News 35

Więcej cukierków = większe zarobki?

pokegohalloween

Event przygotowany na Halloween trwa w najlepsze. Trenerzy na całym świecie zwiększyli swoją aktywność, by skorzystać z naprawdę fajnego bonusu w postaci podwójnej ilości cukierków za łapanie, wykluwanie jajek i czterokrotnie szybsze zdobywanie łakoci dla buddy.

Jak się okazuje, wydarzenie to przynosi bonusy nie tylko użytkownikom aplikacji, ale też w dużej mierze samemu producentowi. Świetny ruch marketingowy ze strony Niantic, które w końcu odpowiedziało na potrzeby swojej społeczności i przygotowało pierwszy w historii gry event. Wielu graczy zapewne powróciło do Pokemon GO chociażby z ciekawości, a dotychczas aktywni odbywają dłuższe niż zwykle polowania, bo są one nagradzane podwójnie. Wszystko, co było potrzebne, to zwiększona ilość cukierków – przynajmniej wystarczy to, by na jakiś czas udobruchać społeczność wciąż pozbawioną trackera i znacznych zmian w grze.

Pokemon GO w ostatnim czasie spadało w rankingach na App Store czy Google Play, ponieważ zarobki producenta sukcesywnie obniżały się. Z nadejściem Halloween odnotowano błyskawiczny wręcz powrót gry do czołówki najlepiej zarabiających aplikacji. Ten comeback ma zapewne bardzo proste podłoże – podwójna ilość cukierków zachęca graczy do wydawania pieniędzy na zakup większej ilości inkubatorów. Każde wyklucie jest na wagę złota, bo może zagwarantować wiele cennych zasobów do brakujących w Pokedeksie ewolucji, czy też przynieść spory zastrzyk candy do wzmocnienia naszych najpotężniejszych wojowników takich jak Snorlax, Lapras czy Dragonite. Jeśli potrzebujecie danych liczbowych, to z jajek 10 km możecie teraz uzyskać nawet do 64 cukierków. Trzeba przyznać, że firma bardzo dobrze przemyślała, jak ponownie szybko sięgnąć do portfeli graczy w tak krótkim czasie.

Na czas eventu do świata Pokemon GO zawitał entuzjazm oraz duże korzyści dla obu zainteresowanych stron. Mówiąc przysłowiowo – gracze syci i Niantic całe. Zastanawiać można się jednak, czy po powrocie do „rzeczywistości” wraz z końcem eventu magia ta jeszcze się utrzyma. Producent ma spory orzech do zgryzienia, bo rozbudził apetyty graczy na kolejne wydarzenia z wartymi uwagi bonusami, a przede wszystkim na poprawę kontaktu ze społecznością zgromadzoną wokół aplikacji. Szefostwo firmy doskonale wie, że wszelkiego rodzaju gry online oferują ograniczone czasowo eventy, tak aby przyciągnąć utraconych graczy. Wszelkiego rodzaju święta są zawsze idealną okazją ku temu. Tak więc pozostaje mieć nadzieje, że na zbliżającą się premierę Pokemon Sun & Moon, czy też nadchodzące Boże Narodzenie, Niantic uraczy nas kolejnymi zachęcającymi bonusami. Przede wszystkich chyba każdy z nas czeka także na update, który utrzyma wszystkich na dłużej przy grze bez względu na występowanie eventów.

A jak event na Halloween wpływa na graczy w waszej okolicy? Zauważyliście więcej aktywnych trenerów w ostatnich dniach?

35 Comments

  • Reply
    Stefcio2016
    Lis 01, 2016 1:55 am

    Jakoś nie mogę przywyknąć, że zamiast gołębi, glizd i szczurów mam koty, cubone i gastly, gengarów to już ze 20 mam, nuda ten event 😉

  • Reply
    pi
    Lis 01, 2016 5:59 am

    dzisiaj do rana czy do jutzejszego rana bedzie event 😀 ?

  • Reply
    agn
    Lis 01, 2016 10:09 am

    Dla mnie jedyny plus tego eventu to krótszy dystans do przejścia z buddy. Ewentualnie to, że teraz mam złoty medal za ziemny typ pokemonów (choć z drugiej strony profity związane z posiadaniem medali są znikome). Jeśli chodzi o wykluwanie jajek to byłoby to fajne, gdyby rzeczywiście była ta podwójna ilość cukierków. Niestety nie jest, przynajmniej u mnie. Chociażby wczoraj wykluł się Magnemite z 21 cukierkami i Psyduck z 31.
    Na początku cieszyłam się, że pozbieram cukierki za ptaki i robaki do ewolucji i co za tym idzie XP, ale nic z tego bo ich po prostu już nie ma.

