News 62

Zmiany w łapanych pokemonach!

pokemon go premiera

Wraz z zakończeniem eventu zaszły pewne zmiany po stronie serwera, które natychmiast zostały wychwycone przez graczy.

Wydarzenie skończyło się nieco później, niż zapowiadało Niantic – nikogo już chyba ta nieterminowość nie dziwi, ale przedłużające się eventy to akurat jedna z tych dobrych dla graczy informacji. Okazuje się, że producent Pokemon GO jednocześnie dokonał kilku istotnych zmian po stronie serwera, które w pewnym sensie wpłynęły na rozgrywkę. Z racji, że była to aktualizacja dokonana na serwerze, nie musicie ściągać żadnych dodatkowych update.

Jak zapewne większość z was wie do tej pory IV pokemona, jego ataki, waga oraz wzrost były takie same dla wszystkich trenerów, niezależnie od poziomu ich postaci. Zawsze różniły się tylko CP, które było unikalne dla każdego lvla – tym sposobem wszyscy gracze na np. 23 poziomie łapali Snorlaxa z 500CP a wszyscy na 28 poziomie z 1000 CP. Niantic dokonało zmian, wymierzonych najpewniej w spooferów oraz wszelkie skanery, bo od dzisiejszej nocy dla każdego poziomu aż do 25 – IV, ataki, waga oraz wzrost są zupełnie inne. Według niepotwierdzonych informacji magiczną barierą jest właśnie 25 lvl, bo powyżej wszystko zdaje się być wciąż takie samo dla wszystkich graczy (oprócz rzecz jasna CP).

To bardzo istotna zmiana, która według domysłów ma uderzać przede wszystkim w spooferów oraz skanery. Oszuści posiadający konta na niższym niż 25 poziomie przeznaczonym do zbierania tylko najrzadszych pokemonów nie mogą już polegać na informacjach z map lub od innych graczy. Wydaje się jednak, że bardziej „poszkodowane” zostały właśnie same mapy. Często korzystają one z tzw. botów czyli kont na poziomie 1 przeznaczonych wyłącznie do skanowania terenu. W tym momencie dla wszystkich graczy powyżej 1 lvl pokazują one błędne ataki oraz IV.

Pierwszym ciosem wymierzonym w spooferów było uczynienie shiny Magikarpia jako zależnego od konkretnego gracza, bo wszyscy inni trenerzy mogą zobaczyć w tym samym miejscu pokemona o zwykłym ubarwieniu. Teraz mamy system, który różnicuje ataki, IV oraz wagę i wzrost na każdym poziomie do 25 lvl. Jak oceniacie zmianę?

Jeśli jesteście ciekawi dyskusji na ten temat to zapraszam do źródeł, czyli dyskusji na forum The Silph Road:

62 Comments

  • Reply
    Tomic0981
    Kwi 21, 2017 9:16 am

    Jeśli to ma uderzać jedynie w oszustów to ok, ale zastanawiam się czy ma to również wpływ na działanie kalkulatorów IV?

    • Reply
      Ivrin
      Kwi 21, 2017 10:16 am

      Na kalkulatory IV absolutnie żadnego, bo IV jest określone gdy już złapiesz pokemona. Kalkulatory obliczają je na podstawie CP, HP, stardustu potrzebnego do power-up (czyli prościej mówią na podstawie poziomu pokemona) oraz danych z systemu appraisal. Zmieniło się tylko to, że jeśli trener z 10 poziomem złapie tego samego pokemona co gracz z 20 poziomem, to oba stworzenia będą miały inne przypisane IV.

      • Reply
        Tomic0981
        Kwi 21, 2017 11:42 am

        dzięki 🙂

      • Reply
        janusz
        Kwi 21, 2017 4:19 pm

        używanie kalkulatora IV to też oszustwo więc nie wiem o co Ci chodzi ?

        • Reply
          at3at3
          Kwi 21, 2017 4:34 pm

          A co jest takiego oszukańczego w liczeniu IV w necie dla poka, którego fizycznie już złapałeś?
          Używanie wyszukiwarki google to też jest oszustwo? Gdy masz katar, a nie zapisałeś się do licencjonowanego lekarza, albo zepsuł ci się samochód, a nie umówiłeś się z autoryzowanym serwisem?
          Wyluzujcie trochę, albo zrezygnujcie wszyscy z ubera, my-taxi, allegro, olx itp…
          Fake GPS to oczywiste oszustwo, chodzenie botem po ekranie siedząc w miejscu – tym bardziej. Ale co jest złego w wyszukiwaniu w internecie „recenzji” dla swojego pupila?
          Wytłumaczcie mi…

          • DexterK
            Kwi 21, 2017 7:23 pm

            Popieram. Używanie kalkulatorów to też oszustwo.
            Producent tworząc grę specjalnie ukrył wartości IV. Chcieli by gracz nie wiedział tych statystyk.

