News 108

Start eventu i niespodzianki!

dittogra

Zgodnie z zapowiedzią ubiegłej nocy wystartował event z bonusami na podwójną ilość punktów doświadczenia oraz Stardustu. Twórcy nie poprzestali jednak na samym uruchomieniu specjalnego wydarzenia.

Event rozpoczął się już z lekkim wyprzedzeniem – około 15-20 minut przed zapowiedzianą godziną startu gracze zaczęli odnotowywać zwiększoną ilość zdobywanych XP oraz niezwykle cennego „gwiezdnego pyłu”. To jednak nie koniec! Wszystko wskazuje na to, że wraz z aktualizacją serwera Niantic postanowiło wprowadzić do gry długo wyczekiwanego Ditto. Jeśli jeszcze nie posiadacie swojego egzemplarza tego niezwykłego stworzenia, to recepta jest bardzo prosta – łapcie Pidgeye, Rattaty oraz Zubaty, bo prawdopodobnie właśnie te trzy pokemony mogą kryć stworka obdarzonego umiejętnością transformacji. Przed schwytaniem pokemona nie będziecie w stanie poznać, że w rzeczywistości nie jest on tym, na co wygląda. Dopiero po udanym złapaniu wymienionych wyżej pokemonów zostanie włączona animacja, która ukaże nam, że w rzeczywistości w nasze ręce wpadł Ditto. Jeśli jesteście ciekawi, jak prezentuje się taka animacja zapraszam do filmiku poniżej. No chyba że nie chcecie psuć sobie niespodzianki.

Słów kilka o samym pokemonie (źródło: The Silph Road):

  • Ditto jako buddy posiada dystans 3 km;
  • Ditto automatycznie używa transformacji podczas walki w Gymie, jeśli pierwszym pokemonem nie jest także Ditto;
  • Ditto używa transformacji w czasie walk tylko raz i pozostaje pokemonem, którego zobaczył, gdy został posłany do walki;
  • Gdy Ditto używa transformacji, przejmuje statystyki i ruchy swojego przeciwnika, ale pozostaje na tym samym poziomie, jaki posiada w oryginalnej formie – stąd CP mogą się różnić pomiędzy oryginałem a kopią.

Jak na razie niewiadomą jest, czy można wykluć Ditto z jajka i czy istnieją jakiekolwiek wymagania, które trzeba spełnić, by móc złapać tego stworka (np. dany lvl). Sprawdzenia wymaga także fakt, czy Ditto o wyższym poziomie od swojego przeciwnika może się zmienić w jego kopie o większym CP niż sam oryginał. Nie jest jeszcze znana pełna pula pokemonów, jakie mogą w dziczy kryć pod sobą Ditto przed złapaniem. Jak dotąd jedynymi „podejrzanymi” są Pidgey, Rattata i Zubat.

To jednak nie wszystko. W tym samym czasie Niantic udostępniło testy trackera na kolejnych obszarach świata. Niestety, nie objęły one jeszcze Europy. Poniżej oficjalna notka ze strony pokemongolive.com:

Trenerzy,

po uwzględnieniu waszych opinii, dokonaliśmy pewnych zmian w funkcji nearby, którą pierwotnie testowaliśmy na terenie San Francisco w Kalifornii. Zmieniliśmy ją tak, by pokazywała jedynie pokemony w sekcji nearby, jeśli w pobliżu twojego położenia znajduje się PokeStop. Poza tym zmieniliśmy też sposób, w jaki funkcjonuje opcja sightings. 

Planujemy rozszerzać możliwość testowania nowej funkcjonalności, tak byście dostarczali nam swoich opinii. Zaczynając od dzisiaj, trenerzy na wymienionych terenach mogą teraz używać nowych funkcjonalności nearby oraz sightings:

  • USA: wszystkie stany na zachód od rzeki Mississippi (z wyjątkiem Hawajów oraz Alaski);
  • Kanada: Kolumbia Brytyjska, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, zachodnia część Ontario;
  • Australia: wszystkie stany i terytoria.

Wasze opinie zgłoszone poprzez nasze oficjalne konta na portalach społecznościowych są dla nas ważne. Będziemy kontynuować przeglądanie tych recenzji i dokonywać zmian, jeśli będą potrzebne.

Nasze pierwsze sześć miesięcy było dla nas ekscytujące, a wasze nieprzerwane wsparcie jest inspirujące. Mamy jeszcze wiele zawartości, funkcji i funkcjonalności, które chcemy zaimplementować do gry w nadchodzących miesiącach oraz latach. Naszym celem zawsze jest ulepszanie istniejących funkcji, podczas gdy równocześnie możemy umieszczać nową ekscytującą zawartość.

