News 34

Update, nowe ataki, modele Ho-Oh i Celebi!

update obrazek

Minionej nocy Niantic poinformowało nas o nowej wersji gry, która już niedługo pojawi się na naszych telefonach. Zawiera ona kilka poprawek, ale w kodzie aktualizacji znaleziono także inne ciekawe nieogłoszone zmiany.

Na początek notka ze strony pokemongolive.com:

Trenerzy,

Pokemon GO przechodzi proces aktualizacji do wersji 0.81.1 dla Androida i 1.51.1 dla urządzeń z iOS. Szczegóły od naszego zespołu deweloperskiego:

  • Naprawiono bug, który uniemożliwiał trenerom ulepszanie pokemona do jego maksymalnego CP.
  • Naprawiono bug, który powodował, że zadane bossowi obrażenia były resetowane po tzw. rejoinie. 
  • Różne poprawki błędów oraz usprawnienia.

Zespół Pokemon GO

Dotąd możliwe było ulepszenie pokemonów do 39 lvl. Jak zapewne część z was wie, za pomocą triku z trzema telefonami albo trybem samolotowym można było osiągnąć 40 lvl. Wydawało się wiec, że Niantic zwiększy limit właśnie do tej granicy. Z informacji od graczy, którzy mają już update, wiemy, iż nowy limit do jedynie 39,5 lvl, czyli jeden power up więcej. Jego koszt to 15 cukierków oraz 10 tys. Stardusta.

Na pewno wszystkich bardzo ucieszy, że nie musimy więcej myśleć o tym czy wracać do walki po utracie wszystkich swoich pokemonów w raidzie czy też nie – teraz już gra nie resetuje zadanych przez nas obrażeń po naciśnięciu „rejoin”.

Co Niantic ukryło w aktualizacji i nie wspomniało nam o tym?

M. in. zmiany takie jak aktualizacja platformy Unity, na której oparte jest Pokemon GO, poprawki dotyczące zarządzania pamięcią telefonu, czy też wskazówki do potencjalnych poprawek w łączności GO Plusa z grą. Pojawiły się także usprawnienia dla systemu przeciwko oszustom (anti-cheat), ale Silph Road nie chce ich ujawniać, ze względu na możliwość użycia tych informacji w złych celach.

Najciekawsze jest jednak to, że do gry trafiło siedem nowych ataków!

  • Doom Desire
  • Draco Meteor
  • Psycho Boost
  • Surf
  • Waterfall (szybki atak)
  • Yawn (szybki atak)

Ponadto atak Take Down, który znalazł się we wcześniejszej wersji aplikacji jako atak ładowany, teraz został zmieniony na szybki atak.

To pierwszy raz gdy w plikach pojawiają się ataki z trzeciej generacji (Doom Desire, Psycho Boost i Yawn). Co ciekawe, Draco Meteor to atak z generacji szóstej a Surf, Waterfall i Take Down na konsolach można było używać już w generacji pierwszej. Możemy uznać, że przygotowania do wprowadzenia kolejnej generacji trwają pełną parą.

Na koniec naprawdę ciekawa informacja: modele 3D dla Ho-Oh (wraz z modelem shiny) oraz Celebi zostały dodane do gry. Możecie je zobaczyć poniżej – zrzuty z pokedexu będą wyglądały identycznie po wprowadzeniu ich do gry, pochodzą one ze zmodyfikowanej wersji aplikacji:

Źródła:

http://pokemongolive.com/en/post/ver-update-110117

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/7a92jh/the_silph_roads_apk_teardown_of_v0811_is_complete/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/7a9hjr/seven_new_moves_found_deeper_in_apk_v0811/

www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/7a8piq/395_cap/

pokemongohub.net/post/breaking-news/ho-oh-celebi-3d-models-discovered-apps-network-traffic/

34 Comments

  • Reply
    Kropianka
    Lis 02, 2017 12:17 pm

    Ho-oh będzie miał płeć?

