News 59

Tajemnice ukryte w kodzie

2gen

Zgodnie z „tradycją” każda kolejna aktualizacja zostaje przejrzana wzdłuż i wszerz, czy aby na pewno Niantic nie poukrywało czegoś, czego jeszcze nam oficjalnie nie zapowiedziało. Tym razem okazało się, że może nadejść więcej zmian, niż się spodziewaliśmy.

Artykuł jest tłumaczeniem odkryć społeczności The Silph Road, która poświęciła swój czas oraz włożyła trud w odnalezienie nowinek w kodzie aktualizacji.

Shiny, płcie, avatar swag (i spoilery)! Co nowego w Pokemon GO APK 0.49.1

Przeszukiwanie kodu Pokemon GO w wersji 0.49.1 było prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym przeglądem, czego powodem są ostatnie wydarzenia otaczające udostępnienie nowej aktualizacji.

Pytania na jakie chcieliśmy odpowiedzieć to przede wszystkim: czy druga generacja nadchodzi? Czy może są to legendy? Jakie będą unikalne cechy kolejnej generacji?

Zaczynajmy, podróżnicy!

UWAGA – SPOILERY!

Nie czytajcie tego tekstu, jeśli nie chcecie zepsuć sobie niespodzianki z wydarzeń, jakie zapoczątkuje poniedziałek. Nie wszystkie odnalezione funkcje będą związane z nadchodzącymi dniami, ale część z nich być może!

Oto co znaleźliśmy w kodzie, czego nie wykazano w ostatnich notkach o update.

1. Pliki z dźwiękami dla kolejnych 100 pokemonów!

„Krzyki” dla każdego pokemona są zawarte w kliencie gry. We wcześniejszej wersji aplikacji (0.47) zawarte były tylko pliki dźwiękowe dla 151 pokemonów. Od wersji 0.49 są to pliki dla pokemonów od numerów 1 do 251 (kolejne 100 stworzeń)! Jest to bardzo duża oznaka, że druga generacja jest tuż za rogiem.

2. Płcie pokemonów!

Być może już niedługo pokemony będą charakteryzowały się odmienną płcią! Zarówno identyfikator płci męskiej jak i żeńskiej jest już gotowy do działania. Nie pojawił się nowy kod, który pokazywałby już teraz tę płeć w grze, jednak pokemony mogą już posiadać ten atrybut, ale wciąż ukryty.

3. Odmiany pokemonów shiny!

Jeszcze więcej kodu zostało dodane, by umożliwić pokemonom w odmianie shiny pojawienie się w Pokemon GO! Dla tych, którzy nie są obeznani w tej tematyce: w grach z głównej serii na konsole Nintendo występują niezwykle rzadkie odmiany pokemonów „shiny”, które są wersjami danego stworzenia w odmiennych kolorach. Każdy pokemon ma swój wariant shiny. Są one identyczne jak ich oryginalne odpowiedniki, z wyjątkiem wyglądu, co jest nie lada gratką dla kolekcjonerów!

Tym razem jest oczywistym, że pokemony shiny to jedna z planowanych mechanik w Pokemon GO. Nie istnieje jeszcze żaden kod, który umożliwiłby pojawianie się ich w grze, ale same pliki gry zawierają specjalny plik muzyczny dla złapania takiego pokemona oraz samą możliwość posiadania przez pokemona danego rodzaju odmiennego modelu 3D w innym wariancie.

4. Więcej opcji dla avatara!

Być może nareszcie opcje dostosowywania wyglądu naszej postaci zostaną rozszerzone. Nie jest to jeszcze dostępne w grze, ale w kodzie odnaleziono funkcje, które jasno wskazują na to, ze takie opcje być może niedługo zawitają do Pokemon GO, a są to:

  • HAIR;
  • SHIRT;
  • PANTS;
  • HAT;
  • SHOES;
  • EYES;
  • BACKPACK.

Co ciekawe, wspomniane zostały także przedmioty możliwe do odblokowania, a także zakupienia. Pojawiły się takie kategorie jak:

  • NEW;
  • SALE;
  • PURCHASABLE;
  • UNLOCKABLE.

