News 150

Wszystko o systemie questów!

mew

System questów wystartował wczoraj około godziny 22 naszego czasu i zrodził wiele pytań, na które odpowiemy w tym zbiorczym poradniku.

Wyczekiwana funkcjonalność w końcu znalazła się w Pokemon GO. Od wczorajszego wieczora możemy wykonywać zarówno zwykłe zadania, zwane Field Research, jak i złożoną z ośmiu etapów misję (Special Research), która prowadzi do złapania mitycznego pokemona Mew.

Poniżej  znajdziecie najważniejsze informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Field Research

Zadania typu Field Research odbieramy przekręcając PokeStop – dany PokeStop posiada jedno zadanie dziennie, które jest takie samo dla wszystkich graczy. Po wykonaniu danego questu możemy odebrać kolejny w tym samym miejscu dopiero kolejnego dnia.

Jeżeli postanowicie skasować jakieś zadanie to w ciągu tego samego dnia możecie wrócić do danego PokeStopu i odebrać je raz jeszcze.

Za wykonanie pierwszego Field Research każdego dnia otrzymujecie stempel (tylko jeden dziennie) a po zebraniu siedmiu będziecie mogli odebrać specjalną nagrodę wraz z szansą na spotkanie legendarnego pokemona.

Jeżeli chcecie sprawdzić jakie obecnie są znane nagrody za wykonywanie zadań Field Research to zajrzyjcie do wątku na The Silph Road: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/88d8yi/research_megathread_how_to_obtain_a_mew_along

Gdy już wszystkie będą znane i uporządkowane to na naszej stronie pojawi się osobny wpis ze zbiorczym zestawieniem.

Special Research

Special Research to seria ośmiu etapów, które prowadzą do złapania mitycznego pokemona Mew. W przyszłości na pewno ten system zostanie wykorzystany do wprowadzenia kolejnych mityków. W poniższej tabeli znajdziecie zadania jakie trzeba wykonać na każdym etapie oraz nagrody za ich wykonanie.

Etap 1/8 Nagroda
Spin 5 Pokestops 500 XP
Catch 10 Pokemon 500 XP
Transfer 5 Pokemon 500 XP
Nagroda za etap 10 Great Balli, Inkubator, 3 Lury

 

Etap 2/8 Nagroda
Earn 2 Candies walking with your buddy 1000 XP
Make 10 Great Throws 1000 XP
Hatch 3 Eggs 1000 XP
Nagroda za etap 2000 Stardust, 3 Incense, 20 Great Balli

 

Etap 3/8 Nagroda
Reach Level 15 1500 XP
Battle in a Gym twice 1500 XP
Battle in a Raid twice 1500 XP
Nagroda za etap 1 Charged TM, 1 Fast TM, 2 Star Piece

 

Etap 4/8 Nagroda
Silver Kanto Badge 2000 XP
Evolve 20 Pokemon 2000 XP
Earn 5 Candy walking your buddy 2000 XP
Nagroda za etap 4000 Stardust, 3 Lury, 20 Great Balli

 

Etap 5/8 Nagroda
Catch a Ditto 2500 XP
Make 20 Great throws 2500 XP
Catch 10 Ghost-type Pokemon 2500 XP
Nagroda za etap 1 Premium Raid Pass, 1 Lucky Egg, 15 Revive

 

Etap 6/8 Nagroda
Evolve a Magikarp 3000 XP
Battle 10 Raids 3000 XP
Reach Level 25 3000 XP
Nagroda za etap 6000 Stardust, 5 Rare Candy, 3 Incense

 

Etap 7/8 Nagroda
Catch 50 Pokemon using a berry 3500 XP
Make 1 Excellent curve throw 3500 XP
Gold Kanto Badge 3500 XP
Nagroda za etap Spotkanie Mew, 20 Ultra Balli, 8000 Stardust

 

Etap 8/8 Nagroda
Catch Mew 4000 XP
Nagroda za etap 10000 Stardust, 1 Super Inkubator, 20 Mew Candy

Warto wiedzieć

  • Stemple otrzymujemy jedynie za wykonany Field Research;
  • Pokemony spotykane za wykonanie zadania są na poziomie 15 i mają rozkład IV taki jak stworzenia z raidów/jajek (minimum 10/10/10);
  • Z gymów nie można odbierać zadań;
  • Nowe zadania pojawiają się w PokeStopach po północy lokalnego czasu;
  • Zakręcenie fotodyskiem w gymie liczy się do zadania typu „Spin x Pokestops”;
  • W zadaniu wspomnianym powyżej można używać jednego PokeStopu kilkukrotnie by je wykonać;
  • Można posiadać dwa/trzy identyczne zadania;
  • Jeśli posiadamy dwa/trzy zadania tego samego typu np. łapanie danych pokemonów lub wykluwanie to progres jest naliczany na wszystkich jednocześnie;
  • Wykluwanie/ewoluowanie nie liczy się do zadań na łapanie pokemonów;
  • Rzuty Great liczą się do zadań na trafianie w Nice, a rzuty typu Excellent liczą się zarówno do zadań na trafianie w Nice jak i Great;
  • W zadaniach „Battle in X Raids” można naliczyć kilka raidów na jednym raid bossie – wystarczy poczekać aż skończy się czas i przegrać raid, co również zalicza się jako progres w zadaniu;
  • Jeżeli wiecie, że nazajutrz nie będziecie mogli zrobić zadania i uzyskać stempla, to wystarczy poczekać z odbiorem nagrody za Field Research do kolejnego dnia;
  • Raidy nie liczą się do zadań typu „Battle in a gym”;
  • Nie odbierzecie nagrody za zadanie w postaci spotkania pokemona jeśli nie macie miejsca na kolejne stworzenia;
  • Nagrody w postaci Stardustu są obecnie podwojone przez trwający event Eggstravaganza;
  • Łapanie GO Plusem nie przerywa waszego streaku w zadaniach na trafianie x rzutów Nice/Great/Excellent;
  • Zadanie na użycie 7 superefektywnych ładowanych ataków w walce na gymie wymaga pokonania przeciwnika do naliczenia;
  • Złapanie Pidgeotto zalicza się do zadania na łapanie Pidgeya – tak samo powinno być w przypadku innych ewolucji w zadaniach na łapanie podstawowych form;

