News 83

Szybkie ataki znów… szybkie?

pokemon go ataki

Ostatnie zmiany w atakach nieco namieszały w systemie walk i zmusiły graczy do ponownych obliczeń oraz poszukiwań optymalnych zestawów ataków. Minionej nocy Niantic ponownie przeprowadziło aktualizację po stronie serwera.

Producent Pokemon GO zdecydował się na odwrócenie zmian dotyczących tzw. szybkich ataków, czyli tych, których używamy poprzez krótkie tapnięcia. Zmiany te ogólnie obejmują:

  • czas trwania prawie wszystkich szybkich ataków został zmniejszony (teraz atakuje się o wiele szybciej, jak przed zmianami);
  • siła szybkich ataków została zmniejszona (dla balansu w stosunku do szybkości);
  • energia do paska ataku specjalnego zdobywana za ataki szybkie została zredukowana (dla balansu w stosunku do szybkości);
  • tylko kilka ruchów otrzymało wzmocnienie (bez zmian w szybkości).

Oto pełna lista zmian dla poszczególnych ruchów (czas w milisekundach, „-” oznacza brak zmian):

Atak Zmiana czasu trwania (w milisekundach) Zmiana obrażeń Zmiana energii zdobywanej do ataku specjalnego
Furry Cutter 900 -> 400
Bug Bite 950 -> 500
Bite 1000 -> 500 10 -> 6 6 -> 4
Sucker Punch 1200 -> 700 8 -> 7 9 -> 8
Dragon Breath 1000 -> 500 12 -> 6 5 -> 4
Thunder Shock 1100 -> 600 6 -> 5 9 -> 8
Spark 1200 -> 700 8 -> 6 8 -> 9
Low Kick 1100 -> 600 8 -> 6
Karate Chop 1300 -> 800
Ember 1500 -> 1000
Wing Attack 1250 -> 800 10 -> 8 10 -> 9
Peck 1500 -> 1000
Lick 1000 -> 500
Shadow Claw 1200 -> 700 12 -> 9
Vine Whip 1100 -> 600 8 -> 7 7 -> 6
Razor Leaf 1500 -> 1000 15 -> 13 8 -> 7
Mud Shot 1050 -> 600 9 -> 5
Ice Shard 1700 -> 1200
Frost Breath 1400 -> 900 7 -> 8
Quick Attack 1250 -> 800 10 -> 8 8 -> 10
Scratch 1000 -> 500 12 -> 6 7 -> 4
Tackle 1000 -> 500 10 -> 5
Pound 1040 -> 600 8 -> 7 7 -> 6
Cut 1000 -> 500 10 -> 5
Poison Jab 1300 -> 800 12 -> 10 8 -> 7
Acid 1300 -> 800 10 -> 9 9 -> 8
Psycho Cut 1070 -> 600 8 -> 5
Rock Throw 1400 -> 900 10 -> 7
Metal Claw 1130 -> 700
Bullet Punch 1400 -> 900 12 -> 8
Water Gun 1000 -> 500 10 -> 5
Mud Slap 1850 -> 1400
Zen Headbutt 1550 -> 1100
Confusion 2100 -> 1600 10 -> 15
Poison Sting 1075 -> 600 6 -> 5 8 -> 7
Bubble 1700 -> 1200 12 -> 10 10 -> 9
Steel Wing 1300 -> 800 12 -> 11 8 -> 6
Fire Fang 1340 -> 900 12 -> 11 10 -> 8
Rock Smash 1700 -> 1300
Counter 10 -> 12
Charge Beam 1550 -> 1100
Volt Switch 12 -> 20 20 -> 25
Dragon Tail 1550 -> 1100 6 -> 9
Air Slash 12 -> 14
Infestation 1550 -> 1100
Struggle Bug 6 -> 15 12 -> 15
Astonish 1050 -> 1100 12 -> 14
Iron Tail 1550 -> 1100 6 -> 7
Fire Spin 1550 -> 1100 15 -> 14
Bullet Seed 1550 -> 1100 12 -> 14
Extrasensory 1550 -> 1100
Snarl 1550 -> 1100
Hidden Power 10 -> 15

