Inne 37

Lucky pokemony gotowe na nowe przygody!

Niantic w końcu ujawniło nam (po części) tajemnice dotyczącą tzw. lucky pokemonów. O co więc dokładnie chodzi?

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Profesor Willow dokonał ważnych odkryć dotyczących pokemonów! Jego badania sugerują, że pokemon może otrzymać nową cechę podczas wymiany. Pochodzenie tej cechy jest tajemnicą, ale już niedługo będziecie mogli jej doświadczyć w Pokemon GO!

Według jego badań, istnieje szansa, że pokemon, który zostanie wymieniony, może stać się lśniącym lucky pokemonem. Wygląda na to, że lucky pokemony wymagają mniej stardustu do ulepszeń, co oznacza, że mogą osiągnąć wyższe CP znacznie szybciej niż inne pokemony. Dodatkowo, Pokedex może śledzić liczbę lucky pokemonów, dzięki czemu możesz na bieżąco je sprawdzać!

luckypokemon

Im więcej czasu pokemon spędził w kolekcji danego trenera, tym większa szansa, że stanie się lucky pokemonem po wymianie. To czy samo pozostawanie w kolekcji powoduje, że pokemon stanie się lucky pokemonem, pozostaje tajemnicą, ale pamiętaj by śledzić dalsze wyniki badań profesora.

Wraz z odkryciem lucky pokemonów, prezenty mogą również zawierać specjalne nowe niespodzianki. Trenerzy, którzy wyślą prezenty do przyjaciół otrzymają teraz punkty doświadczenia a same prezenty mogą zawierać Stardust!

Czas rozpocząć nową przygodę z lucky pokemonami! Udostępnij zdjęcie swojego nowego znaleziska z hasztagiem #LuckyPokemon na ulubionych kanałach mediów społecznościowych. Pozostańcie bezpieczni i szczęśliwego odkrywania!

Co więc wiemy o Lucky Pokemonach?

 • Pokemon może zyskać status “lucky” po wymianie,
 • Status ten zmniejsza koszty ulepszeń jeśli chodzi o Stardust (z kodu aktualizacji wiemy, że o połowę),
 • Im dłużej dany pokemon przebywa w naszej kolekcji tym większa szansa, że po wymianie zyska status “lucky”.

Akapit pod zdjęciem jest jednak dość niejasny – w pewnym sensie sugeruje, że pokemon może stać się lucky pokemonem po prostu przebywając w naszej kolekcji odpowiednio długo. Nieco jednak kłóci się to z ideą potrzeby wymiany takiego pokemona by zyskał nowy, specjalny status. A może po prostu to zdanie wskazuje na fakt, że istnieją inne czynniki wpływające na to “zachowanie” po wymianie.

Mimo wszystko na wyjaśnienie wszystkich niejasności i poznanie szczegółów systemu lucky pokemonów będziemy musieli poczekać aż zostaną one udostępnione w grze. Dodatkowo otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że za wysyłanie prezentów otrzymujemy teraz punkty doświadczenia (200 XP) a w giftach może znajdować się Stardust.

Wraz z wpisem pojawił się również nowy film promujący system wymian i przyjaźni w Pokemon GO:

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/luckypokemon/

37 komentarzy

 • Reply
  Azhael
  Lip 23, 2018 10:44 pm

  Czekam na ból tyłka niektórych osób.

  • Reply
   Ildhur
   Lip 24, 2018 12:54 am

   Pewnie się doczekasz 😀 Ludzie tutaj uwielbiają wszystko hejtować. Mało eventów, za dużo eventów, kiepskie eventy, mało nowości, za dużo nowości… Ja tam bardzo się cieszę z tego co Niantic robi z tą grą 🙂

 • Reply
  Ildhur
  Lip 24, 2018 12:46 am

  Kurcze, po 2 latach gry mam kilka pokemonów, które są ze mną praktycznie od początku gry. Fajnie jakby teraz zyskały status lucky 😉

  • Reply
   pimpim
   Lip 24, 2018 9:17 am

   Lucky są po transferze. Pokemona raz przesłanego nie da się wysłać drugi raz. Wynika z tego że trzeba by oddać komuś[albo dostać od kogoś] “starego” poka i wtedy będzie lucky. Ty się pożegnasz z “kolegą” z przed lat.

   • Reply
    Ildhur
    Lip 24, 2018 1:14 pm

    Ale ta część może sugerować coś innego “To czy samo pozostawanie w kolekcji powoduje, że pokemon stanie się lucky pokemonem, pozostaje tajemnicą, ale pamiętaj by śledzić dalsze wyniki badań profesora”. Chyba, ze jest to tylko tak dziwnie wszystko napisane.

