News 127

Shiny pokemony już w grze!

gyarados

Wraz z rozpoczęciem Wodnego Festiwalu w grze pojawiły się shiny pokemony! Jak dotąd tylko dwa, ale lepsze to niż nic.

Zapewne zdążyliście już zauważyć na zagranicznych forach, bądź też swoich lokalnych pokemonowych grupach, zdjęcia odmiennie wyglądających Magikarpi oraz Gyaradosów. Z pewnością nie są to podrobione screeny, ponieważ trenerzy z całego świata potwierdzają właśnie te dwa pokemony jako dwa pierwsze posiadające wariant shiny w Pokemon GO.

Dla niezaznajomionych z oryginalną serią – pokemony w wersji shiny to bardzo rzadkie osobniki znanych nam gatunków, posiadających odmienne barwy niż ich „oryginał”. Nie wiąże się to jakkolwiek z lepszymi statystykami oraz IV (co także zostało już udowodnione dla gry na smartfony). Są to po prostu specjalne kolekcjonerskie wersje pokemonów.

Wiemy już na pewno, że:

  • pokemon w wersji shiny pojawia się dopiero po kliknięciu na niego i wejściu w ekran łapania, nie da się go rozpoznać wcześniej,
  • wersje shiny są ustalane dla każdego trenera osobno – jeśli jeden z was zobaczy, że dany Magikarp posiada odmienne barwy, to dla drugiego trenera łapiącego tego samego pokemona może on być w zwykłym ubarwieniu,
  • shiny pokemon umieszczony w gymie jest widoczny jako shiny także dla innych trenerów,
  • w grze jak dotąd tylko Magikarp i Gyarados posiadają te specjalne wersje, ewoluowany shiny Magikarp stanie się również shiny Gyaradosem.

Poniżej screeny jak dokładnie wyglądają te dwa pokemony shiny:

enr75qzn77nyydlfl2w9w0ny

W filmiku poniżej możecie zobaczyć jakie efekty towarzyszą łapaniu takiej wersji pokemona i jak wygląda jego profil (specjalne efekty z gwiazdkami. Zobaczycie także, że na mapie rzeczywiście wygląda on jak zwykła wersja tego pokemona:

I wideo potwierdzające, że ewoluowanie shiny Magikarpia da wam shiny Gyaradosa:

 

Mamy jasne dowody, że Niantic rozpoczęło dodawanie shiny pokemonów do gry – jest to zdecydowanie świetna informacja dla kolekcjonerów.

127 Comments

  • Reply
    Snejk
    Mar 23, 2017 9:04 pm

    Niby fajne, ale dla mnie to tak jak Pikachu z czapką – nic odkrywczego :s.

    • Reply
      mirako
      Kwi 15, 2017 10:10 am

      Te poki mają ciekawe właściwości, jeśli jest wstawiony w GYM to wyświetlany jest na nim jako dominujący mimo, że są silniejsze pokemony przed nim sprawdzone w Krakowie. Jak zdobyć takiego poka nie będąc botem?

  • Reply
    Dzigli
    Mar 23, 2017 9:22 pm

    A kiedy Dziglipaf Shiny?

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 23, 2017 9:25 pm

    ciekawe ale praktycznie tylko kosmetyka

  • Reply
    Jackos123
    Mar 23, 2017 9:45 pm

    Szkoda że są bez 100% IV 🙁

  • Reply
    FarArcanine
    Mar 23, 2017 9:53 pm

    Bardzo dobre posunięcie ze strony Niantic, że shiny to kwestia indywidualna konta – szpila dla botów. Dobrze też, że shiny nie mają nic poza unikatowym wyglądem.

    Po zwiększeniu dropu itemów do evolucji, już drugi dzień z rzędu coś mi leci,a nie mam 7 day, czarno to widzę.

  • Reply
    Narwhal
    Mar 23, 2017 9:57 pm

    Wiadomo może, czy shiny pozostaną na stałe, czy tylko do końca eventu?

    • Reply
      Jackos123
      Mar 23, 2017 9:59 pm

      Na zawsze bo to bez sensu by było 😀

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 23, 2017 10:13 pm

    szkoda tylko, że już ewoluowałem ładną rybkę

  • Reply
    a
    Mar 23, 2017 11:00 pm

    Po tym evencie wodnym to prawie każdy będzie miał po kilka Gyaradosów.
    Pod każdym pokestopem karpie.