            Używając kalkulatora oszukujesz i zdobywasz przewagę nad graczami którzy grają bez wspomagaczy. Osoby które używają kalkulatora IV nie są lepsze od osób które używają skanerów pracujących gdzie znaleźć mocnego pokemona lub tych co używają Fly GPS.
            We wszystkich tych przypadkach łamią zasady gry.

            Używając kalkulatora wiesz czy Pokemon nadaje się do trenowania. Osoba nie używająca kalkulatora może rozwijać pokemona który ma 85% myśląc że ten najlepszy z kilku złapanych jest zajebisty, a ty oszukując poczekasz sobie aż złapiesz Pokemona co ma 93%. A więc zdobywasz nieuczciwie przewagę nad innymi.

            Hipokryzją jest jechać po innych którzy także łamią zasady gry.

            Pozdrawiam

          • at3at3
            Kwi 21, 2017 8:32 pm

            OK, wyjaśniłeś mi dlaczego IV calculator boli innych ludzi. Nie dowiem się jaki jest potencjał poka i będę go rozwijać trochę w ciemno, działając w jakimś tam przedziale. Więc szanse między trenerami się nieco wyrównują, bo nie wybiorę tego absolutnie najlepszego i ostatecznie osiągnę CP niższe o 100, może 500…
            Trafił do mnie częściowo ten argument, zwłaszcza podparty tym, że sam twórca tego detalu nie udostępnia i przyznaję się, że spojrzałam na temat dość jednostronnie, bo mi on kompletnie wisi i nijak nie szkodzi (a niech sobie wszyscy liczą i wybierają – w końcu złapali te poki osobiście i OBY! uczciwie).
            Ale nadal porównałabym to raczej do wyszukiwania w necie pewnych wskazówek do gry (jakiej-bądź), a nie np. „kodów do nieśmiertelności”. Sam Niantic też przecież nie zwalcza tych kalkulatorów, a mapy typu real-time owszem (i dobrze).

          • RavAzr
            Kwi 21, 2017 8:33 pm

            Większych głupot już dawno tu nie czytałem.
            Rozumiem, że masz dostęp do magicznie spisanych zasad gry?
            DexterK przyznał się pod innym postem do oszukiwania i atakuje wszystkich za nic.
            Jeżeli twórcy nie chcieliby udostępniać graczom statystyk, to nie byłoby czegoś takiego jak cp. Nie trzeba używać kalkulatorów, wszystko można obliczyć samemu na podstawie danych, które są ogólnie dostępne w grze. Gra byłą tworzona dla osób, które mało mają pojęcia o pokemonach, dla których IV to drugorzędna sprawa. Z czasem okazało się jednak, że przy grze wytrwali ludzie dla których jest to istotne i Niantic udostępniło Appraisal. Pewnie ostatecznie wszystkie statystyki będą po prostu widoczne. Powodem istotności IV jest niska premia za efektywność ataku, tylko 1,25 lub 1,56, a nie jak w grach konsolowych 2 i 4. Fake GPS czy mapy to zupełnie inna para kaloszy. Nie próbuj się wybielać kosztem osób korzystających z kalkulatorów.

          • DexterK
            Kwi 21, 2017 10:48 pm

            RavAzr chodzić o to że każdy w jakiś sposób oszukuje. Nie atakuje ludzi tylko krytykuje hipokryzję.

            Nie ważne czy złodziej okradnie sklep z 2 tysięcy czy drugi okradnie bank na 5 milionów. Nie podoba mi się że złodziej okradający spożywczak uważa się za prawego obywatela i drugiego od złodziei wyzywa.

            Używając kalkulatorów, map i innych tego typu rzeczy też łamie się reguły gry. Jedne są mniej inne bardziej rażące. Gdyby Niantic chciało żeby gracze znali statystyki to by je ujawniło. To samo z mapami i Fly GPS, gdyby chcieli żeby gra tak wyglądała to dali by taką możliwość.

