News 37

Zmiany w kodzie gry!

niantic-logos-blackandwhite-820x420

Przygotowania nad dodaniem nowego update do gry trwają w najlepsze, co pokazują nam też ostatnie zmiany w kodzie gry. 

Plik GAME_MASTER to główne źródło informacji o tym co zmienia się w Pokemon GO i do czego przygotowuje się Niantic. Te najważniejsze zmiany są dokonywane po stronie serwera, ale to właśnie zmiany w tym kodzie ujawniają nam nadchodzące aktualizacje.

Serwis pokemongonub.net przygotował spis wszystkich zmian jakie niedawno zaszły we wspomnianym wyżej pliku i uchylają nam rąbka tajemnicy o zbliżającym się dużym update.

  • Dodano przedmiot Fast Technical Machine – nie będzie on dostępny dla trenerów poniżej 15 poziomu;
  • Dodano przedmiot Charged Technical Machine – nie będzie on dostępny dla trenerów poniżej 25 poziomu;
  • Dodano przedmiot Rare Candy – nie będzie on dostępny dla trenerów poniżej 5 poziomu;
  • Dodano przedmiot Premier Ball – niedostępny z PokeStopów;
  • Dodano przedmiot Paid Raid Ticket – niedostępny z PokeStopów;
  • Zmiana dla Nanab Berries – teraz będą wymagać 4 poziomu by wypadały z PokeStopów;
  • Zmiany w efektywności ataków: STAB (bonus za atak tego samego typu co posiadany przez pokemona) zmiana z 1.25 to 1.2, mnożnik Super Effective podniesiony z 1.25 do 1.4, mnożnik dla ataków Not very effective zmniejszony z 0.8 do 0.714;
  • Dodano nowe odznaki: Hours defended (czas obrony) z poziomami 10, 100 i 100, Berries fed (nakarmienia malinkami) z poziomami 10, 100 i 1000 oraz Raid battles Won (wygrane walki w raidach) z poziomami 10, 100, 1000.

Przekładając zmiany w mnożnikach dla ataków – superefektywność będzie powodowała więcej obrażeń. Oczywiście jeśli jednocześnie Niantic nie zdecyduje się na jakieś zmiany w atakach. W prostych słowach oznacza to, że Dragonite, Gyarados czy Rhydon będą dużo słabszymi obrońcami niż w starym systemie. Ich naturalne kontry będą je pokonywać szybciej a dodając fakt, iż CP nie będzie mieć teraz znaczenia dla miejsca w gymie, to sens umieszczania ich w arenie jest jeszcze mniejszy.

Innym ciekawym elementem są też poziomy odznaki za wygrane raidy – skoro każdy trener może pozyskać tylko jedną darmową przepustkę dziennie to komuś, kto nie wyda pieniędzy na dodatkowe przedmioty tego typu, skompletowanie tego medalu zajmie… prawe 3 lata. Oczywiście przy założeniu, że codziennie przez 1000 dni uda mu się pokonać bossa.

Oczywiście zmiany w kodzie musimy brać z lekkim przymrużeniem oka. Pamiętacie zapewne co znaleziono w plikach gry przed wejściem update z systemem buddy – odległości 1, 2 i 3 km okazały się nie do końca zgodne z tym co zobaczyliśmy w ostatecznej wersji aktualizacji.

Źródło: https://pokemongohub.net/post/breaking-news/game_master-changes-stab-bonus-1-2x-technical-machines-tm-premier-balls-raid-tickets-added/

37 Comments

  • Reply
    Rav.a
    Cze 20, 2017 5:24 pm

    Kiedy dokładnie nową aktualizacją zawita na smartfonach?

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Cze 20, 2017 5:44 pm

    to praktycznie wszystko już było wspomniane wcześniej

    • Reply
      ArT
      Cze 20, 2017 5:59 pm

      Prawie to duża różnica.

