News 38

Złoty Nanab i Pinap Berry

logo

Jak się okazuje nie wszystkie tajemnice kodu nowej wersji aplikacji zostały od razu przed nami ujawnione.

Serwis pokemongohub.net udostępnił dziś materiał, w którym możemy przeczytać o dodatkowym znalezisku w kodzie wersji 0.67.1. Odkryli oni dwa nowe rodzaje złotych malinek, jakie w tym momencie nie posiadają nawet przypisanych grafik – prawdopodobnie są tam jedynie umieszczone pro forma.

Pamiętajcie, że właśnie ze względu na brak ikon dla tych malinek w APK Niantic nie może ich udostępnić w grze bez kolejnego update.

Golden Nanab Berry

  • Nazwa w kodzie: ITEM_GOLDEN_NANAB_BERRY
  • Numer: 707

Golden Pinap Berry

  • Nazwa w kodzie: ITEM_GOLDEN_PINAP_BERRY
  • Numer: 708

W kodzie znalazły się one wśród innych rodzajów malinek:

.ITEM_RAZZ_BERRY
.ITEM_BLUK_BERRY
.ITEM_NANAB_BERRY
.ITEM_WEPAR_BERRY
.ITEM_PINAP_BERRY
.ITEM_GOLDEN_RAZZ_BERRY
.ITEM_GOLDEN_NANAB_BERRY
.ITEM_GOLDEN_PINAP_BERRY


Jak tłumaczy pokemongohub.net zwyczajnie zapomnieli o poinformowaniu nas o tym wśród całej tej ekscytacji nowym systemem gymów i raidów. Według ich spekulacji złoty Pinap może dawać nawet poczwórnie więcej cukierków – wyobraźcie sobie tylko 40 cukierków dla Tyranitara czy Dragonite przy załapaniu ich za pomocą takiej malinki. Złoty Nanab może być idealny do karmienia pokemonów w gymach – złote malinki uzupełniają cały wskaźnik motywacji a ta byłaby zdecydowanie najmniej użyteczna z wszystkich.

Źródło: https://pokemongohub.net/post/breaking-news/golden-nanab-golden-pinap-berry-discovered-code-base/

38 Comments

  • Reply
    Levy
    Cze 29, 2017 8:36 pm

    Malinki malinkami a ja bije rekord. Mam poka w gymie od 6 dni i 19 godzin. Nie dokarmiany od początku. Kto ma lepszy wynik?

    • Reply
      Optymista
      Cze 29, 2017 9:38 pm

      Ten kto zbija gym powinien dostawać min. 10 dodatkowych coinsów, nie wliczanych do max. puli dnia. To powinno rozwiązać problem stagnacji. Nie zmienia faktu, że przy poprzednim systemie stagnacja była i tak znacznie większa, nie ma co tak marudzić. Osobiście na 10 gymów, powyżej 1 dnia utrzymałem się tylko na dwóch.

      • Reply
        iPhilips
        Lip 05, 2017 5:24 pm

        tak i wrzucasz z kolegą pidgeya, zbijasz gyma, on wrzuca go znow i zbnow zbijasz, idiotyczny pomysł, kupowanie coinsow nie mialo by juz sensu, niantic by nie zarabiał i nadszedł by koniec gry. GG.

    • Reply
      Mintoska
      Cze 30, 2017 12:49 am

      7d 9h 56min… więc nie masz czym się chwalić

  • Reply
    MruQ
    Cze 29, 2017 8:48 pm

    Moja matka, ma pokemona w domu od 25 lat. Dokarmia codziennie.

  • Reply
    Wojtek
    Cze 29, 2017 8:53 pm

    Ty może nie dokarmiasz mogą to robić inni. Ja specjalnie namawiam ludzi by mi zbili.

  • Reply
    Czerwony
    Cze 29, 2017 9:35 pm

    Ludzie chyba odpuścili zbijanie gymów na rzecz raidów, więc dokarmiać trzeba.
    BTW może ktoś podpowie czy w Karwii są jakieś gumy, pokestopy, czy pozostają jajka do wychodzenia i gołębie?

