Inne 54

Co z tymi jajkami?

Na łamach tego portalu wielokrotnie chwaliłem społeczność The Silph Road za jej wkład w odkrywanie wszelkich tajników Pokemon GO. W tym artykule przybliżę wam ich badania na temat częstotliwości wypadania jajek z danym dystansem z poszczególnych PokeStopów.

Często jesteśmy pytani: “Czy niektóre PokeStopy dają nam różne gatunki jajek?” czy też “Czy niektóre PokeStopy dają więcej jajek 10 km lub 2 km?”.

Ze względu na trudność w zbieraniu danych na ten temat, świat nie wie zbyt wiele na temat wskaźników wypadania poszczególnych jajek z PokeStopów czy ich określonych rodzajów. Wciąż nie znamy odpowiedzi na wszystkie pytania, ale dziś możemy podzielić się nowymi, znaczącymi odkryciami!

26 badaczy z Silph Road podjęło wyczerpujące wyzwanie: każdy z badających musiał zebrać i wykluć 50 jajek z jednego PokeStopu, co pozwala nam analizować, czy różne PokeStopy przydzielają różne jajka. Blisko 26 poszukiwaczom udało się osiągnąć cel w postaci 50 jajek, niektórym udało się dobić do aż 180. W sumie 1841 jajek zostało wyklutych, a dane ich dotyczące zapisaliśmy i przeanalizowaliśmy.

PODSUMOWANIE

Po analizie jesteśmy przekonani, że nie wszystkie PokeStopy wyrzucają jajka z tej samej kategorii dystansu.

Innymi słowy, jesteśmy świadkami, że niektórzy z podróżników otrzymali znacznie więcej jajek 2 km, a inni otrzymali zdecydowanie więcej jajek 5 km z wybranego przez nich PokeStopu! Nie jesteśmy w stanie powiedzieć teraz dlaczego, ale fakt, że rozkład jajek otrzymanych z wielu PokeStopów był różny to naprawdę spore odkrycie. Czekamy na dalsze badania w trakcie których lepiej poznamy fakty dotyczące PokeStopów i jajek.

ANALIZA

Po pierwsze, badaliśmy ilość otrzymanych jajek z każdego dystansu (2 km, 5 km i 10 km) dla każdego wybranego PokeStopu. Zrobiliśmy tak dlatego, że kategoria kolejnego jajka, jakie otrzymamy jest ustalana przez PokeStop i miejsce jego wyklucia nie ma żadnego wpływu na jego zawartość. Rozkład jajek dla każdego badacza podano niżej w tabeli:

wykresjajkaŹródło: The Silph Road

[Zachęcam do wejścia w link poniżej wykresu, ponieważ w oryginale najeżdżając na dany słupek możecie zobaczyć, ile dokładnie jajek danego rodzaju miał określony badacz]

Jednocześnie mamy podejrzenie, że nie wszystkie PokeStopy przyznają jajka z tej samej kategorii dystansu. Poniżej wskaźnik pokazujący stosunek jajek 2 km do jajek 5 km (ile jajek 2 km przypada na jedno jajko 5 km):

jajkawykres2Źródło: The Silph Road

[Jak poprzednio zachęcam do spojrzenia na wykres w oryginale pod linkiem powyżej. Po najechaniu na słupek otrzymacie dokładne wyliczenie wskaźnika.]

Za pomocą wyliczeń statystycznych i tzw. testu chi-kwadrat badacze z The Silph Road stwierdzili, że istnieje powiązanie między kategoriami odległości jajek a PokeStopem, z którego je otrzymujemy. Jednocześnie nie znaleźli oni dowodów na to, iż zawartość jajka jest zależna od PokeStopu, w jakim je odbierzemy. Jeżeli jesteście ciekawi, jakie dokładnie wyliczenia zostały dokonane, to źródło znajdziecie pod wykresami.

Artykuł stworzony na podstawie eksperymentu przeprowadzonego przez społeczność The Silph Road.

54 komentarze

 • Reply
  Q.
  Gru 06, 2016 8:09 am

  Za mała liczba próbek, te badania są do niczego. Możliwe są też inne czynniki wpływające na kolor jajka, np. Lvl gracza, pora dnia etc. Gdyby rozni gracze wykluli łącznie 1000 jajek, to moglibyśmy mówić o jakichś prawidlowowsciach.

