News 31

TRZECIA GENERACJA NA HALLOWEEN?!

halloween

Tej nocy Niantic udostępniło nam kolejny update, który jest poświęcony poprawkom błędów. Jednak jak już doskonale wiecie – najlepsze kryje się w plikach o jakich producent Pokemon GO nam nie wspomina. 

Około 1:30 w nocy naszego czasu Niantic poinformowało o aktualizacji do wersji 0.79.2 dla Androida i 1.49.2 dla iOS. Jedynym wymienionym jej punktem są poprawki błędów oraz usprawnienia w działaniu aplikacji. Zarówno pokemongohub.net jak i ekipa The Silph Road od razu zabrały się do przeszukiwania plików update (gdy tylko pojawiły się one w sieci). Jak domyślacie się po tytule newsa mam dla was kilka ekscytujących informacji!

Zacznijmy jednak od tych ciekawszych, ale niezwiązanych z generacją trzecią nowinek:

  • Niantic dodało kod odpowiedzialny za informowanie o tym, że EX Raid został odwołany. Ma to pomóc w sytuacjach gdy ze względu na niefortunnie wybrane losowo miejsce (np. cmentarz, tak jak miało to miejsce w USA) producent Pokemon GO musi anulować zaproszenia i usunąć EX Raid.
  • W kodzie pojawiło się narzędzie odpowiedzialne za wykrywanie aplikacji z zakazanej listy (czytaj: aplikacje do pozorowania lokalizacji). Nie wiemy jak jeszcze będzie ono działać, miejmy jednak nadzieję, że na tyle skutecznie, by Niantic w końcu mogło zabrać się za spooferów.

GENERACJA III 

Do kodu gry zostało dodane wsparcie dla kolejnej generacji oraz nadchodzącego eventu na Halloween:

  • W nowej wersji aplikacji są dźwięki dla wszystkich pokemonów z trzeciej generacji;
  • Dodano nową odznakę odnoszącą się do wpisów w pokedexie dla trzeciej generacji: BADGE_POKEDEX_ENTRIES_GEN3;
  • W kodzie pojawił się znacznik dla nadchodzącego eventu na Halloween: HALLOWEEN_2017;
  • W plikach gry znaleziono także specjalną muzykę dla wydarzenia: mapHalloweenNightMusic. Brzmi ona jak motyw muzyczny z Lavender Town, nawiedzonego miasta w regionie Kanto, które stało się źródłem wielu mrocznych historii. (https://www.youtube.com/watch?v=Seiz9ReEGU0)

Wiemy już także jak będzie wyglądał nowy ekran ładowania z okazji Halloween:

XXWNIT7

Widoczne są na nim takie pokemony-duchy z trzeciej generacji jak (od lewej) Dusclops, Shuppet, Banette, Duskull i Sableye. Pozostaje nam tylko czekać na oficjalną informację czy na Halloween zobaczymy całą trzecią generację czy jej początek w postaci duchów. Jedyne czego zabrakło w tej aktualizacji to jakichkolwiek nowych ataków a niektóre z pokemonów z trzeciej generacji wymagają takiego „dodatku”, ponieważ z puli dostępnych teraz ruchów nie da się uzbierać wszystkich pięciu (dwa szybkie i trzy ładowane), które dane stworzenie może nauczyć się na konsolach.

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/76gyf2/the_silph_roads_apk_mine_of_v0792_is_complete/

 

31 Comments

  • Reply
    Xsanter
    Paź 15, 2017 9:03 am

    Wygląda na to że dodadzą nową czapkę wzorowaną na Mimikyu z 7 generacji

  • Reply
    RexHunterson
    Paź 15, 2017 9:08 am

    Mam takie wrażenie, że „najsampierw” wrzucą duchy z 3 gen, a po dwóch tygodniach, może po miesiącu całą resztę. Mimo wszystko zapowiada się ciekawie. Gdyby jeszcze był podwójny stardust i exp to byłaby pełnia szczęścia. Mam nadzieję, że nie będzie pokemonów w przebraniach(spekulacje), np eevee w pelerynce, nie uśmiecha mi się zapełnianie miejsca na poksy prawie takimi samymi stworkami różniącymi się detalami, bo „jak wszystkie to wszystkie”.

