News 69

Wymarzony czy przesadzony event?

kangaskhanevent

Od minionego weekendu w wybranych miastach europejskich możecie złapać Kangaskhany i Unowny w postaci liter wchodzących w skład napisu EUROPE. Samo wydarzenie spotkało się z bardzo różnym przyjęciem przez graczy.

Do 21 sierpnia macie okazję by uzupełnić swój pokedex o charakterystycznego wyłącznie dla Australii (przynajmniej do niedawna) Kangaskhana oraz niezwykle rzadkiego Unowna. Niantic zdecydował się na takich ruch ze względu na odwołanie/przesunięcie Safari Zone w Kopenhadze, Pradze, Sztokholmie i Amsterdamie. Dodatkowo producent Pokemon GO pokaźnie rozszerzył listę miejsc gdzie pojawiają się te rzadkie pokemony i można je spotkać praktycznie na całym obszarze wybranych miast.

Dla wszystkich, którzy nawet nie mogli marzyć o podróży do Australii a Unowny widywali jedynie na screenach w internecie, jest to event wręcz idealny. Z drugiej zaś strony pojawiły się narzekania, że wybranych miast jest wciąż zbyt mało. Uwierzcie, iż jedna Warszawa stawia nas w zdecydowanie lepszej sytuacji niż wszystkie pozostałe kraje znajdujące się na wschód od nas czy na południe od Słowacji.

Nie brakuje także tych, którzy twierdzą, że przemieszczanie regionalnych pokemonów na inne kontynenty zupełnie psuje ich idee a ilości Unownów pojawiające się na wybranych obszarach są zdecydowanie przesadzone. Na początku przedstawię wam moje doświadczenia z czeskiej Pragi oraz te, którymi podzielił się z nami czytelnik Denis.

Praga

Praga sama w sobie to piękne miasto – grzechem byłoby przyjechać tutaj po raz pierwszy jedynie na pokemony. W sobotę wraz z narzeczoną zwiedzaliśmy Stare Miasto, okolice Mostu Karola i zamku na Hradczanach. Co ciekawe jedyny Unown jakiego znalazłem tego dnia to ten, który pojawił się w naszym pokoju jeszcze przed wyjściem do miasta. Co prawda podczas jazdy tramwajem przemknęły mi na nearby dwa Kangaskhany, ale w samym centrum nie udało mi się spotkać żadnego z eventowych spawnów. Według tego co przeczytałem na reddicie Niantic w swoim stylu przez pierwszą godzinę eventu wypuścił do miast ogromne ilości kangurów i Unownów, by potem znacznie je zredukować.

IMG_2017-08-05-08320433

W niedzielę udało mi się odwiedzić centrum handlowe, gdzie pierwotnie miało odbywać się Safari Zone, czyli Centrum Černý Most. Od samego wejścia spotykałem graczy Pokemon GO, zajmowali oni także wszelkie miejscówki gdzie znajdowało się akurat kilka PokeStopów. Ich rozmieszczenie na terenie galerii jest nieco dziwne, bo oprócz dwóch większych skupisk dość spora część galerii nie jest pokryta przez żadne stopy. Kangaskhany i Unowny pojawiały się właściwie co chwilę i to nie tylko z uruchamianych przez cały dzień lurów. Dla graczy takich jak ja, którzy wpadli tam tylko na godzinę-dwie jest to rozwiązanie idealne – nie trzeba siedzieć w tym miejscu cały dzień by w pełni skorzystać z eventowych spawnów. Niektórzy (szczególnie miejscowi) uważają jednak, że taki spawn rate jest przesadzony.

IMG_2017-08-06-11164641

Jeśli miałbym odnieść się do tego co napisałem przed chwilą, to moje zdanie jest takie, że nie powinniśmy uważać tak dużych ilości Unownów podczas wydarzeń za coś złego. Według mnie Niantic od początku chciało uczynić tego pokemona czymś, co przyciągnie graczy na wydarzenia tego typu. Jest to stworzenie jedynie kolekcjonerskie, które nie posiada żadnej wartości bojowej. Trudno się więc dziwić, iż to właśnie Unown służy za „przynętę” i umyślnie jest tak rzadki do znalezienia na dziko. Niantic i tak ogranicza ilość liter dostępnych podczas wydarzeń tak, by nie dało się skompletować całego alfabetu w ciągu dnia (pomijając szybko naprawiony bug z początku eventu, który sprawiał, że po wyłączeniu GPS otrzymywaliśmy losową literę zamiast tej z zestawu E, U, R, O, P). Idea pokemonów regionalnych nie podobała mi się od samego początku – wyłącza ona zbyt wielu graczy z możliwości skompletowania pokedexu tylko dlatego, iż nie mogą sobie pozwolić na dalekie podróże. Szczególnie, że w grze nadal nie ma systemu wymian. Eventy, które pozwalają nam zdobyć pokemona z innego kontynentu są więc dla mnie strzałem w dziesiątkę.

