News 41

System questów i mityczny Mew!

mew

System questów pojawił się w kodzie gry już jakiś czas temu, ale chyba nikt nie spodziewał się, że tak szybko zostaną nam ujawnione szczegóły a sama funkcjonalność wprowadzona do gry – a jednak!

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Seria tajemniczych wydarzeń ma miejsce na całym świecie a profesor Willow szuka trenerów, którzy pomogą mu dowiedzieć się czy są one powiązane z mitycznym pokemonem Mew. Te zadania badawcze staną się dostępne dla trenerów na całym świecie w późniejszej części tego tygodnia!

Istnieją dwa różne typy badań, do których możecie się przyczynić: badania terenowe (field research) oraz badania specjalne (special research). Zbierajcie zadania zawierające badania terenowe poprzez przekręcanie pokestopami, co da wam cele takie jak odkrywanie i łapanie niektórych pokemonów lub angażowanie się w walki. Badania specjalne będzie wam przynosił sam profesor Willow i zabierze was w podróż by dokonać ważnych odkryć!

Oba typy badań oferują wspaniałe nagrody, w tym wiele użytecznych przedmiotów oraz okazje do spotkania niektórych pokemonów! Możecie ukończyć dowolną ilość zadań badawczych każdego dnia, czyniąc swój dzień pełnym przygód. Zadania te mają również różne poziomy trudności, więc im trudniejsze zadanie badawcze, tym większa nagroda czeka na was. 

Zdobędziecie jeden stempel dziennie wypełniając przynajmniej jedno badanie terenowe a kiedy uzyskacie ich siedem, możecie osiągnąć tzw. przełom w badaniu i otrzymać jeszcze lepsze nagrody! Dzięki temu możecie nawet spotkać legendarnego pokemona!

Zadania badawcze dostarczą ciekawych wyzwań, które pomogą wam lepiej odkrywać, walczyć oraz łapać pokemony! Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli zobaczyć wasz wkład w ekscytującą dziedzinę badań nad pokemonami i nie możemy się doczekać aby usłyszeć o przygodach, które spotkają was po drodze.

Zespół Pokemon GO

Podsumujmy:

  • W grze pojawi się system zadań, który będzie dzielił się na dwa ich rodzaje: Field Research oraz Special Research;
  • Field Research zdobywane będą poprzez przekręcenie pokestopem, można wykonać dowolną ich ilość w ciągu dnia;
  • Special Research będą nam „dostarczane” przez profesora Willowa i najpewniej to dzięki nim będziemy mogli zdobywać mityczne pokemony;
  • Wykonanie jednego zadania z jakiegokolwiek rodzaju (field lub special) da nam jeden stempel na specjalnej karcie – można uzyskać tylko jeden dziennie. Po zebraniu wszystkich siedmiu otrzymamy specjalne nagrody a nawet możliwość spotkania legendarnego pokemona;
  • Pierwszym mitycznym pokemonem, który przyniesie nam system questów będzie Mew;
  • Niantic nie podaje dokładnej daty wprowadzenia systemu questów (późniejsza część tego tygodnia), ale na stronie pokemon.com została ona określona na 30 marca.

Na pierwszym zrzucie ekranu możecie zauważyć, że ikonka pogody zostanie przeniesiona w górny prawy róg ekranu a przycisk prowadzący do ekranu z zadaniami zajmie jej dotychczasowe miejsce.

Jak podoba wam się system questów w wykonaniu Niantic?

Źródła:

https://pokemongolive.com/en/post/research/

https://www.pokemon.com/us/pokemon-news/research-mew-in-pokemon-go/

41 Comments

  • Reply
    xxx
    Mar 26, 2018 4:42 pm

    Super, nareszcie coś nowego!