Zespół Pokemon GO

108 Comments

  • Reply
    Aga
    Lis 23, 2016 1:12 pm

    Mi się pojawił z magikarpia 🙂

  • Reply
    tomalen
    Lis 23, 2016 1:17 pm

    Ja już Ditto złapałem, a dokładniej to Pidgeya .Na parkingu pod domem w centrum miasta 🙂

  • Reply
    Kropianka
    Lis 23, 2016 1:25 pm

    Ktoś podobno miał magikarpia ditto. Ja mam tylko z pidgeyów. W walce może mieć większe CP niż oryginał, ale nie jest silniejszy, no może gdyby była duża różnica levelów, ale i tak wydaje się całkiem mocny (mnie zaskoczył).

    • Reply
      LoganTheBadWolf
      Lis 23, 2016 4:23 pm

      Z tego co widziałem na Twitterze, ktoś wrzucił zdjęcia jak złapał Dragonite, który potem zamienił się w Ditto.

  • Reply
    VIPas
    Lis 23, 2016 1:31 pm

    Można też złapać karpia i pewnie inne też i mamy ditto.

    Poniewaz animacja Ditto zlapanego teraz w grze zgadzaja sie z animacja z prywatnego serwera to animacje Articuno, Zapdosa, Moltresa, Mewtwo i Mew tez beda takie same jak Niantic je „zwolni” w grze

    Co ciekawe jak mozesz zobaczyc na filmie Ditto pierwotnie mial byc mozliwy do zlapania normalnie kulka a nie z transformacji z innego zlapanego (czyli zmieniono koncepcje juz po narysowaniu animacji)

    Zaladowalem na YT video jak lapalem wszystkie w/w na prywatnym serwerze:

    PS. Pierwszego nie zlapalem od razu ale za to 2-gi za pierwsza kulka 🙂 (Na emulatorze lapie sie myszka wiec trzeba troche pocwiczyc)

    https://www.youtube.com/watch?v=P3ZZ7S-VaBw

    2 gen. juz niedaleko skoro Ditto wypuscili bez zapowiedzi i zmieniono sposob jego pojawienia sie

    Mozemy juz zaczac sie uczyc nazw i rozpoznawac postacie z 2 gen(link ponizej – 100 nowych pokemonow):

    http://pokemondb.net/pokedex/national#gen-2

  • Reply
    Magik
    Lis 23, 2016 1:34 pm

    Mi wypadł z magikarpia 🙂

  • Reply
    franeczek91
    Lis 23, 2016 1:51 pm

    Jeszcze nie złapałam ditto (Ale każdy pok jest podejrzany ;)) ale mam wrażenie, że pokemony od dzisiaj lepiej się łapią-czyli już nie wyskakują z pokeboli tak szybko jak np.w poprzednich dniach.czy to tylko moje odczucie?

    • Reply
      navet
      Lis 23, 2016 2:22 pm

      Też jeszcze go nie mam. Niestety poki wyłażą jak głupie, uciekł pidgey 87 cp, uciekł rattata 10 cp :-/ lvl 26

    • Reply
      pawel92a
      Lis 23, 2016 3:23 pm

      Ja też zauważyłem, że dużo mniej uciekają.

    • Reply
      rado
      Lis 23, 2016 3:49 pm

      Mam wręcz odwrotne wrażenie. W ciągu 2 minut zwiały dwa Pidgeye, drugiemu nawet malina nie pomogła…

      • Reply
        wasd
        Lis 23, 2016 9:39 pm

        Mi uciekł rattata z 70 cp na ultra ball’ach XD

  • Reply
    BONIEK89
    Lis 23, 2016 2:33 pm

    Odnosnie poziomu to mam wrazenie ze jest cos na rzeczy,poniewaz zlapalem na jednym koncie 31 lvl pideya, a na drugim 9lvl ten sam pidey nie byl juz Ditto

  • Reply
    Olka
    Lis 23, 2016 2:49 pm

    to nie kumam tego za bardzo. jak wstawię ditto do gyma to zmieni się w innego poka i będzie tak walczył. a po zdjęciu go z gyma wraca jako ditto?

    • Reply
      Kropianka
      Lis 23, 2016 3:16 pm

      Jak wstawisz ditto to jest ditto, jak się zaczyna walka to ditto zmienia się w poka z którym walczy, ma jego ataki, CP ma też chyba tego poka, tylko dostosowane do swojego levelu (tzn. walczysz vapkiem lvl 20, a ditto ma lvl 25 to zmienia się w vapka lvl 25, czyli jest teoretycznie mocniejszy od vapka, z którym walczy, widać że ma większe CP), tylko jednak nie jest aż tak mocny jak pokemon, w którego się zmienia.