 • Reply
  Malybonsai
  Gru 06, 2016 9:44 am

  Wg moich obserwacji 10km jaja częściej wypadają z pokestopów na terenach wiejskich. Być może ma to związek z częstotliwością odwiedzania danego pokestopa przez graczy. Czym częściej jest “kręcony” tym mniejsza szansa na 10km. Czytałem też że wpływ na otrzymywanie cenniejszych jaj może mieć też sama ilość wyklutych jaj przez danego gracza. Czym więcej wykluwasz tym częściej masz dyszki.

  • Reply
   pimpim
   Gru 06, 2016 12:48 pm

   489 wyklutych. Nie mam statystyki, ale około 30,maxymalnie 40 było 10km.

   • Reply
    Malybonsai
    Gru 07, 2016 12:32 am

    Ja 416 wyklutych i ok 20-25 10km. Czyli podobny procent i to jest chyba najbardziej prawdopodobne wyliczenie że ok 5-8% jajek trafia się 10km

 • Reply
  franeczek91
  Gru 06, 2016 9:56 am

  Na początku, kiedy pojawiła się gra miałam dużo różnych jaj.po wakacjach zaczęłam otrzymywać jaja 5km i sporadycznie 2 km z różnych pokestopow.Dopiero od jakiegoś miesiąca zaczynają wpadać 10-tki, od miesiąca właśnie wyklułam chyba 3-4 jaja 10 km.fioletowe jajo zdobyte wczoraj czeka na swoją kolej do inkubacji.

 • Reply
  Progracz
  Gru 06, 2016 11:21 am

  Aktualnie 540 wyklutych jajek, i dokładnie 72 jajka 10km, liczę od samego początku i jak wielu sądzi, że nie ma sposobu na otrzymanie dużo dziesiątek, tak ja zauważyłem pewną zależność i co raz częściej wylatują mi jajka 10km

  • Reply
   Mearofames
   Gru 09, 2016 6:21 pm

   u mnie odwrotnie – coraz rzadziej dostaję 10-tki … czasem 2-ki i prawie same beznadziejne 5-tki 🙁

 • Reply
  Artek
  Gru 06, 2016 11:35 am

  Wykresu na oko widać, że jajka są przydzielane proporcjonalnie.

 • Reply
  Nobody
  Gru 06, 2016 11:42 am

  Dlaczego podsumowanie jest przed analizą?

  • Reply
   Ivrin
   Gru 07, 2016 11:35 am

   Dlatego żebyś nie musiał przebijać się przez cały tekst dotyczący samego badania i mógł przeczytać same wnioski. Na Silph Road wiedzą, że niewielu ludzi wie o co w ogóle chodzi w wyliczeniach.

 • Reply
  Artek
  Gru 06, 2016 11:53 am

  Kiedyś miałem przesyt 2km, parę wpadło 10tek, teraz mam tylko 5km a zero 10km śladowe ilości 2k.
  Swoją analizę podaję na 10 tych samych pokestopach 🙂

 • Reply
  slash
  Gru 06, 2016 11:59 am

  A ja nie widzę tu żadnej prawidłowości. Ot czysto losowo o3muję 10ki. W mieście mam 7 pokestopów i tylko z jednego nigdy nie wyskoczyła mi dyszka, ale przez to, że po prostu najrzadziej go odwiedzam, bo trzeba troszkę odbić, a i żaden zacny pok nie ma tam nestu. Ostatnio będąc przez weekend w Krk udało mi się wykręcić 10kę nad Wisłą, a drugą w galerii.
  Dodam że system namierzania poków w dużym mieście jest sprawdzony. Zawsze w “nearby” pojawiał się stworek, który mnie interesuje – Geodude, Magikarp, Grimer, czy Magnemite, którego łapię do medalu, bo do tej pory mam tylko 20 stalowych. U mnie w mieście największą atrakcją na radarze póki co był Vulpix, a reszta to ptactwo, szczury i glizdy. No i jeszcze nonsensem są niektóre pokestopy w dużych miastach – murale, place zabaw czy nawet zwykłe ławki !! Toż to żadne atrakcje !! U mnie w mieście pokestopami nie są nawet muzeum, dawna cerkiew, zabytkowy dworzec, kapliczki przydrożne czy też pomnik poległych za ojczyznę. A w takim Krk pokestopem jest np piaskownica z kocimi g***ami.

 • Reply
  Tom
  Gru 06, 2016 12:54 pm

  Czy ktos mi powie dlaczego przestalo mi naliczac xp za pokestopy? Ani za day strike ani za pozostale.