            Razi mnie hipokryzją ludzi którzy uzyskali wspomagaczy i innym wytykają. Fly GPS nie łapie za mnie pokemonów, nie walczy za mnie w GYMach oraz nie robi uników podczas walki. Fly GPS pozwala mi grać w grę która lubię od dzieciństwa. Większość zapewne gra w tą grę bo to Pokemony a nie dlatego że jest to tego typu gra że trzeba chodzić po mieście. Domyślam się że jest bardzo wiele osób grających z tego powodu.

            Pozdrawiam

          • RavAzr
            Kwi 21, 2017 11:30 pm

            Czy używanie kalkulatora jest zagrożone jakimkolwiek banem?
            Nie, bo to nie jest oszustwo. Jest to wykorzystanie danych udostępnionych przez twórców w bardziej zaawansowany sposób.
            Fake GPS jest natomiast zupełnie inną sprawą, bo powoduje, że zamiast chodzić i szukać, czasem biegać musisz tylko kilka razy kliknąć. Zupełnie przeczy idei gry, a za jego użycie można się na stałe pożegnać z kontem.

          • Dee Dee
            Kwi 22, 2017 9:52 am

            DexterK, jak czytam twoje wypociny to tracę wiarę w ludzi. Twoje porównania są jedyne w swoim rodzaju, a tekst – ‚Fly GPS pozwala mi grać w grę która lubię od dzieciństwa’ – jest moim mistrzem. Ile Ty masz lat 12?

          • DexterK
            Kwi 22, 2017 12:42 pm

            RavAzr to że Niantic nie banuje za kalkulatory nie znaczy że nie jest to oszustwo. Niantic nie banuje także za skanery z tego samego powodu dlaczego nie banuje za kalkulatory, nie są w stanie namierzyć osoby korzystające z tego.
            Inna sprawa z używaniem Fly GPS, bo oni nie banują ludzi którzy używają tego w swojej okolicy więc idąc twoim tokiem myślenia nie jest to oszustwo. He he

            Kalkulatory używają danych zdobytych z kodów źródłowych gry. Są tworzone na podstawie własności intelektualnej firmy Niantic. A jak się nazywa prawnie taka sytuacja? A jak się nazywa osoba korzystająca z własności intelektualnej ukradzionej przez kogoś i udostępnionej w internecie?

            Skanery używają danych zdobytych za pomocą bootów, które używają spoofingu.
            Takie mapy zawierają dane zdobyte przez oszustwo.

            Zanim się zacznie udawać człowieka bez skazy i jechać po innych, lepiej się zastanowić czy czasem nie robi się tego samego co wytyka się innym.

            Pozdrawiam

  • Reply
    a
    Kwi 21, 2017 9:20 am

    Event, event i po evencie.
    Fajny tydzień był, przez tydzień wbite tyle EXP co przez ostatnie 5 miesięcy normalnej gry.
    2 lvl w górę.
    Ponad 2 miliony EXP zrobione.
    Wreszcie zrobione zaległe ewolucje i jest pokedex 1 generacji ukończony (bez regionalnych i niedostępnych).
    Teraz czas wrócić do szarej rzeczywistości i mozolnie zbierać candy. Pewnie za pół roku gdzieś na jesień kolejny event z podwójnym EXPem. A może wcześniej, w lipcu na pierwszą rocznicę gry?
    Trzeba zebrać i mieć w zapasie po co najmniej 2k candy: Pidgey, Weedle, Rattata, Sentret

    • Reply
      Mapisek
      Kwi 21, 2017 12:16 pm

      7 mln expa w evencie 🙂

  • Reply
    GainaxPro
    Kwi 21, 2017 10:01 am

    Zajebista sprawa, a ci za tym idzie jest to może przygotowanie to pełnego urozmaicenia tego ci łapiemy w mianowicie teraz do 25lvla a w niedalekiej przyszłości dla wszystkich.

    Zmiana na plus choć oszuści korzystający z map to pewnie odczują Ale i tak jest to lepsze niż bieg po pewnego gotowca którego ktoś znalazł na boterskiej mapie typu pokepro.

    Narazie dzień minął zobaczymy co blogerzy i youtubowcy powiedzą na ten temat aby rozjaśnić wszystkim umysłu jak wygląda to w praktyce.

  • Reply
    4d3r
    Kwi 21, 2017 10:10 am

    W dużym skrócie – zmiana nic nie wnosi, bo jeśli ktoś używa bota, to jest mu bez różnicy. Bot choćby miał zbijać gym po sto punktów prestiżu, a potem pół dnia uzupełniać revive i potiony, zrobi to. Nowość „dotknie” tylko tych graczy, którzy będą zaczynać nową grę.

    Niemniej – sam nie mam lepszego pomysłu na likwidację spooferów czy botów, więc niech kombinują.