Londyn

Denis przesłał nam tekst, w którym zawarł także krótkie omówienie na czym polega wydarzenie:

Jako że wczoraj zacząłem spotykać w Londynie te fantastyczne pokemony w ogromnych ilościach podzielę się z Wami moim doświadczeniem w nadziei, że wykorzystacie je by jak najszybciej poinformować o wszystkim graczy.

W Londynie, czyli jak wiemy centralnym mieście Anglii, zaczęły pojawiać się w ogromnych ilościach Unowny oraz Kangaskhany. Jak podają angielskie źródła pokemony te mają pojawiać się w wybranch miastach różnych Europejskich krajów. W Polsce jest to oczywiście Warszawa. Ku mojemu zaskoczeniu,  respi się tutaj tylko 5 rodzajów Unownów. Jak dobrze wiemy jest ich łącznie 26. Te 5 Unownów to litery O, U, R, P oraz E. Wraz z moja dziewczyną domyśliliśmy się, że Niantic musiało tutaj coś ukryć i naszym zdaniem jest to nic innego jak napis EUROPE, jako że jest to event Europejski. Dodatkowo Unowny respiły się wczoraj tak dużych ilościach, że cieżko było ich NIE spotkać na drogach. Pojawiały się w odstępach 300-400m.

Podsumowanie

Kangaskhany i Unowny pozostaną z nami do 21 sierpnia, a w weekendy obsługa centrów handlowych firmy Unibail-Rodamco ma zapewniać lure module na swoich PokeStopach przez cały dzień. W tygodniu nawet jeśli nie zrobi tego galeria to możecie być pewni, że gracze sami postarają się o lury. Pełen spis miast, którego dotyczy wydarzenie znajdziecie pod tym linkiem: http://pokemongolive.com/en/post/europesightings

69 Comments

  • Reply
    Aras
    Sie 08, 2017 3:27 pm

    Szkoda pisać na ten temat. Całe te legendy to nadają się tylko do podtarcia tyłka. W pojedynkę nie ma szans na złapanie. W pojedynkę dlatego że żółty team, a reszta teamów to tylko dbają o siebie. Brak możliwości zgrania się na pokonanie bosa.

    • Reply
      RavAzr
      Sie 08, 2017 3:49 pm

      Znowu marudzenie.
      Skoro nie potrafisz się do kogoś odezwać, znaleźć lokalnej społeczności pokemon go, to może nie zasługujesz na legendarnego pokemona.

      • Reply
        R
        Sie 08, 2017 4:26 pm

        Pewnie, że marudzenie, ale Aras ma rację. A cały ten event z Unownami i Kangurami to po to, że za bardzo ludzi wk… tymi legendami.

        Możecie czarować internet zachwytami nad społecznymi rozwiązaniami raidów Niantic, a prawda jest taka, że użytkownicy ci masowi ich za ten ruch ocenią. I nie sądzę, żeby to była ocena pozytywna.

    • Reply
      Arkos
      Sie 08, 2017 9:22 pm

      Gra w pojedynkę straciła sens. Dla tych co chcą sami skompletować pokedex pozostaje Fake GPS. To nie jest legendarne lato.. to jest ch… lato.

    • Reply
      DawidPolakL
      Sie 08, 2017 9:28 pm

      Nawet w mojej 25 tys dziurze zebraliśmy ekipę 20 osób na raidy. Trzeba tylko chcieć

      • Reply
        Yokonim
        Sie 09, 2017 9:48 am

        W Twojej dziurze się dało, w piętnastu innych się nie da, bo grają albo dzieciaczki z podstawówki, albo ludzie, którzy w godzinach, gdy pojawia się legenda zwyczajnie siedzą w pracy (jak ma to miejsce u mnie w mieścinie, co z tego, że mamy grupę siedmiu osób z całkiem dobrymi pokemonami, skoro pracujemy i możliwość zebrania się pod gymem w jednym momencie jest praktycznie równa zeru…) – więc Twój argument jest więcej, niż bzdurny. Event zaplanowany został bezmyślnie, wymaga pracy zespołowej, podczas, gdy gra dopiero od niedawna została dostosowana do gry w zespole (tylko zapomniano, że zespół powinien mieć możliwość jako takiej komunikacji). Spójrzmy prawdzie w oczy, ale przed zmianą nie potrzebowaliśmy nawiązywać kontaktu z innymi graczami.

