News 65

Walentynki w Pokemon GO!

walentynki

Niantic w końcu przerwało milczenie i przy okazji ogłosiło kolejny event w Pokemon GO! Tak jak się domyślacie jest on związany z nadchodzącymi Walentynkami. 

Przed wami notka z pokemongolive.com opisująca zbliżające się wydarzenie:

Trenerzy,

Wraz ze zbliżającymi się Walentynkami, nie możemy wyobrazić sobie słodszego czasu na podwojenie ilości cukierków zdobywanych za łapanie, wykluwanie oraz transferowanie pokemonów. Waszego buddy pokemona także ogarnie walentynkowy nastrój i będzie znajdował cukierki dwukrotnie szybciej!

Podczas tego świętowania, zauważycie, że Chansey, Clefable i wiele innych uroczych różowych pokemonów zdecydowanie częściej będzie pojawiać się wokół was. Celffa, Igglybuff oraz Smoochum będą także częściej wykluwać się z jajek. By pomóc wam pomalować całe miasto na różowo w Walentynki, lurde modules będą trwać przez sześć godzin w ciągu trwania eventu.

To limitowane czasowo świętowanie będzie trwać od 11:00 czasu PST (20:00 naszego czasu przyp. red.) 8 lutego, do 11:00 czasu PST 15 lutego 2017. Tak więc weźcie ze sobą swoją walentynkę, wyjdźcie i odkrywajcie świat wokół was!

Zespół Pokemon GO

Nie da się ukryć, że Niantic ewidentnie „posłuchało” graczy poprzez ankietę, która niedawno została udostępniona w mediach społecznościowych Pokemon GO. Producent pytał wtedy, który z eventów podobał się nam najbardziej – zdecydowanie wygrał event na Halloween. Efektem tego jest kolejne wydarzenie ze zwiększoną ilością cukierków za wszelkie czynności związane z łapaniem, wykluwaniem, transferem czy podróżowaniem z buddy. Nie wiemy jeszcze jakie pokemony oprócz Cleffable i Chansey zaleją niedługo nasze okolice – w końcu Slowpoke też jest różowy i… słodki, nieprawdaż?

Bardzo pozytywnie zaskakujący jest także fakt, że Niantic przedłuży działanie tzw. lurów podczas eventu aż do 6 godzin. Skorzystacie z tak dużego bonusu?

Cieszmy się, że producent Pokemon GO w końcu opuścił zasłonę milczenia. Niestety nie potwierdziły się plotki o ewentualnym udostępnieniu Umbreona oraz Espeona – na nowe stworki będziemy musieli jeszcze poczekać.

65 Comments

  • Reply
    mądry
    Lut 08, 2017 7:55 pm

    i mamy coś nowego tak podejrzewałem podwójna ilość cukierków hmmm obecnie mam już duża ilość np rattata ok 600 candy gołębie evee i jeszcze inne rodzaje na to czekałem bo do tego mam 9 lakieg wreszcie tusze pełna. para mój 35 lal.

  • Reply
    mądry
    Lut 08, 2017 7:56 pm

    pierwszy: )

  • Reply
    Bździna
    Lut 08, 2017 7:59 pm

    Jest coś różowego w drugiej generacji? Znając Niantic nie wszystko zostało powiedziane w notce…

    • Reply
      DDD
      Lut 08, 2017 8:16 pm

      Granbull

    • Reply
      FarArcanine
      Lut 08, 2017 8:20 pm

      Shiny Vaporeon jest różowy ^^

      Z drugiej geny Hoppip, Flaffy, Snobbul, corsola, Miltank

    • Reply
      Gnoll
      Lut 08, 2017 8:28 pm

      Slowpoke bym się ucieszył, bo nie mam Slowbro, od biedy może być też Chansey. Reszta – meh, jest ich i tak bardzo dużo. A mieszkam na zadupiu…

      Tylko ze zdublowania cukierków się ucieszyłem.

      • Reply
        at3at3
        Lut 09, 2017 12:41 am

        Slowpoke też się respi. Ale np. Clefairy/Clefable jeszcze dziś nie widziałam…

  • Reply
    AshKetchup
    Lut 08, 2017 8:00 pm

    ,,Podczas tego świętowania, zauważycie, że Chansey, Clefable i wiele innych uroczych różowych pokemonów zdecydowanie częściej będzie pojawiać się wokół was.” Zaraz, zaraz, RÓŻOWE POKEMONY. Hmmmm… czy aby Mew nie jest różowy? 🙂

  • Reply
    Zirilla
    Lut 08, 2017 8:01 pm

    Czyli o której konkretnie ruszy u nas ten event? Dziś o 20 czy jutro o 20?

