News 116

Szczegóły eventu i zmiany w jajkach!

jajko

Niantic niestety nie jest firmą, która chętnie ujawnia informacje o wszystkim, co wprowadza do gry – być może dlatego, że chce zachęcić społeczność do odkrywania zmian na własną rękę. Sami musieliśmy także poznać szczegóły trwającego właśnie eventu.

Na stronie pokemongolive.com z listy pokemonów o zwiększonej na czas ewentu częstotliwości pojawiania się wymienione zostały jednie Chansey oraz Clefable. Już krótko po starcie wydarzenia mogliśmy przekonać się, że stworków zakwalifikowanych jako „różowe” jest dużo więcej. Warto dodać, że eventowe spawny nie są tak masowe jak podczas wydarzenia związanego z Halloween. Będą pojawiać się one w większych ilościach przede wszystkim tam, gdzie posiadają swój naturalny „biom” – stąd nie wszędzie uraczycie Chansey na pęczki. Oto pełna lista:

  • Clefairy/Clefable
  • Chansey
  • Jigglypuff/Wigglytuff
  • Porygon
  • Slowpoke/Slowbro
  • Exeggcute
  • Lickitung

Zgodnie z zapowiedzią z jajek częściej ma się wykluwać Cleffa, Igglybuff czy Smoochum. Jak się okazuje nie jest to jedyna zmiana, jaka zaszła w jajkach w dniu wczorajszym. Jeżeli z jajka 2 km wykluliście już Exeggcute, Abrę czy Machopa, to nie jesteście sami – wielu graczy na całym świecie informuje, że zawartość w jajkach poszczególnych odległości może być zupełnie inna niż wcześniej. Wspólnymi siłami ustalono, że prawdopodobnie tak wygląda nowy rozkład:

2 km 5 km 10 km
Bulbasaur
Charmander
Squirtle
Caterpie
Weedle
Spearow
Ekans
Nidoran-F
Nidoran-M
Zubat
Oddish
Venonat
Diglett
Abra
Machop
Belsprout
Geodude
Slowpoke
Gastly
Krabby
Exeggcute
Goldeen
Magikarp
Cleffa
Igglybuff
Sandshrew
Vulpix
Paras
Meowth
Psyduck
Mankey
Growlithe
Poliwag
Tentacool
Ponyta
Magnemite
Doduo
Seel
Grimer
Shellder
Onix
Drowzee
Voltorb
Cubone
Lickitung
Koffing
Rhyhorn
Tangela
Horsea
Staryu
Scyther
Pinsir
Eevee
Porygon
Pichu
Togepi
Hitmonlee
Hitmonchan
Chansey
Lapras
Omanyte
Kabuto
Aerodactyl
Snorlax
Dratini
Smoochum
Elekid
Magby

Jak więc widzicie bardzo duża ilość pokemonów została przesunięta z jajek 5 km do 2 km, co zauważycie w ilości dwukilometrówek, jakie będą wpadać do waszego plecaka. Nie wiemy niestety, czy jest to zamierzony ruch Niantic czy też wynik jakiegoś błędu – a może ukryta zmiana w ramach eventu? Musimy czekać na jakiekolwiek oficjalne potwierdzenia, tymczasem nie zdziwcie się, gdy ujrzycie dane pokemony w jajkach, w których nigdy ich nie było.

116 Comments

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lut 09, 2017 4:03 pm

    to ciekawe i niespodziewane zobaczymy jak to wyjdie w praktyce

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Lut 09, 2017 4:10 pm

      dwie chaney jedna 100cp a druga 50 😀 i jedno clefable więc dwie nowe fotki do kolekcji 😀 a więc doczekałem się i chansey to teraz czekam na… może dragonite 😀

      • Reply
        at3at3
        Lut 09, 2017 5:51 pm

        Skąd Ty takie słabe Chansey bierzesz? Ja spotkałam i zgarnęłam dziś pierwszą eventową: 828 cp…

        • Reply
          Mathius
          Lut 09, 2017 8:47 pm

          Bo to pewnie jakis gowniak 15 lvl^^

  • Reply
    Gnoll
    Lut 09, 2017 4:17 pm

    No i spoko, teraz zielone jajka zaczynają mieć jakiś sens – nadal to ścierwo, ale dla początkujących graczy to już lepsza perspektywa, że dostaną Machope czy Abre, zamiast po raz 36432721 Weedle czy Caterpie.

    • Reply
      Laraya88
      Lut 09, 2017 7:41 pm

      „Scierwo”…?

      • Reply
        565224
        Lut 09, 2017 9:42 pm

        Ścierwo

        • Reply
          Gnoll
          Lut 10, 2017 11:26 am

          No ścierwo, kto normalny już teraz chce by mu się wykluwały Weedle czy Rattata? Ja teraz poluje tylko na fioletowe jajka.