  • Reply
    bart
    Mar 26, 2018 5:20 pm

    Patrząc na screeny zadania genialne by niantic zarobił 🙂 a ludzie się cieszą że to dla nich…
    Zobaczcie 2gi screen – „Win 3 raids” wygraj 3 rajdy jednego dnia to przynajmniej 1 kupny rajdpas do wykonania zadania.
    Najśmieszniejsze questy będą pewnie 6 dnia – zrób 5 rajdów złap 4 legendy

    Oczywiście znam tekst – questy nie są obowiązkowe możesz je robić albo nie / nie musisz grać w tą grę – to oczywiste, tak samo jak to, że ludzie są naiwni i potrzebują zbędnej motywacji w formie questów, zamiast brać się do roboty i szukać poków 100% IV

    • Reply
      Kei
      Mar 26, 2018 5:38 pm

      Jeśli wrzucasz regularnie Poki do Gymów to codziennie powinny Ci przynosić 50 coinów, myślę, że warto mieć oszczędzone chociaż 100-200 zawsze, w razie „w” 🙂

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 26, 2018 5:40 pm

      No co ty już teraz bywają dni gdy nawet w mojej dziurze robimy po 5 raidów więc 3 to nie problem zwłaszcza że coś jeszcze można dzięki temu osiągnąć. Dodam że od zmiany systemu gymów praktycznie nie wydaję realnych pieniędzy na grę

      • Reply
        Wooper
        Mar 26, 2018 5:49 pm

        Zrozum, że nie każdy ma możliwość, Ty tępy egoisto. Już dawno nie widziałem tak zarozumiałego i zadufanego w sobie człowieka na jakimkolwiek forum. Tylko ja, ja i ja. Nie każdy ma czas i możliwości nołlajfie jeden.

        • Reply
          radziopoke
          Mar 26, 2018 6:18 pm

          Sorki, ale jeżeli ktoś nie ma czasu to po co gra w gry. W każdej grze by coś osiągnąć musisz poświęcić czas. Jest wiele gier z systemem questów lub eventów w których trzeba wykonać kilkanaście/kilkadziesiąt razy tą samą misję by zdobyć odpowiednio dużo punktów/doświadczenia by móc zyskać ekskluzywne przedmioty/postacie. Niantic robi tylko to co inni. Nie podoba się nie graj w ogóle w żadną grę.
          A jeżeli chodzi o możliwości to w tym wypadku nic nie poradzimy. Niantic nie raz już wspominał, że gra ma służyć poznawaniu świata nas otaczającego oraz ludzi. Dlatego na wsiach przeważnie jest mało pokestopów (albo w ogóle), a raidy należy wykonywać w gronie ludzi (których poznało się dzięki pokemonom).

        • Reply
          Tien
          Mar 26, 2018 7:14 pm

          Wooper najlepiej, poświęcić 5 min dziennie na grę jak Ty i wyzywać innych od razu. Chciałeś błysnąć, a zrobiłeś z siebie kreatyna. Samozaoranie z Twojej strony lev. Master

          • Wooper
            Mar 26, 2018 10:37 pm

            Tutaj chodzi o całokształt jego wypowiedzi na forum, których debilizm zauważył już większość użytkowników. A Ty chcąc pojechać po mojej ambicji, sam zniżyłeś się do takiego poziomu. Gratulacje, mam nadzieję, że jesteś z siebie dumny.

        • Reply
          Nou
          Mar 27, 2018 11:45 am

          Aleś pokazał klasę – innym wyzywasz, a sam jesteś zwykłym chamem, który nie jest w stanie zbudować zdania nie ubliżając innym ludziom. Wchodzę czasami poczytać komentarze i aż wstyd się człowiekowi robi, jak widzi, że na każde pytanie jest chamskie odszczekiwanie na poziomie gimnazjalisty, który myśli, ze wszystkie rozumy pozjadał. Bawi was to? Czujecie się lepsi, gdy zamiast pomocy nawyzywacie innym, mniej rozgarniętym, ale mającym dobre chęci graczom? Swego czasu zastawiałam się nad tym, aby poprosić na forum swojego miasta graczy o jakieś namiary na grupy bijące legendy na Gymach, ale jak patrzę jaka nienawiść panuje tutaj, to dziękuję bardzo za wszelkie interakcje z „pro” graczami, jak jedyne, co dostanę za pytanie to solidna wiącha, narzekanie na KAŻDĄ zmianę w grze i jeszcze naprzyklejacie człowiekowi łatek, bo nie radzicie sobie z czytaniem ze zrozumieniem. Wstyd.