Interesującym może być, w jaki sposób będziemy odblokowywać dodatkowy ubiór i opcje wyglądu.

5. Nowa pozycja buddy: baby [ang. dziecko].

Buddy pokemon jest pokazywany przy nogach postaci, w powietrzu, czy też na ramieniu. Jednak została dodana pewna nowa pozycja: baby! W plikach gry nie ma żadnego kodu odpowiadającego dziecięcym pokemonom/rozmnażaniu ich, tak więc może to być jedynie prosta zmiana, a nie zapowiedź przełomowej, nowej funkcjonalności.

6. Nowi sponsorzy

Do wcześniej dodanych SPATULA, THERMOMETER i KNIFE z ostatniej wersji dołączyły:

  • GRILL;
  • SMOKER.

7. Sightings/nearby

Przecieki wskazują na kosmetyczne zmiany w radarze – ma on się skupiać na ładowaniu zdjęć PokeStopów bez spowalniania samej rozgrywki.

8. Kostiumy dla pokemonów!

Cały fragment kodu został poświęcony umożliwieniu pokemonom posiadania… kostiumów! Wygląda także na to, że dostępne będą różne typy tych przebrań. Pierwszy typ, jaki pojawił się w kodzie to: HOLIDAY (świąteczny).

Kostiumy wydają się mieć własną fizykę i model kolizji. To może być ekscytująca nowa funkcjonalność dla nadchodzących świąt!

Czego nie ma w kodzie?

Przede wszystkim brak nowych ruchów dla pokemonów drugiej generacji, brakuje także modeli 3D dla nowych pokemonów, wersji shiny, czy też odmiennych płci. Wszystko może się zmienić poprzez jedną aktualizację z poziomu serwera.

Wygląda na to, że Niantic ma naprawdę pracowity okres. Nie można do końca potwierdzić, że druga generacja zostanie ogłoszona już w poniedziałek. Jest to jednak bardzo prawdopodobne, szczególnie ze względu na pliki audio dla drugiej generacji dodane do gry. Musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

59 Comments

  • Reply
    woocasch1984
    Gru 09, 2016 12:49 pm

    A może druga generacja już jest w grze tylko jeszcze jej nie widać? Bo przecież telefon wibruje a w okolicy pusto…

    • Reply
      Artek
      Gru 09, 2016 1:18 pm

      Wibruje bo został zaktualizowany radar a nie duchy pokemony II generacji.

    • Reply
      pitrul
      Gru 09, 2016 1:36 pm

      Też zauważałem że wibruje a nie widać stworków.

    • Reply
      tomek
      Gru 09, 2016 1:56 pm

      No właśnie miałem się o to zapytać innych graczy. W iOS ciągle wibruje a nie wiadomo dlaczego 🙂

      • Reply
        Yorickai
        Gru 09, 2016 2:16 pm

        Możliwe, że wprowadzona została już druga generacja i tylko czeka na odpowiednią komendę by pojawić się na ekranach. Chciałbym by faktycznie weszła ta druga generacja. Było by fajnie widzieć poki z obydwu generacji naraz. Dało by to fajne orzeźwienie w grze. Aczkolwiek pokemony shiny to dla mnie ciekawostka.

        • Reply
          Dawid
          Gru 09, 2016 4:03 pm

          Wibruje a nie widać pokemonów, bardzo możliwe że to II generacja bo przecież modeli 3D nie ma w grze jeszcze jak pisze w artykule.

    • Reply
      Outlawek
      Gru 09, 2016 2:41 pm

      Telefon wibruje informując, że w NEARBY pojawił się nowy Pokemon. Tylko tyle.

      • Reply
        Filozof
        Gru 09, 2016 3:55 pm

        Szkoda że nie da sie tego wyłączyć. Przez to trzeba 2 razy więcej wyciągać telefon z kieszeni :/

        • Reply
          Artek
          Gru 09, 2016 5:00 pm

          Niestety z tym się z Tobą zgodzę. Dlaczego nie dają więcej wyboru opcji dla użytkownika. Ma być lepiej a tak uszczęśliwianie na siłę.