 • Reply
  at3at3
  Gru 06, 2016 12:57 pm

  A ja mam teorię, że rodzaj wypadającego jajka jakoś zależy od poziomu trenera…
  Na niższych poziomach jest większe zróżnicowanie, a im wyższy poziom tym więcej 5km (żeby za szybko nie skończyć gry)…
  Takie mam odczucia, bo trafiam ciągle na 5, 2 trafia mi się 1/10-15, a 10 raz na ok. 1/15-20, a znajomi na niższych levelach mają bardziej kolorowe jajka.
  Teraz mam do wyklucia 3X5km i 1x10km, a “w poczekalni” jak zwykle full i same 5tki…

  slash – 7 stopów to mam w jednym kwartale dzielnicy, ale co z tego, jeśli siedzi tam sam szmelc (no może poza respem Machopa i Scythera).

  • Reply
   slash
   Gru 06, 2016 3:18 pm

   Na 283 wyklutych 17 było 10km. W plecaku mam jeszcze 4 dyszki. Prawda, na niskich poziomach jaj było więcej, a potem samymi 5kami sypało. Ale co z tego, skoro wszystkie stare 10ki z niskim CP. Dylemat mam tylko z Omanyte. Wykluł się w lipcu – statystyki IV na poziomie 77% , czyli nie jest ani Wonder, ani Incredible, ale po ewolucji może otrzymać usunięty atak Rock Throw, który jest idealny do obrony… I co tu robić ? Ewoluować starego unikatowego Omanyta, czy silniejszego z lepszym IV ale na pewno pozbawionego ataku Rock Throw.
   A 7 pokestopów na całe miasto to możesz się domyśleć, jak frustrujące jest to, gdy rzucasz kulką w Weedla 50 CP a ten jak nie odbije, to wyskoczy tudzież ucieknie. Potem podchodzisz do gołębia i sytuacja się powtarza. Pozostaje czekać kolejne 5 minut, aż pokestop zmieni się na niebiesko …

  • Reply
   Bazyli10
   Gru 06, 2016 3:31 pm

   Też mam takie odczucie. Nie robiłem żadnych badań, ale widzę, że im większy mam lvl tym więcej 5 i 10. Dwójki wypadają mi coraz rzadziej.

   • Reply
    Pimpaczu
    Gru 06, 2016 11:22 pm

    Tak jest.
    Ja mam same piątki, od miesiąca nie widziałem 10km, a dwójki wpadają sporadycznie.
    Inna sprawa, że przy wysokim lvl jajka prawie wartości nie mają – wypada max 20 lvl, żeby mieć z takiego pożytek musiałbym go ewoluować wiele razy (zużyję 145000 stardustu, 140 cukierków, stardust bym dał radę, tylu cuksów nie mam).
    Jedyny bonus to wpadnie trochę stardustu (i na oko ilość stardustu na kilometr nie zależy od rodzaju jajka) i parę cukierków.

  • Reply
   Mearofames
   Gru 09, 2016 6:23 pm

   mam takie same odczucia .. .32 lvl i prawie same jajka 5-tki

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Gru 06, 2016 1:57 pm

  jak od początku gry nie było hitmonchana to teraz już jest drugi to dziwne, że po dwa takie same z rzędu się wykluwają kiedyś np ani razu kabuto się nie wykluło a potem dwa razy z rzędu (mówię tylko o jajkach 10km choć z innych dystansów wielokrotnie było podobnie np dwa koty, dwie kaczki czy choćby dwa squirtle)

  • Reply
   at3at3
   Gru 06, 2016 2:20 pm

   Ja na początku gry z moich pierwszych 10-tek dostałam 2x Hitmonlee…
   Wkurzona byłam niesamowicie.
   A Hitmonchan był zaraz po nich.

