożywotni gruz. Jedyną pociechą pidżeje na masową zupę ku chwale 40 lvl

      • Reply
        XDANONEK
        Maj 24, 2017 5:44 am

        Na reddit czytałem że te baby są tymczasowe… Dostałem taki gruz za dosłownie nic nie robienie jechałem tramwajem wszystko było spoko zbierałem Kabuto i inne Onixy a gdy wyłączyłem grę by z rana włączyć to się właśnie sam gruz pokazywał… :/ Co zrobić?!

        • Reply
          Pukacz
          Maj 24, 2017 10:01 am

          Reportuj dziadom że ban nie zasłużony

        • Reply
          lolek
          Maj 25, 2017 10:31 am

          możesz podesłać link do tej strony z opisem

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Maj 24, 2017 2:47 pm

    jogger 5tys km
    kanto 143
    collector 60tys
    scientist 6tys
    breeder 1,5tys
    backpacker 49tys
    walki 2,4tys
    treningi 3,7tys
    johto 89

    total xp 21 mln

  • Reply
    Ada
    Maj 25, 2017 9:05 am

    Czy ktoś wie ile może trwać ban na konto za używanie IV?

  • Reply
    PokeTorum
    Maj 28, 2017 8:48 am

    Dostałem shadowbana za to ze wysiadac z auta odblokowalem telefon gdzie miałem włączona grę i teplo mnie z miejsca gdzie wsiadalem i od tego momentu pokazują się pidgeye rataty itp co prawda jest lepiej niż wczoraj ponieważ pojawiaja się „nowe” gatunki ma ktoś podobny problem ?

    • Reply
      Walduś
      Maj 28, 2017 1:19 pm

      w sklepie tez nie masz produktow?

  • Reply
    Shadowban
    Maj 29, 2017 3:30 pm

    Właśnie za IV go poleciał ban…Produkty w sklepie są, można kupować brak możliwości łapania wybranych pokemonów tych przydatnych do walki w gymie. Nie pojawia się misiek, grubaska jnyx, startery, robal larwa oraz te very rare. Mam nadzieję że kiedyś to minie…

    • Reply
      Agata12316
      Cze 02, 2017 8:56 pm

      Kurde, ja też mam kłopot Z łapaniem pokemonów pojawiają się same śmieci a na koncie męża jest wszystko ok.Przyznaję kożystałam z IV go ale jak się dowiedziałam o shadowban to go odinstalowałam, czy ten ban minie czy to już na zawsze bo jak na zawsze to nie widzę sensu dalszej gry. Co komu przeszkadza że kożystałam z IVgo, przecież sama złapałam pokemona i od tego momentu stał się moją własnością. Nie urzywam mapek i botów a widzę że inni kożystają Z mapek i nagrywają przy tym filmiki które po tem wrzucają na you tube i nie dostają bana. To ma być fer?
      Mam nadzieje że ten ban minie!

  • Reply
    Agata12316
    Cze 02, 2017 5:47 pm

    Kurde, ja też mam kłopot Z łapaniem pokemonów pojawiają się same śmieci a na koncie męża jest wszystko ok.Przyznaję kożystałam z IV go ale jak się dowiedziałam o shadowban to go odinstalowałam, czy ten ban minie czy to już na zawsze bo jak na zawsze to nie widzę sensu dalszej gry. Co komu przeszkadza że kożystałam z IVgo, przecież sama złapałam pokemona i od tego momentu stał się moją własnością. Nie urzywam mapek i botów a widzę że inni kożystają Z mapek i nagrywają przy tym filmiki które po tem wrzucają na you tube i nie dostają bana. To ma być fer?
    Mam nadzieje że ten ban minie!

    • Reply
      Ivrin
      Cze 03, 2017 12:45 pm

      Jeżeli nie będziesz korzystać z tego programu (i podobnych) przez kolejne około 10 dni to shadowban powinien zniknąć.

  • Reply
    Agata12316
    Cze 05, 2017 12:08 pm

    Mam nadzieję bo wnet event a ja korzystałam tylko z ivgo i 1 czerwca go odinstalowałam chociaż według mnie ivgo nikomu nie szkodzi bo pokemon którego sprawdzałam przez iv go był już mój ,to ja go złapałam bez żadnych mapek czy botów.

  • Reply
    ESESMAN
    Lip 14, 2017 2:40 pm

    I jak z tym shadowbanem? Potwierdzone jest że po 10 dniach znika?

  • Reply
    Linka
    Lip 24, 2017 12:22 am

    Wczoraj dostałam bana za używanie IV Go…. :-\ podobnie 4 inne osoby u mnie w mieście :'(

    • Reply
      Mila
      Sie 07, 2017 1:22 pm

      Po ilu dniach zdjęli Ci tego bana? Ja mam już 5 dzień – też za IV go 🙁

  • Reply
    Lucasi
    Sie 19, 2017 7:33 am

    Mam shadowban za IVgo. Juz oczywiscie od razu odinstalowany. Napiszcie ile to potrwa zanim zostanie cofniety.

    • Reply
      Lucasi
      Sie 19, 2017 7:35 am

      Dodam ze to piaty dzien