News 72

Światowe wyzwanie – 2x XP, Stardust i Farfecht’d!

event

W końcu doczekaliśmy się zapowiadanego przez Niantic ogłoszenia. Zawiera ono jedynie informacje o nowym wyzwaniu z nagrodami dla całej społeczności, ale jest ono naprawdę ekscytujące!

Na pokemongolive.com pojawił się wpis o następującej treści:

Trenerzy,

Odkąd uruchomiliśmy Pokemon GO, pokochaliśmy historie od trenerów, którzy wyruszają za granicę swojego kraju i bawią się razem z przyjaciółmi z różnych stron świata. To właśnie zainspirowało nas do stworzenia Pokemon GO Travel, nowej serii filmików, w której będzie można zobaczyć świat oczami trenera Pokemon. Na początek Pokemon GO Travel zabiera różnorodną grupę trenerów z całego świata do Japonii, by zainicjować nasze pierwsze w historii globalne wyzwanie. 

Dołączcie do nas, odkrywając nowe miejsca, poznawajcie nowych ludzi i wspólnie złapcie 3 miliardy pokemonów w zaledwie 7 dni. Grajcie razem z IHasCupquake, Coisa de Nerd i Rachel Quirico, podczas gdy będą dowiadywać się więcej o japońskiej kulturze, zainspirują świat do wspólnej gry oraz poinformują was o niesamowitych nagrodach, które społeczność odblokuje po drodze.

Potencjalne nagrody i bonusy obejmują:

pgt_globalrewards_en

Zaopatrzcie się w Poke Balle, trenerzy, globalne wyzwanie startuje już teraz i kończy się specjalną uroczystością na Pokemon GO Safari Zone w japońskim Tottori 26 listopada.

Nie możemy się doczekać, by zabrać was w tę niesamowitą przygodę i usłyszeć, co myślicie o Pokemon GO Travel. Będziemy publikować codziennie aktualizacje dotyczące przygód Rachel, Tiffany, Gabi i Leona. Ciekawe czy zobaczymy też wasze przygody! Wybierasz się do nowej części miasta? Podziel się swoją historią z nami za pomocą hasztagu #POkemonGOtravel w tym tygodniu za pomocą mediów społecznościowych.

Zespół Pokemon GO

Podsumujmy:

Od dziś zaczyna się globalne wyzwanie na łapanie pokemonów, które potrwa tydzień, do 26 listopada. Łącznie musimy złapać 3 miliardy pokemonów a za każdy wymieniony pułap odblokujemy inne nagrody:

500 milionów pokemonów

  • Podwójne punkty doświadczenia,
  • 6-godzinne lury,
  • Tajemnicze „więcej pokemonów” pojawiających się na świecie – być może chodzi o zwiększone spawny.

1,5 miliarda pokemonów

  • Nagrody z poprzedniego poziomu,
  • Podwójny Stardust.
  • Jeszcze więcej pokemonów, tak jak poprzednio – być może w formie zwiększonych spawnów.

3 miliardy pokemonów

  • Nagrody z poprzednich poziomów,
  • Farfetch’d na 48h na całym świecie,
  • Kangaskhan na 48h dla graczy ze wschodniej Azji.

Jak to bywa w przypadku wiadomości Niantic nie wiemy czy nagrody zostaną odblokowane dopiero 26 listopada, czy też w miarę naszego postępu. Nie wiemy też jak długo nagrody te będą dostępne (oprócz Farfetch’da). No i czym jest tajemnicze „więcej pokemonów”?

AKTUALIZACJA: Każdy etap będzie odblokowywany chwilę po jego osiągnięciu a ogólnie nagrodami nacieszymy się do 1 grudnia (źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/7e2nvi/pok%C3%A9mon_go_travel_event/dq23igx/)

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/pokemongotravel

Poniżej filmik promocyjny wydarzenia:

72 Comments

  • Reply
    harry potter jest lepszy
    Lis 19, 2017 10:17 pm

    hej aby do przodu hej !

