Inne 71

Inne spawny za dnia i nocy?

Zmiana szansy na pojawienie się danego pokemona w zależności od pory dnia to w świecie gier pokemon żadna nowość. Według badań pokemongohub.net także Pokemon GO posiada taki mechanizm. 

Po wejściu drugiej generacji sam zaobserwowałem, że w godzinach wieczornych na radarze pojawia się zdecydowanie więcej pokemonów duchów, czy typu “mrocznego” (dark). Jak się okazuje rzeczywiście coś w tym jest, ponieważ redaktorzy pokemongohub.net na podstawie wybranej próby potwierdzili tę teorię. Poniżej przedstawiam wam źródłowe wyniki ich prac.

Wprowadzenie

Kilkukrotnie otrzymywaliśmy informacje o tym, że niektórzy gracze zaobserwowali zwiększone spawny pokemonów typu dark w godzinach wieczornych. Naszym zadaniem było odpowiedzenie na następujące pytania:

 • Czy istnieje jakiekolwiek powiązanie między spawnami pokemonów danego typu a aktualną porą dnia?
 • Jak gra wykorzystuje czas lokalny do determinowania spawnów?

Metodologia i dane

Dla tego badania użyliśmy plik dostarczony przez jednego z użytkowników reddita, który posiada własną mapkę. Z oczywistych powodów nie publikujemy jego danych, ale wszystkie te dane są dostępne w serwisie Github dla weryfikacji naszych wyników oraz ich ponownego użycia (źródło).

Wyniki i odkrycia

Po analizie i weryfikacji wyników, możemy odpowiedzieć na wszystkie postawione pytania.

Czy istnieje jakiekolwiek powiązanie między spawnami pokemonów danego typu a aktualną porą dnia?

Tak, istnieje! Według naszego odkrycia, rozkład typów pokemonów o różnych porach dnia ulega zmianie.

 • Typy takie jak dark i ghost pojawiają się w dużych ilością nocą, zaczynając od godziny 20:00 aż do 2:00 (lokalnego czasu) – nie znaleźliśmy natomiast powiązania spawnów z widocznym w grze graficznym cyklem dnia i nocy;
 • Zdecydowana większość innych typów pojawia się przede wszystkich w ciągu “normalnego cyklu dnia”, który trwa od 10:00 do 20:00 lokalnego czasu;
 • Typy takie jak ice oraz dragon występowały na badanym obszarze zbyt rzadko, by zaobserwować jakiekolwiek zmiany w spawnach zależne od pory dnia.

Zaobserwowaliśmy też dwa ciekawe zjawiska, które równie dobrze mogą być spowodowane metodami zapisu spawnów i wciąż pozostają dla nas tajemnicą:

 • ogólna liczba spawnów spada znacznie około godziny 2:00 (lokalnego czasu);
 • ogólna liczba spawnów jest niezwykle wysoka w godzinach 0:00 do 1:00 (lokalnego czasu).

Jak gra wykorzystuje czas lokalny do determinowania spawnów?

Jak sugerują dane, serwer używa lokalnego czasu do generowania spawnów.

Serwery Niantic dostosowują spawny w stosunku do obecnego lokalnego czasu w okolicy gracza. Cykl dnia i nocy jaki widoczny jest w grze jest jedynie zmianą kosmetyczną i nie ma żadnego wpływu na pojawianie się pokemonów danego typu.

Poniżej galeria tabel, która reprezentuje rozkład poszczególnych typów pokemonów jakie pojawiały się o danych godzinach (zwróćcie uwagę na ilość spawnów pokemonów dark oraz ghost w godzinach dziennych i nocnych):

[Kliknijcie w dany odnośnik żeby zobaczyć wykres w powiększeniu]

Według mnie to bardzo ciekawe i poparte twardymi dowodami badanie. Czy sami zaobserwowaliście to, co udało się odkryć jego autorom?