    • Reply
      derelict426
      Mar 27, 2017 12:43 pm

      I bardzo dobrze, Gya są pięknie zbijane przez elektryki w gymach 🙂

    • Reply
      xRoxy
      Mar 28, 2017 9:20 pm

      Może u Ciebie… U mnie karpie to rzadkość. Mam dopiero 70 cuksów a przed eventem miałam 9 :/

  • Reply
    Ex
    Mar 24, 2017 12:25 am

    btw. oszczędzacie cukierki jak było zalecane)? czy ewoluujecie na lucky eggach?

    • Reply
      AszKeczam
      Mar 24, 2017 12:53 am

      Ja na razie oszczędzam. 690/950 poków już mam, z czego jakieś 300 tylko na ewolucję i przemiał czeka… Byle do Wielkanocy, a potem zobaczymy… Jak nie dadzą x2 to odpalam lucky i jazda.

      • Reply
        Yorickai
        Mar 24, 2017 1:23 am

        No zobaczymy do Wielkanocy niedaleko. Fajnie by było gdyby jajka miały zmniejszony dystans. I oczywiście cuksy i exp x2.

        • Reply
          AszKeczam
          Mar 24, 2017 2:55 am

          Już cuksy ostatnio były, zadowolę się samym x2 😀 Oczywiście jeśli będzie zmniejszony dystans dla jajek+może zwiększony spawn chansey/execute i drop Togepi z jejek, to będzie jeszcze lepiej! 🙂

          • Jackos123
            Mar 24, 2017 9:29 am

            Też oszczędzam. Na ewo mam Koło 150-200 na razie + czekam z ewo tych z I gen co nie mam ich w dexie (cubone, omanyte, nidoqueen itp) + specjalnie nie łapałem jak dotąd żadnych wyższych form z II gen jak furret, xatu, ariados itp. Zawsze trochę więcej expa za każdego nowego jak coś hehe 😀

        • Reply
          FarArcanine
          Mar 24, 2017 9:41 am

          Takze oszczędzam, mam nawet ponad 50 nowych evo do wklepania w Pokedex i tak kisze je i czekam ^^.

          • Porsche Cayenne
            Mar 24, 2017 6:15 pm

            ja nie oszczędzam bo i tak nie zdążę zużyć laki egsów wszystkich bo kiedyś kupiłem 25 sztuk a jeszcze chyba mam 16

  • Reply
    Machrid
    Mar 24, 2017 6:24 am

    jak zwykle niantic sie wykazal kolejne update dajace duzo nowego do gry ;
    -az dwa pokemony shiny {bardzo duzo, az o jeden wiecej od jednego i az dwa wiecej od zera}
    -minor tekst poprawki super pozyteczne.
    p.s ; dzieki za super ciekawe update niantic.
    mam nadzieje ze w nastepnym tak duzym update za 2 miesiace pewnie dodacie cos nowego do ubrania sie w sklepie np ;za 1000 golda skarpetki .

    • Reply
      Yorickai
      Mar 24, 2017 10:31 am

      Nie przesadzaj. W grach pokemon też pierwszy shiny którego mogłeś dorwać to właśnie gyarados i magikarp. Zaczynają we właściwy sobie sposób. Poza tym jakbyś nie widział mamy teraz event plus wprowadzone shiny czyli jakby nie patrzeć całkiem sporo. Nie licząc już tego że utarli nosa botom. Ja uważam osobiście, że to był całkiem udany update.

      • Reply
        KR
        Mar 24, 2017 3:13 pm

        Utarli nosa botom? Jak? Co się zmieniło bo ja różnicy nie widzę.

    • Reply
      Ex
      Mar 24, 2017 1:45 pm

      Ja na IOS jeszcze nie mam aktualizacji :/

  • Reply
    A
    Mar 24, 2017 3:23 pm

    Dziś złapałam shiny Memoraida, na początku nie wiedziałam o co chodzi z tymi gwiazdkami, więc od razu go transferowałam, bo małe cp i nie mam teraz scrrena, ale potwierdzone info. 😀 albo rybkom akurat łuski świecą albo to zbieg okoliczności.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 24, 2017 6:25 pm

    tak się zastanawiam: wszystkie 800 pokemonów i każdy również w wersji shiny czyli 1600 do tego pikachu/raichu w czapkach a ponadto formy alola gdzie to się pomieści i jak będzie wyglądało łapanie tego, przykładowo ktoś będzie chciał na laki egsa pidgeya to będą może ze dwie sztuki na całe miasto bo żeby z każdej gen coś było do złapania w miarę równomiernie, no może podwoją albo po… zrobią razy 4 liczbę pojawiających się pokemonów i pokestopów żeby było czym je złapać