Źródło:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/88d8yi/research_megathread_how_to_obtain_a_mew_along

150 Comments

  • Reply
    Podpis
    Mar 31, 2018 10:39 am

    „Jeżeli wiecie, że nazajutrz nie będziecie mogli zrobić zadania i uzyskać stempla, to wystarczy poczekać z odbiorem nagrody za Field Research do kolejnego dnia;”
    O co z tym chodzi?

    • Reply
      Ivrin
      Mar 31, 2018 3:11 pm

      Codziennie za wykonanie pierwszego Field Research można uzyskać stempel – zebranie siedmiu pozwala uzyskać specjalną nagrodę. Jeśli ktoś wie, że jutro nie będzie mógł wykonać żadnego zadania (i w efekcie uzyskać stempla) to może wykonać dziś zadanie, ale nie odbierać nagrody – odebranie nagrody następnego dnia spowoduje również przyznanie stempla.

      • Reply
        Podpis
        Mar 31, 2018 10:50 pm

        To jest coś w stylu streak’ów? Jak przez tydzień zdobędę dwa stemple to w drugim tygodniu one mi znikną, czy znikną jak nie zachowam ciągłości, że codziennie jedno zadanie?

        • Reply
          Steve the Seagull
          Kwi 10, 2018 9:36 pm

          Nie trzeba ich wcale robić w kolejnych dniach, tylko po prostu szkoda tracić pieczątkę za dany dzień. Nic nie przepada z tego co wiem.

      • Reply
        evoLucjan
        Kwi 01, 2018 7:14 am

        Dzieki @IVRIN za podpowiedz z tymi steplami. Ja zrobilem wczoraj 9 zadan, ale dwa zostaly bez odebranej nagrody bo świeta spedzam na wsi a tu jeden pokestop. Dzis wypadlo mi zadanie z przedostatniego odnosnika czyli:
        Wykonaj 7 superefektywnych ladowanych atakow walczac w gymie.
        W tygodniu to bym sie ucieszyl 20min i gotowe, a tak mam zaliczone wczorajsze.
        Zdrowych i spokojnych Świat zycze calej redakcji pokemon-go.pl. Pozdrawiam

  • Reply
    arty
    Mar 31, 2018 10:43 am

    Wesołuchy Świąt Wielkanocy, dla całej redakcji i społeczności Pokemon-Go.

    W końcu zadania na złapanie Mew, są trudne i nikt nie powinien mówić, że jest to proste i każdy będzie miała swojego Mew bez wysiłku ;). Pozdrawiam i jeszcze raz Wesołych świąt.

    • Reply
      Ivrin
      Mar 31, 2018 3:11 pm

      Dziękuję serdecznie za życzenia dla redakcji – Tobie również wszystkiego dobrego na Święta 🙂

  • Reply
    Ildhur
    Mar 31, 2018 11:04 am

    Trudne ? Bez przesady 🙂 Catch a Ditto, Evolve a Magikarp, Make 1 Excellent curve throw Jedynie te mogą być nieco klopotliwe.

    • Reply
      xD
      Kwi 11, 2018 7:48 pm

      Mi już został 7 etap do mew jupi

  • Reply
    stanisław
    Mar 31, 2018 11:15 am

    A czy zalicza poziomy 15 i 25 oraz silver i Gold Konto Badge?.
    I jeszcze, czy etap w SPECIAL RESEARCH musi być wykonany w całości w jednym dniui czy musi być ciągłość wykonywania etapów (w kolejnych dniach bez dnia przerwy?

    • Reply
      MichikaEU
      Mar 31, 2018 12:00 pm

      Nie musi byś robiony jednego dnia. Robisz kiedy masz czas, Brakuje mi 140 cukierów do gyardosa i teraz będe musiał czekać, ale mogle się żeby zaliczało jak ktoś już ma gyardosa…

    • Reply
      Ivrin
      Mar 31, 2018 3:12 pm

      To co już gracz spełnia od razu zalicza. Special Research możesz wykonywać kiedy chcesz, zadania nie mają limitu czasowego lub jakichś ograniczeń, postęp pozostaje.

      • Reply
        Ildhur
        Mar 31, 2018 3:25 pm

        A jak jest z Ditto, pokemonami i Gyaradosem ? Takie też zalicza wstecznie, czy tylko takie, które można wykonać tylko raz ? (jak osiągnięcie x levelu, czy złotego medalu) ? Warto wspomnieć, ze jeżeli ktoś się zapomni i zostanie mu mało czasu do końca dnia, to działa sztuczka ze zmiana strefy czasowej 🙂 Tylko potem może źle pokazywać stempel po ponownej zmianie czasu (ja mam 2 stemple z datą 31).

        • Reply
          Ivrin
          Mar 31, 2018 6:41 pm

          Jeśli chodzi o Ditto to trzeba złapać nowego, tak samo Gyarados musi być ewoluowany dopiero po otrzymaniu zadania. Tylko medale i zadania z poziomem trenera działają na zasadzie wsteczności.