      Nie wiem tylko jak będzie wyglądała walka z kilkoma przeciwnikami, z tego co tu napisano zrozumiałam, że ditto zmienia się raz, tzn. jeśli walczy z vapkiem to zamienia się w vapka, jeśli wygra i kolejnym przeciwnikiem będzie flarek to ditto już pozostaje vapkiem do końca walki?
      Po zakończeniu mamy do leczenia ditto/na arenie znów jest ditto.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Lis 23, 2016 8:06 pm

        właśnie trzebaby sprawdzić wrzucić np ze 3 pokemony po 10-50 cp bo moje ditto ma ledwo 80 u innych coś koło 100 i zawalczyć

        jeszcze pozostaje kwesstia efektywności czy jak będzie walczyć np machopem czy atak walczący będzie na niego skuteczny czy już nie

        zakładając że np zawalczy z vaporeonem a drugi będzie flareon to vapo na vapo nieskuteczny ale już na flareona tak a zakładając że pierwszy będzie flareon a drugi vaporeon i jeśli ditto wygra z flarą to czy vapo będzie na niego „super efective” czy nie

      • Reply
        Mearofames
        Lis 23, 2016 8:26 pm

        a propos leczenia – bardzo obcięli wypadanie mikstur leczących, przy kilku walkach/treningach dziennie w gymach nie jestem w stanie odnowić zapasów … za to kulek do łapania cała masa 🙁

        • Reply
          jakoushirou
          Lis 23, 2016 8:43 pm

          U mnie odwrotnie, z 400 potionów na stanie, a kulek z 10 nie licząc ultraballi

        • Reply
          franeczek91
          Lis 23, 2016 10:21 pm

          U mnie ostatnio jakby troszkę więcej kulek,a może to efekt tego, że oszczędzam je na łapanie ditto xd albo na łapanie ratattów bo z nich mam najwięcej cukierków,a robię masowe ewolucje :E Polaki cebulaki :b

  • Reply
    LoganTheBadWolf
    Lis 23, 2016 2:59 pm

    Mam tylko nadzieję, że tak już zostanie na stałe, że Ditto nie będzie tak się pojawiał tylko przez określony czas.

  • Reply
    jakakolwiek
    Lis 23, 2016 4:38 pm

    Też już mam, złapany przed chwilą zamiast Rattaty;-). Ale malutki, lekko ponad 100 CP.

    Przy okazji pytanko – włączał już ktoś Lucky Egg? Faktycznie XP razy cztery?

    • Reply
      Olka
      Lis 23, 2016 4:58 pm

      tak, nalicza x 4 🙂

  • Reply
    kocia_mendka
    Lis 23, 2016 4:50 pm

    Potwierdzam Ditto istnieje 😀 U mnie z Rattaty, 21 lvl. Szczurki się respią jak głupie, Pidgeye chyba mają okres godowy czy co, na środku ulicy Magikarp ( słaby bo słaby ale liczy się fakt ) Horsea galopują stadami wręcz, Psyducki wylazły mi trzy na raz, Eevee łażą za człowiekiem też stadami no normalnie szał i nie wiadomo w co najpierw ręce włożyć… ogólnie,poksów ile chcąc. I faktycznie, łatwiej łapać, mniej zwiewają. Take eventy to ja jak najbardziej rozumiem. LuckyEgga nie odpalałam, wolę nie eksperymentować szkoda mi jajek 😀

  • Reply
    Alexandraaaaaaaaaaaaaaa
    Lis 23, 2016 6:21 pm

    Ja mam Ditto z karpia <3

  • Reply
    Michal_tata
    Lis 23, 2016 6:35 pm

    Dzisiaj o 8.33 w Pruszkowie stojąc w korku łapałem co popadło, nagle z Rattaty błysk, muzyczka i Ditto jest.

  • Reply
    pimpim
    Lis 23, 2016 6:39 pm

    Możecie zobaczyć dokładniej na starfust z jajek?
    Wyklułem 7 i mam wrażenie że nie naliczyło mi za nie pyłku..

  • Reply
    Pablo
    Lis 23, 2016 7:07 pm

    U mnie za szczura się trafił Ditto

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lis 23, 2016 7:47 pm

    patrzę łapie sobie pidgeya a tu coś dziwnego myślę ewolucja czy ca a tu ditto i od razu dwa okoliczne gymy wypełniły się dittami

    a próbowaliście ditto na ditto w gymie bo ten w gymie co jest wali a ten nasz w ogóle nie atakuje tego w gymie heh bo się nie zmieniają ale i tak beznadziejny do walki biy się zmienia w innych ale i tak ma dużo niższe cp więc pada do dwóch ciosach

    no i w końcu wczoraj wykluł się brakujący hitmonchan ale trzeba było ponad 600 jaj wykluć a więc jest teraz pokedex 143

  • Reply
    at3at3
    Lis 23, 2016 8:07 pm

    Właśnie złapałam!
    Był najbardziej upartym gołębiem w okolicy. Ponad 10 kulek poszło, bo czułam, że coś jest na rzeczy (skoro nie zwiewał, a ciągle się uwalniał).
    CP 464 tylko…

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Lis 23, 2016 8:24 pm

      „tylko”? przecie masz chyba najmocniejszego o jakim słyszałem mój ledwo 80 u niektórych po 100

      szkoda tylko że zdjęcia mu nie można zrobić bo jak zrobimy to wróbel i tak na zdjęciu będzie

      • Reply
        PiKaS01
        Lis 23, 2016 8:41 pm

        Mój ma 244cp, IV ~51% 14lvl(mój 24)