Źródło: https://pokemongohub.net/generation-2/analysis-time-day-influences-different-pokemon-type-spawns/

71 komentarzy

 • Reply
  at3at3
  Mar 05, 2017 5:19 pm

  Nie do końca się to u mnie sprawdza.
  Gastly harcował u mnie ostatnio od rana do wczesnego popołudnia.
  Wszystkie Misdreavus złapałam rano, przed wyjściem do pracy.
  Kruki są przez cały dzień.
  A Dratini najczęściej pojawia się 23:00 – 01:00 w nocy, więc mąż musi mnie wtedy przykuć do kaloryfera, albo jakoś rozproszyć moją uwagę… 😉

  • Reply
   Michel Angelo
   Mar 05, 2017 5:26 pm

   Ależ oczywiście że to ma g…no wspólnego z tym co się dzieje. Też obserwowałem czy tak jest i na pewno nie. Trochę tego już nałapałem, mam 37lvl i mówię że pora nie ma nic wspólnego z pokemonami. Niedługo ktoś doktorat na bazie pogo zrobi.

   • Reply
    at3at3
    Mar 05, 2017 6:25 pm

    Nie do końca się zgodzę, że nie ma nic wspólnego, bo są ustawione systemowo pory spawnów, ale nie są zbytno dostosowane do pory dnia w każdej lokalizacji geograficznej w oparciu o gatunek.
    Może w Ameryce to się sprawdza, a u nas jest trochę loteria (np. Gastly w jakimś miejscu tylko w dzień), choć pewna regularność zazwyczaj istnieje. Przecież za tym stoi system komputerowy, więc ma swoje algorytmy.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Mar 05, 2017 5:48 pm

  co za bzdury, swinub czyli pokemon typu ice pojawia się całą dobę w sporych ilościach a mrocznych ptaszków mam ze 200 a po nocach nie chodzę

 • Reply
  Fiat panda
  Mar 05, 2017 7:43 pm

  Jedyne co zauważyłem ze ograniczono jedyny spawn który jest w miarę blisko mojego domu (500m). Bardzo często w tym.miejscu nic nie ma:/. Pozostałe spawny mam ok 2 km od domu wiec mam oststnio trochę na ta grę wyje….

 • Reply
  Gnoll
  Mar 05, 2017 8:56 pm

  Potwierdzam, przed chwila połaziłem po parku i złapałem 4 Zubaty, gdy za dnia był tylko jeden. Dodatkowo zauważyłem więcej Sneaseli (w tym jeden IV 96%, ale nie chciało mi się po niego iść).

  Przy okazji pytanie – czy korzystanie z radarów, w moim przypadku z Poke Live – czymś to grozi? Jest moralnie akceptowalne?

  • Reply
   Atmozis
   Mar 07, 2017 12:08 am

   Korzystanie z tego typu pomocy jest żałosne i mam nadzieję że niedługo baniaka wyrwiesz, nie na tym ta gra polega chłopcze

   • Reply
    Gnoll
    Mar 08, 2017 1:12 am

    Nie bądź takim bojowym SJW, tylko się spytałem czy można to używać. To chyba wciąż nie jest kaliber Fake GPS? Służy tylko do podglądu co jest w okolicy.

 • Reply
  LacM
  Mar 05, 2017 10:14 pm

  Jedyne co zaobserwowałem w mojej okolicy, to duży spadek ilości pokemonów od, mniej więcej, 23:30. Późno chodzę spać i zazwyczaj tego pierwszego, bonusowego, łapię jeszcze w nocy. Czasami dopiero około 1, gdzie w ciągu dnia co 10 minut coś jest.

 • Reply
  Michel74PL
  Mar 06, 2017 2:23 am

  Właśnie żonę odbieram z lotniska. Specjalnie wyjechałem wcześniej. I nic innego podad to co w dzień.

 • Reply
  AszKeczam
  Mar 06, 2017 2:41 am

  Podejrzewam, że to nie tylko od pory dnia zależy, ale też od pokestopu.
  Z domu widzę 3 stopy.
  Przy jednym nic się nie respi.
  Przy drugim losowe słabe z małymi wyjątkami na coś lepszego.
  Przy trzecim Murkrow cały dzień i jakieś słabe, a wieczorem Houndour zagląda.

 • Reply
  Jackos123
  Mar 06, 2017 8:56 am

  U mnie też raczej kiepsko to działa, ducha ciężko znaleźć i w dzień i w nocy…
  A jak myślicie, jest szansa że kiedyś Niantic zaktualizuje trochę mapki? Rzeka z mojej mieściny ani dwa parki nie są uwzględnione w grze na niebiesko i ciemnozielono a może wtedy miałbym szansę na łapanie czegoś więcej poza weedlami, pidgeyami i sentretami 😀 😀 😀 nawet magikarpia ciężko przez to znaleźć hehe

 • Reply
  sarah
  Mar 06, 2017 11:40 am

  Ja różnicę widzę tylko na przykładzie Hoothoot. Odgonić się od tego nie można nocami.

