Inne News 43

Co z graczami spoza miast?

Jednym z największych problemów Pokemon GO od samego początku jest kompletne wykluczenie graczy spoza miast. Czy kiedyś to się zmieni?

Jak sami wiecie Pokemon GO poza miastem to zupełnie inne doświadczenie. Mało pokemonów oraz brak PokeStopów i gymów czyni aplikację wręcz bezużyteczną. Po wprowadzeniu raidów sytuacja graczy z takich terenów stała się jeszcze gorsza – o ile posiadają oni w pobliżu jakikolwiek gym to często nie mają z kim takiego bossa pokonać.

Od niedawna na forach Pokemon GO oraz The Silph Road na reddicie obecny jest przedstawiciel Niantic pod nickiem NianticGeorge (https://www.reddit.com/user/NianticGeorge). Według niego producent Pokemon GO doskonale zdaje sobie sprawę z problemu i pracuje nad rozwiązaniem go. Poniżej wypowiedzi NianticGeorge na ten temat, które wychwycił portal pokemongohub.net:

Wypowiedź nr 1

Nie zapomnieliśmy o was i pracujemy nad tym. Aby najlepiej wyjaśnić to, co robimy, musimy przyjrzeć się sytuacji z Ingressa.

Ingress nigdy nie miał problemów z terenami pozamiejskimi w ten sam sposób w jaki obecnie przechodzi go Pokemon GO. Wynika to z faktu, że umożliwialiśmy wysyłanie propozycji miejsc na nowe portale, dzięki czemu większość użytkowników mogła tworzyć nowe portale wokół nich jeżeli jeszcze takowe nie istniały. Ten mechanizm był pracochłonny, ale działał sprawnie biorąc pod uwagę skalę tej gry.

W Pokemon GO zobaczyliśmy falę graczy w miejscach, gdzie Ingress nigdy tylu nie miał. Liczba graczy jest tak duża, że nie możemy po prostu uruchomić systemu zgłoszeń na portale i zatrudnić zespołu do ich przeglądania. Zamiast tego musimy zaprojektować rozwiązanie, które pasuje do rozmiaru problemu.

Zainwestowaliśmy więc w Operation Portal Recon. Wielu graczy poinformowało o korzyściach płynących z OPR dla ich społeczności, ale nadal uważam, że OPR jeszcze raczkuje pod kątem wpływu, jaki ma na graczy z obszarów wiejskich. Choć brzmi to niewiarygodnie, założę się, że z czasem zobaczymy bliskość warunków gry między graczami z obszarów wiejskich i miejskich.

Jeśli chodzi o trudność ze znalezieniem drużyny na raidy w obszarach pozamiejskich, pracujemy nad tym (ale nie jesteśmy jeszcze gotowi, by cokolwiek w tej chwili ogłosić).

Źródło: https://www.reddit.com/r/pokemongo/comments/6tn727/dear_niantic_ideas_suggestions_and_complaints_for/dlwt2m3/?st=j6pct284&sh=25c7cafb

Wypowiedź nr 2

Parę dni temu podzieliłem się moimi przemyśleniami na temat graczy z obszarów wiejskich w odniesieniu do nowych PokeStopów. Pod koniec mojej wypowiedzi wspomniałem, że pracujemy nad mechanizmem, który ułatwi graczom zbieranie się na raidy.

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że gracze z terenów wiejskich nie obchodzą Niantic. Poczyniliśmy duże kroki w tym kierunku.

OPR drastycznie poprawił dostęp dla graczy z terenów wiejskich. Dodanie sponsorowanych lokacji poprawiło ten dostęp z różną skutecznością (wiemy, że potrzebujemy sponsorów wielu miejscach). Dodatkowo umożliwiliśmy pozyskiwanie przedmiotów z gymów by pomóc graczom z terenów pozamiejskich z problemem braku Poke Balli, zwiększyliśmy liczbę gymów by więcej obszarów miało dostęp do walk oraz dokonaliśmy zmian względem zrównoważenia ilości pokemonów.