        • Reply
          DawidPolakL
          Sie 09, 2017 9:29 pm

          Skoro jesteś aż tak dorosły że nie możesz stanąć z dzieciakami do raidu to twój problem. Gdy my stajemy do raidu to są osoby po 10 lat i po 40+. Ważne aby byli uczestnicy a nie ich wiek.

          • Szarotka
            Sie 09, 2017 10:47 pm

            Yokonim stwierdził, że u niego w mieście grają raczej ludzie pracujący, nie dzieci. Nie wiem dlaczego w takim razie się go czepiasz. Jeśli udało Ci się zebrać ekipę na raidy to gratuluję, ale uwierz – nie w każdym mieście jest to możliwe, nie w każdym mieście gracze (jeśli już są) są mili dla innych, nie każdy ma grających znajomych i co więcej, nie każdemu podoba się ten „społecznościowy” rodzaj gry. Osobiście bywałam na różnych raidach i zdarzają się naprawdę świetne grupy, w których wszyscy traktują się z sympatią mimo tego, że prawie się nie znają, a i różnica wieku jest spora. Zdarzają się też takie, w których np. nikt nie zaczeka w razie problemów, a gracze z jednego teamu wrogo traktują innych. W swoich wypowiedziach bardzo potępiasz tych, którzy nie chcą się integrować. Czy nie fajniej byłoby, gdyby Niantic dał graczom WYBÓR? Dla tych, którzy chcą grać grupowo warto dać jakiś komunikator i na przykład nagrody z raidów zależne od ilości graczy (im więcej tym lepsze). Dla samotnych wilków – możliwość ubicia wszystkich raidowych bossów samodzielnie (co oczywiście wymagałoby więcej pracy i dawałoby mniejsze zyski). Wilk syty i owca cała 🙂

      • Reply
        Kropianka
        Sie 09, 2017 9:56 am

        W Twojej dziurze tak, w mojej niekoniecznie. Jak nie ma graczy to ich nie wyczarujesz. Skoro Tobie się udało to każdy może? Ile Ty masz lat?

        • Reply
          DawidPolakL
          Sie 09, 2017 9:34 pm

          Uwierz że są . Wystarczy po prostu pdezwać się i wyjść ze swojej skorupy. U mnie np dużo dzieciaków ale pojechałem z ciekawości na raidy do Olsztyna. Tam na jednym z raidów średnia wieku 36 lat. Myślę że w przeciągu 2 godz przewinęło się 50-100 osób na raidzie

          • Kropianka
            Sie 10, 2017 8:56 am

            A czy ja mówię, że nie wychodzę? Wychodzę, czekam i czasami zbierze się grupka, u mnie praktycznie same dzieciaki (całkiem fajne chłopaki). Articuno, Moltresa, Zapdosa da się z nimi ubić, ale Lugii nie dało rady, a z rozmów wiem, że nie udało się u nas ani razu zebrać ekipy do zbicia Lugii. Moltresa biliśmy w 8 osób, 3 niebieskie (ja z rodzinką) i 5 czerwonych, podsumowanie po walce, niebiescy zadali 70% obrażeń.
            W weekend grałam w Szczecinie, to zupełnie inny świat i zupełnie inna gra. Podchodzisz pod arenę, czekasz chwilę i zaraz ktoś się zjawia, starsi, młodsi, całe rodziny, po ubiciu bossa większość idzie na kolejnego w pobliżu, bo najczęściej zawsze coś w pobliżu jest.

            Ale zapewne Ty wiesz lepiej jak się u mnie gra.

    • Reply
      Wooper
      Sie 09, 2017 9:39 am

      Serio nie wierzę. Wpadaj do Katowic, tam wszyscy grają razem i nikt nikogo nie skreśla z bycia żółtym. Współczuję wszystkim którzy mają problemy z raidami, od dzisiaj cieszę się, że mieszkam na śląsku!

