News 27

Wpływ pór roku i pogody?

pokemon go premiera

Serwis gameindustry.biz opublikował autorski wywiad z Mikem Quigleyem, czyli szefem marketingu w Niantic, który odbywa tournee po Europie. Tym razem rozmówca usłyszał dość ciekawe sugestie dotyczące wpływu pór roku i pogody na grę.

Dłuższy wywiad przeprowadzony przez dziennikarza eurogamer.net możecie przeczytać TU. W przytoczonych w tym artykule wypowiedziach przedstawiciel producenta Pokemon GO skupił się na ewentualnych, dość specyficznych nowościach. Według Quigleya możliwy jest ewentualny wpływ zmian pory roku lub też pogody na pewne czynniki w grze.

Na temat pór roku i pogody

Będziemy monitorować te zjawiska i w przyszłym roku możemy zacząć myśleć o tego typu zmianach dla obszarów takich jak np. Niemcy, Wielka Brytania i Ameryka Północna, które przeżywają okres zimowy. 

Wielu ludzi dało nam kredyt zaufania latem, kiedy gra została wydana, ale widzieliśmy także bardzo dobry odbiór w miejscach takich jak Australia czy Brazylia, kiedy u nich panowała zima. Jest wiele sezonowych zmiennych, które musimy rozważyć. Są to zmienne, którymi większość producentów gier nie musi się martwić. Mam nadzieję, że możemy się nauczyć i poznać sposoby, by utrzymać naszych klientów. Być może [w związku z naszą grą] będą inne skoki typu zwiększona sprzedaż rękawiczek, czapek czy kurtek. 

O rozwoju firmy

Wielu ludzi tego nie wie, ale [firma] jest czwartym start-upem naszego prezesa Johna Hanke. Z tym doświadczeniem, jest bardzo rozważny w tym jak, kiedy i gdzie inwestujemy. Jesteśmy brutalni, jeśli chodzi o nasze priorytety w kwestii, gdzie mamy rozdysponować nasze środki, ekipę i zasoby, ale także w identyfikowaniu miejsc, gdzie musimy się zatrzymać i zobaczyć jak rozwinie się sytuacja. 

Powyższe słowa mogą dawać nadzieję na pewne udogodnienia w okresach z gorszą pogodą, które pojawią się w nieokreślonej nadal przyszłości. Byłoby to szczególnie ważne dla graczy z takich krajów jak Polska, gdzie zima jest porą roku wysoce niesprzyjającą długim spacerom, nawet po najbliższej nam okolicy. Wydaje się nieco nietrafionym, że Mike Quigley wspomniał o okresach zimowych w Australii i Brazylii, ponieważ dobrze wiemy, jak łagodny, a przede wszystkim ciepły, w porównaniu do naszej zawieruchy, jest to czas. Póki co raczej nie możemy liczyć na to, iż Niantic ułatwi nam łowy w te mroźne dni. Jak dotąd jedynym udogodnieniem pozostaje ciepły ubiór oraz rękawiczki przystosowane do korzystania ze smartfona, czy też rysik pojemnościowy w przypadku gdy mamy jedynie zwykłe rękawiczki.

Źródło: gameindustry.biz

27 Comments

  • Reply
    Good!xD
    Lis 16, 2016 12:47 pm

    ta chwila, gdy widzisz na radarze Snorlaxa i zaczynasz doocoolnie nerwowo przemierzać okolice..
    bezcenna :))
    mieć w kolekcji takiego, co ma status imazing u Trenerki z 43CP i 31HP warto
    tym bardziej, w tych trudnych klimatycznie na ruch w plenerze chwilach xD
    mmmhhh już 8 Snorlaxów i jednego zaledwie z Lick i Earthqake xD

  • Reply
    mądry
    Lis 16, 2016 2:17 pm

    a ja od 14.11 nie odpalalem tej aplikacji i się cieszy kończę w to grać jestem również zadowolony że nie wydałem na to ani grosza.Wszystko się kiedyś kończy 🙂

  • Reply
    delaro
    Lis 16, 2016 3:12 pm

    Mój sąsiad zrobił sobie osobne konto z botem…. i w sumie ma rację, ponieważ tacy ludzie jak ja z terenów typowo wiejskich gdzie do najbliższego stopa i spota poksów mamy sporo kilometrów, nie mamy szans nawet zawalczyć na arenach które podbite są przez 30stki. Firma daje możliwość gry tylko w miastach więc…

    • Reply
      Laraya88
      Lis 17, 2016 3:31 pm

      Nie moge sie z Toba zgodzic. Gra poza miastem jest, owszem, daleko trudniejsza, ale uwierz, da sie i to calkiem przyjemnie.