      • Reply
        Ivan
        Mar 26, 2018 7:06 pm

        Tylko czytaj uważnie, że żeby dostać stempel wystarczy zrobić jeden z tych 3 questow. Pozostałe są dodatkowe, nie chcesz nie rób
        Każdy płacze, że nie bd wydawał kasy
        Nie to nie, jedź rowerem do najbliższego miasta i podbij gymy
        Poza.tym nie wierzę, że osoby które grają nie mają możliwości
        Każdy z was jeździ do.szkoły/pracy do miasta gdzie jakieś stopy i gymy są
        Wystarczy pół godziny orzed i po żeby chociaż jeden quest zrobić, kwestia zaangażowania i poświęconego czasu na grę

    • Reply
      Norbi
      Mar 26, 2018 7:10 pm

      Wczytaj się dobrze, przecież jest powiedziane, że wystarczy zrobić jedną misję dziennie by dostać stempel. Nie musisz robić zadania z 3 RAIDami żeby go dostać. Złapanie smoczego pokemona albo wygranie 3 bitew w gymie chyba nie wymaga wydawania pieniędzy?

    • Reply
      Y.
      Mar 26, 2018 8:12 pm

      „„Win 3 raids” wygraj 3 rajdy jednego dnia to przynajmniej 1 kupny rajdpas do wykonania zadania.”

      Ale gdzie tam w tym quescie jest napisane, że to trzeba wszystkie 3 zrobić jednego dnia? xD

      • Reply
        K.
        Mar 27, 2018 9:51 am

        Gdzie widzisz „jednego dnia?”

      • Reply
        bart
        Mar 27, 2018 10:46 am

        hahaha cały artykuł o questach dziennych a zawsze znajdzie się „ekspert” i pyta się „skąd wiadomo że jednego dnia”

        „Możecie ukończyć dowolną ilość zadań badawczych każdego dnia, czyniąc swój dzień pełnym przygód. ”
        „Zdobędziecie jeden stempel dziennie wypełniając przynajmniej jedno badanie terenowe a kiedy uzyskacie ich siedem, możecie osiągnąć tzw. przełom w badaniu… ”

        Jak jest quest na 3 rajdy, to raczej nie będzie rozbity na 3dni albo 3 tygodnie. Tak samo quest złap 10 pokemonów to trzeba łapać je jednego dnia a nie w 10 dni albo na przestrzeni 3tygodni…

        • Reply
          K.
          Mar 27, 2018 3:05 pm

          Z Twoich cytatów nadal nie wynika, 3 rajdy 1 dnia
          Zauważ, iż na screenie są 3 aktywne questy. Więc robiąc te rajdy w tydzień nadal
          „Możecie ukończyć dowolną ilość zadań badawczych każdego dnia, czyniąc swój dzień pełnym przygód. ”

    • Reply
      Das
      Mar 26, 2018 8:20 pm

      Nie jest napisane że trzeba te rajdy zrobić w jeden dzień tylko że jeden stempel można dostać w jeden dzień i nie więcej. Nigdzie nie piszą że sie progres będzie kasować po kolejnym dniu

    • Reply
      Kei
      Mar 26, 2018 10:35 pm

      Jeszcze się wtrącę – na screenie widać ikonkę kosza, być może będzie można 1-2 questy dziennie „wymienić” na nowe, bardziej nam odpowiadające 🙂

  • Reply
    Sniki
    Mar 26, 2018 5:20 pm

    Wkoncu

  • Reply
    tjn
    Mar 26, 2018 5:30 pm

    bardzo obiecujące!

