News 163

Wiemy więcej o zmianach!

pokemongobanner

W oficjalnej notce o zbliżających się zmianach nie poznaliśmy jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących aktualizacji.

Niantic zaktualizowało swoją stronę o Pokemon GO, na której znajduje się m. in. sekcja pomocy tłumacząca wszystkie podstawowe mechaniki z jakimi spotykają się gracze. Dzięki tym nowym wpisom poznaliśmy nieco bliżej jak będzie funkcjonował odmieniony system gymów.

Oto czego dowiedzieliśmy się z tych notek:

  • Każdego pokemona obecnego w gymie będziemy mogli nakarmić malinkami dla podniesienia wskaźnika motywacji;
  • Za karmienie malinkami otrzymamy pewną ilość Stardustu oraz punktów doświadczenia;
  • Wszystkie malinki mają taki sam wpływ na wzrost poziomu motywacji oprócz Golden Razz Berries, które od razu przywracają maksymalną ilość punktów motywacji;
  • Bonus za obronę gymu w postaci monet pozostanie, ale zmieni się jego działanie – im dłużej pokemon będzie w gymie, tym więcej monet „zbierze”, a otrzymamy je dopiero gdy dane stworzenie wróci do nas z areny. Maksymalna ilość monet jakie możemy otrzymać danego dnia nadal będzie wynosiła 100, nawet jeśli wróci do nas jednocześnie kilka pokemonów, które uzbierały ich dużo więcej – po prostu przepadną;
  • Odznaki za interakcje z gymami będą miały 4 poziomy – Basic, Bronze, Silver i Gold. Wyższe poziomy zapewnią więcej bonusowych przedmiotów za obracanie dyskiem ze zdjęciem w gymie;
  • Więcej bonusowych przedmiotów otrzymamy także wtedy, gdy gym będzie kontrolowany prze z nasz team.

Informacje o raidach warto przedstawić osobno, bo jest to nowa i bardzo ciekawa mechanika w Pokemon GO:

  • Po wykluciu jajka z bossem gracze mają godzinę na dołączenie do raidu i pięć minut na pokonanie bossa gdy walka się już rozpocznie;
  • Podczas walki w dowolnym momencie można „uciec” by wyleczyć swoje pokemony a potem z powrotem do niej wrócić;
  • Jeśli nie byliśmy w stanie pokonać bossa w jednej walce (tej pięciominutowej), to możemy rozpocząć ją ponownie – nie potrzebujemy do tego kolejnego Raid Pass. Przepustka zapewnia nam dostęp do walki przez cały okres trwania raidu i możemy ją inicjować tyle razy ile chcemy aż upłynie czas trwania całego raidu;
  • Zależnie od wkładu naszego teamu w pokonanie bossa otrzymamy określoną ilość nowego rodzaju przedmiotów do łapania pokemonów – Premier Balli;
  • Premier Ball to jedyne czym możemy próbować łapać pokonanego bossa, nie mamy wtedy dostępu do naszych pozostałych Great czy Ultra Balli. Kiedy skończą nam się Premier Balle pokemon po prostu ucieknie;
  • Możemy za to używać naszych malinek wszelkiego rodzaju;
  • Po pokonaniu bossa nie będziemy mogli wchodzić w interakcje z gymem aż do zakończenia raidu;
  • Po zakończeniu raidu gym zostanie przywrócony do stanu przed jego rozpoczęciem – wszystkie pokemony wcześniej przypisane do tego gymu powrócą do niego.

Na oficjalnej stronie Pokemon dowiedzieliśmy się także, że zmiana ataków za pomocą Technical Machines będzie odbywać się w sposób losowy. Nadal nie wiemy jednak, czy w przypadku gdy pokemon posiada np. tylko 2 szybkie ataki będzie możliwe ponowne wylosowanie tego samego ataku, który już posiadał w momencie użycia przedmiotu.

Źródła:

https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/articles/115009004747-Raid-Battles

https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/articles/222049347-Battling-at-Gyms

http://www.pokemon.com/us/pokemon-news/a-major-pokemon-go-update-is-on-the-way/

 

163 Comments

  • Reply
    Levy
    Cze 19, 2017 8:47 pm

    Oj to trochę jest tych zmian. Chyba muszę to jeszcze kilka razy przeczytać.

    • Reply
      Zubi
      Cze 19, 2017 8:59 pm

      Też na razie nic z tego nie rozumiem :/ trzeba poczekać na aplikację zmian.

  • Reply
    Zubi
    Cze 19, 2017 9:05 pm

    Gram sam i od kilku miesięcy nawet nie próbuję podchodzić do Gymów. Wszystko w okolicy to lvl 10 z najsłabszym pokemonem powyżej 3000 CP.
    Miałem nadzieję, że aktualizacja naprawi tą sytuację ale czym więcej czytam o zachęceniu graczy do współpracy boję się, że sam będę mógł zdziałać jeszcze mniej.

  • Reply
    Dziad Czosnkowy
    Cze 19, 2017 9:06 pm

    no. czyli teoretycznie nie trzeba obsadzić 10 gymów bo może 3-4 poki zbiorą 100 monet dziennie

    • Reply
      AszKeczam
      Cze 19, 2017 9:25 pm

      BA! Nawet styknie jeden gym w którym pok posiedzi kilka dni i sam „wyjdzie”, bo mu motywacja spadnie, o ile przeciwnicy nie zbiją.
      Dobrze będzie mieć te 10 gymów i wyliczyć jakie cp, ile dni się utrzyma i tylko wstawiać znowu jak wypadnie. Przy założeniu, że przeciwnicy nie będą zbijać. 😉

      • Reply
        Michal_tata
        Cze 19, 2017 9:33 pm

        A nawet bez sensu będzie trzymanie ich więcej bo i po co.