 • Reply
  Kropianka
  Mar 06, 2017 11:52 am

  Jedyna prawidłowość mocno rzucająca się w oczy to fajne pokemony na radarze, kiedy jestem w pracy, albo właśnie się gdzieś spieszę, i same pospolite kiedy mogę sobie połazić i połapać 🙂

  • Reply
   Fiat panda
   Mar 06, 2017 12:39 pm

   Hahaha skąd ja to znam;)
   Jedyny plus ze robi się ciepło to będzie można wsiąść na rower i odpalić incense.

 • Reply
  Michel Angelo
  Mar 06, 2017 1:44 pm

  Jest nowa aktualizacja pogo.

 • Reply
  FarArcanine
  Mar 06, 2017 1:49 pm

  W sumie mi to rybka i tak nie mam zamiaru biegać po nocach za Pokami.

  Przy okazji jest już jakaś mini aktualka.

 • Reply
  Ming Lee 4 A $
  Mar 06, 2017 2:10 pm

  Mieszkam w 30 tyś mieście i każdorazowe wyjście na pokemony, chodzę w różnych godzinach ok 1,5-2,5 godziny, kończy się tym że do domu wracam z masą swinub’ow ( od premiery gry złapałem ich już 600), ponadto weddle, rattata, spearow, nidoran F M, shelder,horsea, sentrat, hoothoot, ledyba, spinarak, marill, natu, murkrow i wooper. I tak cały czas, czasami na radarze trafi się coś lepszego. I tak dzień w dzień. Gram od początku ale powoli tracę cierpliwość i wiem że masa ludzi porezygnowała dlatego, że wsie i miasteczka są zalane badziewnymi pokemonami. Jest to wkurzające bo w dużych miastach można połapać wszystko – do dzisiaj złapałem 2 machopy, tyle ich widziałem, resztę cukierków mam z buddy. Nikt nie mówi że na każdym rogu ma się pojawiać Lapras, ale totalnie brakuje tutaj środkowych pokemonów, może raz na miesiąc zobaczę dratiniego, abry już nie widziałem od 3 tygodni, diggleta mam dzięki jajkom, tak samo vulpixa i masę innych, gdyby nie ewent to złapał mi się jeden charmander i z 4 bulbasaury. Jak wystartowała druga generacja to było jeszcze względnie można było poszukać coś ciekawego na miescie poźniej po tygodniu wszystko zrobiło się miałkie, chyba po zmianie nestów. Wierzcie mi że zeszłem miasto wzdłuż i wszerz. Jedyny plus że pod domem mam jeden pokestop, który generuje mi kule i masę swinubów, ale w trawie znajdę może jednego lub dwa ciekawe pokemony dziennie. Wczoraj tylko chicorita. Nie wiem czy niantic wie o problemie i zlewa temat czy może nie wie że w małych/średnich miasteczkach jest taka porażka. Niech zmienią algorytm, żeby człowiek wyszedł na te pokemony i wrócił do domu z czymś średnio interesującym mam dość swinubów i wooperów.

  • Reply
   Gnoll
   Mar 06, 2017 2:43 pm

   Widocznie znasz słabe miejscówki, bo ja mieszkam w dwudziestotysięcznym miasteczku i tylko z drugiej generacji mam już złapane 50 różnych pokemonów – dziś choćby wpadły mi Stantler i Dunsparce. Użyj chociaż raz radaru i zobacz gdzie u Ciebie respią się poki – byłem zaskoczony gdzie u mnie jest bardzo fajna miejscówka na ich łapanie. Powodzenia.

   • Reply
    Michel Angelo
    Mar 06, 2017 3:06 pm

    Tylko jakiego radaru.

    • Reply
     Gnoll
     Mar 06, 2017 3:17 pm

     Wczoraj używałem Poke Live na Androida – aczkolwiek już odinstalowałem, bo nie wiem czy to nie oszustwo. Ale był całkiem spoko, choć miał słaby zasięg radaru. Jednak można przez pół godziny “obskoczyć” małe miasto i zobaczyć gdzie są respy.