Jak widzicie zmiany w atakach nie są jednolite. W praktycznie wszystkich wypadkach przyspieszono ataki tak, aby działały jak przed ostatnimi zmianami. Kilka ataków otrzymało wzmocnienie obrażeń, reszta została zmniejszona ze względu na ich przyspieszone użycie (by tym razem nie stały się zbyt mocne). Ze względu na wzrost szybkości atakowania wiele ataków powoduje teraz mniejsze naładowanie paska umiejętności specjalnej za każdy szybki atak – tak aby nie ładował on się za szybko.

Czekaliśmy na nowe rankingi najlepszych atakujących i najlepszych pokemonów danego rodzaju – cóż, przez całe to zamieszanie ze zmianami w atakach będziemy musieli jeszcze poczekać.\

Źródło: https://pokemongohub.net/moves-changed-heres-full-list-changes/

83 Comments

  • Reply
    Euruvi
    Lut 22, 2017 9:14 pm

    Jolteon znowu rządzi 🙂

  • Reply
    Yorickai
    Lut 22, 2017 9:52 pm

    Przynajmniej będzie szansa na to by wreszcie odbić jakiś gym.

    • Reply
      Gnoll
      Lut 23, 2017 6:45 pm

      Gotta cathem’ all!*

      *Możliwie tylko w przypadku wydaniu 15k zł na podróż dookoła świata lub użycie Fake GPS. Niantic zastrzega sobie prawo do bana przy włączeniu drugiej opcji. Przed użyciem zapoznaj się z EULA lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

      • Reply
        Gnoll
        Lut 23, 2017 6:47 pm

        Żle „klikłem”

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lut 22, 2017 10:10 pm

    pokemony regionalne
    Heracros – Ameryka Południowa
    Corsola – Afryka

    • Reply
      Yorickai
      Lut 22, 2017 10:34 pm

      Serio? Beznadziejne jest regionalizowanie poków. Zaczynam czasami myśleć, że boty mają o tyle lepiej, że mimo oszustwa mają wszystko co się da zebrać. Cholernie nie sprawiedliwe.

      • Reply
        franeczek91
        Lut 22, 2017 10:42 pm

        W sumie to w bajce też byli ci źli-czyli zespół R, oni prędzej czy później dostawali za swoje.

        • Reply
          Yorickai
          Lut 22, 2017 10:59 pm

          Szkoda tylko, że póki co harcują jak myszy to raz a dwa wkurza mnie szczerze to, że jest to regionalizowanie. Większość ludzi nie ma szansna jakiekolwiek regionalne poki. My mamy jakieś dziwadło, które jeśli ktoś nie lubi klaunów to przeraża a inni mają kurcze samo najlepsze typu heracros, farfetch etc. Mam nadzieję, że kiedyś uwolnią te regionalne.

      • Reply
        at3at3
        Lut 23, 2017 12:12 am

        Za to podobno w grze nie ma jeszcze Unown, Smeargle i Delibird.
        Ale też nie wiem na ile to prawda, poza dość oficjalnymi informacjami, że Smeargle jeszcze nie ma (i plotkami, że Unown niby już jest).

        • Reply
          ross
          Lut 23, 2017 8:23 pm

          Unown mam w pokedeksie jako seen. Widziałem go z jednym z gymów w Poznaniu.

    • Reply
      a
      Lut 22, 2017 11:38 pm

      Z tym Hercrossem to pewne?
      W niedzielę w gymie widziałem.