      • Reply
        krh
        Cze 20, 2017 11:43 am

        Żeby dostać coinsy pokemon musi być zbity przez przeciwnika. Jeśli spadnie mu motywacja samoczynnie, to wraca bez coinsów. Info od Niantic support konta na reddicie.

        • Reply
          Kropianka
          Cze 20, 2017 12:42 pm

          „If a Pokémon loses all motivation, it will leave the Gym and return to its Trainer the next time it loses a battle, so you’ll want to keep your team’s Pokémon motivated by giving them Berries frequently!”
          Ja rozumiem to tak, że jak pokemon straci motywację to po kolejnej pokonanej walce wraca do trenera, a nie samoczynnie.

    • Reply
      Michal_tata
      Cze 19, 2017 9:36 pm

      Nie ważne ile poków w gymach i ile czasu, tylko 100 monet dostajesz i to wtedy gdy pok wróci, jak stworki będzią dłużej, albo będziesz miał ich więcej w gymach to i tak nic nie dostaniesz-przepadną. Teraz za 10 gymów odbierałeś codziennie.

  • Reply
    Dragon tail i outrage
    Cze 19, 2017 9:07 pm

    Czemu mój dragonite nie wrócił?!

  • Reply
    Mostar
    Cze 19, 2017 9:20 pm

    Czy do gymu innej druzyny mogę dorzucić swojego pokemona? Jestem jedynym mystic w mieście czerwonych :<

  • Reply
    Ulani
    Cze 19, 2017 9:25 pm

    Miałem poka w gymie przez pół roku, dopiero teraz mi wróci pewnie, czyli rozumiem że przy aktualnej zmianie zamiast 1800 monet za niego dostałbym tylko 100 jeżeliby wrócił po takim czasie? Jeżeli tak to jest to zwykły skok na kasę przez Niantic i myślą że ludzie zaczną masowo monety wykupywać bo z gymów guzik będą mieli. Jeżeli tak to ma wyglądać to szkoda gadać.

  • Reply
    jak.w
    Cze 19, 2017 9:28 pm

    Zastanawiam się jak interpretować zmianę dotyczącą odbierania monet. Teraz mamy dostawać monety po powrocie pokemona z gumy. Czy będzie jakiś minimalny próg ile ma wytrzymać, czy nawet jak ktoś go zbije po paru minutach od wstawienia to przyniesie 10 coinsów? No i inna sprawa. Jak taki zbity pokemon da te 10 monet, to można będzie iść do kolejnego gymu i tam się wstawić i tego samego dnia dostaniemy kolejne coinsy po ewentualnym powrocie naszych pokemonów z kolejnych straconych gymów, aż do limitu 100 coinsów dziennie? Jakby tak było to nie będzie już mieć tak jak do tej pory znaczenia szybkie zbijanie gymów jeden po drugim aby ktoś nie odbił przed zebraniem coinsów? Jakby tak było to można by na spokojnie grać w gymach bez ciągłego wyścigu z czasem i biegania między jednym a drugim, aby zdążyć zebrać monety przed zbiciem naszych gymów, bo do tej pory przecież było tak, że często po dojściu do ostatniego zaplanowanego gymu kilka było już straconych i trzeba było albo wracać odbijać, albo zadowolić się mniejszą liczbą monet.
    Jak sądzicie jak to będzie wyglądać.

  • Reply
    MichuBor
    Cze 19, 2017 9:29 pm

    Nie wiem jak u was ale u mnie pierwsze zmiany jakie juz widze to to ze niektore z pobliskich pokespotow przemianowano na gimy.
    Co do rszty to wyjdzie w praniu bo narazie duzo info i ciezko ogarnac.

    • Reply
      WujekBlady
      Cze 19, 2017 9:33 pm

      Poza zniknięciem gymów to zauważyłem zanik pokemonów. Z odpalonym incense złapałem ich zaledwie 6, a tak to kompletna pustka.

    • Reply
      gieno
      Cze 19, 2017 9:45 pm

      Ja pierniczę, zamienili mi pokestop pod blokiem w Gyma. Może to i dobrze, ale jakoś się nie cieszę na chwilę obecną.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Cze 19, 2017 9:50 pm

        no może zaraz każdy pokestop zmieni się w gym bo teraz gymami też będzie można kręcić jak pokestopami więc nie ma różnicy

    • Reply
      at3at3
      Cze 19, 2017 10:31 pm

      Niestety gymy są u mnie tam gdzie były.
      Lekko przemieścili tylko spawn pointy. 🙁

      • Reply
        Michal_tata
        Cze 20, 2017 12:11 am

        U mnie nawet baaaardzo, szlag trafił super miejscówki.

        • Reply
          at3at3
          Cze 20, 2017 1:20 am

          Spawn pointy przemieścili w zasadzie o parę metrów, więc to żadna zmiana. Np. był po zachodniej stronie pokestopu, a teraz jest po wschodniej, ale odległość na oko taka sama.
          Mnie tylko wkurza, że w mojej części dzielnicy jest nadal jeden gym, a obok, na niewielkim obszarze mają 4. I nic się dziś w tej kwestii nie zmieniło.
          Administracyjnie dzielnica ma dwie części, a stosunek gymów 2:6. Ogólnie ma jakby 4 ćwiartki ze stosunkiem gymów 1:1:2:4. I to nawet nie jest proporcjonalne ludnościowo, nie mówiąc już o „ciekawych obiektach”, bo ta część gdzie masz 4 areny pod nosem to 2 marne place zabaw, kościół i chyba jeszcze jakaś dziwaczna pseudo-rzeźba na trawniku pod blokiem (co akurat nawet rozumiem, bo pamiętam to kuriozum z dzieciństwa).