  • Reply
    Krystian
    Lis 19, 2017 10:25 pm

    Dobry evencik dobry

  • Reply
    kamilowski
    Lis 19, 2017 10:29 pm

    bez rewelacji. wole już grac w dracnus

    • Reply
      Geo
      Lis 20, 2017 5:09 pm

      Przypomnij – gdzie ktoś pytal Cię o zdanie albo preferencje? Podziwiam idiotów wchodzących na strony związane z czymś, czego nie lubią i komentujący jak to wola coś innego.

      • Reply
        reiko
        Lis 21, 2017 5:32 am

        o je o je ale masz ból tyłka…

  • Reply
    MN
    Lis 19, 2017 10:35 pm

    Od dziś czy od jutra? Na filmie jest 20 – 26 listopada, a nie jak w artykule, że od dziś, czyli 19 listopada.

    • Reply
      Ivrin
      Lis 20, 2017 12:09 am

      Film jedno a przedstawiciel Niantic na reddicie drugie – twierdzi on, że już od „teraz”.

  • Reply
    raz
    Lis 19, 2017 10:50 pm

    3 gena oznacza wiecej poków?

  • Reply
    hejterhejterów
    Lis 19, 2017 11:17 pm

    BOTY do działa! 3 miliardy poków w 5 godzin, realne ?

  • Reply
    gosc
    Lis 19, 2017 11:32 pm

    Podwójne XP za wszystko czy tylko przy łapaniu poków? Trzymam dużo do ewolucji właśnie na jakiś event 😀

    • Reply
      Ivrin
      Lis 20, 2017 12:10 am

      Podejrzewam, że za wszystko. Ciężko powiedzieć jak z raidami, bo ostatnio chyba nie były uwzględnione w bonusie. Wyjdzie w „praniu”.

  • Reply
    Adam
    Lis 19, 2017 11:42 pm

    To jakiego Pokemona mogę złapać na wsi? Ohhh nie mogę….. Super brawo! :d dobrze że inni coś robią a tu tylko event xd nadal bez zmian :d szkoda, mam nadzieję że konkurencja pozytywnie wpłynie na pokemony

  • Reply
    Mario4654
    Lis 20, 2017 12:26 am

    A to ja sam musze złapac te 3 miliardy poków??

    • Reply
      bart
      Lis 22, 2017 9:06 am

      tak 🙁 , ale dobrze Ci idzie jak już zebrałeś pół miliarda i widzę że działasz dalej.

      • Reply
        BoB
        Lis 22, 2017 10:54 am

        😉 :))

  • Reply
    DumnySlowianin
    Lis 20, 2017 2:39 am

    Pokemony umarly…Taki event to niech wsadza sobie w buty…Jestem graczem od samego poczatku i z przykroscia stwierdzam,ze ten event nie wnosi absolutnie NICZEGO do gry.Bye,bye Pokemon Go!VIVA DRACONIUS GO!!!!

    • Reply
      Laraya88
      Lis 22, 2017 1:40 am

      Niestety obawiam sie, ze masz racje. Bronilam Niantic jak lwica, ale okazalo sie, ze i moja cierpliwosc ma granice. „Legendy”, ktore juz nie sa legendami (bo co to za legendy, ktore gracze posiadaja po kilka-kilkadziesiat sztuk, a wiekszosc wcale, bo chocby sie obfajdali, nie zdolaja zebrac ekipy na rajd) zabily dla mnie te gre. Poza tym po 1,5 roku gry wydaje mi sie, ze gracze maja prawo oczekiwac nieco wiecej. Te smoki zainstalowalam z ciekawosci, zmeczona i rozczarowana PoGo. Bez zbednego rozwodzenia sie nad zaletami (a jest ich sporo) – ta gierka ma wszystko to, czego brakuje produkcji Niantic. Niestety.

      • Reply
        Kropianka
        Lis 22, 2017 9:14 am

        Masz rację, u nas ciężko zebrać ekipę na rajdy, grają same dzieciaki i jak wcześniej trochę jeszcze biegali, to teraz już tylko na fejku lecą. Z Raikou udało mi się zrobić 8 rajdów, ale tylko 1 złapałam, rzucam całkiem nieźle, daję złote maliny, i trafiam ze 3 razy podkręconego excellenta, a te mendy i tak wyskakują. I szlag człowieka trafia, jak inni rzucą byle jak, bez żadnej maliny i łapią za każdym razem. Serio, mechanizm zdobywania legend jest skopany po całości.