  • Reply
    Czerwony
    Paź 15, 2017 9:59 am

    Przy okazji 3.gen przydałaby się promocja na rozbudowę plecaka. Mam dop 500, a szkoda kaski na obecny zakup:)

  • Reply
    Olka
    Paź 15, 2017 10:23 am

    Cóż, na tymn ekranie widnieją pokémony takie jak dusclops, duskull, sableye, banette…Wszystkie te pokémokny są z generacji trzeciej, więc to już chyba pewne

    • Reply
      Olka
      Paź 15, 2017 10:24 am

      ,*tym *pokémony

  • Reply
    Rattata
    Paź 15, 2017 11:31 am

    Jakoś już mi to wisi :). sami siebie zabili.

    • Reply
      Atvilyn
      Paź 15, 2017 12:52 pm

      I to już grubszy czas temu. Mnie nie przyciągnęły z powrotem nawet legendy. Wszyscy moi znajomi już dawno przestali grać. A ja całkiem niedawno odinatalowałem aplikację :/. W sumie nie ma większego problemu, aby ponownie ją zainstalować… Zobaczę jak wprowadzą nową genę. Pewnie dwa tygodnie, złapię wszystko i znowu nudy będą.

  • Reply
    Yerek
    Paź 15, 2017 1:20 pm

    Jak będą nudy to nie graj.3 generacja źle, legendy źle. Ciężko ludzion dogodzić

  • Reply
    Ksawier
    Paź 15, 2017 3:26 pm

    Cześć ale czy zauważyliście że głuwna postać nosi czapkę mimikyu

  • Reply
    RexHunterson
    Paź 15, 2017 3:44 pm

    Na ekranie ładującym jest też Murkrow. Czyżby miały być też pokemony typu mrocznego?

    • Reply
      Maksu
      Paź 15, 2017 4:18 pm

      Mało masz kruków?

    • Reply
      A'Tomek
      Paź 15, 2017 5:16 pm

      Jest też Caterpie i Zubaty. Po prostu pasowały do klimatu Halloween.

  • Reply
    DawidPolakL
    Paź 15, 2017 5:37 pm

    A ja czekam na podwójne xp za ewolucje. To mi wystarczy.

  • Reply
    Krystian
    Paź 15, 2017 6:44 pm

    No przy nowej generacji mogli by zwiekszyc ilosc miejsca na poki bo 1000 to malo i na itemy bo 1500 to juz terz malo.

  • Reply
    Dogz
    Paź 15, 2017 8:17 pm

    Może będzie poochyena z 3 geny w końcu to też mroczny pokemon.

  • Reply
    hooh
    Paź 16, 2017 12:07 am

    a co z dźwiękami poksów z poprzednich generacji? nadal zwykłe piski

    • Reply
      evoLucjan
      Paź 16, 2017 6:50 pm

      Dzwieki zostana juz takie jakie sa, takie jak wgrach pokemon. Pikachu jako ogolnie symbol pokemonow ma dzwiek jak z anime, w przypadku pozostaych musisz przywyknac do piskow.

  • Reply
    Biegacz
    Paź 16, 2017 10:13 am

    Hej, nie nawiązując do tematu. Czy za aplikacje sprawdzające IV mozna dostac shadowbana?
    Czy są w ogóle bezpieczne aplikacje lub strony do sprawdzania dokładnego IV?

    Pozdrawiam

    • Reply
      Treneiro
      Paź 16, 2017 10:57 am

      Wszystkie apki i strony które nie wymagają logowania do konta (opierają sie na screenach lub wpisywaniu ręcznym) są niegroźne.

  • Reply
    matej
    Paź 16, 2017 10:40 pm

    Po najnowszej aktualizacji nie dostaje wogole monet z gymow mogli by coś z tym zrobić . Bo bezsensu przejmować gymy mieć dwa dni a po odbiciu przez inną frakcje nic nie dostaje

  • Reply
    też_ojciec
    Paź 17, 2017 7:20 pm

    A tak z innej beczki. Mewtwo to już wymarł? Ex-passów brakło? Obdarowali kilku i co dalej?