  • Reply
    Das
    Mar 26, 2018 5:45 pm

    W końcu coś nowego a może wręcz przełomowego

  • Reply
    at3at3
    Mar 26, 2018 5:49 pm

    Yhy, tylko znając schematy z innych gier: nie zaliczysz jakiegoś etapu = zaczynasz od zera.
    A takie questy (ale pojedyncze) były w Draconiusie. Np. przekręć 20 wskazanych przez grę/GPS najbliższych pokestopów. Doszłam chyba do 7, bo potem wywalało mnie do lasu, na teren zamknięty albo do morza…

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 26, 2018 9:52 pm

      Moja droga to fakt. Tylko że mimo wszystko smoki umywają się do poków. W moim mieście gram chyba tylko ja, kolega i bot Champion. Rozumiesz? Bot Champion. Jaja jakieś. Twórcy gry wprowadzili bota aby robił sztuczny ruch. Chyba tylko po to aby jakiś łatwowierny kupił super króla torfa za 479 zł. Szok normalnie

  • Reply
    patrykknights
    Mar 26, 2018 6:54 pm

    Było to do przewidzenia , że system zadań zagości wcześniej lub później w grze . Bardzo fajna sprawa , dodaje to nowe możliwości , uatrakcyjnia rozgrywkę oraz daje dodatkową szanse na jakieś przedmioty/exp . Natomiast kwestia czy wszystkie questy uda się zrobić bez wydawania pieniędzy ( bo pewnie spora ilość monet pójdzie w ruch ) to temat na inną rozmowę . Pożyjemy , zobaczymy …

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 26, 2018 8:22 pm

    Czy wy nawet na takim forum nie potraficie kulturalnie pisać do innych użytkowników? Ja jak piszę tu to tylko i wyłącznie na temat gry. Piszę oczywiście o tym co sam doświadczyłem przez te prawie dwa lata gry, przecież nie będę pisał ogólnikowo. Staram się udzielać odpowiedzi na pytania. Najważniejsze że nie wyzywam nikogo pierwszy jak jakiś niedorobiony dzieciak. Staram się nawet nie reagować na wpisy typu ” tępy egoisto ” by nie zaśmiecać niepotrzebnie forum. Swoją drogą wooper trochę mnie zadziwiłeś tym wpisem. W tamte wakacje nawet proponowałem abyśmy zorganizowali jakieś ogólnopolskie spotkanie graczy, ale po takich wpisach zastanawiam się czy chciałbym poznać takich ludzi, którzy tylko potrafią obrażać innych.

    • Reply
      Wooper
      Mar 26, 2018 10:50 pm

      Po prostu mam alergię na ludzi którzy się przechwalają. Być może, źle interpretuję czasem Twoje wpisy. Jednak wielokrotnie byłem świadkiem jak graliśmy na raidach i było kilku takich elementów którzy się przechwalali między sobą który to nie jest lepszy. Włącza mi się wtedy taki agresor nie wiem czemu. Przepraszam. Peace

    • Reply
      Kropianka
      Mar 27, 2018 10:14 am

      @DawidPolak chodzi o to, że jesteś jak taka mamuśka co wrzuca po 10 zdjęć swojego dziecka dziennie, opowiada co zjadł i jakiejś konsystencji odchody wydalił. To jest zwyczajnie irytujące.

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 26, 2018 8:55 pm

    Mam pytanie. Czym bijecie lugię? Bo mój kolega twierdzi że moje wymaksowane tyrki ze stone edge i kygore powyżej 3 tys z bilizard dają słabe obrażenia.

    • Reply
      PlutoVALOR
      Mar 26, 2018 9:22 pm

      Tyranitar 3279
      Mewtwo (100%) 2332
      Zapdos 2952
      Jolteon 2419
      Golem 2614
      Rayquaza 2058

      • Reply
        DawidPolakL
        Mar 26, 2018 9:46 pm

        No ja robiłem np dziś trzema tyrkami powyżej 3600 cp i trzema kygore powyżej 3000 cp i kolega twierdził że to słaby skład

        • Reply
          poziomek90
          Mar 26, 2018 11:58 pm

          On niby czym bije? Tyrki są super na Lugię, gorzej jeśli ma hydro pompę. Kyogre są średnie, ale bardzo wytrzymałe. Możecie sobie zrobić porównanie przed rajdem 😛 Jeden wchodzi i bije do rejoina, zrzut ile czasu i hp zostało a potem drugi 😀