  • Reply
    Damianek
    Lis 02, 2017 1:41 pm

    Legendarne Pokemony nie maja plci :/

    • Reply
      Xsanter
      Lis 04, 2017 8:52 am

      No jest jeszcze Latios i Latias

  • Reply
    Rogal
    Lis 02, 2017 4:20 pm

    Czy wprowadzili atak ding dong, tak aby móc pojechać tą windą?

    • Reply
      rychu peja
      Lis 02, 2017 4:34 pm

      tak, chyba tak. To ma być kontra na rzondowe czołgi

  • Reply
    Czasownik
    Lis 02, 2017 5:06 pm

    Ekran dalej się zawiesza z gymu apka dalej wylatuje w kosmos.

  • Reply
    Pawlikqqq111
    Lis 02, 2017 5:27 pm

    A jaka to jest sztuczka z trybem samolotowym??. Dziękuję za odp, prosze bez hejtu.

  • Reply
    Loner
    Lis 02, 2017 5:34 pm

    Jupiiii, kolejne syfiaste rajdy z legendami, jupiii…

  • Reply
    Machrid
    Lis 02, 2017 6:25 pm

    czekam az zmniejsza limit dzienny coinsow, bo za duzo jest 50 dziennie.

  • Reply
    TomFL7
    Lis 02, 2017 7:14 pm

    Drogi autorze/autorko. Draco meteor to atak z 4rtej generacji.
    Yawn to atak który w grze powoduje zasypianie, nie zadaje obrażeń. Podejrzewam, że slaking przez to, że ma tak wysokie statystyki, by nie był lepszy od legend będzie zdolny atakować tylko charged ruchami. Nie powiem, ciekawe rozwiązanie dla tego pokemona, który ma bardzo szczególną „umiejętność” w grach.

    • Reply
      RexHunterson
      Lis 04, 2017 9:05 am

      Ciekawa zdolność, zastanawia mnie tylko jak miałby naładować te ataki.

      • Reply
        treneiro
        Lis 04, 2017 10:28 am

        Normalnie tak jak splashem, poza tym energia też się ładuje od otrzymywanych obrażeń.

  • Reply
    S226
    Lis 02, 2017 9:51 pm

    Fajnie z tymi atakami, niech je jeszcze odpowiednio posegreguje do pokemonów…czy tylko mnie śmieszy wodny pokemon z atakami elektro ( typowo wodny) albo powietrzny z atakami ziemnych xD i boksujacych duchach nie wspomnę 🙂

    • Reply
      Ivrin
      Lis 03, 2017 12:41 pm

      Na konsolach przy pomocy TM Rhydon może mieć np. Thunder, Dragon Tail czy Fire Blast. Wszystkie te „dziwne” ataki na danych pokemonach są po to, by mogły one zareagować gdy ktoś wystawi na pole walki ich kontry, np. Thunder na Vaporeona. W Pokemon GO takie różnorodne ataki mają niestety dość małe znaczenie.

      • Reply
        S226
        Lis 04, 2017 12:56 am

        Jak dla mnie przy czymś takim traci sens dobierania do walki pokemonow wedle „gatunki” i taki dobry np wodny pok idzie się przejść na spacer bo nie wystawiasz go przeciw ognistemu gdzy twój wodny ma ogniste ataki

        • Reply
          evoLucjan
          Lis 04, 2017 4:22 pm

          Nie rozumiesz tego bo masz do dyspozycji wszystkie zlapane poki. A poczekaj niech wprowadza tak jak w grach ze masz tylko 6 wybranych i musisz walczyc w gymach takimi jakie masz. Tak jak w grach na konsoli zmieniasz je tylko w centrum pokemon

  • Reply
    Levy
    Lis 03, 2017 9:22 am

    Koniec iwentu, złapałem 2 raiku i znów przyszła szara nuda. Coraz zimniej na dworze. Spacery wieczorne w deszczu i wietrze nie sprawiają przyjemności. Granie z samochodu to nie to samo. Muszą szybko wrzucić tą 3 gen w całości.

