Inne Poradniki 11

Lepsze (eventowe) ataki w przyszłości?

W obliczu Community Day czy ostatniego wydarzenia z Zapdosem w roli głównej zapewne wielu z was zastanawia się, jakie jeszcze pokemony mogą otrzymać specjalne ataki dostępne tylko na czas eventu. Spieszymy z odpowiedzią!

Producent Pokemon GO idzie w zaparte i mimo próśb graczy specjalne ataki przygotowane na Community Day czy Zapdos Day nie były możliwe do uzyskania na pokemonach złapanych/ewoluowanych poza trzygodzinnym okienkiem. Sprawia to, że niektóre nasze inwestycje stają się mniej użyteczne i zaczynamy się zastanawiać jakie jeszcze pokemony może spotkać ten sam “los”. W artykule zebrałem dla was wszystkie pokemony (z najsilniejszych i najbardziej przydatnych, które w tym momencie są ulepszane przez graczy), jakie mogą otrzymać specjalny eventowy atak, który zwiększy ich siłę w walce.

Gyarados

Gyarados

Szybkie ataki: Bite, Waterfall

Ładowane ataki: Hydro Pump, Outrage, Crunch

Mimo że w Pokemon GO mamy już nowego króla typu wodnego (Kyogre) to Gyarados wciąż ma szanse na zyskanie nieco w porównaniu do obecnej sytuacji. Ostatnimi czasy Niantic często zawiera Magikarpia w różnego rodzaju eventach a jeśli nie macie dobrego Kyogre to Gyarados wciąż jest dobrą opcją.

Surf – ten atak posiada praktycznie tę samą ogólną skuteczność jak Hydro Pump, ale daje dużo większą elastyczność w walce – w erze raidów i gymów ze spadającą motywacją ataki dwupaskowe są zdecydowanie bardziej preferowane. Dodatkowo Surf jest najszybszym ładowanym atakiem typu wodnego (najkrótszy czas trwania).

Dark Pulse – w szóstej generacji Gyarados zyska mega ewolucję, która zmienia typ tego pokemona z wodno-latającego na wodno-mrocznego. Jeśli dodatkowo w przyszłości zamiast Crunch zyska Dark Pulse, to będzie w czołówce stworzeń typu mrocznego.

Mewtwo

File:150Mewtwo.png

Szybkie ataki: Confusion, Psycho Cut

Ataki ładowane: Psychic, Shadow Ball, Hyper Beam, Focus Blast

W przypadku Mewtwo bezpieczną inwestycją jest opcja z atakiem Shadow Ball – pokemon ten na konsolach nie może się nauczyć innego ataku typu duch a sam w sobie jest on najlepszym ładowanym atakiem tego typu w Pokemon GO. Jeżeli jednak planujecie używać Mewtwo z ruchem walczącym lub pełnym zestawem psychicznym to w przyszłości mogą pojawić się lepsze opcje. Tym bardziej, że w przyszłości Mewtwo zyska dwie mega ewolucje – Mega Mewtwo X (psychiczno-walczący) oraz Mega Mewtwo Y (psychiczny).

Future Sight – to obecnie najlepszy ładowany psychiczny atak w Pokemon GO. Mewtwo nawet z Psychic jest już najlepszym atakującym w swoim typie, a Future Sight tylko powiększyłby to prowadzenie.

Psystrike – flagowy, dostępny tylko dla Mewtwo atak psychiczny. Co ciekawe jest on już obecny w kodzie gry, ale na ten moment mimo zalet w postaci posiadania dwóch pasków i wysokich obrażeń, byłby jednym z najbardziej powolnych ładowanych ataków w grze (czas wykonywania tego ataku to aż 4,4 s). Być może Niantic dokona jeszcze zmian w tym ataku przed wprowadzenie go do Pokemon GO.

Aura Sphere – atak typu walczącego, który ma potencjał na zastąpienie Focus Blast. Być może zobaczymy go jednak dopiero gdy do Pokemon GO trafią mega ewolucje, ponieważ Mega Mewtwo X cechuje się typem psychiczno-walczącym.

Tyranitar

Tyranitar

Szybkie ataki: Bite, Iron Tail

Ładowane Ataki: Crunch, Stone Edge, Fire Blast

Tyranitar w tym zestawieniu może trochę dziwić, bo całkiem niedawno miał już swój Community Day z kamiennym szybkim atakiem, ale na tym jego możliwości się nie kończą. Wbrew pozorom mroczny moveset Tyranitara nie jest najlepszym co mógł zyskać, ale jego bardzo wysoka statystyka ataku maskuje te niedoskonałości.