        • Reply
          at3at3
          Lis 23, 2016 9:21 pm

          464CP, 72HP, mój level 27, a jego podobno 24…
          Nie umiem liczyć IV, bo ja jestem laik w te klocki, ale max koło 86 mu wychodzi (min 75)…
          Czyli mówicie, że dobrze trafiłam z tym złośliwym Pidgeyem (swoją drogą ok. 380CP)? 🙂

        • Reply
          grzes9
          Lis 24, 2016 1:27 am

          Jak Liczyć IV? Są jakieś kalkulatory jak w przypadku CP przed i po ewolucji, czy to jakaś apka, która ingeruje w grę jak przy skanowaniu spawnów? Bo chyba nie po Appraise? Moje niby „Wonder” padają jak muchy…

      • Reply
        kropianka
        Lis 23, 2016 9:30 pm

        Ja złapałam dziś 3 Ditto, 52 cp i super statystyki (zcukrzyłam go), 428 cp i dobre IV (3500 stardust) i 482 cp i beznadziejne IV (4500 stardust).

        Ten ostatni zamienia się w dragonite 2600 i snorlaxa 2400.

        • Reply
          Porsche Cayenne
          Lis 23, 2016 10:06 pm

          wygląda na to że z moim szczęściem trafiłem najgorzej ale i tak nawet najlepszy szału nie robi, to tylko taka ciekawostka i nowość w pokedex najważniejsze że jest, może się trafi jeszcze jakiś lepszy

          podejrzewam że może być tak że np jakby go spowerapować na ful i wystawić do walki np z dragotinem 3tys cp to również ditto po przemianie miałby takie cp i ciekawe jak z efektywnością bo smoki są superefecite na smoki (kiedyś podbijałem gym dragonite na dragonite i w momencie się wyrżnęły) i jeśli ditto użyłby ataku smoczego byłby superefecitve na dragonte’a ale czy dragonite z tym samym atakiem byłby superefective na ditto jako na smoka czy też nie ze względu na typ normalny ditta – trzeba będzie to sprawdzić, jak już ktoś z was sprawdzi niech da znać

        • Reply
          at3at3
          Lis 24, 2016 11:49 am

          A następne dwa już 10CP i 63CP… Z proporcjonalnie słabych ptaszków…
          Ze szczurów i nietoperzy żaden nie wyskoczył, a karpi tu akurat nie mam…

          • at3at3
            Lis 24, 2016 5:30 pm

            Co ciekawe, ten sam gołąb/Ditto:
            – pierwszy – na koncie 27lvl miał 464cp, a na 17lvl – 152cp,
            – drugi – na 27lvl miał tylko 63cp, a na 17lvl – 173cp… Interesujące zjawisko… 😉
            (trzeciego złapałam w domu, bez towarzystwa, więc nie mam porównania: gołąb 10cp i Ditto – dokładnie tyle samo).

          • kropianka
            Lis 25, 2016 6:08 am

            To normalka. Jak łapię z mężem to często jest tak, że jak ja mam silnego poka to on słabego i na odwrót. Wręcz rzadko się zdarza, żeby miały tyle samo. Mamy już dość wysoki level w grze więc te różnice mogą być duże. Ale zawsze ten sam pokemon ma takie samo IV i moveset, tylko CP różne.

  • Reply
    Good!xD
    Lis 23, 2016 10:18 pm

    Gratuluję Ditto Wybranym, którym się ukazał xD
    Mnie niestety ciągle nie, a pogrywałem w nocy..
    Może chociaż dzisiaj?
    Event fajny, bo Stardust-u zawsze mało, a EXP nie wchodzi za szybko tak sam.. xD

    • Reply
      franeczek91
      Lis 24, 2016 9:24 am

      Ja w sumie to chyba chcę go mieć tylko po to, żeby sprawdzić jak wygląda jego przekształcanie się w innego poka, później jak on walczy itd. wiem, że i tak nie zabiorę wszystkich okazów.
      Wczoraj pojawił mi się pinsir w miejscu, gdzie od ponad tygodnia się spawnią te osobniki.przeczytałam tu na forum, że ditto wyskakuje z gołębia,szczura albo nietoperza -więc myślę sobie, jak już jest ten pinsir do złapania to złapie.klikam na jego postać,a tu wyskakuje pinsir z niewiadomym CP :0 i tak sobie myślę, może tu jest schowany ditto… użyłam malinki i ultra balla.złapał się.patrzę,a to nadal pinsir :/ ale z CP ponad 2030.Ale dawno nie miałam poka z niewiadomym CP.

    • Reply
      Kempi
      Lis 24, 2016 2:54 pm

      Byłem wczoraj z kolegą na „łowach”, wyskoczył jemu i mi zubat, mi uciekł, a jemu zubat przemienił się w ditto. Gdybym wiedział to by poszedł ultra ball, ale szkoda używać go na każdą rattatę i zubata. Każdy pokemon teraz wygląda tak podejrzanie, a wciąż brak ditto. Liczę że go złapę podczas eventu bo nie wiadomo jak to z nim będzie po evencie, przypuszczam że zmniejszą szanse na jego złapanie.