        • Reply
          Laraya88
          Lis 22, 2017 10:32 am

          Moim najwiekszym „osiagnieciem” bylo zebranie ekipy 11 osob na Lugie. Jeden raz. Tylko co z tego, skoro w jej skladzie jedynie poznana przez PoGo znajoma, maz i ja mielismy level 30+, reszta 15-25? Nie udalo sie nawet jej zbic, wiec do lapania nawet nie doszlo. Nie ma ludzi. Zaczepialismy ludziki z telefonami, ba, zrobilam nawet ogloszenie 😉 I nic. Ludzie nie graja, albo maja w nosie. I w sumie sie nie dziwie, bo w moich rejonach sa miejsca, gdzie przez kilkadziesiat mil nie uswiadczysz nawet pokestopa. Za male zageszczenie ludnosci, brak perspektywy na kase, Niantic nie lubi takich miejsc. Za to w smokach budynki (areny, biblioteki, portale do alternatywnej rzeczywistosci, obeliski) oraz odpowiedniki pokestopow mozna znalezc WSZEDZIE, nawet w szczerym polu. I to jest, moim zdaniem, uczciwe podejscie. W to moga grac wszyscy. Jednak napisze co nieco o tej grze, bo szlag mnie trafia kiedy mysle o PoGo 😉 W Draconiusie sa misje, magia, artefakty, skrzynie. Dzieje sie. W PoGo, po wiadomym czasie, dodali laskawie rajdy, ktore to (4-5) sa niemal nieosiagalne dla graczy ze wsi czy z malych miasteczek. Poza tym przez cholerne 1,5 roku nie osiagneli nawet jako takiej stabilnosci w tej grze, wiesza sie, cuduje. Naprawde, bylam cierpliwa i wyrozumiala, ale ile mozna? Przy takiej popularnych I takich przychodach gra powinna sie rozwijac, a co dostajemy? Paczki? Pikachu w czapkach?… Mozna sie czepiac, ze smoki to podroba. Oczywiscie. Z tym, ze jej tworcy w miesiac zrobili wiecej, niz Niantic przez poltora roku. Pokazali, ze mozna. Niantic pokazal absolutny brak klasy i brak szacunku dla graczy.

          • Kropianka
            Lis 22, 2017 11:11 am

            U nas raz w 14 osób nie dało się Lugii zrobić! Serio. A były przynajmniej 4 osoby powyżej 30 levela. Nie wiem czym oni bili, tymi przekreślonymi pokemonami?
            W moim mieście był nawet raz Mewtwo, ja dostałam zaproszenie, moja córka nie. Ogólnie najbardziej aktywne osoby, z którymi robimy rajdy nie dostały. Dostały jakieś dzieciaki 12-15 level. Poza mną przyszło 5 dzieciaków, jednemu się nie chciało, dzieciaki które przyszły dostały jeszcze zaproszenia na swoje inne konta, nie wiem, czy oni nimi zbijają sobie areny, czy po prostu grają na kilka kont, ale tamte konta to były levele 15-17, a te ich główne konta to 20-25. Ogólnie śmiech na sali. Przy czym tymi słabszymi kontami i tak nie mogli bić, bo nie mieli dodatkowych telefonów. Jeden dzieciak miał rozładowaną baterię. Serio. Dostaje taki zaproszenie na konkretną k\godzinę i przychodzi z rozładowanym telefonem.

            Z resztą podobnie jest przy normalnych rajdach. Pytam ile jest osób, mówią, że 5. Na miejscu okazuje si, że jeden ma wyczerpany telefon, inny nie ma raid passa, kolejny ma jakiegoś bana.