    • Reply
      at3at3
      Cze 20, 2017 8:00 pm

      Niezupełnie. Tutaj są podane cenne szczegóły. Np. levele i warunki otrzymania „nagród”.
      Przeliczniki też są zmianą na plus – sam rodzaj ataku staje się trochę istotniejszy przy mniejszym wpływie gatunku pokemona (nieco mniej płaczu, że „mój ognisty pok ma trawiasty atak” itp.). Bo niby dlaczego poki znające te same techniki walki na podobnym poziomie miałyby się różnić czymś więcej niż „wytrwałością”?

  • Reply
    Levy
    Cze 20, 2017 5:58 pm

    Jednym słowem ninantic chce wyciągnąć jeszcze więcej kasy od graczy. Szkoda bo nie mam jej za dużo wiec chyba trzeba się będzie żegnać.

    • Reply
      ArT
      Cze 20, 2017 6:01 pm

      Wszyscy narzekacie a i tak gracie :)))).

    • Reply
      Grineee
      Cze 20, 2017 7:33 pm

      Albo po prostu nie będziesz miał 1 odznaki na najwyższym poziomie :V

  • Reply
    Pysio
    Cze 20, 2017 6:26 pm

    ktoś słyszał kiedy zakończy się ta przebudowa ?

  • Reply
    Wyliczający
    Cze 20, 2017 6:29 pm

    Mały wykres który pomoże zrozumieć nowe zależności bonusów do szkód w porównaniu do starych:

    STAB kiedyś-1,25 STAB teraz-1,2
    SUPER EFFECTIVE kiedyś-1,25 SUPER EFFECTIVE teraz-1,4
    SUPER SUPER EFFECTIVE kiedyś-1,5625 SUPER SUPER EFFECTIVE teraz-1,96
    NOT VERY EFFECTIVE kiedyś-0,8 NOT VERY EFFECTIVE teraz-0,714
    NOT VERY VERY EFFECTIVE KIEDYŚ-0,64 NOT VERY EFFECTIVE teraz-0,509796
    STAB+ SUPER EFFECTIVE kiedyś 1,5625 STAB+ SUPER EFFECTIVE teraz- 1.96
    STAB+ SUPER SUPER EFFECTIVE kiedyś-1,953125 STAB+ SUPER SUPER EFFECTIVE teraz-2,352!!!
    STAB+ NOT VERY EFFECTIVE kiedyś-1 STAB+ NOT VERY EFFECTIVE teraz-0,8568
    STAB+ NOT VERY VERY EFFECTIVE kiedyś- 0,8 STAB+ NOT VERY VERY EFFECTIVE teraz-0,6117552!!!

    Wniosek? Walki w salach będą jeszcze szybsze oraz obrońcy mają przechlapane 🙁

    • Reply
      Tomic0981
      Cze 21, 2017 3:50 am

      Spoko robota, też miałem sobie rozpisać, dzięki 🙂

  • Reply
    wertel
    Cze 20, 2017 7:17 pm

    Misie, bo to jest irytujące. Czy da się jakoś zmienić, żeby logować się z konta googla jak ma się na poke clubie? Bo to smutne jest, że przez posiadanie konta na clubie nie mogę tyle czasu grać w poki…

    • Reply
      FoS
      Cze 21, 2017 7:12 am

      Spróbuj reinstalować grę. Mnie pomogło

  • Reply
    Tankus
    Cze 20, 2017 7:20 pm

    „Dodano nowe odznaki: Hours defended (czas obrony) z poziomami 10, 100 i 100”

    Tak ma być czy błąd?

    • Reply
      Grineee
      Cze 20, 2017 7:34 pm

      10, 100 i 1000 pewnie

    • Reply
      at3at3
      Cze 20, 2017 8:01 pm

      Tylko to stopniowanie 10/100/1000 w odznakach jest, mam nadzieję, wstępnym/testowym schematem, bo…
      – Co z czasem obrony, który każdy z nas ma za sobą? Startujemy od zera i zbieranie znowu zajmie nam sporo czasu? Pewnie tak będzie, ale tutaj 1000 jest sensowne (niektórym aż za szybko pójdzie)…
      – Czy karmienie malinami tyczy się wszystkich okoliczności, czy tylko „motywowania” w gymie? Jeśli to pierwsze (od zera), to OK, jeśli to drugie, to lekka przesada…

