News 86

Water Festival 2018!

waterfestival

Niantic nie kazało nam długo czekać na kolejne wydarzenie – po Adventure Week mamy kolejny wielki powrót, tym razem w postaci Water Festival!

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Czas zrobić plusk! Nasz Wodny Festiwal powraca 7 czerwca o 13:00 czasu PDT (22:00 naszego czasu), z pokemonami typu wodnego takimi jak Magikarp i Wailmer, które będą częściej pojawiać się na dziko. Niektórzy szczęśliwi trenerzy mogą nawet spotkać rzadkiego shiny Shelldera po raz pierwszy podczas tego eventu! Dodatkowo, korzystajcie z zadań Field Research, które będą opierać się na pokemonach typu wodnego aż do 21 czerwca 13:00 czasu PDT (22:00 naszego czasu).

Oprócz zwiększonej częstotliwości pojawiania się pokemonów typu wodnego na całym świecie, będziecie mogli uzyskać potrójną ilość Stardustu za łapanie wodnych pokemonów. Dodatkowo, jajka 2-kilometrowe będą zawierać ekscytujące pokemony takie jak Totodile, Mudkip czy Corhpish – zdobędziecie również podwójną ilość cukierków i Stardustu za wykluwanie jajek!

Raidy będą również zawierać potężne pokemony typu wodnego przez czas trwania wydarzenia, w tym ekscytujący powrót legendarnego pokemona Kyogre. Jeśli rzucisz mu wyzwanie podczas trwania eventu i wyjdziesz z niego zwycięsko, jest szansa, że spotkasz jego wersję shiny!

Więc trenerzy, zanurzcie się w tym wodnym evencie zanim skończy się 21 czerwca!

Zespół Pokemon GO

Podsumujmy:

  • Zwiększone spawny pokemonów typu wodnego;
  • Shiny Shellder;
  • Specjalne zadania eventowe typu Field Research;
  • 3x Stardust za łapanie pokemonów typu wodnego;
  • Specjalne jajka 2-km z pokemonami takimi jak Totodile, Mudkip czy Corphish;
  • 2x candy i 2x Stardust z jajek;
  • Powrót Kyogre i możliwość zdobycia go w wersji shiny.

Event rozpoczyna się dziś wieczorem naszego czasu (22:00) i kończy o tej samej godzinie 21 czerwca.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/waterfestival2018/

86 Comments

  • Reply
    Bożydar
    Cze 07, 2018 5:42 pm

    No i fajno

  • Reply
    Gendry
    Cze 07, 2018 6:54 pm

    Dopiero co byl taki event..

  • Reply
    R
    Cze 07, 2018 6:58 pm

    Czy to oznacza, że Latios i Ho-Oh zejdą z aren? O ile Latiosów więcej nie potrzebuję, to nadal nie mam shiny Ho-Oha…

    • Reply
      Staszek Alcatraz
      Cze 07, 2018 7:20 pm

      Latiosa nie ma w rajdach od 5 czerwca, więc już został zapomniany, a Ho-oh odchodzi dzisiaj

      • Reply
        R
        Cze 08, 2018 7:44 am

        Dzięki. Wczoraj jeszcze doczytałem, ale już nie znalazłem chętnych na wieczorne raidowanie. No nic, to nie pierwsze i nie ostatnie shiny, które mnie omija.

  • Reply
    evoLucjan
    Cze 07, 2018 7:24 pm

    A ja sie ciesze bardzo bo dzisiaj dalem do wyklucia 4x10km jajka a teraz dodam 5km jajka i bede mial bonus ze starpieca jutro, bedzie git!!! Mogli by dac tez wiecej kulek z pokestopu bo mam braki.

  • Reply
    bobelo
    Cze 07, 2018 7:36 pm

    ciekawe które 3 pokemony zostały wybrane do spawnowania ;p Shellder pewnie pierwszy

  • Reply
    W
    Cze 07, 2018 9:48 pm

    Jak wodny festiwal pokryje się community day 16 czerwca?