      • Reply
        Delaro
        Lis 18, 2016 9:03 am

        Powiedz mi jak się da jak w promieniu 10km nie ma poka ani poke stopa :d można chodzić z startowym pokemonem i zbierać mu cukierki…. Ale Fun :d

  • Reply
    Both
    Lis 16, 2016 5:07 pm

    Potyrała mnie zima w Brazylii. W Brazylii nie ma zimy w ogóle! Ten kraj jest na równiku, nawet najbardziej na południe rejony nie doświadczają temperatury poniżej 10-15 stopni Celsjusza. Cieszę się natomiast, że redaktor napisał o tym w poście przez co uważam, że jest bardziej inteligenty od guru Mike’a 🙂

    • Reply
      bez
      Lis 17, 2016 3:33 pm

      w Brazylii 😉

  • Reply
    pimpim
    Lis 17, 2016 12:04 am

    Te same pokemony w dzień i w nocy.
    Trakera nie ma.

    Wpływ pory roku na grę to może 2030 wprowadzą.. na testy w jakimś jednym regionie..

    • Reply
      Robert de Clair
      Lis 17, 2016 1:22 am

      Co do poksow dzien noc nie zgodze sie, mam miejsce gdzie rano sa bulba a wieczorem charmandery i to regularni, dzisiaj zlapalem w jednym miejscu 8 charmanderow najpierw az 5 potem 3
      rano w tym samym miejscu sa bulbazaury 🙂 Dla chetnych sprawdzenia gorzów gym słowianka mam screeny na dowód jakby ktoś był doiekliwy

      • Reply
        pimpim
        Lis 17, 2016 4:36 am

        Ja spaceruję różnie, mogę stwierdzić że mam całą dobę obadaną i nie zauważyłem różnic. Albo są tak znikome że megę je podciągnąć pod losowość pokemonów.

      • Reply
        Yasiu
        Lis 17, 2016 10:46 am

        Może dlatego że była dziś migracja nestów? Ja przez 2 tygodnie złapalem ponad 100 msgmarów a dziś w tym miejscu jest kabuto

        • Reply
          at3at3
          Lis 17, 2016 5:05 pm

          Znowu migracja? ;(
          A ja już miałam obczajoną miejscówkę na Charmandery i bilet na samolot na jutro…
          Teraz się podobno wyprowadziły do innego parku. Oby tam rzeczywiście były, bo zamierzam na nie polować przez najbliższe 2 dni, skoro w domu ich nie mam.
          Mam też nadzieję, że Dratini mimo migracji nie wyprowadziła się z Hafencity, bo już w ogóle nie będę miała co łapać… 🙁
          Zostanie mi zajmowanie się mężulkiem… 😉

        • Reply
          franeczek91
          Lis 17, 2016 5:52 pm

          Jeszcze nie zauważyłam dzisiejszej migracji gniazd, w tych samych miejscach wyskakują mi poki.dziś co godzinę miałam w tym samym miejscu pinsiry.szkoda, że z nich niczego nowego nie wyewoluuje.ponyty też dziś w jednym miejscu mi się pojawiały. A i rano w pobliżu domu był gdzieś ivysaur ale niestety nie złapałam go bo deszcz.