    • Reply
      Win
      Kwi 21, 2017 10:28 am

      kwestia znajomości mechanizmów na jakich opierają się boty. taka prawda że jak by NIA chciało to by dawno uwaliło boty 😉

  • Reply
    NazNaz
    Kwi 21, 2017 10:21 am

    Bardzo dobrze, rzygam juz tymi jebanymi hipokrytami „HURR BURR Fake GPS ZLY, ale SKANERY TO TY SZANUJ!”. Tracking dziala calkiem fajnie, przyjemnie i wystarczy z niego korzystac. GO OUT AND >>EXPLORE<< suczesyny.

  • Reply
    bart
    Kwi 21, 2017 11:27 am

    Głupia zmiana, jedynie ucierpią uczciwi gracze którzy nie znajdą już poka 100% IV i wspólne łapanie poków na ławce traci sens. Kto patrzył na ataki łapiąc Snorlaxa lub Laprasa ? Na pewno waga poka to główne kryterium przy łapaniu Dragonita.
    PODSUMOWUJĄC: zmiany botów nie dotyczą bo one łapią masowo wszystko co się rusza. Uczciwi gracze tracą bo nie mają po co razem grać gdy każdy łapie poka z innym IV itd oraz gra odpowiednio spowolni przez dodatkowe obliczenia (wyjaśniał to twórca FPM przy ostatnich zmianach)

    • Reply
      ranma11
      Kwi 21, 2017 1:27 pm

      Waga i wielkość to i tak jest kosmetyka.
      A co do losowego iv to dlaczego mieliby nie móc znaleźć poka o iv 100%? Teraz trzeba będzie liczyć na fart, a nie na mapki i tyle. Mi takie rozwiązanie nie przeszkadzałoby nawet jakby było niezależne od lvl.
      I dlaczego niby wspólne łapanie poków traci sens?
      A ilość obliczeń dla serwera nie wzrośnie od tego znowu aż tak bardzo…

      • Reply
        Zubik
        Kwi 21, 2017 5:56 pm

        Nie wiem czy kiedykolwiek patrzyłeś na mapy, ja obszem i wiem że złapanie IV 100 to jest spory wyczynyn nawet z mapami, szczególnie gdy nie mieszkasz w warszawie. Szansa na zrespienie powyżej 98%IV jest bardzo mała, i nie wierzę, że przy losowym IV to się zmieni. Ta zmiana jest skierowana tylko i wyłącznie w strony zajmujące się skanowaniem, NIANTIK nie lubi jak zarabia się na ich grze, wcześnejsze skanery były blokowane i celem firmy było pozbycie się ich. Jeżeli IV będzie losowe albo nie do sprawdzenia to każdy nowy gracz nigdy nie będzie mógł konkurować z obecnymi liderami. Więc trzeba to rozwiązać moim zdaniem inaczej.

  • Reply
    Fiat panda
    Kwi 21, 2017 11:41 am

    Żadna zmiana. Mało kto ma już taki niski poziom. Zresztą wbić 25 to ile jest? Co najwyżej miesiąc i to nie musi być intensywna gra.

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Kwi 21, 2017 11:51 am

      racja powinno to dotyczyć wszystkich od 1 do 40lvl ale i tak ci z mapami w samochodach to i tak jak zauważą jakąś grubą na drugim końcu miasta to pojadą i zdobędą cukierki a zwykli gracze mogą tylko liczyć na pojawienie się czegoś przy pobliskim pokestopie

      • Reply
        Outlawek
        Kwi 22, 2017 12:10 am

        Tyle, że nawet jeśli coś cennego pojawi się koło pobliskiego PokeStopu, nie koniecznie zostaniesz o tym poinformowany, bo system namierzania akurat będzie wolał pokazywać Pokemony znajdujące się przy dużo dalej umiejscowionych PokeStopach. Ewentualnie system pokaże Ci wszystko inne tylko nie tego jedynego, cennego dla Ciebie stwora.

        • Reply
          Pika Mi Pika
          Kwi 22, 2017 4:30 am

          Powinni wprowadzić możliwość przełączania sightings starego typu i tego nowego w oparciu o pokestopy. To by znacznie ułatwiło życie i ludzie korzystaliby z nich naprzemiennie – zależnie od potrzeb.