          • ~~~
            Lut 12, 2017 11:59 am

            Ale Machop, Exeggute czy Slowpoke z 2 km to niezłe dropy, nie sądzisz?

          • crocc
            Lut 13, 2017 7:01 pm

            ja z jajek zebranych dzis wyklułem caterpie i weedla właśnie :/ też brakuję mi tylko pokemonów z 10km jajek..

          • Barti
            Lut 13, 2017 7:39 pm

            A z fioletowych wykluwają się Chansey, Kabuto i Onix 🙂

  • Reply
    Night
    Lut 09, 2017 4:33 pm

    Mi tam z jajka 5km dzisiaj wykluł się Ekans.

  • Reply
    Isuran
    Lut 09, 2017 4:54 pm

    Nie widać na liście w ogóle Pikachu.

  • Reply
    KochamPinky1980
    Lut 09, 2017 5:06 pm

    Weedle czy caterpie to nie scierwo 🙂 najwartosciowsze pokemony jesli chcesz robic expo, zlapalem wczoraj Czansi 777 cp i 325 hp, niezla sztuka:-)

  • Reply
    Helka
    Lut 09, 2017 5:59 pm

    A mi z 10km wpadł dziś onix bony wonder i lepszy niż inne ale i tak liczyłam na lapka bo nie mam jeszcze żadnego. Do tego z drugiego wypadł dratini i to akurat pozytyw mimo że miałam. Cieszy fakt że modliszka i chrząszcz przeszli do 5 km, następny pinsir z 10km byłby przegięciem… Tak samo nidorany z 5km… dobre zmiany tylko zapewne jaka 10km będą jeszcze rzadsze

    • Reply
      Helka
      Lut 09, 2017 6:02 pm

      Bony haha, miało być niby ale autokorekta wie lepiej szkoda że zmiany nie działają wstecz, może zamiast kamyka wyszłoby coś lepszego.

  • Reply
    Menasa
    Lut 09, 2017 6:28 pm

    A Kangaskhan, Farfetch’d i Tauros? Nie ma już ich wcale na liście?

    • Reply
      at3at3
      Lut 09, 2017 6:32 pm

      Już od dłuższego czasu nie ma regionalnych w jajkach… Wcaaale!

  • Reply
    Michal_tata
    Lut 09, 2017 6:45 pm

    Coś nie tak z tym eventem bo dziś byłem w Łodzi i respiły się jak szalone porygony. Złapałem 63 sztuki!!! i dałem na luz.

    • Reply
      honka
      Lut 09, 2017 7:15 pm

      a chansey gdzieś widziałeś? w łodzi ogólnie słaby ten event, żadnego clefable’a nie widziałam…

    • Reply
      Laraya88
      Lut 09, 2017 7:39 pm

      A przeczytales artykul? 😉

    • Reply
      Draco
      Lut 09, 2017 11:43 pm

      Gram od początku, porygona nawet nigdy na radarze nie miałem. Dziś pierwszy raz licktung. Za to prawie cały czas radar wypełniony przez clefairy – 9sztuk na nearby . Pewnie wszystko przez to ze gram w małych miejscowościach.

      • Reply
        Kropianka
        Lut 10, 2017 9:17 am

        Ja gram w małej miejscowości i dla mnie Cleafairy to rzadkość, wczoraj złapałam 2, od początku gry łącznie 10, przy czym połowę z tego w większym mieście, gdzie było ich sporo na radarze, ale nie znając miasta ciężko tropić w zimnie (tym bardziej, że było to tuż przed wprowadzeniem obecnego radau). To już Snorlaxów więcej złapałam (11). Chansey u mnie ani jednego nie było.

  • Reply
    Laraya88
    Lut 09, 2017 7:37 pm

    „Niantic niestety nie jest firmą, która chętnie ujawnia informacje o wszystkim, co wprowadza do gry”
    A dlaczego „niestety”?
    „być może dlatego, że chce zachęcić społeczność do odkrywania zmian na własną rękę”
    No brawo, drogi Watsonie 😀
    Odkrywanie i nadzieja na cos ekstra, jakis cichy bonus, utajona atrakcje – to jest to! Mnie tam nudzi, gdy wszystko mam podane na tacy.
    Swietny event. Az sie chce powiedziec „a nie mowilam?” 😉