  • Reply
    mina
    Lut 08, 2017 8:25 pm

    Mew jest różowy i słodki 😀

  • Reply
    Stefcio2016
    Lut 08, 2017 8:42 pm

    Celffa, Igglybuff oraz Smoochum zdecydowanie za często mi się wykluły, Pichu to już rzygam, za to Togepi tylko raz :(. Snorlaksy, Laprasy i Dratini to byłby event z wykluwania 🙂

  • Reply
    kinder
    Lut 08, 2017 8:58 pm

    Ciekawie się zapowida, czas zbierać candy 😀

  • Reply
    Jabr
    Lut 08, 2017 9:12 pm

    20 minęła, cukierki nadal po staremu. Dajcie znać jak się zmieni.

    • Reply
      Michal_tata
      Lut 08, 2017 11:35 pm

      U mnie już od 18 razy dwa no i pełno chansey i litzkitung, dosłownie więcej niż ratat.

  • Reply
    dusiak90
    Lut 08, 2017 9:17 pm

    chyba wystartowało bo buddy ma 0,5 wymaganej normalnie odległości i od razu pojawił się koło mnie igglybuff

    • Reply
      PokeTrener z Holandii
      Lut 09, 2017 3:59 pm

      Jak ci sie igglybuff pojawil skoro on tylko z jajka soe wykluwa

      • Reply
        NabuMarG
        Lut 13, 2017 10:08 am

        Podczas tego ewentu chyba nie ma znaczenia bo ich już z 5 złapałem:)

  • Reply
    Jabr
    Lut 08, 2017 9:18 pm

    Są podwójne, z małym poślizgiem i Lickitung na radarze .

  • Reply
    Zeus
    Lut 08, 2017 9:19 pm

    Jest po 20 i lipa 🙁

  • Reply
    ja
    Lut 08, 2017 9:47 pm

    próba reanimacji trupa. Nic więcej

  • Reply
    Gnoll
    Lut 08, 2017 10:14 pm

    Pojawiły się koło mnie Lickitungi w dużej ilości – a przez pół roku złapałem go tylko raz. Event wystartował.

    • Reply
      Anka
      Lut 08, 2017 11:22 pm

      A w Dabrowie górniczej nie wiedzieć czemu zalew porygonów? Za to przed eventsn rano złapałam pierwszą chansey i ucieszyłam jak głupia bo to rzadkość i kompletuje mi pokedeks s teraz bedą wszędzie :-/

  • Reply
    Tacsso
    Lut 08, 2017 11:10 pm

    Porygon na radarów x 4

  • Reply
    Kempi
    Lut 08, 2017 11:15 pm

    „Niantic przedłuży działanie tzw. lurów podczas eventu aż do 6 godzin.” o kurcze to brzmi jak jakiś żart jedna lurka ma trwać tyle co 12 wow, a do tego jeszcze podwojone cukierki za wszystkie akcje wykonane w grze, event świetny, czas kupić troszkę monetek w grze i wydać je na lurki 😀 nie ma co pozytywne zaskoczenie

  • Reply
    at3at3
    Lut 08, 2017 11:30 pm

    Już są podwójne cuksy, kilometry i też Likitung przylazł…
    Taaa… Ten jego język jest bardzo walentynkowy. 😛

  • Reply
    Michal_tata
    Lut 08, 2017 11:40 pm

    Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale Draitini jest na 1.3 km!!! A o 18 jak u mnie ruszył event była na 3.3 km!!!

    • Reply
      Gnoll
      Lut 08, 2017 11:44 pm

      Ummm… u mnie jest 2,5 km, tyle ile ma być.

    • Reply
      Michal_tata
      Lut 08, 2017 11:50 pm

      No już się nacieszyłem wróciło na 2.5. Pewnie jakiś bug był.

    • Reply
      at3at3
      Lut 08, 2017 11:54 pm

      Może miałeś ustawione jakieś mile. 😛 2,5 zamiast 5.

      • Reply
        Skylark85pl
        Lut 09, 2017 12:00 am

        czyli na event Dratini w buddy jak nic 🙂

  • Reply
    at3at3
    Lut 08, 2017 11:43 pm

    I jeszcze multum Jiggly… I Exeggcute (WTF ?!). Wiem, że różowe, ale „nieromantyczne” raczej…

    • Reply
      Gnoll
      Lut 08, 2017 11:45 pm

      To w takim razie boję się spytać na jakiej zasadzie romantyczny jest Lickitung 😛

      • Reply
        at3at3
        Lut 08, 2017 11:59 pm

        Wrzuć w googla obrazy dla Lickitung to się dowiesz… 😉

    • Reply
      KOCHAM_DZIGLI
      Lut 10, 2017 1:57 pm

      Super <3

  • Reply
    Pytalski
    Lut 08, 2017 11:59 pm

    Mam pytanie, czy też macie bug z tym, że nie możecie wejść w swoją postać ani buddy? U mnie kliknięcie w to to automatyczne zawieszenie i reset aplikacji..

