News 26

System wymieniania się pokemonami

niantic-logos-blackandwhite-820x420

Czy w końcu nadszedł ten czas, w którym doczekamy się wprowadzenia dużej nowości w Pokemon GO?

Jak donosi portal ppe.pl (link), w następnej aktualizacji gracze otrzymają możliwość wymiany swoich pokemonów między sobą. Powołują się na użytkowników reddita, którzy odnaleźli w grze takie frazy jak: „Trade_search” i „Trade_offer”. Niestety nie do końca jest to prawdą.

Na możliwość wymiany swoich stworków będzie trzeba poczekać trochę dłużej. Według fraghero.com (link) ta opcja ma szansę najszybciej pojawić się w ciągu 2-3 miesięcy. Na swojej stronie przedstawili, ile czasu (mniej więcej) w tygodniach zajmują większe aktualizacje:

-1 tydzień na sprawdzenie wsparcia dla aktualnej wersji, zorganizowanie spotkań, wywiadów itd.;

-3-4 tygodnie potrzebne na rozwój nowej funkcji;

-3 tygodnie na naprawę błędów i testy;

-kolejne 2 tygodnie na przygotowanie infrastruktury i następne testy.

Prezes Niantic od początku potwierdzał, że ta opcja będzie dostępna w grze, jednak nie podawał nawet przybliżonej daty jej wprowadzenia.

Itechpost.com dodaje, że opcja wymiany będzie prawdopodobnie dostępna dopiero przy wprowadzeniu drugiej generacji pokemonów (link do artykułu).

Użytkownik reddita „cokuspocus” przedstawił większą listę fraz z gry, które mogą zainteresować, a także dodał do nich własny komentarz. Nie tylko „Trade_search” i „Trade_offer” są powiązane z wymianą. Są jeszcze „Trade_response” i „Trade_result”, które najprawdopodobniej dotyczą samego sposobu wymieniania się stworkami. „Cokuspocus” interpretuje je następująco: pierwszy dotyczy wysłanego zaproszenia do wymiany, drugi natomiast jej wyniku.

Interesującymi wyrażeniami są również: „Item_incense_spicy”, „Item_incense_cool”, „Item_incense_floral”. Wspomniany wcześniej użytkownik twierdzi, że odpowiadają one za incense, który będzie przywoływał do nas pokemony jednego typu. To byłby bardzo pomocny item, zwłaszcza jeżeli w pobliżu mamy nadmiar np. wodnych stworków. Jeżeli interesują was inne frazy, kliknijcie tu.

Niantic powinno zacząć się sprężać i przedstawić chociaż przybliżone daty wprowadzenia większych zmian w Pokemon GO, ponieważ mają wielu niecierpliwych graczy, którym nudzą się aktualne możliwości gry. Potwierdzają to ostatnie doniesienia o spadku aktywności wielu kont.

26 Comments

  • Reply
    Muka
    Wrz 01, 2016 6:29 pm

    Wraz z tymi zmianami myślę że znów gracze zaczęli by się rozkręcać bo póki co to ludzie na wsi są bez jakichkolwiek szans muszą jeździć do miast żeby pograć a raczej nie o to chodzi dodajcie incensa chociaż w pokestopiw razem z potionami niech na wsi też SB pograja

    • Reply
      Vitalis
      Wrz 02, 2016 12:23 pm

      Ech panie…a był artykuł że z incensa na z dala od pokestopów wypadają lepsze pokemony…
      A dwa myślisz że te pokestopy to oni skąd mają? Ludzie toż to przecież nadsyłaja. To weź telefonik zainstaluj Ingressa (bo 1 w P:GO nie ma tej opcji jeszcze, 2 Ingress i P:GO mają te same portale/pokestopy – wiem bo wysyłałem do Ingressa a mam teraz takie pokestopy) i połaź i pododawaj.

      • Reply
        anka
        Wrz 02, 2016 3:35 pm

        a jak to dodać?

      • Reply
        esp
        Wrz 02, 2016 4:04 pm

        Chyba już dawno w Ingressa nie grałeś. Od długiego czasu nie ma już możliwości dodawania nowych portali. A do tego nie wszystkie portale zostały zmienione na pokestopy. U mnie w mieście jest kilka przykładów, gdzie mam portal w Ingressie, ale takiego pokestopa nie ma.

      • Reply
        twoja_stara
        Wrz 02, 2016 6:54 pm

        Od roku w ingressie nie można dodawać nowych portali.

  • Reply
    .
    Wrz 01, 2016 8:16 pm

    Nie ma to jak caly czas gdybac nad tym co moze zostac dodane w przyszlosci, a w rzeczywistosci bedzie to jednynie kolejny zastrzyk gotowki do portfelow pracownikow niantic.