  • Reply
    mento
    Kwi 21, 2017 11:46 am

    nie mogę sie zalogować .zmiana zmian zmiana bez grania

  • Reply
    bździna
    Kwi 21, 2017 11:49 am

    Bardzo dobrze. Krok po kroku i oszustów coraz mniej. Może niedługo przyjdzie czas, że cziterzy tacy jak Pan Wojtek będą musieli zwinąć swoje interesy…

  • Reply
    B
    Kwi 21, 2017 12:15 pm

    Tia takim tempem to zanim utopią botów i spooferów to już dawno wszyscy zapomną o grze. JUż ponad rok walczą i nic :). Druga generacja i nic. Widać że nadal mają w statystykach za dużo użytkowników aby się tym martwić. Tylko jak obudzą się w ręku w nocniku to zobaczą że ich gracze to głównie boty i oszuści.

  • Reply
    conatus
    Kwi 21, 2017 1:49 pm

    Uderzenie typowo w skanery. Powiedz mi co za różnica dla mnie? Bocę na 10 kontach na PC i mnie nie obchodzi co mi złapie, maja zostać trzy najlepsze i już 🙂 Złapie, przemieli na cukierek i boci dalej, nawet jak mi na pięciu kontach złapie coś innego to co?

  • Reply
    l0l
    Kwi 21, 2017 2:44 pm

    1. Moveset!! najważniejszy, decydujący o przydatności do działań wszelakich…
    długo, długo nic i IV decydujący o przyrostach.

    Bardzo dobre zmiany.
    Już widzę jak chiter z mapą leci po coś dla movesetu, a tam lipa hehe xD

    Dla mnie kluczowe jest GO i bekę mam z Państwa co kupę zrobi, aby tylko coś z mapą upolować.

    • Reply
      bart
      Kwi 21, 2017 2:54 pm

      Po 1 mapki to nie „chity” bo nawet ta strona wspiera mapy.

      Po 2 korzystam z wielu mapek i tylko usunęli ten zbędny element, jak idę po Snorlaxa to istotne że to Snorlax i że candy wpadną.
      Mapki działają tylko podają że IV 1% i brak movsetu.
      Widzę że kolega cieszy się na temat czegoś co tylko zasłyszał a nic nie spróbował a zgodnie z teorią Sun Tzu wroga trzeba poznać 😉

    • Reply
      at3at3
      Kwi 21, 2017 3:55 pm

      A ja uważam, że jeden rodzaj map jest bardzo pozytywnym czynem społecznym, który powinien być rozwijany także w interesie Niantic, bo to dobra promocja gry! Ooo! 😉
      Mianowicie – mapy nestów tworzone przez realnych użytkowników wymieniających się informacjami w sieci.
      To samo co robimy np. na forach internetowych, albo w komentarzach tutaj, tylko zobrazowane na wspólnej mapie.
      Wytłumaczcie mi co jest np. złego w takiej mapce na stronie theSilph? Ja uważam, że to akurat bardzo pozytywne i „przyjacielskie” zjawisko.

  • Reply
    sayhuggy
    Kwi 21, 2017 2:57 pm

    Zauważyłem, że zmiany dotyczą również kont 30+. Mam 30 level i IV oraz moveset z mapy nie zgadzają się z rzeczywistym. Chyba, że do 30 włącznie..

  • Reply
    l0l
    Kwi 21, 2017 3:05 pm

    Wrogów sobie generujcie boty 😀
    Korzystacie z map, to wspieracie pasożytujących na serwerach Nianic i sami sobie zabijacie ducha gry lol
    Lagi przez te boty od map i tych spooferów co levelują konta, by sprzedawać lure konta na allegro ahahahha
    ŻAL!! Śmiech i LOL fu. xd

    • Reply
      Zubik
      Kwi 21, 2017 6:17 pm

      Nie wiem szczerze oco Ci chodzi dla jednych GO to zabawa by sie przejść i połapać a inni chcą być najlepesi. Tak samo było w bajce, jedni tacy jak ASH sobie latali i cieszył go każdy złapany, ale byli i tacy którzy wiedzieli gdzie są jakie polemony (jak nie wierzysz to np. fotografi znali dokładne miejsca). GO ma na celu zbierać dużo ludzi i wszystkie typy trenerów , czemu atakować tych co muszą się nastarać by mieć 100IV i nie wierzę, że łapoesz poksy godzinami, bo podstawą takiego gościa który leci po TOP poksy jest to by wcześniej złapać 100 innych by mieć maksymalnie duży lv bo CP podbijać można nawet powyżej 30. To oni kupują moduły, lury, eggi. By zmaksymalizować eksp. Gram od samego począdku i nie widzę ogromnych lagów, czasami serwer przez 2s pomyśli, ale to nikomu nie szkodzi.

