Inne 3

Cała prawda o pakietach trenera. Uwaga na oszustów!

Pakiety trenera pokemon go

Zapewne wielu z was spotkało się z licznymi postami, jak i pewnie otrzymaliście wiadomości od nieznajomych, które to gorąco zachęcały do wzięcia udziału w niesamowitym konkursie. Pewnie też widzieliście wiele stron rozdających startowe pakiety trenera, tych jest bez liku.

Przyszło wam pewnie na myśl: “Hej, to nic nie kosztuje”, w wielu miejscach napisane jest “odbierz darmowy”, czy “zupełnie free!”, ale porzućcie wszelką nadzieję, są to oszustwa!

Jak to działa?

Scam/Oszustwa SMSowe:

Większość z wyżej wymienionych oszustw działa na zasadzie “podaj numer telefonu” i tu uwaga – nie jest to tak niewinne jak wygląda.
Podając numer telefonu, akceptujecie regulamin usługi, który obciąży wasze konta/rachunki kwotą około 30 zł za jeden przychodzący SMS, a takich może być nawet kilka w ciągu tygodnia. Prosty rachunek.

Oszustwa typu phishing:

Należy uważać również na strony typu “phishing”.
Te strony nie zawsze proszą o podanie numeru telefonu, ale np. zaproponują, abyście zalogowali się swoim kontem Google, tym którego używacie do grania w Pokemon GO, do usługi. Co ważne, w tym przypadku dajecie nieznajomemu serwisowi dostęp do danych prywatnych zapisanych na tym koncie: listy mailowej, osobistych korespondencji, telefonów, ustawień, INFORMACJI PŁATNICZYCH.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli już wasza naiwność, czy chytrość, zmusi was do odwiedzenia tychże stron, czytajcie dokładny opis usługi, który zazwyczaj znajduje się w regulaminie (bywa bardzo dobrze ukryty na stronie, niekiedy trzeba gimnastyki, żeby w ogóle się do niego dostać).
Sprawdźcie, czy regulamin usługi w ogóle istnieje. Jeśli go nie ma, można na miejscu zamknąć kartę przeglądarki.

Jak się bronić?

Ignorować! Nie odwiedzać stron, blokować wiadomości o podobnej tematyce od nieznajomych.
Porzucić ślepą chciwość – nie ma nic za darmo, a przynajmniej nie w tym wypadku.
Jednak najlepszą tarczą w starciu z podobnymi próbami wyłudzenia jest nasz zdrowy rozsądek!

UWAGA! Gdy już damy się nabrać, nie jest łatwo pozbyć się płatnej subskrypcji! Bardzo możliwe, że jedynym wyjściem będzie bezpośredni kontakt z operatorem sieci komórkowej, aby odłączył usługi manualnie!

Przypadek użytkownika forum.pokemon-go.pl! (Ukryłem tożsamość użytkownika)

Forum pokemon go pakiet trenera

Przykłady oszustw

Spędzając czas w temacie oraz obserwując przyrost wyżej wymienionych stron, zauważyłem wiele zależności między nimi.
W pewnym aspekcie są jednakowe: to oszustwo, ściema i zwykła cyganeria.
Przygotowałem graficzny opis najpopularniejszej strony, która skazała już pewnie setki graczy na niekończący się abonament komórkowy. Strona ta stała się na tyle popularna, że inne nie zmieniając nawet grafik, zwyczajnie ją powielają.

Nie podam adresów, a także ukryję numery telefonów do usług.

Poniżej wiarygodny opis strony, wygląda całkiem prawdziwie. To niestety tylko pozory!

Pakiety trenera pokemon go

Z pasji, tak. Z pasji do waszych pieniędzy. Tylko i wyłącznie.

Poniżej znajduje się screenshot najpopularniejszej strony do ściągania pieniędzy. Oferują wam królestwo, “Unikaly” i Tajemniczy Pokemon! Serio?

Pakiet trenera opinie

UWAGA! Koniecznie przeczytajcie przykład regulaminu usług!
Zwróćcie uwagę na tekst pogrubiony, jest to bombardowanie kosztami!