          • Tomic0981
            Cze 20, 2017 9:19 am

            No to u mnie z tym przemieszczeniem pojechali ostro. Cały „środek” osiedla, przez który idąc spotykało się ok. 20 pokemonów, wyczyścili do zera. Stoi tam 7 pokestopów, a przy nich 0 pokemonów. Wydłużyli mi więc codzienną trasę trzykrotnie, bo muszę iść na drugą stronę dzielnicy żeby połapać większą ilość. Za to jeden spawn point mam w dużym pokoju, czego do tej pory nie było… Mam nadzieję, że wkrótce zacznie się tam coś ciekawego rodzić… Mimo to wolałem wcześniejszą wersję

  • Reply
    WujekBlady
    Cze 19, 2017 9:30 pm

    Te zmiany nieco przerażają. Czyli stawiają na grę drużynową, więc jeśli ktoś jest mało aktywny lub po prostu lubi grać sam to szybko zostanie w tyle. Myślałem, że wprowadzą co najwyżej limit na rodzaj pokemonów, a tu wgl mniej miejsc, zatem jeszcze mniej graczy będzie miało dostęp do gymów. Te raidy całe to totalna czarna magia narazie. A poziomy? Już z obecnym systemem miałem problemy bo nieraz nie wiedziałem w końcu co oznacza pasek podczas walki, cp czy hp i co miało większe znaczenie Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

    Imo mogliby dać po prostu areny do walk (i obrony) oraz gymy osobno, gdzie można by trenować.

  • Reply
    Michal_tata
    Cze 19, 2017 9:31 pm

    Czyli potiony i revive nie będą już potrzebne, tak to rozumiem.

    • Reply
      Czarekmander
      Cze 20, 2017 10:22 am

      Chyba będą..

      Podczas walki w dowolnym momencie można „uciec” by wyleczyć swoje pokemony a potem z powrotem do niej wrócić;

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Cze 19, 2017 9:33 pm

    czyli nie odbierzemy ani jednej monety dopóki nam nie zbiją pokemona to czyli trzeba będzie się prosić obcego gracza weź mi zbij pokemona bo chciałbym odebrać monety

    w ogóle to przekombinowane wszystko

    • Reply
      Michal_tata
      Cze 19, 2017 9:39 pm

      I to nawet jak będzie siedział 30 dni to i tak dostaniesz tylko 100 coinsów. Teraz już jasne o co chodzi Nianticowi, za dużo można było do tej pory zbierać i nie trzeba było dokupować coinsów.

      • Reply
        gieno
        Cze 19, 2017 9:47 pm

        Też mi się wydaje, że chodzi o to, żeby ludzie kupowali dukaty za realną kasę i zmiany będą szły w tą stronę.

      • Reply
        Adi
        Cze 19, 2017 10:21 pm

        Wychodzi na to że nie będzie teraz pewności czy dostaniesz 100 monet każdego dnia.
        Może raz w tygodniu może dwa… Nic nie będzie zależało od nas prócz zostawienia poków w gymie

    • Reply
      bart
      Cze 20, 2017 9:53 am

      Po co prosić kogoś obcego jak CP/HP samo będzie spadało na arenie jak nie będziesz karmił stworka malinkami ? sam wróci

    • Reply
      Dziad Czosnkowy
      Cze 20, 2017 10:07 am

      Poki mają również wracać gdy kluje się boss z jaja. A co jeśli będzie się kluł co 2 dni?

      • Reply
        Kropianka
        Cze 20, 2017 10:45 am

        Ale tylko na czas pobytu bossa, ja rozumiem, że po zniknięciu bossa arena będzie przywracana do stanu poprzedniego.

  • Reply
    jak.w
    Cze 19, 2017 9:34 pm

    Dziś po południu nastąpiła też zmiana spawnów. Czyli możliwe, że w miejscach gdzie pojawiały się wam pokemony teraz nic nie spotkacie, a tam gdzie nic nie było coś będzie się pojawiać regularnie.
    U mnie z tego co widzę raczej na minus, bo na stałej trasie poke-spaceru połowę pokemonów mniej.
    W parku zawsze 7-10 można było złapać, a teraz ledwo 2-3.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Cze 19, 2017 9:38 pm

    ooo właśnie jeden pokestop zmienił się w gym

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Cze 19, 2017 9:46 pm

    te to nie opłacać się będzie wsadzać smoków i innych po 3tys cp bo jak przyjdzie walczyć z bossem to nie będzie czym ale jak ktoś zobaczy giga jajko na mapie to myślę, że od razu się zlecą ludzie (boty pewnie też) i nawet może być problem z dołączeniem do raidu

    • Reply
      ArT
      Cze 20, 2017 8:40 am

      Czytaj ze zrozumieniem :”Przed rozpoczęciem wydarzenia zwanego raidem w danym gymie, wszystkie pokemony tam obecne wrócą do trenerów a na jego szczycie pojawi się duże jajko oraz licznik czasu. „

  • Reply
    witold
    Cze 19, 2017 9:48 pm

    Jak dla mnie zmiany tragedia. Pora skończyć zabawę z pokami

  • Reply
    ArT
    Cze 19, 2017 9:48 pm

    Lipa na maxa W to wszystko dotyczy riadow a ja mie chce się z kilim kumac bo to szkoda czasu.

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Cze 19, 2017 9:52 pm

      to chyba będzie tak że pojawi się giga jajo z bossem widoczne z kilometra i wtedy zlecą się ludzie pod gym i dopiero zacznie walka a tak to nie bdziesz musiał się kumać z kimś tam

      • Reply
        Michal_tata
        Cze 19, 2017 9:55 pm

        Dokładnie tak mi się też wydaje, ale ktoś pisał o dodatkowym radarze wykrywającym w okolicy takie zdarzenia.

  • Reply
    Dworak
    Cze 19, 2017 9:53 pm

    system ten wyeliminuje wszystkich tych co chcą grać solo. Wystarczy, że jako bossów wrzucą legendy i pozamiatane.

  • Reply
    Arvol
    Cze 19, 2017 9:53 pm

    Dali więcej u mnie gymów. Zobaczymy czy to się wszystko sprawdzi.

