News 61

System przeciwko oszustom uruchomiony!

spoof

W przypadku tego newsa można powiedzieć tylko jedno – lepiej późno niż wcale. Dobrze, że w końcu zaczęło się coś dziać w tym temacie, ale szkoda, iż tak późno.

Od premiery Pokemon GO minął już grubo ponad rok a produkcja Niantic wciąż boryka się z problemem oszustów pozorujących swoją lokalizację. Tzw. spooferzy „podróżują” po świecie z poziomu swojej kanapy łapiąc bez problemu wszystkie rzadkie pokemony, bezkarnie zbijając areny i (co dość popularne w ostatnim czasie) uczestnicząc w raidach.

Oczywiście, możecie mieć własne zdanie na temat spooferów, bo niektórzy z was uznają ich za bardzo pomocnych w przypadku raidów w miejscach, gdzie ciężko zebrać ekipę. Część graczy twierdzi także, że to przecież nic złego jeśli chodzi o trenerów z terenów wiejskich, bo przecież w ich okolicy gra jest niegrywalna. Jakiekolwiek tłumaczenie nie zmienia jednak faktu, iż oprogramowanie fałszujące lokalizacje jest zakazane w regulaminie gry i powinno być traktowane banem.

Nie oszukujmy się, przez cały ten czas od premiery Niantic zrobiło naprawdę niewiele w kierunku ukarania spooferów. Producent Pokemon GO walczył jak dotąd jedynie z mapami i automatycznie ustawianymi botami – aż do dziś.

W plikach ostatniej aktualizacji odnaleziono kod odpowiedzialny za sprawdzanie czy na naszym telefonie obecny jest program z tzw. czarnej listy. Tego wieczoru (polskiego czasu) Niantic uruchomiło to narzędzie i teraz gdy Pokemon GO wykryje obecność aplikacji do pozorowania lokalizacji to wyświetli odpowiedni komunikat, który jednocześnie uniemożliwi wejście do gry. Rzecz jasna Niantic nie podzieli się z nami zawartością swojej czarnej listy. Nie wiemy także czy komunikat ten przyniesie w przyszłości bany czy też jest tylko ostrzeżeniem dla spooferów.

Odinstalowanie aplikacji wywołującej komunikat odblokowuje możliwość wejścia do gry, ale czy takie konto jest już oznaczone i przeznaczone do przyszłej fali banów? Tego dowiemy się z czasem.

Czy Niantic ma prawo do skanowania zawartości naszego telefonu? To pytanie jest dyskusyjne, ale w przypadku systemu Android problemu raczej z tym nie będzie – sam producent Pokemon GO jest związany z Google. Podobne narzędzia stosowała już w przeszłości firma Supercell w grze Clash of Clans i nie miała z tego powodu żadnych problemów. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku polityki prywatności Apple, ale mam wrażenie, że na to także znajdzie się rozwiązanie.

PS. Zanim ktoś zacznie chwalić się, że jego ulubiony program do oszukiwania jeszcze nie został wykryty – Niantic ma możliwość rozszerzenia czarnej listy w każdej chwili.

61 Comments

  • Reply
    poketrenerfriday
    Paź 19, 2017 9:12 pm

    czasem uzywam fake ale nie do pokemon go tylko ingressa i co teraz mi pozostalo

    • Reply
      Mayowy11
      Paź 19, 2017 9:51 pm

      Cici pozostalo oszuscie?ano w mario bros zacznij graci tam oszukuj hehehe

    • Reply
      ArT
      Paź 23, 2017 10:17 am

      A na ingresie mówisz że tylko używasz dla pokemonów. Słaby jesteś. Akurat gram więcej w ingress i jeszcze bardziej mnie wkuszyłeś.

  • Reply
    Lumen
    Paź 19, 2017 9:30 pm

    nie mam nic do tych którzy grają na fake gps jeśli zostawiają areny w spokoju

    • Reply
      Mayowy11
      Paź 19, 2017 9:54 pm

      Fake to fake oszustwo i tyle to dla leszczyyyyy przez male lllll frajerzy

  • Reply
    Spoofer
    Paź 19, 2017 9:53 pm

    A ja sobie gram na Fake i mnie nie złapią. Gymy bd zbijał dalej. Najlepiej o 23:59.