  • Reply
    beoswind
    Wrz 01, 2016 9:04 pm

    System wymiany P. to bardzo duzo kodu do dodania (i przetestowania) plus dodatkowo duze obciazenie serwerow wiec prawdopodobnie zajmie to z pol roku jak nie wiecej czasu na wprowadzenie …

    A wiadomo ze wielu graczy odejdzie niezaleznie od tego co sie bedzie dzialo bo miliony osob zaladowalo apke zeby zobaczyc „o co caly ten szum?”

    A gra sie nudzi juz powyzej 22 poziomu bo wprowadzenie coraz wyzszego EXP na zmiane LEV. to nie sposob na utrzymanie motywacji wiekszosci graczy

    Ja sie przygladam tym najbardziej zapalonym graczom to widze typowy obrazek:

    – grubas lub brzydal z dlugimi tlustymi wlosami z nieprzytomym wzrokiem za….cy od gyma do gyma zeby „uratowac” „swoja” druzyne

    Ludziki ktorzy w normalym zyciu sobie nie radza a P.G. to kolejna gra ktora wypelnia im marny zywot i „zabija” wolny czas …

    • Reply
      jakoushirou
      Wrz 02, 2016 12:08 am

      Dokładnie, każde ‚coś’ wywołuje szum, który interesuje osoby które na dłużej nie zainteresują się danym tytułem.
      Więc nie powinno dziwić nikogo, iż spadło zainteresowanie nawet o 30%, zważając na taki szum medialny.

    • Reply
      ja
      Wrz 02, 2016 12:23 am

      W sumie to dobrze wiedzieć, że trzeba być grubym i brzydkim nieradzącym sobie w życiu człowiekiem, żeby mieć jakieś zajęcie poza domem.

      Odejdą Ci którzy się znudzą, to samo mówiono o geocachingu że ludziom się znudzi itd. i fakt część się wykruszyła ale community cały czas działa dość prężnie. Zobaczymy jak to się rozwinie ale jestem stanowczym oponentem tego stwierdzeń typu jakim trzeba być przegrywem żeby grac w pokemony … dlatego gra nie jest zrobiona zbyt skomplikowanie aby człowiek nie znający na pamięć ataków itd. mógł równie dobrze się bawić.

  • Reply
    woocasch1984
    Wrz 02, 2016 7:38 am

    Mam nadzieję, że gra szybko się znudzi tym, którzy grają w domu przed komputerem i wszystko już osiągnęli. Z drugiej jednak strony nadchodząca pora roku będzie niestety wpływała na wzrost popularności tego typu rozgrywki…

  • Reply
    Outlawek
    Wrz 02, 2016 8:31 am

    Bardziej od daty ukazania się nowych opcji interesuje mnie, jak według Niantic miałyby one działać. Przydałyby się choć ogólnikowe informacje ze strony producenta dające już jakiś obraz przyszłych możliwości gry.

    Weźmy choćby wymianę Pokemonów. Przede wszystkim czy będzie ograniczenie uniemożliwiające wymianę między graczami, których poziom znacznie się różni oraz nie spełnia widełek CP? Oby tak! Chodzi o to, by gracz z poziomem np. 30 nie mógł przekazać Pokemonów graczowi z poziomem np. 5. Poza tym skoro gracz mający np. poziom 5 nie może złapać Pokemona z CP1500 to nie powinien też móc go dostać od innego gracza. Nasuwa się też pytanie, czy wymiana będzie odbywała się tylko Pokemon za Pokemona, czy będzie można (lub trzeba) wspomagać się Sturdustem?

    Tak jak napisałem, szkoda, że Niantic nie zdradza szczegółów dotyczących przyszłych funkcji, a główne gdybania opierają się zwykle na zdawkowych informacjach, z których nic nie wynika lub studiowaniu kodu gry.

    Szkoda też, że Niantic jak na razie nie wypowiedział się (przynajmniej na nic takiego nie trafiłem) w temacie dotyczącym ewentualnych walk z dziko żyjącymi Pokemonami lub innymi graczami. Wiele graczy pragnęłoby takiej zmiany i myślę, że Niantic mógłby na ten temat coś powiedzieć dając graczom nadzieję lub ją gasząc w zarodku.