  • Reply
    Jacek
    Lis 03, 2017 11:08 am

    W komentarzach często są proponowane zmiany w grze. Mi tez wydaje się że ta gra wymaga sporo zmian i ulepszeń. Czasem się zastanawiam dlaczego jeszcze nie zostały wprowadzone. Np. Więcej wydarzeń tego typu hak ostatnie, poprostu żeby było ciekawiej. Ale chyba odpowiedz jest prosta. Twórcy są mocno zajęci pilnowaniem i tropieniem oszustów i czyli dbaniem o własne finanse. Przez to nie ma czasu na zmiany uatrakcyjniające grę dla uczciwych graczy. Ze strata dla tych ostatnich.

  • Reply
    kandara
    Lis 03, 2017 9:24 pm

    Entai siedzi, Suicune siedzi, Raikou nie chce ze mną zostać. I tak się zastanawiam dlaczego? Może coś robię nie tak? Ale nie… Na ogół trafiam. W nice, grajty, exelenty. 5 Rajdów zaliczonych i lipa. Ktoś mi wyjaśni dlaczego? Bo jakoś przykro mi się robi, jak pomyślę, że niektórzy mają już po kilka.

    • Reply
      Pm
      Lis 03, 2017 11:45 pm

      Statystyka.

      • Reply
        kandara
        Lis 04, 2017 12:04 am

        Ale czumu akurat na mnie… To trochę przypomina moje męki z Lugiami. Pierwsza siadła dopiero „w doliczonym czasie”, gdzieś na jedenastym rajdzie znaczy wtedy, kiedy wszystkie legendarne ptaki pokazywały się razem. Potem wpadły jeszcze cztery… Ale z żadną inną legendą się tyle nie męczyłam: Articuno siadł w pierwszym wygranym rajdzie, Molters też, zapdos nie pamiętam, ale najdalej w trzecim, Entei w drugim, Suicune w trzecim. W sumie mam przynajmniej po dwie sztuki każdej legendy nie licząc Mewtwo (bo w moim mieście był tylko jeden ex rajd, zresztą udany). Czyli mam wszystkie dotychczasowe legendy poza tym psem, co wygląda jak tygrys szablozębny. I boję się, że tak mi zostanie.

        • Reply
          Stefcio2016
          Lis 04, 2017 1:02 am

          Wyluzuj mi na 17 raidów z Raikou 12 siadło, ale sam szrot, do profesorka wszystko. Ale 100 i 98 IV spier…..

          • kandara
            Lis 04, 2017 10:22 am

            Mnie nie odhodzi IV(na razie, bo nie mam :D). A rajdów zrobiłam do tej pory pięć, sześć jeśli liczyć ten nieudany… No chyba to jest właśnie ta różnica między małym, a dużym miastem. U mnie ciężko zebrać grupę, gymów jest relatywnie mało i są od siebie dość daleko. Rajdów z Raikou też nie ma jakoś specjalnie wiele, albo są niemal w tym samym czasie.

      • Reply
        RexHunterson
        Lis 04, 2017 9:18 am

        Nie statystyka tylko losowość. Lecz i tak się zastanawiam, jakim cudem ciężko wam złapać legendy. Celujcie podkręconym! Zobaczcie sobie tabelkę gdzieś w sieci o ile wzrasta prawdopodobieństwo złapania na podkręconym + najlepiej celować w great i excellent. Mam wszystkie legendy po kilka (razem 20, ale zacząłem wywalać) prócz oczywiście Mewtwo, bo nie dostałem zapro, siadły najdalej w 3 raidzie, a samych raidów zrobiłem 30.

        • Reply
          kandara
          Lis 04, 2017 10:24 am

          Próbowałam… jakoś takie moje szczęście, że z większości kulek wyskakiwał od razu,bez nawet jednorazowego zakręcenia się piłki.

          • kandara
            Lis 04, 2017 10:29 am

            A na exellencie jeszcze żadne legenda mi nie siadła. Wszystkie wyskoczyły. Właściwie mam wrażenie, że im lepszy rzut, tym szybciej te pokemony z balla uciekają.