    • Reply
      bart
      Cze 07, 2018 10:16 pm

      Normalnie, jak każde inne CD w czasie eventu.

      Swoją drogą fajny event, trochę zwlekali z tym eventem rok temu był w marcu.

  • Reply
    patrykknights
    Cze 07, 2018 9:53 pm

    O kurcze przez te eventy i community daya pokeballe uciekają w zastraszającym tempie ;ooooooooo

  • Reply
    Wooper
    Cze 07, 2018 11:22 pm

    Serio nie chcę narzekać i fajnie, że coś się dzieje. Jednak mnie osobiście męczą te eventy danego typu. Odgrzewane kotlety. Poza tym te eventy trwają za długo. Cieszyłem się, że skończył się kamienny i teraz wodny i znowu jedne i te same pokemony przez 2 tyg. Może jestem odosobniony, ale takie moje zdanie. Mogliby się bardziej postarać.

    • Reply
      xDeOx
      Cze 08, 2018 1:02 am

      popieram. już nuda i się odechciewa wręcz…

    • Reply
      pimpim
      Cze 08, 2018 4:57 am

      Rok nie grałem. Teraz wróciłem.
      Dla mnie elegancko

    • Reply
      evoLucjan
      Cze 08, 2018 6:14 am

      Ja jestem za tym, że cos sie dzieje akurat bo u mnie to zawsze tylko pidgey, weedle, rattaty albo burak z patyczakiem. Moim zdaniem minus to faktycznie brak pomyslu, ulatwili graczom wbijanie lvl to bylo zainteresowania troche, teraz mogliby ulatwic zdobywanie zlota na te paczki eventowe np za krecenie pokestopem. Juz widze ten ruch na evencie „Goraczka złota”XD

      • Reply
        CarbonLuki777
        Cze 08, 2018 7:37 am

        Ktore to sa ten burak z patyczakiem?

        • Reply
          evoLucjan
          Cze 08, 2018 8:11 am

          Oddish i Bellsprout, pelno tego przy slonecznej i przy pochmurnej pogodzie.

          • CarbonLuki777
            Cze 08, 2018 8:27 am

            Myslalem ze oddish to rzodkiewka. Ale burak z patyczakiem ten tekst to mi tak od rana humor poprawil.

          • Yorickai
            Cze 08, 2018 4:32 pm

            To mi się bardziej podoba określenie rak z grzybicą 😛

          • evoLucjan
            Cze 08, 2018 9:53 pm

            Event na plus bo i evolucje z powodzeniem mozna lapac i jest za nie spoko bonus stardusta, dzis zlapalem feraligatora a widzialem blastoisa czyli 1500 za kazdego bez star pieca!
            Jak zalezy ci na ciekawych nazwach to przyznam, ze dzis zlapalem trzy hemoroidy XD zgadnij o co chodzi!?

    • Reply
      R
      Cze 08, 2018 7:48 am

      Zgadza się. Eventy mogłyby być krótsze – 2 tygodnie to za długo. Najfajniejsze są właśnie Community Day, bo człowiek spina pośladki i wyłazi na te 3 godziny. A eventy powinny trwać max 3 dni – zaczynać się w piątek i kończyć się w poniedziałek. Każdy by znalazł chwilę na polatanie w okolicy.

  • Reply
    Arek
    Cze 08, 2018 12:22 am

    Ja tu pokeball mam po 400 sztuk a znowu narzekam na brak recive i Potiomkin oO

  • Reply
    Pokeshow
    Cze 08, 2018 6:25 am

    A dopiero co łaziłem z buddy z wailmerem na 400 cuksow, a tu event wodny za chwile. Ciągle złe wybory w tej grze.

    • Reply
      R
      Cze 08, 2018 7:50 am

      🙂 Typowe. Ja jak Rare Candy przeznaczałem na jakiegoś rzadkiego pokemona i robiłem mu ewolucję (aby uzupełnić Pokedex), to potem najbliższe jajka po ewolucji to były właśnie te pokemony, kiedy cuksy mi już były na grzyba.