  • Reply
    KOCHAM_DZIGLI
    Lut 09, 2017 8:05 pm

    DZIGLIPAFY <3

  • Reply
    KOCHAM_DZIGLI
    Lut 09, 2017 8:05 pm

    kochamm Dziglipafki <3

  • Reply
    Machrid
    Lut 09, 2017 8:05 pm

    event moze byc.nie bede narzekal.
    co nie zmienia faktu ze gra zeszla juz dawno na psy z kilku powodow:
    – boty , robia co chca niantic nad tym nie panuje wogole.
    – zero nowego kontentu do grania od poczatku gry .nic nowego pidgeye w kolko to samo.
    – zrobili do tej pory jedynie buddy i misje dzienne ,,,reszte to jakies pierdoly same typu kolory jajek i jakies inne bzdety.
    -caly czas cos psuja ,apka sie zawiesza , problemy z gps , itd.
    -tapeta sylwestrowa ze sztucznymi ogniami a jest juz polowa lutego -zal.
    p.s dziwie sie ludziom, ze sie ciesza , bo im zwieksza drop rozowych pokemonow, woow naprawde jest z czego .
    niantic firma ktora zarobila kupe szmalu, a stac ich tylko na tyle po takim czasie.-zal

    • Reply
      KOCHAM_DZIGLI
      Lut 09, 2017 8:25 pm

      Jest z czego bo mam już 29 Dziglipafków <3

    • Reply
      Outlawek
      Lut 10, 2017 9:45 am

      Boty rzeczywiście szaleją, co widać po obecnej zabawie. Wczoraj zapuściłem się na Podgórze (Kraków) i oczom mym ukazała się kraina rozświetlona lurami. Jak nigdy dotąd. Oczywiście przy żadnym nikogo nie spotkałem. Niantic chwali się zamykaniem kolejnych map, a jest całkowicie bezradny wobec botów, które są większym zagrożeniem dla gry niż mapy. Co z tego, że konta są banowane skoro w ich miejsce od razu pojawiają się nowe.

      Niestety po ostatniej aktualizacji aplikacja straciła na sprawności. Już wcześniejsze wersje prosiły się o lepszą optymalizację, ale przynajmniej gra działała i nie wieszała się. Aż dziwne, że Niantic do tej pory nie zareagował i nie wydał poprawek.

      Jeśli chodzi o to, co Niantic zrobił, nie należy zapominać o systemie namierzania Pokemonów. W końcu, po miesiącach prac zastąpił w miarę przyzwoicie działające narzędzie (SIGHTINGS, nie wspominając o łapkach), nowym, bardziej zawodnym, gdyż głównie opierającym się na NEARBY. To z pewnością duży krok, z tym, że nie wiem czy w dobrym kierunku.

      Co do tapety to nie jest ona wyłącznie sylwestrowa, bo równie dobrze można ją uznać za karnawałową, a skoro karnawał jeszcze trwa, tapeta nie została zmieniona.

      Jednak do samej zabawy walentynkowej nie mam zastrzeżeń. Nie obrażę się, jak uda mi się zrobić porządnego Clefable, Wigglytuffa, czy Slowbro, nie wspominając oczywiście o Exeggutorze. Szkoda, że Chansey ma niskie maksymalne CP, ale może kiedyś doczekamy się, że słabsze Pokemony też będą miały zastosowanie w grze. Poza tym możliwość zdobycia większej ilości cukierków już procentuje.

      • Reply
        jakakolwiek
        Lut 10, 2017 10:13 am

        Co do lurów – nikt 6 godzin nie wytrzyma na takim mrozie ;-). Pewnie zapuścili dużo wcześniej i sobie już poszli.

        • Reply
          ~~~
          Lut 12, 2017 12:05 pm

          To też prawda, 6 godzin lurów samo w sobie jest przegięciem, nawet nie wspominając o tym, że u nas jest zima…

  • Reply
    KOCHAM_DZIGLI
    Lut 09, 2017 8:29 pm

    Szkoda, że ten event tak krótko trwa, mam nadzieję, że złapię jeszcze dużo Dzigli <3

  • Reply
    Fiat panda
    Lut 09, 2017 9:05 pm

    Lapras z 10km plus 64 cuksy:d. Podoba mi się to;)

    • Reply
      sempaje
      Lut 09, 2017 11:26 pm

      ..potwierdzam, u mnie tak samo…Tryyyyt.. 😉

    • Reply
      andres
      Lut 10, 2017 2:02 am

      Masz rację, różowe pokemony, no może z wyjątkiem Exeggcute i może jeszcze Slowpoke/Slowbro, są nic nie warte. Łapanie dla łapania, bez większego sensu. Ale jednego to naprawdę nie mogą zrozumieć. Magby, Elekid, Smoochum, czy taka do niczego niepotrzebna Chansey z jajek 10-kilometrowych. Za darmo bym tego nie chciał. Na to nawet szkoda byłoby kulek.

      • Reply
        AszKeczam
        Lut 10, 2017 5:26 am

        Tjaaaa do niczego nie potrzebna… To powalcz a taką na mrozie. 😉

      • Reply
        Furjoza
        Lut 10, 2017 2:54 pm

        Chansey jest kotem. Najlepszy farmer expa na gymach.