Nie oznacza to, że nasza praca jest skończona. Wręcz przeciwnie.  Nie mogę nie podkreślić, iż wciąż mamy sporo do zrobienia. Mimo całej irytacji tą sytuacją, proszę was, abyście nie traktowali braku natychmiastowego rozwiązania jako braku naszego zaangażowania w ten problem.

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/6vdaep/discussion_i_finally_get_raiding_a_rural_players/dm128ys/

Podsumowanie

Jeżeli nie wiecie czym jest wspomniane przez NianticGeorge Operation Portal Recon to śpieszę z wyjaśnieniem – gracze Ingressa od pewnego poziomu mogą uczestniczyć w programie oceniania zgłoszeń na nowe portale. Jeżeli ta grupa graczy odpowiednio wysoko oceni dane zgłoszenie to portal zostaje dodany do gry. Sprawdzają oni w tym momencie starsze zgłoszenia, ponieważ Niantic w pewnym momencie wyłączyło możliwość wysyłania nowych (także ze względu na graczy z Pokemon GO szukających sposobu na więcej PokeStopów i gymów, bo powstają one w miejscach gdzie są Ingressowe portale).

Jak widzicie Niantic wie o problemie i nie ignoruje głosu graczy z terenów pozamiejskich. Z jednej strony wiem, że wielu przestało grać w Pokemon GO dawno temu przez problem z dostępem do pokemonów i PokeStopów – sam zrezygnowałbym już rok temu gdyby nie studia w dużym mieście, bo w domu rodzinnym mam 10km do najbliższego PokeStopu i sytuacja ta nie zmieniła się od początku istnienia gry, mimo wielu maili oraz próśb. Z drugiej zaś strony trzeba też Niantic trochę zrozumieć – gdyby umożliwili wszystkim wysyłanie próśb o nowe PokeStopy oraz gymy to zostaliby zalani tymi “wnioskami” a ich sprawdzanie nie miałoby końca, bo każdy chciałby mieć punkt do uzupełniania przedmiotów we wszelkich możliwych miejscach obok siebie. Jedyne co nam pozostało to czekać na rozwiązanie jakie w końcu zaproponuje Niantic.

Źródło: https://pokemongohub.net/post/breaking-news/niantic-officially-addressed-rural-player-problems/

43 komentarze

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Sie 27, 2017 1:01 pm

  to niech sie przeprowadza do miasta… w czym problem??

  • Reply
   Lumen
   Sie 27, 2017 1:15 pm

   Uwierzysz, że nie wszyscy mają tyle pieniędzy, by od tak przeprowadzić się do miasta dla kilku pikseli?

   • Reply
    kaska
    Sie 27, 2017 1:27 pm

    to niech sie wezmą za robotę, a nie narzekają, że im się źle łapie “kilka pikseli” 😀

   • Reply
    Adasko
    Sie 27, 2017 1:50 pm

    No właśnie, awantura o “kilka pikseli”. Zysków z takich graczy nie ma, lepiej niech Niantic usprawni to, co kuleje teraz, a nie zajmuje się gra na terenach, na których nie warto, bo i tak nie zarobią.

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Sie 27, 2017 2:05 pm

    no właśnie nie rozumiem, skąd taka awantura o “kilka pikseli” 😀 Pokemon Go to gra miejska (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pok%C3%A9mon_Go) 😀