Snarl – przewaga Snarl nad Bite polega na tym, że ten pierwszy szybciej napełnia pasek ładowanego ataku. Mimo że Bite ma nieco wyższy DPS, to możliwość częstszego używania ataku typu charged sprawia, iż ogólny DPS movesetu jest często wyższy.

Foul Play – obecnie najlepszy ładowany atak typu mrocznego w grze. Pomimo że Foul Play posiada dwa paski a Crunch trzy, to właśnie ten pierwszy jest szybszy i jego animacja zajmuje mniej czasu (2s vs 3,2s).

Lugia

Lugia

Szybkie ataki: Dragon Tail, Extrasensory

Ładowane ataki: Hydro Pump, Sky Attack, Future Sight

Lugia to do tej pory chyba najczęściej widywana w raidach legenda. Mimo że mamy już za sobą premierę wersji shiny tego pokemona oraz wzmocnienie Sky Attack, to wciąż Niantic ma pole manewru co do tego pokemona.

Aeroblast – flagowy i ekskluzywny atak dla Lugii z konsol. Jest to ruch typu latającego, który na konsolach jest nieco słabszy pod względem obrażeń w stosunku do Sky Attack, ale posiada podwyższoną szansę na zadanie tzw. krytycznych obrażeń. Niantic jeśli tylko będzie chciało, to z okazji dedykowanego eventu może uczynić Aeroblast lepszym od Sky Attack ruchem.

Ho-Oh

Ho-Oh

Szybkie ataki: Steel Wing, Extrasensory

Ładowane ataki: Fire Blast, Solar Beam, Brave Bird

Ho-Oh to pokemon, który chyba najbardziej “ucierpiał” ze względu na to jak funkcjonują movesety w Pokemon GO. Mimo bardzo dobrych statystyk nie ma takiego zestawu, który mógłby uczynić tego pokemona czołowym zarówno w typie ognistym jak i latającym. Jeśli chodzi o typ ognisty to na konsolach brakuje jakiegokolwiek kandydata na szybki atak dla Ho-Oh. Co więc pozostaje?

Sacred Fire – przez wiele generacji ekskluzywny dla Ho-Oh atak typu ognistego (od 6 generacji może się go nauczyć również Entei). Zapewne bez problemu “przeskoczy” dość powolny Fire Blast.

Overheat – mimo że najbardziej realne wydaje się przydzielenie Ho-Oh najbardziej rozpoznawalnego ataku, to wciąż istnieje szansa, że być może kiedyś otrzyma Overheat, czyli obecnie najlepszy ładowany atak typu ognistego w Pokemon GO.

Sceptile

Sceptile

Szybkie ataki: Furty Cutter, Bullet Seed

Ładowane ataki: Earhquake, Aerial Ace, Leaf Blade

Jeżeli Niantic pójdzie tą samą drogą co w przypadku starterów z Kanto, to w przyszłości powinniśmy zobaczyć również Community Day dla starterów z kolejnych generacji. Na kolej Sceptile (a właściwie Treecko) poczekamy pewnie nieco dłużej, ponieważ na dedykowane wydarzenie wciąż czekają jeszcze startery z Johto. Czy warto jednak czekać?

Frenzy Plant – można się spodziewać, że wszystkie startery na swój Community Day będą otrzymywać flagowy dla nich atak. Frenzy Plant mogą nauczyć się wyłącznie finalne ewolucje trawiastych starterów z każdej generacji (pomijając specjalne wydarzenia gdzie otrzymała je Chikorita i Bulbasaur). Sceptile wróci dzięki niemu na szczyt jeśli chodzi o DPS typu trawiastego, ale do tego czasu w grze będzie już zapewne Tangrowth, który mimo nie tak wysokich obrażeń cechuje się bardzo dobrą defensywą.

Dragon Breath, Outrage – dlaczego podałem od razu cały zestaw? Mega ewolucja Sceptile zyskuje dodatkowy, smoczy typ. Jeżeli Sceptile otrzyma ten zestaw smoczych ataków to będzie zadawał obrażenia na takim poziomie jak teraz Rayquaza, przy nieco mniejszej wytrzymałości.