    • Reply
      Jackos123
      Mar 24, 2017 10:15 pm

      Może częściej będą mieszać spawny czy coś…

  • Reply
    FarArcanine
    Mar 24, 2017 8:41 pm

    Trzeci dzień od up-data z przedmiotami i kolejny item do ewolucji bez 7 day strika……….

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Mar 24, 2017 8:58 pm

      ja to chyba zacznę je usuwać bo tylko zajmują miejsce w plecaku a na cholerę mi armia slowkingów albo roślinek

      • Reply
        Ex
        Mar 24, 2017 9:23 pm

        Pamiętajcie, że tym samym przedmiotem można ewoluować różne poki np. Poliwhirl->Politoed 😉

        • Reply
          Porsche Cayenne
          Mar 24, 2017 9:25 pm

          pamiętamy ale taka ewolucja wymaga również sporej ilości cukierków

          • Fiat panda
            Mar 25, 2017 1:13 pm

            Przeciez łapiesz serki pokow dziennie i nie masz cuksow? Ja gram 10 min dziennie i mam po 600 a ty narzekasz

    • Reply
      Borwol
      Mar 24, 2017 11:13 pm

      a ja dalej nic

  • Reply
    Zirael
    Mar 24, 2017 10:26 pm

    Tak z ciekawości – ktoś liczył ile pokemonów z drugiej generacji da się u nas złapać? Nie licząc oczywiście regionalnych i legendarnych. 90?

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Mar 25, 2017 10:39 am

      ja liczyłem i wychodzi mi, że możemy złapać 89 + ewentualne 2 regionalne

      ewentualnie unown dziewięćdziesiąty

  • Reply
    Jackos123
    Mar 24, 2017 10:39 pm

    Zmienił się jeszcze sposób prezentacji poziomu i ile expa mamy a ile nam brakuje nie? 🙂 (odkrywczy ja) 😀

    • Reply
      AszKeczam
      Mar 24, 2017 11:51 pm

      I pani Magikarp ma białe wąsy, a pan Magikarp pomarańczowe (nie jestem na 100% pewien czy teraz to wprowadzili, czy może już wcześniej było). 😉

      • Reply
        Ex
        Mar 25, 2017 2:44 am

        Faktycznie jest różnica w wąsach, ale czy tak było wcześniej, to nie mam pojęcia 😉

        • Reply
          Jackos123
          Mar 25, 2017 8:24 am

          Też nie stwierdzę bo za mało ich widywałem jak dotąd 😀

    • Reply
      franeczek91
      Mar 25, 2017 8:57 am

      Tak, jeszcze zmianę byddy,ciuszkow i journal przenieśli na wierzch-często z tego nie korzystam ale dla mnie na plus.
      Zauważyłam jeszcze, że w pokedexie, gdy klikniemy na danego poka to pokazuje nam dostępność płci dla danego egzemplarza i można sobie porównywać jak wygląda pan karp i pani karpiowa.
      Wodny festiwal, wszystko ładnie pięknie,a ja leżę chora 🙁 muszę liczyć na to,że jakiś totodiller przyjdzie mi pod dom :/

      • Reply
        franeczek91
        Mar 25, 2017 10:01 am

        Jeszcze sa dwie zmiany po aktualizacji, które zauważyłam-gdy pokemon dostanie od nas cukierka przy lapaniu to sypią też cukierki i przy wybieraniu jaja jest podana lokalizacja i data otrzymania jaj-u mnie ta funkcja mało się sprawdza bo mam przy wszystkich jajkach datę 15.05.2016.

        • Reply
          Fiat panda
          Mar 25, 2017 1:16 pm

          Zmiany? Apka po pół godziny robi zawieche i trzeba restartowac. W ogóle w ostatnim czasie strasznie dużo bugów jest.