      • Reply
        Pokesaur
        Gru 09, 2016 6:19 pm

        Guzik prawda, specjalnie nieraz patrzyłem na radar i podczas wibracji gdzie nie pojawił żaden pokemon, w nearby nie nastąpiły żadne zmiany. Tak samo kiedy widzę że coś się pojawia w nearby to nie mam w tym momencie wibracji.

        • Reply
          szmeto
          Gru 10, 2016 5:03 pm

          Jak dla mnie to wibrowanie bez poka to sygnalizuje, że wchodzimy w strefę obszaru poka (mniej więcej taki jak okrąg jak naszego trenera). Ma pomóc w poszukiwaniach tych poków, które nie są na radarze nearby.

  • Reply
    Paczi
    Gru 09, 2016 1:26 pm

    Mam nadzieje, że wejdzie shiny lub legendarne poxy. Drugą generację widziałbym na przełomie wiosna/lato

  • Reply
    Artek
    Gru 09, 2016 1:57 pm

    Sądzę że będą pojawiać się pojedynczo albo partiami. A modeli 3D brakuje w kodzie bo ich nie będzie. Tak jak ktoś wspomniał tutaj teraz pokedex jest ładowany z serwera a nie z aplikacji. Więc każdy pokemon może być dodany lub zdjęty w każdej chwili.

  • Reply
    woocasch1984
    Gru 09, 2016 2:23 pm

    Gdzieś kiedyś czytałem, że w sylwestra mają być do złapania legendarne ptaki odpowiednie dla trzech teamów (niebiescy-articuno, czerwoni-molters, żółci-zapdos) a druga generacja na wielkanoc. Ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Gru 09, 2016 6:35 pm

      no też coś słyszałem i że w nocy o północy równo ma być mewtoo ale pewnie kolejne plotki

  • Reply
    Marcin Frajer
    Gru 09, 2016 3:13 pm

    kkto chce lepe ?

  • Reply
    Good!xD
    Gru 09, 2016 3:44 pm

    jedyny mój Dragonite uklepany z evolucji, nasycony cukierkami znacznie, ze szczęśliwie najlepszymi atakami ma obecnie 3000+ cp i zgodnie z apparise jestem z niego proud – pięknie orze zwaśnione gym’s xD

    nigdy jeszcze nie widziałem w dziczy Dragonite, ani Gyardos-a, tak jak regionalny stworek nigdy mi się nie wykluł, więc sam fakt wystąpienia możliwości, nie gwarantuje szczęścia bliższego kontaktu :))

    • Reply
      Pokesaur
      Gru 09, 2016 6:22 pm

      Poksy regionalne nie mogą się wykluć z jajka. Każdy kto twierdzi że go ma z jajka jest zwykłym cheaterem (no chyba że faktycznie odwiedził w 5 miesięcy 3 kontynenty, szczególnie jak jest w wieku gimnazjalnym)

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Gru 09, 2016 6:41 pm

      ja spotkałem i Dragonite i Gyarados również w dziczy i to nieraz już pisałem w poprzednim wątku o tym

      • Reply
        Kempi
        Gru 09, 2016 7:08 pm

        A na gyaradosa czekam, mam już 240 magikarp candy. I patrząc jak ciężko złapać gyaradosa to najprawdopodobniej prędzej machne ewolucje. A tak btw, bo nigdzie nie widziałem by to gdzieś pisało, gdy ewoluowałem buddy dratini miałem 25 cukierków po ewolucji jeden został, to samo w przypadku ewoluowania buddy dragonaira w dragonita, też wzięło o jeden cukierek mniej, ewolucja buddy ryhorna w drugą faze( nie wiem jak ją się pisze) też pobrało o jeden cukierek mniej. Ot taka ciekawostka gdy ewolujesz swojego buddy za ewolucje płacisz o jeden cukierek mniej. Z tym że dla mnie to były ewolucje których nie posiadałem w pokedexie, nie wiem czy to też działa w przypadku ewoluowania buddy pokemona którego mamy następną formę zarejestrowaną w pokedeksie.

        • Reply
          Radost
          Gru 09, 2016 8:04 pm

          To nie jest tak, że cukierek zostaje. Powiedzmy potrzebujesz 25 cukrów na ewolucje. Zabiera Ci 25 cukierków i tworzy Ci nowego pokemona. A że nowy pokemon pojawił się w kolekcji, dostajesz za niego jednego cukierka.