Blaziken 

File:257Blaziken.png

Szybkie ataki: Counter, Fire Spin

Ładowane ataki: Brave Bird, Overheat, Focus Blast

Już w tym momencie Blaziken zajmuje miejsca na podium zarówno w typie ognistym jak i walczącym, ze względu na swoją bardzo wysoką statystykę ataku. Niestety ognisty starter z Hoenn cierpi na braki w statystyce defensywnej, przez co jest uważany za tzw. glass cannon. Dzięki odpowiednim atakom i mega ewolucji w przyszłości może jednak sporo namieszać w rankingach.

Blast Burn – jak bardzo Blast Burn może wzmocnić pokemona pokazał przypadek Charizarda, który dzięki temu ruchowi stał się drugim najlepszym pokemonem ognistym pod względem DPS. Blaziken z Blast Burn w tym momencie byłby królem typu ognistego, pokonując nawet samego Moltresa (17,1 neutralnego DPS vs 16,13). Co ciekawsze, gdy do gry wejdzie wszystkie siedem generacji oraz mega ewolucje, to Mega Blaziken z Fire Spin/Blast Burn również będzie na samym szczycie.

Superpower, Focus Punch – oba te ataki są typu walczącego i posiadają ogromny potencjał, mimo że na konsolach oprócz dużej siły posiadają także pewne minusy dla ich użytkownika – w Pokemon GO brakuje jednak “ubocznych” efektów ataków. Jeśli chodzi o typ walczący w dłuższej perspektywie Mega Blaziken ustąpi miejsca zarówno Mega Mewtwo X jak i Mega Mewtwo Y.

Swampert

Swampert

Szybkie ataki: Water Gun, Mud Shot

Ładowane ataki: Earthquake, Sludge Wave, Surf

Swampert to już w tym momencie całkiem dobry wodny pokemon – jedyną jego słabością (podwójną) jest typ trawiasty a jednocześnie dzięki typowi ziemnemu jest odporny na ataki elektryczne. Ze względu na dostęp do ładowanego ataku Surf jest jedną z przyjemniejszych opcji jeśli chcemy “wyczyścić” gym właśnie pokemonem wodnym. Czy przyszłość (poza zyskaniem mega ewolucji) może być dla niego jeszcze lepsza?

Hydro Cannon – tak jak w przypadku Sceptile i Blazikena zakładamy, że startery kolejnych generacji podzielą los tych z Kanto i otrzymają ekskluzywny dla wszystkich starterów danego typu atak. Hydro Cannon jest dla Swamperta kluczowy, bo dzięki niemu jest w stanie osiągnąć drugie miejsce jeśli chodzi o DPS typu wodnego (zaraz za Kyogre).

Gardevoir

File:282Gardevoir.png

Szybkie ataki: Confusion, Charge Beam

Ładowane ataki: Shadow Ball, Dazzling Gleam, Psychic

Gardevoir jest obecnie najlepszym pokemonem typu fairy w Pokemon GO, jednak ten typ cierpi na jeden poważny mankament – w produkcji Niantic nie ma ani jednego szybkiego ataku tego typu. W grach na konsole takich ataków jest również relatywnie mało a producent Pokemon GO wykorzystał prawie wszystkie opcje jako ataki ładowane. Jedyny z nich jaki mógłby jeszcze zostać szybkim atakiem to Fairy Wind, którego Gardevoir niestety nie może się nauczyć. Czy dla tego pokemona jest jeszcze jakaś szansa?

Moonblast – atak typu fairy, który mógłby zastąpić Dazzling Gleam. Nadal jednak byłoby to niewielkie ulepszenie patrząc na brak możliwości co do szybkiego ataku tego samego typu.

Future Sight – do pary z Confusion byłoby to naprawdę dobre połączenie jeśli chodzi o typ psychiczny. Gardevoir ma mniejszy atak od Espeona, ale pokemon ten jest bardziej wytrzymały i posiada podwójną odporność na typ walczący, co byłoby dodatkowym atutem przy jeszcze skuteczniejszym ‘solowaniu’ Machampa z użyciem Gardevoir.

Salamence

600px-373Salamence

Szybkie ataki: Fire Fang, Dragon Tail

Ładowane ataki: Fire Blast, Hydro Pump, Draco Meteor

Salamence to pokemon z drugim najwyższą statystyką ataku wśród typu smoczego, ustępuje jedynie Rayquazie. Mimo to ustępuje miejsca Dragonite, ponieważ jego jedynym ładowanym smoczym atakiem jest Draco Meteor, który w czasach dominach dwu- i więcej paskowych ataków jest zdominowany przez Outrage. Patrząc na to jakie pokemony pojawiały się na Community Day można wnioskować, że i Bagon również otrzyma swój event a Salamance specjalny atak. Jakie mogą to być ataki?