            Ja na razie łapię kilka poków, kręcę pokestopem lub areną i staram się zrobić jakiś rajd, a skupiłam się właśnie na tych smokach. Miła odmiana, chociaż frustrujące jest, że do wielu budowli nie da się podejść, bo albo leżą w szczerym polu, albo na prywatnych posesjach, dziś tak właśnie nie mogłam dojść do smoczycy 🙁

            W sobotę polowaliśmy na złote jajo (gram w córka i mężem). Mapkę skompletowaliśmy, udało się ustalić gdzie to jest (tydzień wcześniej miałam samą trawę, jedną drogę i jakby kawałek rzeczki i za nic nie mogłam tego znaleźć, po fakcie udało się, to było jakieś pole, droga to zwykła ubita gruntówka, a rzeczka to rów melioracyjny na polu) i ruszyliśmy. Niestety było to za miastem, trzeba było jechać samochodem, Co się dało to sprawdziliśmy, w jedną z dróżek jak wjechaliśmy to myślałam, że nie zdołamy wyjechać, więc do końca nie dojechaliśmy i tego kawałka mapy nie dało by się sprawdzić. Kolejna droga też była drogą polną, już nawet nie próbowaliśmy wjeżdżać, ale postanowiliśmy pójść, godzina 18, ciemno, pada jakiś marznący deszcz, a my zasuwamy w szczerym polu, świecąc sobie latarkami z telefonu. Oczywiście jaja nie było. No załamka, został ten jeden nieszczęsny kawałek mapy. Jednak było coś dziwnego, każdy z nas sprawdzał inny kawałek mapy, i moja córka miała sprawdzony prawy dolny, wcześniej był zacieniowany, ale jak ponownie sprawdziłam, to nie był, więc stwierdziłam, że poświęcę łopatę i spróbuję znowu. I znalazłam. Wszyscy mieliśmy jajo w tym miejscu, całkiem łatwo dostępnym , i sprawdzonym jako trzecie w kolejności. Po polowaniu szybko do domu, ciepła herbatka i szorowanie butów z błota… właśnie tego oczekiwałam po pokemonach, a nie odwiedzania galerii handlowych.

          • Laraya88
            Lis 22, 2017 12:25 pm

            @Kropianka
            „Po polowaniu szybko do domu, ciepła herbatka i szorowanie butów z błota… właśnie tego oczekiwałam po pokemonach, a nie odwiedzania galerii handlowych.” Dokladnie tak! 🙂
            I nawet jesli nie da sie doczlapac do konkretnego punktu, to mozna znalezc ten sam calkiem niedaleko. I tak sobie lazi czlowiek po osiedlach, o ktorych istnieniu nie mial pojecis, albo doslownie skacze przez rowy. I o to chodzi 🙂 Jeszcze nie polowalam na jajo, gram niewiele, bo synek ma dwa latka, coreczka 7 tygodni i nie mam zbyt wiele czasu/mozliwosci na ekstremum, ale gierka jest extra. Nawet odpalajac to w domu moge powalczyc ze stworami atakujacymi „from znienacek” albo ma skrzynie. Poza tym sporo jezdzimy I mialam sytuacje analogiczna do Twojej – drozka na farme, wjazd i wyjazd grozil remontem pojazdu. No i spacerki z wozkiem po bezdrozach, a nie krecenie kolek w centrum miasteczka. Bajka 🙂

          • Alq
            Lis 23, 2017 11:19 pm

            @Kropianka ty jesteś może z Bielska? Bo z tego co opisujesz, to idealnie mi to pasuje pod „raidy” po BB 🙂

        • Reply
          BoB
          Lis 22, 2017 11:13 am

          Sprawdziłem. Gra jest tak zrobiona, że na złapanie bosa mają większą szansę gracze z niższym poziomem. Gram z synem i on rzucając gorzej ma więcej złapanych bosów 4 i 5 gwiazdkowych. Gra ma jeszcze kilka sprytnych i złośliwych mechanizmów, które niekoniecznie dają się polubić 😉

          • Kropianka
            Lis 22, 2017 11:21 am

            Też tak uważam, moja córka czasem nosem rzucała kulki i częściej łapała niż ja.