  • Reply
    Pika Mi Pika
    Kwi 21, 2017 7:45 pm

    Nie kumam tu czegoś. Jak łapiemy z żoną razem poki to mają one od jakiegoś czasu identyczny CP i identyczną jakość (wonder, nie wonder). Okazy różnią się tylko atakami. Kiedyś CP było faktycznie losowe ale teraz nie jest

  • Reply
    Pan O
    Kwi 21, 2017 9:23 pm

    Niantic się stara, ale wprowadzona zmiana nie dużo zmieni. Możecie się z tym nie zgadzać, żyć złudzeniami, że od teraz będzie mniej botów, ale prawda jest inna.

    Wprowadzone przez Niantic zmiany tylko nieco utrudnią zadanie botom, ale nie zlikwidują ich. Te dalej będą działać jak dotąd, czyli wyłapywać wszystkie napotykane na swojej drodze Pokemony i po sprawdzeniu szczegółowych statystyk, odsyłać gorsze okazy. To samo dotyczy graczy używających fake gps. Co z tego, że w wyniku skoku ktoś złapie słabego pokemona, jak zachowując ostrożność, wykona kilka kolejnych skoków i w końcu dostanie to, co chce. Zabierze mu to może więcej czasu, ale w efekcie i tak dorobi się Pokemonów, które będzie mógł wykorzystać w arenach.

    Mapy? Cóż, też będą działały, ale jak na początku, czyli bez pokazywania szczegółowych statystyk. Dawniej to wystarczało graczom, to i teraz będzie, a przynajmniej będzie musiało.

    Przyznaję, oszukuję i mam przewagę nad innymi, bo korzystam z mapy. Nie chwalę się, bo to żaden powód do dumy. Ale tylko w ten sposób byłem w stanie złapać poszukiwane przez siebie Pokemony, czyli takie, które coś znaczą w arenach. Krótko mówiąc, dorównać głównie botom (aktualnym lub tym, które już zaczęły grać uczciwie zdobywszy to, co chciały). I nie chodzi tu o IV, czy inne parametry, ale po prostu o dane gatunki, powiedzmy z górnej półki, jak np. Dragonite. Na rodzaj ataków w ogóle nie zwracam uwagi, a jak w okolicy pokaże się dajmy na to Lapras o niskim IV, to i tak idę lub jadę po niego, bo warto. Choć to żadne wytłumaczenie, patrząc wstecz na to, co udało mi się do tej pory zebrać (a jest w tym parę sztuk słabo ocenianego przez trenera dziadostwa) i przede wszystkim gdzie, to muszę powiedzieć, że gdyby nie mapa, w około 90% nigdy bym ich nie dopadł, gdyż Pokemony te pojawiały się daleko od szlaków, którymi regularnie chodzę. Choćby przed chwilą wróciłem z polowania na Snorlaxa (bardzo słabego), który pojawił się w miejscu, w którym nikt o zdrowych zmysłach nie łapie Pokemonów. Pojawił się z dala od zabudowań, na zarośniętej łące w pobliżu lasu. Dookoła żywego ducha. Nigdy natomiast nie używałem fake gps i mimo ułatwień jakie daje mapa, zawsze łapię osobiście, co oznacza, że gdy coś pojawi się po drugiej stronie miasta, poza możliwością dopadnięcia go na czas, odpuszczam choćby nie wiem jak dobre miało statystyki. I tak robi wielu innych graczy, dla których przede wszystkim liczy się fakt złapania poszukiwanego Pokemona, a dopiero na drugim miejscu zwracają uwagę na jego parametry. Mi zwykle wystarcza ocena trenera, by podjąć decyzję, czy zostawiam pokemona, czy go odsyłam. Szczegółowe statystyki nie są takie ważne. Słabo oceniane Pokemony też sobie nieźle radzą.

    Jak dla mnie, poza CP, reszta parametrów łapanych Pokemonów może być różna bez względu na poziom graczy, czyli również powyżej 25. Choć przyznaję, że to rozczarowujące, gdy z dwóch graczy o tym samym poziomie (np. 35), łapie tego samego Pokemona, z których jeden dostaje bardzo dobrego, a drugi nic nie wartego.

    Tyle w temacie. Teraz możecie mnie napiętnować, co będzie zupełnie zrozumiałe i nie będę się za to obrażał. W każdym razie zobaczycie, że boty będą miały się dobrze (niestety) i mapy też (na szczęście).