  • Reply
    Levy
    Paź 17, 2017 10:20 pm

    Zainstalowałem aktualizacje. Przez 10 min nie mogłem włączyć gry. 5 razy resetowałem na twardo tel. Jak juz się włączyła to 3 razy mnie wywaliło. Poszedłem na spacer i odbijaliśmy gyma. 2 razy error. Odpuściłem bo szlag mnie trafił. Złapałem 5 pków i wróciłem do domu. Zobaczymy jutro.

  • Reply
    Zyczliwy
    Paź 17, 2017 10:43 pm

    „W kodzie pojawiło się narzędzie odpowiedzialne za wykrywanie aplikacji z zakazanej listy,, . Jeszcze nie zostało uruchomione a już zostało złamane, i powiem wam że strzelili sobie w kolano tym nowym systemem, jak zwykle niantic dało dupy.

    • Reply
      Zdzichu
      Paź 19, 2017 2:38 am

      Jakiś link? Bo szukam i nie mogę znaleść :-/

  • Reply
    DawidPolakL
    Paź 18, 2017 7:00 am

    U was też ex raid pass w piątkowe południe? Troszkę lipna data. Lepsza by była niedziela

    • Reply
      Tguboringo
      Paź 18, 2017 4:49 pm

      Dokładnie jeszcze jestem uczniem a o 12 jestem w szkole… Albo błagać mamę że nie chcem iść do szkoły albo obejść się smakiem…

  • Reply
    AirForceOne
    Paź 18, 2017 7:22 am

    Mógłby w końcu niantic wpaść na to, że w Polsce pn-pt od 8.00 do 15-16 dzieciaki są w szkole a młodzież w pracy więc dla kogo są te raidy w tym czasie? Głąb z nierobem nie zagrają w PoGo, dzisiaj legenda o 8.00 a w niedzielę tylko 4 raidy (jedna legenda) w sumie na 4 gymach

  • Reply
    AirForceOne
    Paź 18, 2017 7:47 am

    W założeniu gra miała na celu wyciągnąć ludzi z domu ale nie ze szkoły lub z pracy

  • Reply
    Both
    Paź 19, 2017 5:50 pm

    Gra coraz bardziej beznadziejna, nadal nic w kierunku osób z małych miejscowości, a jeździć ciągle do gyma z nadzieją, że jest raid oddalonego 10km to dramat, więc nie dziwcie się, że są oszuści, jak ktoś siedzi w Warszawce to łatwo krytykować, zapraszam do Kamienia Krajeńskiego w promieniu 9km 2 pokestopy, ja nie oszukuję, bo mam już wylane, ale jak czytam o kiślowaniu się typu – TYCH TRZEBA UMOCNIĆ, 5 TYRANITARÓW, 100 MEWTWO to rozwala mnie jak ludzie są nawiedzeni, że muszą mieć to wszystko, dla mnie to głównie gra rekreacyjna, ale niestety gdy nie można nawet w gymie powalczyć to jest beznadziejna i te eventy jak na Farmville Zyngi, ciągle to samo z innymi stworzeniami :/

    To pierwsza krytyka z mojej strony tego badziestwa, póki co śledziłem, czytałem, grałem, ale super firma nie zrobiła nic by trafić do mniejszych miejscowości, gdzie nie ma kina, basenu, kręgielni, pubu, opery, teatru, parku linowego… a to miało być nadzieją na rozrywkę, ostatecznie liczba grających spadła poniżej 10.

    • Reply
      nołfriend
      Paź 19, 2017 6:17 pm

      „ale super firma nie zrobiła nic by trafić do mniejszych miejscowości, gdzie nie ma kina, basenu, kręgielni, pubu, opery, teatru, parku linowego… ”

      Jak jest się na takim pustkowiu to co ma być pokestopem/gymem ? Czemu firma ma zajmować się miejscami gdzie nikt nie grał w inne gry tego typu (Ingres) ?
      Jest to gra „miejska” trudną ją przenieść na wieś -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Pok%C3%A9mon_Go