        • Reply
          slash
          Mar 27, 2018 11:08 am

          Tym wpisem akurat się ośmieszyłeś. Masz 40 lv i nie wiesz czym bić Lugię ?? Tyranitar ?? Kamień i mrok ?? Lepiej użyj hordy wymaksowanych Machampów, które to są „solidną” kontrą na lot i psycho. Dawid, popadłeś w bałwochwalstwo nad sobą. Piszesz, że nie wydajesz pieniędzy, a robisz po 5 rajdów dziennie … Hmm. Nawet jak kupisz największą paczkę z pasami, to trzeba w nią włożyć prawie 1500 monet, a obecna posiada … Twój dzienny limit pasów (5). Tak więc nie wiem skąd dysponujesz taką ilością wejściówek. I jeszcze inna kwestia z rajdami. Mieszkam w dwukrotnie mniejszym mieście jak Twój Grodzisk Mazowiecki i uwierz, w zimę ciężko było zebrać ekipę na rajd legendarny. Do Raiku podchodziłem tylko 4, a do Chochoła 5x. Masz już 40 lv, jesteś panem powiatu, ale skruchę należy też okazać.

          • Mr. C
            Mar 27, 2018 3:22 pm

            Wtf? Przecież to Lugia kontruje Machampy a nie odwrotnie, mają weakness zarówno na flying jak i psychic, to dlaczego piszesz że są solidną kontrą na Lugie jak jest wręcz odwrotnie? xD

  • Reply
    Gwardia bursztynkowa
    Mar 26, 2018 8:58 pm

    Dobra robota Ivrin

    • Reply
      no co ty
      Mar 27, 2018 3:47 pm

      to lugią się poluje na maczampy

  • Reply
    PlutoVALOR
    Mar 26, 2018 9:19 pm

    Co nie zrobią to źle. Legendy przez questy to też źle. Co za ludzie tu grają? Gram od sierpnia, gra w lipcu wyszła. Mam 35lvl a nie gram dużo. Na samych day strikach idzie dużo wbić expa. Znajomi pozakladali nawet konta by na samym przekreceniu stopa i zlapaniu pokemona mają levele w granicach 20.
    Wykluwanie jaj również. Bierzesz psa i idziesz w wioskę. Z buta do domu wracam to odpalam gre bo zawsze dystans się nabije i moze coś złapie. Kiedys nawet kilometra się nie chciało przejść, a teraz mogę nawet 10

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 26, 2018 9:44 pm

      Ja na samym kręceniu, zlapaniu pierwszego poka, stawianiu do gymów i raidach wbiłem 31 level na drugim koncie. Dodam że od stycznia dopiero robię raidy na tym koncie bo wówczas kupiłem xiaomi

  • Reply
    Gati007
    Mar 26, 2018 9:26 pm

    Powinni dać zadania
    Przekręc od 10,20 lub 30 pokestpów
    Złap 10,20 lub 30 pokemonów
    Przejdź 2km
    Wykluj 1,2 jajka
    Wykonaj 1,2 rajdy
    Przejmij gyma
    Wygraj 3,5 walk
    Złap pokemona typu
    stransferuj 5,10 pokemonów
    Zużyj 10 malinek na gymie
    Zrób 5,10 ewolucji
    Spowerupuj pokemona raz, dwa razy
    Zdobadź np. 5 pineape berry

  • Reply
    BamRozHel
    Mar 26, 2018 10:50 pm

    Pięknie spooferzy ze srajfonami aż nie mogą się doczekać …..

  • Reply
    TotototoToJa
    Mar 27, 2018 6:48 am

    Wreszcie coś ciekawego

  • Reply
    zajek1991
    Mar 27, 2018 7:46 am

    Gdzieś przeczytałem że właśnie niektórzy robią dużo tych rajdów dziennie i mają pójść w ruch monety. Żeby nie kupować tylko rajdpassow. Użyj 3 razy insensa! Który z pokestopu Ci nie wyleci. Będzie ostry młyn na gymach! Ale nie uważam że zarobienie dziennie 5 dych jest problemem!!!;)

  • Reply
    Both
    Kwi 01, 2018 12:52 am

    Mega mi się podoba, wreszcie coś ciekawego, naprawdę przyciągającego.