  • Reply
    Katia
    Lis 20, 2017 7:23 am

    Szkoda, że tak długo zwlekali. U mnie całe miasto przerzuciło się na draconius. Nie ma juz po co chodzić na radiu bo góra dwie osoby są na legendę chętne, gymy stoją puste lub z jednym powiem od miesiąca . Nie wierzyłam ale chyba tu na forum mieli racje, zarżnęli grę z wielkim potencjałem . Moze troszkę ożyje w event i z pomocą 3 geny ale to juz nie będzie to, kiedy w 20,40 osób szło sie po mieście od radiu do radiu.

  • Reply
    Kropianka
    Lis 20, 2017 10:38 am

    „Wybierasz się do nowej części miasta? Podziel się swoją historią z nami za pomocą hasztagu #POkemonGOtravel w tym tygodniu za pomocą mediów społecznościowych.” Tak wybieram się do galerii handlowej, to będzie ekscytujący filmik.

    • Reply
      BoB
      Lis 22, 2017 11:16 am

      Zaraz, zaraz… Nie będzie filmiku. W galerii nie można nagrywać 🙂

  • Reply
    gosc
    Lis 20, 2017 10:50 am

    Ja szukam Machop, Pinco, Mareel, Totodile mało kiedy się pojawiają 🙁

  • Reply
    isterini
    Lis 20, 2017 11:51 am

    Tylko pogoda kiepska na spacerki

  • Reply
    Andrzej
    Lis 20, 2017 1:53 pm

    Exp x2 a co jak użyje jajka? Będę miał exp x4?

    • Reply
      Scherzoubotuje
      Lis 20, 2017 2:00 pm

      Tak

    • Reply
      Hinata
      Lis 20, 2017 2:38 pm

      Przy evencie z okazji 1. urodzin PoGo jak był 2x exp to na luckyeggu było 4x 🙂 być może to się powtórzy.

    • Reply
      gosc
      Lis 20, 2017 3:15 pm

      Też mnie to interesuje bo można by sobie fajnie nabić 😀

    • Reply
      luki
      Lis 20, 2017 4:23 pm

      jak zawsze jak jeste exp x2 odpalasz egga i masz razy 4

  • Reply
    Tak będzie
    Lis 20, 2017 1:53 pm

    26 listopada na uroczystości Safari Zone, Dżony wyjdzie i ogłosi, że „społeczność Pokemon Go jest zajebista, złapaliście 5 miliardów pokemonów zamiast 3-ech, macie ode mnie gratis…”

  • Reply
    Loner
    Lis 20, 2017 2:00 pm

    Za to że poki ą tak ubogie i nie ma w nich co robić, to takie eventy powinny być co miesiąc i trwać również miesiąc 😉

  • Reply
    Pukson
    Lis 20, 2017 2:38 pm

    A można gdzieś sprawdzić ile już złapano?

  • Reply
    R
    Lis 20, 2017 2:39 pm

    Mogę „se nałapać” pokemonów z pięcioma kulkami w plecaku. No chyba, że Niantic chce, żeby kupić te kulki, to proszę bardzo – karta kredytowa aż mnie parzy w d..ę i muszę wydać tą kasę, nie ma co. Dajcie więcej piłek z pokestopów (dawniej były takie eventy), bo potionki to muszę tylko wyrzucać, a w terenie to jakieś agresywne badziewie same jest, na które czasem i po 5 piłek tracę. Od dłuższego czasu cierpię na permanentny brak piłek…

    A sam „event” byłby całkiem niezły, gdyby nie to, że na kilometr śmierdzi rozpaczliwą próbą podtrzymania umierającego zainteresowania grą. Te dobre czasy popularności tej gry już minęły. I mogą papieża i puchar Ligi Mistrzów wystawiać do zdobycia w rajdach na arenach – poza małym odsetkiem centrów miast i galerii handlowych na pozostałych arenach wszyscy te rajdy mają zwyczajnie gdzieś.

    • Reply
      Kilerx
      Lis 20, 2017 3:15 pm

      Mi tam nic nie śmierdzi a sama gra ma się wciąż całkiem nieźle. Zainteresowanie spadło owszem, ale bez przesady.

