News 70

Światowy rozkwit w ten weekend!

trawiasty

Kolejny tematyczny event będzie miał miejsce w ten weekend – tym razem trawiaste pokemony!

Dosłownie przed chwilą w mediach społecznościowych Pokemon GO i na stronie pokemongolive.com pojawił się wpis o kolejnym wydarzeniu:

Trenerzy,

Badania Profesora Willowa na temat środowiska pokemonów na całym świecie odkryły przed nami pewne interesujące fakty. Jego wstępny raport wskazuje, że w ten weekend zobaczymy napływ pokemonów typu trawiastego. Właśnie te pokemony będą pojawiać się w dziczy częściej zaczynając od popołudnia 5 maja (czasu PDT), ale tylko przez krótki okres czasu. Przewidujemy, ze te pokemony wrócą do swoich normalnych siedlisk 8 maja 2017 czasu PDT. 

Pomóżcie nam przyczynić się do trwających badań Profesora Willowa łapiąc tak duża pokemonów typu trawiastego jak tylko możecie w ten weekend. Kiedy będziecie na zewnątrz z przyjaciółmi i rodziną, nie zapomnijcie udokumentować swoje znaleziska używając kamery AR w Pokemon GO i przesłać swój screenshot w mediach społecznościowych używając hasztagu #PokemonGO.

Zespół Pokemon GO

Przygotujcie się na falę trawiastych pokemonów już w piątkowe popołudnie/wieczór – niestety Niantic tym razem nie podało dokładnej godziny startu oraz końca eventu. Podekscytowani?

EDIT: Niantic poinformowało, że na czas eventu lury będą trwać aż 6 godzin!

70 Comments

  • Reply
    l0l
    Maj 04, 2017 8:34 pm

    Bez ekscytacji.
    Lepsze by był event elektryczny z owieczką w roli głownej ;p
    Na trawiaste stworki nigdy nie domagałem.

  • Reply
    FarArcanine
    Maj 04, 2017 8:49 pm

    No to ja się szykuję na polowanie na cuksy dla Tangeli 😀

    • Reply
      Outlawek
      Maj 05, 2017 8:27 am

      Też liczę na to, że Tangela będzie się częściej pokazywała, bo to typowy Pokemon trawiasty, a nie mieszaniec, jak większość pozostałych. Nie żebym miał coś przeciwko mieszańcom, bo chętnie przyjmę kilka dobrych Bulbasaurów, Oddishów, czy Exeggcutów.

    • Reply
      bart
      Maj 05, 2017 8:56 am

      Tangela to pospolity pokemon w Japonii, w USA też się pojawia, a Polsce nawet nie wiem czy na dziko występuje (wszystkie 6szt mam z jajek wyklutych w 1 tygodniu. Od września 0 Tangeli ).
      Trzeba zbierać cukierki na kolejną generację, później będzie płacz że: „wszyscy to citerzy bo mają na początku generacji topowe poki a ja nie”.

      • Reply
        FarArcanine
        Maj 05, 2017 9:14 am

        Tym bardziej, że jej evo w 4 generacji będzie mieć 3100 CP, a trafiła mi się jedna sztuka 100% z jajeczka.

        • Reply
          Pauliska
          Maj 05, 2017 10:47 am

          Skąd info o CP 4 geny? 🙂 masz jakieś sprawdzone info? Wczoraj na radarze miałam 2 tangele ale to zachodnie niemcy. i nie wiem czy już nie zaczeli rzucac bo event czy to bylo jeszcze przed 🙂

          • bart
            Maj 05, 2017 11:45 am

            Żartujesz ? CP poków jest znane do 7 gen od kiedy były zmiany CP w 1 gen 😛 , na YT już gadają wszyscy o 3 gen. Na każdej stronie masz info o CP konkretnych generacji https://rankedboost.com/pokemon-go/generation-3-tier-list/ , https://pokegocomplete.com , Slaking z 3gen ma 300hp i 5441CP .