    • Reply
      jakoushirou
      Lis 01, 2016 10:19 am

      Mnie się wykluł snorlax z 63 i ratata z 11 😉
      Więc jest więcej ale czasem zdarzy się i tak mało;)

  • Reply
    polonez
    Lis 01, 2016 10:34 am

    mnie się kilka dni temu wykluł omanite bodajże z 63 cukierkami ale wydaje mi się że kiedyś tam wykluło się dratini z podobną ilością bez eventu także nie wiem czy to coś daje to tak jak wyżej ktoś napisał pokemony z jajek za 5 km typu psyduck mają podobną ilość

    trafiły mi się dopiero teraz kolejne 2 jajka za 10 km ale pewnie już nie zdążę ich wykluć
    i podobnie jak ktoś wyżej pisał też szybko uzyskałem złoto w odznace za pokemony ziemne

    na następny event to proponuję wysyp magnemite albo mankey bo typów stalowych i walczących to praktycznie brak

  • Reply
    ~~~
    Lis 01, 2016 12:20 pm

    A mnie się ten event bardzo podoba! Do Sandshrew miałam jakies 26 candy, nawet nie myślałam o ewolucji, a po wykluciu kolejnego Sandshrew cukierków starczyło mi na ewolucję i jeszcze trochę zostało 🙂 Wysyp Gastlych i Zubatów jest jak najbardziej zrozumiały, sama dorobiłam się fajnego Hauntera do ewolucji i mnóstwo cukierków. Nieco zdziwił mnie wszechobecny Cubone, do tej pory miałam jednego, wyklutego na 4lvl, a po dwóch dniach łażenia podczas eventu, mam złapanych 16. Plus dwa Marowaki i dużo candy- tak jak miałam 17 candy, teraz zebrałam koło 200. Akurat Meowth w tym wszystkim mnie zaskoczył, nie jest to straszny pokemon… ale nie narzekam, zebrałam brakujące cuksy do ewolucji w Persiana, teraz uzbierałam nawet na 4 😀

  • Reply
    Marcin
    Lis 01, 2016 2:39 pm

    A ja złapałem konika morskiego 😉 Taki malutki 36CP

  • Reply
    ForzaMilan
    Lis 02, 2016 12:29 am

    Lapras i 46 cukierków z dyszki 😉

  • Reply
    JamTrenejro
    Lis 02, 2016 1:40 am

    Event bardzo fajny i w końcu wprowadził jakieś urozmaicenie od zwykłego łapania. W sumie bardziej zachęcił do ruszenia na nabijanie km z buddym. Do następnego oprócz podwójnych candy mogliby dać jakiś bonus stardusta. Jeżeli plotki o następnym evencie na Boże Narodzenie się sprawdzą to może częściej pojawiające się poki będą z tych z odcinka z sezonu pierwszego holiday special „Holiday Hi-Jynx”.

  • Reply
    DoroteK
    Lis 02, 2016 7:17 am

    U mnie we wrocku bardzo wzrosła aktywność graczy, zrobił się spory ruch na gymach 🙂 faktycznie promocja załapała, sama dwukrotnie udałam się do shop’u po pieniążki na nowe wysadzarki. Wśród masy innych pokemonów wykluł mi się Snorlaks, oprócz duchów wszelkiej maści, kotów i kubonów, złapałam też sporo karpi, no i drugiego Snorlaksa, co mnie szczególnie cieszy 🙂 Oby więcej takich atrakcji w grze 🙂 sprawdzałam przed chwilą, promocja nadal trwa 🙂

  • Reply
    slash
    Lis 02, 2016 12:14 pm

    Największy plus to mimo wszystko cukierki za buddy. Jednak jajka to porażka. Przez czas trwania eventu ani razu nie dostałem jaja 10km, a z tych 2 km nie wyskoczył żaden starter. Dodatkowo przez tydzień nie spotkałem po drodze żadnego startera, podczas gdy wcześniej łapałem po jednym Squirtlu dziennie.