      • Reply
        at3at3
        Lut 23, 2017 12:16 am

        Ale faktycznie nie ma ich na „jajecznych” listach, a to może coś oznaczać…

    • Reply
      at3at3
      Lut 23, 2017 12:03 am

      A ja chyba (ale może to było coś podobnego) widziałam cień Corsoli na radarze w Niemczech, więc też wątpię w tę teorię…

    • Reply
      Kropianka
      Lut 23, 2017 9:04 am

      Heracros? To u mnie w mieście jeden już zdążył go przywieźć z Ameryki 🙂

      • Reply
        ~~~
        Lut 23, 2017 6:24 pm

        Farfetch’d to akurat najgorszy z regionalnych…

        • Reply
          Kropianka
          Lut 24, 2017 9:46 am

          Za to dla mnie najśmieszniejszy, więc gdybym miała wybrać jednego to bym go chciała.

          • rado
            Lut 24, 2017 10:26 am

            Zawsze chciałem mieć Taurosa… 🙂

    • Reply
      Gnoll
      Lut 23, 2017 6:46 pm

      Gotta cathem’ all!*

      *Możliwie tylko w przypadku wydaniu 15k zł na podróż dookoła świata lub użycie Fake GPS. Niantic zastrzega sobie prawo do bana przy włączeniu drugiej opcji. Przed użyciem zapoznaj się z EULA lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  • Reply
    Michel74PL
    Lut 22, 2017 10:11 pm

    Jest lepiej, dużo lepiej i niech tak zostanie.

  • Reply
    Burzon
    Lut 22, 2017 10:12 pm

    Grube pielęgniarstwo siedzą więc luzik i stardus leci ostro, 4500 dziennie 🙂 pozdrawiam Laraye 🙂

    • Reply
      franeczek91
      Lut 22, 2017 10:24 pm

      Burzon, Kochanie-moje też siedzą, a nie bocę :* tylko jak będziesz czekał na oklaski to nie zapomnij postawić przed sobą kapelusza.

      • Reply
        burzon
        Lut 22, 2017 10:38 pm

        Chyba zaczne grać uczciwie

        • Reply
          Laraya88
          Lut 23, 2017 11:06 am

          A ja chyba sie nawroce. Jeszcze nie wiem, na co, moze mi podpowiesz, Skarbie?
          Snilo mi sie dzis, ze legendarne ptaki zostaly oficjalnie wypuszczone ze swych legendarnych klatek i – brodzac w realnym (we snie :p ) sniegu, zlapalam Articuno, 1984 CP (pamietam dokladnie). Obudziwszy sie pomyslalam, ze to by dopiero byla gratka dla bocikow, zakladaliby prawdziwe fermy 🙂 Dlatego legendy winny byc dostepne tylko na eventach, gdzie nalezaloby ruszyc realnym tylkiem i pokazac sie osobiscie. Kurcze, wiem, ze to karkolomne, ale jakos daloby sie zorganizowac i zminimalizowac ofiary smiertelne (tfu tfu tfu, na urok 😉 ).

    • Reply
      Michel74PL
      Lut 22, 2017 10:52 pm

      Umierasz powoli chłopie. Bez lekarza wiosny nie dożyjesz.

  • Reply
    Michel74PL
    Lut 22, 2017 10:52 pm

    No i znowu coś robią bo serwery wyłączone.

    • Reply
      Burzon
      Lut 23, 2017 10:50 am

      Bana dostałeś albo łeb ci nie dziala

      • Reply
        Michel74PL
        Lut 23, 2017 11:09 am

        Mi nie, to Ty masz bardzo poważny problem zdrowotny. Jakiś czas temu Ci o tym pisałem, no ale akurat Ciebie nie będzie szkoda.

      • Reply
        TakiSobieAdmin
        Lut 23, 2017 12:29 pm

        Burzon, jest taka teoria, zależność i za razem prawidłowość jak „równowaga w przyrodzie”.

        Pamiętaj o tym, może Ci się przydać…

        D.

        • Reply
          Burzon
          Lut 23, 2017 1:54 pm

          Spokojnie, 4 lvl team valor 🙂

          • TakiSobieAdmin
            Lut 23, 2017 2:02 pm

            Mit, że poleciała kolejna fala banów na podstawie analizy logów z serwerów jest już faktem.