        • Reply
          antykl
          Gru 09, 2016 8:05 pm

          Za każdą ewolucję dostajesz jeden cuks.

          • Kempi
            Gru 09, 2016 8:38 pm

            Nigdy nie zauważyłem żebym dostawał cuksa za ewolucje pokemona innego niż pokemon ustawiony na buddy. Przegapiłem coś takiego… hmmm sprawdze to.

          • Kempi
            Gru 09, 2016 8:44 pm

            Faktycznie, masz rację za każdą ewolucję dostaje się 1 cukierek. Mój błąd

        • Reply
          agn
          Gru 09, 2016 8:44 pm

          Dla każdego pokemona (nie tylko buddy) musisz mieć tyle cukierków ile pisze, żeby zrobić ewolucję (np eevee 25 cukierków). Dopiero jak zrobisz tą ewolucję to ci zwracają 1 cukierka.

        • Reply
          Porsche Cayenne
          Gru 09, 2016 9:16 pm

          no właśnie zrobiłem z charmandera na charmeleona i na charizarda od razu czyli 125 candy i odzysk 2 cukierki a wszystkie pozostałe zużyłem na powerup bo aprise miał wonder incradible i ma 2,3 cp myślałem że więcej da się wycisnąć a tu kiepsko chyba zmarnowane te cukierki i stardust a ataki sam nie wiem czy dobre pierwszy ma powietrzny wing coś tam a drugi na dwie kreski flame czy jakoś tak to chyba nie najgorzej taki atak ma flareon czasem jeśli się nie mylę

    • Reply
      Kempi
      Gru 09, 2016 6:58 pm

      Ja tam złapałem 2 dratini, dałem sobie jednego na buddy i bang po przebytych 418,9km mam Dragonita, dobrze że był w między czasie event(4 razy szybciej dostawało się cukierek) bo bym jeszcze go się nie doczekał 😀

  • Reply
    Kropianka
    Gru 09, 2016 3:57 pm

    Żeńskie wersje pokemonów po wybraniu do walki będą czasami odmawiały z komunikatem „nie dziś, głowa mnie boli”, a podczas walki nimi jak nas wywali z areny zamiast błędu „error” będzie „foch”.

    • Reply
      woocasch1984
      Gru 09, 2016 4:30 pm

      Jeśli obecnego pokemona będzie bolała głowa, trzeba będzie wziąć innego ;>

    • Reply
      Yorickai
      Gru 09, 2016 4:39 pm

      Tak a jak wybierzesz innego pokemona niż żeńskiego to przy następnej próbie użycia odmówi z komunikatem typu „domyśl się” 😀

  • Reply
    Kempi
    Gru 09, 2016 6:20 pm

    Tylko wolałbym żeby wersja żeńska danego pokemona, nie różniła się od wersji męskiej. No ciekawie ciekawie się zapowiada. Ale wciąż nie wiadomo jakimi nowymi stworkami nas uraczy niantic, nic tylko odpalić w poniedziałek grę i dać się mile zaskoczyć. Ja liczę na shiny pokemon. Rozmnażanie pokemonów to żałosna sprawa i mam nadzieję że nie planują tego wprowadzić. Te baby pokemon powinny być dodane wraz z drugą generacją do łapania.

    • Reply
      Pokesaur
      Gru 09, 2016 6:24 pm

      Rozmnażanie pokemonów na pewno wejdzie wraz z drugą generacją, tam są też pokemony baby, więc będzie to wszystko ze sobą powiązane.