  • Reply
    Gainax
    Paź 19, 2017 10:03 pm

    ja ostatnio propaguje akcję jednej gwiazdki i wkomentarzu napisać pod gwiazdką że póki nie zajmą się fake gps i oszustami więcej nie będzie.

  • Reply
    Supellek
    Paź 19, 2017 10:03 pm

    Ja fake gps używam ,żeby wkręcać znajomych ,że jest na extra drogisz wakacjiach na hawajach itp. Noi do oszukiwania znajomych ,że nie ma mnie w Polsce ,żeby mi dali spokojnie grać,

  • Reply
    raz
    Paź 19, 2017 10:05 pm

    I co? Z czego się tu cieszyc boty zdominują grę fejki bardzi czesto biły boty oraz pomagały ludziom z wioch a teraz po ponad roku sie obudzili. Smieszna firma ze smiesznymi idiotami xD

  • Reply
    Treneiro
    Paź 19, 2017 10:24 pm

    Mogę sie założyć że za góra tydzień jak nie szybciej znajdą sposób na te ich solidne zabezpieczenia

    • Reply
      Spoofer
      Paź 19, 2017 10:25 pm

      Już znaleźliśmy.

    • Reply
      raz
      Paź 19, 2017 11:42 pm

      juz odkryli jak je przejsc xDDD

      • Reply
        Kilerx
        Paź 20, 2017 12:02 am

        Nieprawda

        • Reply
          Spoofer
          Paź 20, 2017 2:11 pm

          Chcesz dowiedzieć się czy to prawda? Daj kordy na dowolnego gyma to ci zbije za 5 minut.

          • Kilerx
            Paź 20, 2017 5:29 pm

            Tak jak już pisałem, ciesz się oszukiwaniem do czasu. Ja nie wiem jak można tak nisko upaść, ze nawet w takiej grze się oszukuje.

  • Reply
    pikapika
    Paź 19, 2017 10:30 pm

    Czy zauważył ktoś już, że obecnie w gymach można posiadać jednocześnie maksymalnie tylko 20 pokemonów?

    • Reply
      antykl
      Paź 20, 2017 1:54 pm

      Zdziwiony? Tak było od początku.

      • Reply
        antykl
        Paź 20, 2017 2:01 pm

        Mam na myśli nowy system gymów.

    • Reply
      Kilerx
      Paź 20, 2017 2:01 pm

      20 to mało :)?

      • Reply
        Farmer
        Paź 21, 2017 3:52 am

        Mało, jak latam i zbijam cudze gymy to szybko mija.

        • Reply
          Das
          Paź 21, 2017 7:34 am

          Ale po Co? I tak dostaniesz tylko raz 50 monet

  • Reply
    MasterSun8
    Paź 19, 2017 10:41 pm

    Tak to można było np. pójść na safari jak ktoś ma obowiązki lub nie ma pieniędzy a teraz to jak mieszkasz w jakimś średnim mieście to same szczury wyskakują i 0 szans nawet na totodile a jak „byłem” w pradze to już prawie złapałem charizarda i bulbasaura.

    • Reply
      Kilerx
      Paź 19, 2017 10:42 pm

      I na całe szczęście już nie będziesz chodził 🙂

      • Reply
        raz
        Paź 19, 2017 11:40 pm

        bedzie 😀 sporo apek nie ma bana a wiekszosc po ponownej reinstalacji dalej dziala xD Ot taki swietne zabezpieczenia niantic wprowadzilo xDDDDDD

        • Reply
          Kilerx
          Paź 20, 2017 12:00 am

          Nigdy nie zrozumie ludzi, którzy cieszą się, że są oszustami.
          Cieszcie się do czasu

          • Masc na ból
            Paź 21, 2017 6:21 am

            Beka z tej twojej spiny xD linczuj ludzi ze wpisywali kody na kase w simsach, bo jak mozna oszukiwać! Dla niantic to strzal w kolano, spooferzy nie psuja juz gry, a przy obcieciu funduszy z gymow z pewnoscia laduja w gre niemala kase.

          • Kilerx
            Paź 21, 2017 11:54 am

            Ja się nie spinam kolego tylko pisze swoje zdanie. Zawsze byłem i będę przeciwko oszustom. Tak ciężko z domu wyjść na trochę?