            Czy prawa przyrody nadal działają prawidłowo i Ciebie dopadł ban?

            D.

          • Michel74PL
            Lut 23, 2017 2:19 pm

            Chłopak jest ciężko chory, dużo mu nie zostało niech gra na fake’u. Nawet świata dobrze nie zobaczy w ostanich dniach, eh eh jest głupi i taki odejdzie z tego świata.

          • Laraya88
            Lut 23, 2017 2:43 pm

            Jestem szalona optymistka. Wierze, ze doczekam dnia, gdy nasza gwiazda napisze nam: „level 30sty, team valor (albo jakikolwiek), zakwasy to juz przeszlosc, satysfakcja – 100%, ubaw po pachy! nie mialem pojecia, co trace, ganiajac wylacznie po mapach google”.
            Jezeli do wyjscia zmusil Cie ban – to dobrze. Masz szanse poznac, czym naprawde jest Pokemon Go 🙂
            I, jako szalona optymistka, wierze, ze swieze powietrze, swiat nie ograniczony scianami i szybami i zdrowe wspolzawodnictwo przekonaja Cie, ze nie warto bocic, ze ma to zdecydowanie mniej plusow, niz Ci sie dotad wydawalo.

          • Burzon
            Lut 23, 2017 4:04 pm

            Bana nie dostałem ale postanowiłem grać bez fake i powiem ze świetną zabawą 🙂

          • Michel74PL
            Lut 23, 2017 5:05 pm

            No jeśli tak to będziesz zdrowy. Graj uczciwie a wyzdrowiejesz. Masz moją gwarancję.

          • Burzon
            Lut 23, 2017 5:15 pm

            Dzięki 🙂

          • ~~~
            Lut 23, 2017 8:45 pm

            Oo, widzę, że kolega się przełamał 😀 Oby tak dalej ^^

  • Reply
    a
    Lut 22, 2017 11:08 pm

    No i fajnie, od razu lepiej się zbija gymy.
    Teraz Exe z Solarem jest konkretnym zabijaką.
    Szybkie ataki przyspieszone, Confusion szybciej ładuje solara, a solar niedawno podniesiony ze 120 na 180.
    Poza tym lodowe ataki też mocne teraz i Dragonite nawet 3k CP jest niczym, bo byle Jynx go zmiecie.

    • Reply
      Laraya88
      Lut 23, 2017 2:46 pm

      Moj Jynx juz dawno radzil sobie z Dragonite’ami. To jeden z najbardziej niedocenianych Pokemonow.

      • Reply
        a
        Lut 23, 2017 11:15 pm

        No mój też, ale teraz radzi sobie jeszcze lepiej 😉
        Jako, że nie mam Laprasa to Jynxy są moimi podstawowymi lodowymi atakującymi.

      • Reply
        Kropianka
        Lut 24, 2017 9:52 am

        Dewgong robi to z większą gracją.

  • Reply
    Wściekły trochę mniej
    Lut 22, 2017 11:23 pm

    https://pokemon.gameinfo.io/

    Strona zaktualizowała skuteczność movesetów dla każdego pokemona. Radzę zajrzeć, daję jakiś widok na przydatność.

    • Reply
      Laraya88
      Lut 23, 2017 2:56 pm

      Weedle, struggle attack, go! 😀

  • Reply
    Mądry
    Lut 23, 2017 12:04 am

    serwery ptc nie działaja

    • Reply
      Michel74PL
      Lut 23, 2017 2:26 pm

      Poszła spora fala banów. Na zagranicznych forach płacz a u nas zaraz „rakowcy” się odezwą kłamiąc, że ich to nie dotknęło.

      • Reply
        Draco
        Lut 24, 2017 11:27 am

        Odnośnie sporej fali banow. W Małej miejscowości, gdzie od początku jest walka o jedyny gym między wszystkimi teamami, z lekka dominacja niebieskich, wczoraj gym był red na 8 lvl z 6 taurosami w środku. taka sytuacja.