    • Reply
     Kad
     Sie 28, 2017 12:54 am

     O ile pamiętam z serii animowanej, dzikie pokemony występowały przede wszystkim na terenach niezamieszkałych przez ludzi. Oznacza to, że jeżeli gra odtwarza ten świat i jest mu wierna to powinno być odwrotnie i to właśnie miasta powinny być puste, a wsie, lasy, pola itd po obstawiane pokestopami i największym wysypem stworków. Wtedy dopiero byłaby draka gdyby miastowi mieli ruszać dupska żeby łapać pokemony. Nie to żebym krytykował miastowych bo sam jestem mieszczuchem, a na wsi wylądowałem “przypadkiem” z powodów nie zupełnie zależnych od siebie, ale no to jest gra i musi być sprawiedliwa dla każdego gracza. Dlaczego niby w jakimś niewielkim parku ma być 10 pokestopów nasranych obok siebie, podczas gdy ja mam do pokestopa 15 km? I mimo, że jeżdżę do miasta(bo praca) to jednak nie widzi mi się żeby po robocie siedzieć w mieście i łapać poksy żeby dopiero na wieczór wrócić do domu. W każda inną grę na smartfona grałem w dowolnym miejscu, w którym miałem optymalny zasięg sieci, więc dlaczego przez zaniedbanie Niantic mam nie mieć możliwości grać w fajną grę skoro inni bez wysiłku wychodzą na osiedle i chodząc w koło blokowiska kręcą 10 pokestopami, walczą w dwóch – trzech gymach, zrobią rajd i w międzyczasie nałapią pokemonów? Nie mam nic przeciwko ruszaniu dupy, ale przejść 15 km do najbliższego pokestopa bez złapania nawet jednego pokemona po drodze, gdy wyżej przytoczona sytuacja pozwala innym graczom wyjść z domu po prostu żeby mieć możliwość zagrać. Nie bóldupie i cieszę się, że mają łatwy dostęp do gry. Chciałem jedynie naprostować problem, który co niektórzy uważają za nie wart uwagi. Tym bardziej, że lubię tą grę, chcę w nią grać i sporo się ruszam, a także czasem wpakuje tam kilkadziesiąt złotych, ale na dłuższą metę jest to dla mnie męczące. Przykładem mogą być rajdy gdzie jedynym możliwością by w nich uczestniczyć to przyjechać do miasta i spędzić tam cały dzień żeby coś ubić, a często zdarza się, że nic nawet nie złapię bo albo grupa się nie zbierze, albo stworek ucieknie. To samo gdy grupa na rajd zebrana akurat kiedy jestem w domu, wołają mnie, a ja mam do nich jechać 30 – 40 minut. Trochę chore sytuacje. Zarabiają na nas tyle chajsu, że nie ma co im współczuć tylko cisnąć żeby działali, a nie tłumaczyli się w głupi sposób.
     Takie tworzenie nowych pokestopów dałoby się zorganizować wykorzystując graczy powyżej 30 lvla, którzy zajmowaliby się zbieraniem informacji. Wystarczyłoby do tego forum, na którym można by te pokestopy zgłaszać i weryfikować ilość osób, które deklarują potrzebę istnienia takowych. Gotowa lista mogłaby zostać wysłana do Niantic i w zasadzie mieli by tylko za zadanie wprowadzić je do systemu. Wiem, że tak to nie jest prosta sprawa z tym zbieraniem informacji, ale jakby się wszyscy zorganizowali to by dało radę.

     • Tom
      Sie 28, 2017 11:12 pm

      Jedyna rozsądna wypowiedź w tym temacie. Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Popieram Kad-a w 100 procentach.

  • Reply
   Das
   Sie 27, 2017 1:40 pm

   Jakim trzeba być psychicznie chorym żeby tak napisać. Co ty wygadujesz?

  • Reply
   cass
   Sie 27, 2017 2:39 pm

   ludzie… nie oszukujmy się, to nie czasy komuny kiedy wieś była gorszym sortem ludzi… dzisiaj jest zdecydowanie na odwrót, bo Ci dobrze sytuowani w dzisiejszych czasach mieszkają na wsi, bo jak jeden pan powiedział, wieś albo przedmieście, miasto to teren ubogich, i niestety patrząc realnie, to ma racje xD ja pochodzę z kłodzka, nieduże miasto, ale jednak ta teoria sie sprawdza 100% Wrocław też dobrze znam, 3/4 mieszkań bieda i karaluchy :O tak to wygląda 🙂

  • Reply
   antykl
   Sie 27, 2017 5:04 pm

   Komorowski? To Ty?