    • Reply
      DawidPolakL
      Lis 20, 2017 3:28 pm

      No widzisz. Ja mam około 500 balli więc będę miał czym łapać. Od kiedy rozbudowałem plecak do 1400 nie mam problemu z kulkami i potionami.

    • Reply
      bart
      Lis 20, 2017 4:05 pm

      @R – zrób sobie złote gymy to będziesz miał po 9 itemków z jednego kręcenia.

      Jedni muszą wyrzucać potiony inni wyrzucają kulki.

      • Reply
        R
        Lis 20, 2017 7:25 pm

        Bo ta gra na tym polega (w sumie to zrozumiałe) na wyciąganiu $ z kart kredytowych. To normalne i ciężko mieć pretensje, natomiast niech to się dzieje UCZCIWIE. Mi brakuje piłek, to dostaję inne g..o, a ktoś komu brakuje właśnie potionków dostaje piłki… Przećwiczyłem to na sobie jak mi się kiedyś chciało walczyć na arenach. To wszystko jest zrobione specjalnie. I to NIE JEST FAIR – gra z zasady jest złośliwa dla użytkownika, reaguje tak analizując charakter użytkownika. Zasady nie są transparentne. Tak było zawsze, to jest uszyte grubymi nićmi. I w żadne tam tłumaczenia „losowością algorytmu” nie uwierzę.

        • Reply
          DawidPolakL
          Lis 20, 2017 8:47 pm

          Na tą chwilę mam w sumie 622 kulki, 72 max potion, 76revive i 236 max revive więc nie rozumiem twoich rozterek

          • Mayowy11
            Lis 20, 2017 11:35 pm

            Wiec teraz napisz ile walk wygrales i ile pokemonoz zdobyles bo zbieranie kulek i potionow to nie wszystko

          • DawidPolakL
            Lis 21, 2017 7:51 am

            Do Mayowy11. 3192 walki, 21541 złapanych. Mam końcówkę 37 levelu

        • Reply
          Adam987
          Lis 20, 2017 10:57 pm

          Też tak uważam. Potrzebowałem bardzo kulki to sypały mi się prawie same potiony. Setkami wywalałem max potiony i wskrzeszenia, bo tyle tego mialem. Tymczasem mój młody na tych samych pokestopach potrzebował wskrzeszeń i leczenia to dostawał 1 na 20 kręceń i maaaaasę kulek które wywalał. Przypadek?

    • Reply
      RexHunterson
      Lis 20, 2017 6:31 pm

      Od jakiegoś tygodnia wypadają praktycznie same balle.

    • Reply
      Kropianka
      Lis 21, 2017 9:22 am

      W Draconius jest czar, który sprawia, że przez 30 minut wypada więcej rzeczy za kręcenia, poza tym losowo napotykamy na skrzynie, a w nich są bonusy na 30 minut, np. więcej rzeczy z kręcenia, albo z kręcenia dostajemy tylko najsilniejsze lekarstwa, lub tylko najsilniejsze kulki (oczywiście z dostępnych dla naszego poziomu).

  • Reply
    Anonim
    Lis 20, 2017 2:57 pm

    Nawet 20 nie ma jakąś lipa

  • Reply
    Plotas
    Lis 20, 2017 6:49 pm

    Też mi lecą same balle, a poki zdychają:/

  • Reply
    Noovek
    Lis 20, 2017 8:25 pm

    Z pokestopow wypadają z reguły balle i Berry, natomiast potiony, revive jak krecicie gymami.

  • Reply
    jak.w
    Lis 20, 2017 9:58 pm

    Jest już 300 milionów, więc jutro pewnie gdzieś od południa naszego czasu podwójny exp.

  • Reply
    Kacu
    Lis 20, 2017 10:01 pm

    Wreszcie uzupełnię pokedex !! Gram od początku gry i nie nudzi mi się ani na chwilę czekam tylko żeby na 6h zarzucić lura i siedzieć w chacie na lurku pół nocy 🙂

  • Reply
    Kropianka
    Lis 21, 2017 9:32 am

    Już jest podwójny XP, pierwszy etap osiągnięty.