    • Reply
      TakiSobieAdmin
      Lut 23, 2017 2:58 pm

      Serwery PTC działają jak należy, poszła wczoraj weryfikacja kont, i te które miały dostać bana, to dostały dzisiaj rano. Możliwa była blokada konta na parę godzin w celu weryfikacji i jeśli nie wykryli nieprawidłowości, dzisiaj rano logowanie przechodzi bez problemu.

      Miałem takie objawy na koncie PTC na iOS’sie i u mnie z racji braku kombinacji i „latania” wirtualnym rowerem, wszystko skończyło się dobrze.

      D.

  • Reply
    Marcin
    Lut 23, 2017 2:06 pm

    Z jaką 2km dostałem Igglybufa pre pre wegglytufa

    • Reply
      Marcin
      Lut 23, 2017 2:07 pm

      Z jajka

    • Reply
      at3at3
      Lut 23, 2017 7:05 pm

      To masz fajnie, bo ja mam 3 świeże Cleffy, a Iggly wciąż brakuje…
      Z 10km – dwa nowe, a z 5km – same z I gen… 🙁

    • Reply
      A'Tomek
      Lut 24, 2017 9:03 am

      Ja z kolei Igglybuffów mam już 5, a nie mogę doczekać się na pierwszą Cleffę 🙂

  • Reply
    Evilpok
    Lut 23, 2017 2:56 pm

    To ktory emu teraz dziala? Chetnie pogram 😀

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lut 23, 2017 5:31 pm

    każdy kto już zdobył tyranitara natychmiastowa dożywotnia blokada konta tak powinno być

    co do unown już jest podobno a delibird i smeargle nie ma jeszcze

    • Reply
      ~~~
      Lut 23, 2017 6:31 pm

      Bez przesady, jeśli tyranitar się już gdzieś zrespił, na pewno jest ktoś, kto go uczciwie złapał. Ale fakt faktem, że te Tyranitary w gymach nie wyglądają wiarygodnie… u mnie na szczęście ich nie ma, wszędzie Blissey 😀

      • Reply
        Yorickai
        Lut 23, 2017 11:49 pm

        Z tym się zgodzę, że jest cień szansy na to, że ktoś faktycznie złapał samego tyranitara. Trochę to cp powyżej 3k jest niewiarygodne ale jest możliwe. Sam mam teraz pupitara na buddy ale stracę wieczność na zebranie cuksów, ktorych mam raptem 11… ale jak nie chciałem zbierać na dragonite bo brakowało mi dobrego materiału tak na tyranitara zbiorę 😛

  • Reply
    Natrix77
    Lut 23, 2017 5:46 pm

    Kurczę. Uciekł mi Typhlosion. O losie…

  • Reply
    Aga
    Lut 23, 2017 6:56 pm

    Nie mogę napisać, że mam pecha bo wykluły mi się dwa Tyrogue (co prawda żaden z max HP, ale aż dwa pod rząd). Tyle tylko, że na 16 jajek pobranych i wyklutych po wejsciu nowych 80 pokemonów oprócz tych dwóch wyżej wymienionych trafiła mi się tylko Smochum (dziewiąta w mojej kolekcji). Czy macie podobnie, czy zdaza Wam się więcej rodzynkow z II generacji niż te moje 20%?

    • Reply
      at3at3
      Lut 23, 2017 7:14 pm

      2km – 3x Cleffa, 1x Slugma, Remoraid + Nidoran, rzodkiewka, wąż itp…
      5km – same stare – 2x Ponyta, Drowzee i coś tam jeszcze…
      10km – Dratini + szyszka i coś a’la skorpion…
      Innymi słowy – z 5km mam beznadziejny drop, a reszta ok. 50/50.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Lut 23, 2017 7:27 pm

        2km dziś cleffa i pichu
        z piątek też nic nowego wczoraj czy przedwoczraj jedynie wooper
        dawno nie miałem 10km a dziś mi się wykluło takie średnie dratini kiedyś powiedziałbym, że wspaniale – teraz niekoniecznie

        a co do tyrogue’a to jak patrzę w pokedex na hitmonlee czy hitmonchan to nie ma tam ewolucji więc może to zrobili tak, że zmienia się tylko w hitmontopa