          • FarArcanine
            Maj 05, 2017 12:55 pm

            Regularnie oglądam kanał Kusiego –> https://www.youtube.com/watch?v=WvxAjmItg_U Inteligentny facet, ma pojęcie i o Pokach i o mechanice gry. Chyba na filmiku o CP Poków z 3 geny pokazywał wzór na obliczenie CP. W sieci pewnie też znajdziesz sam wzór.

          • RavAzr
            Maj 05, 2017 1:56 pm

            Max Cp dla pokemonów wszystkich generacji:
            https://pokemongo.gamepress.gg/max-cp

          • Pauliska
            Maj 06, 2017 8:35 am

            Dzięki chłopaki, nie wiedziałam że to już poobliczane tak w przód jest 😀 świetne info, już strona w ulubionych 😀 akurat mi się trafił Rhyhorn 100%. miło wiedzieć że przy 4 genie bedzie miał 3800+ 🙂

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Maj 05, 2017 5:33 pm

        w dziczy tangela raz mi się pokazała
        i ledwie 20 parę CP miała

        • Reply
          Ricardogo
          Maj 07, 2017 4:44 pm

          Dzisiaj złapałem 30CP 😉

          • rudy murzyn chińczyk żyd
            Maj 07, 2017 5:08 pm

            po co wam jakaś tangela 3tyc cp jak wejdzie kolejna gen to same goryle będą w gymach po 5tys cp

          • Yorickai
            Maj 07, 2017 5:56 pm

            nie same goryle po 5k cp tylko jeden Slaking dokładnie i prawdopodobnie zostanie zrobiony tak że będzie atakował co drugą runde jak w grach pokemon. Poza tym wszystkie poki które mają niższe cp nadają się spokojnie do podbijania prestiżu w gymach. Nie wszystkie poki muszą być mega-super-duper-wyje!#$-w-kosmos i to jest właśnie fajne.

          • rudy murzyn chińczyk żyd
            Maj 08, 2017 4:55 pm

            wiem o tym i co z tego, może nawet w ogóle nie atakować a i tak będzie na szczycie wgymie

          • Yorickai
            Maj 08, 2017 7:16 pm

            Owszem będzie. Chyba że zmienią strategie gymów. Jeśli było by tak jak w grach to pewnie nie było by go trudno zdjąć a już na pewno łatwiej niż blisey. No chyba że zrobią z niego monstrum ale nie wydaje mi się. Zresztą zobaczymy w praniu co wyjdzie.

  • Reply
    Machrid
    Maj 04, 2017 8:56 pm

    poszli w nianticu na latwizne ,bo po co zrobic update skoro mozna zwiekszyc ilosc wystepowania jakis tam pokemonow , w kolko to samo .
    jak zwykle odwalili manianie .
    mam nadzieje ze w nastepnym update poprawia czcionki i drobne bledy tekstowe , bo dawno nie bylo takiego update.

    • Reply
      ram
      Maj 04, 2017 9:20 pm

      był w maju update poprawiający czcionki 🙂

      • Reply
        FoxMan
        Maj 04, 2017 11:17 pm

        W maju? Ja miałem ostatni update bodajże 6 kwietnia…

  • Reply
    lavok
    Maj 04, 2017 9:02 pm

    nie ma to jak dostać event na maraton pracy 😀

    • Reply
      mowmibubuxd
      Maj 05, 2017 6:48 am

      Podbijam! 😛 ja mam dyżury dzień, noc, noc 😀

  • Reply
    chrupek
    Maj 04, 2017 10:56 pm

    a ja chciałem tylko zaznaczyć ze ostatnio Niantic wprowadza ukryte updaty wraz z końcem eventów…If you know what I mean…

  • Reply
    derelict426
    Maj 04, 2017 11:16 pm

    Nudy na pudy 🙂 Daliby wreszcie event dragonowy.

    • Reply
      RavAzr
      Maj 05, 2017 12:37 am

      Wszędzie będą dratini i dragonite …. to z pewnością zabiłoby grę.
      Zniszczyłoby jakąkolwiek różnorodność w gymach.
      Spowodowało niechęć wszystkich, którzy z uporem maniaka chodzili ze smokiem jako buddy i biegali za każdym widzianym na radarze dratinim.
      Chyba nie tędy droga.