   • Reply
    AszKeczam
    Gru 07, 2016 3:59 am

    Hahahaha, ja dostałem 2xHitmonchany z 10km, a z 5km 2xDoduo (pierwsze jajka wyklute) 😛

    • Reply
     at3at3
     Gru 08, 2016 4:50 pm

     Jeszcze lepiej – dziś “Młoda” złapała dwa Electabuzzy na jednym placu zabaw, zaraz potem wykluła jej się 10tka – i kto zgadnie co w niej było? 😉
     Taka złośliwość losu…

     • Porsche Cayenne
      Gru 08, 2016 7:10 pm

      właśnie często tak jest, że to co się złapie to się potem wykluwa np ostatnio złapałem pikaczu i potem zakręciłem pokestopem, z którego wypadło jajko za 2 km i pikaczu się wykluło alko kiedyś likitung złapany i wykluty tego samego dnia ale nie pamiętam co było wcześniej

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Gru 06, 2016 1:58 pm

  zagadka:
  co maczop ma w dupie?
  ma czop

 • Reply
  volvo
  Gru 06, 2016 3:35 pm

  24lvl nigdy nie dostałem 10siatki peszek

 • Reply
  Vivitta
  Gru 06, 2016 4:02 pm

  Info potwierdzone!
  8 grudnia 2 generacja w pokemon go

  • Reply
   szmeto
   Gru 06, 2016 5:14 pm

   skąd to info? oficjalna strona niantic milczy. daj linka

  • Reply
   Ex
   Gru 06, 2016 7:27 pm

   na polskich stronach nie ma żadnych newsów…

  • Reply
   Anka
   Gru 06, 2016 8:18 pm

   Vivitta napisała Gru 06, 2016 4:02 pm

   “Info potwierdzone!
   8 grudnia 2 generacja w pokemon go”

   A kto potwierdził ? bo jak na razie nie niantik

 • Reply
  Good!xD
  Gru 06, 2016 5:55 pm

  skoro schwytanie określonej ilości stworków danego typu jest znikomo, niemniej jednak premiowane procentami do schwytania kolejnych stworków tego typu;
  fajnie by było, gdyby wykluwanie pewnych ilości jajek także premiowali, choćby jakimś niewielkim procentem wyklucia stworka regionalnego :))

 • Reply
  ka
  Gru 06, 2016 8:49 pm

  NIc nie jest napisane na temat tego, ile różnych pokestopów i w ilu miejscowościach było keręconych pomiędzy danym.
  Istnieje pogląd, że 10 chętniej sa wyrzucane, gdy ostatnio kręcone było wiele róznych pokestopów.
  Na moich chyba 9 do 11 jaj 10:
  3 jaja wypadły, gdy kręciłem pokestopy podczas jazdy z Zakopanego do Oravicy (to w Tatrach Słowackich) – czyli było kilkanaście różnych pokestopów w wielu miejscowościach (a nawet 2 krajach)
  3 były w sytuacji, gdy wieczorem nabijałem plecak w centrum (jadąc autobusem – kilkanaście różnych pokestopów), wykluwało się coś, przestawałem kręcić i kręciłem rano u siebie (miasto niby to samo ale z niewiadomych powodów jako miejsce złapania jest pobliska wieś). Na 5 takich sytuacji trzy jaja 10 km….
  Tylko jedno 10 km jajo wypadło z pokestopu, który namiętnie kręcę siedząc w pracy a pokestop jest za oknem. Mniej więcej codziennie gdy siedzę w pracy telefon przechodzi sam około 7-10 km i wtedy wypadają jajka. Licząc 3 miesiące po 20 dni roboczych po srednio 1,5 jaja dziennie – na 90 jaj tak uzyskanych JEDNO było 10 km. Porównajcie to z trzema 10km na 5 sytuacji, gdy po wielu róznych pokestopach i przerwie (noc) rano kręcę pokestop w innej wg gry miejscowości…

  Pozostałe 10 km jaja (dokładnie nie pamiętam ile, nie zapisuję sobie tego) padło w innych okolicznościach (z tego 2 podczas świąt wszystkich świętych) – i w nich nie widziałem żadnej reguły.

  Krótko mówiąc – jeśli jeden z tych graczy łaził namiętnie po wielu pokestopach by wykluć jajo – mógł mieć więcej 10.
  Jeśli chodzi po 5 pokestopach w kółko – mógł mieć mniej.
  I to mniej nie jest winą pokestopa, który wybrał, ale jego sposobu wykluwania.