  • Reply
    Michal_tata
    Cze 19, 2017 9:53 pm

    Ale wiecie co, napisali że tym więcej bonusowych przedmiotów gdy gym kontroluje nasz team, czyli w gymie mogą być poki z różnych teamów?

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Cze 19, 2017 9:57 pm

      raczej nie, przykładowo gym jest niebieski wykluwa się boss a walczy 15 osób z różnych teamów ale ci z niebieskiego dostają lepsze nagrody niż ci żółci i czerwoni

      • Reply
        Michal_tata
        Cze 19, 2017 10:06 pm

        Nie nie o walkę mi chodzi tylko o ten wpis:

        „Więcej bonusowych przedmiotów otrzymamy także wtedy, gdy gym będzie kontrolowany prze z nasz team.”

        Nie jest on w tej sekcji dotyczącej walk.

        • Reply
          Michal_tata
          Cze 19, 2017 10:08 pm

          To zdaje się chodzi o kręcenie i jeżeli gym będzie full yellow to dostanę wiecej przedmiotów, jeżeli mieszany to mniej? Do d..y, za dużo tego bez konkretnych wyjaśnień.

          • Barti
            Cze 19, 2017 10:12 pm

            Jak zakręcisz gymem własnego teamu to dostaniesz więcej, jak obcego to mniej 🙂

          • Porsche Cayenne
            Cze 19, 2017 10:13 pm

            aa to chyba jasne jak jesteś żółty przykładowo i zakręcisz żółtym gymem to lepsze i/lub większe nagrody otrzymasz niż zakręcenie gymem innego koloru

      • Reply
        Daffy
        Cze 19, 2017 10:14 pm

        Nie. Jeśli będzie walczyło z bossem 20 osób,5 będzie z Instinct, 3 z Mystic, a 12 będzie z Valoru to oni dostaną ekstra bonus bo wkład tego teamu w pokonanie bossa będzie najwiekszy

  • Reply
    A'Tomek
    Cze 19, 2017 10:23 pm

    W mojej okolicy też kilka Pokestopów zmieniło się w gymy. Ciekawe jak będzie teraz funkcjonował radar Nearby. Czy będzie pokazywać Pidgeye tylko przy Pokestopach czy również będzie uwzględniał nowye gymy.

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 19, 2017 10:25 pm

    A co to ten bos i te raidy? Kuźwa za stary już chyba jestem by to ogarnąć. No nic jak to coś się pojawi to może i pojmę. Heh

    • Reply
      ArT
      Cze 20, 2017 8:37 am

      Boss to Boss 🙂 a raidy to zbiorowe zadana. Tak jak piszą w pokemon go maksymalna ilość graczy będzie 20 trenerów.

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 19, 2017 10:26 pm

    Gymy zablokowane a czas nadal mi leci. Tzn będę mógł jutro zebrać coinsy za obstawione gymy?

  • Reply
    Polak212
    Cze 19, 2017 10:52 pm

    Nie wiem jak u was ale niektore pokestopy zmieniaja sie w gymy

  • Reply
    Vincent
    Cze 19, 2017 10:54 pm

    Wydaje mi się, że właśnie w tych jajkach gym-owych będą legendarne poksy.

  • Reply
    Tankus
    Cze 19, 2017 11:06 pm

    Dodali Gym koło mini stadionu w moim mieście, czuje, że nie tylko przed/pomeczowe ustawki tam będą 😀

  • Reply
    Kondz90
    Cze 19, 2017 11:09 pm

    U mnie bez zmian narazie… A zauważył ktoś jakieś całkiem nowe pokestopy lub gymy???

    • Reply
      Ricardogo
      Cze 19, 2017 11:10 pm

      U mnie dwa nowe spoty i gym ze spotu.

  • Reply
    Mayowy 11
    Cze 19, 2017 11:24 pm

    No to ulepszyli hhehe obora ,moze jeszcze prawdziwe jedzenie pod gym przynosic aaaale to dopiero w 3 gen

  • Reply
    monopol2016
    Cze 19, 2017 11:34 pm

    Cały czas majstrują przy gymach i pokestopach. W okolicy 2 nowe areny. Niektóre pokestopy raz są widoczne, a raz nie.

  • Reply
    Kilerx
    Cze 19, 2017 11:51 pm

    Mnie się wydaje, że ta zmiana będzie na plus. Może być tak, że im większe cp pokemona tym wolniej traci motywację. Pożyjemy, zobaczymy.

  • Reply
    truskafcia
    Cze 19, 2017 11:54 pm

    Bilety na festyn w Chicago wyprzedane 🙂 Więc się nie wybieram Na Ebay można kupić za jedyne 300$

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 20, 2017 12:11 am

    Też macie problem z logowaniem?

    • Reply
      FoxMan
      Cze 20, 2017 12:26 am

      Tak, nie loguje się (trainer club)

      • Reply
        DawidPolakL
        Cze 20, 2017 8:12 am

        No właśnie. Syn ma konto google i bez problemu

    • Reply
      franeczek91
      Cze 20, 2017 8:55 am

      A można istniejące konto ptc połączyć a googlem?

  • Reply
    Kondz90
    Cze 20, 2017 12:20 am

    Nie wszystko narazie śmiga…

  • Reply
    tom
    Cze 20, 2017 12:37 am

    Ja się nie mogę zalogować

  • Reply
    ogar
    Cze 20, 2017 1:11 am

    W sumie czytając te wypociny to mam wrażenie, że połowa z Was wsadziła by poki i kisiła je tam miesiąc, najlepiej w ogóle nie logować się do gry, tylko na odbiór coinsów. Pokemon na filmiku po jednorazowym pokonaniu go stracił 300cp/motywacji więc nie będzie tak łatwo w sprawie odbijania całego gymu. Będzie to trwało dłużej a broniący będzie miał szanse dojść i go obronić. Więcej gymów stworzonych z poke stopów to też sprawa na plus a raidy jak to raidy, 20 osób przychodzi jako pierwsza i go bije, chyba, że 3 drużyny na raz po 20 osób go biją i kto pierwszy ten lepszy. To zmienia trochę postać gry z zamulonej, pełnej samochodowych zbieraczy monet na taką gdzie nawet i słabszy gracz może umieścić poka w gymie i dostać za to coinsy. Płaczcie dalej albo najlepiej nie grajcie bo czego nie wprowadzą to i tak nie będzie gra dla was.