  • Reply
    Boss
    Sie 08, 2017 3:33 pm

    Nie pojadę po jakiegoś unknowna do Warszawy majac tam kilkaset kilometrów. Dla mnie ewent nie istnieje, a gra się powoli konczy. Idzie to wszystko w złym kierunku

    • Reply
      RavAzr
      Sie 08, 2017 3:54 pm

      Może i się kończy, wszystko się kiedyś kończy. Z tym, że ta gra w zastraszająco wolnym tempie.
      Co do przejazdu kilkaset kilometrów, wytłumacz mi po co w ogóle informujesz świat, że gdzieś nie pojedziesz. Nikogo to nie interesuje. Twórcy dają Ci możliwość złapania rzadkich pokemonów w wybranych miastach i albo z niej skorzystasz albo nie.

      • Reply
        kinia
        Sie 08, 2017 4:34 pm

        Widać ciebie interesuje skoro odpowiedziałeś na ten wpis.
        Boże skąd sie biorą tacy ludzie jak ten ravazr….

      • Reply
        ameba
        Sie 08, 2017 4:35 pm

        Uwierz mi, że twoje mądrości też tu nikogo nie interesują więc wytłumacz wszystkim po co ty sie tu udzielasz?

      • Reply
        Marcello
        Sie 08, 2017 4:56 pm

        W grze powinna panować względna sprawiedliwość której obecnie nie ma za grosz. Mieszkańcy Warszawy i ci co ich stać aby pojechać po 2 pokemony będą wniebowzięci. Pozostali gracze będę jedynie wysłuchiwać zachwytów na forach nad świetnym eventem. Gra powinna doceniać doświadczonych graczy, tych z długim stażem (mój staż niewielki) może i też tych płacących kasą (co też jestem skłonny robić)a nie tych co mają blisko do Warszawy. Pokemony regionalne to już porażka kompletna, bo uczciwy gracz będzie do skutku czekał na event aby zdobyć 1 sztukę a oszuści na fejkach zbierają sobie całe kolekcje siedząc z telefonem i paczką chipsów w fotelu. Nie wspomnę że na FB jest masa próśb do odwiedzających stolicę aby po podaniu danych do konta złapać im unowna i Kangaskhana. To jest sens tej gry? To jest równość i sprawiedliwość? Wszyscy co cieszą się z tego wydarzenia to głównie mieszkańcy Stolicy i ci co akurat się przez nią przewineli. A samo wydarzenie to tylko kasa dla firmy od centrów handlowych. I na tym stoi cała idea eventów.

        • Reply
          Kasia
          Sie 09, 2017 1:14 pm

          A u nas zebrała się grupka ludzi i w weekend robimy sobie wypad do Warszawy. Taka tam jednodniowa wycieczka pociągiem… samej by mi się nie chciało, ale w większej grupie wydaje mi się, że będzie fajnie :P. Nawet perspektywa paru godzin w pociągu nie wydaje mi się straszna :P. Lepsza warszawa niż inny kontynent…

          • Kacper
            Sie 11, 2017 8:29 am

            O tak tak, bo to trzeba mieć kupę pieniędzy na to. Pojechałem do Pragi autostopem z namiotem za 0 zł więc i do Wawki na jeden dzień można ruszyć. A co do eventu to dobrze, że jest tylko w wybranych miastach, stolicach, gdzie dojazd jest najprostszy, o to właśnie chodzi w tej grze.

  • Reply
    Lumen
    Sie 08, 2017 3:45 pm

    Cóż, ja dalej będę oglądać Unowny, Kangaskhany i inne rzadkie pokemony w internecie. Brak pieniędzy na takie nagłe wypady i silna choroba lokomocyjna zbytnio nie pomagają ich załapać xd

    • Reply
      Michał_tata
      Sie 08, 2017 10:12 pm

      Niantic uwolnił je już poza wybrane miasta, zaczynają pokazywać się wszędzie.

      • Reply
        Ivrin
        Sie 08, 2017 10:34 pm

        Nie zaczynają pojawiać się wszędzie, tylko w miastach z listy.

        • Reply
          Ricardogo
          Sie 08, 2017 10:58 pm

          Pojawiaj się poza Warszawą.

        • Reply
          Michał_tata
          Sie 09, 2017 7:49 am

          Irvin zweryfikuj swoją wiedzę chłopie.

          • Wooper
            Sie 09, 2017 9:43 am

            Wszędzie? Czy w innych kolejnych wybranych miastach?