 • Reply
  Ming Lee 4 A $
  Mar 06, 2017 4:04 pm

  Przeskanowałem całe miasto używając PokeTrack i jest jak pisałem, swinub i reszta rządzi. Wierzcie mi po starcie 2gen było całkiem całkiem udało mi się poszukać 48 nowych pokemonów z 2gen ale ostatnio jest tragedia żal z domu wychodzić bo złapie to samo pod domem co na mieście.

  • Reply
   pimpim
   Mar 06, 2017 5:39 pm

   U mnie to samo.
   Za 8mcy ani jednego dragonaira, nawet na radarze. Jak i wiele innych. Gdyby nie 1400km to bym mało co miał. Wiele wychodziłem żeby mieć sztukę, ale już na wzmacnianie nie mam..
   Teraz też, świnie, robaki, kury i sowy. Praktyczbie nic innegoo nie ma.

   Nie chce snorlaxów, smoków, laprasów, hitmonów i innych pod każdym pokestopem, ale mogliby to bardziej urozmaicić.. z raz w tygodniu chociaż żeby się pojawiały, a tak..

   Zwłaszcza, że jak kiedya się bawiłem mapami to z ciekawości jak central park zobaczyłem, to tam jest wszystko..

   • Reply
    Ming Lee 4 A $
    Mar 06, 2017 6:11 pm

    Dokładnie tu chodzi o jakąś sprawiedliwość w grze, człek się musi namęczyć, nachodzić, naszukać i dostaje ochłapy. A w dużych miastach, wszystko prawie na tacy. Pamiętam jak pokevision działało wystarczyło sobie oblookać NY, LA czy jakiekolwiek miasto w europie. Molo Santa Monica było prawie wszystko co można złapać. A tu swinuby i murkrowy. To jest główny powód oszustw, mogą banować ile wlezie. Dopóki nie będzie można samemu poszukać ciekawych pokemonów dopóki oszustwa będą. Nawet eventy nic nie uratują bo ich jest zdecydowanie za mało – miesiąc jest długi mogli by robić event raz w miesiącu po 10-14 dni, a tak to event raz na kwartał.

    • Reply
     Ming Lee 4 A $
     Mar 06, 2017 6:36 pm

     Może najłatwiej uda mi się całą sytuacje skomentować tak ! – Czego my wymagamy od firmy, która od trzech miesięcy nie potrafi zmienić tapety noworocznej. No właśnie …

    • Reply
     franeczek91
     Mar 06, 2017 7:11 pm

     Nie zgodzę się z teorią dużych miast-byłam ostatnio w mieście wojewódzkim, odwiedziłam parę parków (mniejszych i większych) ale niczego szczególnego nie znalazłam tam.wiadomo-na wsi gdzie jest jeden nest to raz na godzinę się coś pojawi i to jest trochę kiszka.W mniejszym mieście trzeba znać ‘miejscówki’ gdzie coś fajnego można znaleźć.

     • Gondek
      Mar 06, 2017 7:39 pm

      Zrobiło się ostatnio ładnie na dworze, parę spacerów zaliczonych – dużo lurów uruchomionych, na paru wysiedziałem i co ? jedne wielkie łajno – nic absolutnie nic, sam badziew. I kto wyda prawdziwą kasę na zakup lurów ? Chyba wariat, tak samo z incesami. Jedynie z jaj potrafi się co któryś raz coś intrygującego wykluć.

     • Yorickai
      Mar 07, 2017 11:57 am

      Mogę to również potwierdzić. Niby mieszkam w dużym mieście ale za dużo poków drugiej generacji nie mam. Gdyby nie jajka dalej byłbym głęboko w polu. Tutaj jedynie powtarzalność poków jest większa. Codziennie chodzę po mieście i nie ma praktycznie nic ciekawego.

     • at3at3
      Mar 07, 2017 1:22 pm

      U mnie w mieście 250tys – szału nie ma… Jedynie sporo wodniaków, ale pospolitych.
      W drugim (wielkości Warszawy) poki wszelkiego rodzaju, ale głównie na radarze jak jestem w trasie, więc niewiele złapię. W centrum miasta (w dzielnicy handlowej) – beznadzieja, sam szmelc w ogromnych ilościach. Ale za to w parkach i nad wodą – zazwyczaj baaardzo fajne i różnorodne dropy. Tak przynajmniej było jak się zaczęła druga generacja. Zobaczę teraz jak będzie w ten weekend. Mam już obczajony park na Shuckle i zbieranie Houndour na początek, a potem się zobaczy…

 • Reply
  pimpim
  Mar 06, 2017 4:15 pm

  Zauważyliście, że teraz po zlapaniu pokebolem są 2 animacje?
  Jedna jest z gwiazdkami co “odskakują” na boki, a drugą to tak jak by się paski do góry unosiły[dymki]. Ktoś wie czy yo ma jakiś ukryty znak? Poki z wyższym IV?
  Dobrze patrzcie, to zobaczycie różnicę.