  • Reply
    ddd
    Mar 31, 2018 11:17 am

    no raczej, ditto rzadko się pojawia

  • Reply
    Ostrokrzew Paragwajski
    Mar 31, 2018 12:37 pm

    Bardzo dobry i pomocny artykuł. Podziękowania dla redakcji. Wesołych Świąt

    • Reply
      Ivrin
      Mar 31, 2018 3:13 pm

      Dziękuję i również Wesołych Świąt 🙂

  • Reply
    Beton
    Mar 31, 2018 1:27 pm

    mieszkam na wsi i mam tylko jeden pokestop ,najbliższy gym jest 30 km ode mnie także lipa nadal dla mnie

    • Reply
      Masza i niedzwiedz
      Mar 31, 2018 7:39 pm

      Gdzie ty mieszkasz chlopie? Jak mozna miec najblizszy gym 30km od domu?

  • Reply
    pokemaniac
    Mar 31, 2018 1:28 pm

    Evolve a magikarp-u mnie nie ma szans

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 31, 2018 2:16 pm

      Ja na pierwszego gyardosa czekałem rok. Obecnie mam 92 candy. Bez eventu z karpiami i działających mapek znów zejdzie parę miesięcy. Gra uczy cierpliwości

      • Reply
        KedarZS
        Mar 31, 2018 3:00 pm

        Ja swojego Gyaradosa zrobiłem w niecałe trzy miesiące. Jak tylko złapałem karpia to ustawiłem go na byddy i trafił się jeszcze event ze skróconym dystansem do 1/4 i stojąc w pracy robilem po kilkanaście cadny dziennie. Dobrze że w tych zadaniach jest konkretnie złapanie Ditto i ewolucja karpia, bo to nie jest coś co się robi przynajmniej raz w tygodniu. Nikt nie powie że było to zbyt łatwe i szybko odechciewa się grać. Ciekawe tylko jak wyglądają zadania na field do końca i jakie pokemony można trafić.

        • Reply
          evoLucjan
          Mar 31, 2018 7:45 pm

          A ja na cale szczescie lubie trzymac cuksy na dobre sztuki i mam 1170 candy do karpia;D takze ewolucja to bedzie formalnosc. Gdyby nie swieta to juz pewnie moglbym sie cieszyc z Mew, a tak zblokowalo mnie 5 cuksow na buddy. Nie ma czasu na spacery przez te przygotowania. Duzy plus bo daja szanse na lapanie pokow za zrobione zadania, no i oczywiscie na plus darmowe incubatory, lury i jajka;D
          Zdrowych i spokojnych Świat dla calej PokeSpolecznosci;)

    • Reply
      Prajdo
      Mar 31, 2018 3:19 pm

      Ciekawe czy będzie trzeba ewoluować Magikarpia w momencie aktywowania danego etapu zadania czy gra zapamięta, że gracz ewoluował jakiegoś już wcześniej.

      • Reply
        Ivrin
        Mar 31, 2018 6:42 pm

        Niestety trzeba ewoluować nowego po otrzymaniu zadania.

  • Reply
    bart
    Mar 31, 2018 1:55 pm

    Nie rozumiem do końca:
    Etap 7/8 to jest Spotkanie Mew = czyli w 7 etapie łapiemy Mew
    w etapie 8/8 trzeba znów łapać Mew ? czyli powtarzamy wszystkie punkty ?

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 31, 2018 2:13 pm

      W 8 etapie dostajesz 20 candy Mew

      • Reply
        bart
        Mar 31, 2018 3:03 pm

        a co muszę zrobić w 8 etapie by mieć to 20 candy ?

        • Reply
          DawidPolakL
          Mar 31, 2018 3:08 pm

          Wygląda na to że etap 8 jest dopełnieniem etapu 7 po prostu. Czyli łapiesz Mew i tyle

    • Reply
      Ivan
      Mar 31, 2018 3:04 pm

      W 7 masz mew w nagrodzie
      W 8 zadaniu masz go złapać

    • Reply
      Ivrin
      Mar 31, 2018 3:13 pm

      Po wykonaniu 7 etapu pojawia się Mew a 8 etap polega po prostu na złapaniu go.

  • Reply
    Rynewald
    Mar 31, 2018 3:14 pm

    Zużycie energi pieknie wzroslo.. Jaasny gwint. Pierwszy raz mi sie zdarzylo zeby mi telefon nie przetrwal zwyczajowego poltora godzinnego spaceru.. A na ladowarce w domu praktycznie zero naladowania kiedy leci aplikacja. Przeciez to jest porażka.

    • Reply
      marcinekk24
      Kwi 04, 2018 4:55 pm

      Mam podobnie. Mam dwa powerbanki i nie wyrabiają teraz przy tej grze. A jak grę mam wyłączoną to poziom naładowania baterii stoi w miejscu baaardzo długo.

  • Reply
    Prajdo
    Mar 31, 2018 3:17 pm

    Spokojnie można dodać też ciekawostkę, że trafienie w Great kiedy pokemon wyrwie sie z pokeballa również zalicza się do streaku, nawet jeśli kończący i ostatecznie chwytający rzut nie zaliczył się nawet w Nice.

  • Reply
    abc
    Mar 31, 2018 5:05 pm

    Wam też pokazuje pikselowe pokemony jak z Nintendo czy tylko u mnie się coś dziwnego porobiło? ;-;

  • Reply
    Misiek
    Mar 31, 2018 6:04 pm

    Co oni zrobili z grafikami? Mario chcą wprowadzić????????????

  • Reply
    Tony
    Mar 31, 2018 6:09 pm

    Cześć. Może to głupie pytanie ale ja się na tym nie znam. Czemu pokemony maja taki piksele design? Da się to zmienić?