 • Reply
  Navet
  Lip 24, 2018 2:12 am

  Premiowanie nowych graczy zauważyłam od jakiegoś czasu i nie boli mnie to, że ktoś inny ma łatwiej niż ja miałam, tylko to, że gra po prostu staje się mało satysfakcjonująca, wszystko podane na tacy. Kiedyś zdobycie wymarzonego poka przynosiło radość, obecnie wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Nawet gymy, wvześniej człowiek urobił się jak koń, czasem poległ, ale jak udało się zbić, to satysfakcja była ogromna. Teraz można stać, palić papierosa, w zębach dłubać i klepać, a i tak go się zbije. Trochę tak jak z flay’em, pobawiłam się nim na początku z trzy tygodnie i poszło w odstawkę, bo było zbyt banalnie. To drugie, czyste, wypracowane konto dotrwało ze mną do dziś. Ale teraz żadnych wyzwań, lvl 39 i nie wiem czy będę jeszcze to ciągnąć, w sumie już zaczęłam rozglądać się za jakąś nową grą. Wiem, że Niantic ma gdzieś przywiązanie czy satysfakcję graczy, bo liczy się tylko kasa, ale inni producenci gier potrafią te dwie rzeczy, całkiem sensownie połączyć.

  • Reply
   Wojtek
   Lip 24, 2018 7:51 am

   No u krzyż na drogę.

   • Reply
    Navet
    Lip 24, 2018 6:16 pm

    Wojtuś, ja i bez twojego krzyżyka sobie poradzę. Leć łap poki, bo ci i wyrównywanie szans nie pomoże.

    • Reply
     Wojtek
     Lip 24, 2018 9:54 pm

     Ja mam dawno dawno max lvl i poki o których możesz śnić. Gram od początku gry. Nie narzekam że teraz jest ciężej czy łatwiej, jest o wiele fajniej bo przez to że jest to Twoje “wyrównanie” więcej osób gra i jest do kogo się odezwać na raidach, z kim pogadać na CD a że Ty jesteś typem samotnika i jedynie gadasz do swojego kota lub psa to Twój problem. Nie mogę słuchać niestety pier******* że nie ma żadnych celów w grze, przez te częste eventy i CD jest od groma celów np zrobienie każdego możliwego poksa shiny na maksa, podbijanie do maksimum nowych legend i tych trochę starszych np Zapdos z nowym atakiem.wbijanie friendsów na maksa robienie dziennych misji. Jest o wiele wiele więcej do roboty w grze niż kiedyś ale i tak masz ból dupy.

     • Navet
      Lip 26, 2018 12:26 pm

      Wojtuś, masz fantazję chłopie: o czyjchś snach o pokach, braku teamu, gadaniu do kota XD Ciekawe to, ale nie mierz wszystkich swoją miarą, bo trafiasz kulą w płot.
      I że się powtórzę: idź maksuj Regishity, jak cię to kręci XD Nawiasem pierwszy raz spotykam kogoś kto by chciał je maksować, ale zawsze to nowe doświadczenie 😀

    • Reply
     Wojtek
     Lip 24, 2018 9:57 pm

     Nie wspomnę o zebraniu stówek z alola na np mam dopiero jedną

  • Reply
   Luki483
   Lip 24, 2018 10:45 am

   Polecam Ingress 🙂

   • Reply
    Navet
    Lip 24, 2018 6:06 pm

    Ingress jest jedną z opcji, znacznie trudniejszy i ciekawszy. Jedyna obawa, żeby Niantic lecąc na kasę, też w między czasie czegoś “nie wyrównał”, gdyż w Ingressie różnica między nowymi, a weteranami jest ogromna, dużo większa niż w pokach, choćby z powodu dłuższego czasu istnienia gry. Na ten moment jednak Ingress to wyzwanie! 🙂

  • Reply
   romas0705
   Lip 24, 2018 11:05 am

   Zgadzam się. Nie odejdę, gram dalej ale przyznaję Ci rację. I mnie nie przeszkadza armia Tyrków u świeżych, bo wystarcza mi ich zachwyt gdy widzą że moje mają po 3700+ a ich góra 2500-2700 bo stardastu brakuje. Gdyby im nic nie ułatwić, byliby pogrzebani. 3 geny dla nowego to plus bo sporo połów ale i minus bo trudniej dorwać tego potrzebnego. Faktycznie brakuje mi jednak jakichś wyzwań. Walka o gym to pikuś, zadania banalne…

   • Reply
    bartek9905
    Lip 24, 2018 12:24 pm

    jakim cudem masz tylki 3700+ jak jego max cp to 3670 na 100iv xDD

    • Reply
     Wojtek
     Lip 24, 2018 9:44 pm

     Dostał od Helgi z niantica pewnie na święta

   • Reply
    Navet
    Lip 24, 2018 6:14 pm

    O to biega. Mi nawet niczyje zachwyty nie są potrzebne, problem jest taki, że już nie ma żadnych wyzwań. Niechby było jakiekolwiek trudniejsze zadanie, choćby jedno na 100, reszta niech sobie expi banalnymi gymami czy legendami z paczek, nieważne. Cokolwiek co nie jest podane praktycznie pod nos, ratowało by satysfakcję z gry.