    • Reply
      at3at3
      Cze 20, 2017 8:03 pm

      1000 „rajdów”? To chyba tylko Porszak będzie miał tyle czasu. Moim zdaniem nie powinny być zbyt częste, bo ludzie zaczną to zjawisko olewać i nie będą mieli motywacji, żeby lecieć do każdego gyma na zbity pyszczek, chyba, że leżą sobie akurat w weekend pod areną w parku i mają blisko. Koncepcja biletu na jeden (wcale nie napisali, że codziennie gwarantowany) akurat mi się podoba, ale wolałabym do tego np.: dokupywanie tylko w celu uzupełnienia 1 rezerwowej sztuki po zużyciu, albo limit – jeden rajd na dobę (lub sławetne 21h) i niższe wymagania medalowe. W przeciwnym razie znowu będzie krótki szał i szybkie znudzenie. A to powinno być coś wyjątkowego, pokemonowe „mini-święto”.
      A może wykorzystają schemat z wykluwaczek? Jeden odnawialny (tylko tu: co jakiś czas, zamiast km), a reszta do kupienia za kasę (na sztuki, nie hurtem)? Ale nie, one mają niby wypadać z gymów… Hmm…

      • Reply
        Kropianka
        Cze 21, 2017 9:28 am

        No i w plecaku można mieć na raz tylko jedną przepustkę, czyli nie da się ich zbierać na zapas.

        • Reply
          at3at3
          Cze 21, 2017 11:17 am

          Jeśli tak, to okej. Ale niech nie przeginają z tymi medalami. 10/100/500 przy jednym bilecie dziennie to max…

  • Reply
    Malacath
    Cze 20, 2017 7:34 pm

    Czy tylko ja uważam te zmiany za jakieś dziwne ? te malinki do karmienia poków, raid na jakiegoś gengara 20000 CP, medale, to wszystko dla mnie jest bez sensu i nie jest to zmiana, która zabije nudę jaka jest w grze po zapełnieniu pokedexa i wbiciu 35+lvl.

    • Reply
      X
      Cze 20, 2017 7:50 pm

      Ja mam wrażenie, że jesteś dziwny. Zmiany są przecież zdecydowanie większe niż należało się spodziewać. I choć nowy system z pewnością będzie cierpiał na horoby dziecięce, doświadczenie uczy, że gra ewoluuje i razem z zachowaniami graczy. Ja się jaram i jestem pewny, że będzie fajnie. Jedynie boję się o kooperację z dzieciakami na moim przedmieściu :/

    • Reply
      Yorickai
      Cze 20, 2017 8:12 pm

      Powiem Ci że z mojego punktu widzenia jako osoby która zaprzestała gry by odpocząć są to zmiany które kuszą by wrócić do gry. Poza tym te zmiany są jak najbardziej fajne. Dają wreszcie coś pozytywnego.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Cze 20, 2017 8:23 pm

    ale te rzekome przepustki jednodniowe to bez sensu bo i jeszcze te medale 1000 to dobrze piszą trzeba 3 lata robić albo dokupywać w skepie i ciekawe co z obecnymi medalami za walki i treningi czy one znikną czy nie a ci co nie mają ich zrobionych na złoto (są jeszcze tacy!) to już ich nie zaliczą

    • Reply
      ArT
      Cze 21, 2017 10:46 am

      Znowu nie czytasz wszystkiego tylko po łebkach. Poszukaj było nie chce mi się przepisywać.

  • Reply
    Michal_tata
    Cze 20, 2017 8:30 pm

    Działa już ptc czy tylko konta google?