      • Reply
        at3at3
        Mar 25, 2017 2:15 pm

        Właśnie totodyle są jedyną rodziną wodniaków, których od początku eventu ani razu nie spotkałam…
        Nawet Lapras do domu mi przylazł, a Toto nie było nawet na radarze. No moooże raz, w środku nocy i daleko, albo mi się to przyśniło. 😉

  • Reply
    Michal_tata
    Mar 24, 2017 11:41 pm

    No i shiny karp zaliczony. Wieczrem u nas w parku w Grodzisku zaluczyliśmy piękną serię: najpier blastoise cp 1800 j staty 90%, po chwili squidlu zze statami 100% !!! i dalej laprac cp 2080 staty 90% i na koniec karp shiny, dostałem tylko ja. Tu ciekawostka bo nie było animacji tylko łapanie jak normalnego karpia.

  • Reply
    Michal_tata
    Mar 25, 2017 2:04 am

    No i shiny karp zaliczony. Wieczorem u nas w parku w Grodzisku zaliczyliśmy piękną serię: najpierw blastoise cp 1800 i staty 90%, po chwili squidlu ze statami 100% !!! i dalej lapras cp 2080 staty 90% i na koniec karp shiny, dostałem tylko ja. Tu ciekawostka bo nie było animacji tylko łapanie jak normalnego karpia.

  • Reply
    kmilek
    Mar 25, 2017 9:47 am

    W Polsce też sporo ludzi je już złapało, na gimach też pojawiły się „czerwone stworki”:
    Filmiki z Polski też już się pojawiły:
    https://www.youtube.com/watch?v=4SqxSz9DLiw

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 1:42 pm

    Z tymi zawiechami to fakt. Najbardziej denerwuje gdy podczas gry się zawiesza a potem nie chce się uruchomić przez 5 i więcej minut. Kiedyś na noc zostawiałem odpalone poksy i awatar robił mi przez noc 10 km a teraz co chwilę wywala.

    • Reply
      franeczek91
      Mar 25, 2017 1:56 pm

      Nie zapunktujesz nikomu taką błyskotliwością.

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 2:11 pm

    Nie punktuję franiu tylko stwierdzam fakty

    • Reply
      franeczek91
      Mar 25, 2017 2:37 pm

      Frania znajdź sobie w przedszkolu, Dawidku, a tam też możesz zaimponować swoim intelektem bo jesteś akurat na tym poziomie :*

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 2:52 pm

    Frania bawi się w słowne przepychanki. Nie wiem tylko czemu. Wszakże napisałem prawdę

  • Reply
    Bogdan1959
    Mar 25, 2017 5:01 pm

    mam już pierwszego!!!

  • Reply
    Michel74PL
    Mar 25, 2017 6:34 pm

    Ja dostałem 4 shiny do tej pory. Myślałem, że oprócz kolorów będą miały dobre statystyki, ale niantic coś spitolił. Bardziej cieszy mnie złapanie kilku poków ze 100% statystykami: 2 karpie, squidl i dziś sam blastois z cp 1860.

    • Reply
      Yorickai
      Mar 25, 2017 6:46 pm

      od samego początku miało tak być, że tylko i wyłącznie kolorem się różnią a nie statami. One są jako „ciekawostki” a nie kolejny cel dla botów szukających niezniszczalnych poków. 🙂

      • Reply
        Michal_tata
        Mar 26, 2017 2:03 am

        Gdyby tak było jak mówisz to oznaczałoby że albo niantic nie jest w stanie zneutralizować botów albo daje przyzwolenie botom w zamian za np. brak shiny. Tak czy siak prawdą jest najwidoczniej, że używając bota bez odległych skoków możesz czuć się bezpieczny.

      • Reply
        franeczek91
        Mar 26, 2017 7:02 am

        Szkoda, że shiny nie są ultra rzadkie i nie mają super zdolności jak w grze-pamiętam z pokemon fire red, że taki różowy gyardos był potężny.w sumie to z jednej strony może i lepiej, że Niantic tak zrobił, a z drugiej szkoda.

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 8:54 pm

    Ja tam bez botów i innych głupot w ciągu 3 ostatnich dni zebrałem ponad 400 candy magikarpa. Zaznaczę że mieszkam w 25 tysięcznym mieście. Wystarczy tylko chcieć.

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 8:57 pm

    Na poprzedniego Gayardosa pracowałem ponad pół roku a teraz w 3 dni. Event niesamowity. Może ktoś ewoluował magikarpa 180 CP? Jaki wyszedł Gayardos? Mam 33 level

    • Reply
      Michal_tata
      Mar 26, 2017 2:06 am

      Nie ważne cp tylko patrz na statystyki bo zainwestujesz w g…no co będzie tylko zbierać baty.