    • Reply
      Baltiguru
      Cze 30, 2017 12:46 am

      Są 2 gymy i 6 pokestopów w mieście + 2 pokestopy przy wyjściu na Karwieńskie Błota, lepiej uzupełnić plecak na maxa przed wyjazdem, a tam lepiej zbierać w Jastrzębiej Górze, jakieś 6-7 km plażą spacerek nie zaszkodzi 🙂 Byłem tam w event teraz, to ognistych poków było full, a tak to niestety gołebie i inny crap, jednego Laprasa widziałem na radarze. No i trochę karpi jest nad morzem. A co do jajek, to pełno dwójek, ale 2 Togepich wyklułem, kiedy przez pół roku grania w Warszawie miałem jednego. Da się grać, ale bez szału.

      • Reply
        Czerwony
        Cze 30, 2017 3:40 pm

        Dzięki za info:) mam 8 jajek10km, więc aby pogoda dopisała. Swoją drogą to sporo tego jak na taką mieścinę.

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 29, 2017 9:48 pm

    A w moim mieście mój team umarł. Do tej pory byliśmy najmocniejsi, tj. naiwiększy level, najlepsze pokemony. Od 2 dni tylko ja z mojego teamu gram. Boli mam już ponad 330 i nie mam jak ich wykorzystać bo cały czas muszę spędzać pod gymami aby móc zebrać coinsy. Jeden przeciw wszystkim ciężko. Zaraz zacznę walczyć kinglerami bo potionów mało heh

    • Reply
      Michal_tata
      Cze 29, 2017 10:07 pm

      No przyjeżdżaj, u mnie nawsadzamy a na drugi dzień Ci pozbijam.

      • Reply
        DawidPolakL
        Cze 29, 2017 10:27 pm

        Z Bartoszyc do tego twojego Mszczonowa czy Grodziska kawałek mam hehe

        • Reply
          Barti
          Cze 30, 2017 1:18 pm

          Dawid, odesłałem Ci do domu Snorka, stał biedny zmoknięty na parkingu pod Netto. Mam nadzieję, że przyniósł 50 coinów 🙂

          • DawidPolakL
            Cze 30, 2017 3:32 pm

            No dzięki. 50 coinsów jest

  • Reply
    a
    Cze 29, 2017 11:04 pm

    Ludzie co wy macie z tymi coinsami?
    Widze, że dla większości to jedynym sensem tej gry jest zbieranie monet.
    Cięgle, żale o coinsy.
    Jak dla mnie mogło by w tej grze wcale nie być darmowych coinsów, jakby gra działała tak jak należy, czyli bez bugów w walkach, skaczących pasków, dziwnych errorów, problemów z PoGo+, etc.
    50 coinsów to 1,50zł. Ja tam nie mam jakiegoś ogromnego ciśnienia na coinsy, ile wpadnie to wpadnie. Wolę łapać poki niż biegać od gymu do gymu i go odbijać, aby dostać te kilka monet więcej.
    Według mnie ostatnie zmiany były fantastyczne. Przez ostatnie 6-9 miesięcy w moim mieście w gymach byli praktycznie tylko niebiescy, gymy zamurowane, przez pół roku w gymach przewijało się max 10-15 tych samych nicków.
    Od zmiany widać wszystkie drużyny w mieście, w ciągu tygodnia w gymach zobaczyłem nicki co najmniej kilkudziesięciu nieznanych wcześniej graczy, najczęściej lvl 10-25. Gra znowu żyje, pod gymem można spotkać ludzi i zrobić raida. Wcześniej to niebiescy autami objeżdżali wieczorem gymy i tyle było widać graczy pogo w mieście. Pół roku stagnacji.
    Oby więcej zmian w podobnym kierunku.

    • Reply
      Stefcio2016
      Cze 30, 2017 1:14 am

      100% Racji. Jako żółty objeżdżałem sobie 10lvl niebieskie gymy, ze dwa udawało mi się ubić, ale przy trzecim już się zjawiało autko z 2 kolesiami w celu odzyskania, wracam z ciekawości do dwóch poprzednich, a tam znowu 10lvl niebieskich… Dobra zmiana moim zdaniem nastała :

      • Reply
        evoLucjan
        Cze 30, 2017 7:49 am

        U mnie zawsze rotacja byla duza i tak zostalo. Ale jakis zapal jest lepszy. Wczesniej mialem 970 walk przez 10 miechów. Teraz przez tydzien dobilem sto:)

        • Reply
          ArT
          Cze 30, 2017 8:25 am

          TEż nie rozumiem ludzi cisnących na monety. Chce Wam się wszystkim tyle stać przy gymie ??? Tracić tyle czasu na walenie palcem w ekran ? Żeby te walki były chociaż jakieś wciągające.