          • Kropianka
            Lis 06, 2017 3:58 pm

            Mam takie samo wrażenie. Im lepiej rzucam tym mniej siada. Przychodzą na rajd takie dzieciaczki, robią głównie za dekorację, odpalą grę raz na ruski rok, na 10 kulek trafią 3 razy i łapią. Ja trafiam podkręconymi great i excellent, na złotych malinach, i zwiewają. Miałam problem ze Suicuną (na piątym raidzie siadł dopiero), teraz z Raikou (na szczęście złapałam pierwszego – na szóstym raidzie), tylko Entei siadał przynajmniej w co drugim raidzie (głównie na bananach i ananasach).

  • Reply
    Kryszo1
    Lis 04, 2017 12:11 am

    Nie ma info, że Niantic chce mieć dostęp do naszych prywatnych informacji zapisanych w smartfonach. Tłumaczą się potrzebą walki z app typu IVGo. W Stanach wrze, że app Niantic – Pokemon Go – ma szpiegowac w naszych telefonach i wykrywać inne aplikacje oraz zapisywać prywatne dane. Ja często płace telefonem i mam inne aplikacje np bankowe przy których nie chciałbym żeby ktoś pobierał dane np logowania na konto. Dodatkowo Niantic może sprzedać nasze dane innym firmom aby zarobić. Na yt sporo filmów. Polecam ten. Co prawda cheater ale posłuchajcie i przeczytajcie komentarze. Ludzie piszą o masowym odinstalowywaniu gry aby ich osobiste dane nie trafiły do Niantic

    https://youtu.be/cssCMAXWHHM

  • Reply
    Levy
    Lis 04, 2017 1:26 am

    Cieszcie się tym co macie. Mi wpadają tylko psy. Raiku 6 na 8 prób. Suicune 6 na 9. Enten 6 na 7. Lugi nie mam a próbowałem 9 razy. Articuno zwiał 8 razy. Z ptaków mam tylko zaptosa. Wazystko inne uciekało. Może jeszcze ptaki wrócą bo chciałbym miec wszystko. Ex raidy mnie ominęły. Zwykłych raidów mam ponad 200, z legendami ponad 5o i co z tego. Losowość i tyle…

    • Reply
      Stefcio2016
      Lis 04, 2017 2:03 am

      Wszystkie te legendy włącznie Mew2, którego posiadaczem od wczoraj jestem są w „akcji” g.. warte. Ot do kolekcji i wpis do pokedeksu.

      • Reply
        Edek
        Lis 04, 2017 8:04 am

        Racja ! Nawet do gymu nie można wstawić takiej legendy.

    • Reply
      arty
      Lis 04, 2017 8:12 am

      Ciesz się,że w ogóle masz chociaż te legendy z 2 części mnie się nie złapał ani jeden z ptaków łącznie z Lugią.
      I tylko 2 Entei i jeden Suicune i teraz 2 Raikou ze słabymi statystykami. Tylko jeden Entei złapał się dość mocny.

      • Reply
        Natrix
        Lis 05, 2017 1:13 am

        Ktoś ma farta, a ktoś nie. Ja złapałem 19/34 Entei, 21/24 Suicune i do tej pory 3/5 Raikou. Pierwsze 20/20 Suicune i dopiero 3 ostatnie uciekły. Z kolei mój kolega złapał Suicune dopiero za 10 razem.
        Losowość czy statystyka. Zwał jak zwał.

  • Reply
    Loner
    Lis 06, 2017 5:00 pm

    Legendy są G* warte bo są w G* raidach. Jakby można je było zdobyć w inny, dużo trudniejszy i wymagający sporo czasu sposób to moze wtedy można by z nimi było coś robić. Wtedy tylko najwytrwalsi fani mogliby je zdobyć, a nie grupki co pykają po fonach i łapią po 10 moltresów i 20 enteiów, a wy jeszcze je do gymów teraz chcecie wsadzać LOL! 😀

    Niantic naprawdę miał szansę by zrobić z tym coś lepszego, bardziej przemyślanego no ale… KASA KASA KASA