      • Reply
        AszKeczam
        Maj 05, 2017 2:53 am

        Raczej wyrównało. Większość smoków na topce posiadają ludzie, którzy grają z mapkami, bo tak o chodzić i liczyć, że się pojawi na drodze to nie ma co. :/ To samo z Unown. Spotkać go na dziko bez mapki to jak wygrać na loterii. 🙁

        • Reply
          Barti
          Maj 05, 2017 9:26 am

          Ostatnio Dratini często lecą z 10 km, więc nie tak trudno o cukierki 🙂

          • anka
            Maj 06, 2017 6:54 pm

            Barti moze tobie lecą dratini mnie lecą pineco.

          • Barti
            Maj 06, 2017 7:42 pm

            Czyli wszystko zgodnie z informacjami z tego artykułu https://thesilphroad.com/science/secret-egg-rarity-tiers-pokemon-go 🙂

          • RavAzr
            Maj 06, 2017 8:04 pm

            Wszystko zależy od tego skąd wyleciało dane jajko.
            Ja mam w pobliżu mieszkania 3 pokestopy, z których dwa obdarowały mnie jajakami 10-kilometrowymi. Z tego położonego najbliżej mnie zawsze wypadają z jajek 10-tek Pineco, a z tego oddalonego najbardziej zawsze z 10-tek wykluwają się Dratini.
            Mam prostą zasadę, kiedy zwolni mi się miejsce na jajko idę do tego ostatniego z nadzieją, że dostanę jajko 10-tkę. Oczywiście, nie zawsze wypada jakiekolwiek jajko, czasem wypadają jajaka 2-kilometrowe, ale jeżeli wypadną 10-tki to przynajmniej wiem, że nie czeka mnie tzw. Szyszka. Proponuje poeksperymentować.

        • Reply
          Ricardogo
          Maj 05, 2017 1:17 pm

          Mam 3 wykarmione smoczki, pierwszego wychodziłem, reszta z jajek i przy pobliskiej rzece.

        • Reply
          RavAzr
          Maj 05, 2017 2:03 pm

          Jak wg Ciebie miałoby to doprowadzić do wyrównania?
          Owszem mapy straciły możliwość pokazywania IV i ataków, ale nadal działają.
          Jeżeli Twórcy zrobiliby wydarzenie, w którym pokazują się częściej smoki, to osoby posiadające dostęp do map miałyby najobfitsze łowy. Dysproporcja pewnie by jeszcze wzrosła.

      • Reply
        Optymista
        Maj 05, 2017 10:35 am

        Nie można zabić trupa

  • Reply
    Donvitogd
    Maj 04, 2017 11:49 pm

    Lury na 6 godzin!!!!

  • Reply
    Gnoll
    Maj 04, 2017 11:55 pm

    Chikorita i Bulbasaur zawsze na propsie, no jeszcze Sunkern w moim przypadku. Poza tym… meh. Exegguttor stał się słaby, a w lury się nie bawię – wolałbym zdecydowanie XP albo cukierki.

    • Reply
      RavAzr
      Maj 05, 2017 12:29 am

      Wybacz, ale to jakieś fantasmagorie. Kiedy Exeggutor stał się słaby ?
      Owszem, ma stosunkowo niskie cp, przez co w gymach jeżeli już jest to na końcu listy, ale z pewnością nie jest słaby. Ma świetne zestawienie typów i wysoki DPS ataków. Nie ma lepszego trawiastego pokemona na chwilę obecną.

