Inne News 6

Gracz Pokemon GO okradziony podczas transmitowania na żywo

Wielu osobom, które grają w Pokemon GO przytrafiają się różne sytuacje. Czasami dobre, jak znalezienie i uratowanie 27 porzuconych zwierząt [link]. Niekiedy jednak można zostać napadniętym. Użytkownik platformy Twitch niestety należy do tej drugiej grupy ludzi.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę (18.09.), gdy streamer o pseudonimie Rickeybot wyszedł na wieczorne polowanie do Central Parku. W pewnym momencie, podczas gdy mówił do swoich widzów, został uderzony i powalony na ziemię przez mężczyznę, który szedł za nim. Na nieszczęście napastnika, sytuacja była rejestrowana, a na nagraniu widać jego twarz.

Możecie obejrzeć to tu:

 

Osoby oglądające stream wiedziały, gdzie może znajdować się Rickeybot i wezwały policję. Gracz potwierdził później na swoim Twitterze, że został zaatakowany oraz okradziony, a z całego zdarzenia wyszedł z urazem szczęki.

Twitch zawiesił tymczasowo konto użytkownika. Nagranie przekazano policji, niestety jeszcze nie udało się odnaleźć sprawcy.

Codziennie patrzymy na ostrzeżenia zawarte w grze, jednak często je ignorujemy. Niech ta sytuacja będzie dla nas wszystkich przestrogą.

Źródła:

http://www.gram.pl/news/2016/09/19/streamer-obrabowany-podczas-krecenia-wideo-na-zywo-z-pokemon-go.shtml

https://twitter.com/rickeybot

http://www.spidersweb.pl/2016/09/pokemon-go-napad-na-zywo.html

6 komentarzy

 • Reply
  Matrix
  Wrz 20, 2016 8:00 am

  Brzydka sprawa z tym napadem, ale czy ktoś go prosił by sam wychodził w nocy grać w poksy??? Według mnie to wyłącznie jego wina. Tak zmieniając temat, niezwykła sprawa z tymi znalezionym zwierzakami, bo teraz wiadomo, że ta gra nie tylko przynosi pecha ale może też czynić dobro.

  • Reply
   nocny gracz
   Wrz 20, 2016 10:29 am

   Jego wina? Że zoatał pobity i napadnięty spokojnie spacerując przez park? Matrix Ciebie pewnie jeszcze mama na smyczy prowadza, a o 21 do domu, lulu paciorli i spac, co?

  • Reply
   Deadeye
   Wrz 20, 2016 11:59 am

   Co Ty chrzanisz? To znaczy, że jego winą jest to, że został napadnięty? Każdy z nas mógł się znaleźć w takiej sytuacji. Błędem jest jedynie to, że nie miał spluwy przy sobie xD Znając życie ten “złodziejaszek” ujrzawszy broń szybo oddałby to co nie jego – kozak, napaść kogoś ciemną nocą i to w dodatku od tył z “partyzanta”…

 • Reply
  Facepalm
  Wrz 20, 2016 10:56 am

  Matrix ty ku…. widzisz co piszesz ? Jego wina, bo wyszedł w nocy z domu ? Równie dobrze mógł iść pilnie po coś do sklepu lub cokolwiek i to ma być jego wina, że został okradziony ? Jezu czasami dobija mnie tok myślenia niektórych ludzi…

 • Reply
  beoswind
  Wrz 20, 2016 5:26 pm

  Gra jest ryzykowna z zasady i zadne ostrzezenia nic nie pomoga

  A ostrzezenia w grze sa TYLKO dlatego zeby nikt w US nie wytoczyl sprawy jak sobie zrobi krzywde grajac (podobnie jak bylo w przypadku poparzenia kawa w 1992 gdzie poszkodowana dostala 700 tys. $ odszkodowania od McDonald-a)

  Jak gry nie bylo nikt nie chodzil z tel. w miejsca w ktorych nigdy wczesniej nie byl i o “dziwnych” porach (wczesnie rano lub wieczorem)

  Sam jak widze nastolatka z wypasionym tel. to zastanawiam sie kiedy jakis zul mu go zabierze

 • Reply
  Piczkaczu
  Wrz 20, 2016 10:54 pm

  Przestrogą ale przed czym? Jak Wieśka zamordują podczas wieczornego spaceru z psem, albo Zosię zgwałcą w drodze po bułki do sklepu, to znaczy że trzeba psy usypiać i sklepy zamykać?
  Takie newsy to szukanie taniej sensacji. Współczuję poszkodowanemu, ale nikt już nie mówi ile osób nie grających w pokemony zostało w tym czasie napadniętych, okradzionych czy zamordowanych w Nowym Jorku, czy samym Central Parku. Pech chciał że akurat padło na tego chłopca, a całość została uwieczniona na wideo.
  Uważać (lub nie) trzeba zawsze tak samo, czy gra się w pokemony, czy robi kupę za krzakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Poprawki dla Pokemon GO Plus!

Niedługo po wydaniu większej aktualizacji zawierającej system Buddy Pokemon została wprowadzona mniejsza poprawka, która została zadedykowana głównie poprawie integracji między...

Zamknij