  • Reply
    FakeGPS
    Kwi 21, 2017 10:59 pm

    Koledzy, czy orientujecie się gdzie można kupi konto na 40 LVL, bo na Allegro nie widzę.

    • Reply
      FakeGPS
      Kwi 21, 2017 11:00 pm

      Ewentualnie ktoś z Was mógłby mi odsprzedać takie konto ?

      • Reply
        ram
        Kwi 22, 2017 9:35 am

        znasz takie słowo zaczynajace sie na wy ? To wy w podskokach 🙂

      • Reply
        at3at3
        Kwi 22, 2017 11:22 am

        Uśmiałam się z tej marnej prowokacji. Ale może pewien obecny tu użytkownik ci odsprzeda? Bo chyba tylko on jeden takie ma. W cenie luksusowego 5-drzwiowego SUV-a oczywiście. 😉
        A tak w ogóle to dołączam się do „życzeń”: wy…jdź i nie wracaj marny trollu. 🙂

        • Reply
          Porsche Cayenne
          Kwi 22, 2017 1:05 pm

          jak ja cię lubię at3at3 🙂

        • Reply
          FakeGPS
          Kwi 22, 2017 11:23 pm

          Oj tam oj tam. Na gymach widzę masę 40 LVL. Sami oszukujecie, a innych się czepiacie.

      • Reply
        Michal_tata
        Kwi 22, 2017 3:42 pm

        Ja mam ale 39lvl i proszę bardzo, kwota 10tyś. Pln, konto od pierwszego dnia, wszystkie poki (oprócz tych których być nie powinno), 320 poków z nawyższym iv, plecak 1000, poj poków 1000. Z tym że Ty i tak umierasz powoli na raka, więc po co takiego szukasz?

        • Reply
          FakeGPS
          Kwi 22, 2017 11:19 pm

          Kolego trochę chyba za drogo 🙂 szczególnie, że to LVL 39. Skoro expa nabija bot to przecież takie konto nie powinno być specjalnie drogie. Przecież bot pracuje za free, nie je i nie śpi 🙂

          • RavAzr
            Kwi 22, 2017 11:34 pm

            Nie zapędzał bym się z tymi poufałościami na twoim miejscu.
            Chciałeś kupić konto, nie mówiłeś, że masz ograniczone fundusze.
            Może najmij kilka botów (darmowe, nie jedzą, nie śpią) by dorobiły Ci trochę pieniążków i wtedy wróć na forum.

          • FakeGPS
            Kwi 23, 2017 8:26 am

            RavAzr napisałem, że chcę kupić a nie rozdawać pieniądze. Na Allegro konta na 35 LVL chodzą po 79,99 PLN. 35 LVL to 6 000 000 EXP. Skoro 40 LVL to 20 000 000 EXP to takie konto powinno kosztować max 4 x drożej tj. 320 PLN. Ja w promocji mogę zapłacić 400 PLN. Jeżeli ktoś jest chętny to możemy zrobić deal.

          • Michal_tata
            Kwi 23, 2017 9:14 am

            Ale po co Ci takie konto skoro „jutro już Ciebie nie będzie”.

          • FakeGPS
            Kwi 23, 2017 12:31 pm

            Michal_tata Jak to „jutro cie już nie będzie”, czy to jakaś groźba ?

          • RavAzr
            Kwi 23, 2017 12:49 pm

            Oczywiście mam świadomość, że Twój cały wywód jest jawną prowokacją, ale … czemu nie.
            Skoro jesteś taki bystry i tak szybko sobie wszystko oszacowałeś, to napisz maila do użytkowników oferujących konta Po.-Go na 35 lvl za 80 PLN na allegro, złóż swoją ofertę – zaproponuj im te swoje 400 PLN i będziesz miał odpowiedź. Tutaj dostałeś ofertę, na którą albo Cię nie stać, albo nie spełnia twoich oczekiwań. Wszystko jest kwestią popytu i podaży.

  • Reply
    unknown
    Kwi 22, 2017 10:06 am

    Wiecie co? Podziwiam ludzi którzy korzystają z tych wszelkich udogodnień. Przychodzi przecież czas rozliczeń, satysfakcji i podsumowań. Mam pełną satysfakcję, że złapałem wszystkie Poki bez map i innych wspomagaczy. Chodziłem i wykluwałem jak głupi. Mogę sobie odpalić apkę i w pełni pochawalić się, o na tego poka zbierałem cuksy przez 3 tygodnie, a na tego czekałem miesiąc aż złapię wonder. Ktoś kto idzie na łatwiznę fakt, pochwali się przed znajomymi czego to nie ma, ale gdzieś tam w środku będzie czuł, brak satysfakcji.