  • Reply
    Zdzichu
    Sie 08, 2017 5:07 pm

    Jakby były wymiany to było by łatwiej o zapełnienie. Niektórym wystarczy wpis do pokedexu,dlatego też zamieniło by się z kimś „na chwilę” żeby za chwilę go oddać (o ile takie coś było by możliwe)
    Ps. U was też takie problemy z walką z legedną? Dzisiaj walczyłem to znowu miałem pod górkę. Co chwile pokazuje error albo network error i nawet nie można pokemona zmienić. U was też tak zawiesza? Wina telefonu to nie jest, bo wcześniej tak nie robiło,tylko jakoś od tygodnia takie coś wyskakuje. Np. W piątek nic nie zawieszało i moltresa pokonałem w grupie bez problemu,a z kolei w resztę dni masakra. Wiecie coś więcej? Dzięki wielkie za odpowiedzi

    • Reply
      DawidPolakL
      Sie 08, 2017 9:21 pm

      U mnie niestety nie było ani jednej legendy

  • Reply
    DustMustard
    Sie 08, 2017 6:04 pm

    Ta gra miała motywować do wyjścia z domu, nie ma nic złego w tym, żeby motywowała do zagranicznych podróży. Idźcie zwiedzać i przy okazji łapać.

    Btw jestem właśnie w Turynie (lecąc z Warszawy w poniedziałek jakoś nie trafiłem na kanga ani unowna niestety, może wracając) i nikt tu nie gra. Siedziałem 2h na zapdosie w centrum i nikt się nie zgłosił. Trochę lipa.

  • Reply
    AntyHaker
    Sie 08, 2017 6:39 pm

    Lamenty jak zawsze,a w Warszawie generalnie pusto. Po całym dniu chodzenia złapałem tylko 5x Unown (E, P oraz O – z czego jeden na Incense), a także dwa Kangashan. W związku z tym nie uważam, żeby event był przesadzony.

    • Reply
      AVS
      Sie 08, 2017 7:53 pm

      Jakie pustki? Pełno tego wszędzie, link dla potwierdzenia:

      http://wstaw.org/w/4Bv1/

      • Reply
        DawidPolakL
        Sie 08, 2017 9:18 pm

        Podaj link do tej mapki jeśli można prosić

      • Reply
        AntyHaker
        Sie 09, 2017 12:37 pm

        Byłeś chociaż w Warszawie, czy tylko mapki przeglądasz? 😛 Naprawdę nie ma tego tak dużo jak się wydaje, a kręciłem się po niej przez prawie cały dzień.

        • Reply
          bart
          Sie 09, 2017 1:48 pm

          Jakąś słabą technikę masz kręcenia się, albo za małe okręgi, teraz na każdej większej ulicy i przy każdym centrum handlowym jest kangur. W Łazienkach na skanerze 7 literek i 2 kangury. Okolice Pałacu Kultury bez przerwy literki + pojedyncze Kangaskhany.
          Polecam okolice stacji metra Wilanowska i pojechać pod Centrum i iść w stronę Świętokrzyskiej całość od wyjścia z domu zajęła mi 50 min i złapałem ok 7 literek i 3 kangury – używałem mapki sporadycznie.

  • Reply
    Machrid
    Sie 08, 2017 7:20 pm

    to co regionalne powinno byc tylko i wylacznie regionalne ,poki wystepujace tylko na danych kontynentach powinny byc tylko tam .
    jak sie czuja przykladowo teraz gracze, ktorzy jechali do AU po kangaskana?
    wyjdzie na to ze wszyscy maja wszystko i wszedzie +unowny jak pidgeye.

    • Reply
      Esme
      Sie 09, 2017 2:13 am

      No jesli jechali na drugi koniec swiata wylacznie po to zeby zlapac pokemona to bardzo slusznie powinni czuc sie teraz idiotami. Do przewidzenia bylo ze Niantic predzej czy pozniej wprowadzi przemieszania bo w przeciwnym wypadku gra nie mialaby sensu. Chodzi o to zeby „zlapac je wszystkie” a to byloby niemozliwe dla 99 procent graczy tylko dlatego ze nie sa zonami Hollywood.

  • Reply
    YaYeti
    Sie 08, 2017 7:49 pm

    Mnie prawie szlag trafił, jak dowiedziałem się, że tylko w wybranych miastach :] Że niby reszta jakaś gorsza? Pracuję od poniedziałku do soboty i nie ma opcji, żebym sobie pojechał do Warszawy czy Pragi (te dwa miasta „”””najbliżej””””), aby złapać dwa kolejne Pokemony do uzupełnienia Pokedex’u.