    • Reply
      Rynewald
      Mar 31, 2018 6:18 pm

      Na prima aprils nas juz wrabiają

  • Reply
    Misiek
    Mar 31, 2018 6:23 pm

    Te kwadraty mamy zbierać. Przecież te obrazk iniczym się nie różnią od siebie. Są jak azjaci dla europejczyka wszystkie podobne.

  • Reply
    BlaBro488
    Mar 31, 2018 6:23 pm

    Ktoś wie kiedy koniec special reach. Mam 40 cukierkow magikarpa, ktoś zna szybki sposob, jak szybko zdobyć cukierki magikarpa

  • Reply
    Kotori
    Mar 31, 2018 7:04 pm

    Kurcze u mnie Karpie prawie wcale nie występują :/ Nawet swojego Gyaradosa jeszcze nie mam.
    Zzostały mi tylko 2 cukierki na ewolucję Digleta, zmieniam go na Magickarpia i powoli do przodu. Przydałby się jakiś ewent wodny po drodze

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 31, 2018 7:15 pm

    W końcu poprawili jedną rzecz. Mianowicie po użyciu np ultra balla przy łapaniu kolejnego poka wraca automatycznie do zwykłego jak kiedyś.

    • Reply
      bolo5555
      Mar 31, 2018 7:46 pm

      Nie poprawili tylko zje..li

      • Reply
        Filozof
        Mar 31, 2018 8:57 pm

        Zwalili dla go+. Dla tych co nie mają to dobry powrót

  • Reply
    TheWezzi
    Mar 31, 2018 7:54 pm

    Ten quest z karpiem to jakiś żart :’)

  • Reply
    skelaxd
    Mar 31, 2018 8:24 pm

    bardzo łatwo jest zrobić juz jestem przy 6 bo już brakuje raidów gdyby były to zapewne dziś bym mial mew evolucja karpia spoko uzierało mi sie ponad 4k cuksów bo ciagle szukam złotego
    POZDRAWIAM I WESOŁYCH

  • Reply
    Rafał
    Mar 31, 2018 8:45 pm

    Co to za grafika daremna. Poco to im. Ta grafika dużo gorsza. Co to miało być w jakim celu?

  • Reply
    seba
    Mar 31, 2018 8:49 pm

    miłych i spokojnych świąt życzę społeczności i zarządcy naszej cudownej strony

  • Reply
    Reptile1621
    Mar 31, 2018 9:53 pm

    Ja myślę, że mogliby dać przedmiot wędka i jakieś rodzaje przynęt. W tym jakaś bardzo dobra z rajdów. Człowiek by sobie wędkował w pokemonach i miał szansę częściej łapać magikarpie i inne ryby. Przecież Mysty i inne postacie łowiły. Co nie?

  • Reply
    TIFFA PL
    Mar 31, 2018 10:36 pm

    Jak ja teraz Ditto złapie, kurde no szkoda ze nie zaliczyło mi go, bo mam ogólnie a tak to meh no cóż szukać trzeba będzie chyba że ktoś wie gdzie w Białymstoku się spownią.

  • Reply
    Maniek
    Mar 31, 2018 10:41 pm

    Pieczątki trzeba zdowywac kazdego dnia czy czas nie nieograniczony tak samo jak misje proferora?

  • Reply
    RamenPika
    Mar 31, 2018 11:08 pm

    Czy jeśli dzisiaj zakręciłem pokestopem i nie wykonałam zadania to już nie mam szansy Seby jutro znów spróbować je wykonać i odebrać tym samym nagrodę?

  • Reply
    Alicja
    Kwi 01, 2018 6:49 am

    ‚Transfer 5 pokemons’ czyli co dokładnie trzeba zrobić, bo ewolucja to nie jest 🙁

    • Reply
      EazyE
      Kwi 02, 2018 10:41 am

      Musisz wytransferować 5 pokemonów. Czyli odesłać profesora, czyli użyć opcji transfer 5 razy 🙂

  • Reply
    BlaBro488
    Kwi 01, 2018 7:26 am

    Dobry pomysł.

  • Reply
    Stanisław
    Kwi 01, 2018 7:48 am

    Gram tydzień i ani jednej evolucji a cukierków tyle a na magicarpia ledwo co, nawet w pokedexie mam już 151 łocznie z innymi generacjami, ale jak można zdobyć tyle candy na magicarpia bo ditto czasem, ale żądło respi mi się przy domu

    • Reply
      Stanisław
      Kwi 01, 2018 7:52 am

      Gram tydz i mam siedemdzieśąt coś z pierwszej generacji, od rana do 13 a potem od 13coś do 16 łapię nawet parę ditto, to rzadne wyzwanie, ale magicarp się nie respi a mieszkam w Jastarni

  • Reply
    DawidPolakL
    Kwi 01, 2018 8:10 am

    Również życzę wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt.

  • Reply
    Jakec
    Kwi 01, 2018 11:09 am

    Widzę 100% lidera kasowanych Field Research… Spin 3 PokeStops you haven’t visited befor.

  • Reply
    seba
    Kwi 01, 2018 11:14 am

    co oni odwalili z grafiką. Poj*bało ich??!

    • Reply
      DawidPolakL
      Kwi 01, 2018 11:29 am

      To raczej na prima aprilis

      • Reply
        Wilczeq
        Kwi 01, 2018 12:14 pm

        mam nadzieję że to prima aprillis bo inaczej podziękuję za grę…

    • Reply
      Wooper
      Kwi 01, 2018 3:08 pm

      Jeśli mam być szczery to podobają mi się bardziej np. w pokedex

  • Reply
    adaś
    Kwi 01, 2018 11:21 am

    Czy w SPECJAL można robić kilka poziomów w 1 dzień?