  • Reply
   Stefcio2016
   Sie 30, 2017 12:36 am

   A ja sporo czasu zbierałem hajs, żeby z Warszawy pełnej słoi pod miasto uciec, (Tak tak jak Warszawiaka stać to spieprza pod miasto ). A pod miastem weź jest co łapać.

 • Reply
  Rzeznick
  Sie 27, 2017 1:06 pm

  Bzdurne pretensje do Niantic że nie mają z kim robić raidow…pretensje że ktoś sam gra w okolicy….Niantic zróbcie coś żeby więcej osób w mojej wsi grali w pokemony bo nie mogę zrobić raidu!….

 • Reply
  Marcin
  Sie 27, 2017 1:32 pm

  Lepszym pomysłem byłoby umożliwienie wysłania zgłoszenia o 1 nowych pokestop i ew. 1 nowy gym dla graczy Pokemon Go o np. 15 lvl’u czy 20 lvl’u takie ograniczenie, żeby nie było “fali”.

  • Reply
   jak.w
   Sie 27, 2017 3:46 pm

   Jeśli już to granicą powinien być co najmniej 30lvl. Przecież 15 lvl to w jeden dzień można zrobić.

 • Reply
  zxc
  Sie 27, 2017 1:35 pm

  zarejestrowałem się w Operation portal recon, mam 12 poziom w ingressie, mogę powiedzieć jak to wygląda… Wyglada beznadziejnie. Spodziewałem się czegoś wiecej. Na początku trzeba było przejsc test, nie trudny. Następnie zaznacza się 2 miasta, gdzie chce się mieć wpływ na portale i… nic… Ciągle wyskakuje mi napis “brak portali z okolicy”. Ja bym pooceaniał, pododawał portale, ale co z tego, skoro nie mogę, bo ciągle się tłumaczą starymi zgłoszonymi portalami. Ile minęło? 2,5 roku? Sam zgłaszałem wtedy portale i jakos nie widzę mozliwosci oceniania tych portali, nie przybyło tez nic nowego. bez sensu.

 • Reply
  Michel_tata
  Sie 27, 2017 1:53 pm

  Debil z tego Georga, nie dociera do durnego łba, że gymy i pokestopy to nie jest tak wielki problem. W małych mieścinach problemem jest brak graczy-zebranie drużyny na raid. Może to ku…wa dotrze kiedyś jak się gra znudzi w miastach.

  • Reply
   reiko
   Sie 28, 2017 12:48 pm

   masz w 100% racje 🙂

  • Reply
   gulasz wegierski
   Sie 30, 2017 7:59 pm

   Widze Twoje komentarze pod praktycznie kazdym wpisem. Pierwsza rzeczą ktora sie rzuca w oczy jest Twoj kompletny brak kultury. Oprocz tego nie masz pojęcia na dany temat a i tak sie wypowiadasz. Sam mieszkam w 15 tys miasteczku i bez większych problemów znalazlem prawie trzydziesci osob z ktorymi walcze z bossami w raidach

 • Reply
  froscik99ers
  Sie 27, 2017 3:24 pm

  Powiem tak jestem z małej wioski 800 mieszkańców gdzie są 4 pokestopy i gym obecnie gra około 10 osób. Zaś w wiosce która jest większa 1500 mieszkańców nie ma nic i nikt nie gra. Grali na samym początku ale nic u nich nie było to przestali grać. Legendy u nas nie ubijemy ale 4 level tak. Myślę że jeśli wprowadzili by możliwość dodawania nowych pokestopów np od 30 levelu to poprawiło by jeszcze sytuację. Miastowi niech postawią się w naszej sytuacji 50 km aby jechać po dobre pokemony to trochę chore, kilka razy jak gdzieś jadę do miasta to tam polapie ale to raz na 0.5 roku.

 • Reply
  JurusKiler
  Sie 27, 2017 3:30 pm

  Jasne dodadzą stopa lub gym o nazwie pole kartofli. Problem jest dużo głębszy, na wsiach nie ma tylu graczy żeby funkcjonowało to jak w miastach. Ostatnio nawet w wawce nie zawsze da się zebrać ekipe na legendy.