  • Reply
    Eleranya
    Cze 08, 2018 8:40 am

    Ja tam się cieszę z takich eventów. Przynajmniej coś się dzieje. Liczę na to, że w końcu trafi mi się shiny magikarp. Shelder też może być ale wolałabym karpia. 😀

    • Reply
      poziomek90
      Cze 08, 2018 8:47 am

      A ja wolałbym Ciebie 😀

      • Reply
        Eleranya
        Cze 08, 2018 10:22 am

        Do pokaballa się nie zmieszczę. ;P

        • Reply
          mostek
          Cze 11, 2018 10:40 am

          Duzo wieksze sie mieszczą 🙂 10 metrowy exegutor, snorlax i lapras tez do małych nie nalezą tak wiec spokojnie

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 08, 2018 9:04 am

    Tak jak wcześniej już pisałem Niantic zaczął politykę rozdawnictwa aby tylko przyciągnąć nowych graczy. Na początku gry trzeba było sporo się napocić aby coś zyskać a teraz wszystko praktycznie jak na dłoni. Do tego nowi gracze dostają lepsze bonusy np na raidach więcej rare candy, częściej łapią shiny itp. Na dwóch kontach mam ok 20 Ho oh i ani jednego shiny. Lugie mam dwie shiny ale oczywiście na słabszym koncie. Starzy gracze nie wydają realnych pieniędzy bo wszystko już mają i nauczyli się oszczędzać coinsy dlatego firma skupia się na nowych

    • Reply
      Wojtek
      Cze 08, 2018 9:19 am

      Gorszej bzdury nie czytałem na tym forum. Nagrody z rajdów są losowe, ja grając od początku gry np wczoraj dostałem lepsze nagrody niż kolega który gra od miesiąca także przestań lać wodę.Na początku trzeba było się napocić?? ze starym systemem gymów można było pykać po 100 coinsów dziennie z tego co pamiętam a teraz tylko 50 więc w czym było trudniej? Shiny jest losowe również, podczas ostatniego CD brat grając pół roku krócej niż ja złapał 6 shiny charmanderów ja tylko 11.

      • Reply
        bart
        Cze 08, 2018 1:46 pm

        Nie są prowadzone nigdzie statystyki, ale w tym przypadku DawidPolakL ma rację. Mam główne konto 38lvl, dziewczyna dla zabawy ma jakieś konto praktycznie nie gra (ma 32lvl), tylko robimy wspólnie rajdy bo nie chce jej się poków zbierać, oraz dla łatwego solowania Tyrka mam 3cie konto dopiero 20 lvl. Na 32 i 20lvl bajeczne nagrody wypadają – z jajek często wypada shiny, legendy często mają 100% iV , na moim koncie 38lvl mimo, że robię zdecydowanie więcej rajdów to dostaje z nich gorsze poki i nagrody. (od kiedy dowiedziałem się o CD nie robię już tyrków)

        Każde RNG ma pewne kryteria, poki wyraźnie dają odczuć, że im wyższy lvl tym gorsze nagrody,

        Częste eventy w niczym mi nie przeszkadzają, co innego jeśli by istniała jakaś forma współzawodnictwa między graczami.

        • Reply
          Wojtek
          Cze 08, 2018 11:26 pm

          Hmm mój brat grając dłużej ode mnie z wyższym lvlem ma więcej shiny poksów i więcej setek niż ja prawie dwa razy a liczbę złapanych poksów jest proporcjonalnie podobna ja mam dwa levele mniej. Przykład z dziś na 38 lvl cztery rary i fast a ja na 36 jeden rare. Może to wyjątek od zasady ale czy to utrudnia grę? Teraz jest ciężej zdobywać rzeczy z gymu niż kiedyś.

          • DawidPolakL
            Cze 09, 2018 4:12 am

            Ja od jakiegoś czasu gram na dwóch kontach tj. 40 i 32 lewel i widzę dokładnie co się dzieje.