    • Reply
      polonez
      Lis 02, 2016 5:17 pm

      ja dziś złapałem 4 charmandery i wykluł się bulbasaur a wczoraj ze 2 charmandery 1 bulbasaur złapany

      • Reply
        at3at3
        Lis 02, 2016 8:28 pm

        Tyle Charmanderów? Nie wierzę. I zazdroszczę. Ale bardziej nie wierzę… 😉
        Ja mam całego jednego – mój starter (na ok. 2800 poków złapanych i ponad 150 jajek).
        Łażę wszędzie gdzie podobno występuje, wyklułam sporo jajek 2km i nic. Wszystko inne tylko nie „Chari”… Klątwa jakaś?
        Wiem, wiem „ustaw jako buddy”… Czasem go „w przerwach” wrzucam, ale…
        a) nie lubię ewoluować nie pozostawiając sobie niższej formy, a mam tylko tę „sierotkę”,
        b) czasem górę biorą te poki, do których niewiele cuksów mi brakuje…
        A może ktoś też tak ma, że jego starter rozwija się jakoś wolniej (albo tak jak u mnie: wcale)?

    • Reply
      mayowy11
      Lis 02, 2016 9:49 pm

      zeby dostac jajko 10 km trzeba masowo te jaja wykluwac bo to zadkie jajka takze kasa i beda dziesiatki mi w evencie 2 laprasy snorlax machop growlithe executte wszystko czego trzeba bylo tylko yroszke inwestycji

  • Reply
    dok12
    Lis 02, 2016 12:24 pm

    ktoś mi może wytłumaczyc dlaczego pokemon go działa mi tyla telefonie, a jak przenioe na karte sd to nie może mi sie zalogować??

    • Reply
      Kusio
      Lis 05, 2016 8:34 pm

      Bo to pokemon Go- Go czyli czas ruszac i nie chce siedziec na karcie SD 🙂

  • Reply
    at3at3
    Lis 02, 2016 1:00 pm

    Dodatkowe cukierki były fajne, ale wokół mnie większość istot narzekała na marne dropy z jajek. Mi na pocieszenie trafił się jeden mocny „Pikacz” i brakujący Pinsir, ale reszta z dużej ilości jajek była niezbyt użyteczna – trafiałam głównie te, które dopiero co wyewoluowałam. Z ok. 10x2km – robale, ptaki i szczury, z 4x10km – Scyter, Magmar, Hitmonlee – czyli te, które miałam już co najmniej podwójnie (wyjątek – Pinsir), 5km jeszcze były w miarę OK…
    Przez całą akcję pokedex poprawił mi się ze 117 na 121, ale raczej przez wychodzone „zwyklaki” (Primape, Poliwrath, Golum, +Pinsir).
    Mam nadzieję, że na Boże Narodzenie coś wymyślą, tylko jakie poki wtedy promowac?
    Ja jestem za starterami, choć może na mniejszą skalę… A Wy jak uważacie? Co pasuje do choinki?

    • Reply
      at3at3
      Lis 02, 2016 1:22 pm

      Hihihi… Sorry za Goluma – Golem… 😉

      • Reply
        slash
        Lis 02, 2016 3:21 pm

        Na święta pasowałoby więcej Star Dustu, bo jak gwiazdka to i więcej gwiezdnego pyłu. Rój starterów to zdecydowanie zły pomysł. Ostatnie formy starterów to szacunek, a gdyby pokemony te trafiały się co chwila, byłyby tak sztampowe jak teraz rzadki swego czasu Cubone.

        • Reply
          at3at3
          Lis 02, 2016 5:41 pm

          Nie mówię zaraz o roju starterów, bo też się zgadzam, że to by zabrało radochę z gry, tylko może np. nieco częściej w jajkach? Taki mały prezent pod choinkę?
          Na starduście jakoś mi nie zależy… :/

          • jakoushirou
            Lis 02, 2016 6:37 pm

            Co za problem ustawić startery jako buddy?