    • Reply
      jakoushirou
      Lis 24, 2016 6:25 pm

      Widać zmienili, że CP poka jest dopiero losowane przy pierwszym zobaczeniu, dlatego fastpokemap nie dało już rady ogarnąć tego..

  • Reply
    Orlos007
    Lis 24, 2016 12:25 am

    150000xp wbilem dzieki bonusowi i egg 🙂 25 lvl

    • Reply
      whopsie
      Lis 24, 2016 10:28 am

      Aha, też długo szukałem – po polsku chyba nie znajdziesz.
      Większość kalkulatorów IV pokaże Ci domniemany level. Znajdź taki który korzysta z upraisów a wtedy dostanie dokładne info. Tyle że po tym jak Niantic zamieszało z CP kalkulatory nie znajdują już kombinacji, więc trzeba to robić na bieżąco.

      Można też wyliczyć samemu ale trzeba zrobić power up – CP dzielisz przez wartość z powerowania a potem jeszcze przez 2.

    • Reply
      Kempi
      Lis 24, 2016 2:48 pm

      Ja od rozpoczęcia eventu skoczyłem z 25 poziomu na 28, przydały się 2 lucky eggy. Przed zakończeniem eventu będzie 29 poziom 😀

  • Reply
    ptasznikova
    Lis 24, 2016 4:40 am

    U mnie z pidgeja zlapanego w nocy w robocie (stacja benzynowa) ditto bez ruszania d*** . Ja powtarzam pytanie jak wyliczyc level poka?

    • Reply
      whopsie
      Lis 24, 2016 10:35 am

      Pomyliłem przycisk i odpowiedziałem na komentarz powyżej 🙂

    • Reply
      Bazyli10
      Lis 24, 2016 12:03 pm

      Wystarczy spojrzeć na stardust potrzebny do ewolucji:
      Level Stardust Candies
      Levels 1-3 200 1
      Levels 3-4 400 1
      Levels 5-7 600 1
      Levels 7-9 800 1
      Levels 9-11 1000 1
      Levels 11-13 1300 2
      Levels 13-15 1600 2
      Levels 15-17 1900 2
      Levels 17-19 2200 2
      Levels 19-21 2500 2
      Levels 21-23 3000 3
      Levels 23-25 3500 3
      Levels 25-27 4000 3
      Levels 27-29 4500 3
      Levels 29-31 5000 3
      Levels 31-33 6000 4
      Levels 33-35 7000 4
      Levels 35-37 8000 4
      Levels 37-39 9000 4
      Levels 39-40 10000 4

  • Reply
    Artek
    Lis 24, 2016 10:50 am

    Wczoraj na żywo pierwszy raz widziałem Snorlaxa. Bałem się tylko aby nie okazał się Ditto.
    Przez niego tylko zamieszanie czy coś czasem nie jest prawdziwe. Ale super pierwszy złapany Snorlax 560kg żywej wagi 🙂

  • Reply
    Wiola
    Lis 24, 2016 12:31 pm

    Ile mozna zdobyc XP za ewolucje majac Lucky egg podczas tego eventu Tez podwaja czyli 2000?

  • Reply
    ,xx
    Lis 24, 2016 3:01 pm

    Do kiedy event? Ktoś wie?

    • Reply
      naatakk
      Lis 24, 2016 4:20 pm

      też jestem ciekawa

    • Reply
      naatakk
      Lis 24, 2016 4:24 pm

      Znalazłam!

      Tak więc zaczynając od 23 listopada od godziny 00:00 strefy UTC do 30 listopada godziny 00:00 strefy UTC, podwoimy zdobywane punkty XP oraz Stardust, które otrzymujecie za wykonywanie czynności w grze.

    • Reply
      pimpim
      Lis 24, 2016 7:38 pm

      Do 30.11 do 0.00

      • Reply
        a
        Lis 24, 2016 8:02 pm

        DO 0:00 UTC, czyli do 1:00 naszego czasu.

  • Reply
    Em
    Lis 24, 2016 3:19 pm

    Mam Ditto takiego 139 cp
    co się skrywał pod pozorem Rattaty :))
    Jak go uzyłem na zwaśniony gym transformował się co mnie ucieszylo..
    Niestety moj Ditto obecnie jest słabiutki i ze Snorlaxa 2600+ przeciwnika zrobił się zaledwie w takiego 640 cp i nie mial zbytnich szans hyhy

  • Reply
    12345qwe
    Lis 24, 2016 4:40 pm

    Do kiedy ten event?

  • Reply
    Ex
    Lis 24, 2016 4:47 pm

    Nałapałem się tych gołębi i szczurków, w końcu jeden z tych ostatnich okazał się być Ditto 288CP, nie jest źle. Przez ilość poksów zaczyna brakować mi pokeballi, ale exp rośnie jak szalony.