  • Reply
   D.Trump
   Sie 27, 2017 6:33 pm

   kapliczek i krzyży w polu macie tam dostatek bez przesadyzmu. można też dodać mostek nad strumyczkiem albo wierzbę na łące – trochę kreatywności

  • Reply
   Tankus
   Sie 27, 2017 7:12 pm

   Akurat jeździłem po kilku miastach i czasami trafiały się takie pierdoły jako pokestopy, że to pole ziemniaków nie byłoby tragedią…

 • Reply
  Both
  Sie 27, 2017 7:09 pm

  Pieprzenie ze strony Niantic. Mieszkam na zadupiu, mam w moim mieście, zaznaczam mieście 1 pokestop, 0 gymów. Najbliższy inny pokestop i gym znajdują się dokładnie 9 kilometrów od mojego domu, jako, że miałem mega zapchany czas przez ostatni miesiąc na ważne rzeczy związane z ratowaniem życia innych istot nie miałem czasu a jak był czas to sił na jeżdżenie i walczenie o legendy, jak już pojechałem 4 razy to nie załapałem się na legendę, bo był albo Croconaw albo inne tego typu. Pisałem do nich jak psychopata z 500 razy by coś z tym zrobili, nigdy nie raczyli nawet odpowiedzieć. Tłumaczenie z ostatnich linijek redakcji jest mega słabe, bo nie żyjemy w XIII wieku (chociaż mentalnie to tak w tym kraju, co widać po obchodach obrazów wszelakich), mogliby po prostu zrobić, że co kilometr czy nawet co 3 znajduje się pokestop lub gym, zaprogramować to na mapie, a nie, że jadę do Bydgoszczy i mam koło siebie w jednym miejscu 7 pokestopów, a u mnie w całej gminie tyle nie ma. Do tego jestem nauczycielem, te magiczne pokestopy i gymy i nawet nesty pozwoliłyby mi zachęcić dzieci do nauki angielskiego, moglibyśmy mieć lekcje w terenie i opisywać po angielsku łapane pokemony, wielkość, kolor, części ciała i wiele innych i dla dzieci byłoby super, niestety od mojej szkoły pokestop 5km, gym 5km, nest 2, a nie wynajmę autobusu by na pokemony pojechać

 • Reply
  Ptaq90
  Sie 27, 2017 7:52 pm

  Jak posiał, ktoś wczesniej. Nie ma pokestopow, bo nie ma graczy, nie ma graczy, bo nie ma pokestopow.

 • Reply
  DawidPolakL
  Sie 27, 2017 8:49 pm

  Dzisiaj z nudów zrobiłem 2 raidy 2 levelu. Dostałem za to same rewiwe i potiony. Lipa straszna. Miałem nadzieję że dostanę jakieś rare candy. Heh złudne nadzieje

 • Reply
  Ricardogo
  Sie 27, 2017 8:56 pm

  Kasa “miastowym” się skończyła? A po żniwach trzeba doić wieś !

 • Reply
  DawidPolakL
  Sie 27, 2017 8:57 pm

  Ja mieszkam w 25 tys mieście czyli w dużej wiosce i jakoś daję radę. Mam 37 level, 8 legend , najmocniejszego poka 3490 cp. Fakt że musiałem się mocniej napocić niż mieszkaniec dużego miasta, ale jakoś daję radę. A do tego jestem żółty a po zmianie gymów to problem bo w mieście większość to niebiescy, ale i tak z levelem są daleeeeeko za mną

 • Reply
  DawidPolakL
  Sie 27, 2017 9:15 pm

  Jak myślicie kiedy dadzą kolejny event z podwójnym xp? Ja obstawiam dopiero 1.11 , ale mam cichą nadzieję że niantic mile mnie zaskoczy.