    • Reply
      Robal
      Cze 20, 2017 8:33 pm

      ptc nie działa, przynajmniej mi 🙁

    • Reply
      FoxMan
      Cze 20, 2017 9:31 pm

      Zainstalujcie wersję 63.1 jako apk. Wtedy gra śmiga 😉

      • Reply
        Michal_tata
        Cze 20, 2017 10:18 pm

        A po cholere starą wersję, na apk mirror jest już 0.67.1

  • Reply
    AbCdE
    Cze 20, 2017 8:52 pm

    Czy wie ktoś dlaczego nie mogę się zalogować na moje konto w Pokemon GO (używam Pokemon Trainer Club)

  • Reply
    kinder
    Cze 20, 2017 8:59 pm

    Koniec obstawiania gymów pokami z dużym cp, gracz z 10, 20 itp lvlem też ma szansę wstawić coś 🙂

    • Reply
      Michal_tata
      Cze 20, 2017 9:46 pm

      Myślę, że to akurat nie ma sensu, bo do czego ma dążyć nowy gracz lub gracz z niskim lvl? Gracz który gra długo i zainwestował czas i pieniądze w grę, został olany przez „tfórców”.

  • Reply
    Filip
    Cze 20, 2017 9:41 pm

    Tez macie problemy z logowaniem dzisiaj? zmiana hasłą i reinstal nie pomaga :/

  • Reply
    franeczek91
    Cze 20, 2017 9:42 pm

    Nie wypowiadałam się jeszcze odnośnie nowych funkcjonalności-fajnie, że będzie coś nowego ale nie wzbudza we mnie aż takiego wow. Podchodzę do tego raczej na zimno, próbuję jakoś ogarnąć co to teraz będzie, nie nastawiam się, że będzie cudnie bo może coś jeszcze nie będzie dostępne w 100% albo sprawne.
    Kolega przejrzał moje konto w grze i wyśmiał magmara z atakiem elektrycznym i faktycznie w dexie poki są zabawnych rozmiarów.

  • Reply
    The_Game322
    Cze 20, 2017 9:55 pm

    Teoretycznie wygląda to kiepsko. Łażenie do gymów tylko po to żeby użyć malinki? Serio? 3 tygodnie temu udało mi się wbić prestiż z 9 lvl do 10 lvlu w dwóch gymach oddalonych o ponad 300km od mojego domu. Jak miałbym „zmotywować” moje poksy tam umieszczone? W mojej mieścinie są dwa gymy obok siebie i 4km od nich są kolejne dwa. Sens grania był raczej mały ale grałem. Teraz praktycznie go już nie będzie, bo z czerwonych zostałem sam. Pokemon GO, które miało ideę wychodzenia z domu, łapania stworków i spędzania fajnie czasu najprawdopodobniej straci cały swój sens własnie w takich wioskach/miasteczkach, w których nie ma co najmniej 10 gymów niedaleko siebie. Tyle w teorii, zobaczymy jak to będzie się sprawowało w praktyce.

  • Reply
    a
    Cze 20, 2017 10:42 pm

    1,4 za super effective czyli 1,96 za podwójny super effective.
    To Rhydony i Gyaradosy już się do obrony gymu wcale nie będą nadawać, bo odpowiednio Vaporeon/Jolteon będą je jeszcze szybciej rozwalać. Walka Jolteonem 2,5k CP z Gyaradosem >3k CP będzie teraz trwała pewnie poniżej 10 sekund.
    Vapek też straci, bo Jolteon go też szybciej rozwali.
    Z drugiej strony też dobrze, bo Machamp szybciej będzie klepał Snorlaxa czy Blisey.
    Wygląda na to, że zbijanie gymów będzie łatwiejsze i szybsze.
    Dodając limit 6 poków i konieczność karmienia to czasy zamurowanych gymów z wypasionymi pokemonami minęły chyba na dobre. Zapowiada się dużo większa rotacja. I widać, że o to Niantic chodziło, bo szczególnie w dużych miastach ludzie się już irytowali, ze grając bez ekipy nic nie zdziałasz, jak gymy zamurowane 10 pokemonami >3k CP.

  • Reply
    Dd
    Cze 21, 2017 6:42 am

    A ile czasu zajmie teraz zbijanie całego gymu, skoro wygrane walki będą obniżać powolnie motywacje poków?

  • Reply
    Kropianka
    Cze 21, 2017 9:35 am

    Mam strasznego nerwa, bo mam srebrny medal za trenowanie na arenach i brakło mi 28 treningów do złotego 🙁

    • Reply
      Helenka