        • Reply
          Aga
          Lut 23, 2017 8:02 pm

          Krąży taka teoria, że jak najlepszą ze statystyk jest atak to po ewolucji wyjdzie Hitmonlee, gdy obrona – Hitmonlee, a gdy HP wówczas Hitmontop. Jeżeli dwie statystyki są równe to szansę 50%. Ja miałam Atak i HP na równi. Wyszedł Hitmonlee. Drugiego nie ewoluowalam bo ma Atak najsilniejszy

          • Aga
            Lut 23, 2017 8:05 pm

            Sorry autokorekta podmieniła. Miało być: jak najwyzsza obrona to Hitmonchan.

    • Reply
      franeczek91
      Lut 23, 2017 7:41 pm

      Ja dostałam ostatnio dwa jajka 10 km i wukluła mi się z nich taka latająca płaszcza-taki falujący dywan z trenem.z nowej piątki wykluł mi się whooper.jakoś nie prowadzę spisu co kiedy mi się wykluło.

    • Reply
      rado
      Lut 23, 2017 7:45 pm

      Aga, od wprowadzenie nie miałem jeszcze żadnego z II gen. (nawet wliczając dzieciaki). Jeszcze dziś powinna pęknąć następna 5k i 10k więc… pozostaje być dobrej myśli 🙂
      Zmiany w atakach świetne, znowu można walczyć!

    • Reply
      Yorickai
      Lut 23, 2017 11:53 pm

      Na około 10 jakek wyklutych raptem jeden pichu (wreszcie) i jeden larvitar z cuksami na maks. A reszta śmieci z pierwszej. Głownie parasy… no i jeden onix którego akurat mi ciągle trzeba.

      • Reply
        Fiat panda
        Lut 24, 2017 10:38 am

        Wykluwalem oststnio 6x10km. Były 3 onixy pod rząd. Szczęśliwy nie byłem bo aero dalej nie widac:/

      • Reply
        franeczek91
        Lut 24, 2017 7:07 pm

        Yorickai-zapraszam do ETM-mam tu spawn onixów pod pracą.na mieście też się trafiają.
        Dziś wykluły się dwa elekidy, których jeszcze nie miałam.
        Ps.jadę jutro do miasta, które ma w nazwie słowo łódź,a gdzie nie płynie żadna rzeka, żeby sprawdzić co tam dobrego przypełźnie.

        • Reply
          Fiat panda
          Lut 24, 2017 8:46 pm

          Współczuję. Jechać do łodzi, przecież to można popaść w depresję.

          • Laraya88
            Lut 24, 2017 9:38 pm

            Ale za to w tworcza depresje 😉 Na mnie to miasto oddzialuje bardzo inspirujaco, ma swoj specyficzny klimat.

          • franeczek91
            Lut 24, 2017 10:31 pm

            Jak mawiał klasyk, ‚Łódź, k*rwa’.

          • Fiat panda
            Lut 25, 2017 1:34 am

            Po co jechać do łodzi. To samo masz na warszawskiej Pradze; )

        • Reply
          Yorickai
          Lut 25, 2017 12:10 am

          Co do rzek franeczek91 nie wiem czy wiesz ale w Łodzi jest ich aż 7 (siedem słownie) 😉 wszystkie podziemne ale są. Na nich powstawały największe firmy dawnych szlachciurów. 😉 a co do depresji to jeśli jesteś w Łodzi zimą to fakt ale latem jest całkiem przejemnie.

          Btw ten ETM to gdzie jest?

          • franeczek91
            Lut 25, 2017 8:01 am

            Yorickai-o tych rzekach słyszałam na zajęciach z hydrologii.
            A spójrz sobie na rejestrację samochodową ETM.