      • Reply
        Ivan
        Cze 08, 2018 10:58 pm

        Plus stardust za każdy gym
        Dziennie można było spokojnie mieć 100 coins i 15000 dusta za trzymanie gymow na „zadupiach” gdzie nikt nie grał

        • Reply
          bart
          Cze 09, 2018 8:45 pm

          z monetami jest jak z „500+” jednych cieszy drugich wnerwia. Osobiście będę mało obiektywny, gdyż nowy system po prostu mi się podoba, lepsze pewne 50monet (mając 2 konta różnego koloru nie wyobrażam sobie nie zebrać ich) niż tłuc się i tracić czas wbijając się na areny 10lvl, co do dziczy było wtedy mniej gymów i chętniej przez flaje zbijane.

          • Wiktor
            Cze 10, 2018 10:05 am

            Wiecie co, zawsze jakies narzekanie. Miescina w ktorej mieszkam ma 20tys mieszkancow. Na grupie whats app mamy 100 osob, na raidy zawsze ktos jest, gymow kilka tez i sporo pokestopow.
            I wole grac u siebie na zadupiu gdzie udalo mi sie skompletowac wszystko poza regionalymi niz w duzym miescie gdzie miliard gymow i zazwyczaj na raidach prawie nikogo nie ma w tygodniu.

      • Reply
        DawidPolakL
        Cze 09, 2018 4:09 am

        Spoko jak mieszkasz w dużym mieście, ale ja mieszkam w 25 tys dziurze w której wówczas były tylko 3 gymy, teraz jest 5. Wówczas zebranie 30 coinsów grzaniczlo z cudem. Teraz 50 zbieram bez bicia gymu. Więc nie wiem o czym ty piszesz.

  • Reply
    Pawulon
    Cze 08, 2018 10:37 am

    Yeeee w końcu nałapie magikarpiów na evo

  • Reply
    adaś
    Cze 08, 2018 11:54 am

    Czy zmieniło się coś w zadaniach field. Absola jeszcze nie spotkałem, chyba że jest pod innym zadaniem.

    • Reply
      Marcin
      Cze 09, 2018 11:49 am

      Wczoraj wpadło mi zadanie na absola. Łatwo było ukręcić exellenta na wailmerze.

    • Reply
      KedarZS
      Cze 09, 2018 4:48 pm

      Jest dalej pod tym samym, wczoraj ustrzelilem swojego pierwszego w samym centrum Szczecina, szukałem tego zadania trzy dni.

  • Reply
    Speed
    Cze 08, 2018 12:04 pm

    Powiedzcie mi czy żółty charmander zamieni mi się w żółtego charizarda?

  • Reply
    Dogz
    Cze 08, 2018 12:18 pm

    Ja też się cieszę z tych eventów przynajmniej coś się dzieje. Jak nie było eventów było marudzenie, ze nuda, jak są eventy to marudzenie, że za dużo eventów. Tak by były tylko pidgeye, rattaty i wedle na okrągło.

  • Reply
    xKaapsel Lublin
    Cze 09, 2018 3:22 pm

    Double candy z jajek jest za wszystkie jajka czy tylko te 2km eventowe?

  • Reply
    Verdi
    Cze 09, 2018 3:37 pm

    A z jakiego zadania wypada jako nagroda shellder?

  • Reply
    Wooper
    Cze 09, 2018 6:47 pm

    Spotkał ktoś Feebasa podczas tego eventu?

    • Reply
      bart
      Cze 09, 2018 8:38 pm

      Tak, ilości umiarkowane: na godzinę gry ok 3-5szt, lubią być w blokowiskach lub centrum większych miast (nie widziałem ich w parku ani nad wodą).

      • Reply
        Pomeran
        Cze 09, 2018 9:18 pm

        U mnie tez pare sztuk wpadlo oraz co zaskakujaco shiny wieloryb

      • Reply
        Wooper
        Cze 09, 2018 10:37 pm

        Mieszkam na sporym osiedlu i byłem w centrum dzisiaj, ale niestety żadnego od początku eventu. Ale na pocieszenie się pochwalę, że złapałem shiny karpia na cmentarzu xD a gram od samego początku jak weszła gra (wiem, że shiny wszedł później) i w końcu się udało 🙂 także życzę każdemu żeby złapał swojego!