  • Reply
    Siwy218
    Maj 05, 2017 10:25 am

    Nie ma lepszego pogromcy pielęgniarki jak Exeggutor z Solar’em

    • Reply
      Pauliska
      Maj 05, 2017 10:50 am

      Alakazam z Focus Blast też fajnie daję radę 🙂 no i Machamp 🙂

      • Reply
        Bori
        Maj 05, 2017 5:19 pm

        Ja jednak wole Palme:D, jak zasunie z Solara to nie ma co zbierac:D, pozatym Palemka jest tez dobra na Vapki

  • Reply
    at3at3
    Maj 05, 2017 11:15 am

    Ja mam tylko nadzieję, że to będą m.in. Chikority, a nie głównie Parasy, na które już nie mogę patrzeć, bo u mnie jest ich więcej niż szczurów. Z drugiej strony: przy evencie wodnym nie złapałam ANI JEDNEGO Totodyla, więc nie mam złudzeń.
    Yhhh… Szkoda, bo z trawiastych przydałoby mi się jedynie jakieś niezłe Meganium… 🙁

    • Reply
      Bori
      Maj 05, 2017 5:20 pm

      Parasect jest dobry do podbijania gymów, więc nie ma co aż tak narzekać

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Maj 05, 2017 5:31 pm

    telefon szwankuje trochę to denerwuje
    chwilę połapałem hitmonlee spotkałem
    co do jajek tematu niestety drowzee i natu

  • Reply
    l0l
    Maj 05, 2017 7:01 pm

    Co do posta wyżej to jestem mało mniejszość, więc ssij kule typie xD
    Gram bez map i wszystkie moje pięć (5) Dragonite wychodzone+hatch z eggs bez map.
    Yeah bać noobów, uciekajcie xD

  • Reply
    Hardstyleboy
    Maj 06, 2017 1:14 am

    Piękna zawiecha na początek 2 lury nie idzie zakręcać pomestopami a 12 z koleji pokemon ze słabym cp za 1 razem ucieka z kulki ☹️☹️☹️

  • Reply
    Hardstyleboy
    Maj 06, 2017 1:39 am

    Mieliście podobny problem ? Gramy z dziewczyna u niej normalnie działa u mnie każdy stworek ucieka z kulki za pierwszym rzutem chyba już 20 z koleji właśnie straciłem venusaura Cp bez znaczenia nie ma szansy nic złapać … ani stopa przekręcić nie idzie..

    • Reply
      DustMustard
      Maj 06, 2017 7:42 pm

      Może dostałeś softbana przypadkowo. Spróbuj jak debil 50 razy obkręcić pokestopa (nie robie sobie jaj, na serio) ale musisz za każdym razem w niego wejść i wyjść. Po kilkudziesięcu próbach w końcu wypadną itemy i zaczne wszystko być ok

      albo poczekaj ok. 2 godziny

    • Reply
      Westi
      Maj 06, 2017 8:42 pm

      Mam identycznie, pokemony, których teoretycznie nie da się nie złapać (niskie cp oraz posiadane złote odznaki, które teoretycznie ułatwiają złapanie) wychodzą z pokeballi, a pokestopy nie obracają się albo łapią po chwili. Mam tak od ostatniej lub przedostatniej aktualizacji. Jeżeli faktycznie dostałem softbana (za co???!!!) to jak mam to sprawdzić? Żaden komunikat mi się nie pojawia.

  • Reply
    jakakolwiek
    Maj 06, 2017 7:34 am

    Coś marnie z tymi roślinkami, bez porównania z eventem wodnym czy walentynkowym, pojedyncze sztuki tu i ówdzie. Tyle dobrego, że się Bulbazaury i Chikority pokazują. Ale Tangeli dalej nie mam…

    • Reply
      Outlawek
      Maj 06, 2017 8:38 am

      Tangele pokazują się, ale nie spodziewaj się, iż będą wyskakiwały tak masowo, jak np. Exeggcuty, czy Chikority. Nadal trzeba mieć szczęście, by je spotkać. Nie wiem, jak wygląda sytuacja w mniejszych miejscowościach i na wsiach, ale tam spodziewam się, że może być ciężko trafić Tangele. Na pewno po tym weekendzie przybędzie Exeggutorów, bo jajka są wszechobecne.