  • Reply
   A'Tomek
   Mar 06, 2017 4:31 pm

   Te “dymki” oznaczają Critical catch.

   • Reply
    pimpim
    Mar 06, 2017 4:34 pm

    A co to oznacza?

    • Reply
     Gnoll
     Mar 06, 2017 4:46 pm

     Że od razu masz złapanego poksa, bez ryzyka że ucieknie z pokeballa.

     • pimpim
      Mar 06, 2017 5:06 pm

      A. Dzienkujem.
      A to jest losowe czy mamy na to jakiś wpływ?

 • Reply
  Nate
  Mar 06, 2017 7:06 pm

  pytanie retoryczne, ale i tak zapytam 😉

  czy admini odpisują na zgłoszenia w sprawie oszustw?

  • Reply
   Michal_tata
   Mar 06, 2017 7:19 pm

   Raczej nie bo i po co. Sprawdzają konto tegp kogo zgłaszasz i tyle. Mnie ostatnio chyba dużo razy zgłoszono bo miałem chyba z 8 weryfikacji ale wszystko ok. Batomiast u mnie wysyp milktanków i tych australijskich, nigdy nie zgłaszałem nikogo ale tego już na prawdę są duże ilości. Podajcie proszę gdzie i jak to zgłaszać.

   • Reply
    Zosia05
    Mar 06, 2017 7:30 pm

    Mi krówka poleciała z jajka bez cziterstwa

   • Reply
    Nate
    Mar 06, 2017 7:38 pm

    miltank jest pokemonem, który wypada z 10km jajka, więc nie ma czego zgłaszać

    zgłaszasz tak:
    uruchamiasz pokemon go
    klikasz “settings”
    “report high-priority issue”
    otweira się strona internetowa, tam masz kilka opcji, ale nieuczciwych graczy zgłaszasz na “report inappriopriate gameplay”
    wypełniasz formularz i wysyłasz

  • Reply
   jakakolwiek
   Mar 06, 2017 7:47 pm

   Nie. Dostajesz automatyczną odpowiedź, że dostali zgłoszenie, że nie mogą informować o krokach podjętych wobec innego trenera i że ew. odezwą się, jeśli będą potrzebować jakichś dodatkowych informacji, Ja zgłaszałam wyłącznie wulgarne nicki, jak do tej pory skutecznie ;-).

 • Reply
  franeczek91
  Mar 06, 2017 7:07 pm

  Ja w piątek w godzinach 20-01.30 zauważyłam masowy pojaw pikaczy z czapką.biedronki pod blokiem lęgną się w najlepsze.kołyszące się wrony i swinuby już działają mi na nerwy.przydałaby się jakaś migracja bo w parku od chyba ponad dwóch tygodni widzę same rattaty.

 • Reply
  at3at3
  Mar 06, 2017 8:57 pm

  Pytanie z trochę innej bajki:
  Czy to możliwe, że Larvitar występuje wyłącznie w jajkach?
  Na TheSilph nie ma opcji wybrania go przy filtrowaniu nestów (jakby nie istniał w terenie).
  Jeśli tak, to Tyra-wymiatacz (ok. 3300), którego widziałam dziś w gymie jest chyba mocno naciągany… Z drugiej strony – trenerka lvl 38, więc nie wiem co mam myśleć…

  • Reply
   Kadabra
   Mar 06, 2017 9:14 pm

   nie uwierzę w legalnego trenera z poziomem 38, każdy kto jest powyżej 30 lvl wie ile potrzeba doświadczenia i czasu by awansować, by osiągnąć taki poziom potrzebujemy ponad 10 milionów exp.

   • Reply
    Michal_tata
    Mar 08, 2017 12:52 am

    Ja mam 38lvl i z radomia znam kolege 39lvl, wszystko legalnie. Nie jeden taki jak ty mnie zgłaszał, dziennie ma po 2 a nawet 4 weryfikacje.