  • Reply
    evoLucjan
    Cze 10, 2018 9:32 am

    Zajebisty ten event!!! Zajebiscie patrzec jak stardust rosnie, wczoraj zlapane sredni i duzy krokodyl, pare osmiornic, kabutops i pare innych evolucji. Do pelni szczescia jeszcze setka wingull wypadl z jajka, a na miescie dodano nowe gymy i pokestopy. Jak dla mnie jeden z lepszych eventow z ostatnich miesiecy, ten wczesniejszy tez bylby spoko, gdyby nie to ze na wyjazdy czasu nie bylo;-P

  • Reply
    adaś
    Cze 10, 2018 11:24 am

    Czy macie jakiś dobry link do raidów

    • Reply
      adaś
      Cze 10, 2018 3:29 pm

      Chodzi mi o mapę raidów

  • Reply
    Art
    Cze 10, 2018 5:14 pm

    Laprasa ktoś, coś na dziko podczas eventu? Poluję na niego od ponad roku (rajdy nie wchodzą w grę)

    • Reply
      Poke&Ball
      Cze 10, 2018 6:16 pm

      Tak z 2 km jajka

    • Reply
      Wooper
      Cze 10, 2018 7:47 pm

      Bywał ale na evencie lodowo-ognistym. Złapałem wtedy 3 albo 4. Podczas tego teraz bym nie liczył, ale kto wie.

      • Reply
        Barti
        Cze 10, 2018 8:04 pm

        Trafiają się teraz Laprasy na dziko, nieliczne ale są.

        • Reply
          Alex
          Cze 15, 2018 9:10 pm

          Są Laprasy na dziko, często przy parkach ale jeszcze nie udało mi się złapać

    • Reply
      Hiena03
      Cze 11, 2018 12:07 am

      Tak, trafiają się laprasy, ale musisz miec sporo szczęścia bo sa dość nieliczne. Dzisiaj mialem jednego na radarze przez 5 minut, a latania po osiedlu zeby go znaleźć chyba ze 20 minut. Przepadł jak kamień w wode 🙁

    • Reply
      Omg
      Cze 11, 2018 12:32 am

      Leci z jajek dwójek

      • Reply
        Art
        Cze 11, 2018 1:59 pm

        Doczytałem właśnie. Polowanie czas zacząć, już w nosie z CP, chodzi o to by go mieć.

    • Reply
      sempaje
      Cze 11, 2018 8:26 am

      ..wczoraj- ale jedynie na radarze..brak możliwości weryfikacji( autobus)..

      • Reply
        Levy
        Cze 11, 2018 11:38 am

        Wczoraj jeden lapras mi wyskoczył od tak. Nie było go na radarze. Ale słabiutki. 101cp.

        • Reply
          Alex
          Cze 15, 2018 9:11 pm

          Mi zwiał 1400cp ;(

  • Reply
    adaś
    Cze 10, 2018 7:53 pm

    KTO MI PODPOWIE !
    W zakładce Field ukazują mi się 3 miejsca na zadania, ale czasami mam 4
    Od czego to zależy i jak zrobić żeby były 4

    • Reply
      Barti
      Cze 10, 2018 8:03 pm

      Jak masz pokemona jako nagrodę, klikniesz odbiór nagrody i wyjdziesz z ekranu łapania to będziesz miał 4. Trzy nowe i nieodebranego pokemona nagrodę, tych nieodebranych możesz kumulować ile chcesz i łapać później w domu.

      • Reply
        adaś
        Cze 10, 2018 9:16 pm

        Dzięki !