Ta promocja kończy się w dniu 31-12-2016 o godzinie 23:59:59. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w dniu 31-12-2016 przed upływem godziny 23:59:59. Dziesięć osób będzie miała szansę wygrać wybrane etui na telefon . Napisz nam – Opisz swój dzień – wraz ze swoim numerem telefonu na adres: [adres ukryty]@gmail.com . Najbardziej oryginalna i kreatywna odpowiedź będzie mieć największe szanse aby wygrać tą nagrodę. Zwycięzca będzie poinformowany telefonicznie. Rodzaj nagrody jest uzależniony od jej dostępności. W przypadku gdy nagroda jest niedostępna organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zaoferowania innej nagrody o tej samej wartości. W stosownych przypadkach decyzja jest ostateczna na podstawie warunków przedstawionych w promocji i w sprawie tej decyzji nie będzie prowadzona żadna korespondencja. Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji, zmiany, zaprzestania lub zakończenia promocji lub nowelizacji warunków tej promocji w każdym czasie z jakichkolwiek przyczyn bez wcześniejszego wypowiedzenia. Jest to strona typu Landing Page zachęcająca do skorzystania z usługi FREE.Jej warunki określa regulamin. Zapisz się do naszego serwisu, a otrzymasz dostęp do usług Premium opisacnych w regulaminie. Otrzymasz wiadomości zawierające potwierdzenie twojego udziału w konkursie (opłata wynosi 30,75 zł brutto). Obowiązują standardowe opłaty za usługi WAP, GPRS i UMTS naliczane zgodnie z taryfą danego operatora sieci komórkowej. Usługa jest dostępna we wszystkich sieciach komórkowych dla użytkowników posiadających telefon komórkowy z obsługą GPRS. Aby aktywować serwis wpisz numer swojego telefonu na stronie lub wyślij SMS o treści FREE na numer [numer ukryty] (T-MOBILE, ORANGE, PLUS, PLAY koszt wysłania SMS wynosi 30,75 PLN). UWAGA! Jeśli jesteś abonentem sieci ORANGE, PLAY lub T- MOBILE nie musisz wysyłać SMSa, wystarczy ze podasz nr PIN, który prześlemy do Ciebie SMSem. Przesłanie kodu PIN jest równoznaczne z aktywacją usługi. Prosimy o wysłanie odpowiedzi konkursowych na adres [adres ukryty]@gmail.com wraz z numerem telefonu.

Informacje i ostrzeżenia ogólne

NA DZIEŃ DZISIEJSZY! (13/09/2016)
Obecnie nie są znane żadne prawdziwe konkursy wspierane przez Niantic, ani też usługi, które dodają przedmioty w grze, poza wbudowanymi płatnościami w sklepie aplikacji Pokemon GO.
Każda z ofert może być z czystym sumieniem potraktowana jako oszustwo.
Gorąco zachęcamy do zwracania na to uwagi na forum! Zgłaszajcie oszustów do moderacji, zajmiemy się nimi czym prędzej.

NALEŻY PAMIĘTAĆ!
Istnieją równocześnie konkursy prawdziwe, są to głównie konkursy sponsorowane i prowadzone przez większe, zaufane serwisy.
Najlepszym przykładem jest ostatni konkurs organizowany przez Pokemon-Go.pl wspólnie z how2play.pl

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO JAKIEKGOKOLWIEK KONKURSU, ZAPOZNAJ SIĘ Z JEGO REGULAMINEM. ZALECANE JEST TAKŻE ZROBIENIE KRÓTKIEGO WYWIADU W CELU USTALENIA JEGO PRAWDZIWOŚCI. NIE BÓJ SIĘ PYTAĆ INNYCH UŻYTKOWNIKÓW! DZIEL SIĘ RÓWNIEŻ SWOIMI POZYTYWNYMI / NEGATYWNYMI DOŚWIADCZENIAMI!

Naznaz

3 komentarze

 • Reply
  Ślepa kura
  Wrz 13, 2016 3:45 pm

  Bardzo duży plus dla Was za poruszenie tego tematu. Z pewnością wiele dzieciaków tu zagląda, które są potencjalnymi ofiarami takich oszustów. Może dzięki takim artykułom choć kilkoro z nich nie naciągnie się na te banialuki.

 • Reply
  Gaska
  Wrz 13, 2016 5:09 pm

  Ja prowadzę już od dawna krucjatę przeciw takim praktykom. Na YT już od dawna pojawiają się reklamy takich pakietów. Do tego często nie ma informacji o kosztach tylko dostajesz ją w pierwszym SMS-ie który już kosztuje. Sam się nie dałem oszukać ale wiem że dzieci mogą. W związku z tym nie tylko zgłaszam do YT takie filmy pod kontem oszustwa ale też zgłaszam do administratorów informacje o możliwości popełnienia przestępstwa.

  Zachęcam do dołączenia. Jest nas więcej niż oszustów. walczmy z kradzieżami.

 • Reply
  Prosze o odpowiedź
  Wrz 14, 2016 6:54 pm

  Zauważyłem że raz jest napisane subskrybcja a innym razem po prostu pobranie 30zł jak to w końcu działa bo nie łapie, są dwa rodzaje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.