News 27

Shiny Pikachu w Yokohamie!

pokemongopark

W Japonii rozpoczęło się właśnie wydarzenie zwane Pokemon GO Park. Niantic wybrało ten event do wprowadzenia Pikachu w wersji shiny.

Na początek notka z pokemongolive.com, która przedstawi wam czym w ogóle jest Pokemon GO Park:

Trenerzy,

The Pokemon Company organizuje Pikachu Outbreak od środy 9 sierpnia do wtorku 15 sierpnia. Przez cały czas jego trwania, trenerzy mogą odwiedzać dwa eventy z serii Pokemon GO Park w obszarze Minato Mirai w japońskiej Yokohamie!

Podczas Pikachu Oubtreak trenerzy mogą eksplorować dwa specjalne obszary tematyczne w parkach – Kanto oraz Johto. W Red Brick Park trenerzy będą częściej spotykać pokemony pierwotnie odkryte w regionie Kanto w grze Pokemon Red i Pokemon Blue. W tym samym czasie trenerzy w Cup Noodle Museum Park znajdą więcej pokemonów pierwotnie odkrytych w regionie Johto w grach Pokemon Silver oraz Pokemon Gold.

Trenerzy będą mieli także unikalną okazję, by spotkać pokemony rzadko spotykane w Japonii, w tym Mr. Mime, podczas obu eventów Pokemon GO Park! Dodatkowo, obrócenie fotodyskami na PokeStopach w tych parkach może przynieść trenerom specjalne jajka 2 km, które potencjalnie mogą wykluć bardziej zróżnicowane pokemony niż dotychczas.

Pikachu Outbreak zapowiada się na niesamowite wydarzenie, tak więc jeśli znajdziecie się w Yokohamie, odwiedźcie eventy Pokemon GO Park i explorujcie obszar Minato Mirai piechotą!

Data: Środa 9 sierpnia – wtorek 15 sierpnia

Godziny: 10:00-18:00 JST

Gdzie: Cup Noodle Museum Park i Red Brick Park

Koszt: Darmowy

Zespół Pokemon GO

Źródło: http://pokemongolive.com/en/post/yokohamapark

Pierwszy dzień eventu jest już w pełni, ponieważ w Yokohamie są już godziny popołudniowe. Krótko przed jego startem Niantic zaktualizowało pliki gry po stronie serwera i wprowadziło modele shiny dla Pichu, Pikachu oraz Raichu. Bardzo szybko okazało się, że to właśnie podczas wydarzenia w Japonii zadebiutowały te odmienne wersje kolorystyczne elektrycznej myszy. Oczywiście po ewolucji Pikachu nadal zachowuje swój status shiny i staje się shiny Raichu:

zslxnkj aOPYChy

Shiny Pikachu niewiele różni się od oryginału – jest nieco ciemniejszy niż zwykle.

Niantic zadbało także o atrakcje związane z raidami i uczestnicy eventu mieli okazję walczyć z bossami takimi jak:

  • Piloswine,
  • Ursaring,
  • Wobbuffet,
  • Houndoom.

Według uczestników także pokemony pojawiające się w parkach są bardzo zróżnicowane i łatwo jest złapać nawet te, które rzadko spotykamy na dziko.

g9KNuCmtbc14vkftKjs9h78fZ66DA6vAx3V3Sby6ew4 WcyuGa9CD65QkoVhCNY89lc_ed7dpAlFeJ4UXilZDp8

Prawdopodobnie już niedługo cały świat otrzyma szansę złapania shiny Pikachu. Zmianom ulegają także modele innych pokemonów – być może Niantic po legendarnych ptakach planuje przerwę i udostępnienie nam większej ilości stworzeń w wersji shiny.

27 Comments

  • Reply
    bart
    Sie 09, 2017 9:12 am

    Już widzę jęki tych co narzekają że to event dla wybranych i bla bla teraz cała Polska może czuć się pominięta, nie chcieli ludzie jechać na event do Warszawy to na pewno pojadą do Japonii.
    Odnośnie atrakcji to dali straszne lipne nowe bossy, przecież świnioków do robienia na mamuty jest tyle co gołębi lub ratat a psy cały czas się pojawiają w 2tyg nestach, za to Chansey w takich ilościach to fajna sprawa.

    • Reply
      Omg
      Sie 09, 2017 9:17 am

      Z całym szacunkiem ale kogo obchodzą twoje „przemyślenia” ? Nie podobają ci sie nowe bossy – nie łap, proste.