  • Reply
    CichyPL
    Kwi 22, 2017 2:41 pm

    Może Nin wreszcie zrobi coś z tym fake gps bo ja mm ciągle gymy zajęte przez niebieskich ! co na fake gps latają i ich jest 8 a ja sam !!
    A reportów wysłałem już ze 30 1 i dupa ! nic kurwa ciągle są na tym gymie !!
    nin musi zrobić nowy system raportowania bo ten nie działa totalnie! nic !!!

    ile kur… jeszcze mam zgłaszać tych oszustów żeby zniknęli do hu..!! ???

    • Reply
      Michal_tata
      Kwi 23, 2017 11:52 am

      Masz poki i masz też satysfakcję, że sporo się ruszasz, a ruch to najlepsza z możliwych profilaktyk zdrowotnych. Mam koleżanke ze szkolnej ławy onkologa i non stop wysłuchuje na temat jak ważne jest 40 minut spaceru dziennie.

  • Reply
    DecKard
    Kwi 22, 2017 3:21 pm

    Nie sadzilem ze snorlaxa mozna zlapac ze on tylko z jajek a tu niespodzianka

    • Reply
      Michal_tata
      Kwi 22, 2017 3:43 pm

      Każdego spotkasz, wystarczy cierpliwie grać.

      • Reply
        DecKard
        Kwi 22, 2017 4:19 pm

        Gdzies czytalem ze niektore sa tylko z jajek dlategoi snorlax byl tam wymieniony mam 33 lvl a nadal go nie mam i nie moge zdobyc xD

        • Reply
          Michal_tata
          Kwi 22, 2017 5:25 pm

          Ja tylko 2 wyklułem i to teraz w evencie, a 29 złapane i to bez map.

    • Reply
      Yorickai
      Kwi 22, 2017 5:48 pm

      Spokojnie da się zdobyć snorlaxa na dziko. Mi poleciały dwa z jakek cztery złapałem i jeden zwiał. Trzeba mieć odrobinę szczęścia by na niego trafić. Tak samo myślałem że aerodactyl jest tylko jajeczny a koło domu mi się zrespił.

      Michał_tata nie dobijaj ilością 😀 aż Ci zazdroszczę 😛

      • Reply
        Michal_tata
        Kwi 23, 2017 11:40 am

        No a ja daktyle mam tylko z jajek, nigdy nie spotkałem.

      • Reply
        Michal_tata
        Kwi 23, 2017 11:50 am

        Ja mam ten plus że dziennie pokonuję tak 300km, jednego dnia Wawka innego Radom a trzeciego Łódź. W wolne obrabiam z dziećmi komin czyli: Milanówek, Grodzisk Maz czy Pruszków. Boty mam w d..e? Są cienkie i nie patrzą na staty, dla mnie bomba. Jeden przejazd i 10 gymów moich i to takich gdzie mam 100% pewności że to „rakowcy”.

  • Reply
    kingaaaaaaaaaaaa
    Kwi 23, 2017 5:10 am

    Gram z mapą i dobrze mi z tym. Jest nawet większa frajda – pędzenie na wariata zastanawiając się, czy zdążę, i czy dobrze obczajam teren, na którym pierwszy raz jestem. Podbiec, podjechać tramem, gdzie wysiąść, gdzie skręcić, za którym to dokładnie będzie blokiem, itp. Trochę jak w Azja Express. Zawsze wracając z takiego polowania trochę sobie jeszcze poexpię, więc Niantic nie jest na tym stratny. A gdybym miała latać godzinami bez żadnego cynku zbierając Natu i Pidgeye, no to sorry, trochę szkoda życia, a nie każdy jest gimbem bez pracy, rodziny i znajomych, który może/chce poświęcać na grę kilka godzin dziennie po to, żeby moooże za wiele miesięcy mieć jako takie efekty. I nie, gra ma mapkach to nie to samo co fejki, bo pierwsze wymaga chociaż jakiejś aktywności fizycznej, a drugie polega na siedzeniu w pokoju, prykaniu w krzesło i tępym klikaniu w grze, która nazywa się GO, dziękuję, skończyłam.

    • Reply
      DecKard
      Kwi 25, 2017 7:55 pm

      Ja nie gram z mapa nie wiem gdzie takie znalesc ja za duzo pracuje czasem w eekendy gdzies polece dalej i poszukam czegos w innym miejscu a z 2 generacji juz mam sporo najgorsze sa te 5km buddy