Dragon Breath lub Dragon Claw – oba te ataki ująłem w jednym punkcie, bo ich największą zaletą jest szybkość, mimo że ustępują pod względem DPS kolejno Dragon Tail oraz Outrage. Ruchy te pozwalają na większą elastyczność jeśli chodzi o uniki np. w walkach w gymach.

Outrage – w tym momencie to najlepsze co mogłoby się Salamence “przydarzyć”. Jeżeli wziąć pod uwagę tylko pierwsze trzy generacje to Salamence w końcu wyprzedziłby Dragonite pod względem obrażeń, ale pomarańczowy smok wciąż miałby przewagę jeśli chodzi o wytrzymałość.

Aerial Ace – Salamence raczej jako atakującego typu latającego nie ma co brać pod uwagę (brak ataku, który mógłby się stać szybkim tego typu dla Salamence w Pokemon GO), ale warto wiedzieć o takiej możliwości.

Metagross

File:376Metagross.png

Szybkie ataki: Zen Headbutt, Bullet Punch

Ładowane ataki: Earthquake, Flash Cannon, Psychic

Największą bolączką Metagrossa przy przenoszeniu do Pokemon GO stały się nie same ataki a system walki w produkcji Niantic. Na konsolach pokemon ten swoją siłę czerpie z wielu odporności, które przynosi mu typ stalowo-psychiczny, ale jednocześnie korzysta z ataków pozwalających mu zwalczać najgroźniejsze kontry. W Pokemon GO najlepszą sytuacją jest gdy szybki i ładowany atak jest tego samego typu co jego użytkownik, a typ stalowy niestety nie jest zbyt dobry ofensywnie. Metagross wciąż ma jednak szansę zabłysnąć.

Meteor Mash – Flash Cannon jest na tyle słabym atakiem w Pokemon GO, że nie trzeba będzie wiele by Meteor Mash był lepszą opcją. Jeśli trafi do gry na pewno będzie atakiem ładowanym, pytaniem pozostaje jak silnym. Oczywiście ruch ten na konsolach jest typu stalowego.

Metal Claw – jak na ironię to preewolucja Metagrossa – Metang, otrzymała lepszy szybki atak od swojej finalnej formy. Co więcej Bullet Bunch, którego teraz może nauczyć się Metagross, jest chyba najsłabszym szybki atakiem typu stalowego. Być może w przyszłości Metagross zyska dostęp do Metal Claw.

Confusion – tak jak dałoby się ulepszyć Metagrossa jeśli chodzi o stalowy szybki atak, identyczna sytuacja jest w przypadku szybkiego psychicznego ataku. Zen Headbutt zdecydowanie ustępuję Confusion.

Hammer Arm – potężny atak typu walczącego z gier na konsole. Metagross nie ma szans konkurować z pokemonami typu walczącego, ale mógłby się stać dobrą kontrą na Chansey/Blissey przy wykorzystaniu minimalnej ilości potionów, bo dzięki stalowo-psychicznemu typowi jest odporny na ataki typu fairy oraz podwójnie odporny na ruchy typu psychicznego.

Latios

Latios

Szybkie ataki: Dragon Breath, Zen Headbutt

Ładowane ataki: Dragon Claw, Psychic, Solar Beam

Mimo że Latios jest niezwykle satysfakcjonujący w walce, ze względu na swój bardzo szybki moveset, nadal mógłby być jeszcze lepszy. Legenda ta ustępuje co prawda Salamence jeśli chodzi o statystykę ataku (268 vs 277), ale cechuje się jeszcze wyższą defensywną niż Dragonite (228 vs 201). Ze względu na typ psychiczny i dostępne na konsolach ataki mógłby się również stać drugą, zaraz po Mewtwo, najlepsza opcją w tym typie.

Luster Purge – ekskluzywny wyłącznie dla Latiosa atak typu psychicznego. Z tego też względu można się domyślać, że w końcu trafi do Pokemon GO i najpewniej będzie silniejszy niż bardzo osłabiony po zeszłorocznych zmianach Psychic.