      • Reply
        Minion
        Lut 13, 2017 10:25 am

        Odrobina orientacji w PÓŹNIEJSZYCH generacjach odpowie Ci dlaczego magby i reszta jest w 10-km.
        PS. będą z nich jeszcze „Ludzie”.

        • Reply
          andres
          Lut 13, 2017 8:03 pm

          Dzięki za podpowiedź Minion

  • Reply
    honka
    Lut 09, 2017 9:09 pm

    a co z pikachu? nie uwzględniliście w spisie…

  • Reply
    Mądry
    Lut 09, 2017 9:24 pm

    Do wszyswszystkich tych którzy płaczą i narzekają ze Niantic zarobił tyle kasy a dają takie marne nowości do gry ludzie gdyby oddawali co tydzień podobne ewenty każdy by nazbierało ogromne ilości cukierków i co a no znowu płacz ze nie mają już co robić w tej grze Moja rada jest prosta nie graj i nie narzekaj.

    • Reply
      Laraya88
      Lut 10, 2017 2:44 pm

      Nie posluchaja. Dalej beda lamentowac i robic z siebie… juz nie wiem, jak to okreslic, na jezyk cisna mi sie bardzo brzydkie slowa. Nie pojmuja, ze ciagle mega-aktualizacje i mega-eventy, sypanie nowosciami co tydzien i ekspresowe wprowadzanie kolejnych generacji rownaloby sie rychlemu koncowi tej gry. Nie rozumieja, wiec becza i ozdabiaja portal takimi pieknymi komentarzami. Gra jest niesprawiedliwa, glupia, nudna, tworcy to banda nienazartych krwiopijcow, etc. Po co wiec gracie? To nie portal sado-maso, gra tez nie ma z tym nic wspolnego, wiec przestancie krzywdzic siebie i tych, ktorzy nie wchodza tu, by plakac i zgrzytac zebami, lecz wymieniac sie doswiadczeniami i domyslami na temat dalszego rozwoju gry. Give up and bye, luvs. Uninstall ukoi Wasz bol.

      • Reply
        Furjoza
        Lut 10, 2017 2:51 pm

        Nie no chłopaki, nie gloryfikujcie tej gry. Prawda jest taka, ze nie mieli zadnego game designera. Wlasciwie to od 5tego poziomu do 40stego robi sie dokladnie to samo. Gra (gameplay) sie nie zmienia w trakcie jej trwania. Contentu tez zbyt wiele nie ma. Gram i nie narzekam, ale tez opinia, ze wszystko jest okey, jest mylna. Moim zdaniem te gre mozna bylo duzo lepiej zrobic, ale tez gorzej.

      • Reply
        Renn
        Lut 11, 2017 8:39 pm

        oj a ja myślałem chyba błędnie że to jest stronka o PG i można na niej pisać swoje opinie na jej temat.

      • Reply
        TakiSobieAdmin
        Lut 12, 2017 11:02 am

        Hehe, a jak wcześniej pisałem o opcji „uninstall” to oburzenie było znaczne 😀

        LARAYA88, zgadzam się, narzekających zawsze będzie wielu, ale cieszy to, jak ktoś opisze nowe doświadczenie i ma ubaw z gry.

        Pomimo, jak to jęczybuły określają, braku wielkich zmian i aktualizacji, teraz trwa walka o gym’y. Boty fakt, przeszkadzają, ale można sobie i z tym poradzić, w końcu nawet botowi się skończą revive’y 😉

        D.

  • Reply
    agn
    Lut 09, 2017 9:35 pm

    W dużych miastach może i jest więcej różowych pokemonów oraz Porygonów, natomiast w małych miejscowościach (np Dębica na podkarpaciu) są niestety niewielkie zmiany. W sumie grałam dzisiaj około 2 godzin i tylko 2 Clefairy, 1 Lickitung, z 4 Jigglypuff i 4 Slowpoke, przy czym te 2 ostatnie pokemony trafiają się po kilka sztuk na tydzień kiedy nie ma eventu. Na radarze widziałam 1 Porygona, żadnego Chansey. Teraz, siedząc już w domu, patrzę na radar i nic różowego. Za to są kraby, szczury, ptaki i robaki.
    A tak się cieszyłam na ten event 🙁

    • Reply
      Michal_tata
      Lut 09, 2017 10:22 pm

      Też to zauważyłem. Jadąc do Łodzi od siebie z Milanówka po drodze przystawałem i nic nie było, coś się pokazało w Rawie i tyle, później już w Łodzi.