          • Masc na ból
            Paź 22, 2017 4:46 am

            Wyrazic zdanie mozna raz ty pod kazdym komentem sie kuptasz ze oszusty wszędzie… Jakakolwiek rywalizacja w tej grze zostala usmiercona, na ten moment na prawde trzeba mieć niezly bol dupy o to ze ktos gdzies jakos na mobilku lapnie sobie stworka na apce xD

          • MikeClaus2001
            Paź 22, 2017 8:41 am

            Dam ci radę; daruj sobie. Ci idioci to zbyt wielkie prymitywy by zrozumieć co robią. Najlepsze wyjście; ignoruj ich jeśli nic ci nie robią, a jak coś zrobią nie odpuszczaj. Od mojego startu w grze zbanowali dzięki mnie 3 cheaterów, a z 5 przez pół-cheaterów (grają na FlyGps, ale na rajdy idą osobiście) zniechęciłem do gry. Na każdego jest sposób 😉

            PS. Po przeczytaniu tego tematu dochodzę do wniosku że społeczność tej strony zeszła na psy 🙁

  • Reply
    kandara
    Paź 19, 2017 10:51 pm

    Przyznam, że trochę się boję, bo parę razu użyłam fejka na głównym koncie… Niby dawno temu i tylko po swoim mieście, ale jednak.

    • Reply
      raz
      Paź 19, 2017 11:39 pm

      nic ci nie grozi i nie bedzie grozic okazalo sie tak wogole ze to sa testy i po odinstalowaniu i zainstalowaniu ponownym fejka na blackliscie nianticu dalej da sie spoofowac 🙂

      • Reply
        Kilerx
        Paź 20, 2017 12:01 am

        A owszem grozi, jeśli ponownie ich użyjesz. Jak nie to możesz śmiało grać.

        • Reply
          kandara
          Paź 20, 2017 12:13 am

          Na mojej wersji androida i tak się nie da, chyba, że już wymyślili jak to obejść. 🙂 w sumie wolę nie sprawdzać.

          • kandara
            Paź 20, 2017 7:35 am

            A i szkopuł w tym, że chociaż oprogramowania nie używałam od jakiegoś miesiąca to ciągle je posiadałam i dostałam ten komunikat.

  • Reply
    Levy
    Paź 19, 2017 11:10 pm

    Moim skromnym zdaniem niantic od początku skanuje telefony z pokemon tak jak wszystkie firmy, których aplikacje mamy zainstalowane. Albo się z tym godzisz albo nie używasz smartfona. Mają mega bazę wiedzy o nas. Niestety albo stety jak większość firm nie są w stanie przebrnąć przez te dane patrząc jak marnie radzą sobie z problemami samej gry. Mam u siebie w mieścinie kilku fakeowców wszystkim znanych wiec zobaczymy za kilka dni czy ich ostrzeżenie działa. Osobiście bardzo w to wątpię. Dodam jeszcze, że mi oni nie przeszkadzają a wręcz pomagają bo gdyby nie oni to poki w gymach stałby po 3-4 tyg.

    • Reply
      Kilerx
      Paź 20, 2017 10:12 am

      Wolę mieć pokemona 4 tygodnie w gymie niż ma go zbijać oszust 🙂

  • Reply
    Elprofit
    Paź 19, 2017 11:30 pm

    Kolejne polowanie na czarownice.
    Obecny system gry nalicza w inny sposób „zarabianie” monet na pokemonach w gymach.
    Więc problemu z fake GPS nie ma.
    W trakcie dnia gym zmienia kolor 2 razy. A nie tak jak wcześniej obsadzone samymi snorlaxami co 2 tygodnie albo wcale.
    Pozatym o co hałas gra jest martwa w Warszawie od pół roku.
    Nawet w wakacje było słabo na rajdach.
    Przyjdzie czas na inne miasta.
    Kobkluzja- spofersi czy jak ich tam nazywają obecnie są kompletnie nieszkodliwi, tylko ego legit boli.
    Spoko niedługo nikt w to nie będzie grał.