      • Reply
        Marcin
        Cze 11, 2018 1:29 pm

        Oglądałem film na youtube i koleś mówił, że 99 sztuk ale sam nie sprawdzałem jeszcze mam może około 50 więc nie wiem co będzie jak się odbije do „limitu”

  • Reply
    Karolina z Obłuża
    Cze 11, 2018 12:46 pm

    A co będzie po Kyogre?. Ktoś może wie

    • Reply
      bart
      Cze 11, 2018 2:19 pm

      Nikt nie wie, to tylko wróżenie z fusów, ale na logikę: zostaje opcja z groudon-em i rayquaza. Byłoby dziwne jeśli tylko 1 z 3 legend była w wersji shiny.

      Z drugiej strony w Pokach dużo będzie się działo – safari zone i jeszcze urodziny! Może zabraknąć czasu na groudona i rayquaze i będą inne atrakcje.

      Ciekawe jakie atrakcje dadzą na urodziny poza pikaczu w czapeczce ? mnożnik x3 na wszystko ?

  • Reply
    kacperek
    Cze 11, 2018 8:39 pm

    Nie mam już miejsca na poki ;__;

  • Reply
    Deooro
    Cze 11, 2018 10:06 pm

    A jak złapać laprasa? Będzie możliwość raidach?

  • Reply
    florian
    Cze 12, 2018 10:56 am

    Gdzie można zgłosić, że nie chcę dostawać zaproszeń na ex raid?

    • Reply
      Marcin
      Cze 12, 2018 12:33 pm

      Jak dostaniesz to chyba jak każdy item można wyrzucić?

      • Reply
        lambler
        Cze 12, 2018 3:17 pm

        Tego zaproszenia nie da się wywalić ale nie zawadza, samo wygasa.

        • Reply
          Levy
          Cze 12, 2018 8:56 pm

          I to jest właśnie to czego jeszcze brakuje. Dzielenie się między graczami zawartością plecaka. Z pewnością znalazłby się gracz co za exraid oddały np rarcandy albo coś innego co byłoby cenne. Może kiedyś?

        • Reply
          florian
          Cze 13, 2018 4:40 pm

          Jak dostajesz 10 z rzędu i po raz kolejny nie możesz iść bo jesteś w pracy to Cię to zaczyna denerwować, lepiej nie dostać niż ma przepaść…

  • Reply
    Anetos
    Cze 13, 2018 10:40 am

    Wlasnie zlapalam Gayardosa na dziko. Szok!

  • Reply
    pokeshow
    Cze 13, 2018 2:21 pm

    Czy Wam też wypadają tylko jaja 2km?. Gdzie jest samo gówno!!!

    • Reply
      Pomeran
      Cze 13, 2018 2:53 pm

      To częsc eventu… Same dwojki z wodnymi pokami…

      • Reply
        Eleranya
        Cze 14, 2018 10:27 am

        Jeszcze żeby z tych dwójek coś fajnego wypadało… tylko mudkipy i squirtle.

        • Reply
          KedarZS
          Cze 14, 2018 1:01 pm

          A mi się trafił shiny shelder, bo na dziko same zwykłe.

          • Olo
            Cze 14, 2018 7:37 pm

            A mi Lapras

        • Reply
          evoLucjan
          Cze 15, 2018 5:31 am

          To co powinno byc w jajkach, zebys uznala to za „coś fajnego”? Ja ze starterów akurat sie ciesze, a i pracuje czasami w takiej lokalizacji, że przez 8 godzin to i wszystkie mozna wykluć jedno za drugim.

          • Eleranya
            Cze 15, 2018 6:19 am

            Właśnie chociażby shelldera… u mnie na dziko jest sporo mudkipów i squrtle więc z jajek fajnie by było dostać coś innego. Brakuje mi ewolucji surskita a wingulla, ale to może przy jutrzejszych lurach sobie pouzupełniam.

          • evoLucjan
            Cze 15, 2018 7:50 pm

            Co kto lubi, fakt faktem obecnie na dziko mozna zlapac wszystko. Ja dziś zlapalem 3x evolucje surskita dzisiaj i wczoraj evolucje wingulla, a poków dużo nielapie tylko około setki dziennie XD

  • Reply
    adaś
    Cze 14, 2018 9:59 pm

    Kto wie jaka jest nagroda za 3 rzuty excelent kolejno po sobie?