Inne News 29

GO News #3

W dzisiejszym przeglądzie zajrzymy na chwilę do Japonii, “posłuchamy” Johna Hanke i pochylimy się nad kolejnymi ofiarami walki z mapami. 

Jedyna zła informacja na dziś to ta, że jak dotąd nie mamy dla was żadnych wieści dotyczących kolejnego update. Nie wiemy, czy czekamy na kolejną drobną aktualizację z poprawkami, czy też nadchodzi czas na jedną z tych wielkich, zapowiadanych na ten rok funkcji. Jednak na ten środowy wieczór przygotowałem dla was kilka interesujących ciekawostek i faktów ze świata Pokemon GO.

Upadek kolejnych map

Jak dobrze wiecie Niantic od początku walczy z zewnętrznymi mapami, które pokazują graczom dokładne położenie pokemonów w dziczy. Kilka z nich upadło przez aktualizacje zabezpieczeń, inne napotkały natomiast ścianę w postaci widma kłopotów prawnych. The Pokemon Company wspiera producentów Pokemon GO w tej batalii i wysyła do twórców map list z żądaniem zaprzestania działalności ze względu na wykorzystywanie zastrzeżonych znaków towarowych ze świata Pokemon (stworki, ikony, etc.). Jeśli nie zrobią tego to sprawa ląduje w sądzie – krótka piłka. Tym razem “ofiarami” tych działań stały się PokeSensor i Pokesearch.

Hanke w szkole

Nie, John Hanke nie dokształca się w żadnej szkole, ale podobno był w jednej z nich obecny. Użytkownik reddita MichaelTheCactus twierdzi, że CEO Niantic odwiedził jego szkołę i odpowiadał na pytania podczas zajęć prowadzonych dla uczniów. Nieznany bliżej trener miał przekazywać mu pytania od innych graczy w specjalnym wątku na reddicie The Silph Road, ale ostatecznie skończyło się tylko na jednej odpowiedzi dotyczącej legend (i nie tylko). Według MichaelTheCactus Hanke wypowiedział się o nich w ten sposób:

Legendy będą traktowane z ostrożnością. Będą ograniczenia co do nich w gymach. Smeargle i Delibird są trudne do zaprogramowania przez ich specjalne ataki sketch oraz present. Hanke jest podekscytowany nadchodzącymi walkami 1v1. 

Zespół The Silph Road dotarł jednak do większej liczby faktów, przekazanych na tych szkolnych zajęciach:

 • Legendy pojawią się w “nie tak bardzo odległej przyszłości”;
 • Walki 1 na 1 pojawią się już niedługo;
 • Niantic pracuje nad ulepszeniem systemu gymów;
 • Hanke nie może zdradzić żadnych sekretnych informacji o Pokemon GO.

Źródło:

Japoński sponsor

W Japonii świat Pokemon jest traktowany niczym jedna z religii. Naród ten aktywnie wspiera wszelkie pokemonowe inicjatywy, trudno się więc dziwić, że tamtejsze firmy chętnie sponsorują PokeStopy w Pokemon GO. Do grona takich “mecenasów” dołączyła firma Joyfull.

Źródło: http://www.joyfull.co.jp/pokemon-go/

Ingressowe portale

W Brazylii oraz Korei Południowej został otwarty tzw. Operation Portal Recon. Jest to narzędzie pozwalające wysokopoziomowym graczom na zgłaszanie nowych miejsc dla portali w Ingressie, które jak wiemy zamieniają się w gymy oraz PokeStopy w Pokemon GO. Jak dotąd cały proces przyniósł na obszarach gdzie taką opcję udostępniono około 9000 nowych PokeStopów.

Źródło: https://plus.google.com/+Ingress/posts/dQjMVXJoEiV

 

29 komentarzy

 • Reply
  Sisi
  Kwi 26, 2017 9:24 pm

  Najpierw niech naprawia to co zepsuli. Tzn postac nie porusza sie lub robi przeskoki, a jadąc w aucie za pasazera skaka nawet w inne miasta… Dodam ze tel xperia z wszystko chodziło pieknke az do momentu gdy na tydzień prawie nikt nje mógł się zalogowac, pozniej zaczęły sie problemy… (nawet postawienie na nowo oprogramowania w tel nie pomoglo…) tak wiec dziękuję niantic za super aktualizacje….

 • Reply
  Mike
  Kwi 27, 2017 12:30 am

  W Polsce by się przydało więcej pokestopów :/ Szczególnie w mniejszych miastach <100 tys mieszkańców 🙂 Mam doskonałe porównanie bo studiuje w Białymstoku a na święta zjeżdżam do miasta ok 60 tyś i różnica jest diametralna. W mniejszym mieście ciężko jest grać :/ W tydzień wykańczam zapasy balli i a pokestopy są w samym ścisłym centrum w obrębie 1km kwadratowego i pojedyncze poza tym obszarem. Liczba pokemonów poza centrum też powinna być większa.