  • Reply
    Kacu
    Paź 20, 2017 12:29 am

    Jak dla mnie fake GPS jest spoko jeżeli ktoś chce po prostu złapać wszystkie pokemony sam mam jedno konto którym gram na fake GPS w nocy a w dzień na gram tak jak wszyscy nie wiem jak dla innych ale dla mnie konto zrobione na fake gps jest eksperymentem i uczy jak grać i które pokemony ulepszać na swoim normalnym . A po 2 Pokemon go i tak już ma mało graczy patrząc jak było na początku cały hype na pokemony mija teraz ilość graczy spadnie w ciągu tygodnia chyba że producent gry wprowadzi więcej pokestopow w małych miastach i wioskach i do tego zrobi większą szansę na zebranie całego pokedexu u mnie w mieście jest pełno magikarpow i na każdym gymie minimum jeden garaydos więc trochę lipa

    • Reply
      Kilerx
      Paź 20, 2017 10:07 am

      Każde granie na fake gps jest oszustwem

  • Reply
    mento
    Paź 20, 2017 9:44 am

    jest dużo osób niepełnosprawnych ciekawe czy w przyszłości zrobią coś by ich nie dyskryminować

    • Reply
      Kilerx
      Paź 20, 2017 10:10 am

      Nie rozumiem Twojej logiki. Czym twórcy gry dyskryminują niepełnosprawnych? Bo wymyślili grę gdzie trzeba chodzić? Czy może dla Ciebie niepełnosprawność to pozwolenie na oszukiwanie w grze?

    • Reply
      PanGospodarzVI
      Paź 20, 2017 10:30 am

      Dyskryminuje też niewidomych i bezrękich, ludzi w śpiączce.

  • Reply
    R
    Paź 20, 2017 10:45 am

    Niantic konsekwentnie odetnie część mimo wszystko wiernych graczy. Można tylko pogratulować – na pewno to „zwiększy” przychody…
    Używanie fake’ów i tak dalej to nie tylko oszustwa, ale w dużej mierze próby oddolnego podniesienia atrakcyjności gry tam, gdzie Niantic tej atrakcyjności zapewnić nie chciało i nie chce.

    Czy za równoczesne posiadanie roweru też będzie ban? Wszak ja np. na rowerze często obskakuję okolicę, a jak wolno jadę, to i kilometry wpadają… Potem ban za posiadanie samochodu, a jak ktoś kupi przez komórkę bilet, to również ban. A co!!! Karać oszustów!!!

    • Reply
      Kilerx
      Paź 20, 2017 11:09 am

      Uatrakcyjniasz sobie grę oszukiwaniem, ok…

  • Reply
    RobertOrcio14
    Paź 20, 2017 11:20 am

    Gdzie jest lista tych zakazanych aplikacji? Ma ktoś do niej link? Czy Avast jest na tej liście? Bo spotkałem się z opinią że nawet za niego można dostać bana.

    • Reply
      Kilerx
      Paź 20, 2017 2:01 pm

      Niantic nie udostępni czarnej listy z oczywistych względów

  • Reply
    Levy
    Paź 20, 2017 11:24 am

    Zastanawiam sie jaki jest % wpływów kasy dla niantic od fakeowców. Rozmawiałem dzisiaj z kumplem, ktory gra na fake i przynał się, że co miesiąc płaci po 100zl bo super mu się raidy robi i na raidpassy wydaje. Raczej wątpię, że niantic juz się nachapało i teraz to tacy etyczni będą. Moim zdaniem ten ban to kolejna ściema. Ale mi to wisi. Ja się cieszę z wieczornych spacerów z rodziną. Dzisiaj uderzamy o 21 na nowe póki.

  • Reply
    Kamil
    Paź 20, 2017 2:10 pm

    Czy PokeTrack i Poke Genie to apki za które mogę dostać bana?

  • Reply
    sam
    Paź 20, 2017 8:08 pm

    Ja nie używałam fake gps tylko na telefonie miałam IV go i dostałam bana. na moim Radarze pojawiają się same ratatty i spineraki, podczas gdy inni w tym samy miejscu mają lepsze poki mając słabszy lv od mnie. i gdzie tu sprawiedliwość.
    Niantic napisał, że nie ma na to wpływu i nic nie może zrobić z moim kontem.

  • Reply
    mento
    Paź 20, 2017 10:57 pm

    człowiek który nie chodzi ponieważ nie może przez kalectwo np i używa fake grając w swoim miejscu zamieszkania nie popełnia oszustwa bo niema takiego zamiaru. żeby popełnić przestępstwo- oszustwo musi być zamiar.