    • Reply
      Sebek
      Lis 21, 2017 12:54 pm

      Można brać się za ewolucje 😀

  • Reply
    A.
    Lis 21, 2017 1:57 pm

    Juz dawno wszystkie regionalne powinny być dostępne dla każdego, a nie teraz mamy sie cieszyć że ŁASKAWIE udostepnia nam poxa na uwaga 48h. Szaleństwo normalnie.! Pewnie zamiast tego lepiej żeby wylaziły same rataty i poliwagi wkólko zamiast na stałe urozmaicać grę… I ciekawe czy nie znów tylko Warsaw elo..

  • Reply
    Wypukniety
    Lis 21, 2017 6:24 pm

    Gra i tak jak na ta pore roku i do tego na wsi nie grywalna a cel jaki sobie postawiłem juz osiagniety 30 lv do bity:) poków w sumie nie ma po co maxowac chyba tylko po to zeby bawic sie w solowanie rajdów.Jak narazie przechodze do konkurecji ,a tu juz 21 lv wbity zaledwie po kilku dniach raczej srednio intensywnego grania ,z domu ogarniam dwa słupy a i do innych budowli nie daleko:)

  • Reply
    Mefi
    Lis 21, 2017 8:58 pm

    Gdzie można sprawdzić, ile pokow jest złapanych?

  • Reply
    S226
    Lis 22, 2017 10:09 pm

    Pokemony umierają a ten event to najlepszy przykład na to. Kiedyś już taki event był bez łapania miliardów pokemonów ,a teraz? Żeby pigotta 10 cp złapać marnuje 10 kul i 3 malinki xD. Kpina jakaś , widać szansa na łapanie poszła ostro w dół i to nie tylko moje zdanie ale wielu osób które w okolicy grają w poki. Odzież kol też mniej leci, no ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę xD trzeba wyciągnąć co się da więc ludki kupują kule by mieć event xD Draconius rządzi i nie ma znaczenia czy wieś czy miasto bo w końcu miastowi nie są w lepszej sytuacji bo stopy areny stwory są równomiernie porozmieszczane a nie jak w pokach że w mieście gym na gemie stop na stopie a na wsi 1 stop na 10 km

  • Reply
    Levy
    Lis 22, 2017 11:31 pm

    Pogralem trochę w draconius. Wbilem 20lvl i dla mnie gra się skończyła. Są jakieś tam ciekawe dodatki, dużo aren, itd. Ale jak ktoś się cieszy, że zapierdziela po błocie zeby złapać jakieś jajo bo twórcy od tak sobie bez sensu rzucili słupy w polu to gratuluję. Gra jest bardzo niedopracowana, ma dziwne bledy. Np arena zajęta przez mnie dla żony widoczna jest jako zajęta przez innego gracza na dodatek z innego teamu. Bez sensu. Łapanie stworów to jakaś porażka. Tak jak napisałem, 3 tyg do 20 lvl i po grze. Pokemony łapie się z dużą większą przyjemnością. Czekam na 3 generacje, odbijam gymy i dalej dobrze się bawię. Draconius poszedł w niepamięć. Wiem, wiem, mam szczęście bawić się w te gry w mieście gdzie ciągle jest ruch w gymach i nie mieszkam na wsi. Dlatego zostaje przy pokach. Innym życzę szczęścia w lapaniu smoków.

    • Reply
      Kropianka
      Lis 23, 2017 9:02 am

      Nie widzieliście się bo pewnie należycie do różnych lig (gracze podzieleni są na ligi, brązowa jest chyba od 5 do 14 levelu, srebrna od 15 do 26 i potem złota), więc każdy ma szansę rywalizować z graczami na w miarę podobnym poziomie.

    • Reply
      Laraya88
      Lis 23, 2017 4:02 pm

      No widzisz, Levy, niektorzy Maja zylke podroznika i lubia chaszcze, inni wola podroze chodnikiem po centrum miasta i podziwianie wystaw sklepowych, im tez naleza sie gratulacje 😀 Dla mnie gra ma byc przygoda. Co kto lubi. Jak mawia pewien blogger, jedni lubia czekolade, a inni jak im nogi smierdza 😉
      Kropianka, nie wiedzialam o tych ligach, w tej grze jest mnostwo niespodzianek. Czy walki interactions odbywaja sie w tylko w obrebie lig czy tez jest mozliwe, ze he’s wylosuje przeciwnika z innej ligi?