    • Reply
      LacM
      Cze 30, 2017 1:20 am

      To nie o monety chodzi, ale o samą filozofię gry. Jestem żółty, więc bardzo niszowy team. Moją ambicją było dokopać niebieskim gdzie tylko się da. Więc chodziłem, łapałem setki gołębi, żeby zebrać dobrą grupę uderzeniową :). I miałem satysfakcję wywalając niebieski gym 10 w kosmos. Po zmianach każdy się modli żeby jego gym ktoś zbił, a ja gram w zasadzie już tylko z rozpędu. Motywacja zero, mimo, że kasy mam trzy razy więcej.

      • Reply
        Bizazam
        Cze 30, 2017 7:16 am

        Dokładnie! Pamiętam jeszcze, gdy niedaleko mnie, wszędzie świeciło się na czerwono. Drażniło mnie to ponieważ byłem z teamu niebieskiego. Co przejeżdżałem to widziałem tego Tyranitara 3000 CP + 9 innych różnych. Miałem słabe pokemony i nawet nie podchodziłem do walki, aż w końcu przyszedł dzień (chyba po 3-4 tyg) jak rozwaliłem sam cały gym. Jakież zdziwienie musiało być tego gościa, że po takim czasie ktoś jemu zakłócił spokój. Od tamtego czasu zbijałem codziennie, bo On codziennie go wrzucał (swoją drogą miałem wrażenie, że to fake gps był) bo nawet jak o 23 go zbiłem to potrafił 20 min. po mnie już tam być. Czułem ogromną satysfakcję, a teraz??? Namęczysz się walcząc, zostanę sam i po chwili wkładają znowu 6 pokow, bo się starać już prestiżu podnosić nie muszą. Mówcie co chcecie tutaj nie chodzi o coinsy, tylko o brak satysfakcji z walki w nich.

        • Reply
          ArT
          Cze 30, 2017 8:30 am

          Owszem rozumiem twoje podejście ale też te sztuczne podnoszenie prestiżu też mi się nie podobało. Szedł taki koleż z dwoma kontami. Natrzaskał szczurem prestiż na 10 platform później i wieża 10 tak już stoi. Takie zagrywki mi się nie podobały ot Taka dyggresia że ten prestiż nie zawsze jest taki piękny jak opisujesz.

  • Reply
    Ex
    Cze 29, 2017 11:35 pm

    Jestem mega zadowolony z coinsów po zmianach. Wcześniej albo w ogólnie nie zdobywałem, bo wszystkie gymy były zajęte do 10lvl przez boty, albo udało mi się wycisnąć 10 dziennie. Teraz mam 50 dzienne, zwłaszcza, że zwiększyli ilość gymów. 🙂

  • Reply
    Machrid
    Cze 30, 2017 4:55 am

    na raidy 3-4 gwiazdkowe w mniejszej mejscowosci nie ma szans, zeby znalesc ekipe.
    nuda nie ma co robic w grze- ilez mozna chodzic na raidy w kolko te same pokemony 5 x czy 15 x?
    ile ?
    pokedex -prawie pelny i co dalej ?-nic.
    system sighings -to gniot pokazujacy tylko pidgeye w poblizu.
    bugi- to normalne- teraz beda naprawiac pol roku to co nie dziala.
    cheterzy- grajacy na pc po 10 min zajmuja gym , no ale dla niantica to normalni gracze podnoszacy ilosc przebytyc kilometrow -nic nie zrobia.
    brak kontentu w grze, nie ma co robic.
    tak to wyglada mniej wiecej.
    podsumowujac :-strata czasu i baterii.

    • Reply
      Michal_tata
      Cze 30, 2017 7:31 am

      Ja Ci powiem, że to nie tylko w małych miejscowościach jest kiepsko. W Warszawie też zbierają się grupki kilku osobowe, a często nikogo nie ma, może są na wakacjach? Mi się zdaje, że gra padła nie teraz po tych zmianach, tylko wcześniej.