      • Reply
        andres
        Lut 10, 2017 2:16 am

        A próbowałaś już zapodać Lure Module na 6 godzin. Jak ktoś pod domem nie ma pokestopa, to zamarznąć może. No ale, skąd tam w Kaliforni mają pamietać, że na północy ludzie zimę mają…

        • Reply
          Anka
          Lut 10, 2017 10:48 am

          Odpaliłamw centrum miasta cztery lury, a co niech sie gracze cieszą, trochę posiedziałem w samochodzie trochę pospacerowalam, wytrzymałam dwie godziny, wniosek jeden, może trwają 6 godzin, ale nie wylatuje z nich nic wartego uwagi, myśle ze niantic o to zadbało :-/.

          • Ricardogo
            Lut 10, 2017 1:28 pm

            Potwierdzam, przez 6 godzin wypada tyle interesujących poksów co normalnie przez 30 min ;( lipa

          • Porsche Cayenne
            Lut 10, 2017 7:51 pm

            bo lure zwabiają to co w okolicy jest, jak były kiedyś bulby to na lurach też, jak było halloween to gastly, a teraz jigglipuff jigglypuffem jigglypuffa pogania

        • Reply
          at3at3
          Lut 12, 2017 4:21 pm

          Wczoraj w ścisłym centrum dużego miasta, w okolicy handlowej odpalone były chyba wszystkie lury (kilkadziesiąt) i co ciekawe – wszystkie, do których podeszłam, z podobną nazwą, tylko innym numerkiem na końcu. Miejska promocja, czy zwariowany bociarz? „Login” był ze skrótem nazwy miasta na początku…
          Jak myślicie?

          • Porsche Cayenne
            Lut 12, 2017 5:30 pm

            tworzą co chwile nowe konta wbiją kilka poziomów żeby dostać lure w prezencie odpalają i porzucają konto i to nie jest nowość, już od dawna to podejrzewałem wystarczy spojrzeć na nazwę przykładowo „OdbijeCiGyma” taką nazwę nie mógł dać ktoś kto zaczyna grę lecz ktoś kto ma pojęcie o grze i wie co to jest gym

          • at3at3
            Lut 13, 2017 1:46 pm

            Ale to byłoby zrozumiałe dla kilku pokestopów w okolicy, ale połowa centrum miasta, kilkadziesiąt stopów?? Fajny prezent, ale tego jedna osoba nie obejdzie, ani nie wyłapie. Tutaj pokestopy są jeden obok drugiego, bo prawie każda pamiątkowa metalowa tabliczka wbudowana w chodnik (a tego tu pełno) to pokestop, podobnie jak byle starsza fasada, figurka, pomnik, wejście do parku albo grafitti. I bez lurów masz poki co parę metrów. A różnica w ich „jakości” jest żadna (bez lure jest multum Porygonów, trochę Chansey, ale też np. Weezing wczoraj w sąsiedztwie). Ale może nie jestem obiektywna, bo brakuje mi już tylko 3 (Aerodactyl, Igglybuff, Magby – czyli w zasadzie same „jajeczne”).

  • Reply
    LacM
    Lut 09, 2017 10:03 pm

    A mi dzisiaj z 10 km. jajka wykluł się Pinsir. Więc jak to jest z tymi jajkami, może zmiany dotyczą tylko tych zebranych podczas eventu?

    • Reply
      A'Tomek
      Lut 09, 2017 10:14 pm

      Myślę, że jest to kwestia daty znalezienia jajka. Jeśli wypadło Ci z Pokestopu przed zmianami, to będzie działać na starych zasadach. Dzisiaj z 10km jajka wypadł mi Scyther (który obecnie jest przeniesiony do jajek 5km), ale na 100% jajko było zebrane przed zmianami. Natomiast z jajek 2km, które zebrałem dzisiaj, wykluły się Krabby, Goldeen i Oddish (czyli „przerzuty” z jajek 5km).

      • Reply
        at3at3
        Lut 12, 2017 6:53 pm

        To ciekawe, bo z różowych poków wyklułam tylko jedną Cleffę na sporo marnych jajek 2km, ale za to z 5km aż dwa Togepi (w końcu jest Togetic!). A one nie są chyba częścią eventu…

    • Reply
      rado
      Lut 09, 2017 10:16 pm

      Zmiany obowiązują tylko dla jajek zebranych po wprowadzeniu zmian. Wszystko, co masz w plecaku sprzed tej daty wykluje się na starych zasadach.