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Gru 09, 2016 6:39 pm

      te baby pokemony to np Pichu albo Iglybuff czyli te preewolucje ciekawe jak to wykombinują zwłaszcza ten Tyrongu który ma się zmienić w Hitmonlee Hitmonchan lub Hitmontop

      • Reply
        Kempi
        Gru 09, 2016 6:51 pm

        Tak to są baby pokemon, moim zdaniem rozwiązanie jest bardzo proste, niech będą one do złapania tak jak inne pokemony

      • Reply
        ka
        Gru 09, 2016 10:33 pm

        Jedno z możliwych prostych rozwiązań – wszystkie cukierki różnych typów hitmo-coś tam zamieniają się na cukierki pre-ewolucji. I zamiast 10 takich , 13 owakich to rano budzisz się i masz 23 nowych, wspólnych dla róznych form. Proste, szybkie i sprawiedliwe.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Gru 10, 2016 3:58 pm

        właśnie się tak zastanawiam co ich nazwy oznaczają i myślę tak:
        hit – uderzać
        mon – monster
        lee – Bruce Lee mistrz walk
        chan – Jackie Chan mistrz walk

  • Reply
    Kempi
    Gru 09, 2016 6:49 pm

    A tak ogólnie wypowiadając się odnośnie zmian, to ja liczę na wprowadzenie:
    -Polskiej wersji językowej pokedexu
    -Dodanie do gry pokemonów shiny
    -Danie możliwości złapania lub wyklucia wszystkich pokemonów kontynetalnych bez konieczności odwiedzenia 4 kontynentów.
    – dodania poprawek eliminujących błędy , error przy podbijaniu areny, error przy naciśnięciu pokemona, pokemon wyświetlony do góry nogami.
    – Poprawienie nerbay, czasem wyświetla się pokemon przy pokestopie bez zdjęcia, zamiast zdjęcia jest zamazany obrazek.l
    – Dodanie do gry legend, ale po dodaniu shiny pokemon
    – Dodanie drugiej genracji, ale po dodaniu legend
    – Wyeliminowanie Oszustów
    – Zmiany w wypadaniu jajek, bo póki co z tego co czytałem dużej liczbie osób w tym mi, lecą prawie same 5km.
    – W gymach wyeliminowanie obiżania CP pokemonów dla graczy z niższym poziomem
    – Obniżenie prestiżu dla atakujących gym, niech poziom gymu spada maksymalnie o 1 poziom za jedną walkę, bo teraz to leci nawet po 2 poziomy za jedną walkę, co jest śmieszne że gym 5 poziomu wystarczy tylko 3 razy zaatakować i już po gymie.
    – Dodanie do gry normalnych dźwięków wydawanych przez pokemony, takich jak są w anime.
    Z nie oficjalnych funkcji o których się mówi że mogą zostać wprowadzone, nie chciałbym aby do gry trafiły:
    – Rozróżnienie płci pokemonów, a jeżeli już miałoby to trafić do gry to nie chciałbym aby pokemony się róźniły wyglądem( niech podgey w wersji męskiej i żeńskiej wyglądają tak samo)
    – Wymiana pokemonów
    – Walki między graczami
    – Funkcja rozmnażania pokemonów( To jest najbardziej żałosny pomysł o jakim słyszałem).
    To chyba wszystkie zmiany jakie chciałbym ujrzeć i chyba wszystkie nieoficjalne zapowiedzi jakich nie chciałbym ujrzeć.

    • Reply
      Bombel
      Gru 09, 2016 8:07 pm

      Ja bym chciał, żeby mozna bylo procz favorite, robic swoje kategorie i grupowac nimi poki.

    • Reply
      Outlawek
      Gru 09, 2016 10:45 pm

      Na prawdę nie chciałbyś wprowadzenia walk między graczami?

      Osobiście uważam, że umożliwienie walk między graczami poza arenami (albo na arenach, ale z graczem i bez wpływu na losy areny) dodałoby grze smaczku i sprawiłoby, iż gra bardzo zyskałaby na grywalności. Wreszcie można byłoby się zmierzyć z prawdziwym przeciwnikiem. Na pewno byłaby większa zabawa niż bezosobowe bicie Pokemonów broniących aren.

      Poszedłbym nawet dalej i dał też możliwość zmierzenia się z dziko występującymi Pokemonami przed ich złapaniem. Jeśli nie ze wszystkimi, to przynajmniej z tymi najbardziej poszukiwanymi (bardzo i ultra rzadkimi) oraz o wysokim CP w stosunku do naszego poziomu. Wygrana zwiększałaby znacząco szansę na złapanie, a także dostawałoby się dodatkową nagrodę, gdy już złapałoby się Pokemona (np. 2x więcej cukierków, albo doświadczenia). Oczywiście można byłoby zrezygnować z walki. Trzeba byłoby tylko wprowadzić ograniczenie co do CP, by nie było za łatwo.