  • Reply
    Noname
    Wrz 02, 2016 8:49 am

    Trochę szkoda ze gra tak naprawdę skończyła się póki się zaczęła. Sam gram w trakcie jazdy do i z pracy, czasem zdarzają się wypady rowerem lub spacery. Mieszkam w Warszawie i zauważyłem duży spadek odpalania Lurów lub przejmowania Gymów, jeden mam pod samym blokiem. Wcześniej nie było nawet możliwości utrzymać się nad nim dłużej niż godzinę a teraz jeden team potrafi przetrwać nawet dwa dni nie jest on silny bo starczy zrobić trzy lub cztery podejścia aby go przejąć. Od początku gry twórcy cały czas coś z niej zabierają. Już minęło prawie 2 miesiące od premiery a mamy wybrakowany produkt. Niantic zarobiło krocie jako mała firma, zamiast się rozwijać, zatrudniać ludzi i budować pozycje na rynku, ona stoi w miejscu. Mają duże pole do popisu i możliwości ale myślę że póki dostaniemy pełno wartościowy produkt mało kto będzie już grał, szkoda trochę.

    • Reply
      polonez
      Wrz 02, 2016 2:46 pm

      To chyba na obrzeżu jakimś mieszkasz. Pod Wawelem co 5 sekund dosłownie biją gym a lure jest jakieś 12 godzin na dobę odpalone

      • Reply
        Noname
        Wrz 04, 2016 1:33 am

        Szczerze to nie daleko Arkadii w Warszawie, A co do lurów pod Pałacem Kultury były na stop 3 lub 4 odpalone, a teraz jak wracam z pracy to rzadko widzę. Może mam takie wrażenie ale mniej tego jest…

  • Reply
    trener I Klasy
    Wrz 02, 2016 8:49 am

    Jeśli skopiują Ingressa to będzie odbywało się poprzez wyrzucenie przedmiotu na ziemie. I wymagałoby to bycia obok siebie.

    Z ingresa mogli by tez od reki przeniesc misje polegajace np na odwiedzeniu serii tematycznych pokestopow w zamian za odznake medal

  • Reply
    Osa
    Wrz 02, 2016 12:22 pm

    Na wsiach nie ma nic zero szansy pograc

  • Reply
    polonez
    Wrz 02, 2016 2:35 pm

    Podobno nie ma w Europie Doduo a ja dziś zlapalem…

  • Reply
    polonez
    Wrz 02, 2016 2:36 pm

    Podobno nie ma w Europie Doduo a ja dziś złapałem

    • Reply
      AlekSSPokemen
      Wrz 02, 2016 5:39 pm

      Jest dostępny w Euopie to nie jest pokemonem kontynentalnym złapałem ich już tyle że na 2 ewolucje mam cukierki 😛

      • Reply
        polonez
        Wrz 03, 2016 8:31 am

        o to gdzie ty je łapiesz
        myślałem że Doduo (i jego ewolucja), Farfechd, Kangaskan i Tauros tylko w Australii są

        • Reply
          Haro
          Wrz 04, 2016 12:25 am

          Pokemony regionalne czyli Mr.Mime, Farfechd, Kangaskan i Tauros są podzielone w taki oto sposób
          Mime- Europa
          Farfetchd- Azja
          Kangaskan- Australia
          Tauros- Ameryka północna

      • Reply
        beoswind
        Wrz 04, 2016 2:47 pm

        Farfetch’d – Azja lub z jaja 5 km dla innych kontynentow
        Kangaskhan – Australia/Nowa Zelandia lub z jaja 5 km …
        Mr Mime – Europa lub z jaja 10 km …
        Tauros – Ameryka Północna lub z jaja 5 km …

  • Reply
    xsaltus
    Wrz 02, 2016 3:26 pm

    ten system wymiany bedzie sprzyjal tylko botom nalapac na lewym koncie dobrych pokow i wymienic je na konto glowne i tak w kolko.

  • Reply
    Noname
    Wrz 03, 2016 10:24 am

    Doduo można było złapać w Warszawie w kilku miejscach ale rzadki występował.

  • Reply
    Botytosyf
    Wrz 03, 2016 4:42 pm

    Właśnie się zastanawiam co w takiej sytuacji. Jeśli ktoś nalapie sobie Pokémonów na lewym koncie i zanim mu je zablokują przekaże wszystkie na konto główne. Czy bedzie to jakoś możliwe do wykrycia i zablokowania. A idąc dalej załóżmy ze bedzie to możliwe i konta na które przekazywane bedą „lewe” pokemony bedą blokowane to z kąd mam wiedzieć czy pokemon którego dostanę od innego gracza jest złapany legalnie czy przez bota, żeby niechcący nie zostać zbanowanych?

  • Reply
    Koteleg
    Gru 03, 2016 1:08 pm

    Nie wiem jak wy, ale mi pokemony się jeszcze nie znudziły…I nie mogę się doczekać tych wymian i drugiej generacji…