      • Reply
        Czop
        Mar 26, 2017 4:31 pm

        A co za roznica? I tak nikt tych statow nie widzi i kazdego poka sie zbije predzej czy pozniej. CP jest istotne szczegolnie jesli zbierasz kase z gymow. Oczywiscie jakby staty byly marne to i max CP bedzie adekwatne.

        • Reply
          Michel74PL
          Mar 26, 2017 6:10 pm

          No to chyba lepiej później.

        • Reply
          Michel74PL
          Mar 26, 2017 6:13 pm

          A jeszcze bardziej statystyki będą ważne jak dojdą walki bezpośrednie. Ostatnio też Niantic chce coś majstrować w systemie walk, więc myślę, że statystyki staną się bardzo ważne.

    • Reply
      Gosc
      Mar 27, 2017 1:47 pm

      u mnie z maksymalnie doladowanego karpia (sam mam level 33) – cos kolo 205 CP wyszedl smok 3004

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 8:59 pm

    Dzisiaj nawet złapałem Laprasa. Po raz 2 od końca lipca

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 25, 2017 9:06 pm

    za szybko się ananasy kończą

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 9:08 pm

    Fakt że pinapów brakuje heh

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 9:11 pm

    Wcześniej pinapy stosowałem przy łapaniu pidgey i wedley a teraz bardziej by się przydały

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 9:14 pm

    Nanaby natomiast od razu usuwam bo tylko zaśmiecają

    • Reply
      franeczek91
      Mar 25, 2017 9:23 pm

      Naucz się używać funkcji ‚reply’, forum to nie gadu-gadu.
      CP pokemona możesz sobie obliczyć samemu.
      Nie dziwię się, że masz lvl 33 puszczając postać w nocy na spacery samopas.

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 9:25 pm

    Franiu drogie dziewczę czy tylko w internecie jesteś taka nie wychowana?

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2017 9:29 pm

    Ja droga franiu w przeciwieństwie do ciebie piszę na temat gry i nikogo się nie czepiam

    • Reply
      Gnoll
      Mar 26, 2017 2:02 am

      Co nie zmienia faktu że robisz spam na temat gry. Nikogo nie interesuje to co robisz.

    • Reply
      franeczek91
      Mar 26, 2017 6:57 am

      Hahaha… odpowiedziałam na Twoje pytanie wcześniej.awkward.
      (Dopiero mogę Ci pokazać moje ‚niewychowanie’).

  • Reply
    ~~~
    Mar 26, 2017 7:50 pm

    Szkoda, że shiny to tak naprawdę tylko pokemon w innym ubraniu… Mogli chociaż zrobić tak, że shiny ma z automatu 100% iv, choć i tak według mnie powinny się czymś wyróżniać w walce. Chcciazby staty do 20…

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 26, 2017 8:28 pm

    ani jednego toto ani laprasa i jedno dratini ale przy jego łapaniu wyskoczyło brak karty sim

    • Reply
      franeczek91
      Mar 26, 2017 8:40 pm

      U mnie tak samo praktycznie, oprócz dratini i karty sim-dziś mimo złego samopoczucia wybrałam się na spacer żeby odzyskać gym.

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 26, 2017 9:40 pm

      Ale za to magikarp na każdym rogu. W ciągu 4 dni 500 candy do tego dużo omanyte. Więc i tak nie ma co narzekać ☺

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 26, 2017 10:23 pm

    pinsirem zbiłem grubę

    • Reply
      Michal_tata
      Mar 26, 2017 10:47 pm

      Rhydon bardzo szybko ją zbija.