      • Reply
        Stefcio2016
        Lut 09, 2017 10:35 pm

        Cały badziew klujący się z 5km przenieśli na 2km, wyklułem dziś 9x5km ,*nie piszę co się wykluło, bo szkoda gadać i wpadło 8×2 z pokestopów + 1×5. Coś w tym jest,

    • Reply
      andres
      Lut 10, 2017 7:56 pm

      Aaa, czyli 6 godzin to wydmuszka. Tylko tyle, że mapa ładniej wygląda hehe

  • Reply
    FarArcanine
    Lut 09, 2017 10:36 pm

    Podczas eventu wykluły mi się Ryhorn i Ponya, zawsze to spora garść cuksów. Z nowych jaj 5km poleciał już Pichu 98% i 2km – Fanfary – Weedle ;D

  • Reply
    a
    Lut 09, 2017 11:37 pm

    Lipa, u mnie Porygonów też nie ma. Ani wczoraj ani dziś nie widziałem na radarze żadnego, a szkoda, bo jeszcze żadnego nie widziałem przez pół roku gry. Z tymi Porygonami jest tak że chyba raczej w dużych miastach występują podczas ewentu.

    Dziś w nocy była też zmiana nestów, u mnie:
    za Omanyte jest Ponyta
    za Nidorana jest Magikarp

    • Reply
      Michal_tata
      Lut 10, 2017 11:02 pm

      Z tego co widze to ani porygon ani chansey nie ma na radarze tylko są w „dziczy”. Wszystkie złapałem przypadkowo z auta przy drodze ale nigdy przy pokestopie, mówię o porygonie i chansey.

      • Reply
        a
        Lut 11, 2017 12:27 am

        Pisząc „na radarze” chodziło mi zarówno o neraby, jak i sightings. W sumie u mnie w mieście bardzo mało pokestopów więc poza centrum mam tylko zakładkę sightings (czyli te w dziczy).
        Dzisiaj widziałem raz Porygona w sightings, ale nie mogłem go odnaleźć w terenie. Może do końca eventu uda się chociaż jednego złapać, bo to jeden z nielicznych pokemonów jakich nie mam.
        Tak w sumie do skompletowania pokedexu (nie licząc legendarnych, regionalnych i baby) brakuje mi Laprasa, Kabuto, Kabutopsa i właśnie Porygona.

        • Reply
          Michal_tata
          Lut 11, 2017 12:34 pm

          Jak jesteś w mieście czy okolicy pokestopu to „dziczy” już go…no jedno nie pokazuje.

    • Reply
      Hubal
      Lut 11, 2017 1:15 pm

      Gram od lipca i do tej Porygona nigdy nie widziałem. Fakt że działam na mocno ograniczonym terenie. Wczoraj trafił mi się pierwszy raz (z jajka) Voltorb.

    • Reply
      franeczek91
      Lut 12, 2017 9:39 am

      Z tymi karpiami Ci się trafiło.

    • Reply
      at3at3
      Lut 12, 2017 3:13 pm

      U mnie w domu w średnim mieście – zero Porygonów. W „drugim domu” w mieście wielkości Warszawy – prawie cały czas 1-2 nearby. Pierwszy przywitał mnie już na lotnisku, a potem było ich tylko coraz więcej. Chyba nawet Jiggly tyle tu nie ma. Za to z Clefairy i Chansey słabo i tam i tu.
      W końcu dostałam też lepsze jaja – m.in. Cleffa (u mnie nowość) i Togepi (zawsze się do Togetica przyda). Tylko marzą mi się 10km, a takich od dawna nie dostaję. Poza tym – wytuptany Dragonite i Muk, więc już za bardzo nie wiem z czym teraz chodzić. Ale event uważam za bardzo udany, mimo, że skończyły mi się „wyzwania”.
      Z ciekawostek: prawie całe centrum miasta było wczoraj w lurach. Najdziwniejsze, że miały bardzo podobny opis. Ale bardziej wyglądały na jakąś miejską promocję niż na boty. Możliwe to?

  • Reply
    Kacpracho
    Lut 09, 2017 11:54 pm

    Mojemu synowi, dziś z 5 km wykluł się Tauros, ot niespodzianka

    • Reply
      Ktosiek
      Lut 13, 2017 7:49 pm

      Twój syn jest cheterem ^^

  • Reply
    RobertOrcio14
    Lut 10, 2017 12:55 am

    Mogę się mylić ale wydaje mi się ze Niantic świadomie „przeniosło” niektóre pokemony do jajek do których wyklucia potrzebnych jest mniej kilometrów. Zrobili to z jednego powodu – z jajek 2 km wykluwały się pokemony ze stosunkowo mała ilością candy, w jajkach 5 km było więcej a najwięcej candy w jajkach 10 km. Z racji podwajania zdobywanej ilości candy przenieśli oni niektóre pokemony o poziom niżej, żeby dawać za wyklucie mniej candy, żeby nie było za łatwo. Taki haczyk w tym evencie 😉

  • Reply
    matkers
    Lut 10, 2017 10:30 am

    Jest tez duzo wiecej Pikachu niz zwykle – przynajmniej u mnie.