    • Reply
      ArT
      Cze 30, 2017 8:26 am

      Powiem Ci że kiedyś każda gra się kończy. W twoim wypadku widać zmęczenie chyba czas się rozstać a nie wymagać i wymagać. Proponuje założyć nowe konto z nowym kolorem :))

      • Reply
        Grzywacz24
        Cze 30, 2017 11:45 am

        Ja miałem pół roku przerwy (grałem niemalże od początku, a jeszcze przed wejściem drugiej generacji odinstalowałem apke), a na dwa dni przed eventem ognistych i lodowych Pokemonów wróciłem i znowu bawię się świetnie 😀

        • Reply
          Michal_tata
          Cze 30, 2017 12:23 pm

          Gram i będę grał, z jakąś grupą jest ciężko na coś grubego, dotarło?

      • Reply
        Michal_tata
        Cze 30, 2017 12:21 pm

        Znowy Ty i brak zrozumienia, ehh

  • Reply
    Levy
    Cze 30, 2017 8:31 am

    Moich poków nie dokarmiam bo malinki potrzebne do łapania. Mi chodzi o pyl żeby ulepszyć kilka stworów do walki. Rano i popołudniu podglądam i same czarejestruj serca. A coinsy są mi potrzebne do raidow gdyż ambicjonalnie chcę sam pobić bossa z trzema czachami a narazie mi nie wychodzi. Wiem, mógłbym kupować za 3 zł ale ledwo na abonament mam.

    • Reply
      bart
      Cze 30, 2017 9:04 am

      za jakiego poka się bierzesz do bicia ? chyba za ognistego było by najłatwiej ?

      • Reply
        jak.w
        Cze 30, 2017 5:48 pm

        Ogniste są jednymi trudniejszych. Wg SR najłatwiejszy do solowej walki jest Machano, a po nim Vaporeon.

  • Reply
    Levy
    Cze 30, 2017 9:29 am

    Za dużo czasu nie mam więc jadę po kolei co wyskoczy. Zaliczyłem juz wszystkie oczywiście bez sukcesu. Teraz robie przegrupowanie i za kilka dni zaczynam od początku. Czekam na coisny może wpadną. Dzisiaj rano podbiłem 3 nowe gymy wiec może może…

  • Reply
    Shaq
    Cze 30, 2017 9:59 am

    Ta gra to jeden wielki system error. Żeby o 8 rano nie dało się w spokoju rozłożyć gyma bo gra ciągle wiesza i pokiem z dobrym movesetem, iv itp nie dało się sklepać jakiegoś niedobitka 300-500 cp, bo gra wywala error albo czas sam spadnie to naprawdę żenada.

  • Reply
    NabuMarG
    Cze 30, 2017 10:28 am

    Mam pytanie. Zobaczyłem Gym z łatwym do zbicia pokiem 2 czachy. Tylko że żółty czyli inny niż mój. Podszedłem, wygrałem walkę a pokaż zdobyłem za 3 rzutem. Chciałem wejść do Gymu aby go przejąć ale była jakaś blokada ze boss zostal pokonany i ikonka była na Gymie i nie mogłem nic zrobić, nawet kręcić kółkiem. Stałem tak z 5 minut i nic.. Co to kurde jest? Długo trwa taka blokada?? Czemu po walce nie można z Gymem nic zrobić?

    • Reply
      Baltiguru
      Cze 30, 2017 10:49 am

      Gym będzie aktywny, jak skończy się raid, czyli godzinę po wykluciu poka.

      • Reply
        NabuMarG
        Cze 30, 2017 11:24 am

        Dzięki. Szkoda że nie od razu bo to duża strata czasu.

        • Reply
          DawidPolakL
          Cze 30, 2017 3:38 pm

          Podobnie się dzieje gdy zbijesz gyma , postawisz się i chcesz dostawić drugiego poka z drugiego konta. Musi minąć parę minut bo wyskakuje komunikat że gym jest atakowany.

  • Reply
    Kondz90
    Cze 30, 2017 8:20 pm

    Jakiś fejk jest? Potrzebuje gym wlasny zbić bo siedzi 3dni