      • Reply
        franeczek91
        Mar 27, 2017 9:20 am

        A ja grubą klepe smoki kiedy mam niedobór lodowych.Nawet fajnie jej to wychodzi-potrafi zbić trzy dragonite i tak jej zostaje dużo paska życia.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Mar 27, 2017 3:32 pm

        wiem, że rhydon dobry ale musi mieć pierwszy atak „rock smash” (czy jakoś tak) i siedzi w gymie mój a drugi ma inne ataki i też poszedł do gymu

  • Reply
    Ming Lee 4 A $
    Mar 27, 2017 9:50 am

    Występują u was w ramach wodnego eventu – Totodile, Kabuto ? Reszta pokemonów pojawia się w dużych ilościach nawet parę Laprasów udało mi się złapać ale te dwa okazy ani razu. Gram dużo w trakcie ewentu, rozmawiałem z ludzmi i też nikt nie złapał nawet nie widział. Szczególnie żal Totodila, ma trzy ewolucje potrzeba trochę cukierków na nie, myślałem że w trakcie eventu nadrobie straty ale niestety event prawie się kończy a jak ich nie było to nadal nie ma. Dziwne ze strony Niantic

    • Reply
      Ricardogo
      Mar 28, 2017 11:03 pm

      U mnie też brak, po 1 sztuce od początku eventu. Czyli jakby nie było promocji.

  • Reply
    Michal_tata
    Mar 27, 2017 3:46 pm

    Powiedzcie mi proszę do czego jest ten pokemon schuckle?

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Mar 27, 2017 4:10 pm

      ten pokemon ma najlepszą defensywę ze wszystkich istniejących pokemonów

      • Reply
        Michal_tata
        Mar 27, 2017 5:27 pm

        Kurde a nie wygląda na takiego. W Radomiu się respią więc od cholery ich nałapałem. Myślałem, że to taki wybrakowany lapras. Z tym że jego i cp i hp jest mizerne i nie za bardzo można go polepszać bo max cp to ze 200.

  • Reply
    Anon666
    Mar 27, 2017 5:30 pm

    No i proszę – ciekawostka. Wszyscy tutaj biadolą, że te shiny karpie ani „wonder” ani 100 % IV ani nic specjalnego a ja dzisiaj shiny karpia CP 130 ewoluowałem i pojawił się Gyarados CP 2600. Ciekawostka bo ten shiny karp był „pretty decent”, a mój pierwszy Gyarados co „can battle with the best of it” z karpia CP 170 ewoluował na CP 2100.

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 27, 2017 5:48 pm

      Mój najlepszy magikarp ma 178 CP i staty 211 i zastanawiam się czy opłaca się się go już ewoluować. Najgorsze ze mam w końcu 126 candy larvitara po przejściu z nim 300 km ale najmocniejszy mój larvitar to jedynie 495 CP. Nie wiadomo co robić. Chyba poszukam mocniejszych

      • Reply
        Anon666
        Mar 27, 2017 5:53 pm

        Hmm…Ja na Twoim miejscu, póki jest event, polowałbym na jakiegoś shiny karpia dobrego, skoro jest taka mega różnica przy ewoluowaniu. Co do Larvitara też bym poczekał bo, pokuszę się o takie porównanie, moim zdaniem pojawia się częściej niż Dratini, a nic jak ta gra nie uczy cierpliwości 😛

        • Reply
          DawidPolakL
          Mar 27, 2017 8:09 pm

          Dratini też mam 125 candy ale najmocniejszy mój ma CP 652 i staty 331 i też nie ewoluuję go bo nie mam jeszcze dragona a szkoda aby wyszedł słaby. Mój pierwszy gayardos wyszedł z CP 2500 z magikarpa 114 CP ale za to z atakiem twister

        • Reply
          Porsche Cayenne
          Mar 27, 2017 8:48 pm

          też złapałem jednego żółtego karpia ale słaby i nie wiem wyrzucić czy zostawić nie wiem po co bo tylko zajmuje miejsce

          wykluł się w końcu jakiś lepszy larvitar ale ledwo 16 candy dostał i też nie wiem czy czekać na jakiegoś jeszcze lepszego i może zmienić niedługo buddy na owcę

        • Reply
          franeczek91
          Mar 27, 2017 8:48 pm

          Dziś wykluł się wreszcie dratini z iv 95%.jest radość ale ma jeden z ataków twister i tak się zastanawiam co to z tego może wyjść :\
          Nadal ani śladu toto w terenie.

          • Michal_tata
            Mar 27, 2017 9:06 pm

            A chyba twistera już miało nie być. Może chodzi Ci o atak hurricane?

          • DawidPolakL
            Mar 27, 2017 9:10 pm

            Czy to nie ty pisałaś wcześniej że CP sama możesz sobie obliczyć? Te wszystkie kalkulatory są guzik warte dlatego pytałem o CP na forum, ale ty podobno potrafisz wyliczyć więc…..