  • Reply
   Jabr
   Mar 06, 2017 9:38 pm

   Nie tylko, wczoraj widziałem na radarze koło poke stopa w ZOO Chorzowskim. Niestety nie sięgałem zasięgiem za płot. Boli :(.

   • Reply
    Anka
    Mar 06, 2017 9:58 pm

    To tego samego widzieliśmy, łączę się w bólu .

   • Reply
    at3at3
    Mar 07, 2017 10:16 pm

    Trzeba było kupić bilet do ZOO! 😉
    Ja zaciągnęłam rodzinę do ogrodu botanicznego, bo tam była żyrafa, której wtedy nie miałam. Przyjemne z pożytecznym i dwie żyrafy (jedna przed wejściem, druga po wyjściu, żeby nie było, że nie zwiedzam!).
    Serio, uważam, że to jest fajna koncepcja jeśli Niantic serwuje takie spawny – idźcie do ZOO z rodziną i łapcie tylko te ewentualne Larwy. Resztę olejcie, bo ciekawsze okazy są “na ekspozycji”.
    Pozdrawiam! :*

    • Reply
     Anka
     Mar 08, 2017 6:55 am

     Nie mozna było kupić biletu do zoo , próbowałam, ale była kolejka na pół godziny stania i w trakcie czekania na swoją kolej larvitar zniknął :-(.

 • Reply
  at3at3
  Mar 06, 2017 9:37 pm

  Sorry… Jednak można zaznaczyć. Ale w Europie pokazuje tylko Frankfurt…
  Ale jak oglądam “moje” miasta, to jakoś nie ma takiej opcji w filtrowaniu…
  Aha, uprzedzam – mapa nestów, to nie radar, tylko wymiana spostrzeżeń między graczami, tak jak i my czynimy to tutaj podając pewne lokalizacje i wskazówki.

 • Reply
  Mylas
  Mar 07, 2017 12:02 am

  Co sie dzieje z tymi poke stopami ? ,itemkow do ewolucji podobno mialo wypadac mniej , a ja mam ich w ciagu ostanich 2 dni z 10 . Tak samo z 40 Pikachu 🙂

 • Reply
  RobertOrcio14
  Mar 07, 2017 1:35 am

  Mam pytanie, czy ktoś korzysta ze strony pogomoves? Tam są tylko kalkulatory i informacje o pokach, czy za korzystanie z takiej stronki może grozić ban?

  • Reply
   Michal_tata
   Mar 07, 2017 8:23 am

   Nie, jeśli nie wykorzystujesz czy to na stronie czy skanerze konta pokemon lub nakładek na gre to nic Ci nie grozi.

 • Reply
  Atmozis
  Mar 07, 2017 10:51 am

  Korzystaj z Iv stara, dostępne na sklepie Play, 100% legalne

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Mar 07, 2017 6:13 pm

  Pikcza dalej są w tych samych miejscach tyle że bez czapek

 • Reply
  franeczek91
  Mar 07, 2017 7:42 pm

  Musiałam pobrać nową wersję gry bo aplikacja to wymusza-czy tylko mnie to denerwuje?
  Ale jest jeden plus update’u – znów widzę w jakiej miejscowości złapałam poka i większość ma błędną nazwę ‘Łazisko’, gdzie w życiu nigdy tam nie byłam.

  • Reply
   at3at3
   Mar 07, 2017 8:04 pm

   Ale blisko Ciebie, czyli GPS mógł Cię tam “niechcący zaprowadzić”, albo takie mają na mapie granice gminy na swoich mapach czy cuś (np. gdzieś w lesie? I don’t know…).
   Mi lokalizacja z miast nigdy po drodze nie zniknęła, a z urlopów – jak nie miałam tak nadal nie mam (co jest akurat zrozumiałe). Swoją drogą – zastanawiam się ostatnio nad krótkim wypadem np. na Teneryfę albo Fuertę 😉 (jakież to “przyziemne”, ale podobno: Corsola!). Choć pewnie jak mężulek zgodzi się na wypad gdzieś dalej (albo ciekawiej), to zapomnę o poksach przy wyborze kierunku.