          • polonez
            Lis 02, 2016 7:30 pm

            może na zimę jakieś lodowe dadzą w sumie 4 są w całej grze: Jynx, Dewgong, Cloyster, Lapras
            albo Mr. Mime bo wygląda trochę jak Święty Mikołaj :]

  • Reply
    ForzaMilan
    Lis 02, 2016 1:14 pm

    Ja na drop z jajek nie narzekam, ale w zamian mogę wypowiedzieć się na temat gym’ów. Jeśli system walki w „arenach” nie ulegnie zmianie to dla mnie ta gra przestanie mieć sens. Dla graczy solo (w tym mnie) brakuje miejsca w tej grze 😉 W okół mnie same 10lvl’owe gym’y „wrogiej frakcji”, i powiedzcie mi jak przy obecnej pogodzie uporać się z tym? Już kila razy próbowałem, i nie jest to przyjemne ani łatwe…ba w niektórych przypadkach niemożliwe -Error-

  • Reply
    Gościu
    Lis 02, 2016 3:29 pm

    Ile jeszcze potrwa event? U mnie nadal boost działa. dajcie odp

  • Reply
    Gościu
    Lis 02, 2016 3:30 pm

    Ile potrwa jeszcze boost? U mnie dalej działa, a jest 2 listopada

  • Reply
    Good!xD
    Lis 02, 2016 3:35 pm

    Super ten event!
    Dziękuję Organizatorowi =)!!
    W czasie cukierkowej bonifikaty z Buddy uklepałem swoją trzecią evolucję trawiastego i ognistego Poksa xD
    Zebrałem także 27 cukierków dla Snorlaxa…tyle, że dla tego co na gymie siedzi i ma Hyper Beana, a nie dla tego co zbierał xD
    30+ cuksów Laprasa, po części na bieżąco konsumowanych xD
    miałem dwa jajka 10 km i tu szkoda bo wykluło się z nich marnie…

  • Reply
    polonez
    Lis 02, 2016 5:26 pm

    wczoraj wykluł się lapras 45 cukierków a dziś eevee 65 cukierków :O

    w czasie świąt oprócz tego 2 pikachu cubone :/ meowth :/ jakieś goldeen nidoran♂ weedle a ciągle nie mogę dorwać tego hitmonlee

    na bieżąco też robiłem ewolucje gasstly cubone i meowth
    w sumie złapanych teraz mam:
    400 gastly
    100 haunter
    13 gengar
    130 cubone
    30 marowak
    100 meowth
    10 persian
    a niewiele ich było przed świętami jedynie gastly jakieś 200 a reszta pojedyncze sztuki

  • Reply
    mayowy11
    Lis 02, 2016 9:56 pm

    charmander w bruxelli : 2 tygodnie 800 cukierkow 1 park zapraszam

    • Reply
      bart
      Lis 02, 2016 10:24 pm

      Wystarczy Warszawa Ogród Saski regularnie 5 charmanderów jest co 15min ( przez 3x2godz uzbierałem ponad 300 cukierków), w Łazienkach natomiast jest tyle eevee że w 1 godz idzie uzbierać 200cukierków w czasie eventu.

      ps. jest już 02.11.2016 a event cały czas działa.

    • Reply
      at3at3
      Lis 03, 2016 1:52 pm

      Mnie interesują miejscówki dla starterów w Trójmieście (a tu raczej dominuje Squirtle), albo w Hamburgu (głównie pika-pika i czasem bulba z jajka…).
      Charmander za cholerę mi nie przyłazi… 🙁

  • Reply
    VIPas
    Lis 02, 2016 10:20 pm

    Koniec Halloween ….

  • Reply
    Patysio
    Lis 02, 2016 10:36 pm

    Charmandery są w Warszawie w Saskim. Sypie dość gesto. Do 6 sztuk na raz w całym parku. Ludzi, rzecz jasna tłumy 😉

    • Reply
      slash
      Lis 03, 2016 8:43 am

      I to są niesprawiedliwe dysproporcje między dużym i małym miastem. Gram od początku app, złapałem prawie 3 tys poków i tylko 3 z nich to Charmandery. Podczas eventu wrzucałem startery jako buddy i nabiłem trochę cuksów. A tu ??? Wystarczy pojawić się w jakimś warszawskim parku i w ciągu 15 minut złapać całą moją trzymiesięczną kolekcję.

      • Reply
        jakoushirou
        Lis 03, 2016 10:13 am

        Mieszkam w dużym mieście i charmandera dopiero złapałem jak pojechałem na weekend do mniejszego miasta;)
        Więc to jest różnie, i chyba dobrze ze każdy tak łatwo nie ma dostępnych wszystkich pokemonow 😉

  • Reply
    Psika
    Lis 03, 2016 10:10 am

    Eveent super – okolo 70000XP zdobylam co dalo mi polowe kolejnego levelu. Czekam na kolejny eveent.