    • Reply
      ogar
      Cze 20, 2017 1:15 am

      tak samo jak z pytaniem czy jak wygram raid to czy do złapania będzie pokemon z 22k CP. Oczywiście, że nie tylko dopasowany do lvlu trenera o czym też już pisali. Dżizas

  • Reply
    Pluto
    Cze 20, 2017 5:39 am

    Nie potrafię się od północy zalogować. Również macie taki problem ?

  • Reply
    LAFALA74
    Cze 20, 2017 5:43 am

    Nie da się zalogować na pokemon trenera club. Przez Google bez problemu

  • Reply
    LAFALA74
    Cze 20, 2017 5:45 am

    Nie da się zalogować przez club, przez google bez problemu.

  • Reply
    Michal_tata
    Cze 20, 2017 6:05 am

    Myślę, że znowu coś popieprzą w cp poków no i skrócili event.

    • Reply
      DawidPolakL
      Cze 20, 2017 8:21 am

      Event chyba jeszcze trwa bo na nerby widzę ponitę a w moim mieście to po za eventem nie możliwe

    • Reply
      bart
      Cze 20, 2017 10:45 am

      Event trwa jak najbardziej , CP nie będzie aż tak istotne bo samo będziesz spadać, i poki będą do zbicia w kolejności dodania do gymu a nie cp. Pytanie jak często będziesz karmić poka w gymie ?

  • Reply
    Szogun86
    Cze 20, 2017 7:16 am

    Dużo nowych itemów, ciekawe czy wreszcie będzie można powiększyć bag.

  • Reply
    Scapulos
    Cze 20, 2017 7:22 am

    Jesli ma to dzialac tak jak mysle to duzo latwiej bedzie zebrac te 100coinsow dziennie. Wrzucasz poka, za piec minut wraca – 10c. I tak do 100.. Slowo klucz tych zmian to Premier Ball ktory zapewne od razu pojawi sie w ofercie sklepu i to na nim Niantic planuje zarobic. Coz z tego ze dostaniesz kilka skoro zeby zlapac bossa trzeba bedzie najpewniej zuzyc kilkanascie, juz o legendach ktore najpewniej beda udostepnione wlasnie w formie bossow nie wspomne.. Ale ogolnie zmoany na plus, cos sie wreszcie dzoeje 🙂

  • Reply
    Dd
    Cze 20, 2017 7:35 am

    Wczoraj przez godzinę dodawałem się do dwóch mocnych gymów po to, aby mi dziś rano wszystko wróciło. Zaczyna się tzw rewolucja ale chyba tylko na zyski firmy

  • Reply
    Michal_tata
    Cze 20, 2017 8:01 am

    Działa już czy nadal nie można się zalogować?

  • Reply
    Czasownik
    Cze 20, 2017 8:09 am

    Pierwszego bossa juz widzialem o 6:00wchodzac do pracy.

  • Reply
    Bizazam
    Cze 20, 2017 8:23 am

    Ciekawe kiedy wprowadzą tę aktualizację

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 20, 2017 8:40 am

    No i dalej mogę zalogować się tylko na konto google. Kurcze zawsze tak jest gdy coś kombinują przy grze.

    • Reply
      Michal_tata
      Cze 20, 2017 9:06 am

      Możesz się zalogować? Ja mam poki na koncie google a nie ptc i nie mogę.

      • Reply
        DawidPolakL
        Cze 20, 2017 9:08 am

        Na google bez problemu. Na club nie mogę

        • Reply
          Michal_tata
          Cze 20, 2017 9:22 am

          Kurde to co jest.

        • Reply
          Robert
          Cze 20, 2017 12:10 pm

          Chamówa taka trochę, gdybym na początku wiedział że club się będzie sypał, a przez google działa to bym nie grał na clubie. Teraz przepada 1 dzień eventu a googlowicze grają dalej. Przegrana pozycja.

  • Reply
    Rodman
    Cze 20, 2017 9:32 am

    A coś z tymi pipkami boterami coś planują zrobić?

  • Reply
    ArT
    Cze 20, 2017 9:37 am

    OK ale kiedy to wszystko ruszy ?

    • Reply
      jak.w
      Cze 20, 2017 10:07 am

      Raczej trochę potrwa. Muszą wypuścić aktualizację i być może wymusić aktualizację na wszystkich urządzeniach bo duże zmiany zaszły. Jak do weekendu się wyrobią to będzie dobrze. Co do raidów to na początek tylko testowo w niektórych lokalizacjach w USA. Dla wszystkich za kilka tygodni.

      • Reply
        Michal_tata
        Cze 20, 2017 1:16 pm

        Aktualizacja była 6.06, na kontach google jest ok tylko ptc „zbanowali”

        • Reply
          a
          Cze 20, 2017 10:50 pm

          Chodziło mi o kolejną aktualizację, która właśnie wyszła.
          Jest tyle zmian, że po stronie serwera nie da się wszystkiego ogarnąć i musi być aktualizacja.
          Przy okazji aktualizacji może coś tam z oszustami poprawią i trochę im utrudnią.