  • Reply
   B
   Kwi 27, 2017 9:01 am

   NIe płacz, bo inni mają gorzej i nie płaczą. Ja w swoim mieście mam 5 pokestopów i zapas nie starcza mi na cały dzień.

   • Reply
    Mike
    Kwi 27, 2017 9:47 am

    W Korei też nie płaczą wszystko jest wspaniałe i jedyne łzy to łzy szczęścia.
    Jest wiele do poprawienia w tej grze i ktoś powinien Niantic o tym uświadomić bo chyba nie rozumieją że istnieją też gracze którzy mieszkają w małych miastach. Tak więc teksty “nie płacz” możesz wsadzić sobie głęboko w rzyć 😀

    • Reply
     B
     Kwi 27, 2017 1:12 pm

     Panuj nad emocjami :). Myślisz że Niantic to specjalnie daje mniej stopów w małych miasteczkach ? TO jest prosta kalkulacja dla przykładu policz sobie ile przypada stopów na użytkownika / mieszkańców miasta i wyjdzie Ci podobna ilość. Patrz na wydajność serwerów.

     • slash
      Kwi 27, 2017 2:37 pm

      Niekoniecznie. W niektórych małych miastach też jest sporo pokestopów, ale musi to być jakiś kurort. Nie rozumiem zaś dlaczego w dużych miastach pokestopem są np: poczta, huśtawka, karmnik dla ptaków, sklep z płazem w logo czy nietrwałe murale. U mnie w mieście też jest każda z tych “atrakcji”, ale żadna nie została odnotowana na poke mapie. Nie marudzę gram nadal, ale aby mieć zapas kulek i śmiało łapać glizdy, szczury, biedry i ptactwo (99% respu w mym mieście) celem stardustu to muszę uzbroić się w cierpliwość i godzinami chodzić pomiędzy trzema sąsiadujacymi pokestopami.

     • AszKeczam
      Kwi 27, 2017 3:28 pm

      70-90% pokestopów to punkty z Ingrees czy jak o się tam zwie. Jak grali w danym mieście to mają pokestopy, jak nie, to bida i posucha w pokach.

 • Reply
  Machrid
  Kwi 27, 2017 8:13 am

  powinni zrobic wlasna mape, ktora pokazuje gymy , pokestopy i pokemony w okolicach np. 500 metrow ,a nie jakies badziewe sightings co jest teraz .
  zamiast po sadach sie wloczyc .
  -ale nie lepiej poprawiac czcionki drobne bledy tekstowe .

  • Reply
   B
   Kwi 27, 2017 9:06 am

   Pomyśl trochę technicznie. JUż teraz Niantic jest na granicy wydajności serwerów w zapytaniach od aplikacji a ty chcesz aby każdy miał dostęp do mapy ? To zwiększy ilość zapytań o xxxx razy. Dlatego Niantic skasował sightings co dało mu na chwilę odetchnąć. Może jak wybudują dodatkowe serwerownie może coś się polepszy.

   • Reply
    Minion
    Kwi 27, 2017 9:22 am

    Może gdyby pojawiało się mniej zbędnego gruzu a algorytm pojawiania się stworów bardziej zoptymalizowany byłoby i luźniej na serwerach i ładniej w pokedexach. Mamy 250 pokemonów a do złapania 30. Reszta pojawia się jak śnieg w maju. A niektóre jak w lipcu.

    • Reply
     akima
     Maj 06, 2017 12:20 pm

     bez przesady. gram uczciwie, bez żadnych map czy innych wspomagaczy, od początku gry. mam w pokedexie 198 złapanych pokemonów, a mieszkam w zabitym dechami miasteczku liczącym mniej niż 15k mieszkańców. po prostu każdą wolną chwilę spędzamy na spacerach, wykluwamy jajka i przy okazji łapiemy, jak coś się napatoczy. dopiero niedawno zrobiłam pierwszego Dragonite (4 Dratini z jajek, reszta cukierków z buddy system). jaka byłaby wartość snorlaxa, gdyby chodziły tabunami w każdej wiosce? i jaką miałbyś przyjemność z gry, gdybyś po tygodniu miał pełny pokedex i wszystkie medale? przecież cała przyjemność płynie z poszukiwania i polowania 🙂

   • Reply
    Minion
    Kwi 27, 2017 9:25 am

    A wprowadzenie filtra na nearby czy sightings obciazyłoby najwyzej telefon.

   • Reply
    LaćM
    Kwi 27, 2017 10:50 am

    Coś czytałem, że serwery to Google udostępnia. Więc raczej to kwestia kasy za dodatkową moc obliczeniową.