    • Reply
      Anka
      Maj 06, 2017 8:50 am

      W Dąbrowie Górniczej więcej czikorit uzbierałam na samym początku 2 gen w parku podlesie w ciągu godziny niż od wczoraj widzę w całym mieście. Poza tym kilka razy jajka, ale tez mało ostatnie dwa tygodnie był ich masowy wysyp w parku w Katowicach . Tangeli nie ma , zreszta w walentynki tez mało co było ani jednej chansey np nie widziałam nawet na radarze. Ale w wojewódzkich miastach ponoć wtedy był wysyp to może i tym razem będzie a mniejsze czy całkiem małe miasteczka jak zwykle Mają w plecy.

  • Reply
    fififak
    Maj 06, 2017 8:38 am

    na evencie wielkanocnym trafiłem na dziko 3! dragonity i 1 snorlanxa! normalnie w centrum płocka! one chyba respią sie tam gdzie duzo ludzi gra

  • Reply
    at3at3
    Maj 06, 2017 10:16 am

    Hmm… Czy aby na pewno jest jakiś event? 😉
    U mnie od rana nichts Besonderes: Sunkern i 2 rzodkiewki. Wczoraj wieczorem Bulba na radarze i to by było na tyle. Ale to dlatego, że się nie ruszyłam się jeszcze zbytnio, a dookoła widzę już ok. 15 odpalonych lurów. Oby przyciągnęły jakieś chiko-chiko. Choć nie chce mi się siedzieć pod najbliższą stacją metra (4 pokestopy obok siebie) jak idiotka. W centrum drop też jest zazwyczaj marny jakościowo nawet przy eventach, więc chyba najlepiej pozaliczać jakieś parki, bo one są przecież najbardziej zielone…
    W każdym razie – póki co nie widzę większych efektów eventu w terenie. Gdybym nie wiedziała, że taki jest, to bym nie zauważyła zmian. A Wy?

    • Reply
      pimpim
      Maj 06, 2017 1:24 pm

      Taa.. u mnie 1 bulbazałr. To i tak skok o 100%. U mnie nie ma żadnego eventu. Na bank.

    • Reply
      Czop
      Maj 06, 2017 2:18 pm

      Bulba, kilka cziko, jajca, viplume. Szału nie ma ale lekki ruch w interesie jest. Trzeba pamietac ze trawiaste to nie tylko te 2-3 które chcielibysmy widziec 🙂

    • Reply
      at3at3
      Maj 06, 2017 3:24 pm

      Odszczekuję (hau hau!) – 3 Chiko, Bayleef, jajka, Bulba i jeszcze więcej rzodkiewek. I… co ciekawe – dzikie Pineco na ulicy, a to chyba nie roślinny, tylko wbrew pozorom robalowaty typ?
      Tylko ananasy mi wyszły, a ja nadal zbieram na Meganium.
      Aha – w lurach nic ciekawego nie widziałam, same zwyklaki, prawie nic trawiastego (jedna rzodkiewka na multum Sentretów itp.), więc nie warto w nie inwestować jeśli liczycie na zielone poki!

  • Reply
    Ashhash
    Maj 06, 2017 10:58 am

    Ja bym odpalił lure, gdybym miał pokestop w zasięgu kwadratu, niestety jednak nawet tego nie mam.
    Poczekam sobie aż zacznie padać, to pewnie więcej Karpia się narespi i przejdę się trochę po najbliższym parku.
    Shiny Karp i Garry są ładniejsze od standardu, wszystkie shiny roślinne juz nie.
    Nie ma wśród dostępnych roślinnych stworków niczego co by wywołało mój ślinotok xd

  • Reply
    matthews
    Maj 06, 2017 2:12 pm

    Zaczęło się wczoraj około 23. Co krok są Sunkerny, sporo też jest Exeggcute’ów. Dużo więcej niż zwykle Oddish’ów i Chikorit. Na radarze też Bulbasaury. Całkiem nieźle póki co.

  • Reply
    Aababb
    Maj 06, 2017 3:03 pm

    U mnie rewelacji tez, nie ma. Jak juz cos sie pokaze to i tak ucieka nawet z ultra balla po podaniu malinki.bezsensu event tylko dla osob z wiekszych miast, ktorzy maja kilka pokestopow w zasiegu reki.