  • Reply
    Machrid
    Lut 09, 2017 12:36 am

    ceny golda wzrosly ,czy mi sie wydaje ?

    • Reply
      Kempi
      Lut 09, 2017 12:51 am

      Złote monety do kupienia dalej w tej samej cenie, nic tutaj nie wzrosło

  • Reply
    Progracz
    Lut 09, 2017 7:33 am

    Ewent świetny, cały czas siedzę na mapach w poszukiwaniu snorlaxow, od wczoraj już złapałem 3 czyli w sumie 24 cukierki , myślę, że przez tydzień złapie ich z ponad 20 , to cukierków do powerapow będzie mnóstwo

    • Reply
      franeczek91
      Lut 09, 2017 7:45 am

      Gratuluję pomysłowości.

      • Reply
        Progracz
        Lut 09, 2017 9:08 am

        Ze wszystkich różowych pokow, tylko Chansey tak naprawdę jest godna uwagi, reszta to syf mam prawie 35 lvl i łapie już tylko konkretne poki, przydatne do czegokolwiek , taki event, to dla mnie okazja do na lapania mnóstwo snorlaxow, laprasow i dratini , bo można się obłowić w cukierasy, póki działają jeszcze jakiekolwiek mapy trzeba korzysta , bo jak za niedługo zmienia znowu API to już żadna mapa nie będzie działala, bo niantic na to już nie pozwoli, już teraz dużo map zablokowali, jak już dojdzie do tego momentu to podejrzewam , że połowa ludzi odejdzie z gry i gra zacznie powoli umierać

  • Reply
    Korath
    Lut 09, 2017 9:21 am

    a jakie mapy działają?

  • Reply
    Kropianka
    Lut 09, 2017 9:28 am

    Oj się moja córka ucieszy! Mnóstwo różowych pokemonów, będziemy fotki cykać. No i może wreszcie na Clefable uzbieram cuksy i złapię coś godnego ewolucji. Chansey mam jedna z jaja, ale nie pogardzę nimi, bo cuksy się przydadzą, jeśli kiedyś wejdzie kolejna generacja.

    U mnie widze na razie tylko Jigglypuffy, Wigglytuff, Lickitungi, Execcuty i Slowpoki.

    Lury 6 godzin… u mnie -8 na termometrze, a mieszkam w najcieplejszej części kraju.

  • Reply
    Progracz
    Lut 09, 2017 9:45 am

    Korath, polecam pokealert, tylko trzeba mieć tak minimum 50 kont założonych, żeby wszystko szybko działało, według mnie najlepsza mapka , bo na reszcie trochę trzeba kombinować ze skanami

  • Reply
    Aras
    Lut 09, 2017 11:21 am

    Dziś złapałem Lickitunga. Też jest różowy 😉

  • Reply
    A'Tomek
    Lut 09, 2017 12:09 pm

    Co ciekawe, dzisiaj po raz pierwszy od początków mojego grania (połowa lipca) spotkałem w dziczy Laprasa. I to od razu dwa (w odstępie godziny).

  • Reply
    at3at3
    Lut 09, 2017 12:10 pm

    No to teraz mam 6h lura w pracy. 🙂
    Pytanko – czy Voltorb jest różowy? Czy raczej w miejsce skalniaków przyszły do mnie elektryczne (np. Voltorb za Kabuto)? Dziś zjawiły się w okolicy Electabuzz, Pikacz i ten elektryczny pokeball właśnie.

    • Reply
      Outlawek
      Lut 09, 2017 3:45 pm

      Patrząc na mapę Krakowa, Voltorb nie jest zaliczany do różowych Pokemonów. Zapewne zmienił się resp (w końcu minęły 2 tygodnie) i dlatego teraz pojawiają się u Ciebie.

    • Reply
      franeczek91
      Lut 09, 2017 5:51 pm

      Resp się zmienił.U mnie odishe zmieniły się w pikacze chyba-ciężko przy tym evencie określić jednoznacznie na co się zmieniło bo wszędzie dużo różnych poków jest.dla mnie każdy event jest udany.I jeszcze w dodatku koło pracy mam spawn abry, np.przed 8 rano miałam dwie abry koło siebie,a godzinę później jedną, godzina przerwy i od nowa-bardzo mnie to cieszy bo mam jak wykorzystać przerwę i może w końcu znajdę godną abrę do ewolucji.