      W obu przypadkach, a także w przypadku walk o przejęcie areny lub zwiększenie prestiżu dodałbym coś, czego brakuje mi w grze od samego początku. A mianowicie utraty doświadczenia za przegraną lub ucieczkę, ale tylko w obrębie posiadanego poziomu. Czyli krótko mówiąc, oprócz nagród powinny być też kary. Zmusiłoby to graczy do bardziej ostrożnej i przemyślanej gry.

      No ale, co kto lubi. Nie każdemu walki z innymi graczami lub Pokemonami muszą się podobać.

      • Reply
        Pokesaur
        Gru 10, 2016 12:15 am

        Również tego nie rozumiem, osobiście czekam na konfrontacje między graczami od samego początku. Byłoby super gdyby można było zdobywać doświadczenie danego pokemona podczas takiej walki i ono miałoby wpływ na statystki stworka i jego ewolucję, tak jak w konsolowych wersjach. Póki co gra jest naprawdę w miarę(może to nie dobre słowo, ale inne nie przychodzi mi na myśl) sprawiedliwa tylko dla graczy z naprawdę dużych miast, gdzie naprawdę trafiają się chociażby startery do złapania, nie mówiąc o poksach z jajek 10km. U mnie (miasto ok 15.000),zaczynając grę jeszcze przed premierą i grając cały czas, dosłownie raz złapałem charmandera, bulbasaur zdarza się na dziko z raz na miesiąc. O przypadku Snorlaxa czy Laprasa słyszałem raz, Dragonite czy Charizarda u nas nie złapał nikt. Więc takie walki i doświadczenie czy nawet candy byłyby naprawdę szansą na ewolucję takich rzadkich, szczególnie w małych miastach poków.

      • Reply
        Ferackless MC
        Gru 10, 2016 2:59 am

        Walki to spoko pomysł, ale nie powinni ich wprowadzac.. To może by rozruszalo rozgrywke i miało wpływ na gre, jednak są osoby które traktują te gre na poważnie, chociaż to tylko głupia gra, i o ile walczysz ze znajomymi, bawicie się i cieszycie z gry, to jakiś maniak przegrywa taką walke i w realu robi ci z tego powodu pretensje/ kłótnie/problemy /a co gorsza krzywde fizyczną. Myślę że Niantic nie weźmie odpowiedzialnosci za debili którzy nie wiedzą gdzie gra ma swoje granice, już są wypadki samochodowe bo kierowca łapal pokemona, nie chcemy słyszeć w telewizji o psycholu który pobił dzieciaka bo pokonał jego dragonita, a nawet jeśli to nie będzie jakiś psychol to nawet dzieciaki w szkole mogą sie o to pokłócic.. A ostatnio dzieciakom tez cos siada na psychike z tego co słyszę w wiadomościach. ;P

        • Reply
          kropianka
          Gru 10, 2016 6:19 pm

          Mam dokładnie takie same obawy, niestety spotkałam kiedyś jakiegoś frustrata, a patrząc ile dzieciaków lata z telefonami samopas, to przewiduję sporo konfliktów.

    • Reply
      bori
      Gru 10, 2016 11:39 am

      Weż logicznie wytłumacz mi na co ci polska wersja językowa? To nie RPG, zeby jakies dialogi miały znaczenie, nawet dziecko z podstawówki rozumie słowa, które są użyte w tej grze -.-. Do dalszej czesci komentarzy sie powstrzymam, bo chciec to ty sobie mozesz, a jak wszystko wprowadza to Cie nie bedzie stac na internet w telefonie… bo tyle bedzie danych zabierał.

      • Reply
        Kempi
        Gru 10, 2016 6:15 pm

        Czytanie ze zrozumieniem kuleje. Pokedeks w języku Polskim. Nie Polska wersja językowa gry. Jakie zmiany wprowadzą takie wprowadzą, ja się tylko podzieliłem z innymi swoimi przemyśleniami. Twój argument o wzroście przesyłu danych jest inwalidą 😀 , kompletna bzdura, przeczytaj i się zastanów czy proponowane przeze mnie zmiany naprawdę zmieniłyby ilość przesyłanych danych.