  • Reply
    Froz
    Kwi 01, 2018 1:02 pm

    Ej a jak nie mam trybu AR to mogę złapać Mew?

  • Reply
    No ja nie wiem
    Kwi 01, 2018 2:00 pm

    Ja zrobiłem zadanie z danego pokestopu, o wracając tego samego dnia przekręciłem ten sam pokestop o dostałem ten same zadanie. Ale dostałem dwa razy a nie tylko raz

  • Reply
    Wowek
    Kwi 01, 2018 3:36 pm

    Kiedy zmienią się te 8 bity co za bzdura aż nie chce się grać – bleee

  • Reply
    adaś
    Kwi 01, 2018 3:55 pm

    Czy na Specjal Research można przejść kilka etapów jednego dnia czy każdy etap tylko jednego dnia?

    • Reply
      Wooper
      Kwi 01, 2018 4:00 pm

      Czemu sam nie sprawdzisz xD tak można cały przejść w 1 dzień jak dasz radę. Field też możesz robić ile chcesz, ale do stempla liczy się tylko pierwsze zadanie danego dnia.

  • Reply
    Robert
    Kwi 01, 2018 4:14 pm

    Witam.Czy wie ktoś jak ustawić Huawei P9 Lite Mini aby w Pokemon GO działało oszczędzanie energi.Gdy obrócę telefon ekran się nie zaciemnia.

  • Reply
    adaś
    Kwi 01, 2018 4:48 pm

    Cztery razy usuwałem „Win level 3 or higher raid” i za każdym razem pod tym samym Pokestopem wgrywa mi się
    to samo zadanie. Czy wie ktoś jak zamienić zadania?

    • Reply
      Rynewald
      Kwi 01, 2018 4:59 pm

      Przez calą dobe na pokestopie jest jedno zadanie. Jutro bedzie inne

  • Reply
    bart
    Kwi 01, 2018 7:38 pm

    Dziś 1 kwietnia 😉 mimo to moja rada:

    dla oszczędnych info: „Battle 10 Raids” – wystarczą 2 rajdpasy a do „Battle in a Raid twice” – tylko 1 rajdpas, nigdzie nie jest napisane by wygrać rajdy wystarczy times up

    miłej gry

    • Reply
      evoLucjan
      Kwi 01, 2018 8:19 pm

      Admin wspominal o tym w „Warto wiedziec”. Ja za to zasieje ziarenko niepewnosci co do misji przed lapaniem Mew. Ciekawi mnie czy jesli wykonamy zadania i zbierzemy 7 stepli i zlapiemy legede, to czy z nowymi misjami nie przepadnie ten specjalny. Czy jest jakis okreslony czas do kiedy mozemy wykonywac misje z Mew!???

      • Reply
        bart
        Kwi 01, 2018 8:44 pm

        youtuby podpowiadają, że misje na Mew są zupełnie niepowiązane ze stemplami 7dni.
        Wiele osób już złapało Mew (gdyby nie ditto też już bym miał) i w miejsce misji pojawia się informacja, że kolejne zadania „coming soon”

  • Reply
    Wojci3ch
    Kwi 01, 2018 10:28 pm

    Mew można tylko na AR złapać jak by ktoś nie wiedział

  • Reply
    Czikorita
    Kwi 02, 2018 7:08 am

    Czy komuś wyskakuje czarna tabliczka ostrzegawcza w zw z nielegalnym korzystaniem? Mnie wyskakuje pewnie dlatego, że miesiąc temu użyłam wersji z tutuapp, bo miałam anginę, a nie chciałam żeby event mnie ominął. Czy ta tabliczka zniknie? Nie używam już tego od miesiąca.

    • Reply
      poziomek90
      Kwi 02, 2018 7:16 am

      Nie. Jesteś oszustką i przy najbliższej okazji zostaniesz zbanowana. Choroba nie jest wymówką do oszukiwania

      • Reply
        Czikorita
        Kwi 02, 2018 8:05 am

        Każdy popełnia błędy… Dostałam Shadowbana. Ktoś wie ile trwa?

        • Reply
          evoLucjan
          Kwi 02, 2018 9:58 am

          Z tego co mi wiadomo to bardziej jest na zasadzie ostrzegania przed banem i trwa okolo tygodnia do dwoch. Oczywiscie pod warunkiem, ze nie korzystasz z jakiejs niedozwolonej apki.

    • Reply
      DawidPolakL
      Kwi 02, 2018 10:40 am

      W tamtym roku kolega za fake gps który i tak mu nie działał też dostał shadow bana. Po miesiącu napisał do Niantic prośbę o zdjęcie bana, dopiero to poskutkowało. W sumie jakieś 6 tyg to trwało mimo że nawet nie pograł na fake bo po prostu nie bardzo to działało na jego fonie. Morał z tego taki że najlepiej napisz do Niantic. Jakoś postaraj się usprawiedliwić swój występek i tyle.

    • Reply
      DawidPolakL
      Kwi 02, 2018 10:45 am

      Mam tylko nadzieję że mnie nie zwyzywasz jak zwykle tylko za to że udzieliłem ci odpowiedzi:)

      • Reply
        Czikorita
        Kwi 02, 2018 10:55 am

        Napisałam, dzięki 🙂 czytałam, że 8-10 dni, ale może trwać też dłużej. Nikomu nie szkodziłam, po prostu chciałam złapać Shiny Dratini, a byłam chora i na antybiotyku i była straszna pogoda. Wiem to nie usprawiedliwienie.