 • Reply
  Pukacz
  Gru 07, 2016 12:51 am

  Ostatnio lecą mi same 5tki. 2ki są tylko odrobinę mniej rzadkie niż 10tki. Dodatkowo poki wyłażące z jaj nie są już gwarantowane Wonder(od niedawna)

  • Reply
   franeczek91
   Gru 07, 2016 9:04 am

   Ja będąc na niższym levelu (powiedzmy, że był to 15 level) miałam z jaja wyklutego snorlaxa z CP coś ponad 1800 (około),a teraz będąc na levelu chyba 29 z jaj wyskakują mi poki, które CP mają W 3/5 zapełnione,a zdarzało się na niższych levelach, że CP było na maxa.I teraz tak chodzę i szukam tych jaj 2km bo chce od dłuższego czasu zrobić ewolucję charmandera,a wczoraj wykluł się taki, który ma pasek CP taki, jak charmander wykluty np.2 miesiące temu.chyba trzeba będzie dozbierac trochę cukierków, zrobić powerup i dopiero wtedy ewolucja bo u mnie w terenie raz czy dwa widziałam charmandera na radarze ale zaraz znikł.
   Btw
   Wczoraj złapałam dwa ditto w jednym mieście -czyli jest nadal do złapania- i jeden z nich ma CP 370 i według appraise jego najlepszym atrybutem jest defense i jest to very positive,a ogólnie to ten ditto jest colossal (tak się pochwalę zdobyczą ;))

   • Reply
    czyKa
    Gru 07, 2016 9:21 am

    Pasek cp byl pelny, bo pok mial max level jak na twoj poziom, teraz majac 29 nie moze miec pelnego paska, bo maksymalny level wyklutego poka to 20

    • Reply
     franeczek91
     Gru 07, 2016 10:45 am

     W sumie to by się mogło zgadzać bo w appraise charmander jest oceniany jako coś zaje*istego…

   • Reply
    Pukacz
    Gru 07, 2016 10:33 am

    Po minievencie występowanie Ditto dużo mniejsze o ile w ogóle ja jeszcze nie złapałem od tamtego czasu. A w trakcie to leciał 1 dziennie średnio

    • Reply
     franeczek91
     Gru 07, 2016 10:49 am

     Dziś wychodząc rano do sklepu, znalazłam rattate pod blokiem.pomyślałam, że jak już wyjęłam ten telefon z kieszeni to złapie stwora-rzuciłam zwykłym ballem i szczur z CP 68 wyskoczył, czyli nic nowego.jeszcze raz rzuciłam.znów się uwolnił-pomyślałam, że coś jest na rzeczy-great ballem dostał i złapał się-tak jak czułam, kolejny ditto w ciągu 2 dni.

    • Reply
     Kropianka
     Gru 07, 2016 11:23 am

     Wczoraj złapałam kolejnego, nie wiem ile mi uciekło, bo zwiało mi trochę upartych szczurów i wróbli, które po kilka razy wyskoczyły z balla.

     • pukaczu
      Gru 07, 2016 6:51 pm

      Parę takich upartych też mi zwiało, ale jak łapię w towarzystwie to takie zwiewające zawsze okazują się zwykłymi. Ditto wyskakuje z jaja po paręnaście razy ale nie spi….a

   • Reply
    at3at3
    Gru 07, 2016 4:03 pm

    Właśnie wykluł mi się taki “wonder” Snorlax 1800-coś (zarobił u blondyny same superlatywy). Czyli rozumiem, że mam go dobrze karmić, bo on jest max lvl 20, a ja 28, ale misiek jest perspektywiczny?
    Szkoda, że to była ostatnia dyszka w plecaku (marzył mi się Aerodaktyl)… Teraz 2×2 i wracamy do nudnych 5km… 🙁

 • Reply
  Bigadam15
  Gru 07, 2016 1:13 am

  Same 5 przez miesiąc, ale od tygodnia mam sposób na 10. Wykluwam 5, wstawiam następną, ale w trakcie hodowli nie kręcę żadnym poke stopem, aż do momentu wyklucia. Efekt 3 10 w tydzień. To scenariusz z jednym inkubatorem. Musze sprawdzić jak to działa z kilkoma.

  • Reply
   pukaczu
   Gru 07, 2016 6:48 pm

   W trakcie halloweenowego eventu zrobiłem coś podobnego otóż zużyłem wszystkie inkubatory płatne i wyklułem wszystkie jajka z plecaka w jeden weekend (mam akurat tak fajnie że jak położę kom w domu to gania sobie tam i z powrotem). Na następny dzień kręcenie pokestopami i wypadły 2 dziesiątki

 • Reply
  dev
  Gru 07, 2016 11:52 am

  Fakt, jajka 10 km to niesprawiedliwe dziadostwo w tej grze. Od lipca tylko 2 jajka 10 km mi się trafiły. A z piątek same odisze się wykluwają. Masakra.