      • Reply
        at3at3
        Lut 09, 2017 6:24 pm

        No już widzę, że się zmienił. W pobliżu respi się teraz Voltorb i Magmar, czasem trafi się do tego Pikacz i Electabuzz. Voltorb ewidentnie za Kabuto, a reszta jest nieco mniej przewidywalna. Ale skalniaki zniknęły.
        Oczywiście pomijam fakt, że poza tym wszędzie są różowe, bo zaraz zwariuję od zalewu Jiggly i Licki…
        I tak zaraz wyjeżdżam i wrócę po evencie, więc może jutro trafię na nieco inny zestaw?

  • Reply
    Grun4berg
    Lut 09, 2017 1:40 pm

    Z 2km jajka poleciał mi męski nidoran, jajko zebrane dziś po 11, wyklute przed 12. Albo to błąd, albo zmiana w poksach. Ktoś zauważył coś podobnego?

  • Reply
    Menasa
    Lut 09, 2017 1:40 pm

    Wydaje mi się, że fioletowych też jest więcej.
    Różowe: Clefairy, Clefable, Jigglypuff, Wigglytuff, Slowpoke, Slowbro, Chansey,Exeggcute Porygon?

    Fioletowe, które spotkałam: Rattata, Nidroan M, Venonat,

  • Reply
    Renn
    Lut 09, 2017 2:24 pm

    ewencik fajny zdecydowanie lepszy niż ten na święta i nowy rok . Ja chcę tylko clefairy albo grimera bo tylko tych mi brakuje do ewolucji , może uda się złapać to na buddy ustawie . Niestety teraz inwazja sloupoków i sporo chensy ta to mnie irytuje ( 17 trafiłem z jajek ). Co do lury mode to chyba jakiś żart 6h ja odpadłem po 20 minutach stania w miejscu szkoda że nie zrobili tak z incense mam ich 12 to bym połapał poki pod kołdrą .

    • Reply
      Menasa
      Lut 09, 2017 3:11 pm

      Musisz znaleźć dobry pokestop. W gdańsku na dworcu można łapać z kfc. Bardzo wygodne.

  • Reply
    Hubal
    Lut 09, 2017 3:42 pm

    Exeggcute chyba też się łapie, bo właśnie złapałem a u mnie bardzo rzadko się pojawiają.
    Cieszyłbym się bo jeszcze sporo jajek mi brakuje do ewolucji.

  • Reply
    at3at3
    Lut 09, 2017 3:58 pm

    Hihihi… Uśmiałam się dzisiaj…
    Idę sobie rano po żółwia, bo dodatkowe cukierki zawsze się przydadzą. Próbuję złapać uparciucha, a obok akurat przejeżdża pług śnieżny z podniesioną „łopatką” (czyli nie odśnieża). Gość zatrzymuje się i krzyczy do mnie: „Niech mnie pani nie filmuje, bo to nie mój rewir!”. Na szczęście młody był i zakumał jak mu powiedziałam ze zdziwioną minką, że ja tylko pokemony łapię.

    A w kwestii 6h lure – myślę, że idea była taka, żeby wszystkie lury sypały serduszkami na walentynki. Żeby wszędzie było słodko i różowo, żeby wszyscy się kochali i dzielili tym uczuciem z innymi graczami. Tymczasem jedyny odpalony w dzielnicy mam u siebie w pracy. Odpaliłam już dziś, bo jutro spadam do Niemcowni, a tam nie mam pokestopa w zasięgu mieszkania. Trzeba wyjść na miasto, więc rzeczywiście stanie na mrozie to marna koncepcja…

  • Reply
    franeczek91
    Lut 09, 2017 6:14 pm

    Chyba się cieszę, że Niantic nie wziął do siebie różowatości pokemonów w 100% bo jakbym częściej spotykała mr mime to coś by mnie trafiło.

    • Reply
      AszKeczam
      Lut 09, 2017 10:07 pm

      To lepiej nie wychodź z domu, bo mimy też są xD

  • Reply
    bercik
    Lut 11, 2017 4:12 am

    Rzeczywiście widujecie Chansey?

  • Reply
    lenapero
    Lut 13, 2017 12:33 pm

    złapałam lickitunga,ale nic pozatym,to co wyskakiwało z pokestopów mnie rozczarowało,trzy rzeczy i nic,słabo i nie moge wejść na awatara bo się zacina gra.ktoś wie dlaczego?

  • Reply
    Tom
    Lut 13, 2017 7:50 pm

    Zacina sie na wiekszosci telefonow 🙁 Zainstalowalem zonie na Huaweuiu i zadnego problemu 🙂

  • Reply
    Minto