          • franeczek91
            Mar 28, 2017 7:31 am

            Michal_tata ten dratini ma ataki dragon breath i twister- właśnie ten twister mnie najbardziej zastanowił i nie mam odpowiedzi oprócz tej, że może to nie dotyczyło usunięcia twistera u smoków.sama już nie wiem-okaże się przy ewolucji.

            DawidPolakL-nie wcinaj się między wódkę a zakąskę, nie przeszkadzaj jak dorośli rozmawiają i to Ty czytaj ze zrozumieniem-stwierdziłam, że wykluty pok ma dziwny atak, którego już miało nie być w grze,a nie pytam jakie będzie miał CP.proszę Cię ostatni raz-sklej.

          • Kropianka
            Mar 28, 2017 8:56 am

            @franeczek91 – chyba coś pokręciłaś. Dratini ma dalej twister, to u Gyaradosów już go nie ma.

          • franeczek91
            Mar 28, 2017 9:02 am

            Kropianka-to też wcześniej stwierdziłam, że jedyne rozsądne wytłumaczenie, to to, że twister u dratini został,a tylko u gyardosów został usunięty.

          • Kropianka
            Mar 28, 2017 9:10 am

            franeczek91 to co się przejmujesz atakami Dratini, i tak po ewolucji będą inne.

          • franeczek91
            Mar 28, 2017 8:48 pm

            @Kropianka teraz już wiem, że poszczególne ewolucje będą mieć inne ataki niż finalny pokemon Ale jak się tak chodzi od lipca i szuka odpowiedniego kandydata, to wiesz jaki można mieć ból czterech liter jak wejdzie z tego coś słabego, prawda?

          • kropianka
            Mar 29, 2017 4:38 pm

            @franeczek91 wiem, bo wyszedł mi steel wing/dragon claw.

      • Reply
        Michal_tata
        Mar 27, 2017 9:10 pm

        Ale co ma cp do statystyk? Jak był „decent” przed ewolucją to i po też będzie decent a nie np. : wonder. Będzie wpierdziel zbierał w gymie a podbijając nim gym nie wytrzyma nawet jednego specjalnego kontr-ataku i to nawet jak będzie miał i 30000 cp.

        • Reply
          DawidPolakL
          Mar 27, 2017 9:13 pm

          A co mi po pokemonie który ma poniżej 2500 CP nawet jeśli ma super staty? Przecież i tak nie będę go używać

          • Michal_tata
            Mar 27, 2017 9:59 pm

            Po to źe mając wysokie statystyki i 2500cp, pokemon wytrzyma 3 kontry, a tak nawet jednej nie wytrzyma. Co więcej, gdy ma statystycznie dobry atak to szybciej ładuje pasek specjalnego ataku, gdy obronę to pomniejsza skutki kontry a w połączeniu z hp nawet o połowę. No wystarczy to sprawdzić w gymie.

        • Reply
          DawidPolakL
          Mar 27, 2017 9:18 pm

          Obecnie i tak najczęściej walczę vaporeonem 2859 CP który ma staty 21 ale atak hydro pomp mimo że mam vaporeona 2896 CP ze statami 11 ale atakiem water plus

        • Reply
          DawidPolakL
          Mar 27, 2017 9:22 pm

          Mój gayardos ma CP 2954 staty 11 ale atak twister. Ewoluujac magikarpa ze statami 11 nigdy bym nie pomyślał że wyjdą mu takie ataki

        • Reply
          DawidPolakL
          Mar 27, 2017 9:34 pm

          Morał z tego taki że saty to nie wszystko a CP i tak się liczy

          • Michal_tata
            Mar 27, 2017 9:53 pm

            G…no prawda. Staty są po to żeby pokemon w walce wolniej tracił właśnie cp. Kocham takich co to wstawiają w gym bele co, taki vaporeon nie przetrzyma jednego ataku solarbeam nawet gdy ma cp 3000. Ja rozumiem że wysokie cp to wysoka pozycja w gymie. Wolę mieć wysokie cp i wysokie statystyki. Jeżeli nie mam takiego poka tylko go..no to go nie ewoluuje.