    • Reply
      Arkos
      Sie 08, 2017 9:18 pm

      Podzielam twoją opinię.. wydaję mi się że Niantic przekracza pewne granice… jasne, że znajdzie się grupa pokeholików którzy przysłowiowo za pokemonem wskoczą w ogień. Są jednak jakieś granicę między grą, a normalnym funkcjonowaniem. To samo tyczy się legend. I piszę to jako mieszkaniec Warszawy, lv33. Nie wyobrażam sobie, żebym miał specjalnie jechać do innego miasta, żeby złapać jakiegoś głupiego pokemona. Wybaczcie, ale to jest jakiś obłęd.

      • Reply
        RavAzr
        Sie 13, 2017 3:32 am

        Ludzie mają wolną wolę. Jak ktoś ma ochotę przejechać się po kangaskhany i unowny to to robi. Przecież nikomu tym nie szkodzi, czasem może to być element wycieczki z rodziną, przyjaciółmi, pretekst do zwiedzania. Gdzie tu obłęd?

  • Reply
    Michał_tata
    Sie 08, 2017 10:13 pm

    Kabgury i unowny są już poza wybranymi miejscami, rozejrzyjcie się bo Noantic zniósł ograniczenia.

  • Reply
    pawel
    Sie 08, 2017 10:33 pm

    Mieszkam w Warszawie i wcale nie ma tak dużo tych Unownów. Kangaskhany pojawiają się co jakiś czas. I nie wiem czy ktoś podróżuje czy ten event ma jeszcze innych pokemony – wczoraj w Gymach widziałem kilka Taurosów a dzisiaj w jednym Gymie znalazł się Heracrossa :/

    • Reply
      Michał_tata
      Sie 09, 2017 7:50 am

      Jedź do Galerii Mokotów, to nie ogarniesz tej ilości, Arcadia blado wypada jak zwykle.

  • Reply
    Korath
    Sie 08, 2017 10:44 pm

    Skąd to info?;) We Wrocku zero unknownow i khangaskanow:)

    • Reply
      Ricardogo
      Sie 08, 2017 11:00 pm

      Szukaj kolego, a znajdziesz jak nie dziś to jutro.

    • Reply
      D.Trump
      Sie 08, 2017 11:16 pm

      Z doopy. Zwykła ściema

      • Reply
        Ricardogo
        Sie 09, 2017 12:18 pm

        Nie chcesz to nie wierz, to prawdziwe info dla poszukujących.

  • Reply
    wkurw
    Sie 08, 2017 11:25 pm

    3Ten event eventem ale probem jest w apce coraz czesciej mnie wyrzuca i nie tylko mnie :/ legendy zadnej nie zlapalem bo ubita zostala i przed lapaniem aplkacja sama sie zamknęła:/ ja mam starego lg ale sytuacja występuje tez na samsungu s8Edge

  • Reply
    Yerek
    Sie 08, 2017 11:45 pm

    Nie wiem co Ty oppwiadasz. Event tylko w Wawie i nigdzie wiecej w Polsce.

    • Reply
      Ricardogo
      Sie 09, 2017 7:37 am

      Co raz dalej od Warszawy można spotkać oba pokemony. Sprawdzone i złapane.

  • Reply
    Arturacco, lv: 31
    Sie 09, 2017 12:21 am

    Kangura złapałem dzisiaj, dzisiaj też dopiero skompletowałem unowny. Z legend tylko lugia, reszta niestety nie siadła. Mimo tego jeżdżę do Warszawy i się kręcę. Szukam. Patrzę. O kolejne przypadkowe zbiegowisko ludzi:) Jedno hasło przez uchyloną szybę i uśmiech na twarzy. Nie siedzę na forach. Nie używam fejka. Nie jestem obsesyjnie nastawiony do tego wszystkiego. Po pracy skaczę na miasto, teraz na urlopie trochę więcej i dłużej. W weekendy lipa, bo „warszawiacy” wyjeżdżają do domu, a w tygodniu po 17 można na raid skoczyć. Wcześniej nie ma z kim. Event może wydawać się przesadzony dla tych co obejdą się smakiem, dla tych co złapią wszystko będzie za mało unownów albo innych regionalnych. Trudno, na Safari do Pragi i tak bym nie skoczył. Staram się mieć dystans do gry.
    Event jest w Warszawie i najbliższej okolicy, tzn. np. Raszyn ale Janki czy Pruszków już nie.
    mapa do eventu dla Warszawy: https://mapwaw2.zlasu.org/
    mapa do raidów i gymów dla całej Polski, wystarczy wpisać miasto: https://gymhuntr.com/#52.10653154916438,20.627088546752933

    PS: bez ciśnienia. To tylko gra.