      • Reply
        Ivrin
        Sie 09, 2017 9:58 am

        Te bossy są tylko na czas eventu, by zapewnić jakieś „atrakcje”. Pamiętaj, że nie w każdym biomie Swinub czy Houndour jest popularnym pokemonem, by szybko zdobyć ich ewolucje.

  • Reply
    Wooper
    Sie 09, 2017 9:47 am

    Wohoo shiny pikachu, ale sztos, nie ma co. Mogli dać pikachu ubranego w kimono…

  • Reply
    kamil
    Sie 09, 2017 9:48 am

    Kiedy patrzy się na te screenshoty to na prawdę nie dziwota, że część ludzi decyduje się na „nieuczciwe” granie przez fake GPS. Ciężko nazwać grę uczciwą, gdy ktoś w małej miejscowości ma same pidgeye i robaki, jeden poke stop i żadnego GYMu, a druga osoba zrobi krok od domu i takie widoki jak wyżej 😉 Wiadomo, miejsce zamieszkania można sobie wybrać, ale bądźmy szczerzy, większość graczy to dzieci które w ogóle nie mają wpływu na to gdzie mieszkają, a od reszty ludzi ciężko wymagać przeprowadzki tylko po to żeby normalnie pograć w grę 😉

    • Reply
      Kilerx
      Sie 09, 2017 11:26 am

      Mnie zawsze będzie dziwić oszukiwani. To tylko gra przecież

    • Reply
      Kilerx
      Sie 09, 2017 11:29 am

      Poza tym kto widział by wybierać miejsce zamieszkania przez pryzmat gry 🙂

    • Reply
      Kilerx
      Sie 09, 2017 1:27 pm

      Nie rozumiem czemu słowo nieuczciwe ma cudzysłów

    • Reply
      PlutoVALOR
      Sie 09, 2017 8:58 pm

      Mieszkam 15minut drogi od miasta. 11 letbi syn jezdzi do kolegów na miasto łapać pokemony, jest legenda to dzwonimy do syna i z kolegą przyjdzie i próbują łapać.
      O to.chodzi w tej grze by chodzic, zwiedzać itp.

      • Reply
        czyKa
        Sie 10, 2017 6:08 am

        Przestańcie w koncu patrzeć na to przez pryzmat ja mogę to inni też, wystarczy chciec. Otóż sa miesjca w których jest jeden pokestop w promieniu 5 km i spawni sie tam od czasu do czasu jakis mon, do miasta 20 km tam parę stopów i gymy, jak dzieciak w takiej sytuacji ma skompletowac chocby pol pokedeksu? Nawet w miastach wieje ptactwem i robactwem wiec roslejsi gracze też maja przesrane… I w 2ga strone niantic nie wrzuci gymow stopow i pokow wszędzie gdzie ich nie ma bo im się to nie oplaca, graczy na zadupiach malo a obszar ogromny, a więc i obciążenie serwerow wzrośnie diametralnie. Zrozumcie w koncu że ta gra jest kijowo zbalansowana i skończcie juz ta gownoburze. Gdzie jest kasa i sponsorzy tam sie cos dzieję na resztę szkoda obciazac serwery. Po prostu niantic stworzył produkt nie dla wszystkich, trzeba sie z tym pogodzić

        • Reply
          R
          Sie 10, 2017 8:10 am

          Zgadzam się z Tobą w 100% czyKa.

        • Reply
          Adam987
          Sie 10, 2017 8:16 am

          Niestety masz rację.

        • Reply
          Yorickai
          Sie 10, 2017 2:33 pm

          Nie zgodzę się z Tobą do końca a tylko częściowo. Sam mieszkam w dużym mieście więc problemu nie ma z rajdami ale np w rodzinnej miejscowości jest tylko jeden gym i jak są rajdy to się ludzie zdzwaniają. Jak masz kontakt z innymi to problemu nie ma. Zgodzę się z Tobą odnośnie tego że mało są dowartociowane wsie i małe miasta i że powinno to być poprawione.

  • Reply
    SebastianoPL
    Sie 09, 2017 12:04 pm

    Może w Polsce w pokemony grają dzieci.wlasnie wróciłem z Hiszpani z Malagi i Sewilli w galerii był event z Kangaskanami i Unownami nie było żadnych dzieciaków.wiek graczy to 18-70 lat ,żadnego dzieciaka poniżej.to tylko w Polsce dzieciaki 8 letnie latają z komórkami.jak biliśmy moltresy to spotkałem kilku 60-70 latków z 40 levelami.