   PS
   Ironizuję trochę…

   • Reply
    franeczek91
    Mar 07, 2017 8:55 pm

    Osoby z forum z mojej okolicy mają tak samo.pokemony zlapane w mieście mają błędną lokalizację,a z jajkami jest lepiej. Jeszcze się okaże, że Tomaszów leży koło Łaziska xD

    • Reply
     at3at3
     Mar 07, 2017 9:54 pm

     Taka miejscowość między Łaziskiem a Wąwałem… 😉 X)
     Przepraszam, jeśli uraziłam, ale ta lokalizacja i GPS są ostatnio do… bani.
     Po każdym uruchomieniu nie może mnie odnaleźć, a jak już się uda, to i tak kilkaset metrów dalej niż jestem (ale oczywiście nie tam gdzie bym chciała)…
     Choć taki plus, że szybciej jajka w garnku dochodzą na twardo.

     • franeczek91
      Mar 08, 2017 8:26 am

      Spoko.powstał nawet wiersz oznamienitym tytule ‘Tomaszów jest jak handjob’.polecam lekturę, ewentualnie mogę komuś pdf podesłać xD

   • Reply
    at3at3
    Mar 07, 2017 9:46 pm

    Chociaż nie – pokazała mi się po aktualizacji np. Antalya, której wcześniej nie było. Ale co ciekawe – poki np. z Krakowa i Warszawy poszły u mnie w międzyczasie na przemiał, więc może w dużych miastach jest więcej, ale “gorszy sort”? 😉

   • Reply
    AVS
    Mar 07, 2017 10:27 pm

    Ja na fuercie złapałem swoje omanyte, doduo i Squirtle, trzymam je z sentymentu w pokedeksie 😉

    • Reply
     at3at3
     Mar 07, 2017 10:45 pm

     Ja akurat wtedy w rejonie Antalyi łapałam tylko pobite jajka i strusie (no może jeszcze jakieś rozgwiazdy i inne morskie), ale “zwyklaki” a nie Dodrio, bo się nie pojawił “na żywo”, tylko na moment na radarze, a miałam akurat inne zajęcia. Ogólnie: rzadko i na hotelowym necie tylko.
     Kanary pod kątem Corsoli nie byłyby w sumie złe. Chyba jest tam unijne LTE/3G, a nie tylko marne wi-fi w hotelu?
     Ale nam już chyba odbiło jak mówimy o pokach w kontekście URLOPU!!!???

 • Reply
  at3at3
  Mar 08, 2017 8:54 pm

  Z innej bajki: zauważyliście, że ewolucje z I gen. w II gen. mają beznadziejną grafikę?
  Crobat jeszcze ujdzie, Bellosom od biedy, ale Kingdra, Slowking i Blissey (pozostałych jeszcze nie mam) są u mnie jakieś takie rozmyte/wyblakłe i pozbawione kontrastu/ostrości/cieniowania. Reszta II gen. jest pod tym względem jakoś “normalna”. Chyba projektowali je oddzielnie…
  Mam nadzieję, że to zmienią w następnych minor text fixes, bo to rzuca się w oczy…

  • Reply
   at3at3
   Mar 08, 2017 9:06 pm

   PS
   Dla mnie największa graficzna masakra to Slowking. Potem Blissey…

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 08, 2017 9:57 pm

    faktycznie takie jakieś pastelowe

    • Reply
     at3at3
     Mar 08, 2017 10:22 pm

     Dla mnie jakieś “płaskie”, bo bez odpowiedniego cieniowania, kontrastu i głębi 3D.

   • Reply
    Michel Angelo
    Mar 09, 2017 10:24 pm

    Masakra to jest ewolucja sunkera. Totalny syf. Nie dość że nędznie wyglądają poki z II generacji to ich przydatność jest wprost proporcjonalna do dupiastego wyglądu.

    • Reply
     franeczek91
     Mar 10, 2017 8:27 am

     Mnie nadal zastanawia ewolucja remoraida w ośmiornice-z ryby powstaje nam ośmionogie stworzenie.Darwin się mylił.

 • Reply
  at3at3
  Mar 09, 2017 1:29 pm

  ;( I znowu zmiana nestów…
  Moje plany na jutro legły w gruzach… ;(

  • Reply
   Anka
   Mar 09, 2017 2:05 pm

   Też mi szkoda, gruszeczki były w dabrowie pod lasem i dziennie 3,4 łapałam , brakowało mi juz tylko 4 i klops resztę będzie trzeba wychodzić :-(.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.