  • Reply
   franeczek91
   Gru 07, 2016 12:20 pm

   Ja tak miałam kiedyś z 2km -same szczury, gołębie i robaki.później była faza na magikarpie-co akurat mnie cieszyło bo na gayardosa trzeba trochę tej płotki nazbierać.
   dev-co do odisha-też się powinieneś cieszyć z nich bo vileplume ma jeden fajny atak, który potrafi ładnie osłabić przeciwnika 😉

 • Reply
  Blazej
  Gru 07, 2016 12:06 pm

  A ja odkryłem inną ciekawą zależność… 10km jajka wypadały mi zawsze po tym jak kupiłem i zużyłem 3/3 miejsca z płatnego inkubatora. Wtedy wyskakiwały mi zawsze 2jajka po 10km. Ot co takie marketingowe zagranie…

 • Reply
  Good!xD
  Gru 07, 2016 1:38 pm

  co, by się nie wykluło będzie przydział stardust i exp, więc warto wykluwać..
  wczoraj wyskoczyła mi dyszka dawno nie spotykana, wykluł się Chansey, chwarty około…
  jego przydatność jest znikoma..nadawał by się do trenowania gymów dzięki żywotności jeszcze jakby miał ataki swoje, a nie coś z psychic i fairy…czas trenowania przekracza lol; ogólnie wiele wyklutych 10km i tylko raz Snorlax!! wrrr

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Gru 07, 2016 7:08 pm

  kombinujecie cudujecie a jest tylko jeden prosty sposób aby mieć częściej jajka 10kilometrowe:
  więcej inkubatorów i wtedy większa rotacja jajek i częściej wtedy się pojawią te za 10 czy te za 2

  • Reply
   pukaczu
   Gru 07, 2016 7:36 pm

   Wątpię. Mam obstawione 10 gymów, od dłuższego czasu, inkubatory kupuje regularnie za złoto (tylko na nie wydaję) i lecą same piątki. Do tego poki z nich nadają się tylko na przemiał bo od niedawna wszystkie SERTENLI KOŁT MAJ ATENSZITY

 • Reply
  Kempi
  Gru 08, 2016 12:04 am

  Ja tam nie widzę w tych wyliczeniach nic przydatnego. Nic co by mi się realnie przydało do tego by mi nie wypadały same 5km jajka. Ja tam od dłuższego czasu kluje jajka 5km, rzadko przeplatane 2km i 10km. Ale nie będę narzekał w 5km wciąż mogę trafić na coś przydatnego.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Gru 08, 2016 6:55 pm

  dziś mi się gruby wykluł i niby wonder ale atak ma zen czyli do dupy a i na radarze pokazał się lapras więc i szybko i 2,1 cp i atak frozen czy jakoś tak pełny pasek ma ale jak sprawdzam aprise to “nie nadaje się do walki”
  to co tu robić nie przejmować się gadaniem trenera i wpakować wszystkie cukierki czy co

  • Reply
   slash
   Gru 08, 2016 8:11 pm

   Jak masz Zen u grubego to jest to idealny pok do obrony, no chyba że masz jeszcze Earthquaka wówczas pożytek z niego żaden. Chory Lapras tylko do kolekcji. Ostatnio wszystko co łapię, jest bez pomysłu do walki, a to co się wykluwa tylko zwraca uwagę siwej.

   • Reply
    pukaczu
    Gru 08, 2016 11:51 pm

    Zgadza się jajka znerfione. Teraz nie dość, że nie trafi się to co chcesz to jeszcze jest kiepskie. Może to ich sposób na boty by się nie opłacało to co “wybiegują” ale po dupie dostają też uczciwi gracze.

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Gru 09, 2016 6:56 pm

    nie, ten nie ma erthqueck tylko coś na dwie kreski już nie pamiętam a diś mi się kolejny gruby wykluł jakieś jaja bo kiedyś to ani jednego nie miałem a teraz nagle chyba ze sześciu ale żaden idealny, ten dzisiejszy ma właśnie erthquecka i ma apraise pierwsze wonder a drugie coś tam że średnie i wydaje mi się że im mniejsze cp tym lepsze apraise mają te moje np ten 1,1 ma chyba wonder incredible a ten 1,9 not to battle także kompletnie nie wiem w którego warto zainwestować aby stał na najwyższych piętrach w gymie a które zostawić na słabszym poziomie

 • Reply
  franeczek91
  Gru 08, 2016 9:37 pm

  Przejść 10km z jajem tylko po to żeby wykluć jynxa z CP 1300…
  So close…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.