  • Reply
    damio
    Gru 09, 2016 7:24 pm

    Mi jedyne czego aktualnie brakuje to – możliwość wyrzucania jajek. Chce mieć 2km i 10km a 5km był powypieprzał wpizdu.

  • Reply
    Janko
    Gru 09, 2016 9:04 pm

    Zacząłem eksperymentować z jajkami 😉 Mam 31 lvl a wyklułem około 15 jajek 10 km – coś nie tak.
    Mam w zasięgu 3km 3 Pokestopy – które zawsze uzupełniałem rano – i tu był mój problem z nich zawsze wypadały 5km a pokemony nawet nie chce mówić 🙂 Ostatni tydzień rano jak uzupełniam jajka 🙂 omijam te pokestopy i jadę do tego co raz wypadła mi 10 km – efekt taki – że trzy razy z rzędu wyskoczyło mi jajo 10 km – może to fart ale jak tylko mam czas poginam 6 km samochodem aby zacząć dzień od tego pokestopa 🙂 Może powinienem zacząć się leczyć 😉

  • Reply
    Ricardogo
    Gru 09, 2016 9:39 pm

    Sightings/nearby dziś pojawił mi się radar podzielony. To dobra zmiana, co prawda tylko po trzy pozycje.

  • Reply
    Zordon
    Gru 10, 2016 12:37 am

    Poruszę temat którego nie widzialem. Dlaczego tworcy kalecza nam uszy tymi strasznymi dzwiekami pokemonow? Ja rozumiem ze to klasyka, ze na przenosnych konsolach sa takie dzwieki ale moim zdaniem one kompletnie nie pasuja do aktualnej oprawy graficznej. Jakos pikachu potrafi wydawac dzwieki jak w anime…

  • Reply
    kupson
    Gru 10, 2016 10:39 am

    Powinni pracować nad możliwością wymieniania się poksami! To jest priorytet. Oraz więcej mozliwosci walki miedzy graczami! Po co wam 2 gener. Jak nie macie wszystkich z 1 gen . ludzieeeeee.

    • Reply
      Bartek
      Gru 12, 2016 12:31 am

      W sumie masz rację ale dzięki nowym pokemonom więcej osób zacznie grać sprawdzone na moich kolegach xD a naprawdę przyda się ta wymiana ale nowe póki też nie będą najgorszął rzeczą

    • Reply
      Artek
      Gru 12, 2016 2:50 pm

      A po co wymiana ? jak będą wymiany to w dwa dni załatwisz cały POKEDEX. Wymiana to najgłupsza rzecz jaka by się trafiła na Pokemony.

      • Reply
        Pokesaur
        Gru 12, 2016 4:47 pm

        No większości chyba o to chodzi, żeby zapełnić cały pokedex. Jeżeli nie odpowiada Ci tak droga, to z niej nie korzystaj, proste.

  • Reply
    volvo
    Gru 10, 2016 1:34 pm

    bedziemy hodować pokemonki – a nowe ciuchy to pampersy i smoczki:)

  • Reply
    Satur
    Gru 12, 2016 12:02 am

    Mam takie głupie przypadki jezeli np ktos jest przy pokestopie to nie moge do niego podejść bo juz wyzywaja i chcą bic

  • Reply
    Bartek
    Gru 12, 2016 12:26 am

    Ej a jak będzie wyglądało to wejście tych nowych pokemonów czy to będzie trzeba aktualizować w sklepie play czy one o 24 się same zaczną pokazywać

  • Reply
    Adam
    Gru 12, 2016 12:04 pm

    Pojawił mi się dzisiaj magikarp a po złapaniu okazało się że złapałem Ditto. Czy teraz będą takie ukryte pod inną postacią poksy??

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Gru 12, 2016 5:05 pm

      E, przecie ditto to wyjątek jedyny pokemon, który zmienia się w inne. Gorzej jeśli chodzi o pokedex czy miejsca na pokemony bo nie wiadomo czy to będzie wspólne czy osobne

    • Reply
      franeczek91