  • Reply
    Lenna
    Cze 20, 2017 10:08 am

    A ja się cieszę z tych zmian… mieszkam w małym mieście, gdzie do tej pory było 8 gimów i wszystkie obsadzone przez te same osoby z pokemonami o cp powyżej 3000… może w końcu będę miała szanse odbić gima 😛

  • Reply
    RobertOrcio14
    Cze 20, 2017 10:10 am

    Zauważyłem błędy w postaci powiększonych pokemonow, Snorlax na buddy ledwo mieści się w okienku a np taki Gyarados jest widoczny tylko w połowie 😛 Zniknął też całkowicie zegar odliczajacy czas do odbioru coinsow ale to rozumiem bo chyba nie będzie już potrzebny 😉

    • Reply
      Navet
      Cze 20, 2017 1:06 pm

      Aerodactyla wogóle nie widać xd

  • Reply
    Irek
    Cze 20, 2017 10:14 am

    Mam pewien problem.
    Ogólnie moje konto jest zarejestrowane na stronce(nie logikę się przez Google)
    I nie mogę zalogować się…
    Wiecie może jak załatwić ten problem?

  • Reply
    at3at3
    Cze 20, 2017 10:19 am

    No i nie dostałam dziś rano monet. 🙁
    Poki wróciły po 21h (nie mają już gymowego znaczka), czas wyzerowali, a potem zatrzymali i to by było na tyle…

    • Reply
      FoxMan
      Cze 20, 2017 10:20 am

      Możesz się zalogować? U mnie od wczoraj problem z logowaniem…

      • Reply
        DawidPolakL
        Cze 20, 2017 10:32 am

        Jak pisałem wcześniej na konto google można się zalogować. Problem jest z kontem w clubie

        • Reply
          Michal_tata
          Cze 20, 2017 10:49 am

          Ja na konto google nie mogę wejść, ale sporo osób na zagranicznych forach też tak ma, jedni mogą się zalogować inni nie, ponoć włączają graczy stopniowo, jedynie z kontem ptc nikt jeszcze się nie loguje.

      • Reply
        DawidPolakL
        Cze 20, 2017 10:34 am

        Już kilka razy tak było. Ostatnio przy przedostatnim evencie.

        • Reply
          franeczek91
          Cze 20, 2017 10:36 am

          Tylko, że przy poprzednim evencie trwało to krócej.

          • DawidPolakL
            Cze 20, 2017 10:40 am

            Teraz poważniejsze zmiany wprowadzają dlatego może tak długo

      • Reply
        at3at3
        Cze 20, 2017 11:15 am

        Dokładnie. Konto Google śmigało cały czas normalnie.
        A w ogóle, to nie zauważyłam problemu nawet na PTC (złapałyśmy wczoraj np. bardzo ładną Quilavę). Być może potem były jakieś przerwy, ale teraz również działa normalnie.
        Może to zależy czy to Android czy iOS? Apple później wprowadza zmiany i z tego co pamiętam kiedyś już tak było, że najpierw androidów nie logowało, a jabłuszkowcy mieli ten problem dopiero po jakimś czasie, tylko krócej i też zwłaszcza na PTC…

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 20, 2017 10:38 am

    U mnie też z jednego stopa zrobili gyma więc w mieście mam już 5 a do niedawna były tylko 3

    • Reply
      tom
      Cze 20, 2017 11:12 am

      3*10 = 5*6

  • Reply
    Kondz90
    Cze 20, 2017 10:50 am

    Racja z tymi powiekszonmi pokami klikając gyardosa widać tylko połowę reszta znikła pod HP..

    • Reply
      at3at3
      Cze 20, 2017 1:35 pm

      U niektórych powiększonych poków są bugi. 🙁
      Gya – wyświetla się za nisko i dlatego jest poobcinany, Dragonite, albo np. Golbat i Crobat trochę też. A Aero w ogóle nie widać!

  • Reply
    AszKeczam
    Cze 20, 2017 11:01 am

    „Gyms are under construction” xD Event trwa, poki wróciły, padnięte nie zostały wyleczone. Teraz czekamy kiedy ruszą gymy.

    • Reply
      ArT
      Cze 20, 2017 11:04 am

      Mi wróciły wszystkie zdrowe takie jakie włożyłem. Co myślałeś że ci wyleczą za free ?

      • Reply
        AszKeczam
        Cze 20, 2017 11:25 am

        Już raz tak zrobili, więc przy reworku gymów spodziewałem się powtórki z rozrywki 😉 Revive mam ponad 100, więc to nie był problem, ale jednak trochę szkoda 😛

        • Reply
          bart
          Cze 20, 2017 12:07 pm

          poki wracają ze 100% hp, jak trzymasz jakieś od stycznia niewyleczone to nie ma bata by nagle armia 500 poków się uzdrowiła.

  • Reply
    ArT
    Cze 20, 2017 11:05 am

    Swoją drogą idzie w dobre w końcu przestanie być potrzebne jak największa ilość Snorlaxów czy Blissej którego nie mam 🙂 a ważne będzie mieć jak nawiększą różnorodność poków z najlepszymi CP.

  • Reply
    romas0705
    Cze 20, 2017 11:51 am

    Cos mnie trochę niepokoi w wypłatach talarow. Ten system, jak ja go rozumiem, aż prosi się o nadużycie. Wystarczy mieć. 2 konta albo znajomka z.innego koloru, podejść do gyma, i w kilkanaście minut zbijać się wzajemnie,a po każdej”utracie” wieży na konto wpłynie 10 pieniążków! W ten sposób jeden pigej obrobi na jednym gumie w kwadrans cały dzienny limit kasy?!?

    • Reply
      tom
      Cze 20, 2017 12:34 pm

      Mało prawdopodobne. Pewnie będzie leciał jakiś czas tak samo jak i leciał tylko nie dla wszystkich na raz a dla każdego z osobna.

      • Reply
        romas0705
        Cze 20, 2017 12:52 pm

        Więc wstawisz innego pedgeya, ratate, weedli… I tak 10 razy…

        • Reply
          tom
          Cze 20, 2017 12:56 pm

          Jak czas będzie przypisany do gyma to nic nie da i pewnie tak będzie.

          • romas0705
            Cze 20, 2017 1:23 pm

            I to byłaby chyba jedyna możliwość niedopuszczenia do tego typu nadużycia, ale czy o tym pomyslano, czas pokaże.