  • Reply
    Sebek
    Maj 06, 2017 3:49 pm

    Ja złapałem pierwszą Chikoritę wczoraj 😛
    Wyświetlił się też Sunkern ale od razu zniknął :/

  • Reply
    a
    Maj 06, 2017 5:33 pm

    Z tym Sunkernem i Exeggcute to chyba przesadzili.
    To teraz częściej się respi niż Pigdey czy Rattata.

  • Reply
    Helka
    Maj 06, 2017 6:17 pm

    Jeden bayleaf (czy jakiś tak) i meganium czyli pełen pozytyw. Chiko i byłby respią się aż miło ale tylko dla tych dwóch wyszłam specjalnie. Mieszkam w małym mieście 2 gymy i 5pokestopów więc bez szału a tu takie niespodzianki. Bayleaf podał się po drugiej kulce z ananasem ale głównie dlatego że kiepski coś koło 140cp ale 10 cuksów zawsze super. Z meganium było już ciężko, też kiepski bo koło 340cp ale złapać to to nawet kiepskie to tragedia. 2 próby z ananasem potem stwierdziłam że szkoda bo mało zostało a nie podda się łatwo. Ostatecznie poszło kilka żółtych, kilka niebieskich i dwie czerwone kulki a do tego kilkanaście malin. Co ciekawe w końcu złapany w czerwoną kulkę… oba „not likely”… ale i tak super.

  • Reply
    A.
    Maj 06, 2017 6:21 pm

    Event u mnie się chyba popsuł, bo w parku obok masowo respią się cyndaquile jakoś od wczoraj, zdążyłam już uzbierać na typhlo
    Sporo jajek i sunkernów wszędzie, ale starterów zero oprócz jednego bulba w lesie poza zasięgiem pokestopów
    Lury nieopłacalne :/

    • Reply
      franeczek91
      Maj 06, 2017 7:06 pm

      A nie było czasem z czwartku na piątek migracji? Zazdroszczę Ci tych cynda-u mnie biedak na buddy musi chodzić.

      • Reply
        A.
        Maj 06, 2017 7:20 pm

        Nie jestem właśnie pewna, bo cała reszta poków z okolicy pozostała, ale narzekać nie będę

  • Reply
    DustMustard
    Maj 06, 2017 7:39 pm

    Na razie mój rekord to Exeggutor 2k CP (miałem poważny problem z napisaniem tego słowa) event satysfakcjonujący, pewnie uzbieram na sunflore, na razie kilka bulbazaurów i czikorit, a chętnie bym przyjął do meganium. Kiedy ma się to zakończyć?

  • Reply
    Deltatrek
    Maj 07, 2017 12:15 pm

    Ogólnie w Wawie ten event nic nie daje. Prawie nie ma różnicy. Jechałem pociągiem i sprawdzałem wzdłuż wschodniej granicy Wisły. Trochę lepiej ale bez rewelacji. To jest porażka 2 godziny chodzenia po osiedlu i 2 bulby i nic więcej

  • Reply
    D
    Maj 07, 2017 7:51 pm

    Odpaliłem dziś incense w lesie, miejscu bez pokestopów i dróg na mapie. Pojawiały się same trawiaste z czego sporo bulba, a i chikority też się trafiały. W końcu to ich miejsce występowania.

  • Reply
    wujaszek
    Maj 08, 2017 9:31 pm

    Podsumuje event. Jak dla mnie bardzo ok. Miasto 35 tys ludzi pokemon co 20 metrów, jaj, sunkernów masa. Od pokestopu do pokestopu przez 2 dni i 30 chikorit siedzi. Dzika palma, dwie tangele też złapane i reszty trawiastych po trochu. Na duży plus nie narzekam, tylko zapierniczam i zbieram a nie marudze.

  • Reply
    bryk00
    Maj 09, 2017 10:10 am

    niezle , jeszcze respia sie trawiaste poki

  • Reply
    gieno