          • Owl
            Mar 27, 2017 11:31 pm

            Nie rozumiem tutejszej logiki, przecież CP wynika ze statystyk, jeśli statystyki masz słabe, to CP również będzie do bani. O.o

          • Kropianka
            Mar 28, 2017 9:07 am

            @DawidPolakL – oczywiście, że nie wszystko ale różnica jest. Przykładowo, Gyarados lv 30, dodatkowe statystyki 0 0 0 powinien mieć CP 2454, a z dodatkowymi statystykami 15 15 15 powinien mieć CP 2812. Jeśli będziesz chciał wzmocnić tego pierwszego do poziomu tego drugiego to wydasz 121.000 stardust i 140 candy (musisz go doprowadzić do lv 38,5 gdzie osiągnie 2802 CP).

          • kubi
            Mar 28, 2017 1:55 pm

            Nigdy nie wyklułem pokemona z lvl wyższym iż 20, i nigdy nie złapałem w dziczy pokemona z lvl wyższym niż 30. To ograniczenia w grze czy brak szczęścia do pokemonów z lepszym CP?

          • Kropianka
            Mar 28, 2017 2:34 pm

            @kubi to ograniczenie w grze, z jajek max 20 level, w dziczy 30.

    • Reply
      Kropianka
      Mar 28, 2017 8:54 am

      Pytanie kiedy ewoluowałeś pierwszego Magikarpia? Jakiś czas temu kiedy przetasowano CP wielu pokemonów karpiom obniżono CP, a Gyaradosom podwyższono (co znaczy, że kiedyś z karpia o większym CP wychodził Gyarados z mniejszym CP). Jak power upujesz oba Gyaradosy do tego samego levelu, to ten pierwszy powinien być silniejszy (bo ma lepsze statystyki).

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Mar 28, 2017 2:46 pm

        @Michal-tata ataku twister nie ma już gyarados ale inne pokemony (np. dratini, pidgey) normalnie mogą go mieć

        @franeczek91 nie ma znaczenia atak jaki ma dratini bo po ewolucji będzie miał i tak zupełnie inne

        • Reply
          franeczek91
          Mar 28, 2017 8:52 pm

          Dobrze już się zamykam w tym temacie (po prostu dostałam dobrą sztukę i za bardzo się z tego cieszę i jednocześnie martwię żeby ciapa z tego nie wyszła).
          Mam pierwszego larvitara

  • Reply
    Bajeczka
    Mar 28, 2017 3:53 pm

    W ostatniej aktualizacji wprowadzone zostały daty przy jajkach. Jednak wszędzie mam tę samą datę – z maja zeszłego roku. Wy także?

  • Reply
    Fiat panda
    Mar 28, 2017 7:53 pm

    Od ostatniej aktualizacji trzeba mieć sporo cierpliwości aby grać dalej. Same bugi i zawiechy

    • Reply
      Bajeczka
      Mar 29, 2017 11:10 am

      Zgadzam się – tragedia. jak było przed aktualizacją całkiem dobrze to teraz co chwila się zawiesza albo buguje.

  • Reply
    Tom
    Mar 28, 2017 11:26 pm

    Czesc przypomnijcie mi prosze jak to jest z ewolucja tyrogue 🙂

    • Reply
      Owl
      Mar 28, 2017 11:35 pm

      Jak masz najwyższą wartość, nie równą z inną, to wygląda to następująco:
      HP -> Hitmontop
      Attack -> Hitmonlee
      Defense -> Hitmonchan

      W przeciwnym przypadku masz losowo.

  • Reply
    TakiSobieAdmin
    Mar 29, 2017 10:53 am

    Możecie się pochwalić, czy ktoś z Was już złapał shiny?

    D.

    • Reply
      Bajeczka
      Mar 29, 2017 11:11 am

      Ja jeszcze nie, ale ciekawi mnie czy shiny Karp dostępny jest tylko w trakcie eventu czy będzie przez cały czas do złapania?

    • Reply
      Michal_tata
      Mar 29, 2017 3:15 pm

      Dostałem 4 sztuki i to jednego dnia.

  • Reply
    Tom
    Mar 29, 2017 12:15 pm

    Dzieki:)

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 29, 2017 3:36 pm

    jest pierwszy toto podczas eventu i w ogóle cała trójka starterów johto mi się dziś trafiła po 1

  • Reply
    FarArcanine
    Mar 29, 2017 7:53 pm

    Shiny Karpia nie znalazłem choć łącznie zdobyłem 972 cukierki. Wpadły 3 Toto i w ramach rekompensaty z jajka Aerodaktyl 100%, jak i wychodziłem cuksy na Tyrka.