Outrage – najsilniejszy obecnie ładowany atak typu smoczego na pewno byłby wzmocnieniem dla Latiosa. Można spodziewać się go w przyszłości tym bardziej, że jego odpowiedniczka – Latios, od samego początku otrzymała ten atak do swojej puli ataków.

Kyogre

Kyogre

Szybkie ataki: Waterfall

Ładowane ataki: Blizzard, Thunder, Hydro Pump

Kyogre już teraz jest zdecydowanym królem typu wodnego i wręcz ciężko sobie wyobrazić, że to monstrum może być jeszcze lepsze. Stanie się to raczej na pewno, bo w kodzie gry już jest jeden z ekskluzywnych dla Kyogre ataków, które mogą wzmocnić jego zdolności ofensywne jeszcze bardziej.

Origin Pulse – w tym momencie Origin Pulse można określić jako Hydro Pump, ale o połowę szybszy. Animacja tego drugiego trwa 3,3 sekundy, natomiast Origin Pulse trwałby jedynie 1,7 sekundy przy takiej samej mocy ataku. Co ciekawe byłby to jeden z najkrócej trwajacych ataków ładowanych w grze.

Surf – największą zaletą Surf jest tempo z jakim możemy tego ataku używać. Ataki dwupaskowe “marnują” mniej energii i pozwalają na szybsze oraz bardziej elastyczne radzenie z gymami – w przypadku ataków takich jak Hydro Pump często nie zdąży się go załadować przed pokonaniem pokemona na arenie. Kyogre z tym atakiem byłby nie do zatrzymania.

Groudon

File:383Groudon.png

Szybkie ataki: Mud Shot, Dragon Tail

Ładowane ataki: Earthquake, Fire Blast, Solar Beam

Groudon już w tym momencie jest królem typu ziemnego i najlepszym użytkownikiem ataku Solar Beam. Jego zdolności co do typu ziemnego są jednak ograniczane przez Earthquake, który w Pokemon GO niestety jest dość słabym ładowanym atakiem (w przeciwieństwie do gier konsolowych gdzie jest jednym z najbardziej przesadzonych ataków). Jednak spokojnie, Groudona czekają jeszcze lepsze czasy.

Percipice Blades – tak jak Kyogre, również Groudon posiada swój specjalny ładowany atak, który już jest w kodzie gry. Ten ziemny ruch posiada identyczne statystyki jak jego wodny odpowiednik i w tym przypadku ulepszenie w stosunku do Earthquake jest jeszcze większe jak Origin Pulse dla Hydro Pump. Percipice Blades posiada o 10 większą bazową moc niż Earthquake a czas animacji spada z aż 3,6s do 1,7s.

Eruption – Groudon w szóstej generacji zyskuje tzw. primal evolution, czyli specjalny rodzaj mega ewolucji na czas walki. Dzięki niej zyskuje dodatkowy, ognisty typ. Eruption jako ognisty atak na konsolach jest zdecydowanie bardziej potężny od Fire Blast i jeśli wjedzie do Pokemon GO to możemy się spodziewać tego samego.

Rayquaza

Rayquaza

Szybkie ataki: Dragon Tail, Air Slash

Ładowane ataki: Aerial Ace, Ancient Power, Outrage

Rayquaza już na zawsze pozostanie królem typu smoczego jeśli chodzi o DPS (jednak pojawią się opcje o nieco mniejszym ataku, ale większej wytrzymałości). Wciąż istnieją jednak opcje, które Rayquaza może zyskać i jakie ulepszą tego pokemona na innych polach.

Dragon Ascent – niech nazwa was nie zmyli, Dragon Ascent jest atakiem typu latającego i jest ekskluzywnym wyłącznie dla Rayquazy ruchem. Własnie on czyni tego pokemona wyjątkowym – dzięki temu atakowi Rayquaza może używać mega ewolucji, bo jak żaden inny pokemon ma dostęp do niej właśnie dzięki posiadaniu Dragon Ascent a nie specjalnemu kamieniowi. Lider Weather Trio oprócz króla DPS typu smoczego może również umocnić się jeszcze bardziej na tronie typu latającego pod względem DPS.

Startery drugiej generacji

File:154Meganium.pngFile:160Feraligatr.pngFile:157Typhlosion.png

Startery z drugiej generacji (od lewej Meganium, Feraligatr, Typhlosion) warto wspomnieć z tego względu co wszystkie pozostałe startery – ekskluzywny dla nich atak odpowiedniego typu czyli kolejno Frenzy Plant, Hydro Cannon i Blast Burn. Niestety nie mogą one konkurować ani ze starterami z Kanto ani z Sinnoh – jedynie Feraligatr jest w stanie osiągnąć lepszy poziom niż Blastoise, ale przed nim nadal pozostaje widmo Swamperta oraz niemożliwego do detronizacji Kyogre. Startery z Johto nie mają także mega ewolucji, co skreśla je w kontekście przyszłości.