  • Reply
    rado
    Lis 24, 2016 6:49 pm

    Pytanie do szczęśliwców, którzy mają już w kolekcji Ditto: czy poza dużymi miastami ktoś złapał? Byłem dziś specjalnie na łowach w średnim mieście na południu i w efekcie mam kilkadziesiąt szczurów i gołębi i nic poza tym…
    Dzięki!

    • Reply
      Catherd
      Lis 24, 2016 6:57 pm

      Ja zlapalem w Oswiecimiu. A to wcale duze nie jest. Moja zona zlapala w Makowie, a to juz w ogole dziura.

    • Reply
      a
      Lis 24, 2016 7:56 pm

      To jest chyba całkiem losowe.
      Wczoraj też próbowałem złapać w mieście powiatowym (~30k mieszkańców) i nic.
      Dziś podczas podróży zatrzymałem w się na wsi (~800 mieszkańców) pod gymem, aby zebrać przedmioty i przy okazji wyskoczył Pidgey, no i okazało się, że to Ditto.

    • Reply
      franeczek91
      Lis 24, 2016 9:56 pm

      W średnim miasteczku powiatowym nic :[ wiele zlapanych pidgeyów,rattat i parę zubatów – szczury uciekają jak głupie. już myślałam, że z jednego gołębia mi wyskoczy ditto bo jak kliknęłam na podsumowanie po schwytaniu, to był błysk od postaci ale się jednak nie zmienił.trzeba szukać dalej.

    • Reply
      H34VY
      Lis 24, 2016 10:25 pm

      Jak najbardziej mozna zlapac w malych miastach czy wsiach. Ja zlapalem w Ciechocinku obok parku zdrojowego a mojej szwagierki syn zlapal na wsi rowniez w parku. Moj kryl sie pod pidzejem 🙂 zycze udanych lowow tym co go jeszcze nie maja. Bym zapomnial… moj ma 195cp.

    • Reply
      Hubal
      Lis 25, 2016 12:42 am

      Wczoraj 2 w Wąchocku, oba „zakamuflowane jako Rattaty

    • Reply
      Anka
      Lis 25, 2016 8:00 am

      28lv, Duże miasto na Śląsku, dwa dni każdy, po 6 godzin na łowach , zaliczone 80 km, złapane około 500 Pokémonów, w większości szczury i gołębie, złapany jeden słaby ditto z pigeya, z atakiem transform 0 (zero). Zwykły pech, czy czas zrozumieć ze gra ma sens tylko w Warszawie i Krakowie?

      • Reply
        A231
        Lis 25, 2016 9:16 am

        Katowice – 5 minutowa wyprawa do sklepu – Ditto 397 CP, sam mam lvl 21. 😛

      • Reply
        Bazyli10
        Lis 25, 2016 11:37 am

        Ja dziś w Warszawie złapałem pierwszego Ditto (po dwóch dniach polowania) i ma tylko 27 CP (mój level 23). Podejrzewam, że to całkowicie losowe.

      • Reply
        franeczek91
        Lis 25, 2016 1:55 pm

        Dziś udało się w moim małym miasteczku złapać ditto.nauczona tym, że osobniki z małym CP uciekają z balla, zastosowałam po pierwszej ucieczce rattaty malinke i great balla-opłacało się.

  • Reply
    marta
    Lis 24, 2016 6:58 pm

    a mi wczoraj jak wracałam z pracy z nocki pojawił się ditto, od niechcenia złapałam rattatę 10cp a tu szok 🙂 po południu jeszcze jeden wskoczył z rattaty…

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lis 24, 2016 8:35 pm

    dziś mi 3 ditta się pokazały – 2 pod przykrywką rattat a jeden z zubata
    miały jesli sie nie mylę 300-400 cp a trzeci poniżej 100 więc transfer

  • Reply
    TeooWSH
    Lis 24, 2016 9:00 pm

    Ja dzisiaj złapałem Ditto, z Pidgeya

  • Reply
    Ex
    Lis 24, 2016 11:31 pm

    Ditto tylko z pidgeya, zubata i rattaty?

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Lis 25, 2016 3:15 pm

      chyba z każdego pokemona co wykluwa się z jajka za 2 km, słyszałem że ludzie mieli ze spearow i magikarp

  • Reply
    Siwy218
    Lis 25, 2016 8:20 am

    Ditto z 3xpidgey i 1x zurbat

  • Reply
    Artek
    Lis 25, 2016 9:56 am

    Czy Ditto będzie tylko w Event czy już zawsze ? To tej pory mi się nie pokazał.

  • Reply
    Asz
    Lis 25, 2016 10:22 am

    Pierwszego dnia eventu bez sukcesu, tylko watahy do ewolucji i exp, ale wczoraj już się udało z Ditto :))
    2x z Ratatty,
    1x z Pindgeya najfajniejszych
    ktòry zjadł wszstkie cuksy i już ma ponad 500 cp
    Te około 100 cp są taką ciekawostką, ale ten 500 cp jest naprawdę zdolny w transformacjach xD

  • Reply
    Bazyli10
    Lis 25, 2016 11:34 am

    Dziś trafiłem Ditto z Pidgeya, ale tylko 27 CP 🙁
    Poluję dalej 🙂

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lis 25, 2016 3:12 pm

    Dziś walczyłem z wrogim gymem dałem ditto walczył z jynxem 1400 cp a zmianieł się w jynxa 1800 cp i wygrał potem pozostał jynxem w nastepnęj rundzie. Następnie gdy walczyłem dalej zmienił się w vaporeona ale przegrał z powodu niskiego hp względem oryginału.