  • Reply
    Pika
    Kwi 02, 2018 9:52 am

    Nagroda za 3 stempel w Field Research było pojawienie się Numela, dobre i to.
    Słabo z tym Magikarpem, nie wiem kiedy uzbieram na druga ewolucje :-(((

  • Reply
    Simi
    Kwi 02, 2018 10:20 am

    Czy ktoś mi powie o co chodzi z tymi pikselami… słabe to…

  • Reply
    Wilczeq
    Kwi 02, 2018 12:10 pm

    ale fajną special misje trafiłem… szczególnie na moją miejscowość… złapać 10 pokemonów duchów i do tego Ditto – masakra przez 3 miesiące w mojej miejscowości złapałem 16 duchów i ze 3 Ditto. Szykuje się misja na bardzo długi czas…

    • Reply
      DawidPolakL
      Kwi 02, 2018 3:47 pm

      To chyba wszyscy muszą przejść więc nie jesteś wyjątkowy

      • Reply
        KedarZS
        Kwi 02, 2018 9:37 pm

        Tak jak DawidPolakL pisze, misje na specjal są takie same dla wszystkich i jakbyś przeczytał artykuł to są dokładnie rozpisane. Te misje prowadzą do złapania Mew. Natomiast misje na field są różne, każdy pokestop ma na dany dzień przypisaną misję i za pierwsze zaliczone zadanie terenowe danego dnia otrzymujesz pieczątkę i zebranie siedmiu stempli będzie nagrodzone jakąś lepszą nagrodą (jaka będzie pula musimy poczekać do czwartku, aż pierwsze osoby ukończą zbieranie i się podzielą). Wszystko jest wyraźnie napisane w tekście.

        • Reply
          Filozof
          Kwi 03, 2018 11:56 pm

          Będą legendarne ptaki za siódmą pieczątkę

  • Reply
    32 level
    Kwi 02, 2018 1:23 pm

    M nie znam angielskiego.Może ktoś przetłumaczyć zadania na polski.nie wiem co robić.

  • Reply
    Both
    Kwi 02, 2018 11:12 pm

    WOW! A jeszcze niedawno chwaliłem te questy, a tymczasem Niantic jak zwykle olało tych, którzy nie mieszkają w metropoliach, szkoda słów na taką niesprawiedliwość, 1 pokestop, gymów nie ma, najbliższy 10 kilometrów i to na wsi, gzie raida nie będzie, Magikarpia będę ewoluował za jakieś 200 lat, chory system, chorej firmy w coraz bardziej ch*jowej grze 🙁

    • Reply
      bart
      Kwi 02, 2018 11:28 pm

      To co byś chciał robić za qesty na takim pustkowiu ? I czemu masz takie pustkowie ? Graj w inne gry Niantic-u twórz pokestopy itd nie bez powodu jest pustka u Ciebie.

      Co do questów jestem mile zaskoczony, że Niantic na nich nie zarabia. Niecierpliwi mogą wydać 450golda.

  • Reply
    Xavier
    Kwi 03, 2018 2:01 am

    Zmiencie qesta z magikarpem to za dlugie zadanie dla mlodych graczy

  • Reply
    Levy
    Kwi 03, 2018 6:45 am

    Ktoś złapał juz Mew? Zaciołem się na dito. Uparcie nie chce wyskoczyć. Jak na złość w tym czasie złapałem z 20 duchów. Pewnie jak juz wpadnie dito to duchów nigdzie nie będzie 🙂 Pozdrowienia.

    • Reply
      bart
      Kwi 03, 2018 8:03 am

      Ten sam problem :/ na etapie 5/8 byłem w niedzielę i przez 2 dni 0 ditto. 6/8 etap w 45 min uda się zrobić a 7 też łatwy tylko jakieś poka dobrego do exelentów trzeba znaleźć, może te nowe legendy się nadadzą.

      • Reply
        Mateusz
        Kwi 03, 2018 10:03 am

        U mnie w ogóle nie ma duchów A mieszkam w mieście.

        • Reply
          Kropianka
          Kwi 03, 2018 10:18 am

          Duchów szukaj w nocy, u mnie też mało jest, ale w nocy jest całkiem sporo.

      • Reply
        No ja nie wiem
        Kwi 03, 2018 12:36 pm

        Ja rzucam prawie za każdym razem na sentrecie excellenta, soudowoodo,mr minę, trochę rzadziej na pidgeyu, także excellent jest raczej bardzo łatwym zadaniem

  • Reply
    patrykknights
    Kwi 03, 2018 5:09 pm

    Na razie stoję na ditto . Sam pomysł z questami na plus ! Szczególnie nagrody w których można spotkać pokemona .

  • Reply
    Willas93
    Kwi 03, 2018 6:41 pm

    Witam. Wiadomo może do kiedy trwają zadania do złapania Mew? Staram się robić na bieżąco jak tylko czas pozwala. Dziękuję za odpowiedzi.

  • Reply
    Sarutorobi
    Kwi 04, 2018 2:40 pm

    Mnie martwi ewolucja Magikarpia bo jak pech chciał dzień przed wejściem zadań ewoluowalem swojego i 400 cukierków poszło w piach a teraz mam niecałe 30 cukierków a karpi jak na lekarstwo mało mam

    • Reply
      yhy
      Kwi 04, 2018 4:48 pm

      Mam Podobną sytuację utknąłem na karpiu ze 174 cukierkami… a miesiąc temu ewoluowałem sobie od tak dwa karpie na raz… xD. No trudno trzeba się uzbroić w incense i lury a potem nad rzekę xD.