  • Reply
    Snow
    Lut 10, 2017 11:44 am

    Czy macie teraz problem z logowaniem do gry ?

  • Reply
    bartszust
    Lut 10, 2017 1:23 pm

    Mi się dzisiaj z 10km jajka wykluł Dratini z Dragon Breath!

  • Reply
    bartszust
    Lut 10, 2017 1:34 pm

    I mam do wyklucia jajko 2km! Tylko nie chce by wykluł mi się bulbasaur ani charmander

  • Reply
    bartszust
    Lut 10, 2017 1:37 pm

    W mojej okolicy jest wiele ciekawych pokemonów.

  • Reply
    bartszust
    Lut 10, 2017 1:39 pm

    Mi się wczoraj wykluł Magby z 10km jajka!

  • Reply
    bartszust
    Lut 10, 2017 1:43 pm

    Przedwczoraj wykluł mi się z 10km jajka Elekid. A z trzech jajek 2km wykluły mi się: Igglypuff, Cleffa oraz Magikarp.

  • Reply
    bartszust
    Lut 10, 2017 1:44 pm

    Mam dużo starych jajek w plecaku.

  • Reply
    bartszust
    Lut 10, 2017 1:47 pm

    Byłem w centrum miasta a tam 4 lury. Trochę pospacerowałem. wytrzymałem około 3 godziny i pojawiły mi się ciekawe pokemony.

  • Reply
    bartszust
    Lut 10, 2017 1:50 pm

    Ja mam Pokestop w domu i sobie odpalam lura i przez 6 godzin łapie w domu pokemony!

  • Reply
    bartszust
    Lut 10, 2017 1:51 pm

    Mam Smoochum z 10km jajka i 74 cuksy!

  • Reply
    Furjoza
    Lut 10, 2017 2:44 pm

    Pinsir z 10km wlasnie mi wypadl.

  • Reply
    bartszust
    Lut 10, 2017 4:23 pm

    Snorlax jest bardzo dobry do gymów.

  • Reply
    człowieku
    Lut 10, 2017 4:44 pm

    dzisiaj wpadła mi nidorina z 5km tak ze ten

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lut 10, 2017 5:18 pm

    tentacool, meowth i parę innych znowu trzeba będzie wykluwać najpierw same 5km a potem same 2km żeby mieć pewność, że same nowe jajka są

    a właśnie chyba coś zmienili bo dawno już czarmandrów nie widziałem a dziś złapałem dwa w miejscu gdzie przeważnie same wodne a w miejscu gdzie wróżki stale były dziś nałapałem jakieś dziesięć grołlitów

  • Reply
    mg
    Lut 10, 2017 10:25 pm

    Jeśli ktoś nie ma jeszcze Chansey – opłaca się odpalić teraz incense, nawet w środku miasta z pokestopami. Mi dzisiaj przyszła a jeszcze jej nie miałam 🙂 Generalnie poza standarowymi Pidgeyami i Rattami przychodzą również te z eventu. A jak wiadomo Chansey i tak jest rzadka.

  • Reply
    DziewczynaGrzybiarza
    Lut 10, 2017 10:46 pm

    W Parku Śląskim w Chorzowie jest istna farma różowych poków, poza eventowe respy to przede wszystkim Omanate, Squirtle, Seel, Doduo, Magnemite, Krbaby, Gastly, Horsea i te najbardziej pospolite Zaś w Katowicach pod Silesia City Cententer jest miejsce Porygonów
    Bardzo fajny event pod względem cukierków, uzupełniam pokedex o ewolucje do których mi brakowało candy, czekam teraz na fajne dropy z jajek

  • Reply
    Pablo
    Lut 10, 2017 11:57 pm

    Porygonow mamy w Poznaniu od cholery. Dziś ok 30 złapałem.

    • Reply
      FarArcanine
      Lut 11, 2017 12:24 pm

      A w którym miejscu? W Kozich chociaż Chensy się pokazała. Mam wrażenie, że z dnia an dzień coraz mniej tych Poków.

      • Reply
        Michal_tata
        Lut 11, 2017 12:37 pm

        Nie wrażenie tylko tak jest. Każdy event jaki pamiętam miał swoje najlepsze chwile tylko w ciągu pierwszych dwóch dni a poźniej gasł powoli. Nędza z tym Niantickiem.

        • Reply
          at3at3
          Lut 12, 2017 3:21 pm

          Fakt, może powinno być odwrotnie. Gdyby najpierw pojawiało się coś na zachętę, a potem się event rozkręcał aż do finału, to może nie byłoby tylu znudzonych maruderów już po jednym, czy dwóch dniach.

          • Team_team
            Lut 12, 2017 3:56 pm

            Powinno być od początku do ostatniej chwili eventu tak samo.