  • Reply
    dusiak90
    Lis 25, 2016 7:21 pm

    złapałam dziś 2 Ditto, jeden z Rattaty CP 420, a drugi z Zubata CP 171 😀

  • Reply
    Prezes69
    Lis 25, 2016 7:57 pm

    Wie któs czemu nie mam eventu na Św. Dziękczynienia w Poksach!??

    • Reply
      pukaczu
      Lis 26, 2016 5:08 am

      event jest tylko bez obrazka jak ostatnio. punkty sie zliczją podwójnie i stardust

  • Reply
    SebastianoPL
    Lis 25, 2016 9:52 pm

    To może i ja się pochwale przez 2 dni łapałem Rattaty i Pidgeye i nic chyba z 200 sztuk, wkońcu dzisiaj wpadł jeden słaby z Pidgeya 172 CP , ale nie poddałem się po kliku godzinach w tym samym miejscu ze Rattaty wyłonił się piękny ditto 572 CP 77 HP z paskiem maksymalnym zamykającym CP . Przetestowany przy walce walczyłem przeciwko Snorlaxowi 1700 CP , Ditto transformował się na Snorlaxa 2700 CP także petarda.

  • Reply
    NinAthon
    Lis 26, 2016 12:23 pm

    Czy ktoś wie do kiedy ten event trwa i czy juz zawsze będzie można tak ditto złapać? Bo ja na razie mam 0 ditto na koncie 🙁

  • Reply
    AVS
    Lis 26, 2016 2:07 pm

    A ja łapię jak głupi każdego gołębia, szczura, magikarpia, którego zobaczę i do tej pory nie mam Ditto, czy on jest dopiero od jakiegoś levelu dostępny? Dodatkowo piszecie, że łatwiej sie pokemony łapie, a u mnie jest zupełnie odwrotnie… Dużo więcej zużywam kulek a i bardzo dużo pokemonów ucieka mi…

    • Reply
      bart
      Lis 26, 2016 6:33 pm

      Mi udało się złapać dopiero po schwytaniu 350-370 pokemonów, zrezygnowany wracałem do domu aż tu nagle za moimi plecami przy gymie pojawił się świeżo respiony szczur i niespodzianka. Co do łapania to u mnie wszystko łapie się na czerwone kulki wystarczy podkręcenie + great/nice

    • Reply
      Minion
      Lis 29, 2016 11:15 am

      Stopień trudności subiektywnie rośnie wraz z wzrostem poziomów. Skutecznosc łapania zwiekszasz podkreceniem, celnoscią , maliną i kolorem kulek. Skuteczność zmniejsza wielkość stwora (im wiekszy w danym gatunku tym trudniej) oraz pewne specyficzne predyspozycje niektórych. Dlatego mając 30 lvl , losują sie srednio większe stwory niz na 20-tym więc subiektywnie poziom trudnosci wzrasta.

  • Reply
    SebastianoPL
    Lis 26, 2016 4:16 pm

    Dostępny jest od zaraz i ten sam ditto ukryty w stworku jest dostępny dla wszystkich którzy go złapią.

  • Reply
    MS
    Lis 26, 2016 4:57 pm

    Złapałem Ditto z Pidgeya, mocarza, całe 25 cp xd. Ale jest do pokedexu przynajmniej. Dalej mi się go nie chce szukać 😀

  • Reply
    Mrmax
    Lis 26, 2016 6:28 pm

    A proszę mi powiedzieć czy Ditto pojawia sie w nearby jako Ditto czy nie? Czy muszę łapać wszystkie ptaszki i szczurki?

    • Reply
      Hubal
      Lis 26, 2016 6:53 pm

      Nie pojawia się, łap szczury i gołębie.

      • Reply
        Artek
        Lis 28, 2016 4:46 pm

        gołębie ? mi bardziej przypominają wróble.