    • Reply
      jak.w
      Cze 20, 2017 1:29 pm

      Nie ma szans. Na pewno zrobią limit, że na dobę (albo jak było 21 godzin) dostaniesz coinsy tylko raz za pokemona z danego gymu, więc grając taką metodą jak opisałeś trzeba będzie odwiedzić 10 gymów, aby mieć 100 monet.

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 20, 2017 12:34 pm

    No i dalej moje konto na PTC nie działa a syna na google tak. No nic popracuję po prostu nad jego kontem. Ja mam 35 level a on 15 więc chociaż zrobię mu ze 2 levele. Heh

    • Reply
      Michal_tata
      Cze 20, 2017 1:21 pm

      Ja nawet na googlowe nie mogę wejść.

      • Reply
        DawidPolakL
        Cze 20, 2017 2:39 pm

        No ja synowi już 3 levele nabiłem. 20 tys a 1,5 miln to jednak różnica. Mam nadzieję że do wieczora będę już mógł wejść na swoje konto bo miałem zamiar na koniec eventu ze 2 jaja jeszcze uruchomić. No nic przynajmniej dzięki temu forum wiem że nie tylko ja mam taki problem.

        • Reply
          Michal_tata
          Cze 20, 2017 2:55 pm

          Może przedłużą ten event. Ja się szykuję na te zdarzenia z „bosami”, reszte mam w d..ie, do gymów nic nie daje bo coinsy to sobie kupowałem i dędę kupował.

          • DawidPolakL
            Cze 20, 2017 3:02 pm

            Ja natomiast stawiam poki na gymy po to by inni wiedzieli że w mieście ktoś ma 35 level, trochę po to by się pochwalić swoimi zdobyczami no i oczywiście by nie wydawać realnych pieniędzy. Przez prawie rok były u mnie tylko 3 gymy teraz 5. Zobaczymy co dalej.

  • Reply
    Navet
    Cze 20, 2017 1:20 pm

    Podejrzewam, że w nowym systemie, gymy na tzw. zadupiach staną się rajem dla botów. Raz, że nikomu normalnemu nie będzie chciało się latać kilometrami by karmić poki, dwa, że powyżej 10 dni będzie to nieopłacalne (pok zabetonowany, kasa ta sama). Za to dla botów to raj: dwa konta różnych teamów, podkarmianie poka przez opłacalny czas, potem zbicie i podmianka.
    Niewiadomo tylko jak wyglądała będzie kwesia dusta.

  • Reply
    romas0705
    Cze 20, 2017 2:17 pm

    Ciekawi mnie jeszcze zzasada odbijania gymow. Jeśli nie ma poziomów to raz tłukę 6 stworków i gym mój czy jak dotychczas 6,5,4,…1 i dopiero teraz jest mój

    • Reply
      Kropianka
      Cze 20, 2017 2:26 pm

      Z tego co zrozumiałam, to będzie zależało od motywacji. Wygrywając z pokiem obniżasz jego motywację, jak spadnie do zera i z nim wygrasz to odpadnie.

      • Reply
        FoxMan
        Cze 20, 2017 2:27 pm

        Trochę to wszystko niezrozumiałe, trzeba najlepiej poczekać aż uruchomią gymy.

  • Reply
    ArT
    Cze 20, 2017 2:27 pm

    Wszystkie poki w kartach tak duże że zasłaniają linijkę i licznik CP.

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 20, 2017 2:51 pm

    Dzisiaj np miałem dziwną sytuację. Przechodząc koło nowego gyma zrobionego ze stopa nacisnąłem na niego i pojawił mi się caterpie który dziwnie zaczął rosnąć , gdy znowu zmalał złapałem go i dało mi wszystkiego tyle jakbym po prostu złapał normalnego poka. Na początku myślałem że to może ten boss, choć trochę dziwne aby caterpie był bossem.

    • Reply
      at3at3
      Cze 20, 2017 3:40 pm

      Jeśli nie miałeś omamów, to pewnie testują na robakach „schodzenie bossów na ziemię”. Np. rośnie do walki, a potem wraca do swojego rozmiaru do łapania… Hmm?
      Z rozmiarami kombinują teraz dużo, bo w gymach poszczególne gatunki muszą mieć teraz odpowiednie proporcje…
      Tylko te bugi w pokedexie drażnią. Zwłaszcza latających stworów nie potrafią odpowiednio umiejscowić na ekranie (vide: Aero, którego w ogóle nie widać, prawdopodobnie dlatego, że za wysoko skrzydłami macha)…

  • Reply
    franeczek91
    Cze 20, 2017 3:32 pm

    Szkoda, że nie można połączyć konta ptc z googlem-próbowałam to zrobić ale wyszło mi nowe konto. Trochę strata bo nie odbiorę dziennego bonusu.

    • Reply
      FoxMan
      Cze 20, 2017 3:38 pm

      U mnie dzisiaj jest 7 dzień, mam nadzieję że naprawią do wieczora.

      • Reply
        at3at3
        Cze 20, 2017 4:05 pm

        Spróbujcie zalogować się na jakimś sprzęcie z iOS-em (pożyczcie od sąsiada, albo co…). U mnie hula nawet PTC (tylko poziom gracza niski – jakieś 25). To naciągana teoria, ale chętnie się dowiem jaki byłby rezultat.
        Inna wersja: zablokowali najaktywniejszych graczy, którzy najbardziej przeciążają serwery i robią burzę w internecie, jak coś im się z nowych rozwiązań nie podoba… 😉
        W każdym razie w moim otoczeniu:
        Google + Android – działa
        Google + iOS – działa
        PTC + iOS – działa
        PTC + Android – nie działa…
        Ale może macie inne doświadczenia? Może blokują najwyższe levele?

        • Reply
          Barti
          Cze 20, 2017 4:08 pm

          W tej teorii jest jakaś logika, że sprawdzają levele powyżej 35. Ale raczej to ta druga przyziemna sprawa PTC+android leży i się podnieść nie chce, niestety.