  • Reply
    Natrix77
    Lut 11, 2017 2:47 pm

    Nadal nie mam tego nieszczęsnego Porygona. Od lipca zeszłego roku nawet cienia nie widziałem. Wczoraj na pocieszenie chyba złapałem Dragonite 2750 CP. I to w lesie podczas biegania na uroczej, małej polance.

  • Reply
    JacekA11
    Lut 11, 2017 5:37 pm

    działają jakieś mapki z pokami teraz prosze o pomoc

  • Reply
    DustMustard
    Lut 11, 2017 5:53 pm

    Fajnie że dali lury na 6h można pójść do knajpy albo siedzieć w domu i mieć tyle pokemonów co podczas łażenia po mrozie. Nie mogę się doczekać w wiadomościach „graczowi pokemon go musiano amputować palce, które odmarzły podczas grania na dworze”

    BTW incense podczas jazdy pociągiem się crushuje i nie mogę łapać tych pokemonów, od razu uciekają i to nie przypadek (kiedyś dało się złapać ponad 70 w pociągu). Inne pokemony są ok.

    • Reply
      FarArcanine
      Lut 11, 2017 8:02 pm

      To tak jest specjalnie, jak jedziesz za szybko to Poki uciekają. Ale jest myk, kiedy już klikniesz na Poka i wyskoczy Ci Pokeball do złapania to wyłączasz GPS w telefonie i możesz łapać, a potem włączasz ponownie.

  • Reply
    Bartek
    Lut 12, 2017 9:26 am

    Czy wie ktoś gdzie można spotkać Chansey w Częstochowie?

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lut 12, 2017 4:21 pm

    kolejny tentaccol chyba piąty z rzędu się wykluł a w dziczy ani jednego dziś ale za to był dziki tentacruel

  • Reply
    NabuMarG
    Lut 13, 2017 10:58 am

    A wczoraj wieczorem w parku w Krakowie był… Dragonaire!! Kurcze nie miałem go i ciulalem cuksy dratini i poleciałem bo pod pokestopem był i radar go wskazał. Zmarnowalem ok 40 żółtych kulek i sporo malin ale zlapany:) Strasznie daleko stoi, ciężko dorzucić. Co prawda nie nadaje się do walki ale 2079 CP i można go podnieść i w gym:)

    • Reply
      kubi
      Lut 13, 2017 1:36 pm

      Są jakieś sztuczki żeby dorzucić kule do laprasa czy dragonaira? Kiedyś zmarnowałem 50 kul na laprasa – żadna nawet nie doleciała.

      • Reply
        andres
        Lut 13, 2017 8:13 pm

        Kulkę trzeba dobrze podkręcić, wtedy śmiga jak petarda

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Lut 13, 2017 4:12 pm

      może dragonite a nie dragonair bo ten góra może mieć jakieś 1600cp a jak jeszcze niezdolny do walki to 1500 albo mniej

      • Reply
        NabuMarG
        Lut 14, 2017 12:50 am

        Tak. Dragonite. Pisałem szybko a jak złapałem cieszyłem się jak dziecko 😀

  • Reply
    lenapero
    Lut 13, 2017 12:22 pm

    po ostatniej aktualizacji nie mogę wejść na awatara,bo gra się zacina,dlaczego???

  • Reply
    Camillo
    Lut 13, 2017 7:41 pm

    wypadło komuś jajko 10 km podczas eventu?? wyklułem już ponad 30 jajek i żadnej 10, prawie same 2 km 🙁

  • Reply
    ewa.
    Lut 13, 2017 8:41 pm

    Mi też się zacina na avatarze. Mi wypadło jedno jajko 10 km i wyklul się kolejny elekid.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lut 13, 2017 11:10 pm

    przeglądałem sobie właśnie pokemony z następnych generacji jeden miał taką dziwną nazwę:
    Type: Null

    zauważyłem też u niektórych dziwne łączenia typów np:
    Volcanion woda/ogień
    Stufful normal/fighting
    Guzzlord dark/dragon
    Kommo-o dragon/fighting
    Drampa normal/dragon
    masakra to jest Sandygast i Palossand nie tylko ze względu na typ ghost/ground ale na wygląd

    no i również „zmasakrowane” formy alola pokemonów z pierwszej generacji
    może je zobaczyć na stronie poniżej
    http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Regional_variant

  • Reply
    Makro89
    Lut 13, 2017 11:58 pm

    Czy z jajek też wypadają cukierki x2 ??? Czy tylko z poków po 6??

  • Reply
    RynQ
    Lut 22, 2017 12:32 pm

    Mi się właśnie wykluł Mareep z 10km. +27cukierków ewolucja za 25cuksów we Falffy.