  • Reply
    Izabelka203
    Lis 26, 2016 8:50 pm

    Co tydzień chodzę polować na pokemony z moim przyjacielem. Jak co tydzień idziemy pod pokestopa odpalić lura. Jak już do niego dochodziliśmy mojego przyjaciela wywaliło z gry. W tym samym czasie obok pokestopa pojawiły się dwie Rattaty. Złapałam pierwszą Rattate. Nic nadzwyczajnego. Łapie drugą. Wskoczyła dopiero po piątej próbie. I nagle pojawia się napis: ,,Oh?”. Na początku zamarłam, a potem zaczełam wrzeszczeć i skakać na dwa metry xD Mój przyjaciel zaczął się cieszyć razem ze mną. Gdy już się uspokoiliśmy mój przyjaciel posmutniał. Nadal nie mógł wejść do gry. Próbowaliśmy się zalogować przez mój telefon. Nie mogliśmy. On pobiegł do domu po drugą kartę, na której ma lepszy internet. Ja próbowałam na swoim telefonie zalogować się na jego konto. Odeszłam trochę od pokestopa, bo myślałam, że tam jest słabszy zasięg. Gdy wreszcie się zalogowałam, pobiegłam szybko pod pokestopa. Rattata jeszcze tam była. Kliknełam w nią, ale nagle znigneła. Prawie już dostałam zawału, lecz po chwili znów się pojawiła. Kiedy już ją złapałam, przyjaciel napisał do mnie SMS żebym wylogowała się z jego konta. Ja szcześliwa, że złapałam mu Ditto. Czekam na niego. W końcu przybiegł. Znowu zaczęliśmy skakać na dwa metry xD Jak ja kocham soboty xD

  • Reply
    bla bla
    Lis 27, 2016 12:22 pm

    Dajcie cynk do kiedy trwa ta podwójna pula xp i stardurstu, i czy jeśli zapodam lucky egg to mnożnik będzie X4?

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Lis 27, 2016 2:58 pm

      do 30 do godz 00:00 czasu angielskiego podajże czyli u nas do 01:00 a lucky egg działa w pół godz 150tys XP i jeśli się wyrobię to za cały ten okres zrobię 1,2mln XP (8 jaj po 150tys XP pewnie nie uda mi się tyle ale trudno) tylko szybko cukierki się kończą już nawet zacząłem robić pojedyncze nidoranów oddish bellsprout i innych bo z rattaty już prawie nie mam cuków

      • Reply
        Kempi
        Lis 27, 2016 10:46 pm

        Od rozpoczęcie eventu do tego momentu, już nabiłem 648​039 expa. A wykorzystałem przy tym 2 szczęśliwe jajka. Także myśle że 1,2 miliona expa przez cały event jest jak najbardziej do zrobienia.

        • Reply
          Porsche Cayenne
          Lis 28, 2016 5:10 pm

          tak ja tylko podliczyłem to z samych jajek a poza tym to ze 100tys dziennie (jakieś 50 tys xp przed eventem robiłem dziennie, ale ostatnio nie patrzyłem dokładnie)z normalnego chodzenia chociaż aż tak dużo nie chodziłem ostatnio bo pogoda kiepska leje wieje więc pewnie mniej ale i tak myślę, że jakieś półtora miliona xp za cały event

          • jakoushirou
            Lis 28, 2016 6:23 pm

            Masz jakieś życie poza tym?:D
            Jak ja robiłem 10k dziennie chodząc to było dla mnie dużo ;p

  • Reply
    D4RP1N67
    Lis 27, 2016 9:12 pm

    Pół godziny temu z gołębia wyskoczył Ditto 500 CP ale IV tylko nieco ponad 50 %.

  • Reply
    Jerzy
    Lis 28, 2016 10:12 pm

    Można przed złapaniem wiedzieć czy to Ditto czy nie jak się rzuci malinke to jest taki fioletowy dymek za pokemonem inny niż normalnie.

  • Reply
    .
    Lis 28, 2016 10:25 pm

    mam 3 ditto, każdy w appraise jest „may be not great in battle” – czy one tak mają czy po prostu pech się zdarzył, że mam 3 sztuki ze słabym IV?

  • Reply
    Minion
    Lis 29, 2016 11:06 am

    Ditto pow 550 cp swietny w ataku na najsilniejsze stwory. Poniżej 400 szkoda sobie zawracać głowę, na pewno ma sie cos lepszego.

  • Reply
    Ex
    Lis 30, 2016 12:27 pm

    Event miał być do północy 30 listopada czasu UTC, a już się skończył. Czy ja coś źle liczę?

  • Reply
    Max
    Lis 30, 2016 1:39 pm

    Event skończył się zgodnie z planem o północy 30.11 UTC, co za tym idzie skończył się dziś o 01.00. w nocy. Dokładnie tak jak zapowiadali 🙂

    • Reply
      Ex
      Lis 30, 2016 3:10 pm

      Masz rację, jakoś odruchowo myślałem, że kończy się z nastaniem 1 grudnia.
      Trochę szkoda lucky egga 😛

    • Reply
      Kropianka
      Lis 30, 2016 4:00 pm

      No nie do końca to było jasne, godzinę 00:00 można interpretować jako początek lub koniec dnia, i w Polsce raczej przyjmuje się to drugie.

      • Reply
        franeczek91
        Lis 30, 2016 8:44 pm

        Właśnie skończyłam ewolucję stworów i patrzę na podsumowanie- na lucky eggu naliczyło mi ponad 70 tys pkt.
        Dopiero po wejściu tutaj, ogarnęłam że event się już skończył :\

  • Reply
    Hubal
    Lis 30, 2016 6:34 pm

    To kiedy następny event? Trzeba będzie zrobić zapasy.