Podsumowanie

Ten wpis ma wam dać ogólne spojrzenie na przyszłość, jaka może czekać najbardziej przydatne w Pokemon GO pokemony. Do czasu jak pojawia się dedykowane im eventy może upłynąć sporo czasu i w grze pojawią się kolejne generacje, ale warto wiedzieć, czy patrząc na przyszłość warto już teraz inwestować w armię np. Kyogre czy Groudona. Oczywiście błędem byłoby nie ulepszyć żadnego z tych pokemonów, bo nawet z Hydro Pump czy Earthquake oba te stworzenia są niesamowicie silne, ale jeśli nie raidujecie na tyle by mieć ciągle Rare Candy w nadmiarze, warto zastanowić się nad ulepszeniem takiej ilości tych pokemonów jaką koniecznie potrzebujecie w tym momencie. Zdecydowanie warto natomiast zachować pierwsze formy najsilniejszych pokemonów z wysokim IV do czasu aż otrzymają swój Community Day – m. in. Bagon, Beldum, Ralts, Mudkip, Torchic, czy Treecko.

Wpis stworzono z wykorzystaniem stron:

https://bulbapedia.bulbagarden.net

https://pokemon.gameinfo.io

https://thesilphroad.com/pokemon-go-moves

https://pokemongo.gamepress.gg

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8rpugs/the_very_best_pokemon_of_each_type_across_all/

Źródło obrazka z nagłówka:

pokemongohub.net/post/speculation/community-day-3-exclusive-move-speculation/

11 komentarzy

 • Reply
  PanProfesor
  Lip 28, 2018 5:35 pm

  Bardzo pikny artykuł, Pan Ivrin.

  • Reply
   Ivrin
   Lip 29, 2018 6:18 pm

   Dziękuję, PanProfesor 🙂

 • Reply
  M.
  Lip 28, 2018 9:20 pm

  Zapomniałeś napisać o latias i jej ataku mist ball

  • Reply
   Tom
   Lip 29, 2018 9:43 am

   Tylko, że ulepszenie ataków latiasa nie sprawi ze stanie sie lepszym atakującym – bo nim nie jest. Chyba, że legendy zostaną dopuszczone do gymów, wtedy może inne ataki dla latiasa czy regi by sie przydały.

  • Reply
   Ivrin
   Lip 29, 2018 6:18 pm

   Tak jak napisał Tom – dla Latias nie ma to większego znaczenia. Wybrałem tylko te pokemony, które już w tym momencie są przydatne w walce lub mogą się stać jeszcze silniejsze dzięki specjalnym atakom. Latias niestety nie ma zbyt wielkich zdolności ofensywnych i póki coś w systemie walki w Pokemon GO się nie zmieni to nigdy nie będzie optymalnym wyborem.

 • Reply
  TotototoToJa
  Lip 28, 2018 9:51 pm

  Co do Metagrossa to bardzo przydałby się ten atak Meteor Mash, mam nadzieję, że to będzie ten flagowy atak, który dostanie podczas swojego Community Day.

 • Reply
  Laura
  Lip 28, 2018 10:16 pm

  Świetny artukuł. Oby takich więcej.

  Osoby zainteresowane zapraszam: 8630 7818 8973

 • Reply
  Alex
  Lip 28, 2018 10:21 pm

  Wszystko super, ale nowsi gracze nawet nie mają połowy choćby wymienianych poksow. Więc i tak trzeba czekać na CD by je zdobyć; )

  używajcie mojego kodu do google pay: GDQ2YJVP

 • Reply
  Pawerxon
  Lip 29, 2018 5:51 am

  Wspaniały artykuł, bardzo przyjemnie się go czytało.

  • Reply
   Ivrin
   Lip 29, 2018 6:16 pm

   Dziękuję bardzo 🙂

 • Reply
  0AdaDaw0
  Lip 29, 2018 6:26 pm

  Jak dla mnie to bomba miejmy nadzieję że te przyszłe zmiany będą na plus Pozdrawiam ps ma ktoś za dużo białych wulpiskow?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.