  • Reply
    zosia
    Sie 09, 2017 9:02 am

    Ja nie pojadę specjalnie do Warszawy po dwa pokemony i jestem z tego dumna ! To tylko gra, a niektórzy mają chyba przerost ambicji… Ale w sumie to niesprawiedliwe, że mieszkańcy stolicy mają tak rzadkie pokemony bez wysiłku.

    • Reply
      Stefcio2016
      Sie 09, 2017 11:20 pm

      Bez wysiłku? Jak komuś manna sypie się z nieba i ma czas latać po Centrum to tak. Ale jak ktoś ma mało czasu to już problem. Z dziada pradziada Warszawiakiem jestem i tu mieszkam, ale do dziś nie miałem czasu na lurach w Arkadi czy Galerii Mokotów być (w tą niedzielę planuje być, ale hgw co będzie). Jakieś 12 raidów z legendami zrobiłem (bo spotkałem sympatyczną „Grupę Wsparcia z Bemowa – Pozdrawiam Serdecznie jak ktoś czyta 🙂 Articuno żadnego, 2xLugia, 2xMoltres i 1xsłaby Zabtos. A i tak te raidy zrobiłem w godzinach pracy…

  • Reply
    shiba
    Sie 09, 2017 9:31 am

    A ja wręcz przeciwnie 🙂
    Jestem dumna z siebie, że mi się do Warszawy chciało te kilkaset km ruszyć.
    Coraz mniej takich spontanów (wiadomo – dom, rodzina, praca…), więc była moc. Wcale koszta nie są jakieś wygórowane.
    Gdyby wiadomość o tym evencie została wypuszczona wcześniej i można byłoby wtedy zrobić rezerwację, to w Polskim Busie bilety byłyby jeszcze tańsze. Czy 12 zł w jedną stronę to dużo? Sorry, więcej to ja na fajki dziennie wydaję. Mam po kilkadziesiąt obu poków, świetnie się sprawdziło CH Mokotów, lurów od groma i ekipa była super. Nawet tak dla sprawdzenia jak jest tam na rajdach strzeliliśmy z Warszawiakami lugię. Umówił się człowiek na FB i ładnie poczekali 🙂 Kraków pozdrawia 🙂

    Także nie marudźcie, tylko korzystajcie, bo taka okazja może się więcej nie powtórzyć.

  • Reply
    Biegacz
    Sie 09, 2017 9:50 am

    Dokładnie, mozna siedzieć na dupie i mieć pospolite pokemony albo pomyśleć i mieć legendy i regionalne, nie masz wystarczająco determinacji? To nie bedziesz miał legend, proste

    • Reply
      R
      Sie 09, 2017 12:47 pm

      Uważasz, że to OK postawić na determinację, olać pracę i rodzinę i przez trzy tygodnie uganiać się za legendami, wyjeżdżać sobie do stolicy (jak ktoś mieszka gdzie indziej)?

      To tylko gra, tak? Czy może już religia??? Gdzieś powinna być jakaś granica.

      • Reply
        Lila
        Sie 09, 2017 1:28 pm

        Ale nikt nikomu nie każe rzucać życia dla gry… u mnie w mieście umawiamy się zazwyczaj wieczorami na raidy – jak już wszyscy są po pracy, a ci co mają na drugą zmianę jeżdżą w weekendy – wystarczy rzucić hasło na fb i zawsze się ktoś znajdzie do pomocy, tylko na Lugię trzeba więcej ludzi z dobrymi levelami… Po raidzie można skoczyć na piwko, poznać nowych ludzi lub pogadać ze starymi znajomymi… do warszawy jedziemy zgraną paczką w weekend, przy okazji może na jakiś film skoczymy do kina… można połączyć życie z grą, tak by jedno z drugim nie kolidowało… spotkałam się z tym, że całe rodziny grają w pokemony…

      • Reply
        shiba
        Sie 09, 2017 2:10 pm

        Jak ktoś mieszka gdzie indziej, to wystarczy, że skorzysta z lurów.
        Nie są wymagane do tego 3 tygodnie… 🙂