      • Reply
        Laraya88
        Lis 23, 2017 4:04 pm

        *walki interaktywne

      • Reply
        Kropianka
        Lis 23, 2017 5:06 pm

        Nie mam pojęcia, jak dla mnie to te walki nie są z prawdziwymi osobami, tylko z komputerem (to tylko domysł, bo przeciwnik nigdy nie zmienia stworków, a mi się czasami zdarza). Na początku miałam walki ze stworkami porównywalnymi siłą, teraz to jakiś kosmos. Często rezygnuję, bo przeciwnik jest 2 razy silniejszy, dodatkowo ostatnio coś te walki zwolniły, i często nawet jak wygrywam, to czas się kończy.

        • Reply
          Laraya88
          Lis 23, 2017 5:39 pm

          Tez nie mam pojecia, jak to dziala, dopiero raczkujemy w tej grze. Maz trzy razy walczyl i trzy razy dostal tegiego lupnia, ja sie jeszcze nie odwazylam.
          Poczytalam sobie komentarze na Google play. Pewien gracz narzekal, ze w jego okolicy prawie nic nie ma. W odpowiedzi Elyland (tworcy) poprosili go o… podanie koordynatow, by mogli naprawic problem! To tak w kwestii porownania stosunku do graczy przez lovely Niantic 🙂

  • Reply
    Levy
    Lis 23, 2017 8:29 pm

    Stosunek do graczy napewno jest ok. Ja sam zgłosiłem dwa problemy (jeden dotyczył wulgarnego nick,u jakiegoś pajaca) i w ciągu 24h miałem odpowiedz na maila. W niantic wysłałem 5 maili i żadnego odzewu, a nie były to pytania w stlu: mam malo pokestopów. O ligach tez nie wiedziałem – dzięki na info. Czyli musze poczekać aż żona mnie dogonić w poziomach i może coś razem dalej zrobimy.

  • Reply
    Laraya88
    Lis 24, 2017 3:23 am

    Do lapania tez mozna sie przyzwyczaic, choc i tak za kazdym razem, jak wyskakuje zaba, trzesa mi sie rece 😉 jak toto skacze i jezorem macha! Masakra 🙂

    Odwazylam sie, zawalczylam. Faktycznie, przeciwnicy nie zmienilo stworow, ale ja tez nie bardzo. Jestem jeszcze za malo obcykana w tej grze, czasami zwyczajnie nie wiem, na co. Z Pokemonami bylo latwiej, gralam i ogladalam od dziecie, wiec o typacg i strategiach moglam opowiadac w srodku nocy, wyrwana z glebokiego snu. Ale do rzeczy. Tez wydaje mi sie, ze walczymy z botami, poniewaz do tej pory nie dostalam zaproszenia do walki… A moze po prostu nikt mnie nie wylosowal? Nie wiem. Nicki wygladaja na autentyczne. Dzisiaj na przyklad wylosowalam goscia z ksywka z koncowka PL. Moj nick – jak wyzej, przebywam w anglojezycznym kraju, a na dzien dobry potyczka z Polakiem 🙂 Wygralam te walke, druga, dosc wyrownana, przegralam, a w trzeciej zostalam zmiazdzona. Tak czy owak, swietny pomysl z takim trybem walk. Przynajmniej jest jakas walka, a nie jedynie klepanie osieroconego stworka w gymie.
    Musze tez pochwalic feromony (odpowiednik incense) – stworki pojawiaja sie znacznie czesciej, wiec mozna spokojnie rozpuscic je w domu, to bardzo zyskowna impreza 🙂

  • Reply
    Laraya88
    Lis 24, 2017 3:26 am

    Sorry za literowki, brak polskich znakow i glupia autokorekte, moj telefon nie radzi sobie z naszym jezykiem.