    • Reply
      Stefcio2016
      Sie 09, 2017 11:44 pm

      W Wawie jest to samo, dzieci podjeżdżają jak się zbierze większa grupa starszych graczy, niby walczą, ale okazuje się, że na ostatnie sekundy walki zostają 3 osoby z wysokimi levelami..

  • Reply
    YaYeti
    Sie 09, 2017 12:28 pm

    Chciałbym, żeby na Lure’ach takie Pokemony wyskakiwały, a nie same Pidgeye, Sentrety etc. xD Tak to można siedzieć pół dnia na nich, a tutaj po jednym się już odechciewa.

  • Reply
    Lumen
    Sie 09, 2017 12:59 pm

    U nich tyle Chansey, a ja dopiero niedawno pierwszą zdobyłam i połowy pokemonów nie mam. Gram od stycznia. Kocham swoje miasto za te pidgeye, którymi mnie obdarowuje, gdy tylko wyjdę z domu.

    Nie wiem co Niantic chce osiągnąć przez eventy, w których tak bardzo zwiększają liczbę pokemów ale na pewno zdobędą nową grupkę oszustów i stracą graczy, którzy przez ten duży resp pokemonów złapią je wszystkie i nie będą mieli co robić w grze.

    • Reply
      Stefcio2016
      Sie 09, 2017 11:50 pm

      Ja nie rozumiem po co oszukiwać w tej grze, ja rozumiem, że taki pseudoyoutuber panwojtek na tym zarabia, ale inni ?

  • Reply
    Krzysztof W
    Sie 09, 2017 1:47 pm

    JAKIM CUDEM Z 500 CUKIERKOW ZROBIL 1500?!?!?!?

    • Reply
      akima
      Sie 09, 2017 2:51 pm

      screeny od dwóch różnych osób? poza tym pikachu jest chłopcem, a raichu dziewczynką – to się chyba podczas ewolucji nie zmienia

  • Reply
    Wojtek
    Sie 09, 2017 9:25 pm

    Przytulił bym wobufeta i chansey;-)

  • Reply
    Machrid
    Sie 09, 2017 10:34 pm

    powinni juz wprowadzic 3 generacje, bo wiekszosc graczy ma juz prawie uzupelnione pokedexy.
    no ale oczywiscie nawet na to nie wpadli , nie potrafia naprawic tej zbugowanej apki i zajac sie cheterami grajac z domu.
    tak wiec wymyslili ze dadza pikachu shiny jako nowy kontent do gry -zeby ludzie mieli w co grac .

    • Nie potrafia ogarnac apki, bug za bugiem a ty 3 gen chcesz:-D bardzo madre:-D

    • Reply
      Biegacz
      Sie 10, 2017 7:47 am

      Nie powinni. Gen 3 powinna wejsc pod koniec roku. Teraz ludzie sa zajeci rajdowaniem i eventami.Wszystko trzeba dawkowac stopniowo

      • Reply
        Wooper
        Sie 10, 2017 10:48 am

        Myślę, że jak wprowadzą tak w październiku to byłoby spoko. Jestem ciekaw teraz co zrobią jak im się już ptaszki skończyły. Może dadzą Ho-Oh’a? Fajnie jakby wprowadzili w końcu PVP, dla mnie to jest priorytet. No i niech przywrócą jakoś funkcję prestiżu w gymach, mogłoby to dodawać HP jak w przypadku malinek. Jeśli komuś się nie chce walczyć to malinka, a jak ktoś chce to walczy sobie. Bo ta odznaka srebrna mnie boli :/ wszystkie złote się robią, a tamtej nie ma możliwości podbić

  • Reply
    Szarotka
    Sie 09, 2017 11:07 pm

    Dobór bossów raidowych trochę dziwny, ale zawsze to jakieś urozmaicenie. Na Houndooma nawet bym się wybrała, gdyby u nas to wprowadzili.
    No i shiny Raichu całkiem ładny. Przygarnęłabym 😀

  • Reply
    Pruszkowianka
    Sie 10, 2017 9:12 am

    Shiny poki to by bylo fajne. I generacja ma te shiny takie sobie np. Jigli ma zielone oczki a pidzej jest zielonkawy… Chory goląb taki. Fajne by za to były poki z Alola. Taki lodowy vulpix albo sandshrew… Albo palma z długa szyją i blond diglet