 • Reply
  NikT
  Kwi 27, 2017 1:02 pm

  W miastach i tak pokestopy są w centrum, a na obrzeżach czy osiedlowych blokach prawie nie ma ich wcale. Zawsze można się do centrum, czy większego miasta wybrać fizycznie-nie jak pajac na fale po Iteny, czy też lepsze jajka. Jeden płacze, inny walczy.

 • Reply
  woocasch1984
  Kwi 27, 2017 5:38 pm

  Gdyby Niantic wprowadził swoją mapę spokojnie mogliby na niej zarabiać. Nie miałbym nic przeciwko za opłacanie stabilnej mapy. Taki ruch nie uczyniłby gry typu P2W bo to nie byłaby funkcjonalność samej aplikacji

  • Reply
   rudy murzyn chińczyk żyd
   Kwi 27, 2017 8:34 pm

   przecież jest mapa i to płata 10zł na 2tyg czy jakoś tak jak byłem raz na lurach to chyba jako jedyny byłem bez mapy i gdyby nie jakiś gościu to nie złapałbym dwóch larvitarów które były w kompletnych krzakach nieźle sobie to niantic wymyślił chcesz mieć rzadkie pokemony to płać

   • Reply
    woocasch1984
    Kwi 27, 2017 9:21 pm

    Jest mapa ale ja mówię o stabilnych mapach. Za StayPro dzisiaj płacę i nie wiem czy jutro mapa będzie działała. Czas premki niby oddają ale przecież nie o to chodzi…

   • Reply
    woocasch1984
    Kwi 27, 2017 9:22 pm

    I to nie jest mapa Niantic 😉

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Kwi 27, 2017 5:39 pm

  o z tymi legendarnymi mają ograniczyć je w gymach może po 1 gatunek na gym albo tylko jeden z nich w ogóle na gym i może to nie będzie dotyczyć tylko legendarnych (np. jedna gruba na gym)

 • Reply
  NikT
  Kwi 27, 2017 6:58 pm

  Zarabiają bardzo dobrze!
  Liderzy zarobkòw na apce mobilnej.
  Na mapach też zarabiają bardzo dobrze!
  Ja nie używam, ale orientuje się że każdy dostęp do serwera co robią boty od map wymaga płatnego klucza…
  A mnie wyszedł kolejny chorobowy moveset po uzbieraniu 125 candy lol

 • Reply
  woocasch1984
  Kwi 27, 2017 9:24 pm

  Bez sensu jest ograniczanie pokemonów na gymach. Lepiej sprawić, aby wieksza ilość z nich nadawała się do obrony

 • Reply
  Fiat panda
  Kwi 28, 2017 1:21 am

  Dla mnie glupota jest takie zróżnicowanie cp. Jasne powinny być jakieś różnice ale dużo dużo mniejsze. Skoro w bajce pikaczu mógł pokonać najlepsze póki to dlaczego tu ma być inaczej? Powinna być możliwość, że jeśli masz ochotę to możesz każdego stwora wznieść na wyżyny. Będzie to cie kosztować więcej pyłu i cuksow ale gra stalaby się ciekawsza

  • Reply
   bart
   Kwi 28, 2017 9:59 am

   Ty możesz za pomocą pikaczu pokonać każdego poka w gymie (poza chansey i jej ewolucją), ale pytanie ile czasu Ci to zajmie , inna sprawa że do obrony to pikaczu się nie nadaje.
   Też uważam że CP jest zbyt zróżnicowane i powoli wszystkie poki powinny dostawać takie bufy jak Rhyhorn. Dodali by Steelixa 3300CP i jakiegoś jeszcze poka 3300CP i było by zróżnicowanie a nie tylko Snorlax, Vapek, Dragonite, Blissey, Tyranitar, Gayardos, Rhyhorn , szkoda że z tego zaszczytnego grona odpadł Lapras.

   • Reply
    Barti
    Kwi 28, 2017 10:09 am

    Laprasowi zostało niszczenie wież złożonych z Dragonite i to bez zbędnego wysiłku 😉

   • Reply
    derelict426
    Kwi 28, 2017 10:41 am

    Zróżnicowanie dadzą Ci kolejne generacje.

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Kwi 28, 2017 2:44 pm

    a ja dziś widziałem w gymie exeggcutora ale rzadki widok

    • Reply
     franeczek91
     Kwi 28, 2017 7:30 pm

     Ja mam od jakichś dwóch tygodni jednego w obronie gymu-chyba mu się tam nawet podoba.

     • Porsche Cayenne
      Kwi 28, 2017 8:16 pm

      oj to ja swoje dwie sztuki trzymam bo są uniwersalne na walki i na treningi i nadają się i do bicia grubych i do nosorożców i na wodne stwory także wszechstronny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
To jeszcze nie wszystkie ewolucje!

Czołem trenerzy! Wyłapywanie stworków z drugiej generacji idzie pełną parą. Wiele osób ma już Blissey, Tyranitara, czy Donphana - co...

Zamknij