          • Jajco89
            Cze 20, 2017 4:12 pm

            Ja mam 26 lvl i też nie mogę się zalogować, także teoria obalona

        • Reply
          franeczek91
          Cze 20, 2017 4:41 pm

          Myślałam żeby się u kogoś na iosie zalogować Ale nie mam nikogo z takim sprzętem, a jak jest to mają słabe modele. Myślę, że byle awaria i ptc na androidzie nie działa-coś musiało być skopane w trakcie pisania aplikacji.
          Chce ktoś się zalogować na moje konto? XD

          • at3at3
            Cze 20, 2017 5:04 pm

            Mogę się zalogować i złapać Ci jakiego szczura + przekręcić pokestop, tylko:
            a) nie lubię podawać danych kontaktowych/osobowych,
            b) przemieścisz się do Trójmiasta…
            Chcesz? To kombinuj jak… 😉

          • at3at3
            Cze 20, 2017 5:12 pm

            „Przemieścisz do 3miasta” = w sensie GPS na Twoim koncie, żeby było jasne… A bany za podróże w czasoprzestrzeni jednak istnieją…
            Dlatego radzę poszukać kogoś bliżej z jabłkiem. Może się teoria sprawdzi i przynajmniej bonus nie przepadnie…

          • franeczek91
            Cze 20, 2017 5:42 pm

            Żartuje z tym logowaniem :p trzeba się obyć smakiem-najbardziej interesuje mnie to, jakie zmiany zaszły u mnie w terenie.
            Co do udzielanych danych osobowych-codziennie się z czyimimś obchodzę więc wierzę, że nikt by wielkiej krzywdy nie wyrządził.
            Sprawdzałam na stronie ptc czy da się jakoś konta z googlem połączyć ale strona jest strasznie tępa i nie można się niczego dowiedzieć.

  • Reply
    szaraw
    Cze 20, 2017 3:58 pm

    Robi się z tego giera, dla tych którzy nie mają co robić :-(. Ja odpadam bo nie mam czasu na codziennie bieganie po gymach.

  • Reply
    wloczykij
    Cze 20, 2017 4:15 pm

    Ja od wczoraj nie mogę wejść, a na cmmcd cały czas:
    Pokémon Trainer Club: Offline!
    🙁

    • Reply
      truskafcia
      Cze 20, 2017 6:41 pm

      Dla osób które mają PTC na androidzie i nie mogą się zalogować Pomaga cofnięcie się do poprzedniej wersji aplikacji 63.1 Można spokojnie dokończyć event 🙂

  • Reply
    PokeTrener z Holandii
    Cze 20, 2017 5:20 pm

    U mnie byly 2 gymy a teraz niektore pokestopy zamienily sie w gymy i mam juz ich 5 obok domu. Tylko jeszcze sa under construction.

  • Reply
    Levy
    Cze 20, 2017 6:20 pm

    Mam 36 lvl I loguje się na androidzie bez problemu. Dzisiaj sprawdzałem to kilka razy i wszystko ok. Czekam jak wszyscy kiedy ruszą nowe gymy ale jak trzeba będzie płacić kasę żeby normalnie pograć to się wyloguje na amen.

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 20, 2017 6:35 pm

    No ja niestety nadal nie mpgę zalogować się na PTC tylko na google. Lipa jak diabli.

    • Reply
      FoxMan
      Cze 20, 2017 6:38 pm

      To już są trochę jaja, żeby 24h mieć niesprawne serwery? A nam bonusu nie zwrócą…

  • Reply
    truskafcia
    Cze 20, 2017 6:42 pm

    Dla osób które mają PTC na androidzie i nie mogą się zalogować Pomaga cofnięcie się do poprzedniej wersji aplikacji 63.1 Można spokojnie dokończyć event

    • Reply
      DawidPolakL
      Cze 20, 2017 6:49 pm

      A jak to zrobić?

      • Reply
        FoxMan
        Cze 20, 2017 6:56 pm

        Wpisz w google: pokemon go 63.1 apk apkmirror, trzeba pobrać plik apk, przerzucić na telefon (lub pobrać przez telefon), następnie usunąć obecną wersję i zainstalować tą pobraną, lecz najpierw trzeba zezwolić na instalację z nieznanych źródeł, po instalacji trzeba wyłączyć tę opcję – tak dla bezpieczeństwa.

        • Reply
          DawidPolakL
          Cze 20, 2017 7:18 pm

          Pykło. Dzięki bardzo. W końcu

        • Reply
          Tomo
          Cze 20, 2017 8:45 pm

          Dzięki poszło pozdrawiam

    • Reply
      FoxMan
      Cze 20, 2017 6:54 pm

      Dzięki za info! Podziałało 😉

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 20, 2017 9:09 pm

    No i po informacji wszyscy ruszyli na łowy. Ja już wróciłem. Truskafcia i FoxMan jeszcze raz dzięki za info

    • Reply
      franeczek91
      Cze 20, 2017 9:31 pm

      Wszyscy nie wyruszyli-u mnie ten trik nie działa ale poradziłam sobie w inny sposób.

      • Reply
        tom
        Cze 20, 2017 11:03 pm

        A w jaki jeśli to nie tajemnica?

  • Reply
    Yox_up
    Cze 21, 2017 12:52 pm

    Ciekawe które teraz pokemony będą najlepsze do wsadzenia na Gymy

  • Reply
    Ge
    Cze 21, 2017 4:34 pm

    Czy tylko ja mogę się zalogować na PTC?

  • Reply
    BarakudaCGSB
    Cze 26, 2017 2:32 pm

    Dopiero, gdy byłem zalogowany na PTC z komputera, udało mi się zalogować w tym samym czasie na Pokemon Go.
    Od tego momentu loguję się bez problemów na najnowszej wersji Pokemon Go na Androidzie.