  • Reply
   Scapulos
   Sie 27, 2017 11:34 pm

   A na cóż komu podwójny exp? Po zmianach w funkcjonowaniu gymów w tej grze zaczęło dramatycznie brakować stardusta!

   • Reply
    a
    Sie 27, 2017 11:50 pm

    40 lvl sam się nie wbije 😉
    A co do stardusta to brać się za łapanie pokemonów po prostu.
    50 złapanych pokemonów to 5k stardustu ( a nawet mniej niż 50, bo za ewolucje więcej).
    Na stardust najbardziej płaczą Ci, którzy byli/są w dominujących teamach w okolicy (czyli w 80% niebiescy) i mieli przed zmianą zabunkrowane po 10 gymów i stardust sam leciał. Przyzwyczaili się do tych darmowych 5k dziennie i teraz płacz, bo trzeba się trochę postarać.

    • Reply
     Scapulos
     Sie 28, 2017 9:54 am

     No właśnie – mógłby mi ktoś wyjaśnić jakie profity daje levelowanie powyżej 30? Co za różnica czy mam lvl 32 czy 38 na ten przykład?

     • Barti
      Sie 28, 2017 10:54 am

      Różnica w zasadzie żadna, ale trzeba mieć jakiś cel jak pokedex kompletny 😉
      Poza tym 30 lvl to łącznie tylko 2 mln exp, 35 lvl to już łącznie 6 mln exp, a wspomniany 38 lvl to bagatela łącznie 12 mln exp do wbicia.

     • DawidPolakL
      Sie 28, 2017 2:35 pm

      Dla mnie taka różnica że mam najwyższy level w mieście po prostu

   • Reply
    PlutoVALOR
    Sie 28, 2017 6:33 am

    Malinek nie masz? W gymie masz max 6 pokow, kazdego mozesz nakarmic 10 razy. Obstaw jak najwiecej gymow i dokarmiaj. Pyłu dostaniesz więcej niz wczesniej

    • Reply
     Barti
     Sie 28, 2017 9:03 am

     Zdecydowanie lepiej jest łapać wszystko co się spotka, a malinami zwiększyć prawdopodobieństwo złapania pokemonów z wysokim CP. Jedyne co się opłaca utylizować w gymach to banany 🙂

     • DawidPolakL
      Sie 28, 2017 9:36 am

      10:45 Lugia na Mikołaju

    • Reply
     Scapulos
     Sie 28, 2017 9:11 am

     To nie wiem ile Ty dostawałeś stardustu wcześniej.. Żeby dostać 2000 pyłu trzeba zutylizować 100 nadprogramowych malinek. A przypomnę że 2000 to dostawałeś za cztery poki w gymie czyli ciężko mówić o jakimś spektakularnym zabetonowaniu okolicznych gymów.. Powodzenia życzę ze zbieraniem bananów.

   • Reply
    Michel_tata
    Sie 28, 2017 11:46 am

    Bo mnie interesuje już tylko 40lvl.

    • Reply
     Ricardogo
     Sie 28, 2017 3:46 pm

     Ile jeszcze do zebrania z 5 mln?

    • Reply
     Stefcio2016
     Sie 30, 2017 1:08 am

     40 lvl to tylko 20mln expa, podobno jakiś kitajec wbił 180mln expa i już mu się nie nalicza. 🙂

  • Reply
   a
   Sie 27, 2017 11:51 pm

   Też myślę, że na Halloween będzie jakiś wypasiony event.

 • Reply
  frugo
  Sie 28, 2017 10:10 am

  Po co mają coś robić skoro kasa się zgadza? Na graczach to im zacznie zależeć jak im wpływy na konto się obniżą. Mnie nie zniechęciło do gry to, że musiałem kupować kulki czy łapać same gołębie ale to w jaki sposób potraktowano legendy, bo co to za legenda co możesz mieć po 10?

 • Reply
  derelict426
  Sie 28, 2017 10:44 am

  Rok po odpaleniu gry zauważyli problem 😀 To sobie jeszcze wieś poczeka, niestety to jest niantic…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.