  • Reply
   DawidPolakL
   Lip 25, 2018 7:33 am

   Ja w pokach mam 40 level. Od jakiegoś czasu pykam dodatkowo w smoki i napiszę że ostatnio gram w nie więcej niż w pogo. Zawsze twierdziłem że smoki to jedynie podróbka pogo ale ostatnio zauważyłem że jednak twórcy mają dużo lepsze pomysły niż Niantic. No i w smokach jednak jest jeszcze jakaś rywalizacja

   • Reply
    Navet
    Lip 26, 2018 12:38 pm

    The Walking Dead (terenowa) jest świetna! Świeżak, dopiero beta, ale ma potencjał. Dużo lepsza niż poki, są wyzwania, motywuje do ulepszania broni i postaci, a kooperacja z grupą dodaje grze smaczku.

 • Reply
  CarbonLuki777
  Lip 24, 2018 7:40 am

  Czy ktos tez tak ma ze jak spotka dzikiego pokemona to od razu ma losowa malinke? To nowosc czy jakis bug

  • Reply
   Rubinowakrew
   Lip 24, 2018 8:05 am

   To wskazówki której maliny użyć

   • Reply
    CarbonLuki777
    Lip 24, 2018 8:10 am

    Troche dziwnie jak na wskazowki. Nie przy kazdym to sie pojawia. Ale niech bedzie.

   • Reply
    Czarek99
    Lip 24, 2018 4:07 pm

    Jak mogę stworzyć pokestop?

    • Reply
     pimpim
     Lip 25, 2018 12:31 pm

     Graj w ingress. Osiagnij chyba 10-14 lvl i wtedy masz dużą szansę na dodanie pokestopu

  • Reply
   Pawerxon
   Lip 24, 2018 8:54 am

   To jest błąd.

 • Reply
  Danio
  Lip 24, 2018 7:50 am

  Hmmmm. Mam np. kilka dobrych poków i chciałbym aby zostały lucky, to mam je wymienić? Przecież mogę w ten sposób stracić całą kolekcję dobrych IV i nic nie dostać dobrego w zamian od partnera. Ja czegoś nie rozumiem czy chodzi bardziej o to, że podczas wymiany śmieciami coś nam przypadkiem wpadnie i bedzie lucky. W żaden sposób nie widzę tu możliwości na świadome ulepszenie SWOICH okazów.

 • Reply
  Kam
  Lip 24, 2018 9:04 am

  Chyba niektorzy nie zrozumieli bo pokemon nie zmieni sie na lucky bez wymiany go z innym graczem. Czas spedzony na koncie zwieksza szanse PRZY WYMIANIE, czyli nie wy go bedziecie mieli tylko ta druga osoba

 • Reply
  Czarek99
  Lip 24, 2018 4:08 pm

  Jak mogę stworzyć pokestop?

  • Reply
   Mewa
   Lip 24, 2018 8:38 pm

   Najpierw narysuj projekt, opisz miejsce oraz zrob zdjecie i wyslij wszystko do niantica rozpatrzą do 14 dni roboczych

  • Reply
   PlutoVALOR
   Lip 24, 2018 9:48 pm

   Grając w ingresie

  • Reply
   MV
   Lip 25, 2018 4:35 am

   Na ile mi wiadomo nie ma aktualnie takiej możliwości dla graczy Pokemon GO. Zdaje się, że elity Ingresa (starszej gry tej samej firmy) mają możliwość tworzenia w niej nowych portali, a przez to również i pokestopów.

 • Reply
  Czikorita
  Lip 25, 2018 12:26 am

  I kiedy te questy? Dali do gry jakieś durne lucky pokemony, a questów dalej nie ma.

 • Reply
  TonyOginski
  Lip 25, 2018 6:55 am

  Czy ktos z was tez ma problem z włączeniem gry a w konsekwencji z logowaniem?

 • Reply
  Hihilolczyk
  Lip 25, 2018 7:23 am

  Lipa troszeczkę że to tylko przez wymianę idzie. No ale nic tam… trudno

 • Reply
  Sala
  Lip 26, 2018 2:16 pm

  2 wymiany z kolegą na zasadzie: oboje daliśmy “dawno” złapane poki, nawet takie same i zbliżone w miarę CP, i z 2 wymian, wyszły 2 lucky ! Oboje zadowoleni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyrównywanie szans?

Ostatnie wydarzenia oraz zmiany w Pokemon GO mogą wywoływać wrażenie, że Niantic stara się zniwelować różnie między weteranami a początkującymi...

Zamknij