    • Reply
      Kilerx
      Paź 21, 2017 11:53 am

      Czyli nie mając zamiaru włączania fake’a mimo togo włącza? Trochę dziwna logika

      • Reply
        mento
        Paź 21, 2017 2:03 pm

        ostatnio sedzia zlapany na kradziezy, broni sie brakiem zamiaru i jesli udowodni fakt ze nie było jego zamiarem ukrasc to siedziec nie pojdzie
        co do pokow to zauwaz ze mozna grac bez skakania za okazami poprostu zbierasz to co spotkasz tak jak bys chodzil nawet mozna ustawic czas pokonania 1 km na taki sam jak wrealu wkladasz podobny wysilek nie majac nog

  • Reply
    Innominate
    Paź 21, 2017 6:53 am

    Żadne zabezpieczenie nie pomoże, poksy miały nie działać na telefonach z rootem i co? Wystarczy jedna apka i wszystko śmiga jak dawniej. Skanowanie aplikacji polega zapewne na sprawdzeniu listy zainstalowanych apek pod kątem ich nazw w katalogu ../app, jak to obejść? Najprostszym Apk Editorem, wystarczy zmienić nazwę i problem z głowy (w przypadku skanowania innych nazw, apk Editor też może je zmienić). Moim zdaniem zabezpieczenia na androidzie nie powstrzymują cheaterów, tylko zachęcają do dalszego cheatowania. Android jest zbyt łatwo podatny na modyfikacje żeby cokolwiek na nim zabezpieczać.

  • Reply
    Wkurzony
    Paź 21, 2017 8:35 pm

    Ja rozumiem zabezpieczenia ale czy oni są nienormalni?

    Grałem normalnie cały czas, dzisiaj byłem w odwiedzinach u znajomych godzinę drogi stąd to tam też z ciekawości odpaliłem apkę. I teraz jak wróciłem wieczorem to mam ostrzeżenie to czerwone że wykryto na koncie te aplikacje firm trzecich bla bla bla. No co to ma być? To już nie można w innym mieście zbierać bo oni ześwirowali na punkcie oszustów? Ktoś z was spotkał się z taką sytuacją?

    • Reply
      Wkurzony
      Paź 21, 2017 8:36 pm

      Uprzedzając odpowiedzi grałem normalnie czyli bez żadnych tam GPSów i innych narzędzi

  • Reply
    Levy
    Paź 21, 2017 10:54 pm

    Po pierwszej dobie spooferzy u mnie mają się doskonale. Mam zainstalowaną IVGO i kilka razy dzisiaj juz uruchiamialem i nic. Ściema i tyle.

  • Reply
    Hobilo
    Paź 23, 2017 9:50 am

    A ja się czuję zbanowany.
    Uruchomiłem fake’a dla uzupełnienia pokedexu o legendę tygrysa i teraz nie mogę złapać żadnego ducha. Przeszedłem już jakieś 20 km i nic. Żadnego ducha. Generacja nr III nie jest aktywna.
    Wg mnie bany działają.

    • Reply
      też zbanowany
      Paź 25, 2017 11:07 pm

      Włącz Incense przez 30 minut nałapiesz tyle, że jeszcze na ewolucję Ci starczy, natomiast przez Lure Module to nie działa

  • Reply
    Both
    Paź 25, 2017 9:49 pm

    Podsumowując – Niantic wprowadził mi do telefonu nielegalny program hakerski, który sprawdza mi dane w telefonie, co w wielu krajach jest karalne. Może niech od razu pobiorą książkę adresową albo hasła do banków.

  • Reply
    Levy
    Lis 02, 2017 11:27 am

    Poczytajcie sobie o „big data”. Mają wszystko o nas. I ksiazki adresowe i hasła do kont itd. Takie czasy przyszły. Najlepiej to się nie przejmować. A co do spooferow w pokach to nie zauważyłem żeby coś się zmieniło. Dzisiaj rano pojechałem na pocztę żeby wysłać paczkę i przy okazji zbilem gyma. Nie zdążyłem nawet wstawić swojego poka jak juz siedział żółty. A dookoła nikogo z telefonem.