    • Reply
      DawidPolakL
      Kwi 04, 2018 6:06 pm

      Mam podobnie. Po wymaksowaniu trzech gyardosów uznałem że tyle mi wystarczy i za resztę candy zrobiłem sobie gyardosa shiny 42 cp tak kolekcjonersko. A teraz jednak przydały by się candy karpia heh

    • Reply
      Ola
      Kwi 06, 2018 7:57 am

      Jak kiedyś karpi było u mnie od cholery, tak po wejściu 3 generacji – nic. No cóż, karp jako buddy i lecimy, przy codziennej jeździe w korkach kilka cukierków wpadnie

      • Reply
        evoLucjan
        Kwi 07, 2018 6:40 am

        Ja sie przyznam ze jestem raczej taki chomik co zbiera cuksy, bo i tak mam lvl na ktorym mi zalezalo i moge maksowac poki. Teraz jak sa questy to nawet lepiej,bo w nastepnym specialu nie wiesz czego sie spodziewac. Moze byc zadanie z ewolucji swablu czy tego wieloryba, a moze byc zadanie na 50 weedle czy pidgey-ow. Moze byc i na ewolucje ostatniej formy larvitara, dratini, bagona, belduma czy trapincha. Teraz warto zbierac wszystko.

  • Reply
    JacekA11
    Kwi 05, 2018 1:46 am

    Tak z ciekawości jaki pokemon wam wyskoczył po zebraniu 7 pieczątek? Bo ja dostałem szansę złapania moltresa

  • Reply
    lambler
    Kwi 05, 2018 7:55 am

    Wie ktoś może co się dzieje z mapami ? Czy jakaś może jeszcze działa ?

    • Reply
      bart
      Kwi 05, 2018 8:09 am

      nie ma API , nie działa żadna mapa/skaner (spora akcja jak przy FPM)

  • Reply
    Paweł B
    Kwi 05, 2018 4:11 pm

    Obstawiajcie. Jaka będzie legenda z 7 stempla. Ja obstawiam że Zapdos.

    • Reply
      DawidPolakL
      Kwi 05, 2018 5:19 pm

      Przecież ludzie piszą że połapali Moltresy.

  • Reply
    Pika
    Kwi 05, 2018 10:47 pm

    A łatwo go zlapac? Trzeba się zaopatrzyć w złote malinki?

    • Reply
      Daria
      Kwi 06, 2018 1:09 am

      Moltres nie ucieka. Ładuj pinap w niego żeby mieć więcej cuksów.

    • Reply
      evoLucjan
      Kwi 06, 2018 6:50 am

      Jesli pytasz o moltresa to ogolnie jest tak,ze on nie ucieka. Na pokemon go hub widzialem info, ze gracze rzucali nawet 50 ball-i(poke, great czy ultra). Gorna granica rzutow to zapewne ilosc kulek w plecaku. Mi osobiscie siadl
      po 4 rzutach ultraballem, karmiony 3 golden razz berry.

      • Reply
        DawidPolakL
        Kwi 07, 2018 7:32 am

        Dlatego właśnie złapałem go na ananasie . Zawsze to więcej candy

    • Reply
      Ola
      Kwi 06, 2018 7:50 am

      Mi siadł chyba za 50 razem, o ile nie więcej na bananie i zwykłym pokeballu. Zupełnie nie byłam na to przygotowana, spodziewałam się pokemona pokroju jajka 10km

    • Reply
      Jakec
      Kwi 06, 2018 10:22 pm

      Ja miałem w sumie szczęście… Tylko chyba 10 pokeballi miałem jak mi wyskoczył – za szóstym rzutem mój 🙂

  • Reply
    Adam
    Kwi 06, 2018 2:12 pm

    Wykonalem filed questa ze zlapanie 3 pokow grass rock fire i powinien pijawic.sie pok do zlapania w nagrode, ale jak klikam claim reward to mam bialy ekran i nic sie nie dzieje. Ma ktos cos takiego?

  • Reply
    Simi
    Kwi 06, 2018 2:35 pm

    a mi siadł za 1 razem z golden malinką, ultra ballem i rzutem nice ;]

  • Reply
    Simi
    Kwi 06, 2018 2:37 pm

    Dodatkowo napiszę, że jest to moja pierwsza legenda i w skrócie DZIĘKI NANTIC za możliwość złapania legendy w pojedynkę !!

  • Reply
    Jacuch
    Kwi 06, 2018 3:25 pm

    Nie mozna wsadzac legend do gymu :C

  • Reply
    Jack
    Kwi 06, 2018 9:53 pm

    Dodajcie info, że progres w stemplach nie kasuje się gdy odpuścimy sobie zabawę w któreś dni. Sprawdzone na yolo ;p

  • Reply
    Jakec
    Kwi 06, 2018 10:28 pm

    Przy wprowadzeniu questów zmienili mi pokestopa na gyma… Kiedyś może bym się ucieszył, teraz jak są questy to mi nie pasuje. Tym bardziej, że graczy mniej i czasem wszystkie siedem okolicznych gymów moje poki okupują przez dwa, trzy dni… A pod koniec dnia nie mam nowych field questów, bo wszystko zrobiłem.

  • Reply
    Kondz
    Kwi 07, 2018 2:32 am

    Nierozumiem dlaczego narzekacie ze mieszkacie na wsi i niema stopów? Ja do najblizszego mam 8km tyle ze praktycznie 5k zrobione w ciagu roku…

  • Reply
    Kondz
    Kwi 07, 2018 2:34 am

    Wie ktoś czy jeśli niezrobie questa któregoś dnia to zaliczone pieczątki mi przepadną??

  • Reply
    Pika
    Kwi 07, 2018 7:39 am

    Super, mam moja pierwsza legendę i wcale nie była trudna do złapania! Ciekawe,?czy będą następne?