    • Reply
      Szarotka
      Sie 09, 2017 12:58 pm

      Nie mówiąc już o tym, że sporą część graczy stanowią dzieci. Taki dziesięciolatek choćby był nie wiem jak zdeterminowany nie pojedzie kilkaset kilometrów do Warszawy, żeby złapać Pokemona. Myślę, że Niantic mogło rozwiązać sprawę inaczej – choćby tworząc eventowe questy (np. schwytanie określonej ilości stworzeń danego typu, przejście określonego dystansu, podbicie określonej ilości gymów w ciągu godziny, posiadanie określonych medali) dające możliwość schwytania Kangura czy innego Unowna. Zdobycie rzadkiego pokemona nadal wymagałoby determinacji, a jednocześnie nie wykluczałoby graczy młodszych i takich, którzy zwyczajnie nie mogą rzucić wszystkiego i jechać do Warszawy.

      • Reply
        Kropianka
        Sie 10, 2017 9:03 am

        Z mojego doświadczenia wiem, że właśnie dzieciaki nie mają z tym problemu. Latają na fejku gdzie chcą, a potem problem pod areną, bo softban czy co innego.

        • Reply
          Szarotka
          Sie 10, 2017 10:20 am

          Takich niestety też jest sporo i mam nadzieję, że wkrótce połapią nie tylko softbany, ale znam też wielu graczy uczciwych, którzy do stolicy ani nie pojadą fizycznie, ani nie „polecą”. I właśnie wobec nich taki event jest niezbyt sprawiedliwy 🙁

  • Reply
    BamRozHel
    Sie 09, 2017 10:40 am

    Najważniejsza jest kwestia trenerów co latają z prędkością światła!! Kiedy gracz nagle z pomorza środkowego odwiedza Warszawie i akurat te miejsca gdzie są unknowny i kangany. Co czyni go lepszym od grających uczciwie ?? Niantic robi dobrze tylko oszustom i gra w końcu od tego umrze.

    • Reply
      Stefcio2016
      Sie 09, 2017 11:32 pm

      Polatają i odejdą bo im się znudzi to latanie albo panwojtek będzie latał za nich

  • Reply
    Krasu
    Sie 09, 2017 12:17 pm

    Jeśli ktoś chce to mogę mu złapać kangaskana i unknowa

  • Reply
    pruszkowianka
    Sie 10, 2017 6:52 am

    A co do rajdow ja może szczescia nie mam bo bez articuno a reszta po 1 sztuce ale grupa jest zajebista. Wszystkie kolory wspolpracuja i zadnej dyskryminscji. Jak ktos jest bucem to jego sprawa. Rzadko robimy gruoy zamkniete czy cos. Jak est nas za durzo to sie dzielimy i gramy jedni po drugich. Naprawde nie spodziewalam sie ze z tych rajdow bedzie tyle znajomosci

  • Reply
    robbo2kPL
    Sie 10, 2017 8:34 am

    Moim zdaniem jeśli gra nagradza zarówno „40dzistki” jak i poczatkujacych wytrwałych to jest to dobra gra. Moim zdaniem łatwośc legend zabiła by przyjemność tym wytrwałym „no lifom” 🙂

    Niantic ma tez druga grę i tam sytuacje gdzie ktoś dmucha 200km by zwalic guardiana nie jest niczym dziwnym a eventy na których wzoruje sie Pokemon Go sa od kilku lat i tez wymagają wyprawy do jednego z 3 miast w Europie (odpowienik Safari) oczywiście PG jest bardziej popularne wiec infrastruktura do takich eventów ich przerosła ale to tylko kwestia skalowania.

  • Reply
    Szarotka
    Sie 10, 2017 2:22 pm

    Słyszałam, że obecnie eventowe pokemony pojawiają się w promieniu 40km od centrum Warszawy. Komuś się udało znaleźć je jeszcze dalej? (Śląsk, Pomorze itp.?)

    • Reply
      Wooper
      Sie 10, 2017 2:37 pm

      Śląsk = brak, ale może ktoś inny miał szczęśćie

    • Reply
      Stefcio2016
      Sie 10, 2017 10:55 pm

      Mieszkam 16km od centrum Wawy i u mnie nie ma.

  • Reply
    jacko
    Sie 21, 2017 6:51 am

    Czy ktoś się orientuje czy dziś jeszcze są czy do wczoraj były?