          • Yorickai
            Lut 25, 2017 9:45 am

            Spoko już czaje co za ETM 😉 Byłem tam raz baaaaaaardzo dawno temu także zgubił bym się bez problemu 😀 i przy okazji pochwal się dzisiejszym łupem z Łodzi jak już wrócisz. Przyznam, że nawet po ostatniej zmianie nestów dalej nie widzę nic ciekawego na mieście.

          • Yorickai
            Lut 25, 2017 9:47 am

            Poza tym hydrologia? Co Ty studiowałaś tak z ciekawości?

  • Reply
    Aga
    Lut 23, 2017 7:55 pm

    Dzięki za Wasze odpowiedzi. Podniesliscie mnie na duchu pod wieloma względami ;-). Ja też nie ogarniam jeszcze nazw nowych pokemonów :-). Ruszam więc wykluwac dalej :-). Może jakieś 10 km mi się w końcu trafi. Mój synek ma więcej szczęścia ode mnie. Nie mam ani Snorlaxa ani Laprasa z dobrym IV (same dziko biegające) mimo że gram bardziej wytrwale niż on. On za to na levelu 20 ma oba wyklute z jaj. W sumie jeżeli gra daje dzieciom fory ( ma konto dziecka) to uważam za sprawiedliwe. Jak będzie z gen II zobaczymy bo na razie zapał do gry mu minął i nie wyklul ani jednego jajka po zmianach.

    • Reply
      ~~~
      Lut 23, 2017 8:49 pm

      Konto dziecka? 😮

      • Reply
        at3at3
        Lut 23, 2017 9:04 pm

        No takie zakładane przez osobę dorosłą na jej odpowiedzialność. Jest taka opcja.

      • Reply
        Aga
        Lut 23, 2017 10:28 pm

        Tak. Nie pamiętam już szczegółów, ale jak założyłam sobie konto na Pokemon Trainer Club to na nim można było dodać konta dzieci. Normalnie loginy i hasła na ten sam e-mail (robiłam to dawno w lipcu więc tylko tyle pamiętam) :-).

      • Reply
        a
        Lut 23, 2017 11:19 pm

        Na IV, aż tab bardzo nie patrz. Ludzie przesadzają z tym idealizowaniem pokemonów na podstawie IV.
        Według mnie moveset znacznie ważniejszy, taki Snorlax z minimum 60-70% z ZH/BS, lub ZH/HB jest super sztuką i można maksować.

        • Reply
          Aga
          Lut 23, 2017 11:58 pm

          Mój najlepszy ma 232 CP i IV 44,4% ale mam też okaz z IV 4% nazwałam go Perełka. Raczej nikt nie ma słabszego poka w kolekcji. Ma Atak i HP po 1 i obronę 0 ;-). To mój pierwszy złapany i nie oddam go nikomu tym bardziej profesorowi za cukierki

          • Corgi610
            Lut 26, 2017 12:27 am

            Nikt nie ma słabszego? Ja mam Charmandera 46 CP i 0% IV 🙂 To jest dopiero kolekcjonerski okaz 🙂

        • Reply
          rado
          Lut 24, 2017 10:24 am

          Pewnie, moveset ważniejszy, jeśli masz pokemona na wystarczająco wysokim levelu, żeby był użyteczny. Jeśli chcesz go trochę „podkręcić”, wtedy pakowanie stardustu w tego z niskim IV jest zwyczajnie nieopłacalne.
          Ja ostatnio wzmacniam głównie te pokemony, które chcę wstawiać do gymów – w ataku 20lvl w większości przypadków zupełnie wystarcza…

  • Reply
    johny
    Lut 24, 2017 10:07 am

    Witam, orientuje się ktoś czy można a jeśli tak to jak, przestawić sposób logowania do konta pokemon go z konta google na pokemon trainer club? Dzięki z góry:)

    • Reply
      Yorickai
      Lut 25, 2017 11:20 pm

      Raczej jest to niemożliwe a szkoda. To są dwa odrębne sposoby logowania. Albo masz konto ptc albo Google.