  • Reply
    Kij
    Kwi 07, 2018 8:13 am

    Mnie się trafił moltresik 100% i wszedł na pierwszym ultrasie z ananasem i podkręconym excelem 🙂

  • Reply
    co zrobić
    Kwi 07, 2018 5:17 pm

    Czy jeżeli telefon nie posiada żyroskopu to nie ma opcji złapania mew na AR?

  • Reply
    marcinekk24
    Kwi 07, 2018 11:45 pm

    Jestem przy zadaniu 5/8 i mam problem z duchami.Znikły z mojej okolicy. W ciągu 4-5 ostatnich dni złapałem ledwo 2. Jeden z rajdu, a drugi przy pokestopie był, resztę to ja nie wiem jak zdobędę. Jeśli chodzi o Gyaradosa, to jednego już mam, a z drugim problemu jakiegoś nie będzie, ale bardzo długo będę robił to zadanie, około miesiąca, bo średnio 2-3 magikarpie mi wylatują dziennie. Reszta zadań jest spoko.

    • Reply
      evoLucjan
      Kwi 08, 2018 7:10 am

      Ja tez sie sporo meczylem z duchami,chyba ze 4 dni ale znalazlem maly nest misdreavus w centrum miasta. Do pelni szczescia do kolekcji trafilem 100% shuppeta z raidu, niezly bonus bo pokemon rozwojowy z megaewolucja.

    • Reply
      Ibis
      Kwi 12, 2018 8:31 pm

      wrzuć magikarpa na buddy – teraz co 500 metrów dostajeszc cukierka

  • Reply
    M7
    Kwi 12, 2018 3:32 pm

    Hey. jest napisane, że można na jednym raidpasie zaliczyć kilka „Battle in 10 raids” z zadania 6/8 AMythical Discovery. No więc brałam snorlaxa i nie walczyłem tylko czekałem na komunikat Time up i na tym samym raidzie zrobiłem tak kilka razy ale mam tylko 1/10 w postępach. czy robie coś nie tak czy jednak trzeba to robić na innych raidach i uzyć 10 RaidPasów

    • Reply
      Arbuz
      Kwi 17, 2018 4:26 pm

      Ta metoda chyba juz przestala dzialac i trzeba uzyc 10 raid passow. Dzis probowalem tej metody i tez nie dziala. Moze sie zczaili i to naprawili zeby nie bylo tak latwo.

    • Reply
      Lily
      Kwi 17, 2018 7:26 pm

      Niestety, mimo słowa battle, trzeba wygrać raidy. Przegrane się nie liczą

  • Reply
    Sebek
    Kwi 12, 2018 5:45 pm

    Zdobyłem pierwszy raz 7 stempli i miałem szanse złapać w nagrodę Moltresa. Niestety uciekł …. za następne 7 stempli będzie znowu do złapania czy juz przepadł? :/

  • Reply
    xD
    Kwi 12, 2018 6:15 pm

    Jest i on mew już złapany ^_^
    Chyba będzie nowy pokemon po ośmiu misjach, oby na ta chwilę w zeszłym tygodniu złapany moltres dziś mew a w sob kolejny 7 stempel ciekaw jestem jaki będzie kolejny 😀

    • Reply
      bart
      Kwi 12, 2018 6:59 pm

      przecież będzie moltres… każdy kto regularnie gra już ma kolejnego moltresa i po złapaniu mew nie masz kolejnych questów

      • Reply
        xD
        Kwi 14, 2018 6:26 pm

        No niestety kolejny moltres sądziłem, że będzie jakiś inny chociażby zapdos czy articuno
        A co do questow wkrótce kolejne, ciekaw jestem kiedy i jaki będzie do zdobycia, może mewtwo

  • Reply
    Wojtek
    Kwi 16, 2018 10:41 am

    Mam teorię że może co miesiąc będzie inny poks za siódmy stempel? tak jak raidy co miesiąc zmieniały legende tak może będzie i w tym przypadku?

    • Reply
      patrykknights
      Kwi 16, 2018 12:49 pm

      Chyba twórcy innego wyjścia nie mają … bo po co komu tyle Moltresów? 😛

  • Reply
    marcinekk24
    Kwi 16, 2018 10:43 pm

    Nie warto robić zadań Special Research. Taki badziewny i słaby Mew mi się trafił, że szkoda gadać. Już Magikarp jest od niego lepszy. Gdybym wiedział, że ten Mew będzie takie lada co, to bym w ogóle się nie starał i nie robił tych zadań. Nagroda nie współmierna do trudności zadań.

    • Reply
      bart
      Kwi 17, 2018 8:06 am

      „Nagroda nie współmierna do trudności zadań.” hahaha rzucić exelenta faktycznie trudne

  • Reply
    Malenstwo
    Kwi 20, 2018 8:19 am

    Witam, mam problem… Może ktoś mi wytłumaczy. Mam zrobione zadanie z field research, zostawiam je na kolejny dzień (nagroda to łapanie pokemona), rano kolejnego dnia klikam, łapie pokemona i nie wszedł stempel. Dopiero jak mam kolejne zrobione zadanie to wchodzi stempel. O co może chodzić? Już miałam tak nie raz. A czasami jest na odwrót: klikam zadanie, wchodzi stempel a nie wyskakuje okno z łapaniem pokemona 🙁

  • Reply
    Henio
    Kwi 23, 2018 8:31 pm

    Działa wam trik z Battle 10 Raids, że podczas jednego raidu można go przegrać kilka razy i zalicza każdą próbę? Próbowałem wczoraj i dzisiaj i zalicza mi tylko pierwsze wejście do rajdu.