    • Reply
      bez
      Lis 17, 2016 3:32 pm

      w Brazylii 😉

      • Reply
        EDiox
        Lis 19, 2016 11:42 am

        Zima w Brazylii, padłem … Buahahaha

  • Reply
    Stfcio2016
    Lis 17, 2016 1:09 am

    Ten gościu wie o Europie tyle, ile większość amerykanów wie, że są tam Niemcy i Wielka Brytania, tak ich w szkołach uczą. Z jednymi walczyli, a drudzy im pomagali. A ta zima w Australii i Brazylii mnie rozwaliła :))

  • Reply
    Mefapokefan
    Lis 17, 2016 2:04 pm

    A ja mam już wszystkie regionalne pokemony. Dobrze jest podróżować służbowo. Taurus złapany tuż po wyjściu z lotniska w NY. Kangaskan przed hotelem w Sydney. Ale Farfetcht to już była totalna porażka. Ciężko na niego trafić. Czytałem w necie gdzie się respi a trafiłem na niego podczas 4 wizyty w Tokio w parku. Dobrze że szef tego nie widzi

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lis 17, 2016 5:43 pm

    Wie ktoś może jaki limit jest pojemności na przedmioty i na pokemony

    i czy na poziomie np 35 są jakieś lepsze nagrody (inkubator, lure, incense) bo tak co 5 poziomów dawali takie lepsze nagrody

    dziś w miejscu gdzie jednego dnia kiedyś złapałem 6 pikachu (siódme uciekło) dziś 3 magmary to niedobrze

    no i dratini ostatnio w ogóle kiedyś jedno za cały dzień i uciekło przedwczoraj nic wczoraj dwa a dziś znowu nic a to jedyny praktycznie pokemon typu smok już nawet wróżki jako tako lecą i walczące 1-2 sztuki dziennie się trafią

    • Reply
      pimpim
      Lis 17, 2016 7:40 pm

      Limit to 1000.
      W GOOGLE wpisz sobie pokemongo lvl i zobaczysz listę z bonusami.
      Nic specjalnego, nawet za 40 Lv jest raptem kilka inkubatorów.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Lis 17, 2016 9:10 pm

        znalazłem coś i piszą że na 35 niby tam 1 lucky 1 lure 1 inkub czyli tak jak przypuszczałem zastanawia mnie po co na 40 4 lucky jak to max lvl chyba że jeszcze można potem nabijać

        • Reply
          bori
          Lis 17, 2016 11:35 pm

          Moze z nowa generacja podwyzsza level o 5 czy tam 110. Czesto jest tak w grach patrz WoW, Diablo.

          • bori
            Lis 17, 2016 11:35 pm

            Mialo byc 10 😀

  • Reply
    agn
    Lis 19, 2016 12:04 pm

    Dobrze by było, gdyby poki nie uciekały tak często z piłeczek w tym okresie. A jakby już miały uciec to od razu, a nie że dopiero za 5 rzutem zostaje za nimi kurz.

    • Reply
      jakoushirou
      Lis 19, 2016 12:09 pm

      Dlatego trzeba minimalizować szansę ucieczki jak najlepszym rzutem. Excellent Throw and Curved Ball zapewniają olbrzymie szanse złapania (nie patrząc oczywiście po levelu pokemona).
      Rzucenie zwykłym pokeballem zakręconym rzutem jest efektywniejsze niż rzucenie Great Ballem 😉

      • Reply
        agn
        Lis 19, 2016 12:46 pm

        Rzeczywiście przy podkręcanych piłkach mniej uciekają. Niemal zawsze podkręcam ale jak za którymś razem z rzędu i tak pokemon wyskakuje z balla, to rzucam w normalny sposób i nieraz jest sukces. Natomiast jeśli chodzi o great throw – pokemon często wyskakuje mi z piłeczki (przy excellenet niemal zawsze), a jak trafię gdzieś w bok to się udaje złapać. Tak jakby nie chcieli żeby gracz dostawał za dużo dodatkowych punktów.

  • Reply
    jakoushirou
    Lis 19, 2016 1:00 pm

    Wszystko zależy od szczęścia, lecz temu szczęściu można pomóc, w tej tabelce podaję wpływ ‚bonusów’ na szansę złapania.
    Typ bonusu Mnożnik
    Razz Berry 1.5
    Curveball 1.7
    Catch 1.0-2.0 (zależny jakiej wielkości jest koło, w które trafimy)
    Poke Ball 1.0
    Great Ball 1.5
    Ultra Ball 2.0
    Bronze Medal 1.1
    Silver Medal 1.2
    Gold Medal 1.3